Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 września 2009 r.
17:55
Edytuj ten wpis

Spółdzielnia burzy budynki, w których jeszcze mieszkają ludzie

Autor: Zdjęcie autora MALWINA SOCHA
0 20 A A

Choć lokatorzy nie mają mieszkań zastępczych, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Skarbek” wzięła się za rozbiórkę budynków, w których mieszkają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wszyscy odmawiają nam pomocy. Zrywają dach z mojego domu. Jesteśmy bezradni – rozpacza pani Małgorzata. – Płaciliśmy za lokale regularnie, nawet składkę na fundusz remontowy. Nie mamy nakazu eksmisji, ale dostaliśmy pismo od spółdzielni, by opuścić mieszkanie.

Trzy rodziny, w tym jedna 11-osobowa, wegetują w wilgotnych i zagrzybionych lokalach bez wentylacji na tzw. Rykowisku. Tak to miejsce potocznie nazywają miejscowi. Budynki są pozostałością po ośrodku konferencyjno-szkoleniowym kopalni Bogdanka.

– Mam nakaz z nadzoru budowlanego, by z powodu złego stanu technicznego rozebrać budynek – mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Skarbek” Grażyna Bondyra. – Są inne plany zagospodarowania tego terenu. Będą tu nowe domy. W tej chwili nikt nie wyburzy tych baraków z ludźmi, ale muszą jak najszybciej opuścić swoje lokale.

Ludzie nie mają zameldowania. Umowy najmu wygasły rok temu, wtedy też dostali pismo, że mają się wyprowadzić. Ale dokąd?

– Mam wyrok sądowy nakazujący opuścić mieszkanie, o ile gmina zapewni mi lokal zastępczy – mówi pani Ewa. – Ale mieszkań zastępczych nie ma. Żyjemy w ciągłym strachu. Przed domem zerwali chodnik. Mam 11-osobową rodzinę i nie wiem, co z nami będzie. Dzieci boją się iść do szkoły. Myślą, że nie będą miały do czego wrócić.

W nowych budynkach, które powstaną na miejscu baraków, zabraknie miejsca dla wykwaterowanych. Na pomoc miasta też nie mogą liczyć.

– Pierwsze wolne mieszkanie będziemy mieli dopiero w styczniu – mówi zastępca burmistrza Łęcznej Dariusz Kowalski. – Gmina nie ma mieszkań socjalnych czy komunalnych. Odzyskujemy tylko te, których lokator zmarł lub wyprowadził się. Ale tak zdarza się raz do roku.

Wiceburmistrz dziwi się, że mieszkańcy baraków nie szukali nowych mieszkań, choć już przed rokiem wiedzieli, że ich budynki idą do rozbiórki.

– Gmina może pomóc tylko tej rodzinie, która ma nakaz sądowy. Pozostali nie postarali się nawet o to – dodaje Kowalski.

– Kilka lat bezskutecznie proszę gminę o mieszkanie komunalne – skarży się pani Renata. – A mam dziecko chore na astmę. Nie mam dokąd się wyprowadzić. Na stancję mnie nie stać.
Władze miasta twierdzą, że jeśli w Łęcznej powstanie nowy blok socjalny, to najwcześniej w 2011 roku.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
materialista / 25 stycznia 2010 o 13:13
0
z sercem napisał:
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką i nigdy bym nie powiedział ile Bóg da bo ani kościół ani Bóg nie zawraca sobie głowy w materialną i wymierną pomoc,kiedy tacy ludzie jej potrzebują ! Inną sprawą jest natomiast pomoc państwa i w jednym się zgodziłem kiedyś z Wałęsą trzeba dawać wędkę nie rybę tylko teraz nastały czasy eksterminacji obywateli Polskich i nie ma ani ryby ani wędki więc robienie dzieci stało się dla niektórych sposobem na życie to co piszę jest brutalne ale nauczmy się w końcu nazywać rzeczy po imieniu i nie mam tu na myśli konkretnie tej rodziny ale wszystkich rodzin z całej Polski bo chyba wiadomo że takich rodzin jest cała masa i co robił lub robi rząd i władza NIC a przecież też są Polakami i czytać umieją rozumieją polską mowę więc wiedzą tak jak i kościół też doskonale wie w jakiej sytuacji są tam rodziny i co pomógł !?Teraz Caritasowi oraz innym firmom lepiej jest ogłosić zbiórkę kasy na Haiti (nie twierdzę że tam nie trzeba) ale jakoś dziwne że tu ludzi wywala się na bruk a tam w/w firma organizuje zbiórkę kasy by wysłać trochę wody i to jest śmieszne ale i pokrętne !.

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 18:55
0
Miasto samo nie wie co ma w swoich zasobach niektórzy mają własne domy i mieszkania komunalne, lokale socjalne dziedziczone wbrew prawu itd
Avatar
xxx / 14 września 2009 o 17:45
0
Jestem zdania ze ludziom powinno sie pomagac jesli potrzebuja pomocy. Prosze mi powiedziec gdzie jest logiczne myslenie naszych urzedow. Wymeldowano mnie z wlasnosciowego mieszkania mimo ze bylo placone przeze mnie za czynsz. A wymeldowano mnie z wlasnego mieszkania bo inaczej nie przydzielono by dotacji do mieszkania. Takich ludzi jest wiecej, wyjezdzaja za granice a gmina placi im czynsz. To dopiero wola o pomste do nieba.
Avatar
Johny Mnemonic / 14 września 2009 o 08:02
0
z sercem napisał:
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum. rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:18
0
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im je... rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:10
0
~gość~ napisał:
I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
~gość~ / 10 września 2009 o 17:15
0
juśka napisał:
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien


I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
juśka / 9 września 2009 o 20:32
0
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien
Avatar
z sercem / 9 września 2009 o 19:36
0
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byl... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 16:22
0
płytkośc niektorych rozumów przekracza granice
Avatar
materialista / 25 stycznia 2010 o 13:13
0
z sercem napisał:
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką i nigdy bym nie powiedział ile Bóg da bo ani kościół ani Bóg nie zawraca sobie głowy w materialną i wymierną pomoc,kiedy tacy ludzie jej potrzebują ! Inną sprawą jest natomiast pomoc państwa i w jednym się zgodziłem kiedyś z Wałęsą trzeba dawać wędkę nie rybę tylko teraz nastały czasy eksterminacji obywateli Polskich i nie ma ani ryby ani wędki więc robienie dzieci stało się dla niektórych sposobem na życie to co piszę jest brutalne ale nauczmy się w końcu nazywać rzeczy po imieniu i nie mam tu na myśli konkretnie tej rodziny ale wszystkich rodzin z całej Polski bo chyba wiadomo że takich rodzin jest cała masa i co robił lub robi rząd i władza NIC a przecież też są Polakami i czytać umieją rozumieją polską mowę więc wiedzą tak jak i kościół też doskonale wie w jakiej sytuacji są tam rodziny i co pomógł !?Teraz Caritasowi oraz innym firmom lepiej jest ogłosić zbiórkę kasy na Haiti (nie twierdzę że tam nie trzeba) ale jakoś dziwne że tu ludzi wywala się na bruk a tam w/w firma organizuje zbiórkę kasy by wysłać trochę wody i to jest śmieszne ale i pokrętne !.

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 18:55
0
Miasto samo nie wie co ma w swoich zasobach niektórzy mają własne domy i mieszkania komunalne, lokale socjalne dziedziczone wbrew prawu itd
Avatar
xxx / 14 września 2009 o 17:45
0
Jestem zdania ze ludziom powinno sie pomagac jesli potrzebuja pomocy. Prosze mi powiedziec gdzie jest logiczne myslenie naszych urzedow. Wymeldowano mnie z wlasnosciowego mieszkania mimo ze bylo placone przeze mnie za czynsz. A wymeldowano mnie z wlasnego mieszkania bo inaczej nie przydzielono by dotacji do mieszkania. Takich ludzi jest wiecej, wyjezdzaja za granice a gmina placi im czynsz. To dopiero wola o pomste do nieba.
Avatar
Johny Mnemonic / 14 września 2009 o 08:02
0
z sercem napisał:
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum. rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:18
0
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im je... rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:10
0
~gość~ napisał:
I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
~gość~ / 10 września 2009 o 17:15
0
juśka napisał:
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien


I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
juśka / 9 września 2009 o 20:32
0
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien
Avatar
z sercem / 9 września 2009 o 19:36
0
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byl... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 16:22
0
płytkośc niektorych rozumów przekracza granice
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 65 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 13 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!