Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

9 marca 2008 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Śledztwo utknęło za granicą

0 7 A A

Śledztwo dotyczące wyprowadzenia z lubartowskiej spółdzielni ponad trzech milionów złotych utknęło w miejscu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokuratury w Wielkiej Brytanii, USA i Wyspach Marchala pomimo ponagleń nie przesłuchały dotąd ważnych świadków.

- Nasza prokuratura zdecydowała więc o zawieszeniu postępowania - mówi Beata Syk - Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

O dziwnych machinacjach finansowych poprzedniego zarządu spółdzielni pisaliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy, że jego członkowie wpadli na pomysł, żeby spółdzielcze pieniądze zainwestować na zagranicznych giełdach. Operacja miała przynieść duże zyski. Spółdzielnia wzięła kredyt, który przelała na zagraniczne konta. Ale pieniądze przepadły.

Prokuratura postawiła członkom poprzedniego zarządu zarzuty doprowadzenia spółdzielni do milionowych strat. Bardzo niekorzystna dla nich okazała się opinia biegłego księgowego. Aby skończyć śledztwa aktem oskarżenia prokuratorzy chcą przesłuchania świadków, którzy poza granicami Polski uczestniczyli w niekorzystnych dla spółdzielni transakcjach. Wystąpili więc o pomoc prawną do kilku państw. Mimo ponagleń dotąd nie nadeszły odpowiedzi.

Kiedy zostanie wznowione śledztwo - nie wiadomo. Przy wyjaśnianiu jego głównego wątku prokuratorzy natrafili na inne przykłady lekkomyślnego wydawania dużych kwot przez lubartowską spółdzielnię.

Blisko 150 tys. zł otrzymał prezes spółki ze Szczecina, który zajmował się odzyskaniem pieniędzy ze skarbu państwa za osiedlową infrastrukturę. 440 tys. zł dostał za prowadzenie sprawy, którą spółdzielnia wytoczyła urzędowi miejskiemu w Lubartowie. Prokuratura zarzuciła mu wyłudzenie od spółdzielni w sumie blisko 600 tys. zł. er

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anonimowy / 19 marca 2008 o 12:47
0
Tak samo była sytuacja że mieli remontować blok na Lubelskiej a okazało się że kazali podpisać nam taki kwitek który był o tym że musimy wziąć kredyt i dopiero nam wyremontują i ocieplą blok......
Nie wiem co oni myśleli sobie ale nikt nie podpisał i spółdzielnia musiała za swoje pieniądze ocieplić i wyremontować blok......
Hehe no to i tak im nic z tego nie wyszło....
pozdrawiam
Avatar
nieswiadomy / 12 marca 2008 o 08:45
0
a i jeszcze, a może niech LUBZEL policzy Ci zaliczkę np 10000 zł , no przecież za 6 miesięcy to rozlicza, tylko do tego czasu odetną ci prąd.Pozdrawiam.
Avatar
nieświadomy / 12 marca 2008 o 08:43
0
Asio, zaliczka????,zaliczka to kwota i ta może być dowolna, ale cena za 1 m3 to niestety nie. zaliczke rozliczą tylko po jakiej stawce za m3, i własnie o to chodzi, po ile mi rozlicza ta zaliczkę. a na razie prezesunio liczy dużo drożej niż powinien.
Avatar
obserwer / 11 marca 2008 o 11:27
0
"Proszę Państwa... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...to Oni....... Proszę Państwa...... Proszę Państwa... My to wszystko odzyskamy....wasz Komitet ... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...Wlasciwie to JA ... "
Avatar
Asio / 11 marca 2008 o 00:34
0
niektorzy to wierza we wszystko co ktos powie, czlowieku to co placisz to jest zaliczka na wode, ktora ci po pol roku rozlicza i bedziesz mial nadplate wiec jak nie masz pojecia o czym mowisz to lepiej sie nie odzywaj
Avatar
nieświadomy / 10 marca 2008 o 19:41
0
odzyskuje, a jakże , właśnie wystawił mieszkańcom spółdzielni rachunki za wodę ze stawka dużo większa niż ustaliła rada miasta.
Avatar
Lubartowiak / 10 marca 2008 o 15:56
0
A co z obecnym Prezesem Jackiem T.? Obiecał wszystko odzyskać!!!!!!!!!! Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie :-(((((
Avatar
Anonimowy / 19 marca 2008 o 12:47
0
Tak samo była sytuacja że mieli remontować blok na Lubelskiej a okazało się że kazali podpisać nam taki kwitek który był o tym że musimy wziąć kredyt i dopiero nam wyremontują i ocieplą blok......
Nie wiem co oni myśleli sobie ale nikt nie podpisał i spółdzielnia musiała za swoje pieniądze ocieplić i wyremontować blok......
Hehe no to i tak im nic z tego nie wyszło....
pozdrawiam
Avatar
nieswiadomy / 12 marca 2008 o 08:45
0
a i jeszcze, a może niech LUBZEL policzy Ci zaliczkę np 10000 zł , no przecież za 6 miesięcy to rozlicza, tylko do tego czasu odetną ci prąd.Pozdrawiam.
Avatar
nieświadomy / 12 marca 2008 o 08:43
0
Asio, zaliczka????,zaliczka to kwota i ta może być dowolna, ale cena za 1 m3 to niestety nie. zaliczke rozliczą tylko po jakiej stawce za m3, i własnie o to chodzi, po ile mi rozlicza ta zaliczkę. a na razie prezesunio liczy dużo drożej niż powinien.
Avatar
obserwer / 11 marca 2008 o 11:27
0
"Proszę Państwa... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...to Oni....... Proszę Państwa...... Proszę Państwa... My to wszystko odzyskamy....wasz Komitet ... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...... Proszę Państwa...Wlasciwie to JA ... "
Avatar
Asio / 11 marca 2008 o 00:34
0
niektorzy to wierza we wszystko co ktos powie, czlowieku to co placisz to jest zaliczka na wode, ktora ci po pol roku rozlicza i bedziesz mial nadplate wiec jak nie masz pojecia o czym mowisz to lepiej sie nie odzywaj
Avatar
nieświadomy / 10 marca 2008 o 19:41
0
odzyskuje, a jakże , właśnie wystawił mieszkańcom spółdzielni rachunki za wodę ze stawka dużo większa niż ustaliła rada miasta.
Avatar
Lubartowiak / 10 marca 2008 o 15:56
0
A co z obecnym Prezesem Jackiem T.? Obiecał wszystko odzyskać!!!!!!!!!! Po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie :-(((((
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut na ul. Wodopojnej. Jeden pas zablokowany
zdjęcia
galeria

Zderzenie aut na ul. Wodopojnej. Jeden pas zablokowany 3 0

Na ul. Wodopojnej doszło do kolizji volvo i fiata punto.

Puławy: Jest data zaprzysiężenia nowego prezydenta i ślubowania radnych

Puławy: Jest data zaprzysiężenia nowego prezydenta i ślubowania radnych 0 2

W najbliższy czwartek, 22 listopada, zaprzysiężeni zostaną radni nowej kadencji oraz nowy prezydent Paweł Maj. Wtedy poznamy także wyłonionych w głosowaniach przewodniczących rady miasta.

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna
film

Mają pieniądze, ale wynajęli mieszkanie i zadłużyli. Właścicielka bezsilna 0 2

Pani Bożena z Krakowa od kilku lat ma problem z lokatorami, którzy sukcesywnie zadłużają jej mieszkanie. Dlaczego ci dobrze dobrze sytuowani, piastujący wysokie stanowiska ludzie oszukują kobietę, która wynajęła im mieszkanie?

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł 14 2

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Kiedy tylko nadarzyła się okazja ukradli 6 tys. zł.

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 12 7

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 86 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 2

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 6

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 1

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 4

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 9

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 21

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!