Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

17 kwietnia 2015 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Nowy ILS na lotnisku w Świdniku. Samoloty wylądują podczas złej pogody

307 34 A A

Stworzenie bazy dla techników i kontrolerów lotu, rozbudowa wieży modułowej i podwyższenie kategorii systemu ILS. Takie plany na najbliższe lata ma wobec Portu Lotniczego Lublin Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Lublin jest silnie osadzony w naszych planach inwestycyjnych. Lubelski port to miejsce, w którym będzie się działo i będzie to odczuwalne dla mieszkańców – mówi Magdalena Jaworska, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Dzięki stworzeniu bazy techników i kontrolerów w Świdniku Port Lotniczy Lublin nie będzie już musiał współpracować z Rzeszowem. - Jeszcze w tym roku zostaną wydane trzy pierwsze licencje. W 2016 r. będzie 13 kontrolerów, rok później – 15, a docelowo 23. Nabory już się zaczęły. W razie potrzeby będzie to służba w wymiarze 24 godzin – mówi Paweł Babiński, wiceprezes PAŻP. – Posada kontrolera jest bardzo atrakcyjna. Wynagrodzenie zaczyna się od najniższej krajowej, ale później w zależności od stażu i miejsca pracy zarobki rosną.

Najprawdopodobniej 1 czerwca pracę na lotnisku zacznie dwóch teletechników. – Dzięki potencjałowi uczelni z województwa lubelskiego – Politechniki Lubelskiej, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie mamy możliwość rekrutowania takich specjalistów – zaznacza Dariusz Krzowski, szef Biura Służb Technicznych PAŻP. – Na początku technicy będą pracować pod nadzorem specjalistów z Rzeszowa.

Zostanie również rozbudowana wieża modułowa na lotnisku. - Dodamy moduł biurowo-techniczny, w którym będą przechowywane części zamienne i dokumentacja. Rozbudowa oznacza także lepsze warunki pracy techników i kontrolerów – tłumaczy Krzowski.

System ILS będzie miał drugą kategorię, dzięki której samoloty będą mogły u nas lądować w gorszych warunkach atmosferycznych. – W pierwszej kategorii system musi pracować trzy tysiące godzin. Potem po porozumieniu z Urzędem Lotnictwa Cywilnego można go dopuścić do drugiej kategorii – mówi Krzowski. – Najprawdopodobniej w lipcu rozpoczniemy przygotowania do wdrażania kolejnego etapu.

W Baranowie Sandomierskim powstanie radar wtórny o zasięgu 300 kilometrów, który obejmie swoim zasięgiem również lotnisko w Świdniku.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fraktalla.com / 21 kwietnia 2015 o 21:01
0

Szkoda, że loty są o północy. Jedynie pozostaje Modlin. Ceny o połowę niższe.

Avatar
zainteresowany 3 / 18 kwietnia 2015 o 20:08
0

Czy zauważyłes  że nie piszę że jestem lepszy ani zazdrosny ?

Skąd ta niechęć do RZE ? Staram Ci się wytłumaczyć że nie ma sensu być konkurentem dla samej konkurencji. Przecież oba te lotniska mogą obok siebie funkcjonować.Życie a konkretnie pasażer pokaże które będzie lepiej a które gorzej.

Tymi dopłatami to już przestań się tak pasjonować bo korzystają z tego wszyscy pasażerowie bez względu skąd są , a z RZE latają nie tylko z RZE I LUB ale też z innych miast.

To że bus jeżdzi to nie jest wina loniska w RZE tylko przewożnika i do niego proszę miej pretensje ,być może gdy zawiesi swoje kursy w LUB gwałtownie przybędzie pasażerów :)

Oba lotniska mogą obok siebie funkcjonować ale jak widzisz po wypowiedziach osób z Rzeszowa w tym czy w wielu innych forach nie jest to takie proste. Jak tylko się u nas coś dzieje pozytywnego na lotnisku to od razu burza od strony Rzeszowa (często nawet wyzwiska, że my to to, to tamto). A co do konkurencji to już teraz ona jest tylko narazie w małej skali bo Lublin ma małą ofertę. Co bedzie później? Czas pokaże ale do konkurencji tak czy inaczej dojdzie choćby dlatego, że tak jak pisałem ilość pasażerów jest ograniczona. Nowi w dużej liczbie nie pokażą się więc trzeba będzie walczyć o to co jest w danej chwili na rynku. Widze że temat dopłat boli Rzeszowa kiedy wyciaga się go, bo nagle okazuje się że gdyby nie one to i pasażerów by nie było aż tylu. A to że bus jeździ to odpowiedź na Twoje pytanie czy ktoś wozi pasażerów bo przecież sam się o to pytałeś:

"No dobra . Wytłumacz mi jak wygląda to podbieranie - dowożą ich z Lublina czy co ?"

Tu nie chodzi o niechęć tylko o to, że jak ktoś napisał jak coś sie tylko u nas stanie pozytywnego to od razu jest ostry najazd od strony Rzeszowa. Pamiętam jak otwierano połączenie (chyba???) do Rzymu i pisano o tym chyba w onecie (lub czymś innym) od razu fala komentarzy i wyzwisk od strony Rzeszowa. Tylko po co to? Potencjalna konkurencja czy jak to rozumieć?

Oba lotniska mogą obok siebie funkcjonować ale jak widzisz po wypowiedziach osób z Rzeszowa w tym czy w wielu innych forach nie jest to takie proste. Jak tylko się u nas coś dzieje pozytywnego na lotnisku to od razu burza od strony Rzeszowa (często nawet wyzwiska, że my to to, to tamto). A co do konkurencji to już teraz ona jest tylko narazie w małej skali bo Lublin ma małą ofertę. Co bedzie później? Czas pokaże ale do konkurencji tak czy inaczej dojdzie choćby dlatego, że tak jak pisałem ilość pasażerów jest ograniczona. No... rozwiń

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 18:19
0

Bardzo dobrze napisane. Rzeszowskie lotnisko miało cieplarniane warunki do rozwoju przez lata

Chciałeś napisać że potrafiło przetrwać trudne czasy w lotnictwie

, a teraz gdy pojawiła się konkurencja z Lublina (zwłaszcza od września kiedy będziemy mieli bazę low costa i dobrą siatkę połączeń na Wyspy i Skandynawię)

Tzn ile wam przybędzie opercji dziennie ?

chcą wszystkimi sposobami zdusić ją w zarodku i zdeprecjonować. Jednak nie uda im się, bo są na to za słabi.

Nie napinaj się tak bo nie wiesz co piszesz

Ryanair nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Lublinie i będzie zmuszony odpowiedzieć na ekspansję Wizzaira,

Tak tak Lublin zmusi  Ryanaira do nowych połączeń :)

Jakbyśmy dopłacali bezpośrednio do lotów tyle co Rzeszów, to musieliby tam już zwijać manatki. Będą nas opluwać jeszcze długo, bo tam nie znoszą lepszych od siebie, a Lublin jest lepszy.

Lublin jest lepszy :)

rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 17:51
0

 Pisz moze na forum Rze bo oprócz bicia piany i rzucania się że wy to i tak jesteście lepsi bo tak to szkoda pisania chyba że wniesiesz coś konstruktywnego na tym forum prócz rzeszowskiej zazdrości. Bo jak masz coś do powiedzenia sensownego to możesz pisać (reszta osób z rzeszowa też) bo nie o jakieś wojenki wojewódzkie tu chodzi.

Czy zauważyłes  że nie piszę że jestem lepszy ani zazdrosny ?

Skąd ta niechęć do RZE ? Staram Ci się wytłumaczyć że nie ma sensu być konkurentem dla samej konkurencji. Przecież oba te lotniska mogą obok siebie funkcjonować.Życie a konkretnie pasażer pokaże które będzie lepiej a które gorzej.

Tymi dopłatami to już przestań się tak pasjonować bo korzystają z tego wszyscy pasażerowie bez względu skąd są , a z RZE latają nie tylko z RZE I LUB ale też z innych miast.

To że bus jeżdzi to nie jest wina loniska w RZE tylko przewożnika i do niego proszę miej pretensje ,być może gdy zawiesi swoje kursy w LUB gwałtownie przybędzie pasażerów :)

Czy zauważyłes  że nie piszę że jestem lepszy ani zazdrosny ?

Skąd ta niechęć do RZE ? Staram Ci się wytłumaczyć że nie ma sensu być konkurentem dla samej konkurencji. Przecież oba te lotniska mogą obok siebie funkcjonować.Życie a konkretnie pasażer pokaże które będzie lepiej a które gorzej.

Tymi dopłatami to już przestań się tak pasjonować bo korzystają z tego wszyscy pasażerowie bez względu skąd są , a z RZE latają nie tylko z RZE I LUB ale też z innych miast.

To że bus jeżdzi to nie jest wina lo... rozwiń

Avatar
zainteresowany 2 / 18 kwietnia 2015 o 15:48
0

No dobra . Wytłumacz mi jak wygląda to podbieranie - dowożą ich z Lublina czy co ?

Masz rację , jestem mało rozumiejący , bo zawsze myślałem że to pasazer decyduje skąd ma leciec .

A jak funkcjonuje Kraków i Katowice to już całkiem nie rozumiem.

Dlaczego nie moge pisać na forum Lubelskim ? Przecież nikogo nie obrazam . no chyba że chodzi o to że za bardzo ciemny jestem.

Dowozi choćby galicja express z Lub do Rze i to pod samo lotnisko u nas nikt nie dowozi do Rze do Lub (to tak apropo dowożenia, no chyba że zaprzeczysz że taka firma istnieje i nie dowozi??). A podbieranie wygląda tak, że Rze miał (teraz już powoli sie to zmienia, dlatego tyle osób z Rze pisze u nas w obawie o swoje lotnisko) dużo lepszą oferte (choćby tańsze bilety bo my niedopłacaliśmy aż tyle co Rze a dla przeciętnego Polaka pojechać 160 km dalej a zapłacić 100zł mniej to już coś), pozatym większą siatke połączeń (co właśnie się u nas zmienia z wejściem bazy Wizza). Porównanie Kat i Krak to chyba śmiech na sali. Krak to rynek sam w sobie i drógie największe lotnisko w Polsce, masa turystów (nawet Lub i Rze razem wzięte to nic w porównaniu z Krak) więc nie musi się o nic tłuc z Kat. Kat natomiast obsługują GOP, który ma więcej mieszkańców niż Wawa więc i dla tego lotniska jest miejsce. Rynek (pasażerski) Lub i Rze razem wzięte nie dają tego co Krk czy Kat (nie mówiąc o Krk + Kat). A gdzie rynek mały a konkurentów dwóch (lub więcej) tym większa walka o klienta to chyba jasne i zrozumiałe. Tak jak ktoś napisał ciekawe co by było jak byśmy my dopłacali do swojego lotniska tyle co Rze? Już by was nie było czy był by u was jeden lot dziennie? Pisz moze na forum Rze bo oprócz bicia piany i rzucania się że wy to i tak jesteście lepsi bo tak to szkoda pisania chyba że wniesiesz coś konstruktywnego na tym forum prócz rzeszowskiej zazdrości. Bo jak masz coś do powiedzenia sensownego to możesz pisać (reszta osób z rzeszowa też) bo nie o jakieś wojenki wojewódzkie tu chodzi.

Dowozi choćby galicja express z Lub do Rze i to pod samo lotnisko u nas nikt nie dowozi do Rze do Lub (to tak apropo dowożenia, no chyba że zaprzeczysz że taka firma istnieje i nie dowozi??). A podbieranie wygląda tak, że Rze miał (teraz już powoli sie to zmienia, dlatego tyle osób z Rze pisze u nas w obawie o swoje lotnisko) dużo lepszą oferte (choćby tańsze bilety bo my niedopłacaliśmy aż tyle co Rze a dla przeciętnego Polaka pojechać 160 km dalej a zapłacić 100zł mniej to już coś), pozatym większą siatke połączeń (co właś... rozwiń

Avatar
Pisul / 18 kwietnia 2015 o 13:30
0

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mniej, Lublin narazie nie ma co podbieać. To walka o pasażera a rynek nie jest z gumy że da się rozciągnąć. Nie ma mowy o żadnej współpracy. Jak widzicie z tąd tyle ekspertów z Rzeszowa i to co ciekawe na forum lokalnej lubelskiej gazety (nie rzeszowskiej) bo poprostu wiedzą, że jak lotnisko się u nas rozwinie to u nich będzie problem. Pamiętam jak w Lublinie zaczeły latać samoloty do Liverpoolo. Z Rzeszowa w tym samym czasie latały samoloty do Manchesteru. Wiecie jak w Rzeszowie spadła liczba pasażerów na ich kierunku? Około 50% (wiem bo sam na początku latałem ale później stwierdziłem że lepiej jest od nas bo mam bliżej z naszego lotniska do domu w Lublinie) bo oba miasta w UK są na tyle siebie bliksko, że łątwiej dojechać z Liv do Manch bo jest autostrada niż tłuc się z Lub do Rze bo jej nie ma (mają szczęście że u nas skasowali LIV bo nie wiadomo jak by się to dla nich to skończyło). A do tego zobaczcie jaka spina w Rzeszowie jest z bazą Wizza w Lublinie (skoro są takim wspaniałym lotniskiem swoją baze powinni mieć od kilku lat ale jak widać nikt tam nic nie chce otworzyć)  i te docinki, że my ją kupiliśmy i że takie tam. Prowincjonalna zazdrość no ale cóż. Najlepiej niech ludzie z Rzeszowa wypowiadają sie na swoich forach.



Bardzo dobrze napisane. Rzeszowskie lotnisko miało cieplarniane warunki do rozwoju przez lata, a teraz gdy pojawiła się konkurencja z Lublina (zwłaszcza od września kiedy będziemy mieli bazę low costa i dobrą siatkę połączeń na Wyspy i Skandynawię) chcą wszystkimi sposobami zdusić ją w zarodku i zdeprecjonować. Jednak nie uda im się, bo są na to za słabi. Ryanair nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Lublinie i będzie zmuszony odpowiedzieć na ekspansję Wizzaira, Jakbyśmy dopłacali bezpośrednio do lotów tyle co Rzeszów, to musieliby tam już zwijać manatki. Będą nas opluwać jeszcze długo, bo tam nie znoszą lepszych od siebie, a Lublin jest lepszy.



Bardzo dobrze napisane. Rzeszowskie lotnisko miało cieplarniane warunki do rozwoju przez lata, a teraz gdy pojawiła się konkurencja z Lublina (zwłaszcza od września kiedy będziemy mieli bazę low costa i dobrą siatkę połączeń na Wyspy i Skandynawię) chcą wszystkimi sposobami zdusić ją w zarodku i zdeprecjonować. Jednak nie uda im się, bo są na to za słabi. Ryanair nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Lublinie i będzie zmuszony odpowiedzieć na ekspansję Wizzaira, Jakbyśmy dopłacali bezpośrednio do ... rozwiń

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 13:09
0

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mniej, Lublin narazie nie ma co podbieać. To walka o pasażera a rynek nie jest z gumy że da się rozciągnąć. Nie ma mowy o żadnej współpracy. Jak widzicie z tąd tyle ekspertów z Rzeszowa i to co ciekawe na forum lokalnej lubelskiej gazety (nie rzeszowskiej) bo poprostu wiedzą, że jak lotnisko się u nas rozwinie to u nich będzie problem. Pamiętam jak w Lublinie zaczeły latać samoloty do Liverpoolo. Z Rzeszowa w tym samym czasie latały samoloty do Manchesteru. Wiecie jak w Rzeszowie spadła liczba pasażerów na ich kierunku? Około 50% (wiem bo sam na początku latałem ale później stwierdziłem że lepiej jest od nas bo mam bliżej z naszego lotniska do domu w Lublinie) bo oba miasta w UK są na tyle siebie bliksko, że łątwiej dojechać z Liv do Manch bo jest autostrada niż tłuc się z Lub do Rze bo jej nie ma (mają szczęście że u nas skasowali LIV bo nie wiadomo jak by się to dla nich to skończyło). A do tego zobaczcie jaka spina w Rzeszowie jest z bazą Wizza w Lublinie (skoro są takim wspaniałym lotniskiem swoją baze powinni mieć od kilku lat ale jak widać nikt tam nic nie chce otworzyć)  i te docinki, że my ją kupiliśmy i że takie tam. Prowincjonalna zazdrość no ale cóż. Najlepiej niech ludzie z Rzeszowa wypowiadają sie na swoich forach.

No dobra . Wytłumacz mi jak wygląda to podbieranie - dowożą ich z Lublina czy co ?

Masz rację , jestem mało rozumiejący , bo zawsze myślałem że to pasazer decyduje skąd ma leciec .

A jak funkcjonuje Kraków i Katowice to już całkiem nie rozumiem.

Dlaczego nie moge pisać na forum Lubelskim ? Przecież nikogo nie obrazam . no chyba że chodzi o to że za bardzo ciemny jestem.

rozwiń
Avatar
zainteresowany / 18 kwietnia 2015 o 09:17
0

Nie bardzo rozumiem skąd się bierze ta nie zdrowa konkurencja ?

Przecież oba te lotniska mogą razem ze sobą współpracować (poprzez loty s-tów na różnych kierunkach) .Przecieś łatwiej mi dojechać na interesujący mnie lot z Rzeszowa do Lublina jak do W-wy.i odwrotnie .

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mniej, Lublin narazie nie ma co podbieać. To walka o pasażera a rynek nie jest z gumy że da się rozciągnąć. Nie ma mowy o żadnej współpracy. Jak widzicie z tąd tyle ekspertów z Rzeszowa i to co ciekawe na forum lokalnej lubelskiej gazety (nie rzeszowskiej) bo poprostu wiedzą, że jak lotnisko się u nas rozwinie to u nich będzie problem. Pamiętam jak w Lublinie zaczeły latać samoloty do Liverpoolo. Z Rzeszowa w tym samym czasie latały samoloty do Manchesteru. Wiecie jak w Rzeszowie spadła liczba pasażerów na ich kierunku? Około 50% (wiem bo sam na początku latałem ale później stwierdziłem że lepiej jest od nas bo mam bliżej z naszego lotniska do domu w Lublinie) bo oba miasta w UK są na tyle siebie bliksko, że łątwiej dojechać z Liv do Manch bo jest autostrada niż tłuc się z Lub do Rze bo jej nie ma (mają szczęście że u nas skasowali LIV bo nie wiadomo jak by się to dla nich to skończyło). A do tego zobaczcie jaka spina w Rzeszowie jest z bazą Wizza w Lublinie (skoro są takim wspaniałym lotniskiem swoją baze powinni mieć od kilku lat ale jak widać nikt tam nic nie chce otworzyć)  i te docinki, że my ją kupiliśmy i że takie tam. Prowincjonalna zazdrość no ale cóż. Najlepiej niech ludzie z Rzeszowa wypowiadają sie na swoich forach.

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mni... rozwiń

Avatar
czytelnik2 / 18 kwietnia 2015 o 08:32
0

rusłan to samolot wojskowy i jako taki nie potrzebuje dlugiego pasa, ba nawet nie potrzebuje betonowego pasa... silniki tego samolotu wytwarzają ogromny ciąg, także wsteczny, któyu podczas startów i lądowań pomaga mu się szybko rozpędzić i wyhamować !!! a i jeszcze powierzchnia nośna skrzydeł... im większa tym szybciej oraz przy krutszym rozbiego się poderwie :)

więc spece kładnąć michą i do szkoły na fizykę hahahaahaha

sam idz do szkoły i trochę myśl jak coś napiszesz,

dla Rusłana

Take-off run distance (maximum take-off weight): 2,520 m (8,270 ft)

więc w Lublinie miałby problem ze startem bo pas ma właśnie taką długość, no chyba żeby sie poderwał kilka metrów przed końcem pasa, ale to byłoby ryzykowne.

sam idz do szkoły i trochę myśl jak coś napiszesz,

dla Rusłana

Take-off run distance (maximum take-off weight): 2,520 m (8,270 ft)

więc w Lublinie miałby problem ze startem bo pas ma właśnie taką długość, no chyba żeby sie poderwał kilka metrów przed końcem pasa, ale to byłoby ryzykowne.

rozwiń
Avatar
roman45 / 18 kwietnia 2015 o 08:19
0

To że wystartował Rusłan z takiego pasa nie świadczy że jest to dostatecznie długi aby mogły startować tu duże samoloty z pełnym ładunkiem i zapasem paliwa. Do tego potrzebny jest pas o długości powyżej 3,2 km a lubelskiemu jeszcze dużo brakuje, taki pas ma np. Rzeszów, więc rozwój ruch lotniczego przewożącego towary będzie się tam rozbijał u nas nie za bardzo. Rusłan miał bardzo mały ładunek jak na sowie możliwości więc poderwał się z lotniska Lublin bez problemu, gdyby maiła maksymalny ładunek i pełne zbiorniki paliwa nie wystartowałby z Lublina

rusłan to samolot wojskowy i jako taki nie potrzebuje dlugiego pasa, ba nawet nie potrzebuje betonowego pasa... silniki tego samolotu wytwarzają ogromny ciąg, także wsteczny, któyu podczas startów i lądowań pomaga mu się szybko rozpędzić i wyhamować !!! a i jeszcze powierzchnia nośna skrzydeł... im większa tym szybciej oraz przy krutszym rozbiego się poderwie :)

więc spece kładnąć michą i do szkoły na fizykę hahahaahaha

rusłan to samolot wojskowy i jako taki nie potrzebuje dlugiego pasa, ba nawet nie potrzebuje betonowego pasa... silniki tego samolotu wytwarzają ogromny ciąg, także wsteczny, któyu podczas startów i lądowań pomaga mu się szybko rozpędzić i wyhamować !!! a i jeszcze powierzchnia nośna skrzydeł... im większa tym szybciej oraz przy krutszym rozbiego się poderwie :)

więc spece kładnąć michą i do szkoły na fizykę hahahaahaha

rozwiń
Avatar
Fraktalla.com / 21 kwietnia 2015 o 21:01
0

Szkoda, że loty są o północy. Jedynie pozostaje Modlin. Ceny o połowę niższe.

Avatar
zainteresowany 3 / 18 kwietnia 2015 o 20:08
0

Czy zauważyłes  że nie piszę że jestem lepszy ani zazdrosny ?

Skąd ta niechęć do RZE ? Staram Ci się wytłumaczyć że nie ma sensu być konkurentem dla samej konkurencji. Przecież oba te lotniska mogą obok siebie funkcjonować.Życie a konkretnie pasażer pokaże które będzie lepiej a które gorzej.

Tymi dopłatami to już przestań się tak pasjonować bo korzystają z tego wszyscy pasażerowie bez względu skąd są , a z RZE latają nie tylko z RZE I LUB ale też z innych miast.

To że bus jeżdzi to nie jest wina loniska w RZE tylko przewożnika i do niego proszę miej pretensje ,być może gdy zawiesi swoje kursy w LUB gwałtownie przybędzie pasażerów :)

Oba lotniska mogą obok siebie funkcjonować ale jak widzisz po wypowiedziach osób z Rzeszowa w tym czy w wielu innych forach nie jest to takie proste. Jak tylko się u nas coś dzieje pozytywnego na lotnisku to od razu burza od strony Rzeszowa (często nawet wyzwiska, że my to to, to tamto). A co do konkurencji to już teraz ona jest tylko narazie w małej skali bo Lublin ma małą ofertę. Co bedzie później? Czas pokaże ale do konkurencji tak czy inaczej dojdzie choćby dlatego, że tak jak pisałem ilość pasażerów jest ograniczona. Nowi w dużej liczbie nie pokażą się więc trzeba będzie walczyć o to co jest w danej chwili na rynku. Widze że temat dopłat boli Rzeszowa kiedy wyciaga się go, bo nagle okazuje się że gdyby nie one to i pasażerów by nie było aż tylu. A to że bus jeździ to odpowiedź na Twoje pytanie czy ktoś wozi pasażerów bo przecież sam się o to pytałeś:

"No dobra . Wytłumacz mi jak wygląda to podbieranie - dowożą ich z Lublina czy co ?"

Tu nie chodzi o niechęć tylko o to, że jak ktoś napisał jak coś sie tylko u nas stanie pozytywnego to od razu jest ostry najazd od strony Rzeszowa. Pamiętam jak otwierano połączenie (chyba???) do Rzymu i pisano o tym chyba w onecie (lub czymś innym) od razu fala komentarzy i wyzwisk od strony Rzeszowa. Tylko po co to? Potencjalna konkurencja czy jak to rozumieć?

Oba lotniska mogą obok siebie funkcjonować ale jak widzisz po wypowiedziach osób z Rzeszowa w tym czy w wielu innych forach nie jest to takie proste. Jak tylko się u nas coś dzieje pozytywnego na lotnisku to od razu burza od strony Rzeszowa (często nawet wyzwiska, że my to to, to tamto). A co do konkurencji to już teraz ona jest tylko narazie w małej skali bo Lublin ma małą ofertę. Co bedzie później? Czas pokaże ale do konkurencji tak czy inaczej dojdzie choćby dlatego, że tak jak pisałem ilość pasażerów jest ograniczona. No... rozwiń

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 18:19
0

Bardzo dobrze napisane. Rzeszowskie lotnisko miało cieplarniane warunki do rozwoju przez lata

Chciałeś napisać że potrafiło przetrwać trudne czasy w lotnictwie

, a teraz gdy pojawiła się konkurencja z Lublina (zwłaszcza od września kiedy będziemy mieli bazę low costa i dobrą siatkę połączeń na Wyspy i Skandynawię)

Tzn ile wam przybędzie opercji dziennie ?

chcą wszystkimi sposobami zdusić ją w zarodku i zdeprecjonować. Jednak nie uda im się, bo są na to za słabi.

Nie napinaj się tak bo nie wiesz co piszesz

Ryanair nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Lublinie i będzie zmuszony odpowiedzieć na ekspansję Wizzaira,

Tak tak Lublin zmusi  Ryanaira do nowych połączeń :)

Jakbyśmy dopłacali bezpośrednio do lotów tyle co Rzeszów, to musieliby tam już zwijać manatki. Będą nas opluwać jeszcze długo, bo tam nie znoszą lepszych od siebie, a Lublin jest lepszy.

Lublin jest lepszy :)

rozwiń
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 17:51
0

 Pisz moze na forum Rze bo oprócz bicia piany i rzucania się że wy to i tak jesteście lepsi bo tak to szkoda pisania chyba że wniesiesz coś konstruktywnego na tym forum prócz rzeszowskiej zazdrości. Bo jak masz coś do powiedzenia sensownego to możesz pisać (reszta osób z rzeszowa też) bo nie o jakieś wojenki wojewódzkie tu chodzi.

Czy zauważyłes  że nie piszę że jestem lepszy ani zazdrosny ?

Skąd ta niechęć do RZE ? Staram Ci się wytłumaczyć że nie ma sensu być konkurentem dla samej konkurencji. Przecież oba te lotniska mogą obok siebie funkcjonować.Życie a konkretnie pasażer pokaże które będzie lepiej a które gorzej.

Tymi dopłatami to już przestań się tak pasjonować bo korzystają z tego wszyscy pasażerowie bez względu skąd są , a z RZE latają nie tylko z RZE I LUB ale też z innych miast.

To że bus jeżdzi to nie jest wina loniska w RZE tylko przewożnika i do niego proszę miej pretensje ,być może gdy zawiesi swoje kursy w LUB gwałtownie przybędzie pasażerów :)

Czy zauważyłes  że nie piszę że jestem lepszy ani zazdrosny ?

Skąd ta niechęć do RZE ? Staram Ci się wytłumaczyć że nie ma sensu być konkurentem dla samej konkurencji. Przecież oba te lotniska mogą obok siebie funkcjonować.Życie a konkretnie pasażer pokaże które będzie lepiej a które gorzej.

Tymi dopłatami to już przestań się tak pasjonować bo korzystają z tego wszyscy pasażerowie bez względu skąd są , a z RZE latają nie tylko z RZE I LUB ale też z innych miast.

To że bus jeżdzi to nie jest wina lo... rozwiń

Avatar
zainteresowany 2 / 18 kwietnia 2015 o 15:48
0

No dobra . Wytłumacz mi jak wygląda to podbieranie - dowożą ich z Lublina czy co ?

Masz rację , jestem mało rozumiejący , bo zawsze myślałem że to pasazer decyduje skąd ma leciec .

A jak funkcjonuje Kraków i Katowice to już całkiem nie rozumiem.

Dlaczego nie moge pisać na forum Lubelskim ? Przecież nikogo nie obrazam . no chyba że chodzi o to że za bardzo ciemny jestem.

Dowozi choćby galicja express z Lub do Rze i to pod samo lotnisko u nas nikt nie dowozi do Rze do Lub (to tak apropo dowożenia, no chyba że zaprzeczysz że taka firma istnieje i nie dowozi??). A podbieranie wygląda tak, że Rze miał (teraz już powoli sie to zmienia, dlatego tyle osób z Rze pisze u nas w obawie o swoje lotnisko) dużo lepszą oferte (choćby tańsze bilety bo my niedopłacaliśmy aż tyle co Rze a dla przeciętnego Polaka pojechać 160 km dalej a zapłacić 100zł mniej to już coś), pozatym większą siatke połączeń (co właśnie się u nas zmienia z wejściem bazy Wizza). Porównanie Kat i Krak to chyba śmiech na sali. Krak to rynek sam w sobie i drógie największe lotnisko w Polsce, masa turystów (nawet Lub i Rze razem wzięte to nic w porównaniu z Krak) więc nie musi się o nic tłuc z Kat. Kat natomiast obsługują GOP, który ma więcej mieszkańców niż Wawa więc i dla tego lotniska jest miejsce. Rynek (pasażerski) Lub i Rze razem wzięte nie dają tego co Krk czy Kat (nie mówiąc o Krk + Kat). A gdzie rynek mały a konkurentów dwóch (lub więcej) tym większa walka o klienta to chyba jasne i zrozumiałe. Tak jak ktoś napisał ciekawe co by było jak byśmy my dopłacali do swojego lotniska tyle co Rze? Już by was nie było czy był by u was jeden lot dziennie? Pisz moze na forum Rze bo oprócz bicia piany i rzucania się że wy to i tak jesteście lepsi bo tak to szkoda pisania chyba że wniesiesz coś konstruktywnego na tym forum prócz rzeszowskiej zazdrości. Bo jak masz coś do powiedzenia sensownego to możesz pisać (reszta osób z rzeszowa też) bo nie o jakieś wojenki wojewódzkie tu chodzi.

Dowozi choćby galicja express z Lub do Rze i to pod samo lotnisko u nas nikt nie dowozi do Rze do Lub (to tak apropo dowożenia, no chyba że zaprzeczysz że taka firma istnieje i nie dowozi??). A podbieranie wygląda tak, że Rze miał (teraz już powoli sie to zmienia, dlatego tyle osób z Rze pisze u nas w obawie o swoje lotnisko) dużo lepszą oferte (choćby tańsze bilety bo my niedopłacaliśmy aż tyle co Rze a dla przeciętnego Polaka pojechać 160 km dalej a zapłacić 100zł mniej to już coś), pozatym większą siatke połączeń (co właś... rozwiń

Avatar
Pisul / 18 kwietnia 2015 o 13:30
0

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mniej, Lublin narazie nie ma co podbieać. To walka o pasażera a rynek nie jest z gumy że da się rozciągnąć. Nie ma mowy o żadnej współpracy. Jak widzicie z tąd tyle ekspertów z Rzeszowa i to co ciekawe na forum lokalnej lubelskiej gazety (nie rzeszowskiej) bo poprostu wiedzą, że jak lotnisko się u nas rozwinie to u nich będzie problem. Pamiętam jak w Lublinie zaczeły latać samoloty do Liverpoolo. Z Rzeszowa w tym samym czasie latały samoloty do Manchesteru. Wiecie jak w Rzeszowie spadła liczba pasażerów na ich kierunku? Około 50% (wiem bo sam na początku latałem ale później stwierdziłem że lepiej jest od nas bo mam bliżej z naszego lotniska do domu w Lublinie) bo oba miasta w UK są na tyle siebie bliksko, że łątwiej dojechać z Liv do Manch bo jest autostrada niż tłuc się z Lub do Rze bo jej nie ma (mają szczęście że u nas skasowali LIV bo nie wiadomo jak by się to dla nich to skończyło). A do tego zobaczcie jaka spina w Rzeszowie jest z bazą Wizza w Lublinie (skoro są takim wspaniałym lotniskiem swoją baze powinni mieć od kilku lat ale jak widać nikt tam nic nie chce otworzyć)  i te docinki, że my ją kupiliśmy i że takie tam. Prowincjonalna zazdrość no ale cóż. Najlepiej niech ludzie z Rzeszowa wypowiadają sie na swoich forach.



Bardzo dobrze napisane. Rzeszowskie lotnisko miało cieplarniane warunki do rozwoju przez lata, a teraz gdy pojawiła się konkurencja z Lublina (zwłaszcza od września kiedy będziemy mieli bazę low costa i dobrą siatkę połączeń na Wyspy i Skandynawię) chcą wszystkimi sposobami zdusić ją w zarodku i zdeprecjonować. Jednak nie uda im się, bo są na to za słabi. Ryanair nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Lublinie i będzie zmuszony odpowiedzieć na ekspansję Wizzaira, Jakbyśmy dopłacali bezpośrednio do lotów tyle co Rzeszów, to musieliby tam już zwijać manatki. Będą nas opluwać jeszcze długo, bo tam nie znoszą lepszych od siebie, a Lublin jest lepszy.



Bardzo dobrze napisane. Rzeszowskie lotnisko miało cieplarniane warunki do rozwoju przez lata, a teraz gdy pojawiła się konkurencja z Lublina (zwłaszcza od września kiedy będziemy mieli bazę low costa i dobrą siatkę połączeń na Wyspy i Skandynawię) chcą wszystkimi sposobami zdusić ją w zarodku i zdeprecjonować. Jednak nie uda im się, bo są na to za słabi. Ryanair nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Lublinie i będzie zmuszony odpowiedzieć na ekspansję Wizzaira, Jakbyśmy dopłacali bezpośrednio do ... rozwiń

Avatar
Gość / 18 kwietnia 2015 o 13:09
0

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mniej, Lublin narazie nie ma co podbieać. To walka o pasażera a rynek nie jest z gumy że da się rozciągnąć. Nie ma mowy o żadnej współpracy. Jak widzicie z tąd tyle ekspertów z Rzeszowa i to co ciekawe na forum lokalnej lubelskiej gazety (nie rzeszowskiej) bo poprostu wiedzą, że jak lotnisko się u nas rozwinie to u nich będzie problem. Pamiętam jak w Lublinie zaczeły latać samoloty do Liverpoolo. Z Rzeszowa w tym samym czasie latały samoloty do Manchesteru. Wiecie jak w Rzeszowie spadła liczba pasażerów na ich kierunku? Około 50% (wiem bo sam na początku latałem ale później stwierdziłem że lepiej jest od nas bo mam bliżej z naszego lotniska do domu w Lublinie) bo oba miasta w UK są na tyle siebie bliksko, że łątwiej dojechać z Liv do Manch bo jest autostrada niż tłuc się z Lub do Rze bo jej nie ma (mają szczęście że u nas skasowali LIV bo nie wiadomo jak by się to dla nich to skończyło). A do tego zobaczcie jaka spina w Rzeszowie jest z bazą Wizza w Lublinie (skoro są takim wspaniałym lotniskiem swoją baze powinni mieć od kilku lat ale jak widać nikt tam nic nie chce otworzyć)  i te docinki, że my ją kupiliśmy i że takie tam. Prowincjonalna zazdrość no ale cóż. Najlepiej niech ludzie z Rzeszowa wypowiadają sie na swoich forach.

No dobra . Wytłumacz mi jak wygląda to podbieranie - dowożą ich z Lublina czy co ?

Masz rację , jestem mało rozumiejący , bo zawsze myślałem że to pasazer decyduje skąd ma leciec .

A jak funkcjonuje Kraków i Katowice to już całkiem nie rozumiem.

Dlaczego nie moge pisać na forum Lubelskim ? Przecież nikogo nie obrazam . no chyba że chodzi o to że za bardzo ciemny jestem.

rozwiń
Avatar
zainteresowany / 18 kwietnia 2015 o 09:17
0

Nie bardzo rozumiem skąd się bierze ta nie zdrowa konkurencja ?

Przecież oba te lotniska mogą razem ze sobą współpracować (poprzez loty s-tów na różnych kierunkach) .Przecieś łatwiej mi dojechać na interesujący mnie lot z Rzeszowa do Lublina jak do W-wy.i odwrotnie .

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mniej, Lublin narazie nie ma co podbieać. To walka o pasażera a rynek nie jest z gumy że da się rozciągnąć. Nie ma mowy o żadnej współpracy. Jak widzicie z tąd tyle ekspertów z Rzeszowa i to co ciekawe na forum lokalnej lubelskiej gazety (nie rzeszowskiej) bo poprostu wiedzą, że jak lotnisko się u nas rozwinie to u nich będzie problem. Pamiętam jak w Lublinie zaczeły latać samoloty do Liverpoolo. Z Rzeszowa w tym samym czasie latały samoloty do Manchesteru. Wiecie jak w Rzeszowie spadła liczba pasażerów na ich kierunku? Około 50% (wiem bo sam na początku latałem ale później stwierdziłem że lepiej jest od nas bo mam bliżej z naszego lotniska do domu w Lublinie) bo oba miasta w UK są na tyle siebie bliksko, że łątwiej dojechać z Liv do Manch bo jest autostrada niż tłuc się z Lub do Rze bo jej nie ma (mają szczęście że u nas skasowali LIV bo nie wiadomo jak by się to dla nich to skończyło). A do tego zobaczcie jaka spina w Rzeszowie jest z bazą Wizza w Lublinie (skoro są takim wspaniałym lotniskiem swoją baze powinni mieć od kilku lat ale jak widać nikt tam nic nie chce otworzyć)  i te docinki, że my ją kupiliśmy i że takie tam. Prowincjonalna zazdrość no ale cóż. Najlepiej niech ludzie z Rzeszowa wypowiadają sie na swoich forach.

Chyba nie zabardzo rozumiesz. Nie ma możliwości współpracy z lotniskiem w Rzeszowie bo to konkurencja. Zobacz ile osób z lubelszczyzny nadal lata z Rzeszowa. Czy bez dopłat i tak zwanymi swoimi pasażerami osiągneli by te około 500tyś jak w 2014? Nie osiagneli by nawet połowy tego i Rzeszów dobrze o tym wie. Zawsze korzystali z pasażerów obu województw (swojego i naszego) a teraz rynek im się kurczy. Zresztą jak według Ciebie ma wyglądać ta współpraca? Rzeszów ciągle podbiera nam pasażerów bo bez nich miał by ich o połowe mni... rozwiń

Avatar
czytelnik2 / 18 kwietnia 2015 o 08:32
0

rusłan to samolot wojskowy i jako taki nie potrzebuje dlugiego pasa, ba nawet nie potrzebuje betonowego pasa... silniki tego samolotu wytwarzają ogromny ciąg, także wsteczny, któyu podczas startów i lądowań pomaga mu się szybko rozpędzić i wyhamować !!! a i jeszcze powierzchnia nośna skrzydeł... im większa tym szybciej oraz przy krutszym rozbiego się poderwie :)

więc spece kładnąć michą i do szkoły na fizykę hahahaahaha

sam idz do szkoły i trochę myśl jak coś napiszesz,

dla Rusłana

Take-off run distance (maximum take-off weight): 2,520 m (8,270 ft)

więc w Lublinie miałby problem ze startem bo pas ma właśnie taką długość, no chyba żeby sie poderwał kilka metrów przed końcem pasa, ale to byłoby ryzykowne.

sam idz do szkoły i trochę myśl jak coś napiszesz,

dla Rusłana

Take-off run distance (maximum take-off weight): 2,520 m (8,270 ft)

więc w Lublinie miałby problem ze startem bo pas ma właśnie taką długość, no chyba żeby sie poderwał kilka metrów przed końcem pasa, ale to byłoby ryzykowne.

rozwiń
Avatar
roman45 / 18 kwietnia 2015 o 08:19
0

To że wystartował Rusłan z takiego pasa nie świadczy że jest to dostatecznie długi aby mogły startować tu duże samoloty z pełnym ładunkiem i zapasem paliwa. Do tego potrzebny jest pas o długości powyżej 3,2 km a lubelskiemu jeszcze dużo brakuje, taki pas ma np. Rzeszów, więc rozwój ruch lotniczego przewożącego towary będzie się tam rozbijał u nas nie za bardzo. Rusłan miał bardzo mały ładunek jak na sowie możliwości więc poderwał się z lotniska Lublin bez problemu, gdyby maiła maksymalny ładunek i pełne zbiorniki paliwa nie wystartowałby z Lublina

rusłan to samolot wojskowy i jako taki nie potrzebuje dlugiego pasa, ba nawet nie potrzebuje betonowego pasa... silniki tego samolotu wytwarzają ogromny ciąg, także wsteczny, któyu podczas startów i lądowań pomaga mu się szybko rozpędzić i wyhamować !!! a i jeszcze powierzchnia nośna skrzydeł... im większa tym szybciej oraz przy krutszym rozbiego się poderwie :)

więc spece kładnąć michą i do szkoły na fizykę hahahaahaha

rusłan to samolot wojskowy i jako taki nie potrzebuje dlugiego pasa, ba nawet nie potrzebuje betonowego pasa... silniki tego samolotu wytwarzają ogromny ciąg, także wsteczny, któyu podczas startów i lądowań pomaga mu się szybko rozpędzić i wyhamować !!! a i jeszcze powierzchnia nośna skrzydeł... im większa tym szybciej oraz przy krutszym rozbiego się poderwie :)

więc spece kładnąć michą i do szkoły na fizykę hahahaahaha

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 65 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 13 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.