Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 września 2008 r.
18:02
Edytuj ten wpis

Sąsiedzi nie pozwolili umrzeć Lutkowi (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

W czwartek w nocy Lutka Białomyzego zabrało pogotowie. Był w stanie krytycznym. Domu, w którym mieszkał, pilnują teraz sąsiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obawiają się, że obecny właściciel będzie chciał go rozebrać.

- Pacjent trafił do nas w stanie maksymalnego odwodnienia, niedożywiony, z uszkodzonym przez alkohol mózgiem. Nie ma z nim kontaktu - mówi Jerzy Makolus, asystent na Oddziale Wewnętrznym szpitala w Jaszczowie. - Nie mogę nic powiedzieć o rokowaniach - dodaje.

We wtorek opisaliśmy sprawę 54-letniego alkoholika z Łęcznej, który umierał z niedożywienia, w tragicznych warunkach sanitarnych, w walącej się chałupie przy ulicy Jagienki 22. Gdy wczoraj znów tam pojechaliśmy, Lutka nie było w domu.

- Nocą wezwaliśmy pogotowie. Lutek majaczył - mówi Katarzyna Raś, sąsiadka Białomyzego. Zabrali go do szpitala w Jaszczowie. - Gdyby nie Dziennik Wschodni, Lutek by już nie żył. Po artykule ludzie zaczęli się bardziej nim interesować - dodaje Raś.




Teraz sąsiedzi martwią się, że właściciel działki wykorzysta pobyt Białomyzego w szpitalu, aby zburzyć stojący dom. - Dlatego pilnujemy całymi dniami, aby chałupy nikt nie zburzył - dodaje K. Raś.

- Mam decyzję z powiatowego nadzoru budowlanego w Łęcznej, wzywającą mnie do rozbiórki budynku na działce. Konsultowałem się z prawnikiem i policją, jak mogę to zrobić. Przecież muszę wykonać decyzję urzędu, bo grożą mi prawne konsekwencje - mówi Khalifa Mwasha.

Sześć lat temu nabył nieruchomość od Lutka Białomyzego. - Zapewniam jednak, że nie zacznę rozbiórki, zanim Białomyzy nie wróci ze szpitala. Dodam tylko, że przez kilka lat mieszkał na mojej działce za darmo. Wspólnie z żoną płacimy wszystkie podatki - dodaje Mwasha.

Rozbiórce domu przeciwny jest burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski. Chce, aby Khalifa Mwasha doprowadził budynek do stanu używalności.

- Dowiedziałem się, że była umowa ustna zapewniająca Białomyzemu dożywocie w chacie przy Jagienki 22, gdzie jest zameldowany. To nic, że nie ma zapisu w akcie notarialnym - mówi wzburzony Kosiarski.

- Jeśli jednak dom zostanie zburzony lub ulegnie zniszczeniu w inny sposób, to osobiście dopilnuję, aby właściciele posesji zapewnili Białomyzemu lokal zastępczy.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 września 2008 o 11:56
0
Nie rozumiem dlaczego MOPS wiedząc o stanie w jakim ten człowiek się znajduje nie postarał się umieścić go w jakimś domu pomocy społecznej?
Pewnie dlatego, ze to alkoholik a takich tam nie chcą.
Niestety prawda jest taka, ze on i tak już długo nie pożyje, wieloletnie nadużywanie alkoholu wyniszczyło jego organizm i tak cud, ze przezył tyle lat, więc nie ma się o co kłócić, lekarz w końcu dostanie to, z co zapłacił a alkoholik odejdzie do lepszego świata, wolnego od uzależnień.
Avatar
antypijak / 6 września 2008 o 11:43
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 17:55
0
Panie Kosiarski, nie mozna czlowieka wyrzucic na ulice? Niech pan go zaprosi do siebie! Przeciez "jego stan jest taki, ze dlugo nie pozyje", wiec chyba nie bedzie problemu? A moze niech pan z wlasnej kieszeni sfinansuje remont tej rudery? Mysle, ze inaczej by pan mowil, gdyby sytuacja dotyczyla panskiej wlasnosci. Jakim prawem moze pan decydowac o tym, co ma robic wlasciciel ze swoja dzialka?
Avatar
kasia / 5 września 2008 o 17:47
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zenujace- ciekawe czy sam pozwolilby na to, zeby na jego podleczynskiej dzialce mieszkal pijak? Nie sadze. A ilu z was, krytykujacych lekarza, zgodziloby sie na cos takiego? A kto zgodzilby sie kupno czegokolwiek wiedzac, ze bedzie placic za wszystko (podatki itp), a poprzedni wlasciciel bedzie miec prawo do sprzedanego towaru?
Pamietac tez trzeba, ze nikt pana L. nie wyrzucal pod most. Mial sie przeprowadzic do domu opieki...no ale przeciez tam sie nie pije, a to bylby najwiekszy problem...

I do tego pomysl, ze wlasciciel dzialki ma zapewnic pijakowi godziwe warunki! Jakie prawo go do tego zobowiazuje??? Oto Polska wlasnie.

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zen... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 16:48
0
Ale jaja. Facet ma na swojej dzialce pijakowi dom wyremontowac zamiast samemu sie pobudowac. A jaki on ma obowiazek zajmowac sie pijaczkiem i sprawdzac czy mu sie chalupa nie wali. On nie ma na to czasu bo ciezko pracuje. Ludzie, jakbyscie sie wy czuli gdubyscie kupili mieszkanie i nie mogli w nim mieszkac bo mieszkaw nim lokator który nie chce sie wyprowadzic. Kazdy by chcial sprzedac dzialke o potem jeszcze na niej mieszkac. DW robi awanture i gra pod publiczke.
Avatar
mash / 5 września 2008 o 16:17
0
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpłatności za pobyt mieszkańca gminy w tym domu. Oczywiście wiąże się to z pokaźnymi kosztami ok. 1200-1600 zł/miesięcznie, to spory wydatek dla gminy więc lepiej odpowiedzialność za koszty zrzucić na innych . Z kolei Panu doktorowi Mwasha dziwię się, że dokonuje transakcji z osobą uzależnioną (chorą -psychosomatycznie)

Dziwne Państwo, dziwny Kraj!!! Za kilkunastoletnią pracę i wpłacanie składek do ZUS-u otrzymasz minimalną emeryturę 636,29 zł, a za całe życie nic nie robienia i chlańska wódy i co popadnie (bo ci mózg i wątroba wysiada) dostaniesz 444,00 zł+ubezp. zdrowotne + opałowe czyli węgiel ok. 550 zł/T. Oto Polska właśnie!
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpła... rozwiń
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:10
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:08
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 15:25
0
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...
Avatar
mash / 5 września 2008 o 10:08
0
Nie pijący napisał:
... A tak na marginesie kto zapłaci za leczenie tego Pana Lutka. Bo Pan Lutek zdaje się nie jest ubezpieczony ? Może by ci dobrzy sąsiedzi zrobili składkę na szpital - oj coś mi się zdaje, że wtedy wszyscy nie mieliby czasu, ale może się mylę.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne. rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2008 o 11:56
0
Nie rozumiem dlaczego MOPS wiedząc o stanie w jakim ten człowiek się znajduje nie postarał się umieścić go w jakimś domu pomocy społecznej?
Pewnie dlatego, ze to alkoholik a takich tam nie chcą.
Niestety prawda jest taka, ze on i tak już długo nie pożyje, wieloletnie nadużywanie alkoholu wyniszczyło jego organizm i tak cud, ze przezył tyle lat, więc nie ma się o co kłócić, lekarz w końcu dostanie to, z co zapłacił a alkoholik odejdzie do lepszego świata, wolnego od uzależnień.
Avatar
antypijak / 6 września 2008 o 11:43
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 17:55
0
Panie Kosiarski, nie mozna czlowieka wyrzucic na ulice? Niech pan go zaprosi do siebie! Przeciez "jego stan jest taki, ze dlugo nie pozyje", wiec chyba nie bedzie problemu? A moze niech pan z wlasnej kieszeni sfinansuje remont tej rudery? Mysle, ze inaczej by pan mowil, gdyby sytuacja dotyczyla panskiej wlasnosci. Jakim prawem moze pan decydowac o tym, co ma robic wlasciciel ze swoja dzialka?
Avatar
kasia / 5 września 2008 o 17:47
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zenujace- ciekawe czy sam pozwolilby na to, zeby na jego podleczynskiej dzialce mieszkal pijak? Nie sadze. A ilu z was, krytykujacych lekarza, zgodziloby sie na cos takiego? A kto zgodzilby sie kupno czegokolwiek wiedzac, ze bedzie placic za wszystko (podatki itp), a poprzedni wlasciciel bedzie miec prawo do sprzedanego towaru?
Pamietac tez trzeba, ze nikt pana L. nie wyrzucal pod most. Mial sie przeprowadzic do domu opieki...no ale przeciez tam sie nie pije, a to bylby najwiekszy problem...

I do tego pomysl, ze wlasciciel dzialki ma zapewnic pijakowi godziwe warunki! Jakie prawo go do tego zobowiazuje??? Oto Polska wlasnie.

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zen... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 16:48
0
Ale jaja. Facet ma na swojej dzialce pijakowi dom wyremontowac zamiast samemu sie pobudowac. A jaki on ma obowiazek zajmowac sie pijaczkiem i sprawdzac czy mu sie chalupa nie wali. On nie ma na to czasu bo ciezko pracuje. Ludzie, jakbyscie sie wy czuli gdubyscie kupili mieszkanie i nie mogli w nim mieszkac bo mieszkaw nim lokator który nie chce sie wyprowadzic. Kazdy by chcial sprzedac dzialke o potem jeszcze na niej mieszkac. DW robi awanture i gra pod publiczke.
Avatar
mash / 5 września 2008 o 16:17
0
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpłatności za pobyt mieszkańca gminy w tym domu. Oczywiście wiąże się to z pokaźnymi kosztami ok. 1200-1600 zł/miesięcznie, to spory wydatek dla gminy więc lepiej odpowiedzialność za koszty zrzucić na innych . Z kolei Panu doktorowi Mwasha dziwię się, że dokonuje transakcji z osobą uzależnioną (chorą -psychosomatycznie)

Dziwne Państwo, dziwny Kraj!!! Za kilkunastoletnią pracę i wpłacanie składek do ZUS-u otrzymasz minimalną emeryturę 636,29 zł, a za całe życie nic nie robienia i chlańska wódy i co popadnie (bo ci mózg i wątroba wysiada) dostaniesz 444,00 zł+ubezp. zdrowotne + opałowe czyli węgiel ok. 550 zł/T. Oto Polska właśnie!
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpła... rozwiń
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:10
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:08
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 15:25
0
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...
Avatar
mash / 5 września 2008 o 10:08
0
Nie pijący napisał:
... A tak na marginesie kto zapłaci za leczenie tego Pana Lutka. Bo Pan Lutek zdaje się nie jest ubezpieczony ? Może by ci dobrzy sąsiedzi zrobili składkę na szpital - oj coś mi się zdaje, że wtedy wszyscy nie mieliby czasu, ale może się mylę.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oddaj krew, dostaniesz loda w Bosko

Oddaj krew, dostaniesz loda w Bosko 0 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20 dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 0

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 0 0

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 9 0

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 0 17

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 14 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 2

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 9 7

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 2 8

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 10 32

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!