Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

26 kwietnia 2013 r.
16:06
Edytuj ten wpis

Majówka na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
8 6 A A
Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się majowy weekend na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim
Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się majowy weekend na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się majowy weekend na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. W czasie "Kameralnej Majówki” będzie można pospacerować po Poleskim Parku Narodowym, obejrzeć bitwę, zjeść ze Słowianami , czy pobawić się na zabawie ludowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
WÓLKA CYCOWSKA

Zaczyna Marynka

Majówka rozpocznie się 27 kwietnia dniem otwartym w gospodarstwie agroturystycznym "Marynka”. Na 2,5 ha terenie znajdują się domki campingowe, plac zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki, piłki nożnej oraz korty tenisowe i wypożyczalnia rowerów.

W sobotę w godz. 12-18 turyści będą mogli bezpłatnie skorzystać z infrastruktury sportowej, placu zabaw oraz drewna na ognisko. Osoby zamierzające korzystać z kortów tenisowych powinny posiadać odpowiednie obuwie z gładką podeszwą.

Gospodarstwo Agroturystyczne "Marynka” mieści się w Wólce Cycowskiej 1, tel. 509 348 295.

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.

Bilet normalny kosztuje 5,50 zł, ulgowy - 4,50 zł.

Muzeum Regionalne w Łęcznej, ul. Bożnicza 17, tel. 81 752 08 69, synagoga@zamek-lublin.pl

WÓLKA BIELECKA

Jak żyli Słowianie

1 maja Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej zaprasza wszystkich, którzy chcieliby przenieść się w czasie. To jedyna na Lubelszczyźnie rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodziska, jedyny w swoim rodzaju ośrodek spotkań z "żywą historią” okresu średniowiecza. Wstęp wolny.

1 maja gród czeka na gości od godz. 12 do godz. 21. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem obiektów obronnych i kultowych, pokazy walki i uzbrojenia, inscenizacje z życia Słowian, degustacja kuchni wczesnośredniowiecznej.

Głównym punktem programu jest widowisko plenerowe (obrzędy związane z zaślubinami i powitaniem wiosny, bitwa o gród), które zaplanowano na 14. O 20.20 kolejna atrakcja – taniec z ogniem poświęcony Swarogowi i Jarowitowi.

Słowiański Gród, Wólka Bielecka 7, tel. 693 191 808

POLESKI PARK NARODOWY

Żółwie, dęby i ptaki

2 i 3 maja Poleski Park Narodowy zaprasza na dni otwarte. W programie zwiedzanie z przewodnikiem wybranych obiektów na terenie parku.

Na początek filia PPN w Starym Załuczu, z edukacyjną ścieżką dla najmłodszych "Żółwik”, gdzie w oczku wodnym można wypatrzeć żółwie błotne. Turyści zostaną podzieleni na dwie grupy. Grupa pierwsza wyjdzie o godz. 10, grupa druga - o godz. 12. Zbiórka przy Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu (5 km od Urszulina). Zwiedzanie potrwa około godziny.

Bardziej wytrzymali mogą się zmierzyć z 9-kilometrową ścieżka dydaktyczną "Spławy”. Trasa prowadzi przez naturalne łąki kośne, torfowisko i las bagienny. Grupa pierwsza rusza na trasę o godz. 11, grupa druga o godz. 13. Przewidywany czas zwiedzania – trzy godziny.

Zbiórka przy Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu (5 km od Urszulina).

Z kolei w Łomnicy można przejść ścieżką dydaktyczną "Dąb Dominik”. Trasa ma 2,5 km długości. Turyści przejdą m.in. przez grąd grabowo-dębowy i zobaczą pomnikowy dąb "Dominik”.
Grupa pierwsza wyruszy na trasę o godz. 10, grupa druga o godz. 12. Przewidywany czas zwiedzania - ok. dwie godziny. Zbiórka na parkingu w miejscowości Łomnica na początku ścieżki "Dąb Dominik”.
Bilet normalny kosztuje 6 zł, ulgowy 3 zł. Rezerwacja miejsc: Poleski Park Narodowy, Urszulin, tel. 82 571 30 71 wew. 48.

HOLA

Dzień otwarty skansenu w Holi

3 maja niewielki Skansen Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi zaprasza na dzień otwarty. To okazja, by na własne oczy obejrzeć drewniane zabudowania mieszkalne i gospodarskie charakterystyczne dla regionu Polesia z początku XX wieku. Obok skansenu znajduje się zabytkowa drewniana cerkiew z 1702 roku oraz cmentarz prawosławny, założony na przełomie XVIII i XIX wieku.

W piątek skansen będzie otwarty w godz. 10-18. Zwiedzanie zorganizowane zaplanowano na godziny: 10, 12, 14, 16.

Bilety kosztują 3 i 6 zł. Tel. 82 560 76 35.

WŁODAWA

Czas na Włodawę

Położone nad Bugiem miasto trzech kultur zaprasza turystów przez cały majowy weekend. A na 4 maja przygotowano dla nich specjalną trasę turystyczną.

Zbiórka o godz. 10 przy Punkcie Informacji Turystycznej (Rynek 4). Czas zwiedzania ok. 2,5 godz. W programie: spacer z przewodnikiem po Włodawie, zwiedzanie kościoła św. Ludwika, klasztoru, cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny, zespół synagogalnego – Wielkiej i Małej Synagogi i Domu Pokahalnego.

Bilet wstępu do muzeum kosztuje 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Rezerwacja miejsc w Punkcie Informacji Turystycznej w Włodawie, ul. Rynek 4, tel. 82 572 20 69.
ZAWIEPRZYCE

VI Historyczna Majówka

5 maja na zamkowym wzgórzu w Zawieprzycach rozegrają się krwawe sceny. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem "Wokół victorii wiedeńskiej” w ramach projektu: "Szlak Jana III Sobieskiego parasolowym produktem rozwoju Polski Wschodniej”.

Program imprezy: godz. 10.15 – uroczysta msza w kaplicy na wzgórzu, godz. 11.30 – prezentacja drużyn rycerskich, godz. 12.30 – inscenizacja bitwy pod Cieszanowem 1672 r., godz. 13.30 – pokaz XVII-wiecznych tańców szlacheckich, godz. 14 – inscenizacja "Wokół Victorii Wiedeńskiej”, godz. 15 – musztra, godz. 15.20 – pokazy konne, godz. 15.50 – pokazy sokolnicze, godz. 16.20 – ogłoszenie wyników konkursu wiedzy historycznej, godz. 16.30 – napad na orszak Królowej Marysieńki, godz. 17 – bitwa na Błoniach Zawieprzyckich, godz. 19.30 – koncert Eweliny Lisowskiej, godz. 21 – Fire show.
Na całą imprezę wstęp wolny.

KOŁACZE, ORCHÓWEK

VII Majówka na Polesiu

To cykl imprez promujących kulturę i sztukę ludową, obrzędy, tradycyjną kuchnię i rzemiosło. Nie zabraknie też akcentów sportowych – biegów, rozgrywek, spływów kajakowych rzekami Polesia.

Majówka zacznie się 1 maja w Kołaczach, w skansenie przy Karczmie Poleskiej. Od godz. 10 do14 spływ Włodawką z Kołacz do Suchawy. Będzie to otwarcie sezonu kajakowego. Od godz. 10.30 do 16 gry terenowe oraz zwiedzanie ścieżki edukacyjnej Zagroda Poleska. O godz. 11.30 z Zagrody Polskiej wystartują uczestnicy biegu ekologicznego. Od godz. 11 do 15 rozegrany zostanie turniej piłki plażowej. A o godz. 14.30 coś dla sympatyków motoryzacji. Swoje maszyny zaprezentuje Grupa Motocyklowej Riders z Włodawy.

Czwartek, 2 maja, rozpocznie się spływem kajakowym po Bugu, na trasie Adamki – Włodawa. Kajakarze wyruszą o godz. 10. U celu powinni być o godz. 14. W tym czasie zaprezentuje się Zespół Wesołe Sąsiadki z Kołacz. Panie zaprezentują fragmenty widowisk obrzędowych. Wystąpią też z repertuarem pieśni patriotycznych i ludowych przy akompaniamencie kapeli pana Brożka. Będzie też degustacja potraw kuchni regionalnej.

Piątek, 3 maja, również rozpocznie się spływem kajakowym po Bugu, tym razem na trasie Wołczyny – Orchówek. Początek o godz. 10. A od godz. 12 do 17 odbędzie się przegląd śpiewaczych zespołów ludowych z terenu LGD Poleska Dolina Bugu.

4 maja imprezy przeniosą się do Orchówka, na tereny rekreacyjne nad Bugiem. W godz. 11-15 zaplanowano rodzinne gry i zabawy. Od godz. 12 do 14 zostanie rozegrany turniej tenisa ziemnego o puchar Wójta Gminy Włodawa. Zawody będą rozgrywane na kortach tenisowych przy Szkole Podstawowej w Orchówku.

Poleska Majówka zakończy się zabawą ludową w Orchówku. Wstęp wolny.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 maja 2013 o 16:07
0
[quote name='ala' timestamp='1367490609' post='765058']
Ale przewodnik jest za darmo i spacer po Łęcznej nie jest w zwykłej ofercie - to też fajnie.
[/quote]
i w ryj pewnie można dostać też za darmo. Wycieczka po Łęcznej - hit turystyczny 2013. Czy dinozaury w urzędzie też mozna oglądać za darmochę i czy jest przewodnik?
Avatar
ala / 2 maja 2013 o 12:32
0
No raczej tu o Włodawkę chodzi, a nie o Bug.
Avatar
ala / 2 maja 2013 o 12:30
0
[quote name='Wirtualny z Ł23,9' timestamp='1367087083' post='763549']
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.

Bilet normalny kosztuje 5,50 zł, ulgowy - 4,50 zł.

Muzeum Regionalne w Łęcznej, ul. Bożnicza 17, tel. 81 752 08 69, synagoga@zamek-lublin.pl
[/quote]

Ale przewodnik jest za darmo i spacer po Łęcznej nie jest w zwykłej ofercie - to też fajnie.
[quote name='Wirtualny z Ł23,9' timestamp='1367087083' post='763549']
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.
<... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2013 o 21:37
0
to musiał jakiś niedorzecznik pisać
Avatar
Wirtualny z Ł23,9 / 27 kwietnia 2013 o 20:24
0
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.

Bilet normalny kosztuje 5,50 zł, ulgowy - 4,50 zł.

Muzeum Regionalne w Łęcznej, ul. Bożnicza 17, tel. 81 752 08 69, synagoga@zamek-lublin.pl
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.

Bilet normalny kosztuje 5,50 zł, ulgowy - 4,50 zł.

Muzeum Regionalne w Łęcznej, ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2013 o 19:36
0
Od kiedy to Adamki leżą nad Bugiem ?
Avatar
Gość / 2 maja 2013 o 16:07
0
[quote name='ala' timestamp='1367490609' post='765058']
Ale przewodnik jest za darmo i spacer po Łęcznej nie jest w zwykłej ofercie - to też fajnie.
[/quote]
i w ryj pewnie można dostać też za darmo. Wycieczka po Łęcznej - hit turystyczny 2013. Czy dinozaury w urzędzie też mozna oglądać za darmochę i czy jest przewodnik?
Avatar
ala / 2 maja 2013 o 12:32
0
No raczej tu o Włodawkę chodzi, a nie o Bug.
Avatar
ala / 2 maja 2013 o 12:30
0
[quote name='Wirtualny z Ł23,9' timestamp='1367087083' post='763549']
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.

Bilet normalny kosztuje 5,50 zł, ulgowy - 4,50 zł.

Muzeum Regionalne w Łęcznej, ul. Bożnicza 17, tel. 81 752 08 69, synagoga@zamek-lublin.pl
[/quote]

Ale przewodnik jest za darmo i spacer po Łęcznej nie jest w zwykłej ofercie - to też fajnie.
[quote name='Wirtualny z Ł23,9' timestamp='1367087083' post='763549']
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.
<... rozwiń
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2013 o 21:37
0
to musiał jakiś niedorzecznik pisać
Avatar
Wirtualny z Ł23,9 / 27 kwietnia 2013 o 20:24
0
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.

Bilet normalny kosztuje 5,50 zł, ulgowy - 4,50 zł.

Muzeum Regionalne w Łęcznej, ul. Bożnicza 17, tel. 81 752 08 69, synagoga@zamek-lublin.pl
Jakie to dni otwarte jak trzeba kupić sobie bilet?

ŁĘCZNA

Dni otwarte muzeum

Od 28 kwietnia do 1 maja Muzeum Regionalne w Łęcznej zaprasza na dni otwarte. W tym czasie muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 9-16. A w godz. 13-15 program specjalny: oprowadzanie po wystawach, spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, zwiedzanie kościoła św. Marii Magdaleny.

Bilet normalny kosztuje 5,50 zł, ulgowy - 4,50 zł.

Muzeum Regionalne w Łęcznej, ... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2013 o 19:36
0
Od kiedy to Adamki leżą nad Bugiem ?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolega nie będzie zadowolony. Nawet nie wiedział, że jego samochód został "pożyczony"

Kolega nie będzie zadowolony. Nawet nie wiedział, że jego samochód został "pożyczony" 0 0

Kierowca w Zakrzowie (pow. łęczyński) wypadł z drogi i zakończył jazdę na jednej z latarni.

Piotr Darmochwał (Motor): Najpierw budowa zespołu, potem konkretne cele

Piotr Darmochwał (Motor): Najpierw budowa zespołu, potem konkretne cele 0 0

ROZMOWA Z Piotrem Darmochwałem, nowym zawodnikiem Motoru Lublin

Lublin: Tak wygląda rower miejski po przejechaniu przez pociąg

Lublin: Tak wygląda rower miejski po przejechaniu przez pociąg 3 1

W poniedziałek policjanci z komisariatu VI w Lublinie zatrzymali nieletniego mieszkańca miasta w związku ze zniszczeniem roweru miejskiego.

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej
galeria

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej 3 7

O zmiany w projekcie przebudowy Al. Racławickich apeluje do prezydenta Lublina doradzająca mu Rada Kultury Przestrzeni. Prosi o estetyczne chodniki, ozdobną roślinność i miejsca do siedzenia. Lista próśb jest o wiele dłuższa.

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 38 6

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 3 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 3 0

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 27 2

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 16 4

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 10 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.