Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

7 listopada 2019 r.
19:08

Wpadli w furię na widok plakatów znanej kandydatki PiS. Grozi im 5 lat więzienia

40 51 A A

Dwaj mieszkańcy Puchaczowa odpowiedzą za napaść z powodów przynależności politycznej. Zaatakowali starostę łęczyńskiego, który rozwieszał plakaty wyborcze Elżbiety Kruk. Wyzywali go od „pisiorów” i grozili śmiercią – ustaliła prokuratura

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Awantura Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Do incydentu doszło w Puchaczowie, podczas ostatnich wyborów do Europarlamentu. Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński wraz z synem rozwieszał plakaty wyborcze Elżbiety Kruk. Przed jednym ze sklepów trafili na grupę siedmiu mężczyzn popijających alkohol. 

Na widok plakatów kandydatki Prawa i Sprawiedliwości mężczyźni zrobili się agresywni.

Jeden z nich, 50-letni Paweł G., był wyjątkowo napastliwy – ustaliła prokuratura. Wyzywał samorządowca i jego syna od „pisiorów”, pytał, czego szukają w Puchaczowie, rzucał w ich stronę obelgi i groził, że zedrze rozwieszone plakaty.

Z akt sprawy wynika, że w pewnej chwili Paweł G. zagroził Krzysztofowi Niewiadomskiemu śmiercią. Rzucił w jego stronę butelką, która rozbiła się u stóp samorządowca.

Krzysztof Niewiadomski podszedł do znajomych 50-latka zapytać, dlaczego pozwalają koledze na takie zachowanie. Syn starosty wzywał w tym czasie policję. Widząc to Paweł G. odszedł, nadal wyzywając samorządowca.

Pozostali mężczyźni sprzed sklepu również postanowili się rozejść. Starosta próbował ich zatrzymać. Chwycił rower jednego z mężczyzn, ale zaraz go puścił, słysząc kolejne groźby.

Wtedy na parking przed sklepem wjechał volkswagen golf. Za kierownicą auta siedział 25-letni Łukasz S.

– Czego tu szukacie! Je...ć PiS i pisiorów. Sp...ać! – krzyczał do starosty i jego syna. Miał również grozić, że „dopadnie ich z ekipą” – ustaliła prokuratura.

Syn starosty zaczął fotografować volkswagena. – Jeszcze jedno zdjęcie i cię zaj…ę – miał krzyczeć Łukasz S. 

Na miejscu szybko pojawił się patrol policji. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali Pawła G. Niedługo później w rękach policjantów był również Łukasz S. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące gróźb oraz stosowania przemocy na tle przynależności politycznej.

Paweł G. przyznał się do winy. Wyjaśnił, że "trochę się uniósł po alkoholu". Drugi z oskarżonych zaprzeczył zarzutom. Sprawę rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Lublinie. Oskarżonym grozi do 5 lat więzienia. Paweł G. był już karany za prowadzenie samochodu po alkoholu oraz naruszenie nietykalności.

e-Wydanie

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak / 8 listopada 2019 o 02:59
+22
Towarzysz kaczyński nienawidzi Polski i Polaków a Wy wszyscy dajecie się wpuścić w jego grę nienawiści. Wie że jest najbardziej nielubianym politykiem w Polsce i mści się za to. Przestańcie słuchać kaczyńskiego i zobaczycie ze powoli znowu staniemy się jednym narodem
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 19:55
+16
A teraz najlepsze,,Zaatakowali starostę łęczyńskiego, który rozwieszał plakaty wyborcze Elżbiety Kruk,, Pan starosta na życzenie zajmuje się rozwieszaniem plakatów.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 19:21
+15
A właśnie co tam u elżbiety ? Coś zrobiła dla nas w tej UE już czy tylko dalej ,,coś tam coś potrafi'' ?
Avatar
zzzz / 7 listopada 2019 o 20:05
+13
kandydatka i jej partia tylko na to zasługują!!!!!!!!!
Avatar
HeHeHe / 7 listopada 2019 o 19:57
+13
Starosta wieszający z synem plakaty :) a był z nimi bramkarz ????
Avatar
Gość, / 7 listopada 2019 o 20:14
+11
Złodziejska partia ma największe POparcie w śród meneli i złodziei. W aresztach również.
 A przedstawicielem tej partii jest kryształowy prezes NIK.
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 19:36
+11
Nie można się dziwić. W końcu obywatele buntują się przeciwko tym bandytom
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 19:34
+9
Nie popieram, ale rozumiem.
Avatar
Zenek / 8 listopada 2019 o 08:32
+7
Jak widzę facjate posłanki od "coś tam, coś tam" to też dostaje furii, że takie coś za nasze pieniądze siedzi w sejmie i śmieje się w twarz Polakom myśląc wielkie G umiem, nic nie robię a 12 koła miesięcznie zgarniam...
Avatar
Gość / 7 listopada 2019 o 23:31
+6
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory z samodzielną większością.Możecie tylko kwiczeć POsrańcy umysłowi i lizać okrężnicę dupną Gawłowskiemu,albo srom Jachiry.POkomusze,bolszewickie s.syny.
Czy Ty jesteś normalnym człowiekiem?  Szkoda mi Ciebie, bo Ty kipisz z nienawiści do drugiego człowieka.  Wyborców mają nie tylko PiS i PO. Zastanów się na przyszłość co piszesz. Zdrowia Ci Zyczę.
Ciężko wpaść na to do kogo piszę?POsrańcy,Gawłowski,Jachira nic ci nie mówi?Też ci zdrowia życzę.
 Mówią mi wiele i inne nazwiska. 
 Mówią mi wiele i inne nazwiska.  rozwiń
Avatar
Szofer / 2 dni temu o 09:04
-1
Errata:komisjo,odbiorem,wykonawcą
Avatar
Szofer / 2 dni temu o 09:02
-1
UWAGA!!!!! Kpmisjo do odbioru drogi Nadrybie-Sumin,przed pdbiorem razem z wtkonawcą przejedźcie sie od Sumina do Urszulina.Jakość odcinkow na terenie powiatu Łeczyńskiego i Włodawskiego czegoś Was nauczy.
Avatar
PSiK / 6 dni temu o 16:48
+1
Starosta winien zająć się finansami powiatu i dziurawymi drogami powiatowymi.Pysznią się  drogą w Kopinie i Garbatówka-Nadrybie,ale to dotyczy lat 2015-2018,obecnie CISZA.Starosta wieszający propagandę???????
 kampanię na prezydenta też będzie obrabiał?
Avatar
Edy / 13 listopada 2019 o 21:14
0
Nie jestem miłośnikiem PiS ani tym bardziej starosty ale nie na darmo Puchaczów nazywają Małą Moskwą. Jak widać tradycja nadal silna.
 nie wiem gdzie to słyszałeś?
Avatar
Gość / 9 listopada 2019 o 18:45
0
Ciekawe czy te plakaty przyklejali czy przybijali????No zajęcie dla samorządu powiatowego w sam raz.
Avatar
realnie patrząc / 9 listopada 2019 o 00:28
+5
Żeby było jasne -sam głosuję, pierwsze na Porozumienie Centrum a następnie na PiS .... tyle że tu nie ma na kogo głosować tak bardzo - no może teraz pojawił się Pan Profesor Czarnek i Soboń. Natomiast takie miernoty jak Kruk czy Michałkiewicz ? Michałkiewicza wyborcy wyślizgali bo mieli dość tego śpiącego statysty , przez co Kaczyński ma braki w Senacie . Zamiast wyciągnąć z tego wnioski to ten lansuje następną miernotę - KUL-owskiego kościelnego Tułajewa ,robiąc z niego jedynkę. Panie Jarosławie ,nie godzi się wpuszczać cieląt na pastwiska przeznaczone dla rumaków Co do samej Kruk .... ja bym ją widział najwyżej jako administratorkę bazaru przy Ruskiej i nic więcej.
Żeby było jasne -sam głosuję, pierwsze na Porozumienie Centrum a następnie na PiS .... tyle że tu nie ma na kogo głosować tak bardzo - no może teraz pojawił się Pan Profesor Czarnek i Soboń. Natomiast takie miernoty jak Kruk czy Michałkiewicz ? Michałkiewicza wyborcy wyślizgali bo mieli dość tego śpiącego statysty , przez co Kaczyński ma braki w Senacie . Zamiast wyciągnąć z tego wnioski to ten lansuje następną miernotę - KUL-owskiego kościelnego Tułajewa ,robiąc z niego jedynkę. Panie Jarosławie ,nie godzi się wpuszczać cieląt na pastwiska... rozwiń
Avatar
Traper15 / 8 listopada 2019 o 14:57
+1
Nie jestem miłośnikiem PiS ani tym bardziej starosty ale nie na darmo Puchaczów nazywają Małą Moskwą. Jak widać tradycja nadal silna.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 13:34
+4
Starosta winien zająć się finansami powiatu i dziurawymi drogami powiatowymi.Pysznią się drogą w Kopinie i Garbatówka-Nadrybie,ale to dotyczy lat 2015-2018,obecnie CISZA.Starosta wieszający propagandę???????
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 11:33
+2
Jak sprawnie działa prokuratura, jak szybko ustalili sprawców, kto z pracowników chce pójść do sądu pracy to się przekona jaka to jest sprawiedliwość w naszych sądach.
Avatar
j4y6u / 8 listopada 2019 o 10:40
+1
Niemożliwe. Przecież ci którzy nie lubią PiS to tylko językiem miłości się posługują, są spokojni, wykształceni i tolerancyjni.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 29 69

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 57

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 7

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 125 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 3 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 69 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010