Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

6 lipca 2012 r.
5:15
Edytuj ten wpis

Restauracja "Złota Grota". Recenzja

3 6 A A
 (Fot. W. Sulisz)
(Fot. W. Sulisz)

Mają drogo, dobre borowiki w śmietanie i polędwicę wołową z grilla.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Po wizycie w restauracji "Złota Grota” w Lubartowie, mieszczącej się przy stacji BP, powinienem wrócić do opisywanych przed tygodniem "16 stołów”, wejść pod jeden z nich i "odszczekać”, że jest drogo, co niniejszym czynię. W "Złotej Grocie” zapłaciliśmy 155 zł. Czyli podobnie jak w "16 stołach”. A różnica w jakości ogromna.

Restaurację polecono mi na facebookowym profilu naszego przewodnika www.facebook.com/przewodnikporestauracjachlubelszczyzny – "jedzenie że paluchy same się oblizują, i jak podane! i....normalne ceny”. To pojechaliśmy. Niepozorne wejście nie zapowiadało super jedzenia, raczej niskie ceny. Klimatyzacja, skromny środek i dyskretna muzyka oraz karta we włoskim stylu pozwalały spodziewać się wiele.

Ech, ten PRL

Mieliśmy ochotę na Vitello tonato za 14 zł, ale z przekąsek zamówiliśmy deskę serów za 29 zł "”złożoną z wytwornej włoskiej gorgonzoli, mozarelli, ricotty oraz sera camembert”.

Po 30 minutach czekania (kelner chyba pojechał do sklepu) na naszym stole wylądowała mała, okrągła, drewniana deska z serami nabitymi na wykałaczki.

Przecierałem oczy ze zdumnienia, bo przypomniał mi się czas PRL i kawałki żółtego sera z wykałaczką, jedyny dodatek do piwa. Zagryzaliśmy kromeczką pszennej bułki, z żalem patrząc na bezradność kucharza, który sery nam wyszykował.

Co za borowiki

Zamówiliśmy ogórkową za 4.50 zł i minestrone za 5 zł. Ogórkowa była świeżutka, domowa, jak u mamy. Ale już lubartowska minestrone była tylko siermiężną imitacją włoskiej.

Zastanawiając się nad drugim daniem na wyczucie zamówiłem przekąskę na gorąco. Czyli borowiki w śmietanie z czosnkowymi grzankami za 16 zł. I to był strzał w dziesiątkę. Mistrzowski sos, kawałki borowików z grzankami wyśmienite. W jednej chwili wróciłem do smaków dzieciństwa.

Coś z wołowiny

Z bogatej oferty drugich dań zamówiliśmy souvlaki, greckie szaszłyki z wieprzowiny marynowanej w winie i mieszance ziół śródziemnomorskich, podane z sosem jogurtowo- ogórkowym (19 zł) oraz polędwicę wołową z grilla w młotkowanym pieprzu z sosem brandy za 41 zł.

W karcie jest jeszcze Filet Mignon za 49 zł oraz słynny Filet Pizzaiola za 42 zł. Szaszłyki miały kwaskowaty smak, kiepska marynata zabiła smak mięsa i obezwładniła aromat ziół, skończyło się porażką na talerzu. Kucharzowi należy się delegacja do Grecji, żeby raz spróbował jak smakują souvlaki.

Ale wołowina, do której zamówiłem delikatne puree ziemniaczane z 3.80 zł, była soczysta, z taktem usmażona, a sos o intrygującym smaku nieźle się z całością komponował. Następnym razem skosztuję filet w sosie porto, podany na grzance z wątróbką, garnirowany chrupiącą sałatą.

Deserowy smak

Nadszedł czas na deser. Lody z prawdziwą wanilią, gorącym sosem pieprzowym i ananasami za 16 zł okazały się intrygującą kulinarnie kompozycją. Gdyby jeszcze zamiast zwykłego pieprzu kucharz dodał zielonego?

Mnie coś podkusiło, żeby spróbować małej pizzy z czosnkiem i pietruszką za 9 zł. Była tak dobra jak benzyna na stacji BP.

Nasza ocena restauracji \"Złota Grota\"

Restauracja Złota Grota
Lubartów, ul. Lubelska 138, tel. 81 85 44 777
Czynne od 8 do 23, w piątek do 24, sobota od 11 do 24, niedziela do 23
Można płacić kartą.

Nasza ocena? Kuchnia na trzy z plusem, ciekawe poszukiwania na temat wołowiny i zdecydowanie zawyżone ceny. Nie polecamy.

Partner Przewodnika

Partnerem Przewodnika jest Old Poland. Wielkie Polskie Sery. Old Poland to marka najlepszych serów długodojrzewających produkowanych w Polsce. Smakiem i jakością dorównuje najbardziej znanym europejskim serom, pochodzącym ze Szwajcarii, Holandii, Włoch czy Francji.


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 15:10
0
jeździmy regularnie do złotej groty! maja przede wszystkim najlepsza na świecie sałatkę BiPi z polędwiczkami i bardzo dobre pizze, na super cienkim cieście...poza tym super desery na które złego słowa powiedziec nie można
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 23:15
0
Sytuacja z lokalu "Gościniec Horyzont' : Wizyta szanownego redaktora ok. godz 14.00, Państwa przyjmuje recepcjonistka z tłumaczeniem, że kelner się spóźni (co oczywiście zostało opisane)...fakt, a prawda taka, że do 14 czy 15 i tak nie ma ludzi, więc stąd decyzja szefostwa o rozpoczęciu pracy kelnera później. zawsze to kilka zł. do przodu, a dziewczyna przecież da radę... To co widać, a jak jest, to dwa różne światy. Gastronomia, to ciężki temat.
Avatar
Jagoda / 13 sierpnia 2012 o 12:31
0
Kolejna mało obiektywna i jednowizytowa opinia kolesia który czepia sie wszystkich profesji zamiast skupić sie na jednej np kulinarnej. My jeździmy tu regularnie w niedziele specjalnie z lublina i nigdzie w lublinie nie było lepiej,smaczniej i klimat bardzo przyjazny w środku. Zawsze gdy zajeżdżamy pod restauracje mamy obawy że nie ma miejsca bo jest tyle aut. Ale zawsze coś nam obsługa wygospodaruje. Są bardzo elastyczni. A pizza faktycznie jest przepyszna tak jak autor podkreśla. Następnym razem spróbujemy z mężem owe suvlaki.
Avatar
Janek / 17 lipca 2012 o 20:07
0
[quote name='Zbych' timestamp='1341644074' post='646526']
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
[/quote]
[quote name='Zbych' timestamp='1341644074' post='646526']
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
[/quote]
Zbychu,
coś Ci się restauracje pomyliły. W "Złtej Grocie" piszesz o "16 stołach"!!!
Jak byś ruszył swój zadek i byłbyś chociaż raz w "16 stołach" widziałbyś nazwisko kucharza w karcie.
[quote name='Zbych' timestamp='1341644074' post='646526']
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
[/quote]
[quote name='Zbych' timestamp='134164... rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 8 lipca 2012 o 17:05
0
Dodane: 7 lipca 2012, 08:34
Nie ma coś takiego,jak" Kulinarna Mapa Lubelszczyzny" kolego,
a prawda jest taka,że istnieje"Kulinarna Mapa Lubelskiego".
Autor wciąż majaczy,zaś ja doprowadzę,że ktoś wytłumaczy,
lepiej samemu błąd naprawić i z godnością kulturalną go strawić.
Avatar
Zbych / 7 lipca 2012 o 08:54
0
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 15:10
0
jeździmy regularnie do złotej groty! maja przede wszystkim najlepsza na świecie sałatkę BiPi z polędwiczkami i bardzo dobre pizze, na super cienkim cieście...poza tym super desery na które złego słowa powiedziec nie można
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 23:15
0
Sytuacja z lokalu "Gościniec Horyzont' : Wizyta szanownego redaktora ok. godz 14.00, Państwa przyjmuje recepcjonistka z tłumaczeniem, że kelner się spóźni (co oczywiście zostało opisane)...fakt, a prawda taka, że do 14 czy 15 i tak nie ma ludzi, więc stąd decyzja szefostwa o rozpoczęciu pracy kelnera później. zawsze to kilka zł. do przodu, a dziewczyna przecież da radę... To co widać, a jak jest, to dwa różne światy. Gastronomia, to ciężki temat.
Avatar
Jagoda / 13 sierpnia 2012 o 12:31
0
Kolejna mało obiektywna i jednowizytowa opinia kolesia który czepia sie wszystkich profesji zamiast skupić sie na jednej np kulinarnej. My jeździmy tu regularnie w niedziele specjalnie z lublina i nigdzie w lublinie nie było lepiej,smaczniej i klimat bardzo przyjazny w środku. Zawsze gdy zajeżdżamy pod restauracje mamy obawy że nie ma miejsca bo jest tyle aut. Ale zawsze coś nam obsługa wygospodaruje. Są bardzo elastyczni. A pizza faktycznie jest przepyszna tak jak autor podkreśla. Następnym razem spróbujemy z mężem owe suvlaki.
Avatar
Janek / 17 lipca 2012 o 20:07
0
[quote name='Zbych' timestamp='1341644074' post='646526']
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
[/quote]
[quote name='Zbych' timestamp='1341644074' post='646526']
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
[/quote]
Zbychu,
coś Ci się restauracje pomyliły. W "Złtej Grocie" piszesz o "16 stołach"!!!
Jak byś ruszył swój zadek i byłbyś chociaż raz w "16 stołach" widziałbyś nazwisko kucharza w karcie.
[quote name='Zbych' timestamp='1341644074' post='646526']
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
[/quote]
[quote name='Zbych' timestamp='134164... rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 8 lipca 2012 o 17:05
0
Dodane: 7 lipca 2012, 08:34
Nie ma coś takiego,jak" Kulinarna Mapa Lubelszczyzny" kolego,
a prawda jest taka,że istnieje"Kulinarna Mapa Lubelskiego".
Autor wciąż majaczy,zaś ja doprowadzę,że ktoś wytłumaczy,
lepiej samemu błąd naprawić i z godnością kulturalną go strawić.
Avatar
Zbych / 7 lipca 2012 o 08:54
0
...czyżby autor był dobrym znajomym kucharza z 16.Stołów, którego dwukrotnie wymienia z imienia i nazwiska...pisząc w poprzednim artykule o "16. stolach"?
Po co porównywać poprzednią restaurację (i wymieniać jej nazwę) z obecnie opisywną...chyba nawet Pani M. Gessler tego nie robi ...., oj, oj PR, PR -em zalatuje...dobry pomysł na cykl reportaży po cichu sponsorowanych
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 6 5

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 1

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 7

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 17 6

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!