Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

11 września 2014 r.
19:45
Edytuj ten wpis

Pił i zabił w wypadku swoją rodzinę. Chcą go wypuścić z więzienia

0 14 A A

Strażnik więzienny, który po pijanemu zabił w wypadku swoją rodzinę powinien wcześniej wyjść na wolność. Takie stanowisko zajął dyrektor zakładu karnego, w którym karę odbywa Stanisław Z. Odwołał się od postanowienia sądu, który zdecydował o pozostawieniu skazanego za kratami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stanisław Z. odsiaduje wyrok czterech lat więzienia w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Ma za sobą połowę kary. Od lipca mógł się starać o przedterminowe zwolnienie. Wniosek w tej sprawie złożył dyrektor zakładu. Z początkiem września sąd zdecydował jednak, że były strażnik więzienny zostanie w celi.

- Spełnienie przez skazanego wymogów formalnych oraz fakt, że w sposób właściwy odbywa karę i jest nagradzany, nie są wystarczającą przesłanką do zwolnienia - wyjaśniał wówczas sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - Dostosowanie się do określonych wymogów jest obowiązkiem skazanego.

Według sądu, Stanisław Z. zbyt krótko przebywa w zamknięciu, by mieć pewność, że nigdy już nie siądzie za kierownicą po pijanemu. W środę dyrektor zakładu złożył zażalenie na postanowienie sądu.

- Moim zdaniem Sąd Okręgowy w Lublinie nie wziął pod uwagę wszystkich czynników prognostycznych przemawiających za przyjęciem przekonania, iż osadzony po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku prawnego - mówi płk. Zbigniew Drożyński, dyrektor Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Z deklaracji dyrektora wynika również, że w jeśli zażalenie nie poskutkuje, wciąż będzie wnioskował o przedterminowe zwolnienie Stanisława Z. Warunkiem jest odpowiednia ocena postępów w resocjalizacji, wystawiona przez komisję penitencjarną.

Stanisław Z. był strażnikiem w lubelskim areszcie śledczym. W czerwcu 2012 r. doprowadził do tragicznego wypadku. Wraz z żoną i czterema córkami bawił się na grillu. W drogę powrotną wyruszył za kierownicą samochodu. W Wólce Rokickiej zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwka kią. W wypadku zginęła żona strażnika oraz jego dwie córki. Dwójka starszych dzieci i kierowca kii zostali ciężko ranni. Badanie wykazało, strażnik miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Stanisławowi Z. groziło do 12 lat więzienia. Sąd skazał go na 4 lata i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W drugiej instancji zakaz ten skrócono do 10 lat.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
esaxa / 4 października 2014 r. o 18:09
0

(...) koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (...)

No właśnie, trudno to nazwać nieumyślnym spowodowaniem śmierci.

Avatar
Lubelak / 14 września 2014 r. o 10:39
0

Dobrze powiedziane - nic dodać nic ująć!

Kary dla pijanych morderców za kierownicą są w Polsce SKANDALICZNIE NISKIE!!!

Dobrze że Tusk odchodzi wreszcie,jest szansa że to się zmieni jak ta cała żydokomuna ustąpi !!!!!

Avatar
klawisz / 13 września 2014 r. o 23:19
0

Głos sumienia się odezwał.. cóż myślisz jak normalny człowiek i chwała Ci za to :) ale on w momencie zatrzymania miał 2,5 promila!

Jeżeli się kiedykowliek ktoś z Was "bawił" alkomatem to wie, że koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (żona - cóż dorosła (chyba) kobieta i wsiada z 4 dzieci z pijakiem za kółkiem więc jak dla mnie współwinna. Nie sądzę żeby chętnie odsiedział dożywocie czy oddał życie za życie rodziny skoro był w stanie zrobić to zrobił. Prawdziwy facet nie ryzykuje życia rodziny jeżdżąc po pijaku. Prawdziwy facet jest odpowiedzialny. Prawdziwy facet nie ma takich dylematów moralnych potem. Wiec jako, że to nie jest prawdziwy facet tylko jakiś ludzki (czy na pewno ?) wypierdek cebulowego społeczeństwa przymykającego oko na jazdę po pijaku i żyjącego w myśl zasady "mnie to nie spotka, mnie to nie dotyczy, to tylko kilka km" to nie wiem czy sumienie go gryzie tak jak sobie to wyobrażasz..

Może się mylę..

Ale jedno to fakt - zabił po pijaku, za kółkiem 3 osoby i za to powinnien dostać 25 lat min.

Dobrze powiedziane - nic dodać nic ująć!

Kary dla pijanych morderców za kierownicą są w Polsce SKANDALICZNIE NISKIE!!!

owiedziane - nic dodać nic ująć!

Kary dla pijanych morderców za kierownicą są w Polsce SKANDALICZNIE NISKIE!!!

rozwiń
Avatar
gość / 12 września 2014 r. o 12:51
0
Szyte grubymi nićmi- sitwa....
A z tego co pamiętam to chyba kerowca Kia to jego szwagier z rodziną. Czyli przestępstwo zostało w rodzinie....
Jako szary obywatel jestem za surowymi karami dla pijaków-bandytów.
Zwolnienie tego mordercy tylko zachęci innych do jazdy po pijaku.Np. bedzie gość wściekly na żonę , tesciową - bedzie chciał się ich pozbyć to po pijaku weźmie ich na przejaźdźkę, bęc w słup i co za morederstwo dostanie tylko 4 lata , a po 2 wyjdzie.
Avatar
Mędrzec Janusz / 12 września 2014 r. o 10:53
0

Ale on już został ukarany w momencie zdarzenie w najwiekszym wyobrażalnym wymiarze.

Z pewnością chętnie odsiedziałby dożwocie albo oddał życie żeby tylko jego żona i 2 córeczki żyły.

Głos sumienia się odezwał.. cóż myślisz jak normalny człowiek i chwała Ci za to :) ale on w momencie zatrzymania miał 2,5 promila!

Jeżeli się kiedykowliek ktoś z Was "bawił" alkomatem to wie, że koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (żona - cóż dorosła (chyba) kobieta i wsiada z 4 dzieci z pijakiem za kółkiem więc jak dla mnie współwinna. Nie sądzę żeby chętnie odsiedział dożywocie czy oddał życie za życie rodziny skoro był w stanie zrobić to zrobił. Prawdziwy facet nie ryzykuje życia rodziny jeżdżąc po pijaku. Prawdziwy facet jest odpowiedzialny. Prawdziwy facet nie ma takich dylematów moralnych potem. Wiec jako, że to nie jest prawdziwy facet tylko jakiś ludzki (czy na pewno ?) wypierdek cebulowego społeczeństwa przymykającego oko na jazdę po pijaku i żyjącego w myśl zasady "mnie to nie spotka, mnie to nie dotyczy, to tylko kilka km" to nie wiem czy sumienie go gryzie tak jak sobie to wyobrażasz..

Może się mylę..

Ale jedno to fakt - zabił po pijaku, za kółkiem 3 osoby i za to powinnien dostać 25 lat min.

Głos sumienia się odezwał.. cóż myślisz jak normalny człowiek i chwała Ci za to :) ale on w momencie zatrzymania miał 2,5 promila!

Jeżeli się kiedykowliek ktoś z Was "bawił" alkomatem to wie, że koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (żona - cóż dorosła (chyba) kobieta i wsiada z 4 dzieci z pijakiem za kółkiem więc jak dla mnie współwinna. Nie sądzę żeby chętnie odsiedział dożywocie czy oddał życie za życie rodziny skoro był w st... rozwiń

Avatar
szarak / 12 września 2014 r. o 10:30
0

Reka rękę myje

Avatar
eqwdewwf / 12 września 2014 r. o 09:24
0

jak najdłuższe wyroki dla pijanych morderców w mundurach!!!

Avatar
czytelnik / 12 września 2014 r. o 09:22
0

Pozwolę się zapytać, kto na szybkiego pisał ten artykuł? Byk za bykiem... 

Avatar
Gość / 12 września 2014 r. o 09:21
0

Ludzie zdecydujcie się na coś. Najpierw jęczycie, żeby karać pijanych kierowców bez litości a teraz płaczecie jaki on biedy i przez los pokarany. Nieważne kogo zabił jadąc po pijaku, kara ma być jedna bez względu na to czy to były osoby dla niego obce czy też rodzina.

Pytanie do dyrektora zakładu karnego: czy gdyby osadzony nie był strażnikiem więziennym też z taką stanowczością nalegałby na jego przedterminowe zwolnienie?

Policjant znowu ?

Policjant znowu ?

rozwiń
Avatar
z / 12 września 2014 r. o 08:47
0

Wyjdzie wczesniej lub nie, ale i tak najwiekszą jego karą będzie świadomość, że zabił swoją rodzine, większej kary dostać nie może.

Avatar
esaxa / 4 października 2014 r. o 18:09
0

(...) koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (...)

No właśnie, trudno to nazwać nieumyślnym spowodowaniem śmierci.

Avatar
Lubelak / 14 września 2014 r. o 10:39
0

Dobrze powiedziane - nic dodać nic ująć!

Kary dla pijanych morderców za kierownicą są w Polsce SKANDALICZNIE NISKIE!!!

Dobrze że Tusk odchodzi wreszcie,jest szansa że to się zmieni jak ta cała żydokomuna ustąpi !!!!!

Avatar
klawisz / 13 września 2014 r. o 23:19
0

Głos sumienia się odezwał.. cóż myślisz jak normalny człowiek i chwała Ci za to :) ale on w momencie zatrzymania miał 2,5 promila!

Jeżeli się kiedykowliek ktoś z Was "bawił" alkomatem to wie, że koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (żona - cóż dorosła (chyba) kobieta i wsiada z 4 dzieci z pijakiem za kółkiem więc jak dla mnie współwinna. Nie sądzę żeby chętnie odsiedział dożywocie czy oddał życie za życie rodziny skoro był w stanie zrobić to zrobił. Prawdziwy facet nie ryzykuje życia rodziny jeżdżąc po pijaku. Prawdziwy facet jest odpowiedzialny. Prawdziwy facet nie ma takich dylematów moralnych potem. Wiec jako, że to nie jest prawdziwy facet tylko jakiś ludzki (czy na pewno ?) wypierdek cebulowego społeczeństwa przymykającego oko na jazdę po pijaku i żyjącego w myśl zasady "mnie to nie spotka, mnie to nie dotyczy, to tylko kilka km" to nie wiem czy sumienie go gryzie tak jak sobie to wyobrażasz..

Może się mylę..

Ale jedno to fakt - zabił po pijaku, za kółkiem 3 osoby i za to powinnien dostać 25 lat min.

Dobrze powiedziane - nic dodać nic ująć!

Kary dla pijanych morderców za kierownicą są w Polsce SKANDALICZNIE NISKIE!!!

owiedziane - nic dodać nic ująć!

Kary dla pijanych morderców za kierownicą są w Polsce SKANDALICZNIE NISKIE!!!

rozwiń
Avatar
gość / 12 września 2014 r. o 12:51
0
Szyte grubymi nićmi- sitwa....
A z tego co pamiętam to chyba kerowca Kia to jego szwagier z rodziną. Czyli przestępstwo zostało w rodzinie....
Jako szary obywatel jestem za surowymi karami dla pijaków-bandytów.
Zwolnienie tego mordercy tylko zachęci innych do jazdy po pijaku.Np. bedzie gość wściekly na żonę , tesciową - bedzie chciał się ich pozbyć to po pijaku weźmie ich na przejaźdźkę, bęc w słup i co za morederstwo dostanie tylko 4 lata , a po 2 wyjdzie.
Avatar
Mędrzec Janusz / 12 września 2014 r. o 10:53
0

Ale on już został ukarany w momencie zdarzenie w najwiekszym wyobrażalnym wymiarze.

Z pewnością chętnie odsiedziałby dożwocie albo oddał życie żeby tylko jego żona i 2 córeczki żyły.

Głos sumienia się odezwał.. cóż myślisz jak normalny człowiek i chwała Ci za to :) ale on w momencie zatrzymania miał 2,5 promila!

Jeżeli się kiedykowliek ktoś z Was "bawił" alkomatem to wie, że koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (żona - cóż dorosła (chyba) kobieta i wsiada z 4 dzieci z pijakiem za kółkiem więc jak dla mnie współwinna. Nie sądzę żeby chętnie odsiedział dożywocie czy oddał życie za życie rodziny skoro był w stanie zrobić to zrobił. Prawdziwy facet nie ryzykuje życia rodziny jeżdżąc po pijaku. Prawdziwy facet jest odpowiedzialny. Prawdziwy facet nie ma takich dylematów moralnych potem. Wiec jako, że to nie jest prawdziwy facet tylko jakiś ludzki (czy na pewno ?) wypierdek cebulowego społeczeństwa przymykającego oko na jazdę po pijaku i żyjącego w myśl zasady "mnie to nie spotka, mnie to nie dotyczy, to tylko kilka km" to nie wiem czy sumienie go gryzie tak jak sobie to wyobrażasz..

Może się mylę..

Ale jedno to fakt - zabił po pijaku, za kółkiem 3 osoby i za to powinnien dostać 25 lat min.

Głos sumienia się odezwał.. cóż myślisz jak normalny człowiek i chwała Ci za to :) ale on w momencie zatrzymania miał 2,5 promila!

Jeżeli się kiedykowliek ktoś z Was "bawił" alkomatem to wie, że koleś nie był po 2 piwkach tylko miał ostro w czubie. Ale mimo to zaryzykował życie swojej rodziny i zabił 2 niewinne osoby (żona - cóż dorosła (chyba) kobieta i wsiada z 4 dzieci z pijakiem za kółkiem więc jak dla mnie współwinna. Nie sądzę żeby chętnie odsiedział dożywocie czy oddał życie za życie rodziny skoro był w st... rozwiń

Avatar
szarak / 12 września 2014 r. o 10:30
0

Reka rękę myje

Avatar
eqwdewwf / 12 września 2014 r. o 09:24
0

jak najdłuższe wyroki dla pijanych morderców w mundurach!!!

Avatar
czytelnik / 12 września 2014 r. o 09:22
0

Pozwolę się zapytać, kto na szybkiego pisał ten artykuł? Byk za bykiem... 

Avatar
Gość / 12 września 2014 r. o 09:21
0

Ludzie zdecydujcie się na coś. Najpierw jęczycie, żeby karać pijanych kierowców bez litości a teraz płaczecie jaki on biedy i przez los pokarany. Nieważne kogo zabił jadąc po pijaku, kara ma być jedna bez względu na to czy to były osoby dla niego obce czy też rodzina.

Pytanie do dyrektora zakładu karnego: czy gdyby osadzony nie był strażnikiem więziennym też z taką stanowczością nalegałby na jego przedterminowe zwolnienie?

Policjant znowu ?

Policjant znowu ?

rozwiń
Avatar
z / 12 września 2014 r. o 08:47
0

Wyjdzie wczesniej lub nie, ale i tak najwiekszą jego karą będzie świadomość, że zabił swoją rodzine, większej kary dostać nie może.