Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

17 listopada 2010 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Pociągi z Lublina do Lubartowa były w rozkładzie, ale i tak nie pojadą

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A

Jeszcze niedawno wszystko wskazywało na to, że połączenie kolejowe z Lublina do Lubartowa uda się uruchomić. Do finału zbliża się już remont torów, po których ma jeździć szynobus.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
PKP zrobiło mieszkańcom Lubartowa psikusa. Szynobusy znalazły się już w projekcie rozkładu jazdy, który ma wejść w życie 12 grudnia. Radość trwała krótko.

Czytaj więcej na MM Lubartów Rozkład już jest, ale pociągu do Lubartowa jeszcze długo nie będzie



Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 19 listopada 2010 o 16:42
0
[quote name='aron' timestamp='1290144841' post='384658']
Desiro też się psują, choć mniej niż Pesy, ale dużo palą, podobnie duńczyki i czechy. Inna sprawa że jaki by nie był ten szynajbus, to pociągi pasazerskie w woj. lubelskim nie majom sensu ekonomicznego.
[/quote]
Aron-kup sobie:"szynobus oraz derdol i nie pier*ol"!!!
Avatar
aron / 19 listopada 2010 o 06:34
0
Desiro też się psują, choć mniej niż Pesy, ale dużo palą, podobnie duńczyki i czechy. Inna sprawa że jaki by nie był ten szynajbus, to pociągi pasazerskie w woj. lubelskim nie majom sensu ekonomicznego.
Avatar
abb666 / 18 listopada 2010 o 02:35
0
@gość:
zanim wpadła do nas powódź już było wszystko zaklepane. A kasa na SA poszła z UE. To nie UMWL przyspieszył zakup, tylko sam producent się zadeklarował, że zrobi wcześniej.
@ rewident: ciekawe kiedy pojechały? Chyba, ze są jakieś tajemne stojące na odstawczych, za oporowym i jeden na szopie. Nie liczę tego co do Stalówki pojechał.
Avatar
Gość / 17 listopada 2010 o 22:08
0
W jakim celu zatem Zarząd Województwa przyspieszył zakup/dostawę szynobusów? Nie było innych, ważniejszych, choćby związanch z powodzią wydatków?
Avatar
xx / 17 listopada 2010 o 20:47
0
Niech kupia czeskie wagony samobiezne Skoda,niemieckie Desiro, albo duńskie MD.Nie psuja sie. A szybkosc do Lubartowa 60 km godzinę w zupełnosci wystarczy, tym bardziej, ze i tak nie zdazylby rozpedzić sie miedzy przystankami. Niech uruchomią kolej miejską Lublin Swidnik np co 20 minut. To będzie wielki postęp.
Avatar
Mariusz / 17 listopada 2010 o 20:38
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1290021250' post='383305']
A czytać ze zrozumieniem potrafisz? Tam napisali dlaczego! Nie opłaca się, gdyż jeśli za parę miesięcy mieliby zamknąć połączenie kolejowe to muszą uruchomić na ten czas komunikację zastępczą, czyli autobusy. A to jest wywalenie sporej kasy. Więc kombinują by pociągi nie jeździły do czasu wyremontowania torów. Oczywiście tysiące ludzi maja serdecznie w d. - no, ale to już inna historia.
[/quote]
Chyba sie nie zrozumielismy.Mnie ciekawia nie tyle te niedoszle szynobusy, ile skad nagle pomysl tak gruntownej, i chyba nieziemsko kosztownej, modernizacji linii, bez ktorej od dawien dawna wszyscy doskonale sie obywaja.
[quote name='Tomasz' timestamp='1290021250' post='383305']
A czytać ze zrozumieniem potrafisz? Tam napisali dlaczego! Nie opłaca się, gdyż jeśli za parę miesięcy mieliby zamknąć połączenie kolejowe to muszą uruchomić na ten czas komunikację zastępczą, czyli autobusy. A to jest wywalenie sporej kasy. Więc kombinują by pociągi nie jeździły do czasu wyremontowania torów. Oczywiście tysiące ludzi maja serdecznie w d. - no, ale to już inna historia.
[/quote]
Chyba sie nie zrozumielismy.Mnie ciekawia n... rozwiń
Avatar
Tomasz / 17 listopada 2010 o 20:14
0
[quote name='Mariusz' timestamp='1290018453' post='383244']
Na MM Lubartow pisza, ze podobno za kilka miesiecy planowany jest jakis kompleksowy remont tej linii, zeby pociagi mogly rozwijac predkosc do 120km/h, itd. ,itp...Dlatego nie oplaca sie podobno "puszczac" tam szynobusow na tak krotki okres czasu.Ktos cos z tego rozumie?Linia od kilkunastu lat praktycznie nieczynna i nikomu niepotrzebna, zapomniana, jak to mowia, przez Boga i ludzi, a tu nagle co?Ekspresy na trasie Lublin-Lubartow beda jezdzic...?
[/quote]

A czytać ze zrozumieniem potrafisz? Tam napisali dlaczego! Nie opłaca się, gdyż jeśli za parę miesięcy mieliby zamknąć połączenie kolejowe to muszą uruchomić na ten czas komunikację zastępczą, czyli autobusy. A to jest wywalenie sporej kasy. Więc kombinują by pociągi nie jeździły do czasu wyremontowania torów. Oczywiście tysiące ludzi maja serdecznie w d. - no, ale to już inna historia.
[quote name='Mariusz' timestamp='1290018453' post='383244']
Na MM Lubartow pisza, ze podobno za kilka miesiecy planowany jest jakis kompleksowy remont tej linii, zeby pociagi mogly rozwijac predkosc do 120km/h, itd. ,itp...Dlatego nie oplaca sie podobno "puszczac" tam szynobusow na tak krotki okres czasu.Ktos cos z tego rozumie?Linia od kilkunastu lat praktycznie nieczynna i nikomu niepotrzebna, zapomniana, jak to mowia, przez Boga i ludzi, a tu nagle co?Ekspresy na trasie Lublin-Lubartow beda jezdzic.... rozwiń
Avatar
ANTYPKP / 17 listopada 2010 o 20:04
0
PKP S.A. CZY PKP PLK S.A.TPO MAFIA ZŁODZIEJI, KTÓRA SIE SYPIE,TABOR POŻAL SIĘ BOŻE, INFRASTRUKTURA TEŻ, A URZĘDASY TO OSZUŚCI, CO OBIECUJĄ ZŁOTE GÓRY!!Z TAKIEGO BIGOSU TYLKO TORY ZWINĄĆ I ZAORAĆ!!KOLEJ NA EURO, PENDOLINO,CHA,CHA,ALE SIĘ UŚMIAŁEM!!
Avatar
Rewident / 17 listopada 2010 o 19:50
0
Nie pojadą bo cztery nowe szynobusy są zepsute - SZAJS to mało powiedziane , /dzisiaj pojechały do naprawy/ !!!!!!!
Avatar
Mariusz / 17 listopada 2010 o 19:27
0
Na MM Lubartow pisza, ze podobno za kilka miesiecy planowany jest jakis kompleksowy remont tej linii, zeby pociagi mogly rozwijac predkosc do 120km/h, itd. ,itp...Dlatego nie oplaca sie podobno "puszczac" tam szynobusow na tak krotki okres czasu.Ktos cos z tego rozumie?Linia od kilkunastu lat praktycznie nieczynna i nikomu niepotrzebna, zapomniana, jak to mowia, przez Boga i ludzi, a tu nagle co?Ekspresy na trasie Lublin-Lubartow beda jezdzic...?
Avatar
bambosh / 19 listopada 2010 o 16:42
0
[quote name='aron' timestamp='1290144841' post='384658']
Desiro też się psują, choć mniej niż Pesy, ale dużo palą, podobnie duńczyki i czechy. Inna sprawa że jaki by nie był ten szynajbus, to pociągi pasazerskie w woj. lubelskim nie majom sensu ekonomicznego.
[/quote]
Aron-kup sobie:"szynobus oraz derdol i nie pier*ol"!!!
Avatar
aron / 19 listopada 2010 o 06:34
0
Desiro też się psują, choć mniej niż Pesy, ale dużo palą, podobnie duńczyki i czechy. Inna sprawa że jaki by nie był ten szynajbus, to pociągi pasazerskie w woj. lubelskim nie majom sensu ekonomicznego.
Avatar
abb666 / 18 listopada 2010 o 02:35
0
@gość:
zanim wpadła do nas powódź już było wszystko zaklepane. A kasa na SA poszła z UE. To nie UMWL przyspieszył zakup, tylko sam producent się zadeklarował, że zrobi wcześniej.
@ rewident: ciekawe kiedy pojechały? Chyba, ze są jakieś tajemne stojące na odstawczych, za oporowym i jeden na szopie. Nie liczę tego co do Stalówki pojechał.
Avatar
Gość / 17 listopada 2010 o 22:08
0
W jakim celu zatem Zarząd Województwa przyspieszył zakup/dostawę szynobusów? Nie było innych, ważniejszych, choćby związanch z powodzią wydatków?
Avatar
xx / 17 listopada 2010 o 20:47
0
Niech kupia czeskie wagony samobiezne Skoda,niemieckie Desiro, albo duńskie MD.Nie psuja sie. A szybkosc do Lubartowa 60 km godzinę w zupełnosci wystarczy, tym bardziej, ze i tak nie zdazylby rozpedzić sie miedzy przystankami. Niech uruchomią kolej miejską Lublin Swidnik np co 20 minut. To będzie wielki postęp.
Avatar
Mariusz / 17 listopada 2010 o 20:38
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1290021250' post='383305']
A czytać ze zrozumieniem potrafisz? Tam napisali dlaczego! Nie opłaca się, gdyż jeśli za parę miesięcy mieliby zamknąć połączenie kolejowe to muszą uruchomić na ten czas komunikację zastępczą, czyli autobusy. A to jest wywalenie sporej kasy. Więc kombinują by pociągi nie jeździły do czasu wyremontowania torów. Oczywiście tysiące ludzi maja serdecznie w d. - no, ale to już inna historia.
[/quote]
Chyba sie nie zrozumielismy.Mnie ciekawia nie tyle te niedoszle szynobusy, ile skad nagle pomysl tak gruntownej, i chyba nieziemsko kosztownej, modernizacji linii, bez ktorej od dawien dawna wszyscy doskonale sie obywaja.
[quote name='Tomasz' timestamp='1290021250' post='383305']
A czytać ze zrozumieniem potrafisz? Tam napisali dlaczego! Nie opłaca się, gdyż jeśli za parę miesięcy mieliby zamknąć połączenie kolejowe to muszą uruchomić na ten czas komunikację zastępczą, czyli autobusy. A to jest wywalenie sporej kasy. Więc kombinują by pociągi nie jeździły do czasu wyremontowania torów. Oczywiście tysiące ludzi maja serdecznie w d. - no, ale to już inna historia.
[/quote]
Chyba sie nie zrozumielismy.Mnie ciekawia n... rozwiń
Avatar
Tomasz / 17 listopada 2010 o 20:14
0
[quote name='Mariusz' timestamp='1290018453' post='383244']
Na MM Lubartow pisza, ze podobno za kilka miesiecy planowany jest jakis kompleksowy remont tej linii, zeby pociagi mogly rozwijac predkosc do 120km/h, itd. ,itp...Dlatego nie oplaca sie podobno "puszczac" tam szynobusow na tak krotki okres czasu.Ktos cos z tego rozumie?Linia od kilkunastu lat praktycznie nieczynna i nikomu niepotrzebna, zapomniana, jak to mowia, przez Boga i ludzi, a tu nagle co?Ekspresy na trasie Lublin-Lubartow beda jezdzic...?
[/quote]

A czytać ze zrozumieniem potrafisz? Tam napisali dlaczego! Nie opłaca się, gdyż jeśli za parę miesięcy mieliby zamknąć połączenie kolejowe to muszą uruchomić na ten czas komunikację zastępczą, czyli autobusy. A to jest wywalenie sporej kasy. Więc kombinują by pociągi nie jeździły do czasu wyremontowania torów. Oczywiście tysiące ludzi maja serdecznie w d. - no, ale to już inna historia.
[quote name='Mariusz' timestamp='1290018453' post='383244']
Na MM Lubartow pisza, ze podobno za kilka miesiecy planowany jest jakis kompleksowy remont tej linii, zeby pociagi mogly rozwijac predkosc do 120km/h, itd. ,itp...Dlatego nie oplaca sie podobno "puszczac" tam szynobusow na tak krotki okres czasu.Ktos cos z tego rozumie?Linia od kilkunastu lat praktycznie nieczynna i nikomu niepotrzebna, zapomniana, jak to mowia, przez Boga i ludzi, a tu nagle co?Ekspresy na trasie Lublin-Lubartow beda jezdzic.... rozwiń
Avatar
ANTYPKP / 17 listopada 2010 o 20:04
0
PKP S.A. CZY PKP PLK S.A.TPO MAFIA ZŁODZIEJI, KTÓRA SIE SYPIE,TABOR POŻAL SIĘ BOŻE, INFRASTRUKTURA TEŻ, A URZĘDASY TO OSZUŚCI, CO OBIECUJĄ ZŁOTE GÓRY!!Z TAKIEGO BIGOSU TYLKO TORY ZWINĄĆ I ZAORAĆ!!KOLEJ NA EURO, PENDOLINO,CHA,CHA,ALE SIĘ UŚMIAŁEM!!
Avatar
Rewident / 17 listopada 2010 o 19:50
0
Nie pojadą bo cztery nowe szynobusy są zepsute - SZAJS to mało powiedziane , /dzisiaj pojechały do naprawy/ !!!!!!!
Avatar
Mariusz / 17 listopada 2010 o 19:27
0
Na MM Lubartow pisza, ze podobno za kilka miesiecy planowany jest jakis kompleksowy remont tej linii, zeby pociagi mogly rozwijac predkosc do 120km/h, itd. ,itp...Dlatego nie oplaca sie podobno "puszczac" tam szynobusow na tak krotki okres czasu.Ktos cos z tego rozumie?Linia od kilkunastu lat praktycznie nieczynna i nikomu niepotrzebna, zapomniana, jak to mowia, przez Boga i ludzi, a tu nagle co?Ekspresy na trasie Lublin-Lubartow beda jezdzic...?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!