Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

4 czerwca 2012 r.
16:55
Edytuj ten wpis

Wyłączona winda podzieliła mieszkańców bloku

Autor: Zdjęcie autora aa izi
0 4 A A
Nieczynna winda (Czytelnik)
Nieczynna winda (Czytelnik)

W 10-piętrowym bloku przy ul. Staszica 1 w Łęcznej nie działa jedna z trzech wind. Wyłączono ją niedawno z oszczędności na wniosek części mieszkańców. Ale nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na sam koniec miesiąca dowiedzieliśmy się, że od 1 czerwca jedna z wind w bloku nie będzie działała – żali się oburzony mieszkaniec. – Nie wszyscy mieszkańcy o tym decydowali, tylko część z nich.
Decyzja zapadła 9 maja. Spółdzielnia miała, więc czas na to, żeby nas poinformować, ale zrobiła nam niespodziankę na Dzień Dziecka. Przecież płacimy czynsz za trzy windy, a nie za dwie.

Jego zdaniem sytuacja jest uciążliwa. – Zwłaszcza w godzinach rannych, kiedy wiele osób jedzie do pracy – twierdzi nasz Czytelnik. – Również dla osób starszych to może być problem.

Nie wszyscy mieszkańcy podzielają jego opinię.

– Przecież w innych blokach są tylko dwie windy i nikt z tego tytułu nie robi problemu – twierdzi kolejny z mieszkańców. – Poza tym, jak ktoś chwilę poczeka to chyba korona mu z głowy nie spadnie. Nie wyłączyli przecież wszystkich dźwigów. Jeśli dzięki temu mamy mniej płacić, to jestem za wyłączeniem.

Trzy windy w bloku przy Staszica 1 to pozostałość po hotelu pracowniczym. – W latach 90-tych budynek został zaadoptowany na mieszkania - tłumaczy Mirosław Tomczuk, zastępca prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Skarbek” w Łęcznej

Część mieszkańców skarżyło się na rosnące koszty utrzymania dźwigów. Dlatego 9 maja na zebraniu grupy członkowskiej padł wniosek, by wyłączyć jedną windę z użytkowania na próbny miesiąc.

– W podobnym budynku przy ul. Żabickiego 2 gdzie jest 150 mieszkań i dwie windy opłata za energię elektryczną za 1 kwartał wyniosła ponad 2 tys. 600 zł – wylicza Tomczuk. – Z kolei przy ul. Staszica 1 gdzie jest 99 mieszkań – ponad 4 tys. 700 zł, więc niemal dwa razy więcej. Lokatorzy przy ul. Żabickiego płacą miesięcznie o 10 zł mniej opłaty abonamentowej niż mieszkańcy ul. Staszica.

Przedstawiciel spółdzielni zapowiada, że gdyby koszty obniżyły się, to niższa byłaby też opłata za windę, którą obciążeni są mieszkańcy.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dda / 6 czerwca 2012 o 04:41
0
Eyewear will effect on your personality and image. The Oakley sunglasses is widely used in recent years. They do not have multiple uses in daily life. You can choose a pairof cheap oakley sunglasses with anti-radiations,[url="http://www.oakleyseyeglasses.com/"]cheap oakley eyeglasses[/url] anti-scratch and other functions. Wearing a pair of cheap oakley sunglasses can meet your requirements easily. Cheap oakley sunglasses can not use polarized and prescriptive lenses like normal sunglasses.We need a pair of light weighted eyeglasses, so we can not choose polarized and prescriptive lenses. Most of Oakley Goggles are made of polycarbonate and CR-39 lenses. Both of the lenses are widely used in recent days on oakley sunglasses. There is no limitation for you to choose the color of the oakley sunglasses.Oppenheim to have Dr. Boyer watch over the twins after hearing that Tenma was watching over them. Director Heinemann is later found dead when he, Dr. Oppenheim and Dr. Boyer were poisoned by candy left by Johan Liebert. Director Heinemann's death had it's toll on Eva who broke down in tears during her father's funeral.[url="http://www.oakleyseyeglasses.com/"]discount oakley glasses[/url] Dr. Oppenheim Voiced by: Nobuaki Fukuda (Japanese), Kirk Thornton (English) Dr. Oppenheim is the Chief of Surgery at Eisler Memorial, serving under Heinemann. He has Tenma operate on F. Rosenbach while Dr. Becker treats the Turkish construction worker. When the Liebert twins came in, he hands Tenma his phone when Director Heinemann orders Tenma to treat Mayor Roedecker first. When Mayor Roedecker dies during surgery,Tiffany and co Charms, Dr. Oppenheim berates Tenma for letting him die.
Yet an extra trouble that produces Oakley the particular robust producer it is concerns slicing borders era companies as well as investigation assisting the particular credibility of most in the creations and products. replica oakley active sunglasses executive should be utilized when individuals concerning Oakley brainstorm many straight into conceptualization as well as generation. Prototypes are typically [url="http://www.wholesalereplicaoakleysunglasses.com/"]wholesale replica oakley sunglasses[/url] subsequent produced, which could possibly be subsequent integrated vaporized polymers of roughly 16-micron tiers. These types of polymers are needed concerning they will organization up when confronted with electromagnetic radiation. Spectropho-tometers are typically subsequent very helpful to look at present creates. surroundings chambers as well as effect accelerators may nicely be also very helpful to entire the particular lab tests method. merely subsequent will be the freshly create creations can be found in get in touch with with sportsmen globally concerning self-control tests. with one another with your an activity shooting to the extremely most excellent feasible best quality, it is no shock especially why replica oakley lifestyle sunglasses grew to be just one with one of the most robust producer names wholesale replica oakley sunglasses to acquire at any time turn into so popular-so fast.The United States military uses Oakleys as one of their favorite safety glasses. The lenses have been known to stop flying shrapnel from entering the eyes of our troops. In fact, if a member of the military [url="http://www.wholesalereplicaoakleysunglasses.com/"]fake oakley sunglasses wholesale[/url] contacts Oakley with a story of how they saved their eyesight, they're often awarded free Oakley sunglasses for life. Replica Oakley sunglasses can't make this type of promise since they're not normally made with the higher quality of plastic Oakley incorporates in their design, nor are they put together with such expertise that the lenses stay intact when struck.
Eyewear will effect on your personality and image. The Oakley sunglasses is widely used in recent years. They do not have multiple uses in daily life. You can choose a pairof cheap oakley sunglasses with anti-radiations,[url="http://www.oakleyseyeglasses.com/"]cheap oakley eyeglasses[/url] anti-scratch and other functions. Wearing a pair of cheap oakley sunglasses can meet your requirements easily. Cheap oakley sunglasses can not use polarized and prescriptive lenses like normal sunglasses.We need a pair of light weighted eyeglasses, so we c... rozwiń
Avatar
Piotr / 5 czerwca 2012 o 18:14
0
Szanowny Autorze. Czym innym jest adopcja, a czym innym adaptacja. Wyrażenie "zaadoptowany" jest tu użyte błędnie: ("[color=#4D4D4D][font=arial][left]W latach 90-tych budynek został zaadoptowany na mieszkania")[/left][/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial][left]Pozdrawiam.[/left][/font][/color]
Avatar
edward / 5 czerwca 2012 o 14:17
0
Zaoszczędzić w tym przypadku można dbając o to by bez sensu w dzień i noc klatki schodowe były nieoświetlone tylko w razie zaistnienia potrzeby ich oświetlenia.
Proponuje taże SPÓŁDZIEELNI zadbać o czystość w ciągach komunikacyjnych tego bloku, a nie szuaknie oszczędności w windzie. Inne będą jeździly kilka razy częściej takie oszczedności się wprowadziło.
Oszczędności ........................ smiechu warte lepiej niech poszukają w oświetleniu ciągów komunikacyjnych w tym bloku a nie tylko na parterze dla oka oszczędność na czujniku a na innych piętrach to w nocy bezsensu się świeci.
Proponuje sprawdzic!!!!!!!!!!!!!
Zaoszczędzić w tym przypadku można dbając o to by bez sensu w dzień i noc klatki schodowe były nieoświetlone tylko w razie zaistnienia potrzeby ich oświetlenia.
Proponuje taże SPÓŁDZIEELNI zadbać o czystość w ciągach komunikacyjnych tego bloku, a nie szuaknie oszczędności w windzie. Inne będą jeździly kilka razy częściej takie oszczedności się wprowadziło.
Oszczędności ........................ smiechu warte lepiej niech poszukają w oświetleniu ciągów komunikacyjnych w tym bloku a nie tylko na parterze dla oka oszczędność na czu... rozwiń
Avatar
WuJo / 5 czerwca 2012 o 06:08
0
Zaoszczędzić można w tym przypadku poprzez właściwe zaprogramowanie pracy wind.
Avatar
dda / 6 czerwca 2012 o 04:41
0
Eyewear will effect on your personality and image. The Oakley sunglasses is widely used in recent years. They do not have multiple uses in daily life. You can choose a pairof cheap oakley sunglasses with anti-radiations,[url="http://www.oakleyseyeglasses.com/"]cheap oakley eyeglasses[/url] anti-scratch and other functions. Wearing a pair of cheap oakley sunglasses can meet your requirements easily. Cheap oakley sunglasses can not use polarized and prescriptive lenses like normal sunglasses.We need a pair of light weighted eyeglasses, so we can not choose polarized and prescriptive lenses. Most of Oakley Goggles are made of polycarbonate and CR-39 lenses. Both of the lenses are widely used in recent days on oakley sunglasses. There is no limitation for you to choose the color of the oakley sunglasses.Oppenheim to have Dr. Boyer watch over the twins after hearing that Tenma was watching over them. Director Heinemann is later found dead when he, Dr. Oppenheim and Dr. Boyer were poisoned by candy left by Johan Liebert. Director Heinemann's death had it's toll on Eva who broke down in tears during her father's funeral.[url="http://www.oakleyseyeglasses.com/"]discount oakley glasses[/url] Dr. Oppenheim Voiced by: Nobuaki Fukuda (Japanese), Kirk Thornton (English) Dr. Oppenheim is the Chief of Surgery at Eisler Memorial, serving under Heinemann. He has Tenma operate on F. Rosenbach while Dr. Becker treats the Turkish construction worker. When the Liebert twins came in, he hands Tenma his phone when Director Heinemann orders Tenma to treat Mayor Roedecker first. When Mayor Roedecker dies during surgery,Tiffany and co Charms, Dr. Oppenheim berates Tenma for letting him die.
Yet an extra trouble that produces Oakley the particular robust producer it is concerns slicing borders era companies as well as investigation assisting the particular credibility of most in the creations and products. replica oakley active sunglasses executive should be utilized when individuals concerning Oakley brainstorm many straight into conceptualization as well as generation. Prototypes are typically [url="http://www.wholesalereplicaoakleysunglasses.com/"]wholesale replica oakley sunglasses[/url] subsequent produced, which could possibly be subsequent integrated vaporized polymers of roughly 16-micron tiers. These types of polymers are needed concerning they will organization up when confronted with electromagnetic radiation. Spectropho-tometers are typically subsequent very helpful to look at present creates. surroundings chambers as well as effect accelerators may nicely be also very helpful to entire the particular lab tests method. merely subsequent will be the freshly create creations can be found in get in touch with with sportsmen globally concerning self-control tests. with one another with your an activity shooting to the extremely most excellent feasible best quality, it is no shock especially why replica oakley lifestyle sunglasses grew to be just one with one of the most robust producer names wholesale replica oakley sunglasses to acquire at any time turn into so popular-so fast.The United States military uses Oakleys as one of their favorite safety glasses. The lenses have been known to stop flying shrapnel from entering the eyes of our troops. In fact, if a member of the military [url="http://www.wholesalereplicaoakleysunglasses.com/"]fake oakley sunglasses wholesale[/url] contacts Oakley with a story of how they saved their eyesight, they're often awarded free Oakley sunglasses for life. Replica Oakley sunglasses can't make this type of promise since they're not normally made with the higher quality of plastic Oakley incorporates in their design, nor are they put together with such expertise that the lenses stay intact when struck.
Eyewear will effect on your personality and image. The Oakley sunglasses is widely used in recent years. They do not have multiple uses in daily life. You can choose a pairof cheap oakley sunglasses with anti-radiations,[url="http://www.oakleyseyeglasses.com/"]cheap oakley eyeglasses[/url] anti-scratch and other functions. Wearing a pair of cheap oakley sunglasses can meet your requirements easily. Cheap oakley sunglasses can not use polarized and prescriptive lenses like normal sunglasses.We need a pair of light weighted eyeglasses, so we c... rozwiń
Avatar
Piotr / 5 czerwca 2012 o 18:14
0
Szanowny Autorze. Czym innym jest adopcja, a czym innym adaptacja. Wyrażenie "zaadoptowany" jest tu użyte błędnie: ("[color=#4D4D4D][font=arial][left]W latach 90-tych budynek został zaadoptowany na mieszkania")[/left][/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial][left]Pozdrawiam.[/left][/font][/color]
Avatar
edward / 5 czerwca 2012 o 14:17
0
Zaoszczędzić w tym przypadku można dbając o to by bez sensu w dzień i noc klatki schodowe były nieoświetlone tylko w razie zaistnienia potrzeby ich oświetlenia.
Proponuje taże SPÓŁDZIEELNI zadbać o czystość w ciągach komunikacyjnych tego bloku, a nie szuaknie oszczędności w windzie. Inne będą jeździly kilka razy częściej takie oszczedności się wprowadziło.
Oszczędności ........................ smiechu warte lepiej niech poszukają w oświetleniu ciągów komunikacyjnych w tym bloku a nie tylko na parterze dla oka oszczędność na czujniku a na innych piętrach to w nocy bezsensu się świeci.
Proponuje sprawdzic!!!!!!!!!!!!!
Zaoszczędzić w tym przypadku można dbając o to by bez sensu w dzień i noc klatki schodowe były nieoświetlone tylko w razie zaistnienia potrzeby ich oświetlenia.
Proponuje taże SPÓŁDZIEELNI zadbać o czystość w ciągach komunikacyjnych tego bloku, a nie szuaknie oszczędności w windzie. Inne będą jeździly kilka razy częściej takie oszczedności się wprowadziło.
Oszczędności ........................ smiechu warte lepiej niech poszukają w oświetleniu ciągów komunikacyjnych w tym bloku a nie tylko na parterze dla oka oszczędność na czu... rozwiń
Avatar
WuJo / 5 czerwca 2012 o 06:08
0
Zaoszczędzić można w tym przypadku poprzez właściwe zaprogramowanie pracy wind.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 26 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 51 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 98 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!