Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

2 sierpnia 2012 r.
21:57
Edytuj ten wpis

Zajazd Wincentów. Recenzja

5 19 A A
 "Małżenstwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie j
\"Małżenstwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie j

Dobry adres dla miłośników rosyjskiej kuchni, niektóre dania na pięć z plusem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do wizyty w Zajeździe Wincentów malowniczo położonego wśród pól i łąk Lubartowa skłoniły nas słynne pielmienie, pierogi z soczystą wołowiną suto doprawioną czosnkiem, które podaje się z kojącym w swej dobroci rosolnikiem.

Ale od początku. Choć sam Zajazd Wincentów to budynek wystawiony z przepychem, to zjazd z trasy bardzo łatwo pominąć. Kiedy już znajdziecie się w środku tego przybytku weselnych uczt i usiądziecie przy jednym ze stołów ogromnej sali zdobionej "na bogato”, błyskawicznie podejdzie elegancki kelner, żeby spełnić każde życzenie.

Karta jest obszerna, potrawy opisane z literackim zacięciem i co najważniejsze, są w niej dania na każdą kieszeń. W karcie znajdują się także złote myśli w rodzaju: "Małżenstwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie jeść”. Na spragnionych mocnych wrażeń czeka "Magiczna tatarska stacja: Tatar na żywo”. Ale tylko w czwartki.

Gdzie ta nereczka?

Wśród zimnych przekąsek znajdziecie w karcie "Śledzia z cebulą w lnianym oleju” za 12 zł, "Tatara ze śledzi na razowo miodowym chlebie” za 16 zł czy "Carpaccio z sarniny na kiślu żurawinowym” za 29 zł. Na gorąco są: "Chrupiące placki ziemniaczane z kwaśną śmietaną” za 9 zł, "Krewetki diabelskie, skwierczące na masełku” za 28 zł.

Na przekąskę wybraliśmy "Nerkę cielęcą w kwaśnej śmietanie z dijon” za 24 zł. To danie kultowe, które niespodzianie zniknęło z repertuaru polskich restauracji, podobnie jak móżdżek po polsku czy animelka, czyli grasica cielęca podsmażona na maśle. Na nereczkę w śmietanie do lubelskich restauracji chodzili swego czasu Hans Klos i Henryk Kwinto. Czyli aktorzy Stanisław Mikulskii Jan Machulski, którzy występowali w Teatrze Osterwy.

Szczęście trwało krótko, bo kelner oświadczył, że restauracja czeka na dostawę świeżej nerki. Za to dostaliśmy przepyszne czekadełko: chleb z nutą czekolady, żurawinę i śmietanę. Zamówiliśmy "Sałatę odcienie zieleni z awokado i czosnkowym chipsami opruszoną fetą z grillowanym kurczakiem marynowanym w jogurcie i rozmarynie za 18 zł. Porcja była potężna, z powodzeniem wystarczy na dwie osoby, kurczak był w dużej ilości, a sos do sałaty bezbłędnie skomponowany.

To, co najlepsze

Można tu zjeść "Żur na zakwasie podany z wędzoną kiełbasą, jajkiem i świeżym chrzanem” (8 zł), "Zupę z cebuli i porów z grzankami z serem gruyere” (8 zł) czy "Wegierskie szaleństwo, pieczone warzywa, krucha wołowina z kurkami pachnąca kminem rzymskim” (13 zł).

Zamówiliśmy "Barszcz malinowo porzeczkowy z kołdunami litewskimi w maśle rozmarynowym” za 10 zł i "Pielmienie syberyjski pikantne z rosolnikiem pachnącym kwiatem kopru suszonego” za 24 zł. Barszcz przywoływał wielką tradycję kuchni staropolskiej, kołduny były jak należy, a malinowa nuta zaskakiwała kreatywnością. Brawo.

Pielmienie były świeże, soczyste, z obłędnym ciastem, które kryło pikantną wołowinę. No i ten rosolnik. Brakuje mi słów. Jeśli kochacie rosyjską kuchnię, to jest to dobry adres, tym bardziej, że w karcie znajdziecie więcej potraw z carskim rodowodem. Jak choćby "Pierogi z jesiotrem opruszone kawiorem” za 26 zł.

Co na drugie?

Tu wybór dań i cen jest ogromny. Można zjeść "Cielęcą górkę z pieca podaną z grzybami leśnymi i kasztanami” (46 zł), "Gęsi rarytas: pierś gęsia grillowana krwista soczysta ze smardzami (!) i kluseczkami (62 zł), "Różę z łososia z muszlami św. Jakuba w kremie kawiorowym z tatarem jarzynowym (36 zł), "Kurczę w musztardzie maskowane rukolą” (24 zł), "Chrupiącą nogę kaczą w krzewie z czerwonych porzeczek skąpaną w sosie winnym z ziemniakami i pieczonym jabłkiem (38 zł) i "Sznycelki cielęce panierowane i smażone na maśle klarowanym” (40 zł).

Na drugie zamówiliśmy "Halibut filet przyrządzony na parze z cebulką dymką i młodymi ziemniakami ze słodką fasolką” za 19 zł i klasyczny "Schabowy domowy z kostką w puszystej panierce z puree na kapuście” za 18 zł. Duża porcja halibuta została przyrządzona tak sobie, harmonię dania zabijał ostry zapach ryby. To jest cena, jaką płaci się za podawanie mrożonych ryb.

Niestety, jeszcze gorzej było ze schabowym. Zamiast puszystej panierki była twarda panierka w nadmiernej ilości spieczona tak, że jej smak "załatwił” smak mięsa. O soczystości tuż przy kostce nie mogło być mowy. Zamiast delikatnego puree dostałem zwykłe kartofle i najlepsza z tego wszystkiego była zasmażana kapustka. Żeby tak sknocić schabowego z kostką, trzeba go obficie obtoczyć w kiepskiej panierce i wrzucić do frytkownicy.

Na ryby ani schabowego nigdy już tu nie wstąpię. I nie przekona mnie do tego nawet maksyma zapisana w karcie: "Lepiej, żeby grzeszne ciało pękło, aniżeli dobra Boże miały się zmarnować”.

Deserowo

Karta z deserami jest bardzo interesująca. Możecie skusić się na "Pełen talerz świeżych owoców filetowanych” za 12 zł, "Rajski ogród czyli ananas zapiekany z kokosową bezą i malibu i z gałką lodów waniliowych” (16 zł) czy "Kruchą podpalaną bezę przekładaną mascarpone, orzechami nerkowca nasączoną kaluą” za 18 zł.

Miłym akcentem na koniec wizyty w "Zajeździe Wincentów" było klasyczne włoskie "Tiramisu” za 12 zł i aromatyczne espresso za 5 zł. Za wszystko zapłaciliśmy 120 zł.

Nasza ocena restauracji \"Zajazd Wincentów\"

Dobry adres dla miłośników rosyjskiej kuchni, niektóre dania na pięć z plusem. Dla pielmienie pojadę tam zawsze, polską kuchnię będę w karcie omijał, choć zaryzykuję i zamówię nerkę cielęcą. Następnym razem skuszę się na carskie pierogi i rosyjskie naleśniki.

Restauracja "Zajazd Wincentów”
Wincentów 28 A (przy trasie nr 19), telefon: 503-079-527
Czynne od 13 do 22, hotel czynny całą dobę.
Można płacić kartą.

Partner Przewodnika

Partnerem Przewodnika jest Old Poland. Wielkie Polskie Sery. Old Poland to marka najlepszych serów długodojrzewających produkowanych w Polsce. Smakiem i jakością dorównuje najbardziej znanym europejskim serom, pochodzącym ze Szwajcarii, Holandii, Włoch czy Francji.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pinio99 / 25 października 2013 o 17:34
0

Ja osobiście nic nie mam do zarzucenia, jedzenie ok, ceny ok.

Avatar
Pan D. / 15 października 2013 o 18:43
0

poprzez pracę, którą wykonuję, bardzo często korzystam z usług Hotelu Wincentów. Uważam, że ceny są jak najbardziej na czasie. Jeśli ktoś nie jeździ po kraju i nie ma pojęcia jak kreują się ceny hoteli to nie powinien się wypowiadać na ten temat. Dania bardzo wyszukane, gdy jadę do Wincentowa to już w drodze myślę co będę jadł... Próbowałem dużo potraw i każda bardzo mi smakowała. Rano też nigdy nie wyszedłem stamtąd głodny. Duży, wypełniony dodatkami stół szwedzki i kawa z ekspresu.... a teraz odnośnie obsługi: elegancka, kulturalna, kompetentna, ale ostatnio będąc tam bardzo się zdziwiłem, same nowe twarze, brakuje osób które pracowały odkąd zacząłem przyjeżdżać, Pani rano, Pan po południu. Słyszałem, że Pani została zwolniona, DO WŁAŚCICIELA: jeśli ktoś dłuższy czas bardzo dobrze wykonuje swoją pracę to może czasem warto dać takiej osobie jeszcze jedną szansę!! Zmiana personelu wnosi dużo zmian do lokalu, tym razem na gorsze. I jeszcze Pan kierownik, może trochę więcej cierpliwości dla gości. 

poprzez pracę, którą wykonuję, bardzo często korzystam z usług Hotelu Wincentów. Uważam, że ceny są jak najbardziej na czasie. Jeśli ktoś nie jeździ po kraju i nie ma pojęcia jak kreują się ceny hoteli to nie powinien się wypowiadać na ten temat. Dania bardzo wyszukane, gdy jadę do Wincentowa to już w drodze myślę co będę jadł... Próbowałem dużo potraw i każda bardzo mi smakowała. Rano też nigdy nie wyszedłem stamtąd głodny. Duży, wypełniony dodatkami stół szwedzki i kawa z ekspresu.... a teraz odnośnie obsługi: elegancka, kulturalna, kom... rozwiń

Avatar
Julita / 8 kwietnia 2013 o 18:48
0
Witam,

w ubiegłym roku w Wincentowie było wesele mojej córki. Uwierzcie...bywałam (jak każdy z czytających) na wielu imprezach tego typu. To miejsce jest wyjątkowe ! Kuchnia, obsługa wszystko na bardzo wysokim poziomie. Polecam.
Avatar
łukasz / 30 marca 2013 o 10:54
0
byłem zaraz po otwarciu faktycznie długo czekałem ale ostanio słuszałem od znajomych ze dużo sie zmieniło. byłem z rodzinką na obiadku i jestem faktycznie pod wrazeniem.Zaraz po zamówieniu dostałem czekadełko chwile po tym zupe a na danie czekałem łącznie 20 minut .
Avatar
K. / 28 lutego 2013 o 10:30
0
W Zajeździe Wincentów organizowaliśmy dwie ważne dla nas uroczystości, ślub i chrzest córki. Do tej pory zarówno my jak i nasi goście jesteśmy po ogromnym wrażeniem tego co przeżyliśmy w tym niesamowitym miejscu. Pozdrawiamy
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 14:22
0
A ja wróciłem z Andrzejek.......GŁODNY. Menu wyglądało imponująco, więc nie brałem kanapek.
Avatar
Franc / 23 listopada 2012 o 18:12
0
Wrocilem z Francji do rodzinnego miasteczka i oczom nie wierze. Wreszcie normalna restauracja. Normalna obsluga. Tak jak powinno byc. Jeszcze kilka lat temu w najlepszej jadlodajni w Lubartowie nie bylo ani kelnerow ubranych jak profesja nakazuje, ani ladnego otoczenia, czystych lazienek, bawelnianych serwet ... ba nawet obrusow na stole nie bylo. Brawo. Tylko nazwa nie pasuje. Bo to nie zajazd przydrozny tylko prawdziwa restauracja. Jadlem genialnego sledzia w zalewie korzennej, pyszna cebulowa z grzankami i sytego kurczaka w musztardzie. To zestawienie polecam. Mily akcent kieliszek Beaujais Nouveau gratis. Polecam.
Wrocilem z Francji do rodzinnego miasteczka i oczom nie wierze. Wreszcie normalna restauracja. Normalna obsluga. Tak jak powinno byc. Jeszcze kilka lat temu w najlepszej jadlodajni w Lubartowie nie bylo ani kelnerow ubranych jak profesja nakazuje, ani ladnego otoczenia, czystych lazienek, bawelnianych serwet ... ba nawet obrusow na stole nie bylo. Brawo. Tylko nazwa nie pasuje. Bo to nie zajazd przydrozny tylko prawdziwa restauracja. Jadlem genialnego sledzia w zalewie korzennej, pyszna cebulowa z grzankami i sytego kurczaka w musztardzie. T... rozwiń
Avatar
Janek / 17 listopada 2012 o 08:26
0
[list]
[*]autor recenzji proszony o korzystanie ze słownika ortograficznego (jak się po polsku pisze "prószyć" uczą w podstawówce)...a gdzie była korekta ???
[/list]
Avatar
Gość / 17 października 2012 o 18:26
0
Kilka razy odwiedziłem Zajazd Wincentów i mogę tylko wypowiedzieć się na plus !!!
Super kuchnia. Polecam solę i krem z pomidorów Czyste przestronne pokoje, dobra cena i nawet coś takiego jak "room service !"
Polecam
Avatar
Super zadowolony klient / 12 września 2012 o 11:11
0
Taa, a ludzie listy piszą.
Avatar
pinio99 / 25 października 2013 o 17:34
0

Ja osobiście nic nie mam do zarzucenia, jedzenie ok, ceny ok.

Avatar
Pan D. / 15 października 2013 o 18:43
0

poprzez pracę, którą wykonuję, bardzo często korzystam z usług Hotelu Wincentów. Uważam, że ceny są jak najbardziej na czasie. Jeśli ktoś nie jeździ po kraju i nie ma pojęcia jak kreują się ceny hoteli to nie powinien się wypowiadać na ten temat. Dania bardzo wyszukane, gdy jadę do Wincentowa to już w drodze myślę co będę jadł... Próbowałem dużo potraw i każda bardzo mi smakowała. Rano też nigdy nie wyszedłem stamtąd głodny. Duży, wypełniony dodatkami stół szwedzki i kawa z ekspresu.... a teraz odnośnie obsługi: elegancka, kulturalna, kompetentna, ale ostatnio będąc tam bardzo się zdziwiłem, same nowe twarze, brakuje osób które pracowały odkąd zacząłem przyjeżdżać, Pani rano, Pan po południu. Słyszałem, że Pani została zwolniona, DO WŁAŚCICIELA: jeśli ktoś dłuższy czas bardzo dobrze wykonuje swoją pracę to może czasem warto dać takiej osobie jeszcze jedną szansę!! Zmiana personelu wnosi dużo zmian do lokalu, tym razem na gorsze. I jeszcze Pan kierownik, może trochę więcej cierpliwości dla gości. 

poprzez pracę, którą wykonuję, bardzo często korzystam z usług Hotelu Wincentów. Uważam, że ceny są jak najbardziej na czasie. Jeśli ktoś nie jeździ po kraju i nie ma pojęcia jak kreują się ceny hoteli to nie powinien się wypowiadać na ten temat. Dania bardzo wyszukane, gdy jadę do Wincentowa to już w drodze myślę co będę jadł... Próbowałem dużo potraw i każda bardzo mi smakowała. Rano też nigdy nie wyszedłem stamtąd głodny. Duży, wypełniony dodatkami stół szwedzki i kawa z ekspresu.... a teraz odnośnie obsługi: elegancka, kulturalna, kom... rozwiń

Avatar
Julita / 8 kwietnia 2013 o 18:48
0
Witam,

w ubiegłym roku w Wincentowie było wesele mojej córki. Uwierzcie...bywałam (jak każdy z czytających) na wielu imprezach tego typu. To miejsce jest wyjątkowe ! Kuchnia, obsługa wszystko na bardzo wysokim poziomie. Polecam.
Avatar
łukasz / 30 marca 2013 o 10:54
0
byłem zaraz po otwarciu faktycznie długo czekałem ale ostanio słuszałem od znajomych ze dużo sie zmieniło. byłem z rodzinką na obiadku i jestem faktycznie pod wrazeniem.Zaraz po zamówieniu dostałem czekadełko chwile po tym zupe a na danie czekałem łącznie 20 minut .
Avatar
K. / 28 lutego 2013 o 10:30
0
W Zajeździe Wincentów organizowaliśmy dwie ważne dla nas uroczystości, ślub i chrzest córki. Do tej pory zarówno my jak i nasi goście jesteśmy po ogromnym wrażeniem tego co przeżyliśmy w tym niesamowitym miejscu. Pozdrawiamy
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 o 14:22
0
A ja wróciłem z Andrzejek.......GŁODNY. Menu wyglądało imponująco, więc nie brałem kanapek.
Avatar
Franc / 23 listopada 2012 o 18:12
0
Wrocilem z Francji do rodzinnego miasteczka i oczom nie wierze. Wreszcie normalna restauracja. Normalna obsluga. Tak jak powinno byc. Jeszcze kilka lat temu w najlepszej jadlodajni w Lubartowie nie bylo ani kelnerow ubranych jak profesja nakazuje, ani ladnego otoczenia, czystych lazienek, bawelnianych serwet ... ba nawet obrusow na stole nie bylo. Brawo. Tylko nazwa nie pasuje. Bo to nie zajazd przydrozny tylko prawdziwa restauracja. Jadlem genialnego sledzia w zalewie korzennej, pyszna cebulowa z grzankami i sytego kurczaka w musztardzie. To zestawienie polecam. Mily akcent kieliszek Beaujais Nouveau gratis. Polecam.
Wrocilem z Francji do rodzinnego miasteczka i oczom nie wierze. Wreszcie normalna restauracja. Normalna obsluga. Tak jak powinno byc. Jeszcze kilka lat temu w najlepszej jadlodajni w Lubartowie nie bylo ani kelnerow ubranych jak profesja nakazuje, ani ladnego otoczenia, czystych lazienek, bawelnianych serwet ... ba nawet obrusow na stole nie bylo. Brawo. Tylko nazwa nie pasuje. Bo to nie zajazd przydrozny tylko prawdziwa restauracja. Jadlem genialnego sledzia w zalewie korzennej, pyszna cebulowa z grzankami i sytego kurczaka w musztardzie. T... rozwiń
Avatar
Janek / 17 listopada 2012 o 08:26
0
[list]
[*]autor recenzji proszony o korzystanie ze słownika ortograficznego (jak się po polsku pisze "prószyć" uczą w podstawówce)...a gdzie była korekta ???
[/list]
Avatar
Gość / 17 października 2012 o 18:26
0
Kilka razy odwiedziłem Zajazd Wincentów i mogę tylko wypowiedzieć się na plus !!!
Super kuchnia. Polecam solę i krem z pomidorów Czyste przestronne pokoje, dobra cena i nawet coś takiego jak "room service !"
Polecam
Avatar
Super zadowolony klient / 12 września 2012 o 11:11
0
Taa, a ludzie listy piszą.