Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

24 marca 2009 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Pieniądze są, chętnych na usuwanie azbestu brak

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Tej wiosny rusza program usuwania z dachów rakotwórczego azbestu. I choć właściciele budynków zapłacą tylko 20 procent kosztów, do wymiany pokryć dachowych nikt się nie rwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W gminie Łęczna na dachach budynków znajduje się prawie 416 tysięcy metrów kwadratowych azbestu. W tym roku zaczyna się ogólnopolska akcja wymiany pokryć dachowych. Do 2032 roku rakotwórczy azbest musi zniknąć z budynków.

- Wbrew pozorom pozostało nam mało czasu, bo problem w odniesieniu do całej gminy jest duży. Do Wielkanocy sołtysi mają podać listy osób, które w tym roku zdecydują się na zdjęcie azbestu ze swoich budynków - mówi Dariusz Kowalski, zastępca burmistrza Łęcznej.

Chodzi tu o eternit falisty oraz karo, który kiedyś był tani i szeroko wykorzystywany przy budowach domów i budynków gospodarczych.

Zasady finansowania wymiany azbestowych pokryć dachów są proste. 50 procent kosztów pochodzi z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 30 proc. zwraca gmina Łęczna, zaś 20 proc. to udział własny właściciela nieruchomości.

Według szacunkowych obliczeń całkowity koszt wymiany azbestowych pokryć dachów na budynkach w gminie Łęczna wyniesie 11,7 miliona złotych. - W tym roku dotacja z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska wynosi 20 tysięcy złotych.

Niewiele, ale te środki z roku na rok będą większe - dodaje Kowalski.

Tymczasem mieszkańcy wiosek nie chcą słyszeć o zdejmowaniu azbestu z dachów swoich budynków. Sołtysi mają problem ze znalezieniem choćby jednej osoby.

- Chodziłem po wielu domach i namawiałem do wymiany azbestu na blachodachówkę. A broń Boże. Każdy się tłumaczy, że nie ma pieniędzy, może w przyszłym roku - mówi Piotr Nowak, sołtys wsi Ciechanki. - U mnie nikt się nie zgłosił.

- Bo jak się zdejmie azbest, to i więźbę trzeba będzie poprawić lub wymienić, a i blacha jest droga. Nie stać mnie na to - tłumaczy jeden z mieszkańców Ciechanek.

Najwięcej azbestowych pokryć dachowych leży na budynkach w Łęcznej, Trębaczowie, Nowogrodzie. - Azbest to duże zagrożenie dla zdrowia ludzi. Zastanawiamy się, czy nie uruchomić dodatkowych 20 tysięcy złotych na utylizację tego pokrycia - dodaje Kowalski.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Asbestos / 15 sierpnia 2016 o 14:36
0
A-U-S-T pianka technologia przeciw azbestu nowa technologia 100% bezpieczeństwa Koszt usuwania azbestu z informacjami pianki A-U-S-T: info@a-u-s-t.de
Avatar
Asbestos / 15 sierpnia 2016 o 14:36
0
A-U-S-T pianka technologia przeciw azbestu nowa technologia 100% bezpieczeństwa Koszt usuwania azbestu z informacjami pianki A-U-S-T: info@a-u-s-t.de
Avatar
gość / 1 lipca 2013 o 07:40
0
co za bzdury!
jak masz własność, to masz też koszty utrzymania, 30 lat temu stan wiedzy o materiałach był taki a nie inny, więc co Państwo ma do tego

stare przysłowie mówi: kto ma pszczoły ten ma miód... itd)

co to komuna się Wam przypomniała? dlaczego Państwo a więc i Ja z moich podatków, ma Wam wymieniać dachy?
może niech i mnie wymieni rury w mieszkaniu i położy nowe parkiety, albo ociepli blok...
w końcu 30 lat temu technologia wielkiej płyty też była państwowa, i to wina państwa, że nie pomyślała o termoizolacji :-)
Avatar
ewa / 1 lipca 2013 o 03:15
0

Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy
pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłacić za położenie tych płyt na dachu - to skoro państwo wcisnęło bubel to niech to teraz naprawi bez angażowania naszych środków. Dla porównania koncern samochodowy jeśli stwierdzi jakąś wadę w wyprodukowanym samochodzie to w pełni pokrywa usunięcie wady. Myślę że ta sprawa wymiany azbestu w całości winna obciążyć nasze Państwo - a jak to nie nastąpi to może znajdzie się jakiś prawnik - którego to również dotknie i wytoczy sprawą sądową względnie trzeba będzie wytoczyć taką sprawę w procesie zbiorowym .

Jestem dokładnie tego samego zdania,ze to Państwo powinno poniesc konsekwencję a wiec nalezy złozyć pozew zbiorowy ! Wystarczy ,że my mieszkańcy domów zostaliśmy oszukani i ponosimy krzywdę psychiczna oraz fizyczną ,ponieważ musimy znosić brud,zamieszanie i bałagan z powodu zmiany pokrycia dachu !

wiec nalezy złozyć pozew zbiorowy ! Wystarczy ,że my mieszkańcy domów zostaliśmy oszukani i ponosimy krzywdę psychiczna oraz fizyczną ,ponieważ musimy znosić brud,zamieszanie i bałagan z powodu zmiany pokrycia dachu !

rozwiń
Avatar
Robert / 28 lutego 2013 o 06:19
0
[font=Verdana, Tahoma, Arial,]Pomimo upływu czasu temat jest bardzo teraźniejszy. Sam ma ten problem ostatnio się wprowadziłem do bliźniaka z azbestem gratis. Ile kosztuje dzisiaj akcja oczyszczania domu z azbestu? Tutaj natrafiłem na informację o tym, że może to kosztować nawet kilkanaście tysięcy za dach: [/font][url="http://budfach.pl/jak-pozbyc-sie-azbestu-porady-120.html"]http://budfach.pl/ja...porady-120.html[/url][font=Verdana, Tahoma, Arial,] Z jednej strony to nie duże pieniądze jak za święty spokój i zdrowie swoich bliskich, ale w tej chwili nie mam takiej kwoty. Nie wiem co mam teraz zrobić. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.[/font]
[font=Verdana, Tahoma, Arial,]Pomimo upływu czasu temat jest bardzo teraźniejszy. Sam ma ten problem ostatnio się wprowadziłem do bliźniaka z azbestem gratis. Ile kosztuje dzisiaj akcja oczyszczania domu z azbestu? Tutaj natrafiłem na informację o tym, że może to kosztować nawet kilkanaście tysięcy za dach: [/font][url="http://budfach.pl/jak-pozbyc-sie-azbestu-porady-120.html"]http://budfach.pl/ja...porady-120.html[/url][font=Verdana, Tahoma, Arial,] Z jednej strony to nie duże pieniądze jak za święty spokój i zdrowie swoich bliskich, ale w ... rozwiń
Avatar
jojne / 27 grudnia 2011 o 09:40
0
[quote name='art' timestamp='1324946755' post='575101']
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwykły obywatel niewinny nikomu.
[/quote]
Czy chcesz czy nie chcesz i tak wszyscy wymienią do 2032r.tak jak kiedyś słomę na eternit.Póżniej okaże się,że blacha bardziej szkodliwa od eternitu i maszynka się kręci.
[quote name='art' timestamp='1324946755' post='575101']
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały ... rozwiń
Avatar
art / 27 grudnia 2011 o 01:45
0
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwykły obywatel niewinny nikomu.
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwy... rozwiń
Avatar
wywrotowiec / 20 października 2011 o 06:38
0
[quote name='Anna' timestamp='1319009857' post='548887']
ile trzeba czekac na dofinansowanie za zdjecie i utylizacje eternitu z Gminy (wszystkie procedury sa zachowane) a teraz Gmina mnie zbywa ze pieniadze nie doszly z wojewodztwa czekam juz 5-miesiecy po wykonaniu? czy to normalne
[/quote]
Program szwajcarski,jak przejdzie będzie więcej pieniędzy,obecnie dofinansowanie pochodzi z GM.FUNDUSZU OCHR.ŚRODOWISKA,który jest potrzebny na likwidacje dzikich wysypisk śmieci.Oj daleko nam do jak ruscy mówią JEWROPY.
Avatar
Anna / 19 października 2011 o 09:37
0
ile trzeba czekac na dofinansowanie za zdjecie i utylizacje eternitu z Gminy (wszystkie procedury sa zachowane) a teraz Gmina mnie zbywa ze pieniadze nie doszly z wojewodztwa czekam juz 5-miesiecy po wykonaniu? czy to normalne
Avatar
AAA / 26 kwietnia 2011 o 09:23
0
[quote name='BBB' timestamp='1303748920' post='469277']
Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy
pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłacić za położenie tych płyt na dachu - to skoro państwo wcisnęło bubel to niech to teraz naprawi bez angażowania naszych środków. Dla porównania koncern samochodowy jeśli stwierdzi jakąś wadę w wyprodukowanym samochodzie to w pełni pokrywa usunięcie wady. Myślę że ta sprawa wymiany azbestu w całości winna obciążyć nasze Państwo - a jak to nie nastąpi to może znajdzie się jakiś prawnik - którego to również dotknie i wytoczy sprawą sądową względnie trzeba będzie wytoczyć taką sprawę w procesie zbiorowym .
[/quote]
A ile lat gwarancji dawała firma na produkt?
[quote name='BBB' timestamp='1303748920' post='469277']
Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy
pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłac... rozwiń
Avatar
Asbestos / 15 sierpnia 2016 o 14:36
0
A-U-S-T pianka technologia przeciw azbestu nowa technologia 100% bezpieczeństwa Koszt usuwania azbestu z informacjami pianki A-U-S-T: info@a-u-s-t.de
Avatar
Asbestos / 15 sierpnia 2016 o 14:36
0
A-U-S-T pianka technologia przeciw azbestu nowa technologia 100% bezpieczeństwa Koszt usuwania azbestu z informacjami pianki A-U-S-T: info@a-u-s-t.de
Avatar
gość / 1 lipca 2013 o 07:40
0
co za bzdury!
jak masz własność, to masz też koszty utrzymania, 30 lat temu stan wiedzy o materiałach był taki a nie inny, więc co Państwo ma do tego

stare przysłowie mówi: kto ma pszczoły ten ma miód... itd)

co to komuna się Wam przypomniała? dlaczego Państwo a więc i Ja z moich podatków, ma Wam wymieniać dachy?
może niech i mnie wymieni rury w mieszkaniu i położy nowe parkiety, albo ociepli blok...
w końcu 30 lat temu technologia wielkiej płyty też była państwowa, i to wina państwa, że nie pomyślała o termoizolacji :-)
Avatar
ewa / 1 lipca 2013 o 03:15
0

Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy
pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłacić za położenie tych płyt na dachu - to skoro państwo wcisnęło bubel to niech to teraz naprawi bez angażowania naszych środków. Dla porównania koncern samochodowy jeśli stwierdzi jakąś wadę w wyprodukowanym samochodzie to w pełni pokrywa usunięcie wady. Myślę że ta sprawa wymiany azbestu w całości winna obciążyć nasze Państwo - a jak to nie nastąpi to może znajdzie się jakiś prawnik - którego to również dotknie i wytoczy sprawą sądową względnie trzeba będzie wytoczyć taką sprawę w procesie zbiorowym .

Jestem dokładnie tego samego zdania,ze to Państwo powinno poniesc konsekwencję a wiec nalezy złozyć pozew zbiorowy ! Wystarczy ,że my mieszkańcy domów zostaliśmy oszukani i ponosimy krzywdę psychiczna oraz fizyczną ,ponieważ musimy znosić brud,zamieszanie i bałagan z powodu zmiany pokrycia dachu !

wiec nalezy złozyć pozew zbiorowy ! Wystarczy ,że my mieszkańcy domów zostaliśmy oszukani i ponosimy krzywdę psychiczna oraz fizyczną ,ponieważ musimy znosić brud,zamieszanie i bałagan z powodu zmiany pokrycia dachu !

rozwiń
Avatar
Robert / 28 lutego 2013 o 06:19
0
[font=Verdana, Tahoma, Arial,]Pomimo upływu czasu temat jest bardzo teraźniejszy. Sam ma ten problem ostatnio się wprowadziłem do bliźniaka z azbestem gratis. Ile kosztuje dzisiaj akcja oczyszczania domu z azbestu? Tutaj natrafiłem na informację o tym, że może to kosztować nawet kilkanaście tysięcy za dach: [/font][url="http://budfach.pl/jak-pozbyc-sie-azbestu-porady-120.html"]http://budfach.pl/ja...porady-120.html[/url][font=Verdana, Tahoma, Arial,] Z jednej strony to nie duże pieniądze jak za święty spokój i zdrowie swoich bliskich, ale w tej chwili nie mam takiej kwoty. Nie wiem co mam teraz zrobić. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.[/font]
[font=Verdana, Tahoma, Arial,]Pomimo upływu czasu temat jest bardzo teraźniejszy. Sam ma ten problem ostatnio się wprowadziłem do bliźniaka z azbestem gratis. Ile kosztuje dzisiaj akcja oczyszczania domu z azbestu? Tutaj natrafiłem na informację o tym, że może to kosztować nawet kilkanaście tysięcy za dach: [/font][url="http://budfach.pl/jak-pozbyc-sie-azbestu-porady-120.html"]http://budfach.pl/ja...porady-120.html[/url][font=Verdana, Tahoma, Arial,] Z jednej strony to nie duże pieniądze jak za święty spokój i zdrowie swoich bliskich, ale w ... rozwiń
Avatar
jojne / 27 grudnia 2011 o 09:40
0
[quote name='art' timestamp='1324946755' post='575101']
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwykły obywatel niewinny nikomu.
[/quote]
Czy chcesz czy nie chcesz i tak wszyscy wymienią do 2032r.tak jak kiedyś słomę na eternit.Póżniej okaże się,że blacha bardziej szkodliwa od eternitu i maszynka się kręci.
[quote name='art' timestamp='1324946755' post='575101']
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały ... rozwiń
Avatar
art / 27 grudnia 2011 o 01:45
0
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwykły obywatel niewinny nikomu.
niech go usuwaja ci co go zalegalizowali do sprzedarzy dlaczego człowiek który kupił eternit w czasach kiedy to był ogólnie dostępny ma za to poność odpowiedzialność niech beknie za to ktoś kto sprzedawał produkował i rozprowadzał ten produkt a dodatkowo niech zapłaci za nowe pokrycie dachowe co się należy każdemu człowiekowi który kupował eternit w tych czasach i nie byl informowany po zakupie eternitu o jego szkodliwości . państwowe władze to akceptowały wcześniej to niech ich następcy teraz płacą za ich błedy z własnej kieszeni a nie zwy... rozwiń
Avatar
wywrotowiec / 20 października 2011 o 06:38
0
[quote name='Anna' timestamp='1319009857' post='548887']
ile trzeba czekac na dofinansowanie za zdjecie i utylizacje eternitu z Gminy (wszystkie procedury sa zachowane) a teraz Gmina mnie zbywa ze pieniadze nie doszly z wojewodztwa czekam juz 5-miesiecy po wykonaniu? czy to normalne
[/quote]
Program szwajcarski,jak przejdzie będzie więcej pieniędzy,obecnie dofinansowanie pochodzi z GM.FUNDUSZU OCHR.ŚRODOWISKA,który jest potrzebny na likwidacje dzikich wysypisk śmieci.Oj daleko nam do jak ruscy mówią JEWROPY.
Avatar
Anna / 19 października 2011 o 09:37
0
ile trzeba czekac na dofinansowanie za zdjecie i utylizacje eternitu z Gminy (wszystkie procedury sa zachowane) a teraz Gmina mnie zbywa ze pieniadze nie doszly z wojewodztwa czekam juz 5-miesiecy po wykonaniu? czy to normalne
Avatar
AAA / 26 kwietnia 2011 o 09:23
0
[quote name='BBB' timestamp='1303748920' post='469277']
Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy
pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłacić za położenie tych płyt na dachu - to skoro państwo wcisnęło bubel to niech to teraz naprawi bez angażowania naszych środków. Dla porównania koncern samochodowy jeśli stwierdzi jakąś wadę w wyprodukowanym samochodzie to w pełni pokrywa usunięcie wady. Myślę że ta sprawa wymiany azbestu w całości winna obciążyć nasze Państwo - a jak to nie nastąpi to może znajdzie się jakiś prawnik - którego to również dotknie i wytoczy sprawą sądową względnie trzeba będzie wytoczyć taką sprawę w procesie zbiorowym .
[/quote]
A ile lat gwarancji dawała firma na produkt?
[quote name='BBB' timestamp='1303748920' post='469277']
Podzielam wypowiedź "cydrom" ale trzeba dodać to nasze państwo z moich nieraz ciężko zapracowanych pieniędzy
pobrało sobie podatek i po jego zapłaceniu zakupiłem polecany przez państwowe przedsiębiorstwo płyty azbestowe na pokrycie dachu wg.wydanego pozwolenia na budowę domu. Przy zakupie tych płyt państwo pobrało ode mnie wówczas podatek obrotowy chyba w wysokości 23% i wówczas zapewniano że jest to dobry produkt również trzeba było zapłac... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 23 17

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 89 19

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 34 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 104

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!