Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 października 2019 r.
9:24

"Nie chcemy iść do domu dziecka". Po śmierci taty chłopcy chcą zostać z dziadkiem

111 38 A A

Kochają się, wspierają, ale i cierpią. 13-letni Kacper, 14-letni Marcin i 17-letni Michał nie chcą iść do domu dziecka. Po śmierci taty chcą zostać z dziadkiem. Czy sąd na to pozwoli?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chłopcy w swoim życiu przeszli już wiele. Kiedy rodzice nie byli w stanie sprawować nad nimi właściwej opieki, trafili na półtora roku do placówki opiekuńczej. Ich ojciec stanął wtedy na wysokości zadania. Zawalczył o dzieci. Zaciągnął kredyt, kupił dom w Pałecznicy i sam go wyremontował. Zamieszkał z nimi dziadek Ryszard, gotowy w każdej chwili służyć im pomocą.

To było sześć lat temu. 1 września tego roku ojciec chłopców nagle zmarł. Zostali z dziadkiem w obciążonym kredytem domu. Do spłaty zostało 200 tys. zł. Miesięczna rata to ok. 800 zł. Jak zapewnia pan Ryszard, dług spłacany jest regularnie, z jego emerytury. Ale nie tylko – w spłatę zaangażowało się wielu mieszkańców Pałecznicy i Kolonii Pałecznica. Podczas akcji pod kościołem zebrali 11 tys. zł.

– Wszyscy pomagają. Sołtysi, wójtowie, sąsiedzi. Przywieźli opał na zimę, pomoce szkolne, żywność – wylicza Alicja Wróblewska, koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie.

– Szukamy sponsorów i osób dobrej woli, które pomogą w spłacie kredytu – dodaje Iwona Cholewa. Zbiórka „Na pozostanie Michała i jego rodzeństwa z rodziną” prowadzona jest na stronie zrzutka.pl. Darczyńcy mogą się też kontaktować z OPR w Niedźwiadzie. – Wierzę, że kłopot finansowy pomogą rozwiązać dobrzy ludzie, a sąd zostawi dzieci z dziadkiem.

Ale kłopoty finansowe to nie wszystko. Nad chłopcami zawisła groźba pobytu w domu dziecka, bo sąd przyznał dziadkowi tylko tymczasową opiekę. I ten czas właśnie mija.

– Nie chcemy iść do domu dziecka. Chcemy zostać z dziadkiem – mówi Kacper. – Nie chcemy, żeby rodzina się rozpadła.

– Boimy się, że będą chcieli nas zabrać – dodaje Kacper.

Ratunkiem może być stworzenie przez 69-letniego dziadka rodziny zastępczej. Jednak jest z tym kłopot.

– Jest przepis, który mówi, że rodziną zastępczą mogą zostać chcące tego osoby samotne lub małżonkowie – mówi pan Ryszard. – Ja mam żonę, ale ona jest temu przeciwna. Nie wiem, dlaczego. Nie interesuje się chłopcami. Czy mimo to sąd pozwoli nam tworzyć rodzinę, jaką od lat jesteśmy?

– Dzieci mają teraz bardzo zachwiane poczucie bezpieczeństwa – uważa Iwona Cholewa. – Po śmierci taty nie mogą przeżyć żałoby, tak jak należy, bo cały czas boją się, że trafią do placówki opiekuńczej. Dziadek jest bardzo dobrym kandydatem na ich opiekuna prawnego. Doskonale da sobie radę – zapewnia.

– Chłopcy to bardzo grzeczne, ale też bardzo wrażliwe dzieci. W swoim życiu bardzo dużo przeszły. Najlepszym dla nich rozwiązaniem będzie pozostawienie ich w środowisku, które znają: we własnym domu, z kochającym i dbającym o nie dziadkiem – podkreśla Emilia Kowalska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pałecznicy, do której uczęszcza dwóch młodszych chłopców. Starszy uczy się w liceum w klasie o profilu policyjno-prawnym.

– Wspólnie z gronem pedagogicznym uważamy, że ze względu na dobro dzieci, to jedyne rozwiązanie. Dziadek jest bardzo dobrym człowiekiem. Pomaga wnukom, wspiera ich. Jest w stałym kontakcie ze szkołą – podkreśla pani dyrektor.

Sąd w Lubartowie zdecyduje o losie rodziny 23 października.

e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 09:28
+30
Trzymam kciuki ze się uda i że babcia zrozumie że ma wnuki
Avatar
. / 18 października 2019 o 11:57
+26
Szybki rozwód Panie Ryszardzie. Byłą żone do przytułka dla bezdomnych. Niech żyje tak, jak życzy wnuczkom.
Avatar
Matka / 18 października 2019 o 11:32
+24
A żona dziadka to biologiczna babcia dzieci, czy jest obcą osobą, żoną faceta co ma wnuki?. Dziadek, rozwiedź się z żoną, to nie jest dobra osoba. Nie zaopiekuje się Tobą jak będziesz w potrzebie, tak jak teraz dzieci. Są w życiu ważniejsze sprawy niż własna wygoda, mieć mężusia tylko dla siebie. Dziadek, trzymam kciuki.
Avatar
tony / 18 października 2019 o 09:40
+23
Babcia powinna być wdzięczna,że ma nowe mieszkanie...Dom należy się dzieciom.Na młodszych dostaną pieniądze a na starość przyda się pomoc.Najstarszy za rok będzie mieć osiemnaście lat i tak wróci do domu.
Avatar
postępy postępu / 18 października 2019 o 09:55
+22
Klasyczny przykład wtrącania się Państwa w tradycyjny model społeczeństwa. Sto lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy zabieranie wnuków od dziadka.
Avatar
e / 18 października 2019 o 11:09
+20
Dziadek, jak masz w domu taką kobitę, to przegoń ją na 4 wiatry. Nie można szanować osoby, która nie szanuje nawet rodziny - i to dzieciaków w kłopotach.
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 10:17
+17
Skoro babci się wnuki nie podobają to zawsze może się rozwieść z dziadkiem i problem będzie rozwiązany. W sumie to i może też być miła i zejść z tego świata. i też się problem rozwiąże...
Avatar
Japolan / 18 października 2019 o 12:37
+12
Wystarczy separacja - rozwód zbędny. Co więcej, najstarszy z Braci niedługo stanie się pełnoletni i będzie mógł podjąć starania o stanie się rodziną zastępczą dla dwóch pozostałych.
Avatar
sąsiadka / 18 października 2019 o 11:03
+10
Szkoda, że autorka artykułu nie zasiągneła informacji z sądu, bo dziadek na czs postępowania ma sprawować opiekę nad wnukami i wcale nie ma zagrożenia oddania ich do domu dziecka.a sprawa 23 dotyczy się matki i jest wszczynana z urzędu.
Avatar
Gość / 18 października 2019 o 12:11
+8
jak się pani żona dowie, że tych dzieciaków jest aż za 3*500+ to zmieni szybko zdanie.
Avatar
e,, / 21 października 2019 o 14:30
0
,,.........byłą żonę do przytułka dla bezdomnych.......,,-,,nie życz drugiemu co tobie nie miłe", zadbaj o siebie,los płata figle.
Avatar
opiekun prawny / 21 października 2019 o 13:07
0
,,jest coś takiego ,jak opiekun prawny i opiekun faktyczny"-dodam jeszcz ,że opiekunem prawnym powinna być osoba operatywna i bystra ,bo z urzędami nie jest łatwo.Mogą to być pracownicy GOPS-u lub MOPS-u,nie muszą te osoby mieszkać z dziećmi a jedynie dbać o dobro dzieci. Pozdrawiam dziadka i chłpoców.
Avatar
przychylny rodzinie / 21 października 2019 o 12:12
+2
informacja dla dziadka i rodziny: jest coś takiego jak opiekun prawny i opiekun faktyczny. Dzieci wcale nie muszą iść do Domu Dziecka , nadal mogą mieszkać w swoim domu ,opiekunem faktycznym może być dziadek skoro wcześniej z nimi mieszkał i opiekował się nimi,natomiast opiekunem prawnym może być ktoś młodszy ,np. wujostwo lub opiekun prawny z urzędu, który lepiej zadba o chłopców od strony prawnej.Pomyślcie o tym.
Avatar
Jestem z Wami / 21 października 2019 o 07:19
0
Pan chcący poznać prawdę ma rację, dziadek jest  nie w pełni świadomy ogromnej odpowiedzialności za dorastających chłopców, to nie tylko ugotowanie zupy i mieszkanie z nimi , do problemu podchodzi bardzo emocjonalnie ,ulega manipulacjom ,a tu trzeba mocnej głowy i siły , umiejętności rozwiązywania problemów i życia na wysokich obrotach,jego żona wie coś o tym ,bo walczy już drugi miesiąc aby wnukom zapewnić jak najlepszą przyszłość, a artykuł jest nie w pełni rzetelny.
 No wątpię czy 'najlepsza przyszłość ' jest w domu dziecka.  Jest kochający dziadek, który nie podjął się opieki nad dziećmi z dnia na dzień, jak syn zmarł,  tylko opiekował się nimi już wiele lat, pomagał synowi. 
 No wątpię czy 'najlepsza przyszłość ' jest w domu dziecka.  Jest kochający dziadek, który nie podjął się opieki nad dziećmi z dnia na dzień, jak syn zmarł,  tylko opiekował się nimi już wiele lat, pomagał synowi.  rozwiń
Avatar
polonista / 20 października 2019 o 20:34
0
raczej ortografia
Avatar
Gość / 20 października 2019 o 19:06
0
Zwykła literówka istotnie bardziej ważna od tematu prawda
Avatar
dociekliwy / 20 października 2019 o 18:41
0
ma kontakt z dziatkim czy z dziadkiem
Avatar
Gość / 20 października 2019 o 10:50
0
U wujostwa w Lubartowie ma stały kontakt z braćmi i dziatkiem
Avatar
ivo / 19 października 2019 o 21:42
-1
A ten inny członek rodziny to kobieta czy mężczyzna?
Avatar
dociekliwy / 19 października 2019 o 21:20
0
,, jeśli chodzi o babcię to nie była bym taka pewna,, ja o babcię nie pytałem, bo już było napisane ,że nie kocha wnuków,tu nie ma wątpliwości
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrole policji na targowiskach w Lublinie

Kontrole policji na targowiskach w Lublinie 0 0

Policjanci skontrolowali stoiska na targach w Lublinie. Skonfiskowali nielegalnie sprzedawane papierosy

Lublin: Pracownik marketu "dorabiał" do pensji. Usłyszał 17 zarzutów

Lublin: Pracownik marketu "dorabiał" do pensji. Usłyszał 17 zarzutów 0 0

33-letni pracownik jednego z lubelskich marketów wpadł na pomysł jak nielegalnie dorobić do pensji. Teraz grozi mu więzienie

Tomasovia wygrała z Pogonią Proszowice, porażka AZS UMCS

Tomasovia wygrała z Pogonią Proszowice, porażka AZS UMCS 0 0

Tomasovia powinna wracać z Proszowic z trzema „oczkami”. Zdobyła jednak tylko dwa. Prowadziła już z tamtejszą Pogonią 2:0, ale ostatecznie o wygraną musiała się postarać w tie-breaku

Nowe wydarzenia w Teatrze Starym. Coś dla dzieci i fanów flamenco

Nowe wydarzenia w Teatrze Starym. Coś dla dzieci i fanów flamenco 0 0

Najbliższe cztery miesiące nowego roku będą obfite w przeróżne spektakle. Coś dla dzieci i fanów flamenco. Na Festiwalu Danuty Szafarskiej „Śleboda/Danutka” zobaczymy m.in. Krystynę Jandę. W ramach warsztatów teatralnych, to młodzież przygotuje przedstawienie. Muzycznie – nieco jazzu.

"Grzyby jeszcze są!" Pan Zbigniew znalazł dużą kanię koło domu

"Grzyby jeszcze są!" Pan Zbigniew znalazł dużą kanię koło domu 3 1

- Grzyby jeszcze są - oznajmił nasz czytelnik Zbigniew Krężel z Syczyna, który we wtorek rano specjalnie odwiedził naszą redakcję, by pochwalić się wielką kanią.

Opłaty za śmieci. Takich podwyżek jeszcze nie było. W wielu miastach zapłacimy więcej
Sprawdź, gdzie wzrosną opłaty

Opłaty za śmieci. Takich podwyżek jeszcze nie było. W wielu miastach zapłacimy więcej 33 20

Zamość wprowadził absolutny obowiązek segregacji, a Włodawa drastycznie podnosi stawkę tym co nie segregują. Gminy na różne sposoby próbują sobie radzić z rosnącymi cenami za odbiór śmieci. W przyszłym roku zapłacimy sporo więcej prawie w każdym mieście

Motor gra dzisiaj z MKS DAP Dębica o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor gra dzisiaj z MKS DAP Dębica o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 0 0

Piłkarze Motoru w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 przegrywali z MKS DAP Dębica 0:3. Po przerwie zdobyli jednak trzy gole i zawody zakończyły się remisem. Już we wtorek starcie numer dwa.

Zaginął laptop. Uczelnia SGGW może stracić miliony

Zaginął laptop. Uczelnia SGGW może stracić miliony 0 4

SGGW może stracić miliony. Wszystko przez to, że zginął laptop jednego z jej pracowników. Były w nim dane osobowe tysięcy osób

Utrudnienia na Al. Racławickich w Lublinie

Utrudnienia na Al. Racławickich w Lublinie 1 20

Z powodu awarii zwężona ma być dzisiaj jezdnia Al. Racławickich na wysokości hotelu Mercure.

Nowe bloki w ścisłym centrum Lublina

Nowe bloki w ścisłym centrum Lublina 26 35

O zgodę na budowę przy ul. Jasnej dwóch budynków mieszkalnych z częścią usługowo-handlową stara się u władz miasta Korporacja Kupców Lubelskich. Planowane przez spółkę bloki, nawet siedmiopiętrowe, miałyby stanąć w miejscu baraków, w których działają dziś puby, restauracje i sklepy

Dziś mecz Polska – Słowenia. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Dziś mecz Polska – Słowenia. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

We wtorek na Stadionie Narodowym Polska w ostatnim meczu eliminacji do Euro 2020 podejmie Słowenię. Biało-Czerwoni będą chcieli zrewanżować się rywalom za porażkę z Lublany, a wydarzeniem spotkania będzie ostatni mecz Łukasza Piszczka w narodowych barwach

Kazimierz Dolny. Mieli położyć betonowe płyty w wąwozie. Miasto zerwało umowę z wykonawcą

Kazimierz Dolny. Mieli położyć betonowe płyty w wąwozie. Miasto zerwało umowę z wykonawcą 44 10

Utwardzeniem wąwozu Czarnego zajmie się nowy wykonawca. Z poprzednim urząd miasta zerwał umowę. Tłumaczył, że przedsiębiorca nie dotrzymał jej warunków. Spór zakończy się w sądzie

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.11.2019 0 0

Parkowanie w Lublinie mocno podrożeje. Ceny wzrosną nawet 3-krotnie [nowy cennik]

Parkowanie w Lublinie mocno podrożeje. Ceny wzrosną nawet 3-krotnie [nowy cennik] 67 167

Już w najbliższych dniach Rada Miasta ma głosować nad proponowanymi przez prezydenta Lublina zmianami w Strefie Płatnego Parkowania, która ma być podzielona na trzy części z różnymi cennikami (dziś podstrefy są dwie). Na przeważającym obszarze opłaty mocno wzrosną, a kara za brak biletu ma być aż trzykrotnie wyższa.

Rusza 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Rusza 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 21 2

Własny biznes Rozpoczęła się 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W bezpłatnych zajęciach mogą wziąć udział nie tylko osoby zainteresowane założeniem własnej firmy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.