Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 listopada 2013 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Piwo w szkole? Burmistrz Łęcznej zareagował

Autor: Zdjęcie autora (PP)
0 32 A A
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy.  (sxc.hu)
Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. (sxc.hu)

Po naszej wczorajszej publikacji pt. "Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie”, w Łęcznej zawrzało. Burmistrz wystosował ostre pismo do dyrektora Zespołu Szkół nr 1, gdzie 23 listopada ma się odbyć górnicza biesiada.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wydaje mi się, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wyraźnie tego zakazuje – napisał do naszej redakcji Czytelnik.

– Wiem, że w szkole nie wolno organizować imprez z alkoholem – mówił we wczorajszym artykule dyrektor ZS nr 1, Andrzej Grzesiuk. I przekonywał: Ale biesiada jest w sobotę, szkoła jest wtedy zamknięta. Nikogo nie gorszymy, a poza tym zarabiamy pieniądze dla naszej placówki. W najbliższej okolicy nie ma sali, która mogłaby pomieścić 450 osób. Gdzie górnicy mają świętować, przecież to ich miasto?

Wczoraj zareagował burmistrz Teodor Kosiarski. Napisał do dyrektora m.in. "W związku z pana prasową wypowiedzią dla Dziennika Wschodniego przypominam, że od dyrektora szkoły oczekuje się przestrzegania i poszanowania obowiązującego prawa i przepisów. To dyrektor odpowiada za wynajem powierzchni szkoły, którą zarządza. Jednocześnie podtrzymuję swoje negatywne stanowisko w sprawie organizowania imprez typu biesiada na terenie szkoły.”

– Burmistrz nie będzie podejmował żadnych działań w tej sprawie. To dyrektor odpowiada za szkołę i jest jej zarządcą. O ewentualnych konsekwencjach można będzie mówić, jeśli prawo zostanie złamane. A do tego nie doszło – skomentował pismo swojego przełożonego Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy łęczyńskiego magistratu.

Dyrektor zespołu szkół Andrzej Grzesiuk nie komentuje sprawy. Od wczoraj jest na zwolnieniu lekarskim. Na stronie organizatora imprezy – Związku Zawodowego Górników LW "Bogdanka” – nadal wisiała wczoraj informacja pt. "Biesiady nadszedł czas!” ze wskazaniem Zespołu Szkół nr 1 w Łęcznej i adnotacją "Brak wolnych miejsc”.

Więcej o sprawie: Piwo w szkole na biesiadzie górniczej. Urząd: Nic nie wiemy o imprezie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 r. o 22:20

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 r. o 13:40

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 r. o 10:55

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 r. o 09:39

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 r. o 16:17

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 r. o 12:56

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 r. o 12:18

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 r. o 06:20

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 23:06

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 r. o 21:25

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry:

Avatar
Ferdynand K / 17 listopada 2013 r. o 22:20

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć.

Wstyd Ci było pokazać "jaja" wszystkim pod prysznicem, a może powiesić ciuchy na Haku - teraz wieszaj sobie na Urzędowym wieszaku.

Ps.

Zawsze można sobie dorobić np. jako donosiciel - może listów, tylko nie trzeba  być leniwym jak TY. ^_^

Budowlańcu!

Chciałbyś być równo traktowany?

Może wolisz jako urzędnik na klawiaturze poklepać w czasie godzin pracy, a potem oszczekiwać innych i wmawiać, by wszystkim było w życiu równo.

Ja też muszę dokładać np. do ceny wody, ceny śmieci - po kontroli w śmietnikach straszą podwyżką, a dopiero płaciłem 7,20 zł i nie segregowałem.

Co się raptem stało?

Nie widzisz różnicy?

Jeden jeździ Fiatem, albo np. Oplem, drugi zaś BMW - puknij się -było zatrudnić się kopalni i teraz nie jęczeć... rozwiń

Avatar
budowlaniec / 17 listopada 2013 r. o 13:40

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. Jeszcze jedna sprawa na kopalni cena węgla za którą my społeczeństwo musimy zapłacić choćby w cenie prądu jest o wiele wieksza od ceny węgla sprowadzonego np z USA (85 dolarow za tone).

to nie chodzi o wybor miejsca pracy tylko o rownosc, wszytkie zawody powinny byc rowno traktowane, bije sie piane ze kopalnia przynosi zyski i ma na takie imprezy kasę kosztem spoleczenstwa , gdyby musiala dolozyc do wypasionych emerytur, notabene pracujących dalej w kopalni, do zus swoich zyjacych gronikow w kwocie takiej jak my do tego dokladamy rocznie jechala by na dugach a o imprezach, zarobkach 7000, 13,14, barborkach, deputatach weglowych, wczasach pod gruszą  musieli by zapomniec, a z zysków pozostały by długi. ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2013 r. o 10:55

To Twój wybór gdzie pracujesz,  jeśli chcesz krócej zatrudnij sie na Bogdance i po kłopocie. Sam będziesz świętą krową.

Avatar
pracownik / 17 listopada 2013 r. o 09:39

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

no prosze ropisujemy sie na temat imprez swietych krow gornikow ktorzy za nasza kase bawia sie, a moze by tak te kase wplacili do zus dla swoich kolesi do ktorych my wszyscy dokladamy rocznie ogromna ksae w kwocie 8 mld zł aby mieli emeryture w wys 3500 zł a zwyki ludzie w wieku 67 lat bedziemy miec 800 zl. zenada

http://wpolityce.pl/wydarzenia/55279-rz-rzad-wycofuje-sie-z-reformy-emerytur-gorniczych-uprawnienia-pracujacych-pod-ziemia-pozostana-bez-zmian

rozwiń
Avatar
hanys / 16 listopada 2013 r. o 16:17

u siebie w familoku

Avatar
Ferdynand K / 16 listopada 2013 r. o 12:56

Pykło nie Pykło, ale na pewno jakieś uzgodnienia wcześniejsze były.

Teraz już chyba Panowie  przegięli i górnicy olali Łęczną.

Jak teraz PANIE BURMISTRZU będą obchodzone Dni Łęcznej?

Imprezy do tej pory były organizowane na terenie szkoły tj boiska i browarek też był.

Co teraz Panie Burmistrzu, jak żyć, jak na imprezach przez Miasto organizowanych nie będzie BROWARA?

Gdzie przyjdzie nam pić?

Avatar
gość / 16 listopada 2013 r. o 12:18

ale przecież burmistrz sam się na biesiadach w szkole bawił! czyżby mu coś nie pykło??

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 r. o 06:20

Zgadzam się, Burmistrz zagalopował się w swojej podejrzliwości. Wysyłanie donosu na mieszkańca to już szczyt. Mam nadzieję że nowe przyjdzie.

Avatar
gość / 14 listopada 2013 r. o 23:06

Od jakiegoś czasu atmosfera w Łęcznej zrobiła się fatalna. Wcześniej przecież też była opozycja były różnice, ale nie było takich pomówień, braku szacunku i takiej agresji jak w tej kadencji.  Idzie nowe :( ?

Avatar
Łęczna / 14 listopada 2013 r. o 21:25

Węgiel kopać, nie biesiadowac, Kilooofffffff!!!! 

Świdnikowi żal d*** ściska że łęczna się umie bawić :angry:

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Randka z kulturą w SKENDE
11 lutego 2023, 10:00

Randka z kulturą w SKENDE

11 lutego w lubelskim SKENDE (al. Spółdzielczości Pracy 88) odbędą się bezpłatne spotkania i pokazy pod hasłem "Randka z kulturą". Na dzieci i młodzież czekają m.in. ciekawe warsztaty i wspólna zabawa.

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Dziennik Wschodni zajął wysokie 7. miejsce na liście najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych w Polsce.

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Mazda jest dziś obiektem westchnień. Jakich samochodów używanych szukają teraz klienci

Ludzie szukają małych aut miejskich z silnikiem benzynowym i najlepiej z automatyczną skrzynią biegów. W droższym segmencie królują SUV-y, a przebojem są Mazdy z serii CX.

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

Lublin. Radny nie chce przejścia w wąskim gardle

O likwidację jednego z przejść dla pieszych przy ul. Sowińskiego prosi prezydenta Lublina jeden z miejskich radnych. Jak twierdzi, z takim wnioskiem zwracali się do niego okoliczni mieszkańcy.

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"
14 lutego 2023, 9:00

Walentynkowa akcja w MBP. "Niech rozkwitnie miłość"

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza do udziału w czytelniczej akcji "Niech rozkwitnie miłość" - organizowanej w ramach Walentynek. Będzie można otrzymać wyjątkowe książki.

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

Dęblin. Nowy kierunek studiów dla tych, którzy chcą bronić nieba

W tym roku rozpocznie się rekrutacja na nowy, pięcioletni kierunek studiów wojskowych w dęblińskiej Szkole Orląt. To inżynieria bezpieczeństwa powietrznego, która pozwoli podjąć służbę na stanowiskach związanych z obroną przeciwlotniczą i powietrzną.

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Nie żyje dr Janusz Kowalczyk z UMCS. Ekspert od spraw Ukrainy

Odszedł w wieku 54 lat. Janusz Kowalczyk był ekspertem w zakresie państw wschodnich. Nie raz był na ogarniętych wojną terenach Ukrainy.

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu
10 lutego 2023, 18:00

Wystawa linorytu w Galerii w Pasażu

W piątek, 10 lutego o godz. 18 w Galerii w Pasażu (ul. Hutnicza 28a) odbędzie się wernisaż wystawy miniatur graficznych wykonanych w technice linorytu - "Pasażerowie sztuki 3".

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

Zamiast węgla słoma. Ma być ekologiczniej

W Kraśniku będzie można głębiej odetchnąć czystszym powietrzem. W lokalnej ciepłowni uruchomiono kotły gazowe oraz przeprowadzono konwersję kotła, co oznacza, że węgiel został zastąpiony biomasą, czyli słomą.

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Źle jeżdżą, źle parkują, za dużo piją. Lubartów oczami policjantów

Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu lubartowskiego nanieśli w 2022 roku 977 niebezpiecznych punktów. Policjanci potwierdzili 678 z nich.

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

#twojachatka - nowa inicjatywa dla studentów

ACKiM Chatka Żaka prezentuje nową inicjatywę mającą na celu rozwój kultury studenckiej. W ramach akcji #twojachatka instytucja chce się stać miejscem, w którym będzie można się spotkać towarzysko, ale też pouczyć lub pracować. Przy ul. Radziszewskiego 16 będzie można wykorzystać bezpłatnie udostępnione w tym celu przestrzenie.

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Biała Podlaska: Radni chcą uhonorować Janusza Daniluka

Klub radnych Zjednoczonej Prawicy chce uhonorować Janusza Daniluka, działacza sportowego, który zmarł w 2017 roku.

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

W Lubartowie rodzą w wodzie. Bezpiecznie i komfortowo

Pierwsze pacjentki oddziału położniczego w lubartowskim SP ZOZ urodziły w wodzie. To możliwe, bo szpital kupił specjalną wannę z aparaturą monitorującą stan dziecka i przebieg porodu.

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Prezes Motoru odpowiada trenerowi. "Moim celem jest zbudowanie trwałych fundamentów pod rozwój klubu"

Nie tak końcówkę przygotowań do rundy wiosennej wyobrażali sobie kibice Motoru. W sobotę po sparingu ze Stalą Rzeszów trener Goncalo Feio miał sporo pretensji do MOSiR Bystrzyca. Dzień później zarzucił… prezesowi ekipy z Lublina, że utrudnia rozwój klubu. Paweł Tomczyk odpowiedział szkoleniowcowi za pośrednictwem mediów społecznościowych. A wszyscy zastanawiają się teraz, co z tego wyniknie?

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

Córka płakała w słuchawkę „Tato miałam wypadek”. Tata nie uwierzył

57-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej odebrał telefon z prośbą o wpłacenie 120 tys. zł kaucji. Pieniądze miały pomóc jego córce uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie wypadku.