Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

18 września 2019 r.
14:20

Lubartów: Ścieżki rowerowe, boiska i rewitalizacja parku

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 9 A A
Przy ul. Farnej powstanie Punkt Informacji Turystycznej
Przy ul. Farnej powstanie Punkt Informacji Turystycznej

Trwa wielkie budowanie w Lubartowie. Kilka inwestycji powstaje z publicznych pieniędzy magistratu, który wspomaga się przy tym unijną „kroplówką”. Niektóre z nich skończą się w tym roku, inne w 2020.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ścieżki

Jedną z oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców są ścieżki rowerowe wykonywane w ramach projektu Mobilny Lubelski Obszar Funkcjonalny. – Prace nad budową ścieżek rowerowych w ciągu ulic Lubelska – Rynek I – Słowackiego przebiegają zgodnie z harmonogramem. W tej chwili trwają prace nad budową ścieżki asfaltowej i przebudową chodnika – mówi Łukasz Chomicki, rzecznik prasowy magistratu. Koszt realizacji to blisko 3,5 mln zł.

Projekt obejmuje też realizację pierwszej części rozbudowy ulic Lubelskiej, Rynek I, Słowackiego i Batalionów Chłopskich, czyli budowę chodników, dróg rowerowych i pieszo-rowerowych. Planowana jest m.in. wymiana nawierzchni na chodnikach, na których dopuszczony zostanie ruch rowerowy. W ramach projektu powstaną też m.in. wiaty rowerowe oraz stojaki na rowery. Zakończenie prac planowane jest do 30 listopada.

Boiska

Budowa boiska przy ul. Batalionów Chłopskich przebiega zgodnie z harmonogramem. – Stoi już ogrodzenie, pojawiły się bramki i trybuny oraz sztuczna nawierzchnia. To będzie nowoczesny i funkcjonalny obiekt w otoczeniu zieleni – dodaje Chomicki.

Zgodnie z projektem przy ul. Batalionów Chłopskich powstanie boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, na którym zostaną wyznaczone palce do gry w piłkę nożną i ręczną o wymiarach 40x20m, koszykówkę o wymiarach 22x15 m oraz boisko do siatkówki o wymiarach 18x9 m.

Obiekt będzie oświetlony lampami parkowymi. Całość ma być otoczona zielenią parkową, stąd nowe nasadzenia drzew i krzewów. W sumie posadzonych zostanie 46 nowych drzew. Planowany termin zakończenia prac to również listopad.

Równolegle trwa budowa Stadionu Miejskiego przy ul. Parkowej. Wkrótce zostanie położona nowa nawierzchnia trawiasta. Stadion przy ul. Parkowej zyska pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią, trybuny, toalety, oświetlenie, nagłośnienie i zaplecze dla zawodników.

Coś dla turystów

Ku końcowi zmierzają prace związane z przebudową budynku przy ul. Farnej, gdzie zainstaluje się Punkt Informacji Turystycznej. Budowlańcy mają się uporać z gruntownym remontem do 30 listopada. – Remont polega na kompleksowej rewitalizacji. Fundamenty zostaną podbite, budynek zyska nową elewację, ściany zostaną ocieplone – wymienia rzecznik. Wymieniona zostanie więźba i pokrycie dachowe, a strop docieplony. PIT zacznie działać jeszcze w tym roku.

I Park Miejski

Koszt tej dwuletniej inwestycji to blisko 11 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana 9 sierpnia. Rozpoczął się pierwszy etap inwestycji, spuszczanie wody i oczyszczanie stawu. Woda w stawie ma być napowietrzana przez trzy gejzery. Wymieniona będzie również nawierzchnia alejek. Te w części historycznej będą miały nawierzchnię mineralną, z kolei główna ścieżka parku zostanie wyłożona kostką bazaltową. Plac przy fontannie oraz schody będą wykonane z kamienia.

– Kolejny krok to pielęgnacja drzew. Te prace pozwolą ograniczyć problem związany z obecnością m.in. wron, które zanieczyszczają teren – wyjaśnia rzecznik.

W ramach projektu pojawi się również nowa zieleń – wysoka i niska. Dziś w parku występuje 36 gatunków drzew i 6 gatunków krzewów. Po rewitalizacji pojawi się dodatkowych 6 gatunków drzew i 19 odmian krzewów. Łącznie do miejskiego ogrodu zostaną wprowadzone 92 nowe gatunki roślin, m.in. byliny, paprocie i trawy ozdobne.

Rewitalizacja parku zakłada również modernizację oświetlenia i montaż monitoringu. W parku pojawi się 167 nowych latarni LED. W kolejnych etapach zostanie ustawionych 78 drewnianych ławek parkowych, 34 ławki kamienne i blisko 30 koszy na śmieci. W ogrodzie miejskim stanie też drewniana altana – glorieta. Planowany termin zakończenia prac to 30 września przyszłego roku.

Na ukończeniu jest już boisko przy ul. Batalionów Chłopskich
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kol90 / 18 września 2019 r. o 18:04
+4
Ta ścieżka rowerowa to tak trochę na siłę jest budowana. Chodnik który istniał na ul Lubelskiej był za wąski na wydzielenie z niego oddzielnych pasów dla rowerów i dla pieszych. Nigdzie nie widziałem jeszcze tak wąskiej ścieżki rowerowej ! Będzie problem z wyprzedzaniem bez zjazdu na cześć pieszą chodnika. Bankowo będą zdarzać się kolizje z pieszymi. Zamiast asfaltowej nawierzchni ścieżki powinni ułożyć po prostu czerwoną kostkę obok starej kostki dla pieszych. A tak jest nierówno po włożyli krawężnik rozdzielający miedzy asfalt i kostkę. Pieszym się źle chodzi a i rowerzystom też to będzie przeszkadzać.
Ta ścieżka rowerowa to tak trochę na siłę jest budowana. Chodnik który istniał na ul Lubelskiej był za wąski na wydzielenie z niego oddzielnych pasów dla rowerów i dla pieszych. Nigdzie nie widziałem jeszcze tak wąskiej ścieżki rowerowej ! Będzie problem z wyprzedzaniem bez zjazdu na cześć pieszą chodnika. Bankowo będą zdarzać się kolizje z pieszymi. Zamiast asfaltowej nawierzchni ścieżki powinni ułożyć po prostu czerwoną kostkę obok starej kostki dla pieszych. A tak jest nierówno po włożyli krawężnik rozdzielający miedzy asfalt i kostkę. P... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 14:44
+4
błagam! Park miejski, który naprawdę służył mieszkańcom został "ogrodzony" i nic się tam nie dzieje. Nic więc dziwnego że taśmy zostały zerwane już następnego dnia i ludzie nadal korzystają z "placu budowy". Idę o zakład że do wiosny nic, ale to NIC się tam nie ruszy
Avatar
Wuwu / 21 września 2019 r. o 22:27
+3
Idąc ostatnio przez większość miasta z żalem patrzyłam na wykonanie i jakość tych ścieżek, porażka.. I te sterty piachu pozostawione pieszym na chodnikach w jakim celu??? BRAK SŁÓW WŁADZE MIASTA. Widać, że w teren nie wychodzicie i nasze miasto Was tak naprawdę nie interesuje, ponieważ dojezdzacie tu jedynie odbębnić tych kilka godzin pracy.... 
Avatar
kol90 / 1 października 2019 r. o 17:44
+1
Wychodzi co to ,że ta nowa "ścieżka rowerowa" nie będzie na całej długości ul. Lubelskiej. Już porozstawiali co 15-20 metrów znaki C-13 + C-16. Czyli wynika ,że odcinkami chodnik będzie wspólny dla rowerzystów i pieszych a tylko na pozostałej długości chodnika będzie ta nowa asfaltowa ścieżka rowerowa. Nie wiem co za magik takie coś wymyślił. Nie dość że na mieście jest tyle znaków drogowych to jeszcze teraz dodadzą z kilkadziesiąt nowych.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 15:36
+1
Nie wiem, którędy rowerzyści poruszają się w Lubartowie - ktoś pisze, że jezdnią. Przynajmniej lepiej niż w Lublinie, bo tutaj jeżdżą po chodnikach. Z dwojga złego wolę rowery na jezdni niż na chodniku. A gdy jest droga rowerowa, to ich miejsce jest na drodze rowerowej.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 15:21
+1
Ścieżki rowerowe hshaha. Jadąc codziennie do pracy przez cały Lubartów widzę rowerzystów którzy jeżdżą i owszem..... ale jezdnią. Mało kto. Korzysta z tych ścieżek za bagatela 3,5 mln. A na chodnikach ludzie ledwo chodzą bo są powykrzywiane, dziury, wyrwy w jezdniach. Szok.
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 17:59
0
nie rozumiem doprawdy po co taki koszt ścieżeczki rowerowej - zrywanie dobrej kostki, lanie asaltu. Wystrczylo pomalować czerwony pas na kostce i wydzielić w ten sposob scieżkę i prawie bezkosztowo spawdzić jak to działa,
Avatar
Woj / 19 września 2019 r. o 14:21
0
Hahaha. Jak mają korzystać, jak są jeszcze nie gotowe, czyli jeszcze nie ma ścieżek rowerowych. 
Avatar
kosztem / 19 września 2019 r. o 06:49
-1
Ta (Scieżka Rowerowa) i to co jest zrobione i jak to wygląda to jakaś ściema! Jak czytam to uwierzyć nie mogę! 3,5 bańki? Za co pytam? za co? Hm...... śmierdzi to nieźle...ta cała ścieżka dziwnych wymiarów, będzie tylko przeszkadzać przechodniom bo zrobiło się kosztem ścieżki ciasno jak w dup...! Gęsiego będą pisi chodzić a rowerzysci i tak jeżdzą dalej jak szaleni. CBA jakieś przejrzeć te wydatki powinno, bo taki chłam za 305 bani to ja jeszcze nie widziałem. To jest WAŁ - ale wybrali nowe władze ufffffffffff. Park 11 bamboli?  O*O  aż oczy mi włażą za wycinkę?   PS; Po co tę wyspę likwidować, jto taki mądry był  i miał taki pomysł pytam!!! Won od wyspy! Won
Ta (Scieżka Rowerowa) i to co jest zrobione i jak to wygląda to jakaś ściema! Jak czytam to uwierzyć nie mogę! 3,5 bańki? Za co pytam? za co? Hm...... śmierdzi to nieźle...ta cała ścieżka dziwnych wymiarów, będzie tylko przeszkadzać przechodniom bo zrobiło się kosztem ścieżki ciasno jak w dup...! Gęsiego będą pisi chodzić a rowerzysci i tak jeżdzą dalej jak szaleni. CBA jakieś przejrzeć te wydatki powinno, bo taki chłam za 305 bani to ja jeszcze nie widziałem. To jest WAŁ - ale wybrali nowe władze ufffffffffff. Park 11 bamboli?  O*O  aż ocz... rozwiń
Avatar
kol90 / 1 października 2019 r. o 17:44
+1
Wychodzi co to ,że ta nowa "ścieżka rowerowa" nie będzie na całej długości ul. Lubelskiej. Już porozstawiali co 15-20 metrów znaki C-13 + C-16. Czyli wynika ,że odcinkami chodnik będzie wspólny dla rowerzystów i pieszych a tylko na pozostałej długości chodnika będzie ta nowa asfaltowa ścieżka rowerowa. Nie wiem co za magik takie coś wymyślił. Nie dość że na mieście jest tyle znaków drogowych to jeszcze teraz dodadzą z kilkadziesiąt nowych.
Avatar
Wuwu / 21 września 2019 r. o 22:27
+3
Idąc ostatnio przez większość miasta z żalem patrzyłam na wykonanie i jakość tych ścieżek, porażka.. I te sterty piachu pozostawione pieszym na chodnikach w jakim celu??? BRAK SŁÓW WŁADZE MIASTA. Widać, że w teren nie wychodzicie i nasze miasto Was tak naprawdę nie interesuje, ponieważ dojezdzacie tu jedynie odbębnić tych kilka godzin pracy.... 
Avatar
Gość / 21 września 2019 r. o 17:59
0
nie rozumiem doprawdy po co taki koszt ścieżeczki rowerowej - zrywanie dobrej kostki, lanie asaltu. Wystrczylo pomalować czerwony pas na kostce i wydzielić w ten sposob scieżkę i prawie bezkosztowo spawdzić jak to działa,
Avatar
Woj / 19 września 2019 r. o 14:21
0
Hahaha. Jak mają korzystać, jak są jeszcze nie gotowe, czyli jeszcze nie ma ścieżek rowerowych. 
Avatar
kosztem / 19 września 2019 r. o 06:49
-1
Ta (Scieżka Rowerowa) i to co jest zrobione i jak to wygląda to jakaś ściema! Jak czytam to uwierzyć nie mogę! 3,5 bańki? Za co pytam? za co? Hm...... śmierdzi to nieźle...ta cała ścieżka dziwnych wymiarów, będzie tylko przeszkadzać przechodniom bo zrobiło się kosztem ścieżki ciasno jak w dup...! Gęsiego będą pisi chodzić a rowerzysci i tak jeżdzą dalej jak szaleni. CBA jakieś przejrzeć te wydatki powinno, bo taki chłam za 305 bani to ja jeszcze nie widziałem. To jest WAŁ - ale wybrali nowe władze ufffffffffff. Park 11 bamboli?  O*O  aż oczy mi włażą za wycinkę?   PS; Po co tę wyspę likwidować, jto taki mądry był  i miał taki pomysł pytam!!! Won od wyspy! Won
Ta (Scieżka Rowerowa) i to co jest zrobione i jak to wygląda to jakaś ściema! Jak czytam to uwierzyć nie mogę! 3,5 bańki? Za co pytam? za co? Hm...... śmierdzi to nieźle...ta cała ścieżka dziwnych wymiarów, będzie tylko przeszkadzać przechodniom bo zrobiło się kosztem ścieżki ciasno jak w dup...! Gęsiego będą pisi chodzić a rowerzysci i tak jeżdzą dalej jak szaleni. CBA jakieś przejrzeć te wydatki powinno, bo taki chłam za 305 bani to ja jeszcze nie widziałem. To jest WAŁ - ale wybrali nowe władze ufffffffffff. Park 11 bamboli?  O*O  aż ocz... rozwiń
Avatar
kol90 / 18 września 2019 r. o 18:04
+4
Ta ścieżka rowerowa to tak trochę na siłę jest budowana. Chodnik który istniał na ul Lubelskiej był za wąski na wydzielenie z niego oddzielnych pasów dla rowerów i dla pieszych. Nigdzie nie widziałem jeszcze tak wąskiej ścieżki rowerowej ! Będzie problem z wyprzedzaniem bez zjazdu na cześć pieszą chodnika. Bankowo będą zdarzać się kolizje z pieszymi. Zamiast asfaltowej nawierzchni ścieżki powinni ułożyć po prostu czerwoną kostkę obok starej kostki dla pieszych. A tak jest nierówno po włożyli krawężnik rozdzielający miedzy asfalt i kostkę. Pieszym się źle chodzi a i rowerzystom też to będzie przeszkadzać.
Ta ścieżka rowerowa to tak trochę na siłę jest budowana. Chodnik który istniał na ul Lubelskiej był za wąski na wydzielenie z niego oddzielnych pasów dla rowerów i dla pieszych. Nigdzie nie widziałem jeszcze tak wąskiej ścieżki rowerowej ! Będzie problem z wyprzedzaniem bez zjazdu na cześć pieszą chodnika. Bankowo będą zdarzać się kolizje z pieszymi. Zamiast asfaltowej nawierzchni ścieżki powinni ułożyć po prostu czerwoną kostkę obok starej kostki dla pieszych. A tak jest nierówno po włożyli krawężnik rozdzielający miedzy asfalt i kostkę. P... rozwiń
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 15:36
+1
Nie wiem, którędy rowerzyści poruszają się w Lubartowie - ktoś pisze, że jezdnią. Przynajmniej lepiej niż w Lublinie, bo tutaj jeżdżą po chodnikach. Z dwojga złego wolę rowery na jezdni niż na chodniku. A gdy jest droga rowerowa, to ich miejsce jest na drodze rowerowej.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 15:21
+1
Ścieżki rowerowe hshaha. Jadąc codziennie do pracy przez cały Lubartów widzę rowerzystów którzy jeżdżą i owszem..... ale jezdnią. Mało kto. Korzysta z tych ścieżek za bagatela 3,5 mln. A na chodnikach ludzie ledwo chodzą bo są powykrzywiane, dziury, wyrwy w jezdniach. Szok.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 14:44
+4
błagam! Park miejski, który naprawdę służył mieszkańcom został "ogrodzony" i nic się tam nie dzieje. Nic więc dziwnego że taśmy zostały zerwane już następnego dnia i ludzie nadal korzystają z "placu budowy". Idę o zakład że do wiosny nic, ale to NIC się tam nie ruszy
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Policjanci z pięciu radiowozów kontra 46-latek bez maseczki. Co naprawdę wydarzyło się podczas interwencji?
film

Policjanci z pięciu radiowozów kontra 46-latek bez maseczki. Co naprawdę wydarzyło się podczas interwencji?

W sieci duże emocje wzbudza film, na którym widać interwencję policjantów, usiłujących wyprowadzić z samochodu mężczyznę. Czy rzeczywiście powodem działań funkcjonariuszy był brak maseczki? Sprawdziliśmy, co naprawdę wydarzyło się na miejscu.

Ekoporządki na cmentarzu. Tu można odstawić znicze nadające się do ponownego wykorzystania

Ekoporządki na cmentarzu. Tu można odstawić znicze nadające się do ponownego wykorzystania

Ekologiczna inicjatywa na komunalnym cmentarzu w Zamościu. Pojawił się regał, na który można odstawić znicze nadające się do ponownego wykorzystania. Zwykle mnóstwo takich szklanych pojemników trafia na śmietnik.

Atelier w foyer. W tym mieszkaniu w Lublinie zrobisz sesję fotograficzną

Atelier w foyer. W tym mieszkaniu w Lublinie zrobisz sesję fotograficzną

W mieście przybyła firma, której oferta skierowana jest do pasjonatów fotografii i zawodowców. Właścicielki uważają, że była nisza na rynku i zadebiutowały.

Autodemolka w parku krajobrazowym koło Łęcznej
galeria

Autodemolka w parku krajobrazowym koło Łęcznej

Kilka rodzin z Ciechanek w powiecie łęczyńskim męczy się z nielegalną firmą demontującą stare auta w Nadwieprzańskim Parku Krajobrazowym. Hałas, smród palonego plastiku i ciągły stres zaprowadził ich na skraj wyczerpania. Właściciel „szrotu” zatruwa życie mieszkańcom od blisko dwóch lat.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2020 r.

Awantura o lubelskie łóżka od WOŚP. "Nie powinniśmy zastępować państwa"

Awantura o lubelskie łóżka od WOŚP. "Nie powinniśmy zastępować państwa"

Brońcie naszych łóżek! – zaapelował Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszło o przekazywanie na walkę z Covid-19 łóżek, które fundacja kupiła dla zupełnie innych pacjentów. Sprawa dotyczy m.in. jednego z lubelskich szpitali.

Wisła – Lewart Lubartów 3:1. Półfinał Pucharu Polski dla puławian

Wisła – Lewart Lubartów 3:1. Półfinał Pucharu Polski dla puławian

Po 45 minutach wydawało się, że w półfinale okręgowego Pucharu Polski zagra Lewart. Ekipa z Lubartowa prowadziła na wyjeździe z Wisłą 1:0. Po zmianie stron gospodarze całkowicie zdominowali jednak rywali i ostatecznie wygrali 3:1

Stare Miasto i Czuby. Ludzie Hołowni ogłaszają swoje pomysły na Lublin

Stare Miasto i Czuby. Ludzie Hołowni ogłaszają swoje pomysły na Lublin

Budowa podziemnych śmietników na Starym Mieście i przebudowa dojazdu do jednej z największych szkół w dzielnicy Czuby – to pomysły przedstawione w ramach tzw. kontraktów obywatelskich przez lubelskich działaczy ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Propozycje lokalnych inwestycji zgłosili mieszkańcy.

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski. Zasłynął rolą Boczka w "Kiepskich"

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski. Zasłynął rolą Boczka w "Kiepskich"

Prowadził programy dla dzieci, był aktorem filmowym i dubbingowym. Dariusz Gnatowski zmarł w wieku 59 lat.

Chełm, Międzyrzec Podlaski, Lubartów, Ryki. W środę rolnicy wychodzą na drogi
galeria

Chełm, Międzyrzec Podlaski, Lubartów, Ryki. W środę rolnicy wychodzą na drogi

Ponad 200 protestów w kraju zapowiadają na środę rolnicy sprzeciwiający się ustawie chroniącej zwierzęta. Blokady dróg będą też w województwie lubelskim.

ZTM Lublin dubluje kursy, ale przyznaje: "Mamy ograniczone rezerwy autobusów"

ZTM Lublin dubluje kursy, ale przyznaje: "Mamy ograniczone rezerwy autobusów"

Dodatkowe autobusy trafiły we wtorek na wybrane linie komunikacji miejskiej, bo na niektórych kursach wyczerpane były limity pasażerów mogących przebywać jednocześnie w pojeździe. ZTM ostrzega, że nie ma już zbyt wielu autobusów do dołożenia

KUL nie ukarze Przemysława Czarnka za "nie są równi ludziom normalnym"

KUL nie ukarze Przemysława Czarnka za "nie są równi ludziom normalnym"

– Zatwierdzone orzeczenie weszło w życie z dniem dzisiejszym – informuje rzecznik katolickiej uczelni.

Koronawirus. W szpitalu w Lublinie zakażeni młodzi ludzie nie mają sił zejść z łóżka
Zdjęcia
galeria

Koronawirus. W szpitalu w Lublinie zakażeni młodzi ludzie nie mają sił zejść z łóżka

– Pracujemy po 12 godzin w maskach i kombinezonach. To nie jest łatwe. Nikomu korona by z głowy nie spadła, gdyby założył maseczkę idąc do sklepu czy do pracy - mówi nam jeden z medyków z SPSK 4 w Lublinie.

Wirus w Urzędzie Miasta Lublin. Zakażonych już 15 pracowników

Wirus w Urzędzie Miasta Lublin. Zakażonych już 15 pracowników

O nowym ognisku koronawirusa w Urzędzie Miasta poinformowała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zakażenie potwierdzono u czterech pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania. Nie jest to pierwszy taki przypadek.

Siłownia w Lublinie jednak otwarta. Znalazła sposób na lockdown

Siłownia w Lublinie jednak otwarta. Znalazła sposób na lockdown

Mimo zakazu działalności siłowni i klubów fitness, część z nich otworzyła drzwi dla klientów. W salach do ćwiczeń prowadzą przygotowania zawodników klubów sportowych do startów, ale zawsze można… zapisać się do klubu. Niewykluczone, że rząd złagodzi przepisy i jeszcze w tym tygodniu baseny i siłownie zaczną działać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.