Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

8 września 2009 r.
17:55
Edytuj ten wpis

Spółdzielnia burzy budynki, w których jeszcze mieszkają ludzie

Autor: Zdjęcie autora MALWINA SOCHA
0 20 A A

Choć lokatorzy nie mają mieszkań zastępczych, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Skarbek” wzięła się za rozbiórkę budynków, w których mieszkają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wszyscy odmawiają nam pomocy. Zrywają dach z mojego domu. Jesteśmy bezradni – rozpacza pani Małgorzata. – Płaciliśmy za lokale regularnie, nawet składkę na fundusz remontowy. Nie mamy nakazu eksmisji, ale dostaliśmy pismo od spółdzielni, by opuścić mieszkanie.

Trzy rodziny, w tym jedna 11-osobowa, wegetują w wilgotnych i zagrzybionych lokalach bez wentylacji na tzw. Rykowisku. Tak to miejsce potocznie nazywają miejscowi. Budynki są pozostałością po ośrodku konferencyjno-szkoleniowym kopalni Bogdanka.

– Mam nakaz z nadzoru budowlanego, by z powodu złego stanu technicznego rozebrać budynek – mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Skarbek” Grażyna Bondyra. – Są inne plany zagospodarowania tego terenu. Będą tu nowe domy. W tej chwili nikt nie wyburzy tych baraków z ludźmi, ale muszą jak najszybciej opuścić swoje lokale.

Ludzie nie mają zameldowania. Umowy najmu wygasły rok temu, wtedy też dostali pismo, że mają się wyprowadzić. Ale dokąd?

– Mam wyrok sądowy nakazujący opuścić mieszkanie, o ile gmina zapewni mi lokal zastępczy – mówi pani Ewa. – Ale mieszkań zastępczych nie ma. Żyjemy w ciągłym strachu. Przed domem zerwali chodnik. Mam 11-osobową rodzinę i nie wiem, co z nami będzie. Dzieci boją się iść do szkoły. Myślą, że nie będą miały do czego wrócić.

W nowych budynkach, które powstaną na miejscu baraków, zabraknie miejsca dla wykwaterowanych. Na pomoc miasta też nie mogą liczyć.

– Pierwsze wolne mieszkanie będziemy mieli dopiero w styczniu – mówi zastępca burmistrza Łęcznej Dariusz Kowalski. – Gmina nie ma mieszkań socjalnych czy komunalnych. Odzyskujemy tylko te, których lokator zmarł lub wyprowadził się. Ale tak zdarza się raz do roku.

Wiceburmistrz dziwi się, że mieszkańcy baraków nie szukali nowych mieszkań, choć już przed rokiem wiedzieli, że ich budynki idą do rozbiórki.

– Gmina może pomóc tylko tej rodzinie, która ma nakaz sądowy. Pozostali nie postarali się nawet o to – dodaje Kowalski.

– Kilka lat bezskutecznie proszę gminę o mieszkanie komunalne – skarży się pani Renata. – A mam dziecko chore na astmę. Nie mam dokąd się wyprowadzić. Na stancję mnie nie stać.
Władze miasta twierdzą, że jeśli w Łęcznej powstanie nowy blok socjalny, to najwcześniej w 2011 roku.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
materialista / 25 stycznia 2010 o 13:13
0
z sercem napisał:
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką i nigdy bym nie powiedział ile Bóg da bo ani kościół ani Bóg nie zawraca sobie głowy w materialną i wymierną pomoc,kiedy tacy ludzie jej potrzebują ! Inną sprawą jest natomiast pomoc państwa i w jednym się zgodziłem kiedyś z Wałęsą trzeba dawać wędkę nie rybę tylko teraz nastały czasy eksterminacji obywateli Polskich i nie ma ani ryby ani wędki więc robienie dzieci stało się dla niektórych sposobem na życie to co piszę jest brutalne ale nauczmy się w końcu nazywać rzeczy po imieniu i nie mam tu na myśli konkretnie tej rodziny ale wszystkich rodzin z całej Polski bo chyba wiadomo że takich rodzin jest cała masa i co robił lub robi rząd i władza NIC a przecież też są Polakami i czytać umieją rozumieją polską mowę więc wiedzą tak jak i kościół też doskonale wie w jakiej sytuacji są tam rodziny i co pomógł !?Teraz Caritasowi oraz innym firmom lepiej jest ogłosić zbiórkę kasy na Haiti (nie twierdzę że tam nie trzeba) ale jakoś dziwne że tu ludzi wywala się na bruk a tam w/w firma organizuje zbiórkę kasy by wysłać trochę wody i to jest śmieszne ale i pokrętne !.

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 18:55
0
Miasto samo nie wie co ma w swoich zasobach niektórzy mają własne domy i mieszkania komunalne, lokale socjalne dziedziczone wbrew prawu itd
Avatar
xxx / 14 września 2009 o 17:45
0
Jestem zdania ze ludziom powinno sie pomagac jesli potrzebuja pomocy. Prosze mi powiedziec gdzie jest logiczne myslenie naszych urzedow. Wymeldowano mnie z wlasnosciowego mieszkania mimo ze bylo placone przeze mnie za czynsz. A wymeldowano mnie z wlasnego mieszkania bo inaczej nie przydzielono by dotacji do mieszkania. Takich ludzi jest wiecej, wyjezdzaja za granice a gmina placi im czynsz. To dopiero wola o pomste do nieba.
Avatar
Johny Mnemonic / 14 września 2009 o 08:02
0
z sercem napisał:
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum. rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:18
0
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im je... rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:10
0
~gość~ napisał:
I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
~gość~ / 10 września 2009 o 17:15
0
juśka napisał:
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien


I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
juśka / 9 września 2009 o 20:32
0
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien
Avatar
z sercem / 9 września 2009 o 19:36
0
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byl... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 16:22
0
płytkośc niektorych rozumów przekracza granice
Avatar
materialista / 25 stycznia 2010 o 13:13
0
z sercem napisał:
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką i nigdy bym nie powiedział ile Bóg da bo ani kościół ani Bóg nie zawraca sobie głowy w materialną i wymierną pomoc,kiedy tacy ludzie jej potrzebują ! Inną sprawą jest natomiast pomoc państwa i w jednym się zgodziłem kiedyś z Wałęsą trzeba dawać wędkę nie rybę tylko teraz nastały czasy eksterminacji obywateli Polskich i nie ma ani ryby ani wędki więc robienie dzieci stało się dla niektórych sposobem na życie to co piszę jest brutalne ale nauczmy się w końcu nazywać rzeczy po imieniu i nie mam tu na myśli konkretnie tej rodziny ale wszystkich rodzin z całej Polski bo chyba wiadomo że takich rodzin jest cała masa i co robił lub robi rząd i władza NIC a przecież też są Polakami i czytać umieją rozumieją polską mowę więc wiedzą tak jak i kościół też doskonale wie w jakiej sytuacji są tam rodziny i co pomógł !?Teraz Caritasowi oraz innym firmom lepiej jest ogłosić zbiórkę kasy na Haiti (nie twierdzę że tam nie trzeba) ale jakoś dziwne że tu ludzi wywala się na bruk a tam w/w firma organizuje zbiórkę kasy by wysłać trochę wody i to jest śmieszne ale i pokrętne !.

Więc z powodu że jest Ci szkoda opodatkuj się dodatkowo na rzecz wielodzietnych rodzin oni będą robić dzieci a Ty będziesz mieć nadzieje że kiedyś one zapracują na Twoją emeryturę ! I powiem Ci tak swoje lata mam , mam dwoje dorosłych już potomków i choć mogłem mieć więcej wtedy nie miałem mieszkania zapewniającego komfort ich wychowania i z żoną powiedzieliśmy stop bo wiedzieliśmy że niewielkie mamy szanse by uzyskać mieszkanie większe ,więc można myśleć trzeźwo i logicznie i w trakcie myśleć głową nie tą małą główką... rozwiń
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 18:55
0
Miasto samo nie wie co ma w swoich zasobach niektórzy mają własne domy i mieszkania komunalne, lokale socjalne dziedziczone wbrew prawu itd
Avatar
xxx / 14 września 2009 o 17:45
0
Jestem zdania ze ludziom powinno sie pomagac jesli potrzebuja pomocy. Prosze mi powiedziec gdzie jest logiczne myslenie naszych urzedow. Wymeldowano mnie z wlasnosciowego mieszkania mimo ze bylo placone przeze mnie za czynsz. A wymeldowano mnie z wlasnego mieszkania bo inaczej nie przydzielono by dotacji do mieszkania. Takich ludzi jest wiecej, wyjezdzaja za granice a gmina placi im czynsz. To dopiero wola o pomste do nieba.
Avatar
Johny Mnemonic / 14 września 2009 o 08:02
0
z sercem napisał:
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum.

Pomijając już całkowicie treść artykułu proponowałbym lekturę słownika ortograficznego i dopiero późniejsze udzielanie się publicznie na forum. rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:18
0
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im jest źle ale jutro sytuacja może się diametralnie odwrócić. Także wasz swoje słowa bo jak Ciebie spotka jakaś krzywda żeby się na Ciebie nie wypieli.
Co do tego "żrnięcia" młody człowieku to rodzice wyrządzili krzywde właśnie tobie że nie założyli gumy lub przez przypadek im pękła w trakcie.
Widać kogo się poiera w tym kraju prostytutki, złodzieji , gwałcicieli lezbijki i gejów. To są ludzie a nie zwierzęta i jestem obużona,że ty który przyznaje się że jest człowiekiem innych uosabia na zwierzęta. Jeżeli byłeś skrzywdzony w dzieciństwie przez los to badzo mi przykro ale nie oceniaj inych jak sam nie znasz dokładnie sytuacji. Nawet nie zdajesz sobie sprawy że narazie im je... rozwiń
Avatar
z sercem / 11 września 2009 o 07:10
0
~gość~ napisał:
I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
~gość~ / 10 września 2009 o 17:15
0
juśka napisał:
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien


I weźcie się pierdzielone darmozjady do roboty a nie tylko się rżnąć jak króliki.
Avatar
juśka / 9 września 2009 o 20:32
0
popieram ostatni post, do rodziny pokszywdzonych, nie przejmujcie się tym co ludzie pisza, bo to nie sa ludzie, teraz jak media poruszyly sprawe nic wam nie zrobia, i tak was nie wyrzuca bo jakim prawem. głowa do góry, tydzien, dwa sprawa ruszy. Wierzcie w to, ze jutro bedzie lepszy dzien
Avatar
z sercem / 9 września 2009 o 19:36
0
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byli w takiej sytuacji co Wy byście zrobili. Pewnie większość odopowie że nie dopusci do takiej sytuacji. Ale niech nie mówi hop do puki nie przeskoczy. Mi jest szkoda tych ludzi. mam pytanie do tych wszystkich ludzi CZy wy nie macie serca???????????? Teraz pokazaliście jacy jesteście nie ludzcy oby tak dalej ....
Piszecie a sami pewnie nie znależliście się w takiej sytuacji. A nie którym przydała bu się taka lekcja życia. To tyczy się każdej osoby która uważa że tym ludziom się nic nie należy. Moim zdaniem nie znacie całego przebiegu tej sytuacji a macie czelność oczerniać ich i oceniać. Ciekawa jestem tylko tego czy wszyscy Ci którzy myślicie że Ci ludzie mają za dużo dzieci są winni a przecież karzdy kto zostanie spytany ile chce mieć dzieci to odpowie ile Bóg da . A tu co tylko oczernianie i dokucznie. Ciekawa jestem też tego czy wy jak byście byl... rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 16:22
0
płytkośc niektorych rozumów przekracza granice
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 0 0

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 0 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 6

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 254 34

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 11 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 26 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!