Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 września 2008 r.
18:02
Edytuj ten wpis

Sąsiedzi nie pozwolili umrzeć Lutkowi (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 16 A A

W czwartek w nocy Lutka Białomyzego zabrało pogotowie. Był w stanie krytycznym. Domu, w którym mieszkał, pilnują teraz sąsiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obawiają się, że obecny właściciel będzie chciał go rozebrać.

- Pacjent trafił do nas w stanie maksymalnego odwodnienia, niedożywiony, z uszkodzonym przez alkohol mózgiem. Nie ma z nim kontaktu - mówi Jerzy Makolus, asystent na Oddziale Wewnętrznym szpitala w Jaszczowie. - Nie mogę nic powiedzieć o rokowaniach - dodaje.

We wtorek opisaliśmy sprawę 54-letniego alkoholika z Łęcznej, który umierał z niedożywienia, w tragicznych warunkach sanitarnych, w walącej się chałupie przy ulicy Jagienki 22. Gdy wczoraj znów tam pojechaliśmy, Lutka nie było w domu.

- Nocą wezwaliśmy pogotowie. Lutek majaczył - mówi Katarzyna Raś, sąsiadka Białomyzego. Zabrali go do szpitala w Jaszczowie. - Gdyby nie Dziennik Wschodni, Lutek by już nie żył. Po artykule ludzie zaczęli się bardziej nim interesować - dodaje Raś.




Teraz sąsiedzi martwią się, że właściciel działki wykorzysta pobyt Białomyzego w szpitalu, aby zburzyć stojący dom. - Dlatego pilnujemy całymi dniami, aby chałupy nikt nie zburzył - dodaje K. Raś.

- Mam decyzję z powiatowego nadzoru budowlanego w Łęcznej, wzywającą mnie do rozbiórki budynku na działce. Konsultowałem się z prawnikiem i policją, jak mogę to zrobić. Przecież muszę wykonać decyzję urzędu, bo grożą mi prawne konsekwencje - mówi Khalifa Mwasha.

Sześć lat temu nabył nieruchomość od Lutka Białomyzego. - Zapewniam jednak, że nie zacznę rozbiórki, zanim Białomyzy nie wróci ze szpitala. Dodam tylko, że przez kilka lat mieszkał na mojej działce za darmo. Wspólnie z żoną płacimy wszystkie podatki - dodaje Mwasha.

Rozbiórce domu przeciwny jest burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski. Chce, aby Khalifa Mwasha doprowadził budynek do stanu używalności.

- Dowiedziałem się, że była umowa ustna zapewniająca Białomyzemu dożywocie w chacie przy Jagienki 22, gdzie jest zameldowany. To nic, że nie ma zapisu w akcie notarialnym - mówi wzburzony Kosiarski.

- Jeśli jednak dom zostanie zburzony lub ulegnie zniszczeniu w inny sposób, to osobiście dopilnuję, aby właściciele posesji zapewnili Białomyzemu lokal zastępczy.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 września 2008 o 11:56
0
Nie rozumiem dlaczego MOPS wiedząc o stanie w jakim ten człowiek się znajduje nie postarał się umieścić go w jakimś domu pomocy społecznej?
Pewnie dlatego, ze to alkoholik a takich tam nie chcą.
Niestety prawda jest taka, ze on i tak już długo nie pożyje, wieloletnie nadużywanie alkoholu wyniszczyło jego organizm i tak cud, ze przezył tyle lat, więc nie ma się o co kłócić, lekarz w końcu dostanie to, z co zapłacił a alkoholik odejdzie do lepszego świata, wolnego od uzależnień.
Avatar
antypijak / 6 września 2008 o 11:43
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 17:55
0
Panie Kosiarski, nie mozna czlowieka wyrzucic na ulice? Niech pan go zaprosi do siebie! Przeciez "jego stan jest taki, ze dlugo nie pozyje", wiec chyba nie bedzie problemu? A moze niech pan z wlasnej kieszeni sfinansuje remont tej rudery? Mysle, ze inaczej by pan mowil, gdyby sytuacja dotyczyla panskiej wlasnosci. Jakim prawem moze pan decydowac o tym, co ma robic wlasciciel ze swoja dzialka?
Avatar
kasia / 5 września 2008 o 17:47
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zenujace- ciekawe czy sam pozwolilby na to, zeby na jego podleczynskiej dzialce mieszkal pijak? Nie sadze. A ilu z was, krytykujacych lekarza, zgodziloby sie na cos takiego? A kto zgodzilby sie kupno czegokolwiek wiedzac, ze bedzie placic za wszystko (podatki itp), a poprzedni wlasciciel bedzie miec prawo do sprzedanego towaru?
Pamietac tez trzeba, ze nikt pana L. nie wyrzucal pod most. Mial sie przeprowadzic do domu opieki...no ale przeciez tam sie nie pije, a to bylby najwiekszy problem...

I do tego pomysl, ze wlasciciel dzialki ma zapewnic pijakowi godziwe warunki! Jakie prawo go do tego zobowiazuje??? Oto Polska wlasnie.

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zen... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 16:48
0
Ale jaja. Facet ma na swojej dzialce pijakowi dom wyremontowac zamiast samemu sie pobudowac. A jaki on ma obowiazek zajmowac sie pijaczkiem i sprawdzac czy mu sie chalupa nie wali. On nie ma na to czasu bo ciezko pracuje. Ludzie, jakbyscie sie wy czuli gdubyscie kupili mieszkanie i nie mogli w nim mieszkac bo mieszkaw nim lokator który nie chce sie wyprowadzic. Kazdy by chcial sprzedac dzialke o potem jeszcze na niej mieszkac. DW robi awanture i gra pod publiczke.
Avatar
mash / 5 września 2008 o 16:17
0
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpłatności za pobyt mieszkańca gminy w tym domu. Oczywiście wiąże się to z pokaźnymi kosztami ok. 1200-1600 zł/miesięcznie, to spory wydatek dla gminy więc lepiej odpowiedzialność za koszty zrzucić na innych . Z kolei Panu doktorowi Mwasha dziwię się, że dokonuje transakcji z osobą uzależnioną (chorą -psychosomatycznie)

Dziwne Państwo, dziwny Kraj!!! Za kilkunastoletnią pracę i wpłacanie składek do ZUS-u otrzymasz minimalną emeryturę 636,29 zł, a za całe życie nic nie robienia i chlańska wódy i co popadnie (bo ci mózg i wątroba wysiada) dostaniesz 444,00 zł+ubezp. zdrowotne + opałowe czyli węgiel ok. 550 zł/T. Oto Polska właśnie!
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpła... rozwiń
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:10
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:08
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 15:25
0
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...
Avatar
mash / 5 września 2008 o 10:08
0
Nie pijący napisał:
... A tak na marginesie kto zapłaci za leczenie tego Pana Lutka. Bo Pan Lutek zdaje się nie jest ubezpieczony ? Może by ci dobrzy sąsiedzi zrobili składkę na szpital - oj coś mi się zdaje, że wtedy wszyscy nie mieliby czasu, ale może się mylę.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne. rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2008 o 11:56
0
Nie rozumiem dlaczego MOPS wiedząc o stanie w jakim ten człowiek się znajduje nie postarał się umieścić go w jakimś domu pomocy społecznej?
Pewnie dlatego, ze to alkoholik a takich tam nie chcą.
Niestety prawda jest taka, ze on i tak już długo nie pożyje, wieloletnie nadużywanie alkoholu wyniszczyło jego organizm i tak cud, ze przezył tyle lat, więc nie ma się o co kłócić, lekarz w końcu dostanie to, z co zapłacił a alkoholik odejdzie do lepszego świata, wolnego od uzależnień.
Avatar
antypijak / 6 września 2008 o 11:43
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie



1. kupił a nie ukradł i jest jego gdybym ja kupił to tego pijaczka wykopałbym w d*** i na szro
2. pijaczkiem niech się iopiekują koledzy którzy z nim przepili chatę
3. jeśli lekarza cos zobowiązuje to ,mpoże i ciebie ,weź sobie ty na swój łeb pijaczynę i go utrzymuj.
4.nie oskarżaj niikogo o łapówki bo źle skoczysz a ja na miejscu tego pana już zawiadomiłbym prokuratuę na ciebie rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 17:55
0
Panie Kosiarski, nie mozna czlowieka wyrzucic na ulice? Niech pan go zaprosi do siebie! Przeciez "jego stan jest taki, ze dlugo nie pozyje", wiec chyba nie bedzie problemu? A moze niech pan z wlasnej kieszeni sfinansuje remont tej rudery? Mysle, ze inaczej by pan mowil, gdyby sytuacja dotyczyla panskiej wlasnosci. Jakim prawem moze pan decydowac o tym, co ma robic wlasciciel ze swoja dzialka?
Avatar
kasia / 5 września 2008 o 17:47
0
Gość napisał:
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zenujace- ciekawe czy sam pozwolilby na to, zeby na jego podleczynskiej dzialce mieszkal pijak? Nie sadze. A ilu z was, krytykujacych lekarza, zgodziloby sie na cos takiego? A kto zgodzilby sie kupno czegokolwiek wiedzac, ze bedzie placic za wszystko (podatki itp), a poprzedni wlasciciel bedzie miec prawo do sprzedanego towaru?
Pamietac tez trzeba, ze nikt pana L. nie wyrzucal pod most. Mial sie przeprowadzic do domu opieki...no ale przeciez tam sie nie pije, a to bylby najwiekszy problem...

I do tego pomysl, ze wlasciciel dzialki ma zapewnic pijakowi godziwe warunki! Jakie prawo go do tego zobowiazuje??? Oto Polska wlasnie.

Dzialke kupil za tyle, za ile pan L. zgodzil sie ja sprzedac...to byla umowa pomiedzy sprzedajacym i kupujacym, a chyba nikt pana L. do sprzedazy nie zmuszal, nieprawda?

To bardzo komfortowa sytuacja: sprzedac dom, wziac za niego pieniadze...i nadal w nim mieszkac, nie placac za nic. A gdy nowy wlasciciel upomni sie o swoje uzalac sie, ze biedny dziki lokator jest zmuszany do wyprowadzenia sie! Oto polska wlasnie. Podziwiam lekarza, ze wytrzymal az szesc lat w takiej sytuacji. Wypowiedzi burmistrza sa zen... rozwiń
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 16:48
0
Ale jaja. Facet ma na swojej dzialce pijakowi dom wyremontowac zamiast samemu sie pobudowac. A jaki on ma obowiazek zajmowac sie pijaczkiem i sprawdzac czy mu sie chalupa nie wali. On nie ma na to czasu bo ciezko pracuje. Ludzie, jakbyscie sie wy czuli gdubyscie kupili mieszkanie i nie mogli w nim mieszkac bo mieszkaw nim lokator który nie chce sie wyprowadzic. Kazdy by chcial sprzedac dzialke o potem jeszcze na niej mieszkac. DW robi awanture i gra pod publiczke.
Avatar
mash / 5 września 2008 o 16:17
0
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpłatności za pobyt mieszkańca gminy w tym domu. Oczywiście wiąże się to z pokaźnymi kosztami ok. 1200-1600 zł/miesięcznie, to spory wydatek dla gminy więc lepiej odpowiedzialność za koszty zrzucić na innych . Z kolei Panu doktorowi Mwasha dziwię się, że dokonuje transakcji z osobą uzależnioną (chorą -psychosomatycznie)

Dziwne Państwo, dziwny Kraj!!! Za kilkunastoletnią pracę i wpłacanie składek do ZUS-u otrzymasz minimalną emeryturę 636,29 zł, a za całe życie nic nie robienia i chlańska wódy i co popadnie (bo ci mózg i wątroba wysiada) dostaniesz 444,00 zł+ubezp. zdrowotne + opałowe czyli węgiel ok. 550 zł/T. Oto Polska właśnie!
No to pogratulować Łęcznej burmistrza Na pewno wykształcenia prawniczego to on nie ma W dodatku wygaduje bzdury na temat domu pomocy społecznej. Cóż że nie ma go na terenie miasta/gminy... nic nie stoi na przeszkodzie żeby go umieścić w DPS-ie na terenie powiatu, województwa, kraju ... Z braku osób zobowiązanych do alimentacji np. dzieci, rodzice to czarno na białym w Ustawie o pomocy społecznej - Art. 17 ust.1 pkt. 16 stoi - Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy kierowanie do domu pomocy społecznej i ponoszenie odpła... rozwiń
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:10
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Łęczynianka / 5 września 2008 o 16:08
0
No i co że pijak,no i co że obrończynią jest pani Kasia? Nie każdemu się życie tak ułoży i nie każdemu rodzice łożą na ich puste życie.Może pani Kasia jest lepszym człowiekiem od tych co osądzają.A pan doktor nie przedstawia żadnych wartości ani moralnych ani medycznych.Jest obrzydliwym tyranem domowym i złym człowiekiem.Współczuję żonie...albo nie...Polaków dla niej nie było?Niech się męczy...
Avatar
Gość / 5 września 2008 o 15:25
0
Pan doktor kupił za bezcen działeczkę a teraz płacze że rozbierać ruderkę każą. A zapewnić dach nad głową umierającemu człowiekowi to już nie łaska? Nie ważne że pijakowi, CZŁOWIEKOWI!!! Jest pan lekarzem, a to zobowiązuje. Nie tylko do tego żeby "prezenty" od pacjentów przyjmować. Nieładnie panie doktorze...
Avatar
mash / 5 września 2008 o 10:08
0
Nie pijący napisał:
... A tak na marginesie kto zapłaci za leczenie tego Pana Lutka. Bo Pan Lutek zdaje się nie jest ubezpieczony ? Może by ci dobrzy sąsiedzi zrobili składkę na szpital - oj coś mi się zdaje, że wtedy wszyscy nie mieliby czasu, ale może się mylę.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne.


Z poprzedniego artykułu wynika, że Pan Lutek pobiera z tytułu niepełnosprawności zasiłek stały - 444,00 zł jeżeli nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu to MOPS opłaca również składki na ubezpieczenie zdrowotne. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!