Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

1 grudnia 2019 r.
15:08

W 2020 r. trzy nowe połączenia z Portu Lotniczego Lublin. Przewoźnicy "zamawiają dodatkowe samoloty"

Autor: Zdjęcie autora drs aa
87 63 A A
Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin

Do siatki połączeń mają powrócić loty do Monachium. Ze Świdnika miałaby tam latać jedna ze spółek Lufthansy. Drugim połączeniem, które może się pojawić w rozkładzie to loty do Mediolanu. Na tej trasie miałby latać jeden z tanich przewoźników.

Aktualizacja artykułu: 2 grudnia 2019 r. 11:38
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Temat związany z planami dotyczącymi rozwoju Portu Lotniczego Lublin pojawił się na ostatniej sesji Rady Miasta Świdnik. W czwartkowej sesji nie uczestniczył żaden z przedstawicieli portu, więc temat z planu pracy Rady Miasta na ten rok omawiał jedynie przewodniczący Komisji Strategii i Rozwoju radny Kazimierz Bachanek. Relacjonował przebieg posiedzenia komisji.

– Chyba nie wzbogaciliśmy się o żadne nowe wiadomości – przyznał na wstępie radny Kazimierz Bachanek. – Pan prezes mówił ogólnie o ograniczeniach. Nam chodziło o perspektywy rozwoju. Tyle, że decyzje są podejmowane w firmach przewozowych, a te liczą pieniądze – zaczął przewodniczący Komisji Strategii i Rozwoju.

Zdradził również, że w 2020 roku mają pojawić się nowe połączenia. – Firmy, które obsługują Port Lotniczy Lublin w Świdniku, mam tę informację od rzecznika, zamawiają dodatkowe samoloty, które lada chwila wejdą do obsługi – relacjonował radny Bachanek. – Stąd jest nadzieja, że tych lotów będzie więcej. I na pewno w przyszłym roku co najmniej trzy kierunki pojawią się ze Świdnika.

Nie powiedział jednak o jakie kierunki chodzi.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że do siatki połączeń mają powrócić loty do Monachium, gdzie można się przesiąść do samolotów odlatujących w różne zakątki świata. Ze Świdnika do Monachium miałaby latać jedna ze spółek Lufthansy. Drugim połączeniem, które niemal na pewno ma się pojawić w naszym rozkładzie mają być loty do Mediolanu, którą to trasę ma obsługiwać jedna z tanich linii lotniczych.

Tymczasem na czwartkowej sesji miejscy radni ze Świdnika dopytywali o inne rzeczy związane z portem. – Czy na komisji była mowa o cargo. Czy pan prezes coś mówił na ten temat? – zainteresował się radny Robert Syryjczyk.

– Pytaliśmy o to, ale prezes nie wszedł w temat – odpowiedział radny Bachanek.

– Żałuję, że nie możemy zadać pytania, bo także chciałem dopytać o rozbudowę portu o terminal cargo – ubolewał radny Marcin Magier. – Najlepszym przykładem tego, że jest to potrzebne jest Rzeszów, który całą swoją potęgę gospodarczą oparł właśnie na tym.

Port Lotniczy Lublin

Oficjalnie Port Lotniczy Lublin „kategorycznie dementuje wszystkie informacje na temat nowych połączeń lotniczych, którymi pan radny Kazimierz Bachanek dzielił się z radnymi podczas czwartkowego posiedzenia rady miasta Świdnik” – oświadczenie tej treści dostaliśmy w niedzielę wieczorem od Romedia, agencji obsługującej PLL.

Czytamy w nim także, że „Port Lotniczy Lublin nie udzielał żadnych informacji na temat rozmów z przewoźnikami o nowych połączeniach lotniczych, ani tym bardziej nie upoważniał nikogo do przekazywania jakichkolwiek informacji podczas sesji Rady Miasta Świdnik”.

e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 16:25
+20
Co za naród,kilka dni temu informacja o zamknięciu trasy do Antwerpii i hejt na nasze lotnisko,teraz się mówi o powrocie a może i nowych trasach i...znowu hejt na lotnisko ... Ludzie ogarnijcie się to wolny rynek -trasy się pojawiają albo znikają -decyzję zawsze podejmują linie lotnicze a nie port! Założę się że Ci co hejtują nigdy nawet nie lecieli samolotem a juz na pewno nie z Lublina .
Avatar
30 mln rocznie w studnię / 1 grudnia 2019 o 15:32
+18
Czyżby samorząd rzucił kasą na wykup nowych "reklam" regionu (czytaj: zaoferował jeszcze wyższe dopłaty przewoźnikom)?
Avatar
K49 / 6 dni temu o 09:29
+14
Turystycznie w okresie kwiecień- wrzesień powinny być bezpośrednie loty do Rzymu,Chorwacji, Austrii,Litwa,Wilno,Newcastle,Edynburg,Leeds,Wyspy Kanaryjskie, Liverpool,Katowice,Gdańsk,Wrocław, Kraków, Olsztyn itp. Tam gdzie wiadomo że Polacy latają na urlopy lub indywidualnie. I w końcu Lot i inni tanio kosztowi powinni latać nawet tacy co mają małą ilość samolotów oraz małe maszyny. A nie przewoźnicy którzy oferują bilety w euro,GBP lub innych walutach świata. To nie jest zamożny region jak stolica. W Lublinie i lubelskim nie zarabia się tyle co w Warszawie.
Avatar
fs / 1 grudnia 2019 o 17:10
+12
Do tych którzy tak krzycza ze doplacaja do lotniska.Może pomysl jeden z drugim ze dzięki temu masz prace i możesz dopłacać. Lotnisko to przy okazji pracodawca generujacy turystykę a to pieniądze.
 wybacz ale te trasy to wlasnie zadna turystyka.korzystam z krakowa aby poleciec na wakacje i tamte trasy to generuja,zachane parkingi,ale i miedzynarodowe towarzystwo.W tym roku zrobiłem trip krakow-cypr-wieden-krakow.powiedz mi w jaki sposob mialbym to zrobic z lublina.Tutaj wlasnie sa potrzebne trasy turystyczne -turysta zostawi samochod zje obiad itp.obecna trasy to raczej pracownicze ,nie mowiac o izraelu
 wybacz ale te trasy to wlasnie zadna turystyka.korzystam z krakowa aby poleciec na wakacje i tamte trasy to generuja,zachane parkingi,ale i miedzynarodowe towarzystwo.W tym roku zrobiłem trip krakow-cypr-wieden-krakow.powiedz mi w jaki sposob mialbym to zrobic z lublina.Tutaj wlasnie sa potrzebne trasy turystyczne -turysta zostawi samochod zje obiad itp.obecna trasy to raczej pracownicze ,nie mowiac o izraelu rozwiń
Avatar
DONCASTER !!!!!!!! / 6 dni temu o 14:50
+9
DONCASTER !!!!!!
Avatar
Henio z Kalinówki / 6 dni temu o 05:57
+8
Radni ze Świdnika toczyli pianę o niczym. Dziennik zrobił z tego nowe połączenia o których Port nic nie wie. Wygląda na to że znowu blabla radnych ma sie nijak do rzeczywistosci. Byleby tylko pokazać sie w mediach, zaistnieć. Dziennik napisal, to nic ze niesprawdzone ale tytuł chwytliwy i klikamy i reklamy i biznes sie kreci. Dziennikarstwa w Polsce nie ma!
Avatar
Karol / 1 grudnia 2019 o 16:12
+8
jakie cargo ??? ludzie wybijcie to sobie z głowy. w Polsce jedynie 2-3 lotniska przewożą jakieś trochę większe ilości cargo. pozostałe porty to promile w przewozach, albo mniej
Avatar
Gość / 5 dni temu o 00:48
+7
Jak widać o 1 milionie Polaków mieszkających w UK to Lublin zapomniał, a Warszawa i Rzeszów tylko zacierają ręce, skandal !
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 18:32
+7
Potrzeba więcej tras turystycznych np do Rzymu, Barcelony, Sarajewa, Budapesztu, Krakowa. Dlaczego muszę jechać do Modlina żeby poleciec na kilka dni do Rzymu?
Avatar
Gość / 1 grudnia 2019 o 16:14
+7
Od kiedy to ośrodki użytku publicznego maja być nastawione na zarabianie?Moze kilka lat temu trzeba było zlikwidować mpk bo dawało straty , tak samo z PKP. Może spytać trzeba ludzi , którzy latają plus ich rodziny znajomych czy lotnisko jest potrzebne A najważniejsze spytać ludzi którzy na lotnisku zarabiają zacząć od taxi, poprzez ludzi np w Lublinie którzy zarabiają na turystach , którzy latają do Świdnika a potem udają się do Lublina i tam wydają pieniądze i mówią u siebie w kraju i takim miejscu z lotniskiem i o Lubelszczyźnie.
Avatar
Irol / 3 dni temu o 17:45
0
Trzeci kierunek to Shannon w Irlandii?
Avatar
Gość / 4 dni temu o 11:33
+2
A trzeci kierunek....??? To może wreszcie, by wrócił do Lublina kierunek Sheffield Doncaster !!!!
Avatar
poznaniak z lub...... / 5 dni temu o 16:40
-1
Pan Bohanek ma racje budować  Cargo nie czekać aż zostaniecie z ręką w nocniku 2 Mieszkancy Lubelszczyzny to dziwolągi zamiast wspierć i latać Lubelskie lotnisko to inwestuą w Warszawe czy Rzeszówek więcej ludzi lata to tansze loty gdzie u was patriotyzm lokalny ,było widać w wyborch zamiast wybrć posłow z regionu to wybrali Spadochroniarzy z Pomorza bo Ziobro kazał ?????????????i obiecał że Zamośc będzie   wżnym miastem w sądach ????????????????????? ,Sasin mniejsze zło bo ma trochę sympati dla regionu  lubelskiego
Avatar
poznaniak z lub...... / 5 dni temu o 16:39
0
Pan Bohanek ma racje budować  Cargo nie czekać aż zostaniecie z ręką w nocniku 2 Mieszkancy Lubelszczyzny to dziwolągi zamiast wspierć i latać Lubelskie lotnisko to inwestuą w Warszawe czy Rzeszówek więcej ludzi lata to tansze loty gdzie u was patriotyzm lokalny ,było widać w wyborch zamiast wybrć posłow z regionu to wybrali Spadochroniarzy z Pomorza bo Ziobro kazał ?????????????i obiecał że Zamośc będzie   wżnym miastem w sądach ????????????????????? ,Sasin mniejsze zło bo ma trochę sympati dla regionu  lubelskiego
Avatar
Mieciu / 5 dni temu o 13:52
0
Dużo też ludzi z Lubelszczyzny zamieszkuje i pracuje te Frankfurcie nad Menem i okolicach A też tylko od Warszawy są loty.
Avatar
Malwikus / 5 dni temu o 11:52
+1
Bari , Neapol przynajmniej w sezonie . Nikt nie chce zarabiać ?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:33
+1
A co to za agencja obsługuje lotnisko. Romedia? ... To aż tyle pieniędzy jest na lotnisku że i rzecznik prasowy i agencja jest potrzebna???
Avatar
Tom / 5 dni temu o 06:10
-1
Znawcy lotnictwa.. a samolotu do Frampol a to nie chcecie...
Avatar
Gość / 5 dni temu o 00:48
+7
Jak widać o 1 milionie Polaków mieszkających w UK to Lublin zapomniał, a Warszawa i Rzeszów tylko zacierają ręce, skandal !
Avatar
Mjhu / 6 dni temu o 23:49
+3
Mediolan to by sie przydał z krk lata 3 przewozników a z luz nikt nie chce?
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 0 0

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 7 2

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 1

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 146 15

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 1

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 3 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 2

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 9 6

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 10 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.