Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

27 maja 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Stawek: Wypadek dwóch busów. 6 osób nie żyje, 21 jest rannych (wideo, zdjęcia)

277 82 A A

Sześć osób zginęło, a 21 zostało rannych w wypadku, do którego doszło we wtorek na drodze z Kijan do Łuszczowa. Bus wiozący pasażerów z Lublina do Ostrowa Lubelskiego czołowo zderzył się z samochodem dostawczym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 9:29

W środę zmarła szósta osoba ranna w wypadku w miejscowości Stawek. - To 77-letnia kobieta - informuje sierż. Kamil Gołębiowski z KWP w Lublinie.

>>>

Tragedia rozegrała się po godz. 14 na prostej drodze przebiegającej przez wieś Stawek w gm. Spiczyn. Jedną z pierwszych osób, które dotarły na miejsce był Stefan Tatarczak, który mieszka tuż obok. - Usłyszałem huk. Potem zadzwoniłem po karetkę - opisuje mężczyzna.

Jak relacjonuje świadek, miejsce tragedii chwilę po wypadku wyglądało potwornie. - W busie były młode dziewczyny. Ludzie mieli porozbijane głowy. Kierowcy przejeżdżający obok wysiadali z samochodów i wyciągali rannych. My też z synem próbowaliśmy wyciągnąć kierowcę busa, ale nie mogliśmy otworzyć drzwi. Były zakleszczone - opowiada Tatarczak.

- Strażacy używając sprzętu hydraulicznego starali się jak najszybciej wydobyć rannych z roztrzaskanych aut, żeby jak najszybciej udzielić im pomocy - relacjonuje mł. asp. Tomasz Stachyra z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Na ratunek poszkodowanym przyjechało mnóstwo karetek pogotowia i dwa helikoptery medyczne. Nie wszystkich udało się jednak uratować. W wypadku zginęli dwaj kierowcy w wieku 50 i 58 lat. Na miejscu zmarły też dwie pasażerki jadące busem w wieku 56 i 72 lat. Wieczorem w szpitalu zmarła piąta osoba - kobieta, która również podróżowała busem. We wtorek policjanci jeszcze ustalali jej tożsamość.

W sumie do szpitali w Lublinie, Łęcznej i Lubartowie przewieziono aż 21 rannych. To osoby w wieku od 16 do 77 lat - mieszkańcy woj. lubelskiego oraz małżeństwo z Ukrainy. Do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie trafiło siedmioro nastolatków.

- Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mają ogólne potłuczenia, urazy kończyn i kręgosłupa - informuje Agnieszka Osińska, rzecznik DSK.

Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii. - Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się bus pasażerski - mówi kom. Renata Laszczka-Rusek z KWP w Lublinie.

Na miejsce wypadku przyjechał we wtorek wojewoda lubelski Wojciech Wilk. Poprosił komendanta wojewódzkiego policji o zapewnienie pomocy psychologicznej dla rodzin ofiar tragedii.

Z powodu wypadku droga z Kijan do Łuszczowa była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali auta na objazdy. (dudi)

TELEFON DLA RODZIN OFIAR WYPADKU

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie powołał Centrum dla Rodzin Osób Poszkodowanych w wypadku. Dzwoniąc pod nr telefonu (81) 535-52-70 można uzyskać informacje dotyczące obrażeń jakie doznali pasażerowie, i do których szpitali zostali przewiezieni.





Autor wideo: Wojciech Wójcik

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 29 maja 2014 o 10:26
0
Bardzo współczuję rodzinom tych którym bliscy tam zginęli.!! Dlaczego ludzie są tak okrutni i wypisują takie gorzkie słowa,chyba nie mają serca,albo nigdy nie przeżyli żadnej tragedii....TO BARDZO SMUTNE!!! NIE OSĄDZAJMY NIKOGO JAK NIE WIEMY TAK NAPRAWDĘ JAK TAM BYŁO.!!!
Avatar
kk / 28 maja 2014 o 20:30
0

Te busy naprawdę jeżdża dobrze. Zal mi kierowcy busa i jego rodziny. Pozdrowienia dla młodzieży z busa! Trzymajcie się nastolatki!!!

Avatar
jacek dyć / 28 maja 2014 o 19:36
0

Chociaż równo podjeżdżacie sobie, niczym wzajemni wrogowie, jednak pozwólcie, że ja będę się do was zwracał, jak przyjaciel. Czy wiarę macie, czy nie macie, jednak prawo karmy działa bez waszego zezwolenia.

W obecności świadków, którzy mogą to poświadczyć, rozmawiałem ze zdrowym Józkiem Psują, prezesem Transpolu. Myślał i patrzył na mnie, jak na durnia. Już go nie ma pośród tych, co jeszcze chodzą po ziemi. Kiedyś przyszedł zdrowy, wysportowany miłośnik surfingu, kolegę mojego zagadnął o medytację i proces życia duchowego. Otrzymał wszelkie instrukcje, lecz myślał, że ma jeszcze wiele czasu. W czasie niedługim po tej rozmowie, Arturka ciało opuściła dusza. Bez sensu jest wam wyliczać szereg zejść przypadki. Gdyby to jeden raz się zdarzyło, możnaby powiedzieć, ot przypadek po prostu, ale nie wtedy gdy się sytuacje notorycznie powtarzają i wreszcie postrzegając to obserwuje się i wie co nastąpi, gdy!? Lecz jeszcze jedno przytoczę wydarzenie i przedstawię list. Jak zwykle zdrowy młody człowiek, wegetarianin, by ciekawiej było medytujący, ale zgłupiał bardzo poważnie. By pomóc mu i uchronić przed skutkami niekontrolowanego języka ostrzegam go, jeszcze grubo przed czasem. Ostrzeżeń nie wziął sobie do serca. W szybkim tempie zrobiono mu dziurkę w tchawicy, następnie w boku drugą do pokarmu przyjmowania i jeszcze jedną do kału wydalania. Ale Mirek myślał, że jakoś mu się upiecze. Stan krytyczny, lot do szpitala, rak mózgu i zgon ciała. Piszę to, abyście zaczęli kontrolować tok myślenia i potok wypowiadanych słów, bo myślenie nie boli, ale reakcje na paplanie są boleśnie odczuwalne dla ciała. Ale wam się zdaje, ze będziecie jeszcze dłuuuugo sobie egzystować w tym ciele, zadowalając je i w krytykach opluwając innych, a śmierci problem w tej chwili dotyczy wszystkich innych poza wami. ja jedynie was ostrzegam, niech chociaż wasi blizcy na forum skrobną, że chyba gościu miałeś rację.

List

   Skorzystałeś z jednego z narządów zmysłów, by obrażać mistrza duchowego, dlatego nie powinieneś się dziwić, że ten organ został w twoim ciele zablokowany. Ty, jako inicjowany uczeń powinieneś znać takie subtelności. Kryszna nie pozwoli by obrażać Jego czystego wielbiciela i nic ci nie da przepraszanie Kryszny, bo on nie pozwala obrażać Swego wysłannika. Lepiej takiemu, który robi obrazy słoniowe, jest opuszczenie ciała by więcej nie pogrążał się coraz bardziej w grzechu. Przypomnij sobie wykład o słoniu w sklepie z porcelaną, tyczy się to do popełnianych obraz wobec czystych wielbicieli. A takim jest niestety Siri Prabhupad Sidha Swarupananda Paramahamza i szkoda, że byłeś tak nieostrożny chodząc po ostrzu brzytwy. Wielu z bhaktów mogłoby ci pomóc, ale przede wszystkim musisz sobie sam pomóc, zwracając się z pokorą do Jagata Guru o przebaczenie, o ile chcesz nadal przebywać w obecnym ciele. Twoje dni w obecnym ciele z pewnością są już krótkie, dlatego odchodząc z tego ciała powinieneś postarać się naprawić, przez szczere prośby o przebaczenie popełnionych nieostrożnie. Sądzę, że świetnie zdawałeś sobie sprawę z wypowiadanych obraźliwych słów. A może nawet do teraz nie zdajesz sobie sprawy, myśląc, iż przyjąwszy innego mistrza duchowego przeszłość idzie w niepamięć. Współczuję tobie, tyle popełniłeś głupstw, chociażby to, iż odciągnąłeś od Jagat Guru Agnieszkę, a z pewnością jeszcze inne osoby. A może przyczyną twoich nieszczęść jest ktoś, kto pozwolił sobie na ingerencję w twoje życie duchowe przymuszając chwiejny umysł do dalszych poszukiwań guru. Zastanów się głębiej, jaka dusza za twoją sprawą przyjęła schronienie w łonie twojej żony. Przypomnij sobie, jak przychodziłeś do nas na giełdzie i nie pilnowałeś swego języka, akurat w stosunku do mnie, albo przy mnie czułeś respekt, ale kiedyś nawet przy mnie zdarzyło ci się spróbować wygłaszanie impertynencji, tylko moja szybka reakcja powstrzymała cię od popełnienia kolejnych obraz wobec mojego Mistrza Duchowego. Po prostu pogoniłem ciebie, mówiąc ci, abyś zaprzestał przychodzić do nas o ile nie potrafisz kontrolować swej mowy, również Konrad nie był ostrożny, jego także pogoniłem, mówiąc mu, że jeżeli chce, to może przychodzić do nas, pod warunkiem, że będzie sobie rozmawiał z nami o pierdołach, ale nie o życiu duchowym. Jego sytuacja jest zgoła inna, bo chociaż poodciągał was od Misji, to jednak miał tyle szczęścia, że nie był inicjowanym uczniem, a ty i Krzysztoń nieźle się poślizgnęliście i tylko patrzeć, co zacznie się dziać z ciałem i tego drugiego. Konrad z pewnością też odpokutuje za was, za obrazy wobec Siri Prbhupad, Kryszna jest nierychliwy, ale sprawiedliwy i potrafi czekając dawać szansę wam błądzącym. O wiele inaczej sprawa by się dla ciebie potoczyła, gdybyś nie był inicjowanym, a już z pewnością miałbyś pomyślność przyjmując błogosławieństwa obecnego mistrza duchowego, a nie poznając przedtem wiedzy od Visznudasa.

   Dzwoniłem do Sławka Rasińskiego by rozważył ewentualna pomoc dla twego ciała, lecz powiedział on, że musi skonsultować to (z pewnością) z naszym Guru, czy twoim przypadku może angażować się w uzdrawianie twojego ciała, a raczej uzdrowienie ciała astralnego, które to, jako forma ciała wulgarnego zostało skażone twoimi; myślami, uczynkami i wygłaszanymi obraźliwymi słowami. Można by rzec, iż nie spotykam się z tobą, to powinieneś mi być obojętny, ale widocznie jest jednak we mnie miłosierdzie, skoro twój stan mnie frapuje, dlatego skłoń ucho w stronę tego, który nie życzy tobie zła.

Jacek D.

Anioł śmierci

Przenika mnie presja nieodparta bym się z kimś spotkał konkretnym,

i mówił o życiu duchowym pozbawionym agresji wobec istot żywych,

niechętnie to wyzwanie podejmuję, bardziej niż mowę pisanie wolę,

podsuwam taki wierszyk delikwentowi, on jednak treści nie chwyta,

wtedy zabłyska wegetariański organ mowy i z ust płynie potok słów;

co odróżnia nas od zwierząt i czemu nie należy zjadać jaj i ciał krów,

Chociaż równo podjeżdżacie sobie, niczym wzajemni wrogowie, jednak pozwólcie, że ja będę się do was zwracał, jak przyjaciel. Czy wiarę macie, czy nie macie, jednak prawo karmy działa bez waszego zezwolenia.

W obecności świadków, którzy mogą to poświadczyć, rozmawiałem ze zdrowym Józkiem Psują, prezesem Transpolu. Myślał i patrzył na mnie, jak na durnia. Już go nie ma pośród tych, co jeszcze chodzą po ziemi. Kiedyś przyszedł zdrowy, wysportowany miłośnik surfingu, kolegę mojego zagadnął o medytację i proces życia duchowego. Otrzymał... rozwiń

Avatar
jacek dyć / 28 maja 2014 o 18:17
0

A czy wiecie coś na temat prwa karmy, tz. akcji i reakcji, gdybyście rozumieli i znali owe zagadnienie nie rozpaczalibyście, że ktoś na wskroś porządny zbiera cięgi, gdy skurwielowi wszystko leci jak spłatka. Jeżeli nie wiecie o czym mówię, to lepiej powstrzymajcie się od pisanioa obelg wobec mnie, bo i wam może coś się złego przydażyć. Nic w świecie materialnym nie pozostaje bez odpowiedzi, więc po co bić niepotrzebnie pianę.

Avatar
xyz / 28 maja 2014 o 18:04
0

i jeszcze jedno, kierowca z dostawczaka, nie pracował 24/24, znałerm go więc wiem co mówię. Samochód nalezy do jednej z lubelskich firm serwsiowych.

Pokój im Wszytkim [ ' ]

Avatar
xyz / 28 maja 2014 o 17:58
0

Kierowca busa z pasażerami jechał prawidłowo to ten drugi wyprzedzał i doprowadził do zderzenia czołowego,zabił siebie i innych.

Byłeś tam? Widziałeś? To zgłoś się na policję, bo każdy mądry dopóki śmierc mu nie zajrzy w oczy.

Avatar
miks / 28 maja 2014 o 17:52
0
Ludzie opanujcie się..stała się tragedia a wy tutaj wylewacie swój jad i klocicie sie o to kto ma racje, zamiast złożyć rodzinom zmarłym kondolencje....
Avatar
miks / 28 maja 2014 o 17:51
0
Ludzie opanujcie się..stała się tragedia a wy tutaj wylewacie swój jad i klocicie sie o to kto ma racje, zamiast złożyć rodzinom zmarłym kondolencje....
Avatar
Sąd Ostateczny.... / 28 maja 2014 o 15:17
0

Po raz kolejny muszę stwierdzic że jesteś baranem bez kultury osobistej. Nie rozumiesz najprostrzych rzeczy co świadczy że jesteś niewychowanym gówniarzem. Z prostych wiadomych rzeczy robisz problem. Widzisz sam sobie przeczysz. Jak powiedziałem że zasłabł i zjechał na drugi pas to Ty Twierdzisz cytuję "jeśli zasłab, to zjechał by na rów, lub drzewo lub INNY POJAZD" .  Własnie inny pojazd... to chyba na busa zjechał. O tym cały czas Ci wałkuje..

Nie zwracajcie ludzie na niego uwagi bo to zwykły gówniarz który potrafi oczerniac innych i najezdżać a w rzeczywistoscie jest zwykłą c*pą.. Olejcie go...

Ha ha no na ciebie niech zwracaja gniocie bo posiedziałeś 2godz w rowie i wydedukowałeś jak to było.....ty do dochodzeniówki byś się nadawał albo na Holmesa :D ile mózgów wypiłes zanim weszłeś w trans i miałeś wizje jak ten wypadek przebiegał. Weź idż pod sklep i tam swoje chore wizje opowiadaj... :lol: B)

Ha ha no na ciebie niech zwracaja gniocie bo posiedziałeś 2godz w rowie i wydedukowałeś jak to było.....ty do dochodzeniówki byś się nadawał albo na Holmesa :D ile mózgów wypiłes zanim weszłeś w trans i miałeś wizje jak ten wypadek przebiegał. Weź idż pod sklep i tam swoje chore wizje opowiadaj... :lol: B)

rozwiń
Avatar
Spiczynianin / 28 maja 2014 o 12:02
0

Baran to cie zrobił, kołtunie. Jak by jechał zgodnie z przepisami to nie dojechał by do miejsca wypadku poprostu a kierowca dostawaczaka jeśli zasłab, to zjechał by na rów, lub drzewo lub inny pojazd, O takiej wersij jakoś barani synu nie pomyślałeś. Nikogo nie osądzam, wiozą ludzi i za nich odpowiadają, chociaż dla busiarzy człowiek to 5zl lub 10zl dla nich liczy sie kasa a kasa to szybki przejazd ażeby zdążyc zrobić jeden kurs wiecej. AMEN...

Po raz kolejny muszę stwierdzic że jesteś baranem bez kultury osobistej. Nie rozumiesz najprostrzych rzeczy co świadczy że jesteś niewychowanym gówniarzem. Z prostych wiadomych rzeczy robisz problem. Widzisz sam sobie przeczysz. Jak powiedziałem że zasłabł i zjechał na drugi pas to Ty Twierdzisz cytuję "jeśli zasłab, to zjechał by na rów, lub drzewo lub INNY POJAZD" .  Własnie inny pojazd... to chyba na busa zjechał. O tym cały czas Ci wałkuje..

Nie zwracajcie ludzie na niego uwagi bo to zwykły gówniarz który potrafi oczerniac innych i najezdżać a w rzeczywistoscie jest zwykłą c*pą.. Olejcie go...

Po raz kolejny muszę stwierdzic że jesteś baranem bez kultury osobistej. Nie rozumiesz najprostrzych rzeczy co świadczy że jesteś niewychowanym gówniarzem. Z prostych wiadomych rzeczy robisz problem. Widzisz sam sobie przeczysz. Jak powiedziałem że zasłabł i zjechał na drugi pas to Ty Twierdzisz cytuję "jeśli zasłab, to zjechał by na rów, lub drzewo lub INNY POJAZD" .  Własnie inny pojazd... to chyba na busa zjechał. O tym cały czas Ci wałkuje..

Nie zwracajcie ludzie na niego uwagi bo to zwykły gówniarz który po... rozwiń

Avatar
Anna / 29 maja 2014 o 10:26
0
Bardzo współczuję rodzinom tych którym bliscy tam zginęli.!! Dlaczego ludzie są tak okrutni i wypisują takie gorzkie słowa,chyba nie mają serca,albo nigdy nie przeżyli żadnej tragedii....TO BARDZO SMUTNE!!! NIE OSĄDZAJMY NIKOGO JAK NIE WIEMY TAK NAPRAWDĘ JAK TAM BYŁO.!!!
Avatar
kk / 28 maja 2014 o 20:30
0

Te busy naprawdę jeżdża dobrze. Zal mi kierowcy busa i jego rodziny. Pozdrowienia dla młodzieży z busa! Trzymajcie się nastolatki!!!

Avatar
jacek dyć / 28 maja 2014 o 19:36
0

Chociaż równo podjeżdżacie sobie, niczym wzajemni wrogowie, jednak pozwólcie, że ja będę się do was zwracał, jak przyjaciel. Czy wiarę macie, czy nie macie, jednak prawo karmy działa bez waszego zezwolenia.

W obecności świadków, którzy mogą to poświadczyć, rozmawiałem ze zdrowym Józkiem Psują, prezesem Transpolu. Myślał i patrzył na mnie, jak na durnia. Już go nie ma pośród tych, co jeszcze chodzą po ziemi. Kiedyś przyszedł zdrowy, wysportowany miłośnik surfingu, kolegę mojego zagadnął o medytację i proces życia duchowego. Otrzymał wszelkie instrukcje, lecz myślał, że ma jeszcze wiele czasu. W czasie niedługim po tej rozmowie, Arturka ciało opuściła dusza. Bez sensu jest wam wyliczać szereg zejść przypadki. Gdyby to jeden raz się zdarzyło, możnaby powiedzieć, ot przypadek po prostu, ale nie wtedy gdy się sytuacje notorycznie powtarzają i wreszcie postrzegając to obserwuje się i wie co nastąpi, gdy!? Lecz jeszcze jedno przytoczę wydarzenie i przedstawię list. Jak zwykle zdrowy młody człowiek, wegetarianin, by ciekawiej było medytujący, ale zgłupiał bardzo poważnie. By pomóc mu i uchronić przed skutkami niekontrolowanego języka ostrzegam go, jeszcze grubo przed czasem. Ostrzeżeń nie wziął sobie do serca. W szybkim tempie zrobiono mu dziurkę w tchawicy, następnie w boku drugą do pokarmu przyjmowania i jeszcze jedną do kału wydalania. Ale Mirek myślał, że jakoś mu się upiecze. Stan krytyczny, lot do szpitala, rak mózgu i zgon ciała. Piszę to, abyście zaczęli kontrolować tok myślenia i potok wypowiadanych słów, bo myślenie nie boli, ale reakcje na paplanie są boleśnie odczuwalne dla ciała. Ale wam się zdaje, ze będziecie jeszcze dłuuuugo sobie egzystować w tym ciele, zadowalając je i w krytykach opluwając innych, a śmierci problem w tej chwili dotyczy wszystkich innych poza wami. ja jedynie was ostrzegam, niech chociaż wasi blizcy na forum skrobną, że chyba gościu miałeś rację.

List

   Skorzystałeś z jednego z narządów zmysłów, by obrażać mistrza duchowego, dlatego nie powinieneś się dziwić, że ten organ został w twoim ciele zablokowany. Ty, jako inicjowany uczeń powinieneś znać takie subtelności. Kryszna nie pozwoli by obrażać Jego czystego wielbiciela i nic ci nie da przepraszanie Kryszny, bo on nie pozwala obrażać Swego wysłannika. Lepiej takiemu, który robi obrazy słoniowe, jest opuszczenie ciała by więcej nie pogrążał się coraz bardziej w grzechu. Przypomnij sobie wykład o słoniu w sklepie z porcelaną, tyczy się to do popełnianych obraz wobec czystych wielbicieli. A takim jest niestety Siri Prabhupad Sidha Swarupananda Paramahamza i szkoda, że byłeś tak nieostrożny chodząc po ostrzu brzytwy. Wielu z bhaktów mogłoby ci pomóc, ale przede wszystkim musisz sobie sam pomóc, zwracając się z pokorą do Jagata Guru o przebaczenie, o ile chcesz nadal przebywać w obecnym ciele. Twoje dni w obecnym ciele z pewnością są już krótkie, dlatego odchodząc z tego ciała powinieneś postarać się naprawić, przez szczere prośby o przebaczenie popełnionych nieostrożnie. Sądzę, że świetnie zdawałeś sobie sprawę z wypowiadanych obraźliwych słów. A może nawet do teraz nie zdajesz sobie sprawy, myśląc, iż przyjąwszy innego mistrza duchowego przeszłość idzie w niepamięć. Współczuję tobie, tyle popełniłeś głupstw, chociażby to, iż odciągnąłeś od Jagat Guru Agnieszkę, a z pewnością jeszcze inne osoby. A może przyczyną twoich nieszczęść jest ktoś, kto pozwolił sobie na ingerencję w twoje życie duchowe przymuszając chwiejny umysł do dalszych poszukiwań guru. Zastanów się głębiej, jaka dusza za twoją sprawą przyjęła schronienie w łonie twojej żony. Przypomnij sobie, jak przychodziłeś do nas na giełdzie i nie pilnowałeś swego języka, akurat w stosunku do mnie, albo przy mnie czułeś respekt, ale kiedyś nawet przy mnie zdarzyło ci się spróbować wygłaszanie impertynencji, tylko moja szybka reakcja powstrzymała cię od popełnienia kolejnych obraz wobec mojego Mistrza Duchowego. Po prostu pogoniłem ciebie, mówiąc ci, abyś zaprzestał przychodzić do nas o ile nie potrafisz kontrolować swej mowy, również Konrad nie był ostrożny, jego także pogoniłem, mówiąc mu, że jeżeli chce, to może przychodzić do nas, pod warunkiem, że będzie sobie rozmawiał z nami o pierdołach, ale nie o życiu duchowym. Jego sytuacja jest zgoła inna, bo chociaż poodciągał was od Misji, to jednak miał tyle szczęścia, że nie był inicjowanym uczniem, a ty i Krzysztoń nieźle się poślizgnęliście i tylko patrzeć, co zacznie się dziać z ciałem i tego drugiego. Konrad z pewnością też odpokutuje za was, za obrazy wobec Siri Prbhupad, Kryszna jest nierychliwy, ale sprawiedliwy i potrafi czekając dawać szansę wam błądzącym. O wiele inaczej sprawa by się dla ciebie potoczyła, gdybyś nie był inicjowanym, a już z pewnością miałbyś pomyślność przyjmując błogosławieństwa obecnego mistrza duchowego, a nie poznając przedtem wiedzy od Visznudasa.

   Dzwoniłem do Sławka Rasińskiego by rozważył ewentualna pomoc dla twego ciała, lecz powiedział on, że musi skonsultować to (z pewnością) z naszym Guru, czy twoim przypadku może angażować się w uzdrawianie twojego ciała, a raczej uzdrowienie ciała astralnego, które to, jako forma ciała wulgarnego zostało skażone twoimi; myślami, uczynkami i wygłaszanymi obraźliwymi słowami. Można by rzec, iż nie spotykam się z tobą, to powinieneś mi być obojętny, ale widocznie jest jednak we mnie miłosierdzie, skoro twój stan mnie frapuje, dlatego skłoń ucho w stronę tego, który nie życzy tobie zła.

Jacek D.

Anioł śmierci

Przenika mnie presja nieodparta bym się z kimś spotkał konkretnym,

i mówił o życiu duchowym pozbawionym agresji wobec istot żywych,

niechętnie to wyzwanie podejmuję, bardziej niż mowę pisanie wolę,

podsuwam taki wierszyk delikwentowi, on jednak treści nie chwyta,

wtedy zabłyska wegetariański organ mowy i z ust płynie potok słów;

co odróżnia nas od zwierząt i czemu nie należy zjadać jaj i ciał krów,

Chociaż równo podjeżdżacie sobie, niczym wzajemni wrogowie, jednak pozwólcie, że ja będę się do was zwracał, jak przyjaciel. Czy wiarę macie, czy nie macie, jednak prawo karmy działa bez waszego zezwolenia.

W obecności świadków, którzy mogą to poświadczyć, rozmawiałem ze zdrowym Józkiem Psują, prezesem Transpolu. Myślał i patrzył na mnie, jak na durnia. Już go nie ma pośród tych, co jeszcze chodzą po ziemi. Kiedyś przyszedł zdrowy, wysportowany miłośnik surfingu, kolegę mojego zagadnął o medytację i proces życia duchowego. Otrzymał... rozwiń

Avatar
jacek dyć / 28 maja 2014 o 18:17
0

A czy wiecie coś na temat prwa karmy, tz. akcji i reakcji, gdybyście rozumieli i znali owe zagadnienie nie rozpaczalibyście, że ktoś na wskroś porządny zbiera cięgi, gdy skurwielowi wszystko leci jak spłatka. Jeżeli nie wiecie o czym mówię, to lepiej powstrzymajcie się od pisanioa obelg wobec mnie, bo i wam może coś się złego przydażyć. Nic w świecie materialnym nie pozostaje bez odpowiedzi, więc po co bić niepotrzebnie pianę.

Avatar
xyz / 28 maja 2014 o 18:04
0

i jeszcze jedno, kierowca z dostawczaka, nie pracował 24/24, znałerm go więc wiem co mówię. Samochód nalezy do jednej z lubelskich firm serwsiowych.

Pokój im Wszytkim [ ' ]

Avatar
xyz / 28 maja 2014 o 17:58
0

Kierowca busa z pasażerami jechał prawidłowo to ten drugi wyprzedzał i doprowadził do zderzenia czołowego,zabił siebie i innych.

Byłeś tam? Widziałeś? To zgłoś się na policję, bo każdy mądry dopóki śmierc mu nie zajrzy w oczy.

Avatar
miks / 28 maja 2014 o 17:52
0
Ludzie opanujcie się..stała się tragedia a wy tutaj wylewacie swój jad i klocicie sie o to kto ma racje, zamiast złożyć rodzinom zmarłym kondolencje....
Avatar
miks / 28 maja 2014 o 17:51
0
Ludzie opanujcie się..stała się tragedia a wy tutaj wylewacie swój jad i klocicie sie o to kto ma racje, zamiast złożyć rodzinom zmarłym kondolencje....
Avatar
xyz / 28 maja 2014 o 17:50
-1
mistrz na starym ruplu,kontra inny mistrzunio!!,remis !! oba mistrze w prosektorium !! oba ruple rozbebeszone!!
pasażerowie u św.Piotra !! zrobiło się bezpieczniej!!

Jeśli nie wiesz co było przyvczyną nie mów źle o żadnym z kierowców.

Avatar
Sąd Ostateczny.... / 28 maja 2014 o 15:17
0

Po raz kolejny muszę stwierdzic że jesteś baranem bez kultury osobistej. Nie rozumiesz najprostrzych rzeczy co świadczy że jesteś niewychowanym gówniarzem. Z prostych wiadomych rzeczy robisz problem. Widzisz sam sobie przeczysz. Jak powiedziałem że zasłabł i zjechał na drugi pas to Ty Twierdzisz cytuję "jeśli zasłab, to zjechał by na rów, lub drzewo lub INNY POJAZD" .  Własnie inny pojazd... to chyba na busa zjechał. O tym cały czas Ci wałkuje..

Nie zwracajcie ludzie na niego uwagi bo to zwykły gówniarz który potrafi oczerniac innych i najezdżać a w rzeczywistoscie jest zwykłą c*pą.. Olejcie go...

Ha ha no na ciebie niech zwracaja gniocie bo posiedziałeś 2godz w rowie i wydedukowałeś jak to było.....ty do dochodzeniówki byś się nadawał albo na Holmesa :D ile mózgów wypiłes zanim weszłeś w trans i miałeś wizje jak ten wypadek przebiegał. Weź idż pod sklep i tam swoje chore wizje opowiadaj... :lol: B)

Ha ha no na ciebie niech zwracaja gniocie bo posiedziałeś 2godz w rowie i wydedukowałeś jak to było.....ty do dochodzeniówki byś się nadawał albo na Holmesa :D ile mózgów wypiłes zanim weszłeś w trans i miałeś wizje jak ten wypadek przebiegał. Weź idż pod sklep i tam swoje chore wizje opowiadaj... :lol: B)

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 140 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 390 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!