Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

5 grudnia 2014 r.
12:45
Edytuj ten wpis

Julka czeka na pomoc. Potrzeba 300 tys. na operację w USA

Autor: Zdjęcie autora kp
0 11 A A

Brakuje 300 tysięcy złotych, żeby Julka Piskorska z Lubartowa mogła pojechać na operację do USA. Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadką wadą nóg - nie ma kości strzałkowych, skokowych i piętowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziewczynka musi przejść operację zanim skończy dwa lata (teraz ma 15 miesięcy). W przeciwnym razie jej nóżki od kolan zostaną amputowane. - Operacja kosztuje milion złotych. Udało nam się zebrać 700 tys. - mówi Renata Popiołek, ciocia dziewczynki. - Jeszcze parę miesięcy temu nie przypuszczałam, że znajdzie się aż tylu ludzi, którzy będą chcieli pomoc Julce.

Julka ma być operowana w klinice dr. Drora Paleya. - Zostaną odpowiednio ustawione stopy, zrekonstruowany staw skokowy i wyprostowanie piszczele. Konieczne jest też wydłużanie kości. Dr Paley daje nam 99 procent szans, że Julia będzie chodzić - opowiada Dorota Piskorska, mama dziewczynki. - Wiem, że nie będą to w pełni zdrowe nogi i że chód nie będzie taki jak u zdrowej osoby, ale przynajmniej jest szansa, że będzie samodzielna.

Też możesz pomóc

6 i 7 grudnia w Galerii Olimp w Lublinie (al. Spółdzielczości Pracy) będą zbierane pieniądze do puszek, 7 grudnia, o godz. 17 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) charytatywny pokaz mody.

Pomóc można także poprzez internetową platformę Siepomaga.pl i za pośrednictwem warszawskiej Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą” (Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 00182615 z dopiskiem 22349 Piskorska Julia - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sag / 5 grudnia 2014 r. o 21:33

Z Determinacją ???! Ty chyba och*jałeś! Gdyby TU była determinacja, to jedno z rodziców pojechało by za granicę lub coś takiego... Determinacja...-chyba w chory sposób pojmujesz słowo determinacja...

ty dziad to jednak dziad jesteś i tyle w temacie. ciekawe co zrobisz jak ciebie tragedia dopadnie.

Avatar
Magda / 5 grudnia 2014 r. o 17:18

Odpowiedź do BellaKoza: Będę osobą zbierającą jutro do puszek. Co uzbieramy to W CAŁOŚCI wpłacamy na konto Julki. Robiliśmy to już wiele razy i dzięki temu (między innymi) brakuje już tylko 300 tysięcy złotych. Zachęcam do wpłat!

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 5 grudnia 2014 r. o 17:12

nie ważne ile, i mała kwota i większa przybliża rodziców i małą do upragnionego celu. Jestem przekonany że się uda - bo poprostu musi. Jeszcze troszkę czasu jest. Ludzie u nas biedni ale dobrzy i momo swoich problemów - pomogą. Podziwiać należy rodziców z jaką determinacją walczą o zdrowie i przyszłość dziewczynki.


nie ważne ile, i mała kwota i większa przybliża rodziców i małą do upragnionego celu. Jestem przekonany że się uda - bo poprostu musi. Jeszcze troszkę czasu jest. Ludzie u nas biedni ale dobrzy i momo swoich problemów - pomogą. Podziwiać należy rodziców z jaką determinacją walczą o zdrowie i przyszłość dziewczynki.

Z Determinacją ???! Ty chyba och*jałeś! Gdyby TU była determinacja, to jedno z rodziców pojechało by za granicę lub coś takiego... Determinacja...-chyba w chory sposób pojmujesz słowo determinacja...

Z Determinacją ???! Ty chyba och*jałeś! Gdyby TU była determinacja, to jedno z rodziców pojechało by za granicę lub coś takiego... Determinacja...-chyba w chory sposób pojmujesz słowo determinacja...

rozwiń
Avatar
BellaKoza / 5 grudnia 2014 r. o 17:08

tyle ile mogłam -pomogłam


tyle ile mogłam -pomogłam

Jeśli TAK NAPRAWDĘ chcesz POMÓC, to rodzicom tego dziecka DAJ DO RĘKI kasę (!) -i nie szukaj POŚREDNIKÓW (!) -bo oni to nie wiem czy 10% przekazanej Twojej kasy "przekażą" dla tego potrzebującego dziecka (!!!)

Avatar
EDYTA / 5 grudnia 2014 r. o 15:51

tyle ile mogłam -pomogłam

Avatar
sag / 5 grudnia 2014 r. o 15:28

nie ważne ile, i mała kwota i większa przybliża rodziców i małą do upragnionego celu. Jestem przekonany że się uda - bo poprostu musi. Jeszcze troszkę czasu jest. Ludzie u nas biedni ale dobrzy i momo swoich problemów - pomogą. Podziwiać należy rodziców z jaką determinacją walczą o zdrowie i przyszłość dziewczynki.

Avatar
też_ojciec / 5 grudnia 2014 r. o 14:22

Ludzie nie ma się co zastanawiać czy kościół da czy nie Od wieków jest tak że tylko najbiedniejsi ludzie pomagają w celach charytatywnych a nie budują pomniki czy muzea jak ci najbogatsi Niech się udławią tą kasą I tak ze sobą nie zabiorą Ja sam mam małe dziecko i przelałem tylko 10 zł ale każdy żeby tyle dał to mała dziewczynka już by była w stanach Trzymam kciuki za rodziców żeby udało się uzbierać brakującą kasę i dużo zdrowia dla małej JULKI Pozdrawiam

Avatar
też_ojciec / 5 grudnia 2014 r. o 14:21

Ludzie nie ma się co zastanawiać czy kościół da czy nie Od wieków jest tak że tylko najbiedniejsi ludzie pomagają w celach charytatywnych a nie budują pomniki czy muzea jak ci najbogatsi Niech się udławią tą kasą I tak ze sobą nie zabiorą Ja sam mam małe dziecko i przelałem tylko 10 zł ale każdy żeby tyle dał to mała dziewczynka już by była w stanach Trzymam kciuki za rodziców żeby udało się uzbierać brakującą kasę i dużo zdrowia dla małej JULKI Pozdrawiam

Avatar
też_ojciec / 5 grudnia 2014 r. o 14:19

Ludzie nie ma się co zastanawiać czy kościół da czy nie Od wieków jest tak że tylko najbiedniejsi ludzie pomagają w celach charytatywnych a nie budują pomniki czy muzea jak ci najbogatsi Niech się udławią tą kasą I tak ze sobą nie zabiorą Ja sam mam małe dziecko i przelałem tylko 10 zł ale każdy żeby tyle dał to mała dziewczynka już by była w stanach Trzymam kciuki za rodziców żeby udało się uzbierać brakującą kasę i dużo zdrowia dla małej JULKI Pozdrawiam

Avatar
Gość / 5 grudnia 2014 r. o 14:08

MOŻE TO ZABRZMI WSTRĘTNIE, TO JA BYM WYSTOSOWAŁ APEL DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE, O WSPARCIE!!TYLE KASY ROCZNIE MARNOTRAWI TA INSTYTUCJA, DOSTAJE Z KASY PAŃSTWA, UE, SAMORZĄDÓW, CIĘŻKIE MILIARDY ZŁ!!OSTATNIO DZIĘKI KONTROLI FRANCISZKA, WYSZŁO NA JAW ILE MILIONÓW EURO, ZAKOPALI PANOWIE W SUKNIACH PURPUROWYCH, WYBRANI ZA PANOWANIA JP II!!KSIĘŻA TAK KOCHAJĄ DZIECI, PONOĆ!

Popieram! Koszt jednej limuzyny biskupiej... Lub kilku skrzynek lepszego watykańskiego wina mszalnego...
Popieram! Koszt jednej limuzyny biskupiej... Lub kilku skrzynek lepszego watykańskiego wina mszalnego... rozwiń
Avatar
sag / 5 grudnia 2014 r. o 21:33

Z Determinacją ???! Ty chyba och*jałeś! Gdyby TU była determinacja, to jedno z rodziców pojechało by za granicę lub coś takiego... Determinacja...-chyba w chory sposób pojmujesz słowo determinacja...

ty dziad to jednak dziad jesteś i tyle w temacie. ciekawe co zrobisz jak ciebie tragedia dopadnie.

Avatar
Magda / 5 grudnia 2014 r. o 17:18

Odpowiedź do BellaKoza: Będę osobą zbierającą jutro do puszek. Co uzbieramy to W CAŁOŚCI wpłacamy na konto Julki. Robiliśmy to już wiele razy i dzięki temu (między innymi) brakuje już tylko 300 tysięcy złotych. Zachęcam do wpłat!

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 5 grudnia 2014 r. o 17:12

nie ważne ile, i mała kwota i większa przybliża rodziców i małą do upragnionego celu. Jestem przekonany że się uda - bo poprostu musi. Jeszcze troszkę czasu jest. Ludzie u nas biedni ale dobrzy i momo swoich problemów - pomogą. Podziwiać należy rodziców z jaką determinacją walczą o zdrowie i przyszłość dziewczynki.


nie ważne ile, i mała kwota i większa przybliża rodziców i małą do upragnionego celu. Jestem przekonany że się uda - bo poprostu musi. Jeszcze troszkę czasu jest. Ludzie u nas biedni ale dobrzy i momo swoich problemów - pomogą. Podziwiać należy rodziców z jaką determinacją walczą o zdrowie i przyszłość dziewczynki.

Z Determinacją ???! Ty chyba och*jałeś! Gdyby TU była determinacja, to jedno z rodziców pojechało by za granicę lub coś takiego... Determinacja...-chyba w chory sposób pojmujesz słowo determinacja...

Z Determinacją ???! Ty chyba och*jałeś! Gdyby TU była determinacja, to jedno z rodziców pojechało by za granicę lub coś takiego... Determinacja...-chyba w chory sposób pojmujesz słowo determinacja...

rozwiń
Avatar
BellaKoza / 5 grudnia 2014 r. o 17:08

tyle ile mogłam -pomogłam


tyle ile mogłam -pomogłam

Jeśli TAK NAPRAWDĘ chcesz POMÓC, to rodzicom tego dziecka DAJ DO RĘKI kasę (!) -i nie szukaj POŚREDNIKÓW (!) -bo oni to nie wiem czy 10% przekazanej Twojej kasy "przekażą" dla tego potrzebującego dziecka (!!!)

Avatar
EDYTA / 5 grudnia 2014 r. o 15:51

tyle ile mogłam -pomogłam

Avatar
sag / 5 grudnia 2014 r. o 15:28

nie ważne ile, i mała kwota i większa przybliża rodziców i małą do upragnionego celu. Jestem przekonany że się uda - bo poprostu musi. Jeszcze troszkę czasu jest. Ludzie u nas biedni ale dobrzy i momo swoich problemów - pomogą. Podziwiać należy rodziców z jaką determinacją walczą o zdrowie i przyszłość dziewczynki.

Avatar
też_ojciec / 5 grudnia 2014 r. o 14:22

Ludzie nie ma się co zastanawiać czy kościół da czy nie Od wieków jest tak że tylko najbiedniejsi ludzie pomagają w celach charytatywnych a nie budują pomniki czy muzea jak ci najbogatsi Niech się udławią tą kasą I tak ze sobą nie zabiorą Ja sam mam małe dziecko i przelałem tylko 10 zł ale każdy żeby tyle dał to mała dziewczynka już by była w stanach Trzymam kciuki za rodziców żeby udało się uzbierać brakującą kasę i dużo zdrowia dla małej JULKI Pozdrawiam

Avatar
też_ojciec / 5 grudnia 2014 r. o 14:21

Ludzie nie ma się co zastanawiać czy kościół da czy nie Od wieków jest tak że tylko najbiedniejsi ludzie pomagają w celach charytatywnych a nie budują pomniki czy muzea jak ci najbogatsi Niech się udławią tą kasą I tak ze sobą nie zabiorą Ja sam mam małe dziecko i przelałem tylko 10 zł ale każdy żeby tyle dał to mała dziewczynka już by była w stanach Trzymam kciuki za rodziców żeby udało się uzbierać brakującą kasę i dużo zdrowia dla małej JULKI Pozdrawiam

Avatar
też_ojciec / 5 grudnia 2014 r. o 14:19

Ludzie nie ma się co zastanawiać czy kościół da czy nie Od wieków jest tak że tylko najbiedniejsi ludzie pomagają w celach charytatywnych a nie budują pomniki czy muzea jak ci najbogatsi Niech się udławią tą kasą I tak ze sobą nie zabiorą Ja sam mam małe dziecko i przelałem tylko 10 zł ale każdy żeby tyle dał to mała dziewczynka już by była w stanach Trzymam kciuki za rodziców żeby udało się uzbierać brakującą kasę i dużo zdrowia dla małej JULKI Pozdrawiam

Avatar
Gość / 5 grudnia 2014 r. o 14:08

MOŻE TO ZABRZMI WSTRĘTNIE, TO JA BYM WYSTOSOWAŁ APEL DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE, O WSPARCIE!!TYLE KASY ROCZNIE MARNOTRAWI TA INSTYTUCJA, DOSTAJE Z KASY PAŃSTWA, UE, SAMORZĄDÓW, CIĘŻKIE MILIARDY ZŁ!!OSTATNIO DZIĘKI KONTROLI FRANCISZKA, WYSZŁO NA JAW ILE MILIONÓW EURO, ZAKOPALI PANOWIE W SUKNIACH PURPUROWYCH, WYBRANI ZA PANOWANIA JP II!!KSIĘŻA TAK KOCHAJĄ DZIECI, PONOĆ!

Popieram! Koszt jednej limuzyny biskupiej... Lub kilku skrzynek lepszego watykańskiego wina mszalnego...
Popieram! Koszt jednej limuzyny biskupiej... Lub kilku skrzynek lepszego watykańskiego wina mszalnego... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Żużlowiec Motoru Lublin mistrzem świata juniorów!

Mateusz Cierniak został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Żużlowiec Motoru Lublin złoto zapewnił sobie zajmując trzecie miejsce w finałowej rundzie Grand Prix 2 w Toruniu. Drugi był inny zawodnik lubelskiej drużyny Wiktor Lampart, który może mówić o sporym pechu, bo medal przegrał zaledwie o włos.

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Sytuacja jest „trudna”, „bardzo ciężka”. Te słowa padały zarówno z ust przedstawiciela pracowników MPK Kraśnik, prezesa spółki jak i miejskich radnych. – Skoro o podwyżkach nie ma mowy, skoro przed nami jest widmo bankructwa naszej spółki, to jaką mamy mieć motywację do pracy? – dopytywał radnych przewodniczący zakładowej „Solidarności” Witold Bielski. Czy dojdzie do strajku pracowników?

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Ostatnie wydarzenia m.in. za naszą wschodnią granicą pokazały, że OZE to już nie tylko ekologia i rachunek ekonomiczny, a gwarancja bezpieczeństwa - rozmowa z Piotrem Droździewiczem, wiceprezesem firmy Sunprofi.

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym
7 października 2022, 18:00

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym

"Słyszę Cię" to tytuł wyjątkowego koncertu charytatywnego, który Teatr Muzyczny w Lublinie zrealizuje w ramach pomocy na rzecz młodych ludzi zmagających się z problemami psychicznymi. Gwiazdami wydarzenia będą Viki Gabor i Kayah. Koncert odbędzie się już 7 października o godz. 18.

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister:  Musimy być przygotowani na różne warianty

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister: Musimy być przygotowani na różne warianty

Okazuje się, że Państwowa Agencja Atomistyki już przeprowadziła symulacje pod kątem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie atomowe.

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!