Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 listopada 2013 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Piwo w szkole? Burmistrz Łęcznej zareagował

Autor: Zdjęcie autora (PP)
33 32 A A
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy.  (sxc.hu)
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. (sxc.hu)

Po naszej wczorajszej publikacji pt. "Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie”, w Łęcznej zawrzało. Burmistrz wystosował ostre pismo do dyrektora Zespołu Szkół nr 1, gdzie 23 listopada ma się odbyć górnicza biesiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje – napisał do naszej redakcji Czytelnik.

– Wiem, że w szkole nie wolno organizować imprez z alkoholem – mówił we wczorajszym artykule dyrektor ZS nr 1, Andrzej Grzesiuk. I przekonywał: Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki. W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto?

Wczoraj zareagował burmistrz Teodor Kosiarski. Napisał do dyrektora m.in. "W związku z pana prasową wypowiedzią dla Dziennika Wschodniego przypominam, że od dyrektora szkoły oczekuje się przestrzegania i poszanowania obowiązującego prawa i przepisów. To dyrektor odpowiada za wynajem powierzchni szkoły, którą zarządza. Jednocześnie podtrzymuję swoje negatywne stanowisko w sprawie organizowania imprez typu biesiada na terenie szkoły.”

– Burmistrz nie będzie podejmował żadnych działań w tej sprawie. To dyrektor odpowiada za szkołę i jest jej zarządcą. O ewentualnych konsekwencjach można będzie mówić, jeśli prawo zostanie złamane. A do tego nie doszło – skomentował pismo swojego przełożonego Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego magistratu.

Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. Od wczoraj jest na zwolnieniu lekarskim. Na stronie organizatora imprezy – Związku Zawodowego Górników LW "Bogdanka” – nadal wisiała wczoraj informacja pt. "Biesiady nadszedł czas!” ze wskazaniem Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej i adnotacją "Brak wolnych miejsc”.

Więcej o sprawie: Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 o 22:20
0

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 o 13:40
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:55
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 o 09:39
0

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 o 16:17
0

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 o 12:56
0

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 o 12:18
0

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 06:20
0

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 o 23:06
0

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 o 21:25
0

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry:

Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 o 22:20
0

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 o 13:40
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 o 10:55
0

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 o 09:39
0

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 o 16:17
0

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 o 12:56
0

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 o 12:18
0

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 06:20
0

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 o 23:06
0

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 o 21:25
0

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry:

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 0 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 5 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 2

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 40 1

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 22 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!