Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

12 lipca 2011 r.
22:06
Edytuj ten wpis

Łęczna: Surowe kary dla łagodnych właścicieli psów

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 27 A A
– Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynik
– Pamiętajmy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel. Szkody, które czynią psy, wynik

Tylko w tym roku doszło do pięciu przypadków pogryzień. Dlatego strażnicy kończą z łagodnym upominaniem osób, które niewłaściwie opiekują się swoimi psami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niefrasobliwi właściciele są od dawna problemem w Łęcznej. Do tej pory, gdy ktoś na spacerze spuszczał psa ze smyczy i nie zakładał zwierzęciu kagańca – i zobaczył to miejski strażnik – mógł się spodziewać upomnienia. Teraz będą kary.

– Pies na spacer musi wychodzić na smyczy, z kagańcem na pysku – przypomina Paweł Bakiera, szef Straży Miejskiej w Łęcznej i wylicza, że w tym roku na terenie miasta i gminy Łęczna SM odnotowała 47 przypadków niewłaściwej opieki nad psem. I było pięć przypadków zaatakowania lub pogryzienia przypadkowych osób. Najczęściej ofiarami źle pilnowanych psów były kilkuletnie dzieci. Podchodziły z ufnością do obcych zwierząt, bo chciały pogłaskać pieska.

– Czasami, aż strach przejść koło dużego psa. Szczególnie na osiedlach często widzę jak biegają samopas. A mają obroże. Z tym trzeba zrobić porządek, bo nigdy nie wiadomo, co takiej bestii siedzi w głowie – mówi Joanna Kierzkowska, mieszkanka Łęcznej, mamy 5-letniej Magdy.
– Osoby utrzymujące zwierzęta domowe, a w szczególności opiekujące się psami, są zobowiązane do zachowania bezpieczeństwa i nakazanych środków ostrożności. Ponoszą też pełną odpowiedzialność za zachowanie tych zwierząt. Dlatego będziemy surowo karać mandatami (250 zł), za niewłaściwą opiekę nad psami, szczególnie tymi uznanymi za agresywne. Nie będziemy w takich przypadkach stosować upomnień – dodaje Bakiera.

Tylko w tym roku na osoby, które niewłaściwie opiekowały się psami dostały 9 mandatów. Jedna sprawa trafiła do sądu.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kasia_Orange County / 21 lipca 2011 r. o 09:28
0
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Nie wiem o jakiej "zagranicy" mowisz. Mieszkam w USA od wielu lat i tutaj w zadnym ZADNYM stanie kaganiec nie jest wymagany. Poza terenem prywatnym lub miejscem publicznym do tego wydzielonym (np. psi park lub "psia" plaża, pies musi byc na smyczy.

W jakim celu pies prowadzony na smyczy ma miec kaganiec??? Przeciez jest na smyczy i pod kontrola, wiec nie moze ani na nikogo skoczyc ani ugryzc. Jesli ktos jest na tyle glupi, ze podchodzi bez pytania do obcego psa prowadzonego na smyczy, to powinien sam siebie winic jesli zostanie ugryziony. Nie wiem dlaczego ludzie zakladaja, ze maja prawo podejsc i dotykac czyjegos psa? Przeciez pies nie jest zabawka. Nawet male dzieci powinny byc uczone, ze najpierw nalezy zapytac opiekuna psa, dopiero po uzyskaniu pozwolenia do psa mozna podejsc. Co powiedzialby rodzic, jesli jakis obcy facet podszedlby bez pytania do malego dziecka lezaceo w wozku i zaczal je dotykac po glowie lub ciagnac za uszy, bo "bobasek taki uroczy"?

A co z psami krotkonosymi (buldogi, pekinczyki, shih tzu itp), ktore ze wzgledu na budowe anatomiczna glowy nie moga nosic kaganca?
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Nie wiem o jakiej "zagranicy" mowisz. Mieszkam w USA od wielu lat i tutaj w zadnym ZADNYM stanie kaganiec nie jest wymagany. Poza terenem prywatnym lub miejscem publicznym do tego... rozwiń
Avatar
LYCNIAK / 19 lipca 2011 r. o 10:13
0
[quote name='mossad' timestamp='1311029045' post='503368']
Za jaką granicą i jakie psy, pustaku?
[/quote]
Psy szczekają karawana idzie dalej.
Avatar
LS / 19 lipca 2011 r. o 09:34
0
A co z odpowiedzialnością rodziców za wychowanie dzieci? Dlaczego nikt nie nauczy dzieci, że do obcych psów, choćby były z właścicielem, się nie podchodzi? Jeśli wymagamy od kogoś (tutaj: właścicieli psów), wymagajmy też od siebie.
Avatar
mossad / 19 lipca 2011 r. o 00:44
0
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Za jaką granicą i jakie psy, pustaku?
Avatar
Gość / 18 lipca 2011 r. o 17:08
0
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Twoje dziecko jak podrośnie też może stanowić zagrożenie dla innych dzieci, może ugryźć, rzucić kamieniem, uderzyć itp więc co? Założyć kaganiec i związać łapki?
Pustaka nie skomentuję, widać dobre obyczaje połknął ci zły pies sąsiada.

[quote name='eda' timestamp='1310987813' post='503113']
jakby wszyscy niezaliczali wpadek to by niebylo dzieci na swiecie, a skoro ty nie mzoesz miec dzieci to trudno.ja dziecka nie wysadzam pod krzaki idziemy do domu dla twej cudownej wiadomosci.
dlatego powtorze forum jest dla wszytskich i kazdy mzoe sie wypowiadac szczerze co mysli
[/quote]
niezaliczali i niebyło piszemy oddzielnie. Gdybyś bardziej uważała na języku polskim, to może i z biologii byłabyś lepsza
Owszem, każdy może się wypowiadać tylko dlaczego musi głupio?
Ubierz się w kożuch, a dowiesz się jak czuje się pies w kagańcu.
Naprawdę nie rozumiem dlaczego uważasz, że masz większe prawa niż reszta bożych stworzeń.

[quote name='aqwa' timestamp='1310991104' post='503149']
No cóz niektórym psy do seksu sa potrzebne:(
[/quote]
Bardzo ci współczuję, to musi być dla ciebie frustrujące. Napisz do Bravo Girl
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Twoje dziecko jak podrośnie też może stanowić zagrożenie dla innych dzieci, może ugryźć, rzucić kamieniem, uderzyć itp więc co? Założyć kaganiec i związać łapki?
Pustaka nie skomentu... rozwiń
Avatar
aqwa / 18 lipca 2011 r. o 14:11
0
No cóz niektórym psy do seksu sa potrzebne:(
Avatar
eda / 18 lipca 2011 r. o 13:16
0
[quote name='Gość' timestamp='1310749183' post='502169']
Raz - nie jesteś pępkiem świata i nie Ty będziesz ustanawiać prawa.
Dwa - naucz dziecko aby nie pdchodziło do obcych zwierząt.
Trzy - przypomnij sobie ile razy wysadzałaś dziecko pod krzakiem, a dziecko zrobi więcej niż pies.
Cztery - gdybyś uważała na biologii to nie zaliczyłabyś wpadki
[/quote]

jakby wszyscy niezaliczali wpadek to by niebylo dzieci na swiecie, a skoro ty nie mzoesz miec dzieci to trudno.ja dziecka nie wysadzam pod krzaki idziemy do domu dla twej cudownej wiadomosci.
dlatego powtorze forum jest dla wszytskich i kazdy mzoe sie wypowiadac szczerze co mysli
[quote name='Gość' timestamp='1310749183' post='502169']
Raz - nie jesteś pępkiem świata i nie Ty będziesz ustanawiać prawa.
Dwa - naucz dziecko aby nie pdchodziło do obcych zwierząt.
Trzy - przypomnij sobie ile razy wysadzałaś dziecko pod krzakiem, a dziecko zrobi więcej niż pies.
Cztery - gdybyś uważała na biologii to nie zaliczyłabyś wpadki
[/quote]

jakby wszyscy niezaliczali wpadek to by niebylo dzieci na swiecie, a skoro ty nie mzoesz miec dzieci to trudno.ja dziecka n... rozwiń
Avatar
eda / 18 lipca 2011 r. o 13:12
0
[quote name='Kania' timestamp='1310978394' post='503018']
Niech najpierw się zajmą podwyższeniem kar za znęcaniem się nad zwierzętami, bo za okrutne zabicie psa kara wynosi tylko do 2lat więzienia :/ Z kagańcami powinni zrobić porządek na samym końcu albo i wcale, bo jeśli pies nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, nie musi go nosić, co za pustak wymyślił taki przepis - on chyba nie ma własnego psa.
[/quote]

pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[quote name='Kania' timestamp='1310978394' post='503018']
Niech najpierw się zajmą podwyższeniem kar za znęcaniem się nad zwierzętami, bo za okrutne zabicie psa kara wynosi tylko do 2lat więzienia :/ Z kagańcami powinni zrobić porządek na samym końcu albo i wcale, bo jeśli pies nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, nie musi go nosić, co za pustak wymyślił taki przepis - on chyba nie ma własnego psa.
[/quote]

pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlasciecie... rozwiń
Avatar
Kania / 18 lipca 2011 r. o 10:39
0
Niech najpierw się zajmą podwyższeniem kar za znęcaniem się nad zwierzętami, bo za okrutne zabicie psa kara wynosi tylko do 2lat więzienia :/ Z kagańcami powinni zrobić porządek na samym końcu albo i wcale, bo jeśli pies nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, nie musi go nosić, co za pustak wymyślił taki przepis - on chyba nie ma własnego psa.
Avatar
Gość / 15 lipca 2011 r. o 18:59
0
[quote name='eda' timestamp='1310724113' post='502010']
Może nie uważałam na biologii ale psy powinny nosic kaganiec to jest moja opinia a twoja mnie nie interesuje, a po drugie psy powinny miec zapewnione wybiegi a nie sranie pod klatkami po wlascicielom sie niechce dalej isc.a jak pies pogryzie to odrazu surowo sie powinno karac wlasciciela, stoicie pozniej w obronie psa.to po co dzieci puszczaja, moze jakbys mial malenkie dziecko to bys zrozumiał o co chodzi. pozdrawiam
[/quote]
Raz - nie jesteś pępkiem świata i nie Ty będziesz ustanawiać prawa.
Dwa - naucz dziecko aby nie pdchodziło do obcych zwierząt.
Trzy - przypomnij sobie ile razy wysadzałaś dziecko pod krzakiem, a dziecko zrobi więcej niż pies.
Cztery - gdybyś uważała na biologii to nie zaliczyłabyś wpadki
[quote name='eda' timestamp='1310724113' post='502010']
Może nie uważałam na biologii ale psy powinny nosic kaganiec to jest moja opinia a twoja mnie nie interesuje, a po drugie psy powinny miec zapewnione wybiegi a nie sranie pod klatkami po wlascicielom sie niechce dalej isc.a jak pies pogryzie to odrazu surowo sie powinno karac wlasciciela, stoicie pozniej w obronie psa.to po co dzieci puszczaja, moze jakbys mial malenkie dziecko to bys zrozumiał o co chodzi. pozdrawiam
[/quote]
Raz - nie jesteś p... rozwiń
Avatar
kasia_Orange County / 21 lipca 2011 r. o 09:28
0
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Nie wiem o jakiej "zagranicy" mowisz. Mieszkam w USA od wielu lat i tutaj w zadnym ZADNYM stanie kaganiec nie jest wymagany. Poza terenem prywatnym lub miejscem publicznym do tego wydzielonym (np. psi park lub "psia" plaża, pies musi byc na smyczy.

W jakim celu pies prowadzony na smyczy ma miec kaganiec??? Przeciez jest na smyczy i pod kontrola, wiec nie moze ani na nikogo skoczyc ani ugryzc. Jesli ktos jest na tyle glupi, ze podchodzi bez pytania do obcego psa prowadzonego na smyczy, to powinien sam siebie winic jesli zostanie ugryziony. Nie wiem dlaczego ludzie zakladaja, ze maja prawo podejsc i dotykac czyjegos psa? Przeciez pies nie jest zabawka. Nawet male dzieci powinny byc uczone, ze najpierw nalezy zapytac opiekuna psa, dopiero po uzyskaniu pozwolenia do psa mozna podejsc. Co powiedzialby rodzic, jesli jakis obcy facet podszedlby bez pytania do malego dziecka lezaceo w wozku i zaczal je dotykac po glowie lub ciagnac za uszy, bo "bobasek taki uroczy"?

A co z psami krotkonosymi (buldogi, pekinczyki, shih tzu itp), ktore ze wzgledu na budowe anatomiczna glowy nie moga nosic kaganca?
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Nie wiem o jakiej "zagranicy" mowisz. Mieszkam w USA od wielu lat i tutaj w zadnym ZADNYM stanie kaganiec nie jest wymagany. Poza terenem prywatnym lub miejscem publicznym do tego... rozwiń
Avatar
LYCNIAK / 19 lipca 2011 r. o 10:13
0
[quote name='mossad' timestamp='1311029045' post='503368']
Za jaką granicą i jakie psy, pustaku?
[/quote]
Psy szczekają karawana idzie dalej.
Avatar
LS / 19 lipca 2011 r. o 09:34
0
A co z odpowiedzialnością rodziców za wychowanie dzieci? Dlaczego nikt nie nauczy dzieci, że do obcych psów, choćby były z właścicielem, się nie podchodzi? Jeśli wymagamy od kogoś (tutaj: właścicieli psów), wymagajmy też od siebie.
Avatar
mossad / 19 lipca 2011 r. o 00:44
0
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Za jaką granicą i jakie psy, pustaku?
Avatar
Gość / 18 lipca 2011 r. o 17:08
0
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Twoje dziecko jak podrośnie też może stanowić zagrożenie dla innych dzieci, może ugryźć, rzucić kamieniem, uderzyć itp więc co? Założyć kaganiec i związać łapki?
Pustaka nie skomentuję, widać dobre obyczaje połknął ci zły pies sąsiada.

[quote name='eda' timestamp='1310987813' post='503113']
jakby wszyscy niezaliczali wpadek to by niebylo dzieci na swiecie, a skoro ty nie mzoesz miec dzieci to trudno.ja dziecka nie wysadzam pod krzaki idziemy do domu dla twej cudownej wiadomosci.
dlatego powtorze forum jest dla wszytskich i kazdy mzoe sie wypowiadac szczerze co mysli
[/quote]
niezaliczali i niebyło piszemy oddzielnie. Gdybyś bardziej uważała na języku polskim, to może i z biologii byłabyś lepsza
Owszem, każdy może się wypowiadać tylko dlaczego musi głupio?
Ubierz się w kożuch, a dowiesz się jak czuje się pies w kagańcu.
Naprawdę nie rozumiem dlaczego uważasz, że masz większe prawa niż reszta bożych stworzeń.

[quote name='aqwa' timestamp='1310991104' post='503149']
No cóz niektórym psy do seksu sa potrzebne:(
[/quote]
Bardzo ci współczuję, to musi być dla ciebie frustrujące. Napisz do Bravo Girl
[quote name='eda' timestamp='1310987527' post='503110']
pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[/quote]
Twoje dziecko jak podrośnie też może stanowić zagrożenie dla innych dzieci, może ugryźć, rzucić kamieniem, uderzyć itp więc co? Założyć kaganiec i związać łapki?
Pustaka nie skomentu... rozwiń
Avatar
aqwa / 18 lipca 2011 r. o 14:11
0
No cóz niektórym psy do seksu sa potrzebne:(
Avatar
eda / 18 lipca 2011 r. o 13:16
0
[quote name='Gość' timestamp='1310749183' post='502169']
Raz - nie jesteś pępkiem świata i nie Ty będziesz ustanawiać prawa.
Dwa - naucz dziecko aby nie pdchodziło do obcych zwierząt.
Trzy - przypomnij sobie ile razy wysadzałaś dziecko pod krzakiem, a dziecko zrobi więcej niż pies.
Cztery - gdybyś uważała na biologii to nie zaliczyłabyś wpadki
[/quote]

jakby wszyscy niezaliczali wpadek to by niebylo dzieci na swiecie, a skoro ty nie mzoesz miec dzieci to trudno.ja dziecka nie wysadzam pod krzaki idziemy do domu dla twej cudownej wiadomosci.
dlatego powtorze forum jest dla wszytskich i kazdy mzoe sie wypowiadac szczerze co mysli
[quote name='Gość' timestamp='1310749183' post='502169']
Raz - nie jesteś pępkiem świata i nie Ty będziesz ustanawiać prawa.
Dwa - naucz dziecko aby nie pdchodziło do obcych zwierząt.
Trzy - przypomnij sobie ile razy wysadzałaś dziecko pod krzakiem, a dziecko zrobi więcej niż pies.
Cztery - gdybyś uważała na biologii to nie zaliczyłabyś wpadki
[/quote]

jakby wszyscy niezaliczali wpadek to by niebylo dzieci na swiecie, a skoro ty nie mzoesz miec dzieci to trudno.ja dziecka n... rozwiń
Avatar
eda / 18 lipca 2011 r. o 13:12
0
[quote name='Kania' timestamp='1310978394' post='503018']
Niech najpierw się zajmą podwyższeniem kar za znęcaniem się nad zwierzętami, bo za okrutne zabicie psa kara wynosi tylko do 2lat więzienia :/ Z kagańcami powinni zrobić porządek na samym końcu albo i wcale, bo jeśli pies nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, nie musi go nosić, co za pustak wymyślił taki przepis - on chyba nie ma własnego psa.
[/quote]

pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlascieciel czasem psa powinien nosciz wraz nim kaganiec chociaz by sie zamkneli. pojedz zagranice i zobaczysz ze psy nosza kagance wkolo blokow a na wybiegach im sie sciaga.
[quote name='Kania' timestamp='1310978394' post='503018']
Niech najpierw się zajmą podwyższeniem kar za znęcaniem się nad zwierzętami, bo za okrutne zabicie psa kara wynosi tylko do 2lat więzienia :/ Z kagańcami powinni zrobić porządek na samym końcu albo i wcale, bo jeśli pies nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, nie musi go nosić, co za pustak wymyślił taki przepis - on chyba nie ma własnego psa.
[/quote]

pustaki to masz w domu a nie pustak wymyslil taki przepis. powiem tak nawet wlasciecie... rozwiń
Avatar
Kania / 18 lipca 2011 r. o 10:39
0
Niech najpierw się zajmą podwyższeniem kar za znęcaniem się nad zwierzętami, bo za okrutne zabicie psa kara wynosi tylko do 2lat więzienia :/ Z kagańcami powinni zrobić porządek na samym końcu albo i wcale, bo jeśli pies nie stanowi zagrożenia dla otoczenia, nie musi go nosić, co za pustak wymyślił taki przepis - on chyba nie ma własnego psa.
Avatar
Gość / 15 lipca 2011 r. o 18:59
0
[quote name='eda' timestamp='1310724113' post='502010']
Może nie uważałam na biologii ale psy powinny nosic kaganiec to jest moja opinia a twoja mnie nie interesuje, a po drugie psy powinny miec zapewnione wybiegi a nie sranie pod klatkami po wlascicielom sie niechce dalej isc.a jak pies pogryzie to odrazu surowo sie powinno karac wlasciciela, stoicie pozniej w obronie psa.to po co dzieci puszczaja, moze jakbys mial malenkie dziecko to bys zrozumiał o co chodzi. pozdrawiam
[/quote]
Raz - nie jesteś pępkiem świata i nie Ty będziesz ustanawiać prawa.
Dwa - naucz dziecko aby nie pdchodziło do obcych zwierząt.
Trzy - przypomnij sobie ile razy wysadzałaś dziecko pod krzakiem, a dziecko zrobi więcej niż pies.
Cztery - gdybyś uważała na biologii to nie zaliczyłabyś wpadki
[quote name='eda' timestamp='1310724113' post='502010']
Może nie uważałam na biologii ale psy powinny nosic kaganiec to jest moja opinia a twoja mnie nie interesuje, a po drugie psy powinny miec zapewnione wybiegi a nie sranie pod klatkami po wlascicielom sie niechce dalej isc.a jak pies pogryzie to odrazu surowo sie powinno karac wlasciciela, stoicie pozniej w obronie psa.to po co dzieci puszczaja, moze jakbys mial malenkie dziecko to bys zrozumiał o co chodzi. pozdrawiam
[/quote]
Raz - nie jesteś p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ruszyły rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. The Reds lepsi od Symbitu

Ruszyły rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. The Reds lepsi od Symbitu

W najciekawszym meczu inauguracyjnej kolejki The Reds IGLO-KLIMA pokonali Symbit. To była konfrontacja aktualnego mistrza rozgrywek z poważnym pretendentem do tytułu.

Więcej firm w Janowskiej Strefie Inwestycji. Ma powstać "duży zakład pracy"

Więcej firm w Janowskiej Strefie Inwestycji. Ma powstać "duży zakład pracy"

Przybywa firm w Janowskiej Strefie Inwestycji. Jeden z inwestorów kupił 15 ha gruntu „pod budowę dużego zakładu pracy” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych burmistrz Krzysztof Kołtyś. Już teraz swój zakład buduje firma zajmująca się przerobem zbóż i produkcją kasz

W gminie Opole Lubelskie ledy zastąpią stare lampy

W gminie Opole Lubelskie ledy zastąpią stare lampy

W gminie Opole Lubelskie wymienią oświetlenie uliczne. Ledy zastąpią starego typu lampy sodowe. Przyniesie to spore oszczędności – nawet pół miliona złotych rocznie

Zielony Festyn w Parku na Górkach Czechowskich
26 września 2021, 13:00

Zielony Festyn w Parku na Górkach Czechowskich

W najbliższą niedzielę, 26 września w godz. 13-17 na Górkach Czechowskich odbędzie się Zielony Festyn, czyli propozycja spędzenia czasu dla całych rodzin.

Kierowcy ominą Szczebrzeszyn, jadąc obwodnicą. "Przez środek miasta przetacza się cała masa ciężarówek"

Kierowcy ominą Szczebrzeszyn, jadąc obwodnicą. "Przez środek miasta przetacza się cała masa ciężarówek"

Obwodnica Szczebrzeszyna ma powstać do 2029 roku. Właśnie podpisano umowę na wykonanie m.in. studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego inwestycji.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi czekają na filmy o rolnikach

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi czekają na filmy o rolnikach

Młodzi mieszkańcy wsi, którzy nie boją się kamery, mają szanse na pieniądze. Wystarczy, że nakręcą krótkie wideo, na którym opowiedzą o swoim życiu, otoczeniu i planach na przyszłość. Najlepsze materiały otrzymają nagrody finansowe od resortu rolnictwa

Spotkanie z Edytą Bystroń w DDK Czuby Południowe
20 września 2021, 12:00

Spotkanie z Edytą Bystroń w DDK Czuby Południowe

Edyta Bystroń będzie gościem kolejnej odsłony cyklu "Komiksiary" w DDK Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie odbędzie się 26 września o godz. 12.

Fortuna Puchar Polski: Motor kontra Podbeskidzie, Orlęta Spomlek grają z Lechią Zielona Góra

Fortuna Puchar Polski: Motor kontra Podbeskidzie, Orlęta Spomlek grają z Lechią Zielona Góra

W lidze piłkarzom Motoru idzie ostatnio całkiem nieźle. W środę podopieczni Marka Saganowskiego będą mogli za to sprawdzić się na tle pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała w ramach pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Początek spotkania na Arenie Lublin o godz. 19.

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy pojadą za darmo autobusami? Biała Samorządowa o to wnioskuje

Biała Podlaska: Czy mieszkańcy pojadą za darmo autobusami? Biała Samorządowa o to wnioskuje

Biała Samorządowa wnioskuje o uruchomienie bezpłatnej komunikacji w mieście. To jedna z 10 propozycji radnych tego klubu do przyszłorocznego budżetu. Wcześniej swoje wnioski prezentowali już radni Zjednoczonej Prawicy. Prezydent ma zaprosić kluby do rozmów.

Lublin: Chodnik dopiero co powstał, a już są z nim problemy. Szwankuje też oświetlenie
Alarm24

Lublin: Chodnik dopiero co powstał, a już są z nim problemy. Szwankuje też oświetlenie

To miało być wygodne, bezpieczne dojście do przystanku kolejowego – pisze do nas Czytelniczka z Węglina, która martwi się o stan zbudowanego niedawno chodnika. Część została podmyta przez wodę, a przy schodach nie świeci większość latarni

Nowa wystawa w muzeum, poświęcona "ravensbruczankom". "Do obozu pojechały z wyrokami śmierci"
Zdjęcia
galeria

Nowa wystawa w muzeum, poświęcona "ravensbruczankom". "Do obozu pojechały z wyrokami śmierci"

Historię 74 Polek, poddanych eksperymentom pseudomedycznym w czasie II wojny światowej, opowiada wystawa „Więźniarki w KL Ravensbruck” w nowej części Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”

Lekcje przedsiębiorczości dla uczniów z Kraśnika. Chętnych nie brakuje

Lekcje przedsiębiorczości dla uczniów z Kraśnika. Chętnych nie brakuje

Uczniowie klas 6 i 7 szkół podstawowych w Kraśniku od tego roku szkolnego mogą brać udział w lekcjach przedsiębiorczości. Listy uczestników nie są jeszcze zamknięte

"Osiecka" w Puławach. Koncert zespołu STARsi
28 września 2021, 18:00

"Osiecka" w Puławach. Koncert zespołu STARsi

We wtorek, 28 września o godz. 18 w Puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się koncert "Osiecka" w wykonaniu zespołu STARsi.

9-letni Filip zginął po potrąceniu przez samochód. Mieszkańcy Krężnicy Jarej organizują protest
Pierwsza strona Dziennika
galeria

9-letni Filip zginął po potrąceniu przez samochód. Mieszkańcy Krężnicy Jarej organizują protest

Mieszkańcy Krężnicy Jarej mają dość piratów drogowych. Śmierć 9-letniego Filipa wstrząsnęła jego rówieśnikami i lokalną społecznością. We wsi odbędzie się akcja protestacyjna.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 września 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 września 2021 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!