Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

17 kwietnia 2020 r.
8:33

Rząd pomoże innym lotniskom, co z Portem Lotniczym Lublin? Krytyczna sytuacja

Autor: Zdjęcie autora dw
0 22 A A

Nie ma lotów, nie ma pasażerów, nie ma wpływów. By przetrwać, Port Lotniczy Lublin będzie musiał liczyć na zwiększenie i tak już niemałego zastrzyku finansowego od będących jego właścicielami samorządów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Porty lotnicze w całym kraju są zamknięte od ponad miesiąca. Na lubelskim w tym czasie wykonano tylko jedną operację. W ostatni piątek w Świdniku wylądował zlecony przez prywatną firmę transport środków medycznych z Chin.

Port nie obsługuje połączeń, więc nie zarabia. Według szacunków portalu Pasazer.com, nasze lotnisko traci ok. 40 tys. zł dziennie, czyli ok. 1,2 mln zł miesięcznie.

Port tych danych nie potwierdza. Warto zaznaczyć, że podane wartości mogą być niedoszacowane, bo powstały na podstawie raportu finansowego za 2018 rok. Ubiegłoroczne wyniki spółki nie zostały jeszcze opublikowane.

– Ze względu na obecną sytuację, zamknięcie granic i całkowite wstrzymanie ruchu pasażerskiego, wszystkie lotniska znalazły się w bardzo trudnej sytuacji, tracąc przychody z działalności lotniczej i pozalotniczej. Jednocześnie ponoszone są stałe koszty związane z zabezpieczeniem infrastruktury i utrzymaniem gotowości operacyjnej – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy PLL. Jak dodaje, spółka szukała oszczędności m.in. ograniczając czas pracy i wynagrodzeń wszystkich pracowników. – Czekamy na kolejne propozycje pomocy rządowej – zaznacza Jankowski.

Ale wiele wskazuje na to, że taka pomoc lubelskiego portu może nie objąć. Lista portów, które będą mogły liczyć na rządowy zastrzyk gotówki, najprawdopodobniej będzie ograniczona do „kluczowych lotnisk użytku publicznego”.

– Jest kilka kryteriów, to chociażby pozostawanie w ramach europejskiej sieci TEN-T. To również potrzeby związane z obronnością państwa – powiedział portalowi wnp.pl Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

Z tej wypowiedzi wynika, że na wsparcie mogłoby liczyć osiem lotnisk: Warszawa. Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Katowice, Szczecin i Rzeszów. Wiceminister w rozmowie konkretnych portów nie wymienił, ale jednocześnie nie wykluczył, że te mniejsze bez zewnętrznego wsparcia mogą stanąć na skraju bankructwa.

– Lotniska obsługujące poniżej półtora miliona pasażerów rocznie, a Lublin się do nich zalicza, są nierentowne w tych „dobrych” czasach. W dobie tak potężnego kryzysu mają zdecydowanie gorzej, bo nie mają zgromadzonych żadnych własnych zasobów – zauważa Dominik Sipiński, analityk Polityki Insight. – Bankructwo takich portów jest niestety prawdopodobnym scenariuszem. Wszystko zależy od tego, czy będące ich właścicielami samorządy będą w stanie je dokapitalizować.

Większościowymi udziałowcami Portu Lotniczego Lublin są województwo lubelskie i miasto Lublin. Oba samorządy do lotniskowej spółki dokładają od początku jej istnienia. Tylko w tym roku na objęcie akcji w PLL mają wydać po 20 mln zł. To pieniądze przeznaczone na uregulowanie zobowiązań zaciągniętych na budowę lotniska. Jak informuje prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO), trwają rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w celu dostosowania warunków spłaty długu do obecnych trudnych warunków dla lotniczej branży.

Z kolei marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) zapewnia, że bankructwo lotniska nie wchodzi w grę.

– Takiego scenariusza nie bierzemy pod uwagę, bo nikt o zdrowych zmysłach by tego nie zrobił – deklaruje Stawiarski. I dodaje, że zarząd województwa problemami portu będzie zajmował się na posiedzeniu w najbliższy wtorek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublin_ / 17 kwietnia 2020 r. o 10:43
+23
1,2 mln miesięcznie na minusie? Czyli wygląda, że straty są mniejsze, kiedy nic nie lata, bo w okresie "świetności" tego śmiesznego aeroportu wynosiły one, o ile dobrze pamiętam, po 30 mln zł rocznie.
 Przecież to są tylko luźne szacunki portalu branżowego i to w dodatku oparte na wynikach finansowych z 2018. Raczej nie mają za dużo wspólnego z aktualną sytuacją. Tak na logikę to raczej niemożliwe, żeby strata spółki była mniejsza przy braku jakichkolwiek dochodów.
Avatar
Speedy / 17 kwietnia 2020 r. o 11:02
+20
Zdecydowana większość małych regionalnych europejskich lotnisk jest deficytowa i trzeba do nich dopłacać. Co więcej, ponad połowa lotnisk w Europie notuje straty. Sorry taki mamy klimat. Tak czysto informacyjnie dla zajadłych krytyków tej inwestycji: z lubelskiego lotniska przez 7 lat skorzystało 2,2 mln ludzi, z czego około 30% to pasażerowie mieszkający na stałe poza regionem i turyści, a każdy z nich wydaje u nas średnio 150 euro.
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:21
+7
CBA kaucja Carpatair samorządowcy loty 2014 Timisoara.... coś się wyjaśniło?  - drogie trolle z lubelskiej sekcji  SOKzBURAKA -czekam tylko na merytoryczne wypowiedzi.
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 21:45
+6
witamy kolejne lewackie troll-konto: Nazwa użytkownika: RyanGlo Data rejestracji: dzisiaj o 11:31
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:24
+5
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
...walisz w opozycję...
... w Polsce obecnie nie ma opozycji w klasycznym tego pojęcia rozumieniu, a  WALĘ W neoTARGOWICĘ i neomarksistów:)
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 11:55
+5
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
  Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 13:20
+3
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
 Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 21:19
+1
Cena ropy spada poniżej 3 USD za baryłkę. NIc tylko latać :)
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 17 kwietnia 2020 r. o 13:54
+1
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę.
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 13:31
0
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli de facto powrót do stanu sprzed pandemii, choć nie można wykluczyć dużych wzrostów z uwagi na inflację chociażby) mocno rozgrzałyby społeczeństwo, co jeszcze bardziej zagroziłoby PiSowi. Tak więc nie jest w interesie PiSu obniżanie nam cen paliw do radującego kierowców poziomu.
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 13:31
0
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli de facto powrót do stanu sprzed pandemii, choć nie można wykluczyć dużych wzrostów z uwagi na inflację chociażby) mocno rozgrzałyby społeczeństwo, co jeszcze bardziej zagroziłoby PiSowi. Tak więc nie jest w interesie PiSu obniżanie nam cen paliw do radującego kierowców poziomu.
Co więcej - obniżając cenę paliwa rząd straciłby dwukrotnie. A może nawet trzykrotnie. Raz - mniejsze wpływy z podatków mających znaczący wpływ na ceny paliw. I dwa - Orlen zarobiłby mniej, więc mniej wpłaciłby do budżetu. I trzy - obniżka cen paliw skutkowałaby niższymi kosztami transportu, co obniżyłoby w pewnym stopniu ceny innych towarów i usług, a więc i wpływy z VATu z ich sprzedaży. Innymi słowy: rząd w tejchwili mocno korzysta na tym, by ceny paliw nie obniżyć za bardzo. Poza tym gdy sytuacja wróci do normy zauważalne podwyżki (czyli... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 kwietnia 2020 r. o 08:07
0
Cena ropy spada poniżej 3 USD za baryłkę. NIc tylko latać :)
Masz nieaktualne dane - nawet poniżej 1 USD. Orlen liczy zyski, PiS z nadzieją spogląda na to źródło kasy. Ceny na stacjach u nas spadły o ile? Złotówkę na litrze?
Avatar
Aaron_Langman / 20 kwietnia 2020 r. o 21:19
+1
Cena ropy spada poniżej 3 USD za baryłkę. NIc tylko latać :)
Avatar
___K___ / 20 kwietnia 2020 r. o 07:36
0
witamy kolejne lewackie  troll-konto: Nazwa użytkownika: RyanGlo Data rejestracji: dzisiaj o 11:31
Ty jednak jesteś pusty. Ale załóżmy, że masz trochę racji, tak na chwilę. Dlaczego lewackie konto ma być gorsze od prawackiego - twojego? tak samo działało NSDAP - "kto nie z nami, ten przeciwko nam, a my to naród". Myliło się NSDAP, mylicie się i wy, w tym ty. 
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 21:45
+6
witamy kolejne lewackie troll-konto: Nazwa użytkownika: RyanGlo Data rejestracji: dzisiaj o 11:31
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:24
+5
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
...walisz w opozycję...
... w Polsce obecnie nie ma opozycji w klasycznym tego pojęcia rozumieniu, a  WALĘ W neoTARGOWICĘ i neomarksistów:)
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:21
+7
CBA kaucja Carpatair samorządowcy loty 2014 Timisoara.... coś się wyjaśniło?  - drogie trolle z lubelskiej sekcji  SOKzBURAKA -czekam tylko na merytoryczne wypowiedzi.
Avatar
___K___ / 17 kwietnia 2020 r. o 14:44
-7
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
Wskaż mi, proszę, gdzie napisałem coś o twojej interesowności? Skoro ideologicznie wspierasz PiS, to masz z nim coś wspólnego. Nie próbuj odwracać kota ogonem - zawsze zagonię cię w kozi róg. A co do lewactwa, to błądzisz, chłopczyku - nie jestem lewakiem. Zresztą PiS jest de facto bardzo lewicową formacją, tyle że okraszają to religią, co zresztą się nie wyklucza wbrew powszechnemu pojmowaniu lewicowości.
Wskaż mi, proszę, gdzie napisałem coś o twojej interesowności? Skoro ideologicznie wspierasz PiS, to masz z nim coś wspólnego. Nie próbuj odwracać kota ogonem - zawsze zagonię cię w kozi róg. A co do lewactwa, to błądzisz, chłopczyku - nie jestem lewakiem. Zresztą PiS jest de facto bardzo lewicową formacją, tyle że okraszają to religią, co zresztą się nie wyklucza wbrew powszechnemu pojmowaniu lewicowości. rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 17 kwietnia 2020 r. o 13:54
+1
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę.
 Prowadzisz całodobowe dyżury na forum Dziennika, monologując pod co drugim artykułem offtopicowymi wrzutkami o PO, PSL i wszystkich innych spoza PiS i masz czelność wspominać o "bezinteresownej ideowości"? Farsa, prawdziwa karykatura internetowego trolla uprawiającego niezdarną partyjną propagandę. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 13:20
+3
Gdy premier Pawlak i kilku innych z P0/PSL zasiadało w radzie portu, to było tam eldorado?
I ty twierdzisz (w innym wątku), ze nie masz nic wspólnego z PiSem, a przy każdej sprzyjającej okazji walisz w ugrupowania opozycyjne...
Mało tego... jestem nawet tego pewien!  :)
To mało, że walisz w opozycję. Ty jawnie wspierasz PiS. A więc masz z nim cś wspólnego.
 Bezinteresowna ideowość była i jest dla lewactwa niezrozumiała. Nieprawdaż?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Muzyka z pogranicza". Koncert Fonii Lublina
1 sierpnia 2021, 19:00

"Muzyka z pogranicza". Koncert Fonii Lublina

W niedzielę, 1 sierpnia o godz. 19, będzie można w formie online wysłuchać koncertu "Muzyka z pogranicza" z całorocznego cyklu Fonie Lublina.

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Już po raz trzeci w przeciągu roku Urząd Miasta Puławy oferuje pracę trzem strażnikom miejskim. W poprzednich dwóch naborach udało się zatrudnić zaledwie jedną osobę.

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Na początku lipca miasto zapowiedziało, że rusza z przebudową ulicy Podmiejskiej. Ale spółka energetyczna nie doczekała się jeszcze harmonogramu prac od urzędników.

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca
Rozmowa

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca

Z Krzysztofem Pietrzakiem z lubelskiej firmy Inteligentne Instalacje Elektryczne rozmawiamy o szkolnictwie zawodowym, sytuacji w branży po pandemii oraz o tym, czy mamy wielkie serca.

Lao Che we wrześniu w Lublinie
5 września 2021, 17:00

Lao Che we wrześniu w Lublinie

Po ponad 20 latach grania zespół Lao Che zawiesza działalność. Ale zanim to nastąpi, popularna formacja wyrusza w ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. 5 września wystąpi w Lublinie.

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia
film

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia

Tokio, Japonia. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Uroczystość przeprowadzono bez obecności widzów na stadionie olimpijskim.

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Kto spoczywa w zbiorowych mogiłach przy ogrodzeniu cmentarza od strony ul. Żytniej w Kraśniku? To będzie wiadomo dokładnie po przeprowadzeniu częściowej ekshumacji. Obecnie urząd miasta szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą renowacji grobu wojennego.

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów
galeria

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów

Wcześniej piwiarnia z golonką w menu, teraz restauracja wegańska oraz sklep ze zdrową żywnością i ogródek z atrakcjami dla dzieci oraz azyl dla bezdomnych kotów. Marta Wójtowicz i jej przyjaciółka Monika Kubiszewska zapraszają do O!gródka w Puławach.

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć
film

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć

Górnik Łęczna w sobotnie popołudnie zainauguruje swój ósmy sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Zielono-czarni w 224 meczu w historii swoich występów w ekstraklasie podejmować będą drużynę Cracovii

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Mieszkańcy Świdnika, którym mają zwierzęta mogą za darmo wysterylizować, wykastrować psa lub kota. Na koszt miasta pupil może zostać też zaczipowany.

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów
1 sierpnia 2021, 0:00

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów

Prace fotograficzne Artura Pastora będzie można w sierpniu podziwiać w Zaułku Hartwigów. Wystawa będzie prezentować Portugalki w różnych rolach społecznych.

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Termin operacji w klinice w Miami już jest, bilety na samolot też kupione. Teraz pozostaje tylko walka z czasem, aby udało się zebrać jeszcze ponad 200 tysięcy złotych na opłacenie operacji dla 3-letniego Kuby Pawęzki z Biłgoraja.

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy szykuje się na sezon 2021/2022. Do tej pory do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył tylko Portugalczyk Carlos Daniel. Wkrótce można się jednak spodziewać kolejnych transferów. Dobra wiadomość to także powrót do drużyny Przemysława Skałeckiego, który był testowany przez ekstraklasowego Radomiaka

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Teren stadionu został już przekazany wykonawcom trzeciego etapu przebudowy. Inwestycją zajmą się dwie bialskie firmy.

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej
galeria

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej

Wbrew wyraźnemu zakazowi firma przebudowująca ul. Lipową składowała pod drzewami palety z płytami chodnikowymi. W piątek naliczyliśmy ich około 60 takich palet. Po naszej interwencji Urząd Miasta wezwał firmę do ich usunięcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.