Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

23 czerwca 2019 r.
19:10

Wyrzuciła córkę do śmietnika. Dziecko życie zawdzięcza szybkiej reakcji jednej z pracownic

82 17 A A

Dożywocie grozi Ukraince, która urodziła córkę podczas przerwy w pracy i wyrzuciła ją do kosza na śmieci. Prokuratura oskarżyła kobietę o usiłowanie zabójstwa. 38-latka przekonuje, że nie chciała śmierci swojej córki. Dziewczynka przeżyła tylko dzięki interwencji pracownic zakładu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niespełna roczna dziś dziewczynka przebywa w rodzinie zastępczej. Urodziła się jako czwarte dziecko 38-letniej Nadii K. Ukrainka przyjechała do Polski w czerwcu ubiegłego roku z nadzieją na lepsze zarobki. Razem z siostrą pracowały przy sortowaniu owoców w zakładzie w Milejowie, mieszkały w hotelu pracowniczym. Miały tu zostać do sierpnia.

Jadąc do Polski Nadia K. była w ósmym miesiącu ciąży. Z ustaleń prokuratury wynika, że powiedziała o tym wyłącznie ojcu dziecka. Ukrywała ciążę przed innymi i zaprzeczała, kiedy pytał ją o to ktoś z bliskich.

Pod koniec lipca ubiegłego roku obie siostry poszły do pracy na wieczorną zmianę. Około godz. 19 u Nadii K. pojawiły się bóle porodowe. Pół godziny później kobieta poszła do toalety i zamknęła się w jednej z kabin. Zaniepokojona jej nieobecnością siostra zaczęła jej szukać. Weszła do toalety i zobaczyła na podłodze świeże plamy krwi. Nadia w milczeniu poprawiała ubranie.

Jej siostra pobiegła do chłodni i powiedziała innym pracownicom, żeby sprowadzić pomoc. Z akt sprawy wynika, że gdy kobiety weszły do toalety Nadia K. nadal stała w milczeniu. Obok niej, w plastikowym wiaderku leżał noworodek. Dziecko było ułożone głową w dół. Nie zostało niczym okryte.

Jedna z pracownic wyjęła noworodka z wiaderka. Dziewczynka się nie ruszała. Miała zamknięte usta i oczy. Kobieta rozchyliła jej buzię i wdmuchała powietrze. Dziecko otworzyło wtedy oczy i zaczęło się krztusić. Nadia K. przyglądała się wszystkiemu bez słowa. Nie odpowiadała też na pytania ratowników medycznych sprowadzonych na miejsce przez pracownice sortowni.

Ratownicy przewieźli dziewczynkę do szpitala. Tam okazało się, że ma zapalenie płuc. Jej matka została zatrzymana. Później śledczy skierowali ją na badania psychiatryczne. Biegli ocenili, że kobieta jest poczytalna, ale ma niskie poczucie winy. Uznali jednak, że działała w pełni świadomie. Prokuratura postawiła 38-latce zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania choroby zagrażającej życiu dziecka.

Nadia K. nie przyznała się do winy. Wyjaśniła, że ukrywała ciążę, bo „nie chciała nikogo martwić i wstydziła się tego, co miało się wydarzyć”. Mówiła, że chciała urodzić na Ukrainie, ale ostatecznie uciekła do Polski w obawie przed reakcją matki, która pomagała jej w opiece nad pozostałymi dziećmi.

W trakcie śledztwa kobieta przekonywała, że po porodzie zamierzała owinąć w coś córeczkę i zanieść ją do hotelu pracowniczego, ale poród odbył się tak szybko, że nie miała czasu na zastanowienie się „jak zareagować”. Tłumaczyła, że włożyła dziecko do wiaderka, bo nie chciała kłaść go na podłodze.

Nadii K. grozi nawet dożywocie. Jej sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie.

>>> Przeczytaj także: Uprawiali seks, kiedy w piecyku obok leżała martwa dziewczynka. Dziś matka słuchała zeznań ze łzami w oczach

e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 20:25
+19
sam jestem adoptowany, biologiczna matka nie chciała mnie widzieć na oczy, ale dziękuję BOGU JEZUSOWI że nie zabiła mnie, nie wyrzuciła gdzieś. Jeśli żyje to niech jej BÓG błogosławi i obyśmy spotkali się w Bożym Królestwie. Najgorszy nawet człowiek dopóki żyje może dostąpić zbawienia i porzucić grzechy ______ google : "Jak nie bać się wojny krachu ciężkich czasów część 6 moja adopcja "
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 21:59
+14
jak można wypisywać i komentować takie bzdury jeśli nie zna się prawdy? ! w dzisiejszym świecie łatwo kogoś zaszczuć i zniszczyć!
Avatar
Popo / 24 czerwca 2019 o 11:29
+11
Nie oceniam tego co zrobiła ponieważ nigdy nie byłem i nie będę w ciąży i nigdy też nie byłem pod presją w strachu. Jest to jednak przykre jakie warunki zapewniamy pracującym w naszym kraju obcokrajowcom. Nie wierzę, że kobieta zatrudniająca się w spożywcze nie miała robionych badań. Pracodawca musiał wiedzieć o stanie zdrowia tej kobiety. Mimo to bez skrupułów korzystał z taniej siły roboczej do samego końca. Nie jestem też sędzią czy prawnikiem nawet ale dożywocie to moim zdaniem zbyt wysoka kara. Mamy teraz przypadek gdzie kobieta produkująca trumny zamiast wezwać pogotowie do pracownika z Ukrainy, którego zatrudniała na czarno, wywiozła go ponad 120km do lasu po tym jak ten stracił przytomność. Grozi jej maksymalnie 5 lat za nieudzielenie pomocy. Człowiek zmarł, kobieta próbowała zacierać ślady, utrudniła w tym momencie pracę policji, a jedyny zarzut jaki prokurator jej postawił to nieudzielenie pomocy. Kobieta bała się konsekwencji finansowych za zatrudnianie ludzi na czarno, wiec wolała poczekać aż facet umrze i wywieźć jego ciało tak daleko do lasu aby zwierzęta się zajęły zwłokami. Gdzie tu logika w tym całym prawie?
Nie oceniam tego co zrobiła ponieważ nigdy nie byłem i nie będę w ciąży i nigdy też nie byłem pod presją w strachu. Jest to jednak przykre jakie warunki zapewniamy pracującym w naszym kraju obcokrajowcom. Nie wierzę, że kobieta zatrudniająca się w spożywcze nie miała robionych badań. Pracodawca musiał wiedzieć o stanie zdrowia tej kobiety. Mimo to bez skrupułów korzystał z taniej siły roboczej do samego końca. Nie jestem też sędzią czy prawnikiem nawet ale dożywocie to moim zdaniem zbyt wysoka kara. Mamy teraz przypadek gdzie kobieta produku... rozwiń
Avatar
kokoloko / 23 czerwca 2019 o 20:21
+11
....każdy Ukr zaraz po przyjeździe do nas powinien być konfirmowany na katolicyzm albo niech od razu wraca do siebie. Działać przeciw Panu bogu mogą u siebie, a nie na świętej ziemi Polskiej!
 Patiotka a skąd wiesz czy mama Madzi nie była katolikiem? Albo morderca Kristiny? Religia nie ma tutaj znaczenia
Avatar
Credo / 24 czerwca 2019 o 05:47
+9
Widzę że większość komentujących to faceci, nie macie cb pojęcia o porodzie!to nie oceniać!Jakby chciała zabić to zrobiłaby to gdzieś w ukryciu a nie w zakładzie pracy,to że ukrywała to fakt ale może była w szoku..logiczne,skoro siostra znalazła ją dopiero po porodzie to gdzie miała kłaść to dziecko,wiele pytań. A nikt nie wie,nawet sąd co w tym czasie myślała, nasze sądy to też nie takie cacy.Ja tylko się zastanawiam,ilu z lekarzy zabiło dzieci?ilu ojców najpierw uprawia seks a potem nie chce potomstwa no i ile matek zabiło w swoim łonie,.. rzucajcie kamieniami grzesznicy...Bóg każdego rozliczy
Widzę że większość komentujących to faceci, nie macie cb pojęcia o porodzie!to nie oceniać!Jakby chciała zabić to zrobiłaby to gdzieś w ukryciu a nie w zakładzie pracy,to że ukrywała to fakt ale może była w szoku..logiczne,skoro siostra znalazła ją dopiero po porodzie to gdzie miała kłaść to dziecko,wiele pytań. A nikt nie wie,nawet sąd co w tym czasie myślała, nasze sądy to też nie takie cacy.Ja tylko się zastanawiam,ilu z lekarzy zabiło dzieci?ilu ojców najpierw uprawia seks a potem nie chce potomstwa no i ile matek zabiło w swoim łonie,..... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 23:24
+7
A gdzie szanowny dawca?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 19:44
+7
teraz latami bedziemy łożyli na jej utrzymanie,deportować i niech tam odbywa karę.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 10:15
+3
Niektóre kobiety nie powinny mieć nigdy dzieci...
Avatar
silencer / 24 czerwca 2019 o 06:42
+2
ścierwo do utylizacji
Avatar
News ok / 24 czerwca 2019 o 05:37
+1
Taka suka powinna byc deportowana do swojego kraju i tam odsiadywac kare a nie utrzymywac scierwo w naszym kraju !!!
Avatar
Kobieta / 1 lipca 2019 o 16:38
0
Sama przeszłam szok poporodowy.Dzisiaj mam już dorosłe dzieci. Nigdy po tym , co sama przeżyłam, nie potępiam kobiety. Tego nie da się opisać. Wiem jedno. Jak bardzo w takim momencie potrzebna jest pomoc kogoś bliskiego. Jak biegli mogli ocenić kobietę , że jest poczytalna? Milczała, przyglądała się bez słowa, poród w toalecie, ból, samotność, konieczność pracy. Gdyby biegli sami doświadczyli szoku poporodowego na swojej skórze,nie wydali by takiego orzeczenia.
Avatar
antyukrop / 24 czerwca 2019 o 12:05
-5
Wszyscy ukraincy powinni byc z Polski deportowani a tz. "mniejszosc ukrainska" pozbawiona wszystkich praw obywatelskich z mozliwoscia wyjazdu w jedna strone na UPAdline. W Polsce nie ma miejsca dla zbrodniczego nazistowskiego banderyzmu i wschodniego barbarzynskiego bandytyzmu.
Avatar
Popo / 24 czerwca 2019 o 11:29
+11
Nie oceniam tego co zrobiła ponieważ nigdy nie byłem i nie będę w ciąży i nigdy też nie byłem pod presją w strachu. Jest to jednak przykre jakie warunki zapewniamy pracującym w naszym kraju obcokrajowcom. Nie wierzę, że kobieta zatrudniająca się w spożywcze nie miała robionych badań. Pracodawca musiał wiedzieć o stanie zdrowia tej kobiety. Mimo to bez skrupułów korzystał z taniej siły roboczej do samego końca. Nie jestem też sędzią czy prawnikiem nawet ale dożywocie to moim zdaniem zbyt wysoka kara. Mamy teraz przypadek gdzie kobieta produkująca trumny zamiast wezwać pogotowie do pracownika z Ukrainy, którego zatrudniała na czarno, wywiozła go ponad 120km do lasu po tym jak ten stracił przytomność. Grozi jej maksymalnie 5 lat za nieudzielenie pomocy. Człowiek zmarł, kobieta próbowała zacierać ślady, utrudniła w tym momencie pracę policji, a jedyny zarzut jaki prokurator jej postawił to nieudzielenie pomocy. Kobieta bała się konsekwencji finansowych za zatrudnianie ludzi na czarno, wiec wolała poczekać aż facet umrze i wywieźć jego ciało tak daleko do lasu aby zwierzęta się zajęły zwłokami. Gdzie tu logika w tym całym prawie?
Nie oceniam tego co zrobiła ponieważ nigdy nie byłem i nie będę w ciąży i nigdy też nie byłem pod presją w strachu. Jest to jednak przykre jakie warunki zapewniamy pracującym w naszym kraju obcokrajowcom. Nie wierzę, że kobieta zatrudniająca się w spożywcze nie miała robionych badań. Pracodawca musiał wiedzieć o stanie zdrowia tej kobiety. Mimo to bez skrupułów korzystał z taniej siły roboczej do samego końca. Nie jestem też sędzią czy prawnikiem nawet ale dożywocie to moim zdaniem zbyt wysoka kara. Mamy teraz przypadek gdzie kobieta produku... rozwiń
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 11:23
-2
I będziemy toto karmić przez kilkadziesiąt lat? Sciąć siekierą tak jak jej babuleńka naszą babcię.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2019 o 10:15
+3
Niektóre kobiety nie powinny mieć nigdy dzieci...
Avatar
silencer / 24 czerwca 2019 o 06:42
+2
ścierwo do utylizacji
Avatar
Credo / 24 czerwca 2019 o 05:47
+9
Widzę że większość komentujących to faceci, nie macie cb pojęcia o porodzie!to nie oceniać!Jakby chciała zabić to zrobiłaby to gdzieś w ukryciu a nie w zakładzie pracy,to że ukrywała to fakt ale może była w szoku..logiczne,skoro siostra znalazła ją dopiero po porodzie to gdzie miała kłaść to dziecko,wiele pytań. A nikt nie wie,nawet sąd co w tym czasie myślała, nasze sądy to też nie takie cacy.Ja tylko się zastanawiam,ilu z lekarzy zabiło dzieci?ilu ojców najpierw uprawia seks a potem nie chce potomstwa no i ile matek zabiło w swoim łonie,.. rzucajcie kamieniami grzesznicy...Bóg każdego rozliczy
Widzę że większość komentujących to faceci, nie macie cb pojęcia o porodzie!to nie oceniać!Jakby chciała zabić to zrobiłaby to gdzieś w ukryciu a nie w zakładzie pracy,to że ukrywała to fakt ale może była w szoku..logiczne,skoro siostra znalazła ją dopiero po porodzie to gdzie miała kłaść to dziecko,wiele pytań. A nikt nie wie,nawet sąd co w tym czasie myślała, nasze sądy to też nie takie cacy.Ja tylko się zastanawiam,ilu z lekarzy zabiło dzieci?ilu ojców najpierw uprawia seks a potem nie chce potomstwa no i ile matek zabiło w swoim łonie,..... rozwiń
Avatar
News ok / 24 czerwca 2019 o 05:37
+1
Taka suka powinna byc deportowana do swojego kraju i tam odsiadywac kare a nie utrzymywac scierwo w naszym kraju !!!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2019 o 23:24
+7
A gdzie szanowny dawca?
Avatar
hcl / 23 czerwca 2019 o 22:29
-12
powiesić qooorwiszcze na haku rzeźnickim za piździorę, a alfonsa za jaja na drzewie! Dodatkowo, przyjeb.ć qoorwiszczu, tasakiem w łeb i oblać kwasem solnym!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia] 0 0

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia]
galeria

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia] 2 1

Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia]
galeria

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia] 0 7

Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Rektora UMCS w Lublinie. Akademiczki przegrały dwa z trzech spotkań, ale miały też wielkiego pecha. W drugim meczu straciły aż trzy zawodniczki z powodu kontuzji

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego 15 3

Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało 2 0

Idzie spore ochłodzenie. Temperatura ma spaść poniżej 10 stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie silny wiatr - przewidują synoptycy

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy
15 września 2019, 16:00

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy 0 3

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą
kuchnia

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą 1 0

Zima ma być w tym roku tęga. Będzie się liczyć energetyczna kuchnia: gęste krupniki, żurki, zalewajki. Zrazy z kaszą, zawijasy i pieczenie podlane gęstym sosem. Ale przede wszystkim gołąbki w różnych odmianach

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy"
galeria

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy" 24 23

Miała być wielka feta, ale do podpisania rekordowego kontraktu dojdzie w zaciszu gabinetu. Chodzi modernizację przez PZL Świdnik pierwszych czterech wojskowych Sokołów. W planach jest kolejnych 25.

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia]
galeria

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest w środku przygotowań do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet, ale w przerwie pomiędzy meczami zawodniczki spotkały się z kibicami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaprezentowały się swoim sympatykom podczas sobotniego Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 14 12

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 12 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 12 1

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 3 9

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.