Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 listopada 2013 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Piwo w szkole? Burmistrz Łęcznej zareagował

Autor: Zdjęcie autora (PP)
33 32 A A
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy.  (sxc.hu)
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. (sxc.hu)

Po naszej wczorajszej publikacji pt. "Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie”, w Łęcznej zawrzało. Burmistrz wystosował ostre pismo do dyrektora Zespołu Szkół nr 1, gdzie 23 listopada ma się odbyć górnicza biesiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje – napisał do naszej redakcji Czytelnik.

– Wiem, że w szkole nie wolno organizować imprez z alkoholem – mówił we wczorajszym artykule dyrektor ZS nr 1, Andrzej Grzesiuk. I przekonywał: Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki. W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto?

Wczoraj zareagował burmistrz Teodor Kosiarski. Napisał do dyrektora m.in. "W związku z pana prasową wypowiedzią dla Dziennika Wschodniego przypominam, że od dyrektora szkoły oczekuje się przestrzegania i poszanowania obowiązującego prawa i przepisów. To dyrektor odpowiada za wynajem powierzchni szkoły, którą zarządza. Jednocześnie podtrzymuję swoje negatywne stanowisko w sprawie organizowania imprez typu biesiada na terenie szkoły.”

– Burmistrz nie będzie podejmował żadnych działań w tej sprawie. To dyrektor odpowiada za szkołę i jest jej zarządcą. O ewentualnych konsekwencjach można będzie mówić, jeśli prawo zostanie złamane. A do tego nie doszło – skomentował pismo swojego przełożonego Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego magistratu.

Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. Od wczoraj jest na zwolnieniu lekarskim. Na stronie organizatora imprezy – Związku Zawodowego Górników LW "Bogdanka” – nadal wisiała wczoraj informacja pt. "Biesiady nadszedł czas!” ze wskazaniem Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej i adnotacją "Brak wolnych miejsc”.

Więcej o sprawie: Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 o 22:20
0

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 o 13:40
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:55
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 o 09:39
0

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 o 16:17
0

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 o 12:56
0

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 o 12:18
0

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 06:20
0

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 o 23:06
0

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 o 21:25
0

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry:

Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 o 22:20
0

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 o 13:40
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:55
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 o 09:39
0

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 o 16:17
0

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 o 12:56
0

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 o 12:18
0

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 06:20
0

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 o 23:06
0

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 o 21:25
0

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry:

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Avia i LUK Politechnika walczą o szybki awans

Avia i LUK Politechnika walczą o szybki awans 0 0

Już w sobotę MKS Avia Świdnik i LUK Politechnika Lublin mogą wywalczyć awans do turnieju półfinałowego o I ligę

Juwenalia, Kozienalia, Medykalia 2019: Kolejne gwiazdy studenckich imprez [program]
9 maja 2019, 0:00

Juwenalia, Kozienalia, Medykalia 2019: Kolejne gwiazdy studenckich imprez [program] 9 4

Trwa odliczanie do Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Kolejne gwiazdy swoich koncertów ogłaszają łączący w tym roku siły studenci UMCS i Uniwersytetu Medycznego oraz organizujący konkurencyjną imprezę ich koledzy z Politechniki Lubelskiej.

Otwarto wystawę upamiętniającą Polaków, którzy ratowali Żydów [zdjęcia]
galeria

Otwarto wystawę upamiętniającą Polaków, którzy ratowali Żydów [zdjęcia] 0 1

Wystawę upamiętniającą Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej można oglądać od piątku w Lublinie

Nieprzytomna kobieta w zamkniętym aucie. Policjantki wybiły szybę

Nieprzytomna kobieta w zamkniętym aucie. Policjantki wybiły szybę 4 7

Nieprzytomną 43-latkę w zamkniętym samochodzie zauważyła inna kobieta. Wezwała policję

Maciej Kuromonow (Speed Car Motor): Zaczynam zupełnie inaczej

Maciej Kuromonow (Speed Car Motor): Zaczynam zupełnie inaczej 1 0

Rozmowa z Maciejem Kuromonowem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Nie żyje rowerzystka. Kierowca naprawiał uszkodzone auto, części zakopał
galeria

Nie żyje rowerzystka. Kierowca naprawiał uszkodzone auto, części zakopał 36 5

Po niemal dwóch tygodniach od śmiertelnego wypadku, policja zatrzymała kierowcę podejrzanego potrącenie rowerzystki w Woli Piaseckiej

Rozwiesili wiosenne parasolki na deptaku. Ktoś je w nocy zerwał [zdjęcia]
galeria

Rozwiesili wiosenne parasolki na deptaku. Ktoś je w nocy zerwał [zdjęcia] 119 10

Parasolkę przystrojoną sztucznymi kwiatami z okazji pierwszego dnia wiosny dostało każde drzewko rosnące na deptaku. – Ludzie robili zdjęcia, mówili, że w Lublinie jest tak parysko. Zdecydowałyśmy więc zostawić instalacje na dłużej – tłumaczą animatorki z Karuzeli Sztuki.

Anita Lipnicka - akustycznie w Filharmonii
24 marca 2019, 18:00

Anita Lipnicka - akustycznie w Filharmonii 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 24 marca o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej Anita Lipnicka z koncertem z Bliska.

Teatr, muzyka i wystawa - darmowe wydarzenie na powitanie wiosny w Centrum Spotkania Kultur
23 marca 2019, 18:00

Teatr, muzyka i wystawa - darmowe wydarzenie na powitanie wiosny w Centrum Spotkania Kultur 0 0

"Przebudzenie wiosny" to wyjątkowa impreza kulturalna składająca się ze spektakli, koncertów i wystawy, która już w sobotę, 23 marca o godz. 18 odbędzie się w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Dobre wyniki Motoru i coraz lepsza frekwencja na Arenie Lublin

Dobre wyniki Motoru i coraz lepsza frekwencja na Arenie Lublin 31 5

Motor udanie rozpoczął rundę wiosenną nie tylko w kwestii wyników. Po dwóch meczach piłkarze Roberta Góralczyka mają na koncie sześć punktów, a oba wiosenne spotkania oglądała rekordowa w tym sezonie liczba widzów

Miał dość patrzenia na śmieci. Pan Tomasz sprząta Lublin z ochotnikami [zdjęcia]
galeria

Miał dość patrzenia na śmieci. Pan Tomasz sprząta Lublin z ochotnikami [zdjęcia] 751 13

Już po raz trzeci pan Tomasz będzie z własnej nieprzymuszonej woli sprzątać zaśmiecone tereny Lublina. Do pomocy może się zgłosić każdy, kto ma ochotę: – Wystarczy, żeby wziął rękawice i worki

To już wiosna. W Stężycy wylądował pierwszy bocian

To już wiosna. W Stężycy wylądował pierwszy bocian 0 1

Bociany powoli zapełniają gniazda w naszym regionie. Bociek zawitał m.in. do Stężycy - donoszą nasi czytelnicy

Włodzimierz Szaranowicz kończy karierę z powodu choroby

Włodzimierz Szaranowicz kończy karierę z powodu choroby 0 4

Włodzimierz Szaranowicz kończy dziennikarską karierę. Przyznał, że to decyzja spowodowana jego chorobą

IV liga: rusza runda wiosenna, ciekawiej na dole tabeli?

IV liga: rusza runda wiosenna, ciekawiej na dole tabeli? 1 3

Cztery miesiące przerwy i wystarczy. W sobotę startuje runda wiosenna. Na dzień dobry lider tabeli – Hetman Zamość podejmuje Orlęta Łuków (sobota, godz. 14). Najwięcej emocji powinno być za to na stadionie przy ul. Leszczyńskiego, gdzie trzecia Lublinianka zagra z czwartym Powiślakiem (sobota, godz. 15)

Nie tylko w góry - Jaki termos obiadowy wybrać?
film

Nie tylko w góry - Jaki termos obiadowy wybrać? 0 0

Termosy obiadowe często kojarzą nam się z wypadami na łono natury – biwaki, wycieczki, weekendy poza miastem czy pikniki oraz spływy kajakowe. Takie termosy sprawdzają się wszędzie tam, gdzie chcemy szybko i bez większego wysiłku zjeść ciepły posiłek składający się z kilku dań. Zatem będą one dobrym rozwiązaniem nie tylko na czas biwaku czy krótkiego wypadu poza miasto.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.