Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

10 stycznia 2011 r.
20:22
Edytuj ten wpis

Piaseczno: Inwestycje nad popularnym lubelskim jeziorem

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
3 15 A A
Gmina chce m.in. dokończyć w tym roku budowe kanalizacji nad jeziorem Piaseczno.<br />
 (Maciej Kaczanowsk
Gmina chce m.in. dokończyć w tym roku budowe kanalizacji nad jeziorem Piaseczno.
(Maciej Kaczanowsk

Ścieżka rowerowa, kanalizacja Piaseczna oraz kilku innych miejscowości – oto plany inwestycje gminy Ludwin. Mają przyciągnąć kolejnych turystów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jednym z ciekawszych tegorocznych zadań w gminie Ludwin jest realizacja projektu "Wielobarwny wypoczynek. Budowa ścieżki rowerowej na terenie Pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego” .

– To wspólny projekt Starostwa Powiatowego w Łęcznej, gmin Ludwin i Puchaczów. Całość inwestycji planujemy zakończyć do 30 listopada – mówi Andrzej Chabros, nowy wójt gminy Ludwin. Opracowaliśmy już przebieg trasy rowerowej oraz niezbędną infrastrukturę, ułatwiającą rowerzystom poruszanie się po niej.

Ścieżka rowerowa połączy Dąbrowę z Nadrybiem. Pobiegnie przez Kaniwolę. Ma mieć 7,9 km długości i 2 metry szerokości (odcinek Dąbrowa–Kaniwola – 5,1 km, Kaniwola–Nadrybie 2,8 km).

– Na trasie ścieżki rowerowej ulokowane będą cztery wiaty przystankowe z ławkami i stojakami na rowery. Przy każdym miejscu przystankowym znajdować się będzie tablica w formie mapy, informująca rowerzystów o najciekawszych miejscach, które warto zwiedzić, poruszając się ścieżka rowerową – dodaje wójt Chabros.

Na tym nie koniec. Infrastruktura rowerowa zostanie wzbogacona o interaktywną mapę, przewodniki turystyczne oraz monitoring wyposażony w kamerę internetową, a także system badający natężenie ruchu. Ścieżka powstanie kosztem 2,5 mln zł. Gmina Ludwin wyłoży 200 tys. zł, zaś dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1,75 mln zł.

– Następnym krokiem jest dokończenie kanalizacji okolic jeziora Piaseczno. Niebawem powinno stać się wizytówką nie tylko gminy Ludwin, ale całego powiatu łęczyńskiego – dodaje wójt.

– Na tę inwestycję długo czekaliśmy. Nie wszyscy mają na działkach szczelne szamba. A szkoda, aby tak piękne tereny truć nieczystościami – mówi Jerzy Kurkowski, właściciel jednej z działek nad Piasecznem.
Poza Piasecznem w tym roku będzie kontynuowana budowa kanalizacji w Ludwinie, Dratowie Kolonii, Dratowie i Dąbrowie. – Podłączymy do niej 226 gospodarstw domowych.

To główne zamierzenia na ten rok. – Ich realizacja wcale nie będzie łatwa, gdyż zadłużenie gminy jest wysokie i wynosi blisko 6,8 mln zł – kończy wójt Chabros.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MIESZKANIEC / 5 września 2013 o 11:42
0

Moja propozycja: zajmijcie się najpierw sprawami stałych mieszkańców gminy Ludwin, bo drogi gminne nie nadają się di jazdy nawet rowerem, a klika w szkołach i UG dba tylko o "swoich".

Avatar
elbi / 4 września 2013 o 21:43
0

a progi zwalniające koło sklepu mini maks też by się przydały działek tu pełno dzieci łażą a deb***e jadą 100/h ale co to wójta obchodzi będzie wymierzał wszystko przed wyborami jak zwylke

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2011 o 15:15
0
Witam a ja mam takie pytanie kaniwola ma już jeden chodnik kiedy wreszcie wójt łaskawie zrobi chodnik we wsi Piaseczno tu jest więcej turystów niż od strony Kaniwoli Dzieci ze wsi dochodzą do szkoły. kiedy łaskawie gmina zapewni im normalny chodnik. Parodia jedna wieś ma 2 a druga wogle
Avatar
astarot / 12 stycznia 2011 o 07:31
0
A ja bym proponował aby w pierwszej kolejności zajęcto się porządkowaniem plaży od strony Ośrodka Akademii Rolniczej i byłego Ośrodka Akademii Medycznej. Plaży tu juz nie ma, jedynie teren , o który dba Akademia Rolnicza-choc to nie jej zadanie, wyglada jako tako. Po dawnej plazy nie ma śladu. Gdyby ktoś sie chociaż tym zainteresował!!!!Ale do tej pory interesowano się , ale plażą po przeciwnej stronie jeziora przy sławnym Resorcie-tam mozna zrobić wszystko-i ochrona środowiska nie ma zastrzeżeń! Zauważmy,że nad jeziorem Piaseczno jest mnóstwo działek- przecież my płacimy podatki, własnie za ich użytkowanie i to rokrocznie- więc pytam, na co idą pieniądze.. Szkoda słów!!! Ciekawe czy nowy wójt w końcu coś z tym zrobi, bo jeszcze kilka lat i jezioro Piaseczno będzie wyglądać jak rezerwat przyrody - jezioro Brzeziczno.
A ja bym proponował aby w pierwszej kolejności zajęcto się porządkowaniem plaży od strony Ośrodka Akademii Rolniczej i byłego Ośrodka Akademii Medycznej. Plaży tu juz nie ma, jedynie teren , o który dba Akademia Rolnicza-choc to nie jej zadanie, wyglada jako tako. Po dawnej plazy nie ma śladu. Gdyby ktoś sie chociaż tym zainteresował!!!!Ale do tej pory interesowano się , ale plażą po przeciwnej stronie jeziora przy sławnym Resorcie-tam mozna zrobić wszystko-i ochrona środowiska nie ma zastrzeżeń! Zauważmy,że nad jeziorem ... rozwiń
Avatar
Corbel / 11 stycznia 2011 o 20:15
0
Zadłużenie Gminy Ludwin wynosi ponad 6 mln?? Ciekawe z czego się to wzięło??Zero inwestycji a te pazerne chłopo radne windują podatek za działki do nawet 700 PLN/rocznie. Nawet w Lublinie mniej się płaci za dom!! Ciekawe ile rocznie kasuja podatku od działek??
Avatar
MARIO / 11 stycznia 2011 o 19:58
0
A NAD ŁUKCZEM MIMO WIELU APELI DO GMINY NIEMOZNA SIE DOPROSIC CHODNIKA ZA NAJBARDZIEJ NIEBIEZPIECZNYM ZAKRECIE W POBLIZU OSR.RACZEK CZEKAC TYLKO TRAGEDII WTEDY SZYBKO ZROBIĄ
Avatar
jon / 11 stycznia 2011 o 18:17
0
[quote name='rq' timestamp='1294734582' post='420652']
Zlitujcie się i nie popełnijcie głupoty! - nie budujcie tych ścieżek z kostki brukowej!
[/quote]
nie jesteś widać prawdziwy rowerzysta.
ja jadę rowerem wszędzie, po kostce jak trzeba, szosami i gruntowymi , polnymi drogami.
Avatar
ESTETA / 11 stycznia 2011 o 16:56
0
[quote name='eeee' timestamp='1294746177' post='420742']
jeszcze jak by jakies dojazdy do jeziora zrobili labo parkingi...a nie wszedzie lancuchy i poogradzane na około.
[/quote]
HITEM JEST "RESORT PIASECZNO" KIEDYŚ NAJWAŻNIEJSZY BYŁ RESORT SPRAW WEWNĘTRZNYCH Z WIELOMA --WYDZIAŁAMI-- CIEKAWE CZY TO JEST KONTYNUACJA=CZYLI OŚRODEK DLA WYBRANYCH.GRATULUJĘ UPODOBANIA.
Avatar
Wieśniix / 11 stycznia 2011 o 15:02
0
[color="#000000"][size="4"]Niech robią z kostki.Asfaltu przecież nie zedrę,a kostkę w nocy się wydłubie i koło chałupy się wyłoży.Tylko niech się pospieszą bo już mam błoto na podwórku.[/size][/color]
Avatar
turysta / 11 stycznia 2011 o 13:41
0
Może zaczniemy od zwykłego bezpłatnego parkingu od strony baru May day. Do tej pory ośrodek zrobił ogrodzenie tak by nie było gdzie zostawić samochód. Zaraz po zrobieniu płotu postawiono znaki- zakazujące postoju. Kiedyś namówiłem znajomych na przyjechanie nad Piaseczno- nie mieli gdzie zaparkować więc zaparkowali gdzie mogli. Zostali ukarani za to mandatem. Pewnie ktoś zaraz powie, że trzeba było zaparkować po drugiej stronie jeziora. Powiem Państwu że tam wcale nie jest lepiej- wszędzie są znaki informujące o drogach prywatnych i możliwości wjazdu tylko dla działkowiczów. Takimi działaniami nie robi się dobrej reklamy ale można tylko zrazić do siebie przyjezdnych. Jako bywalec w tych terenach bardziej mi się podobało jak tego ośrodka nie było.
Może zaczniemy od zwykłego bezpłatnego parkingu od strony baru May day. Do tej pory ośrodek zrobił ogrodzenie tak by nie było gdzie zostawić samochód. Zaraz po zrobieniu płotu postawiono znaki- zakazujące postoju. Kiedyś namówiłem znajomych na przyjechanie nad Piaseczno- nie mieli gdzie zaparkować więc zaparkowali gdzie mogli. Zostali ukarani za to mandatem. Pewnie ktoś zaraz powie, że trzeba było zaparkować po drugiej stronie jeziora. Powiem Państwu że tam wcale nie jest lepiej- wszędzie są znaki informujące o drogach prywatnych i możliwośc... rozwiń
Avatar
MIESZKANIEC / 5 września 2013 o 11:42
0

Moja propozycja: zajmijcie się najpierw sprawami stałych mieszkańców gminy Ludwin, bo drogi gminne nie nadają się di jazdy nawet rowerem, a klika w szkołach i UG dba tylko o "swoich".

Avatar
elbi / 4 września 2013 o 21:43
0

a progi zwalniające koło sklepu mini maks też by się przydały działek tu pełno dzieci łażą a deb***e jadą 100/h ale co to wójta obchodzi będzie wymierzał wszystko przed wyborami jak zwylke

Avatar
Gość / 26 sierpnia 2011 o 15:15
0
Witam a ja mam takie pytanie kaniwola ma już jeden chodnik kiedy wreszcie wójt łaskawie zrobi chodnik we wsi Piaseczno tu jest więcej turystów niż od strony Kaniwoli Dzieci ze wsi dochodzą do szkoły. kiedy łaskawie gmina zapewni im normalny chodnik. Parodia jedna wieś ma 2 a druga wogle
Avatar
astarot / 12 stycznia 2011 o 07:31
0
A ja bym proponował aby w pierwszej kolejności zajęcto się porządkowaniem plaży od strony Ośrodka Akademii Rolniczej i byłego Ośrodka Akademii Medycznej. Plaży tu juz nie ma, jedynie teren , o który dba Akademia Rolnicza-choc to nie jej zadanie, wyglada jako tako. Po dawnej plazy nie ma śladu. Gdyby ktoś sie chociaż tym zainteresował!!!!Ale do tej pory interesowano się , ale plażą po przeciwnej stronie jeziora przy sławnym Resorcie-tam mozna zrobić wszystko-i ochrona środowiska nie ma zastrzeżeń! Zauważmy,że nad jeziorem Piaseczno jest mnóstwo działek- przecież my płacimy podatki, własnie za ich użytkowanie i to rokrocznie- więc pytam, na co idą pieniądze.. Szkoda słów!!! Ciekawe czy nowy wójt w końcu coś z tym zrobi, bo jeszcze kilka lat i jezioro Piaseczno będzie wyglądać jak rezerwat przyrody - jezioro Brzeziczno.
A ja bym proponował aby w pierwszej kolejności zajęcto się porządkowaniem plaży od strony Ośrodka Akademii Rolniczej i byłego Ośrodka Akademii Medycznej. Plaży tu juz nie ma, jedynie teren , o który dba Akademia Rolnicza-choc to nie jej zadanie, wyglada jako tako. Po dawnej plazy nie ma śladu. Gdyby ktoś sie chociaż tym zainteresował!!!!Ale do tej pory interesowano się , ale plażą po przeciwnej stronie jeziora przy sławnym Resorcie-tam mozna zrobić wszystko-i ochrona środowiska nie ma zastrzeżeń! Zauważmy,że nad jeziorem ... rozwiń
Avatar
Corbel / 11 stycznia 2011 o 20:15
0
Zadłużenie Gminy Ludwin wynosi ponad 6 mln?? Ciekawe z czego się to wzięło??Zero inwestycji a te pazerne chłopo radne windują podatek za działki do nawet 700 PLN/rocznie. Nawet w Lublinie mniej się płaci za dom!! Ciekawe ile rocznie kasuja podatku od działek??
Avatar
MARIO / 11 stycznia 2011 o 19:58
0
A NAD ŁUKCZEM MIMO WIELU APELI DO GMINY NIEMOZNA SIE DOPROSIC CHODNIKA ZA NAJBARDZIEJ NIEBIEZPIECZNYM ZAKRECIE W POBLIZU OSR.RACZEK CZEKAC TYLKO TRAGEDII WTEDY SZYBKO ZROBIĄ
Avatar
jon / 11 stycznia 2011 o 18:17
0
[quote name='rq' timestamp='1294734582' post='420652']
Zlitujcie się i nie popełnijcie głupoty! - nie budujcie tych ścieżek z kostki brukowej!
[/quote]
nie jesteś widać prawdziwy rowerzysta.
ja jadę rowerem wszędzie, po kostce jak trzeba, szosami i gruntowymi , polnymi drogami.
Avatar
ESTETA / 11 stycznia 2011 o 16:56
0
[quote name='eeee' timestamp='1294746177' post='420742']
jeszcze jak by jakies dojazdy do jeziora zrobili labo parkingi...a nie wszedzie lancuchy i poogradzane na około.
[/quote]
HITEM JEST "RESORT PIASECZNO" KIEDYŚ NAJWAŻNIEJSZY BYŁ RESORT SPRAW WEWNĘTRZNYCH Z WIELOMA --WYDZIAŁAMI-- CIEKAWE CZY TO JEST KONTYNUACJA=CZYLI OŚRODEK DLA WYBRANYCH.GRATULUJĘ UPODOBANIA.
Avatar
Wieśniix / 11 stycznia 2011 o 15:02
0
[color="#000000"][size="4"]Niech robią z kostki.Asfaltu przecież nie zedrę,a kostkę w nocy się wydłubie i koło chałupy się wyłoży.Tylko niech się pospieszą bo już mam błoto na podwórku.[/size][/color]
Avatar
turysta / 11 stycznia 2011 o 13:41
0
Może zaczniemy od zwykłego bezpłatnego parkingu od strony baru May day. Do tej pory ośrodek zrobił ogrodzenie tak by nie było gdzie zostawić samochód. Zaraz po zrobieniu płotu postawiono znaki- zakazujące postoju. Kiedyś namówiłem znajomych na przyjechanie nad Piaseczno- nie mieli gdzie zaparkować więc zaparkowali gdzie mogli. Zostali ukarani za to mandatem. Pewnie ktoś zaraz powie, że trzeba było zaparkować po drugiej stronie jeziora. Powiem Państwu że tam wcale nie jest lepiej- wszędzie są znaki informujące o drogach prywatnych i możliwości wjazdu tylko dla działkowiczów. Takimi działaniami nie robi się dobrej reklamy ale można tylko zrazić do siebie przyjezdnych. Jako bywalec w tych terenach bardziej mi się podobało jak tego ośrodka nie było.
Może zaczniemy od zwykłego bezpłatnego parkingu od strony baru May day. Do tej pory ośrodek zrobił ogrodzenie tak by nie było gdzie zostawić samochód. Zaraz po zrobieniu płotu postawiono znaki- zakazujące postoju. Kiedyś namówiłem znajomych na przyjechanie nad Piaseczno- nie mieli gdzie zaparkować więc zaparkowali gdzie mogli. Zostali ukarani za to mandatem. Pewnie ktoś zaraz powie, że trzeba było zaparkować po drugiej stronie jeziora. Powiem Państwu że tam wcale nie jest lepiej- wszędzie są znaki informujące o drogach prywatnych i możliwośc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 0

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 2 1

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 1

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 11 9

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 174 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 442 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!