Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 listopada 2013 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Piwo w szkole? Burmistrz Łęcznej zareagował

Autor: Zdjęcie autora (PP)
0 32 A A
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy.  (sxc.hu)
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. (sxc.hu)

Po naszej wczorajszej publikacji pt. "Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie”, w Łęcznej zawrzało. Burmistrz wystosował ostre pismo do dyrektora Zespołu Szkół nr 1, gdzie 23 listopada ma się odbyć górnicza biesiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje – napisał do naszej redakcji Czytelnik.

– Wiem, że w szkole nie wolno organizować imprez z alkoholem – mówił we wczorajszym artykule dyrektor ZS nr 1, Andrzej Grzesiuk. I przekonywał: Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki. W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto?

Wczoraj zareagował burmistrz Teodor Kosiarski. Napisał do dyrektora m.in. "W związku z pana prasową wypowiedzią dla Dziennika Wschodniego przypominam, że od dyrektora szkoły oczekuje się przestrzegania i poszanowania obowiązującego prawa i przepisów. To dyrektor odpowiada za wynajem powierzchni szkoły, którą zarządza. Jednocześnie podtrzymuję swoje negatywne stanowisko w sprawie organizowania imprez typu biesiada na terenie szkoły.”

– Burmistrz nie będzie podejmował żadnych działań w tej sprawie. To dyrektor odpowiada za szkołę i jest jej zarządcą. O ewentualnych konsekwencjach można będzie mówić, jeśli prawo zostanie złamane. A do tego nie doszło – skomentował pismo swojego przełożonego Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego magistratu.

Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. Od wczoraj jest na zwolnieniu lekarskim. Na stronie organizatora imprezy – Związku Zawodowego Górników LW "Bogdanka” – nadal wisiała wczoraj informacja pt. "Biesiady nadszedł czas!” ze wskazaniem Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej i adnotacją "Brak wolnych miejsc”.

Więcej o sprawie: Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 r. o 22:20
0

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 r. o 13:40
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 r. o 10:55
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 r. o 09:39
0

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 r. o 16:17
0

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 r. o 12:56
0

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 r. o 12:18
0

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 r. o 06:20
0

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 23:06
0

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 r. o 21:25
0

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry:

Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 r. o 22:20
0

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 r. o 13:40
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 r. o 10:55
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 r. o 09:39
0

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 r. o 16:17
0

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 r. o 12:56
0

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 r. o 12:18
0

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 r. o 06:20
0

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 23:06
0

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 r. o 21:25
0

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry: