Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

17 kwietnia 2020 r.
8:33

Rząd pomoże innym lotniskom, co z Portem Lotniczym Lublin? Krytyczna sytuacja

Autor: Zdjęcie autora dw
0 22 A A

Nie ma lotów, nie ma pasażerów, nie ma wpływów. By przetrwać, Port Lotniczy Lublin będzie musiał liczyć na zwiększenie i tak już niemałego zastrzyku finansowego od będących jego właścicielami samorządów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Porty lotnicze w całym kraju są zamknięte od ponad miesiąca. Na lubelskim w tym czasie wykonano tylko jedną operację. W ostatni piątek w Świdniku wylądował zlecony przez prywatną firmę transport środków medycznych z Chin.

Port nie obsługuje połączeń, więc nie zarabia. Według szacunków portalu Pasazer.com, nasze lotnisko traci ok. 40 tys. zł dziennie, czyli ok. 1,2 mln zł miesięcznie.

Port tych danych nie potwierdza. Warto zaznaczyć, że podane wartości mogą być niedoszacowane, bo powstały na podstawie raportu finansowego za 2018 rok. Ubiegłoroczne wyniki spółki nie zostały jeszcze opublikowane.

– Ze względu na obecną sytuację, zamknięcie granic i całkowite wstrzymanie ruchu pasażerskiego, wszystkie lotniska znalazły się w bardzo trudnej sytuacji, tracąc przychody z działalności lotniczej i pozalotniczej. Jednocześnie ponoszone są stałe koszty związane z zabezpieczeniem infrastruktury i utrzymaniem gotowości operacyjnej – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy PLL. Jak dodaje, spółka szukała oszczędności m.in. ograniczając czas pracy i wynagrodzeń wszystkich pracowników. – Czekamy na kolejne propozycje pomocy rządowej – zaznacza Jankowski.

Ale wiele wskazuje na to, że taka pomoc lubelskiego portu może nie objąć. Lista portów, które będą mogły liczyć na rządowy zastrzyk gotówki, najprawdopodobniej będzie ograniczona do „kluczowych lotnisk użytku publicznego”.

– Jest kilka kryteriów, to chociażby pozostawanie w ramach europejskiej sieci TEN-T. To również potrzeby związane z obronnością państwa – powiedział portalowi wnp.pl Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

Z tej wypowiedzi wynika, że na wsparcie mogłoby liczyć osiem lotnisk: Warszawa. Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Katowice, Szczecin i Rzeszów. Wiceminister w rozmowie konkretnych portów nie wymienił, ale jednocześnie nie wykluczył, że te mniejsze bez zewnętrznego wsparcia mogą stanąć na skraju bankructwa.

– Lotniska obsługujące poniżej półtora miliona pasażerów rocznie, a Lublin się do nich zalicza, są nierentowne w tych „dobrych” czasach. W dobie tak potężnego kryzysu mają zdecydowanie gorzej, bo nie mają zgromadzonych żadnych własnych zasobów – zauważa Dominik Sipiński, analityk Polityki Insight. – Bankructwo takich portów jest niestety prawdopodobnym scenariuszem. Wszystko zależy od tego, czy będące ich właścicielami samorządy będą w stanie je dokapitalizować.

Większościowymi udziałowcami Portu Lotniczego Lublin są województwo lubelskie i miasto Lublin. Oba samorządy do lotniskowej spółki dokładają od początku jej istnienia. Tylko w tym roku na objęcie akcji w PLL mają wydać po 20 mln zł. To pieniądze przeznaczone na uregulowanie zobowiązań zaciągniętych na budowę lotniska. Jak informuje prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO), trwają rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w celu dostosowania warunków spłaty długu do obecnych trudnych warunków dla lotniczej branży.

Z kolei marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) zapewnia, że bankructwo lotniska nie wchodzi w grę.

– Takiego scenariusza nie bierzemy pod uwagę, bo nikt o zdrowych zmysłach by tego nie zrobił – deklaruje Stawiarski. I dodaje, że zarząd województwa problemami portu będzie zajmował się na posiedzeniu w najbliższy wtorek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublin_ / 17 kwietnia 2020 r. o 10:43
+23
1,2 mln miesięcznie na minusie? Czyli wygląda, że straty są mniejsze, kiedy nic nie lata, bo w okresie "świetności" tego śmiesznego aeroportu wynosiły one, o ile dobrze pamiętam, po 30 mln zł rocznie.
 Przecież to są tylko luźne szacunki portalu branżowego i to w dodatku oparte na wynikach finansowych z 2018. Raczej nie mają za dużo wspólnego z aktualną sytuacją. Tak na logikę to raczej niemożliwe, żeby strata spółki była mniejsza przy braku jakichkolwiek dochodów.
Avatar
Speedy / 17 kwietnia 2020 r. o 11:02
+20
Zdecydowana większość małych regionalnych europejskich lotnisk jest deficytowa i trzeba do nich dopłacać. Co więcej, ponad połowa lotnisk w Europie notuje straty. Sorry taki mamy klimat. Tak czysto informacyjnie dla zajadłych krytyków tej inwestycji: z lubelskiego lotniska przez 7 lat skorzystało 2,2 mln ludzi, z czego około 30% to pasażerowie mieszkający na stałe poza regionem i turyści, a każdy z nich wydaje u nas średnio 150 euro.
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:21
+7
CBA kaucja Carpatair samorządowcy loty 2014 Timisoara.... coś się wyjaśniło?  - drogie trolle z lubelskiej sekcji  SOKzBURAKA -czekam tylko na merytoryczne wypowiedzi.
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 21:45
+6
witamy kolejne lewackie troll-konto: Nazwa użytkownika: RyanGlo Data rejestracji: dzisiaj o 11:31
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:24
+5
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
...walisz w opozycję...
... w Polsce obecnie nie ma opozycji w klasycznym tego pojęcia rozumieniu, a  WALĘ W neoTARGOWICĘ i neomarksistów:)
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 11:55
+5
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
  Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 13:20
+3
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
 Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 21:19
+1
Cena ropy spada poniżej 3 USD za baryłkę. NIc tylko latać :)
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 17 kwietnia 2020 r. o 13:54
+1
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę.
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 13:31
0
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli de facto powrót do stanu sprzed pandemii, choć nie można wykluczyć dużych wzrostów z uwagi na inflację chociażby) mocno rozgrzałyby społeczeństwo, co jeszcze bardziej zagroziłoby PiSowi. Tak więc nie jest w interesie PiSu obniżanie nam cen paliw do radującego kierowców poziomu.
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 13:31
0
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli de facto powrót do stanu sprzed pandemii, choć nie można wykluczyć dużych wzrostów z uwagi na inflację chociażby) mocno rozgrzałyby społeczeństwo, co jeszcze bardziej zagroziłoby PiSowi. Tak więc nie jest w interesie PiSu obniżanie nam cen paliw do radującego kierowców poziomu.
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 08:07
0
Cena ropy spada poniżej 3 USD za baryłkę. NIc tylko latać :)
Masz nieaktualne dane - nawet poniżej 1 USD. Orlen liczy zyski, PiS z nadzieją spogląda na to źródło kasy. Ceny na stacjach u nas spadły o ile? Złotówkę na litrze?
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 21:19
+1
Cena ropy spada poniżej 3 USD za baryłkę. NIc tylko latać :)
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 07:36
0
witamy kolejne lewackie  troll-konto: Nazwa użytkownika: RyanGlo Data rejestracji: dzisiaj o 11:31
Ty jednak jesteś pusty. Ale załóżmy, że masz trochę racji, tak na chwilę. Dlaczego lewackie konto ma być gorsze od prawackiego - twojego? tak samo działało NSDAP - "kto nie z nami, ten przeciwko nam, a my to naród". Myliło się NSDAP, mylicie się i wy, w tym ty. 
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 21:45
+6
witamy kolejne lewackie troll-konto: Nazwa użytkownika: RyanGlo Data rejestracji: dzisiaj o 11:31
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:24
+5
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
...walisz w opozycję...
... w Polsce obecnie nie ma opozycji w klasycznym tego pojęcia rozumieniu, a  WALĘ W neoTARGOWICĘ i neomarksistów:)
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:21
+7
CBA kaucja Carpatair samorządowcy loty 2014 Timisoara.... coś się wyjaśniło?  - drogie trolle z lubelskiej sekcji  SOKzBURAKA -czekam tylko na merytoryczne wypowiedzi.
Avatar
___K___ / 17 kwietnia 2020 r. o 14:44
-7
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
Wskaż mi, proszę, gdzie napisałem coś o twojej interesowności? Skoro ideologicznie wspierasz PiS, to masz z nim coś wspólnego. Nie próbuj odwracać kota ogonem - zawsze zagonię cię w kozi róg. A co do lewactwa, to błądzisz, chłopczyku - nie jestem lewakiem. Zresztą PiS jest de facto bardzo lewicową formacją, tyle że okraszają to religią, co zresztą się nie wyklucza wbrew powszechnemu pojmowaniu lewicowości.
Wskaż mi, proszę, gdzie napisałem coś o twojej interesowności? Skoro ideologicznie wspierasz PiS, to masz z nim coś wspólnego. Nie próbuj odwracać kota ogonem - zawsze zagonię cię w kozi róg. A co do lewactwa, to błądzisz, chłopczyku - nie jestem lewakiem. Zresztą PiS jest de facto bardzo lewicową formacją, tyle że okraszają to religią, co zresztą się nie wyklucza wbrew powszechnemu pojmowaniu lewicowości. rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 17 kwietnia 2020 r. o 13:54
+1
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę.
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 13:20
+3
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
 Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pacjent uciekł przez okno z oddziału zakaźnego szpitala w Chełmie

Pacjent uciekł przez okno z oddziału zakaźnego szpitala w Chełmie

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 34 letni mieszkaniec Chełma, który wczoraj zniknął z oddziału zakaźnego szpitala w Chełmie.

Project CARS 3: Premiera już latem (wideo)
film

Project CARS 3: Premiera już latem (wideo)

200 pojazdów, 140 torów i mnóstwo emocji we wszystkich możliwych warunkach pogodowych - takie rzeczy obiecują twórcy gry Project CARS 3.

Koronawirus w Świdniku. Rośnie liczba osób skierowanych na kwarantannę

Koronawirus w Świdniku. Rośnie liczba osób skierowanych na kwarantannę

Do 193 wzrosła dzisiaj liczba osób skierowanych na kwarantannę w związku z potwierdzonym ostatnio przypadkiem koronawirusa w Świdniku. Zakażony mężczyzna jest pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy. To dziewiąty przypadek Covid-19 w powiecie świdnickim, w grupie tych osób jest 5 ozdrowieńców.

Przełomowe doniesienia w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Trop wiedzie do Niemiec
film

Przełomowe doniesienia w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Trop wiedzie do Niemiec

Nowe doniesienia w sprawie zaginionej 13 lat temu Madeleine McCann. Niemieccy prokuratorzy poinformowali, że dziewczynka prawdopodobnie została zamordowana, a sprawca – 43-letni Niemiec – przebywa w więzieniu za przestępstwa na tle seksualnym.

Prezydent grozi sądem radnym w związku ze sprawą ul. Lipowej

Prezydent grozi sądem radnym w związku ze sprawą ul. Lipowej

Prezydent Lublina grozi sądem trzem radnym PiS, jeżeli nie wycofają się z twierdzenia, że Krzysztof Żuk kazał usuwać nocą drzewa z ul. Lipowej. Takie stwierdzenie znalazło się w zawiadomieniu złożonym do prokuratury przez Piotra Gawryszczaka, Marcina Jakóbczyka i Roberta Derewendę. – To pomówienie godzące w moje dobre imię – stwierdza prezydent Żuk.

Ogromny kawałek ziemi z domami osunął się do morza. Wstrząsający film
Wideo
film

Ogromny kawałek ziemi z domami osunął się do morza. Wstrząsający film

Do zdarzenia doszło w środę w gminie Alta na północy Norwegii.

Jakubas nie będzie żałował pieniędzy na transfery do Motoru Lublin. Powstaną też boiska i akademia piłkarska
galeria
film

Jakubas nie będzie żałował pieniędzy na transfery do Motoru Lublin. Powstaną też boiska i akademia piłkarska

Za rok awans do I ligi. A do tego budowa boisk i profesjonalnej akademii piłkarskiej. W czwartek jeden z najbogatszych Polaków Zbigniew Jakubas potwierdził, że zainwestuje miliony w Motor Lublin. Przedstawił też najbliższe, bardzo ambitne plany klubu.

Politycy w programie publicystycznym TVP Lublin. 92 proc. gości z PiS
galeria

Politycy w programie publicystycznym TVP Lublin. 92 proc. gości z PiS

Na antenie pojawiają się niemal wyłącznie przedstawiciele PiS. Reprezentanci innych opcji są pomijani. Do takich wniosków doszła Fundacja Wolności, śledząc program „To nas dotyczy”, emitowany po głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej.

Jimmy Taylor i jego najlepsze akcje z sezonu 2019/2020 (wideo)
film

Jimmy Taylor i jego najlepsze akcje z sezonu 2019/2020 (wideo)

Na kanale Youtube Energa Basket Ligi można prześledzić najlepsze akcje Jimmie’go Taylora z sezonu 2019/2020. Zawodnik Startu Lublin w sumie wystąpił w 22 meczach i notował średnio: 9,4 punktu, a także 8,7 zbiórki. Pokazał też sporo efektownych zagrań.

Senator Bury chce ścigania dwóch stołecznych policjantów
film

Senator Bury chce ścigania dwóch stołecznych policjantów

– Oczekuję od policji by przeprosili, ale nie mnie tylko obywateli, których ściga się, pałuje i traktuje gazem – mówił w czwartek Jacek Bury na konferencji prasowej w Lublinie. Senator Koalicji Obywatelskiej poinformował też dziennikarzy, że o możliwości popełnienia przestępstwa przez dwóch warszawskich policjantów powiadomił właśnie stołeczną prokuraturę.

Ile ma pan cieląt? A ile wyrabia masła? Badania statystyczne rolników

Ile ma pan cieląt? A ile wyrabia masła? Badania statystyczne rolników

4,3 tysiąca indywidualnych gospodarstw rolnych zostało wytypowanych do badań statystycznych w Lubelskiem.

Uczniowie już oddają podręczniki do szkolnych bibliotek. Rodzic mówi o przyśpieszonych wakacjach
Alarm24

Uczniowie już oddają podręczniki do szkolnych bibliotek. Rodzic mówi o przyśpieszonych wakacjach

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie uczniowie oddają już podręczniki do szkolnej biblioteki. – Chyba się za bardzo pospieszyli – denerwuje się rodzic jednego z uczniów. – Teraz to już nauki w ogóle nie będzie, a wakacje rozpocząć miały się dopiero pod koniec czerwca. Widać szkoła przedłuża je w tym roku o dodatkowy miesiąc.

Koncert KaeNeS w Puławach
6 czerwca 2020, 19:00

Koncert KaeNeS w Puławach

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na plenerowy koncert zespołu KaeNeS, który odbędzie się w sobotę, 6 czerwca o godz. 19.

W piątek częściowe zaćmienie Księżyca. O której godzinie zobaczymy "truskawkowy Księżyc"?

W piątek częściowe zaćmienie Księżyca. O której godzinie zobaczymy "truskawkowy Księżyc"?

W piątek, 5 czerwca, na wieczornym niebie będzie można zobaczyć pełnię "truskawkowego Księżyca", nazywaną też Różanym albo Gorącym Księżycem. Przy wschodzie Księżyca będzie też widoczne także jego półcieniowe zaćmienie.

Wybory 2020. Kandydat Konfederacji liderem w nietypowym sondażu

Wybory 2020. Kandydat Konfederacji liderem w nietypowym sondażu

Krzysztof Bosak jest liderem sondażu prezydenckiego wśród kibiców piłkarskich z dużą przewagą nad pozostałymi kandydatami. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Agencję Analityki Sportowej Sport Analytics.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.