Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

16 sierpnia 2019 r.
11:14

Ciężko pobity trener walczy o powrót do życia. Rodzina organizuje zbiórkę

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
282 77 A A
Wiesław Nowak czynnie działał w sporcie. Teraz nie może chodzić i mówić<br />
Wiesław Nowak czynnie działał w sporcie. Teraz nie może chodzić i mówić

Wiesław Nowak to znany w Lubartowie trener i społecznik. Nad jeziorem Białka brutalnie pobił go 31-letni mężczyzna. Teraz nie mówi i jest sparaliżowany. Rodzina zbiera pieniądze, by pomóc mu wrócić do zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do niedawna 68-letni Wiesław Nowak był w doskonałej kondycji. Postawny, wysportowany, aktywnie działał. jest prezesem i trenerem w Młodzieżowym Klubie Lekkoatletycznym „Nefryt” w Lubartowie. To on organizował m.in. Ogólnopolskie Biegi Lewarta. Dziś jest przykuty do łóżka, od kilku tygodni leży w szpitalu.

Noc z 19 na 20 lipca skończyła się dla niego tragicznie. Pan Wiesław odpoczywał nad jeziorem Białka.

– Tata został zaatakowany po wyjściu z jednego z barów. Z zeznań świadków wynika, że atak nastąpił od tyłu, dwa razy.

Po pierwszym wstał o własnych siłach i szedł dalej. Napastnik nie odpuścił, uderzył drugi raz, był bardzo brutalny – opowiada Weronika Nowak, córka pana Wiesława Nowaka.

Agresorem okazał się pijany 31-letni Paweł M., mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Bił, kopał, kipiał agresją. Pan Wiesław ledwo uszedł z życiem. Z połamaną czaszką, krwiakami w mózgu, ciężko ranny trafił do szpitala w Parczewie. Później trafił do Lublina, gdzie przeszedł skomplikowaną operację neurochirurgiczną.

Obrażenia były rozległe. Lekarze nie widzieli, czy uda im się go uratować. – Złamana kość czaszki spowodowała pojawienie się dwóch krwiaków, które wraz z mijającymi godzinami powiększały się i uciskały mózg – wymienia Weronika Nowak. – Lekarze na początku nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, ale on się nie poddał i wybudził się ze śpiączki trzy dni po operacji. Wieloogniskowy uraz mózgu oraz niedokrwienie spowodowało, że konieczne było usunięcie płata kostnego. Uszkodzona została lewa półkula mózgu, odpowiedzialna za mowę oraz ruch kończyn po prawej stronie – dodaje zrozpaczona córka.

Patrol policji w kilka minut złapał napastnika. Podobno był on po 9 piwach. Przyznał się do pobicia. Sprawę wyjaśnia prokuratura w Parczewie. – Prokuratorzy postawili mu zarzut spowodowania obrażeń ciała i narażenia ofiary na utratę życia. Wobec sprawcy zastosowano poręcznie majątkowe w wysokości 10 tys. złotych oraz konieczność dozoru policyjnego pięć razy w tygodniu, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz nadużywania alkoholu. Teraz okazuje się, że obrażenia ofiary są poważniejsze. Po opinii biegłego lekarza prokurator może zmienić zarzuty – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Sprawca jest na wolności i czeka na proces.

Wiesław Nowak powoli wraca do zdrowia w szpitalu w Lubartowie. Niestety kontakt z nim jest ograniczony. – Tatę czeka długa rehabilitacja. Głęboki niedowład po prawej stronie ciała oraz utrata zdolności mowy i afazja sprawiły, że nie jest w stanie o własnych siłach wrócić do domu. Nie ma z nim też świadomego kontaktu. Codziennie widać jakąś poprawę, ale powrót do zdrowia będzie nie tylko długi, ale również bardzo kosztowny – dodaje córka.

Dlatego rodzina pana Wiesława prosi o pomoc. – Pomóżcie mojemu tacie stanąć na nogi, powrócić do biegania oraz umożliwić mu normalne życie. Szacowany koszt rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku to minimum 4-6 tys. zł miesięcznie – mówi Weronika Nowak. – Zbiórka na rehabilitację w profesjonalnym ośrodku adresowana jest na moje konto osobiste o nr 85 2490 1044 0000 4200 8836 2105 (T-mobile Usługi Bankowe/Alior Bank) – dodaje. Stronę zbiórki można śledzić pod adresem:https://pomagam.pl/bieganie.

Na chwilę obecną potrzeba 50 tys. zł. Do wczoraj udało się uzbierać ponad 12 tys. złotych.

e-Wydanie

Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
XYZ / 16 sierpnia 2019 o 11:58
+41
Jakim cudem ten bezwartościowy śmieć nie został areszrowany?
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 11:58
+40
Jednym z elementów kary powinno być pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji pokrzywdzonego, skoro taki cwaniak niech płaci za wyrządzoną krzywdę
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 12:44
+34
Co to ma byc ?!!! Czlowiek ledwo uszedl z życiem A teraz jest warzywem A sad daje temu sk$&#^nowi dozór?!!!! Prawo w Polsce to jest śmiech! Dla mnie to tylko nakłania wręcz takich debili do bicia ludzi za nic, taki pseudowyrok ?! Jak tak mozna ?! Noz sie w kieszeni otwiera przez takich chamów, robia co chcą potem chodzą po wolności i się śmieją w twarz A Bogu ducha winny czlowiek walczy o życie przez takiego frajera.
Avatar
GIT / 16 sierpnia 2019 o 13:42
+31
niech ktoś poda namiary na tego frajera co to zrobił,  jeżeli sąd nie potrafi stanąć na wysokości zadania to może ręka sprawiedliwości dosięgnie go w inny sposób
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 14:05
+29
Teraz ten bandyta powinien zapłacić za całą rehabilitację i leczenie pokrzywdzonego!!!!!!!
Avatar
Ter / 16 sierpnia 2019 o 11:40
+28
Teraz on powinien ponosić wszelkie koszty
Avatar
M / 16 sierpnia 2019 o 11:28
+27
Niestety za coś takiego powinna być kara śmierci. Bydlak powinien być zutylizowany.
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2019 o 10:22
+25
Ten zwyrodnialec, który skatował starszego człowieka powinien płacić na jego rehabilitację, nawet jakby miał pracować w kamieniołomach albo dawać d...y w męskim klubie. To on jest odpowiedzialny za ten ciężki stan i to on ma teraz płacić za leki i rehabilitację!
Avatar
Prawy i Sprawiedliwy / 16 sierpnia 2019 o 11:27
+24
a co z tym frajerem co pobił tego Pana? powinni mu teraz orać odbyt w więzieniu
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2019 o 11:20
+24
I takiego gnoja sie nie wsadza do aresztu...
Avatar
gość / 20 sierpnia 2019 o 14:04
0
Tak jak nasz lubartowski cysorz z Lisowa:)
 Z lisowa to jest na T a nie na M tak jak ten z woli
Avatar
gość / 20 sierpnia 2019 o 13:55
0
@Jadzia, widzę zbieżność błędów ortograficznych i pisowni do @Swiadek, więc pewnie tylko Ty jedna bronisz tych brutali, co skatowali tego Pana. Zamknąć mordę to Ty powinnaś, ponieważ jako jedyna pewnie ją masz. W tej sytuacji najbardziej poszkodowany jest ten Pan i nikt chyba nie wierzy, że mógłby MOCNO uderzyć jakąkolwiek kobietę, podkreślam - mocno. Twoje oskarżenia w ogóle nie trzymają się kontekstu - " I nie nazywajcie go mordercą , bo to pseudożona wyparla się męża i jego koleżanka dostała." - to zdanie jest z kosmosu. Jeśli już to się stało to pewnie było to przypadkiem. W normalnym kraju takich brutali zamyka się na dożywocie i życzę im, żeby i w Polsce tak się stało. Amen. 
 Bez wzgledu mocno czy nie mocno, nie bije sie kobiety. Nie szkodzi że ten Pan uwielbial sport ale to nie znaczy, że mu wolno innych bić. Z tego wynika,że  On pierwszy zaczął. Stary dziadek myślał, że wysportowany i na młodych się porywał, niechby swoje starą po mordzie lał. Obydwoje stare a puste, chciały z młodymi sie zabawiać. Stary ze wzgledu na wiek to powinien jeszcze uciszać, uspokajać jakby nawet dochodziło do bojki a nie jeszcze wszczynć. Nie znam z nich nikigo, jestem obiektywny, ale jako stary człowiek staram sie uspokajać każdą niemiłą sytuację, a nie prowokuje do bójki
 Bez wzgledu mocno czy nie mocno, nie bije sie kobiety. Nie szkodzi że ten Pan uwielbial sport ale to nie znaczy, że mu wolno innych bić. Z tego wynika,że  On pierwszy zaczął. Stary dziadek myślał, że wysportowany i na młodych się porywał, niechby swoje starą po mordzie lał. Obydwoje stare a puste, chciały z młodymi sie zabawiać. Stary ze wzgledu na wiek to powinien jeszcze uciszać, uspokajać jakby nawet dochodziło do bojki a nie jeszcze wszczynć. Nie znam z nich nikigo, jestem obiektywny, ale jako stary człowiek staram sie us... rozwiń
Avatar
stara baba / 20 sierpnia 2019 o 13:45
+1
Do Świadek jeżeli tak było to podzielam twoje zdanie tylko ciekawi mnie fakt że 31letni facet chciał całować się z tak stara baba? Jak to było?    Niemalnie, ja jestem stara baba ale tak zakonserwowana, że nie jeden malolat chciał iść ze mną, ale odmawiałam bo z dziećmi się nie zadaję
Avatar
Mariusz / 19 sierpnia 2019 o 14:40
+6
@Jadzia, widzę zbieżność błędów ortograficznych i pisowni do @Swiadek, więc pewnie tylko Ty jedna bronisz tych brutali, co skatowali tego Pana. Zamknąć mordę to Ty powinnaś, ponieważ jako jedyna pewnie ją masz. W tej sytuacji najbardziej poszkodowany jest ten Pan i nikt chyba nie wierzy, że mógłby MOCNO uderzyć jakąkolwiek kobietę, podkreślam - mocno. Twoje oskarżenia w ogóle nie trzymają się kontekstu - " I nie nazywajcie go mordercą , bo to pseudożona wyparla się męża i jego koleżanka dostała." - to zdanie jest z kosmosu. Jeśli już to się stało to pewnie było to przypadkiem. W normalnym kraju takich brutali zamyka się na dożywocie i życzę im, żeby i w Polsce tak się stało. Amen.
@Jadzia, widzę zbieżność błędów ortograficznych i pisowni do @Swiadek, więc pewnie tylko Ty jedna bronisz tych brutali, co skatowali tego Pana. Zamknąć mordę to Ty powinnaś, ponieważ jako jedyna pewnie ją masz. W tej sytuacji najbardziej poszkodowany jest ten Pan i nikt chyba nie wierzy, że mógłby MOCNO uderzyć jakąkolwiek kobietę, podkreślam - mocno. Twoje oskarżenia w ogóle nie trzymają się kontekstu - " I nie nazywajcie go mordercą , bo to pseudożona wyparla się męża i jego koleżanka dostała." - to zdanie jest z kosmosu. Jeśli j... rozwiń
Avatar
Andrzej / 19 sierpnia 2019 o 08:10
+2
jeśli ci przestępcy są jeszcze na wolności może należy zwrócić się do ministerstwa sprawiedliwości? niech skontrolują jak działa/działa prokuratura w Parczewie w tej sprawie? wie ktoś może kto prowadzi ta sprawę? ci dwaj przestępcy powinni trafić na długie lata do więzienia!
Avatar
Admin / 19 sierpnia 2019 o 08:08
+3
Morderca! Żaden z tych dwóch morderców nie pomógł Panu Wiesławowi - obaj powinni trafić za kraju w trybie przyspieszonym. Po co są ustanowione sądy 48-godzinne? Teraz rodzina musi się starać i zapieprzać, żeby pomóc Panu Wiesławowi... Niech sąd odpowiednio ukarze tych morderców i niech rozkażą im zwrócić koszty rehabilitacji Pana Wiesława!!! Do więzienia z takimi bydlakami!
Avatar
Jadzia / 19 sierpnia 2019 o 02:31
-6
Jak można osądzać kogoś, kogo nie znacie i nie widzieliście sytuacji , ludzie, ciekawe co zrobil któryś z was będąc w jego sytuacji . On jest w stanie poświęcić wszystko razem z rodziną aby pomóc temu człowiekowi, bo bardzo tego żałuje a to ze P Wieslawa żona sprowokowała cała kłótnie to ona powinna za to odpowiadać, A za co bezbronna dziewczyna która chciała ich powstrzymać dostała za darmo.. każdy prawdziwy facet stanął by w obronie kobiety. Nie osadzajcie, skoro nie znacie, bo nawet nie wiecie co On przeżywa. A wy pseudo cwaniacy umiecie tylko oceniać sytuacje stojąc z boku. Także najlepiej zamknijcie mordy, bo gdy by któryś z was był w tej sytuacji to już sral by pod siebie że strachu. I nie nazywajcie go mordercą , bo to pseudożona wyparla się męża i jego koleżanka dostała. Ja życzę temu biednemu chłopakowi żeby sąd wzial pod uwagę wszystkie dowody i zeznania świadków którzy to widzieli. Współczucia dla rodziny i mam nadzieję że żonke dopadnie odpowiedzialność za jej chciwość na pieniądze.... pozdrawiam
Jak można osądzać kogoś, kogo nie znacie i nie widzieliście sytuacji , ludzie, ciekawe co zrobil któryś z was będąc w jego sytuacji . On jest w stanie poświęcić wszystko razem z rodziną aby pomóc temu człowiekowi, bo bardzo tego żałuje a to ze P Wieslawa żona sprowokowała cała kłótnie to ona powinna za to odpowiadać, A za co bezbronna dziewczyna która chciała ich powstrzymać dostała za darmo.. każdy prawdziwy facet stanął by w obronie kobiety. Nie osadzajcie, skoro nie znacie, bo nawet nie wiecie co On przeżywa. A wy pseudo cwaniacy u... rozwiń
Avatar
MrBean / 18 sierpnia 2019 o 10:37
0
Jeden jest z woli a drugi chyba z lisowa...
Avatar
Gandalf / 18 sierpnia 2019 o 09:52
0
Z Lisowa czy z Woli?
Avatar
John Wick / 18 sierpnia 2019 o 08:48
+1
Tak jak nasz lubartowski cysorz z Lisowa:)
Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 2

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 0 0

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 0

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 1 4

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 5 2

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 18 16

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 18 2

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 3 8

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 1 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!