Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

21 sierpnia 2011 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Śledztwo w sprawie powołania sekretarza Lubartowa

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 10 A A
Śledczy zainteresowali się sprawą  (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Śledczy zainteresowali się sprawą (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przeprowadzenia naboru na stanowisko sekretarza miasta Lubartowa. Sprawdzi czy burmistrz nadużył swoich uprawnień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Śledczy zainteresowali się sprawą po tym, jak Gazeta Wyborcza napisała, że stanowisko sekretarza zostało już przydzielone w umowie koalicyjnej kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości.

13 grudnia ub. roku taką umowę zawarli radni PiS, Wspólnoty Lubartowskiej oraz Porozumienia dla Lubartowa (ten ostatni klub przeszedł już do opozycji). Tymczasem stanowisko sekretarza obsadzane jest w drodze konkursu.

Na początku lata Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa, zwolnił Tadeusza Trąbkę, dotychczasowego sekretarza miasta. Potem ogłosił konkurs. Wystartowała w nim Anna Bielińska, ówczesna szefowa lubartowskiego PiS. Była jedyną kandydatką, która spełniała warunki formalne. Została sekretarzem. Zrzekła się członkostwa w partii.

Prokuratura Rejonowa w Lubartowie najpierw zleciła policji przeprowadzenie czynności sprawdzających. Potem zdecydowała o wszczęciu śledztwa.

– Prowadzone jest w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Lubartowa przy naborze na stanowisko sekretarza miasta – mówi Marcin Siwiec, prokurator rejonowy w Lubartowie.

Prawdopodobnie już niedługo na przesłuchania zostaną wezwani radni, którzy poparli umowę koalicyjną.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zamoscianin / 23 sierpnia 2011 o 15:58
0
[quote name='ciekawy' timestamp='1314096671' post='517333']
No jednak zamościaninie nie czytałeś dokładnie mojego postu; to nie jest podobny przykład. W Lubartowie najpierw wywalono z roboty pracownika samorządowego pod zmyślonym pretekstem, żeby zatrudnić pisiaka na podstawie tajnej, zawartej pół roku wcześniej umowy koalicyjnej. Czyli wykończono zwykłego, nie politycznego gościa i sfingowano konkurs. Jak nic artykuł 231 kodeksu karnego.
[/quote]
W Zamościu też wykończono zwykłego, apolitycznego pracownika - tego v-ce dyrektora wydziału komunalnego (z konkursu)poprzez ustawioną fikcyjną reorganizację wydziału, w wyniku której nic sie pod wzgledem faktycznym co do polepszenia pracy wydziału nie zmieniło a tylko fakt, że w jego miejsce powołano powolnego władzy młodego człowieka, którym łatwo sterować. Analogia jest taka sama. Apeluję o czytanie ze zrozumieniem. Acha, prezydent Zamoyski rzekomo jest apolityczny ale sprzyja mu baaaaardzo w Radzie miasta jedynie słuszna obecnie i baaaaardzo postępowa partia (tak samo mówionio o PZPR w latach 50-tych), która obecnie ma nieograniczoną władzę absolutną w Polsce.
[quote name='ciekawy' timestamp='1314096671' post='517333']
No jednak zamościaninie nie czytałeś dokładnie mojego postu; to nie jest podobny przykład. W Lubartowie najpierw wywalono z roboty pracownika samorządowego pod zmyślonym pretekstem, żeby zatrudnić pisiaka na podstawie tajnej, zawartej pół roku wcześniej umowy koalicyjnej. Czyli wykończono zwykłego, nie politycznego gościa i sfingowano konkurs. Jak nic artykuł 231 kodeksu karnego.
[/quote]
W Zamościu też wykończono zwykłego, apolitycznego pr... rozwiń
Avatar
ciekawy / 23 sierpnia 2011 o 12:51
0
No jednak zamościaninie nie czytałeś dokładnie mojego postu; to nie jest podobny przykład. W Lubartowie najpierw wywalono z roboty pracownika samorządowego pod zmyślonym pretekstem, żeby zatrudnić pisiaka na podstawie tajnej, zawartej pół roku wcześniej umowy koalicyjnej. Czyli wykończono zwykłego, nie politycznego gościa i sfingowano konkurs. Jak nic artykuł 231 kodeksu karnego.
Avatar
zamoscianin / 23 sierpnia 2011 o 08:21
0
[quote name='ciekawy' timestamp='1314078124' post='516943']
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała wygrać wspomniana szefowa. W Lubartowie jest zresztą ciekawa koalicja pisiaków i komuchów. W Warszawie plują na siebie a w terenie czeszą co się da. Prokurator jak nic.
[/quote]
W Zamościu było praktycznie tak samo. Młodziutki, tuż po studiach (socjologia) chłopak zostaje rzecznikiem Zamoyskiego, po upływie wymaganych trzech lat nagle prasa w radosny sposób obwieszcza, ze oto tenże referent zostaje sekretarzem miasta (nikt nie słyszał o zadnym konkursie). Tak samo było w tymże urzędzie ze stanowiskiem kierownika referatu w wydziale komunalnym: młody chłopak tuż po zaocznych studiach na jednej z zamoyskich szkół wyższych zostaje referentem w tymże wydziale. Po upływie trzech - czterech lat robi się fikcyjna reorganizację struktury w urzedzie miasta zamość, gdzie tylko ten wydział zostaje przeorganizowany w ten sposób, ze likwiduje się etat zastepcy dytektora wydziału (prawnika z wieloletnim stazem w administracji i w prywatnej praktyce, wybranego kilka lat wcześniej w drodze konkursu "z zewnątrz" ale który często miał swoje zdanie na różne tematy - jak np. w słynnej sprawie Włocha, i z tego wzgledu chyba był niewygodny), a nastepnie "cichaczem", bez fanfar prasy i bez ogłaszania żadnego konkursu "w scisłej konspiracji", w ramach tejże reorganizacji na miejsce zastepcy dyrektora tworzy sie etat kierownika referatu (uzasadniając to usprawnieniem pracy wydziału, chociaż gdzie tu jakieś usprawnienie i różnica - chyba tylko w nomenklaturze ???) i powołuje sie na stanowisko tego młodego chłopaczka (bo już niby ma trzyletni staż pracy). Pikanterii dodaje fakt, że gdy likwiduje się jakis wydział to zgodnie z przepisami prawa powinni być odwołani obaj dyrektorzy - i ten z likwidowanego etetu zastępca i ten naczelny i... powinien zostać przeprowadzony nowy konkurs na dyrektora naczelnego wydziału. Nic takiego nie miało miejsca i ten naczelny - pamietający "głębokie" lata osiemdziesiąte pozostał na stanowisku chyba jako "zasłużony" dla miasta Zamościa. Ciekawe również jest to, że ten stary dyrektor pełniąc funkcję kierowniczą w urzędzie miasta jest jednocześnie w tych samych godzinach pracy Prezesem TBS-ów w Zamościu ale to już inna bajka. Tak więc nie wiem dlaczego GW nagle robi wielkie "halo" w sprawie gdzie u władzy jest PIS a tam gdzie kryptoPO lub gdzie indziej takich spraw nie nagłasnia. Pozdrawiam zdrowo myślących i... aby do wyborów.
[quote name='ciekawy' timestamp='1314078124' post='516943']
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 23 sierpnia 2011 o 07:45
0
[quote name='Karlsrue' timestamp='1314076489' post='516933']
No i uprawiasz to samo co w artykule... Tam było kryterium polityczne (choć piszą że to był jedyny kandydat/ka) a ty kryterium wieku. A może o kompetencjach byśmy pogadali i nie ważne ile kto ma lat a ile kto umie.
[/quote]
No tak, ale w wieku dwudziestuparu lat jest się najwyżej kilka lat po studiach - przepraszam bardzo ale w tym wieku można być ewentualnie specjalistą od podrywania dziewczyn (i to nie zawsze) - w pozostałych kwestiach można się dopiero uczyć (o zarządzaniu ludżmi lub zarządzaniu miastem nie ma się pojęcia i nie przekona mnie nikt, że jest inaczej) - wyobraźmy sobie ordynatora oddziału w szpitalu odpowiedzialnego za zdrowie pacjentów, który jet tuż po studiach lub dwa, trzy lata po, bez odbycia należnego stażu i specjalizacji - myślę, że smiertelność na oddziale wzrosłaby gwałtownie Tak samo jest w administracji i w innych dziedzinach życia. A propos kwalifikacji, po to są konkursy na stanowiska aby te kwalifikacje sprawdzić, natomiast takie szemrane awansiki młodziutkich ludzi są często niczym innym tylko ukrytym nepotymzmem lub po cichu obsadzaniem stanowisk swoimi "zaufanymi" poddanymi. Pamietaj - młody jest znakomitym poddanym swojego "suwerena", bo, po pierwsze to jakby złapał Pana Boga za palec, po drugie nie ma bladego pojecia o życiu a wiedzę zdobytą na studiach nie zdążył jeszcze skonfrontować z życiem i rzeczywistością, po trzecie jest jeszcze zwyczajnie "młodocianie" głupi (co jest przywilejem wieku i proszę nie odbierać tego stwierdzenia w znaczeniu pejoratywnym), w związku z tym bedzie bezwglednie posłuszny swojemu panu, czyli pracodawcy - Prezydentowi.
[quote name='Karlsrue' timestamp='1314076489' post='516933']
No i uprawiasz to samo co w artykule... Tam było kryterium polityczne (choć piszą że to był jedyny kandydat/ka) a ty kryterium wieku. A może o kompetencjach byśmy pogadali i nie ważne ile kto ma lat a ile kto umie.
[/quote]
No tak, ale w wieku dwudziestuparu lat jest się najwyżej kilka lat po studiach - przepraszam bardzo ale w tym wieku można być ewentualnie specjalistą od podrywania dziewczyn (i to nie zawsze) - w pozostałych kwestiach mo... rozwiń
Avatar
ciekawy / 23 sierpnia 2011 o 07:42
0
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała wygrać wspomniana szefowa. W Lubartowie jest zresztą ciekawa koalicja pisiaków i komuchów. W Warszawie plują na siebie a w terenie czeszą co się da. Prokurator jak nic.
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała wygrać wspomniana szefowa. W Lubartowie jest zresztą ciekawa koalicja pisiaków i komuchów... rozwiń
Avatar
Karlsrue / 23 sierpnia 2011 o 07:14
0
[quote name='zamoscianin' timestamp='1314071261' post='516918']
A Zamość??? Powołano sekretarza miasta w taki sam sposób! Został nim ot tak sobie rzecznik prasowy Zamoyskiego - prosto z referenta dwudziestokilkuletni chłopaczyna bez doświadczenia od razu na sekretarza miasta. Tak samo z kierownikami w wydziale komunalnym - bez konkursu na kierownika dwudziestokilkuletni chłopaczyna, bez doświadczenia i ten sam scenariusz - bez konkursu z referenta na kierownika referatu! I co tutaj odpowiednie służby, redaktorzy i GW śpią???
[/quote]
No i uprawiasz to samo co w artykule... Tam było kryterium polityczne (choć piszą że to był jedyny kandydat/ka) a ty kryterium wieku. A może o kompetencjach byśmy pogadali i nie ważne ile kto ma lat a ile kto umie.
[quote name='zamoscianin' timestamp='1314071261' post='516918']
A Zamość??? Powołano sekretarza miasta w taki sam sposób! Został nim ot tak sobie rzecznik prasowy Zamoyskiego - prosto z referenta dwudziestokilkuletni chłopaczyna bez doświadczenia od razu na sekretarza miasta. Tak samo z kierownikami w wydziale komunalnym - bez konkursu na kierownika dwudziestokilkuletni chłopaczyna, bez doświadczenia i ten sam scenariusz - bez konkursu z referenta na kierownika referatu! I co tutaj odpowiednie służby, re... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 06:47
0
Tak jest we wszystkich jednostkach samorządowych poddać kontroli wszystkich, a nie wybiórczo tylko Lubartów
Avatar
zamoscianin / 23 sierpnia 2011 o 05:47
0
A Zamość??? Powołano sekretarza miasta w taki sam sposób! Został nim ot tak sobie rzecznik prasowy Zamoyskiego - prosto z referenta dwudziestokilkuletni chłopaczyna bez doświadczenia od razu na sekretarza miasta. Tak samo z kierownikami w wydziale komunalnym - bez konkursu na kierownika dwudziestokilkuletni chłopaczyna, bez doświadczenia i ten sam scenariusz - bez konkursu z referenta na kierownika referatu! I co tutaj odpowiednie służby, redaktorzy i GW śpią???
Avatar
Roch / 22 sierpnia 2011 o 22:57
0
Przecież tak jest wszędzie. Można zainteresować się konkursami w UM Łuków i Starostwie Powiatowym w Łukowie
Avatar
kolka / 22 sierpnia 2011 o 22:55
0
GWnianej gazecie można ingerować w sprawy samorządowe a Radiu Maryja nie ????. Takiej demokracji nie rozumiem -gdzie Piaseckiej-Hołdy wolno wszystko a o.Rydzykowi już nie.
Alinie Całej ,Żakowskiemu,Najsztubowi,Pietrasiewiczowi i Betlejewskiemu też o wiele więcej wolno niż Pospieszalskiemu,Gargas,Stankiewicz,Wilsteinowi,Zybertowiczowi.
Ja tej demokracji nie rozumiem. Nie rozumiem też ludzi którzy niegdyś tę demokrację z pomocą krzyża budowali bo nie za nimi a za krzyżem szedł Naród a dzisiaj te krzyże ze ścian nakazują zdejmować. Ja tej demokracji nie rozumiem.
Jednego prezydenta prawo zezwalało obrzucać inwektywami i go ośmieszać a innego ,chociaż większy głąb i nieuk już to prawo chroni ?. Ja tej demokracji nie rozumiem.
Szczepkowska w 1989 r zapewniała że w Polsce skończył się komunizm ? tylko że ci co machali książeczkami PZPR-u dzisiaj sprawują władzę a tacy ludzie jak Geremek i Michnik stali sie nawet ideowymi symbolami tutejszej demokracji . Z obrzydzeniem patrzę na ten wyuzdany kameleonizm wielolicowców....a tej demokracji najzwyczajniej nie rozumiem.
GWnianej gazecie można ingerować w sprawy samorządowe a Radiu Maryja nie ????. Takiej demokracji nie rozumiem -gdzie Piaseckiej-Hołdy wolno wszystko a o.Rydzykowi już nie.
Alinie Całej ,Żakowskiemu,Najsztubowi,Pietrasiewiczowi i Betlejewskiemu też o wiele więcej wolno niż Pospieszalskiemu,Gargas,Stankiewicz,Wilsteinowi,Zybertowiczowi.
Ja tej demokracji nie rozumiem. Nie rozumiem też ludzi którzy niegdyś tę demokrację z pomocą krzyża budowali bo nie za nimi a za krzyżem szedł Naród a dzisiaj te krzyże ze ścian nakazują zdejmować. ... rozwiń
Avatar
zamoscianin / 23 sierpnia 2011 o 15:58
0
[quote name='ciekawy' timestamp='1314096671' post='517333']
No jednak zamościaninie nie czytałeś dokładnie mojego postu; to nie jest podobny przykład. W Lubartowie najpierw wywalono z roboty pracownika samorządowego pod zmyślonym pretekstem, żeby zatrudnić pisiaka na podstawie tajnej, zawartej pół roku wcześniej umowy koalicyjnej. Czyli wykończono zwykłego, nie politycznego gościa i sfingowano konkurs. Jak nic artykuł 231 kodeksu karnego.
[/quote]
W Zamościu też wykończono zwykłego, apolitycznego pracownika - tego v-ce dyrektora wydziału komunalnego (z konkursu)poprzez ustawioną fikcyjną reorganizację wydziału, w wyniku której nic sie pod wzgledem faktycznym co do polepszenia pracy wydziału nie zmieniło a tylko fakt, że w jego miejsce powołano powolnego władzy młodego człowieka, którym łatwo sterować. Analogia jest taka sama. Apeluję o czytanie ze zrozumieniem. Acha, prezydent Zamoyski rzekomo jest apolityczny ale sprzyja mu baaaaardzo w Radzie miasta jedynie słuszna obecnie i baaaaardzo postępowa partia (tak samo mówionio o PZPR w latach 50-tych), która obecnie ma nieograniczoną władzę absolutną w Polsce.
[quote name='ciekawy' timestamp='1314096671' post='517333']
No jednak zamościaninie nie czytałeś dokładnie mojego postu; to nie jest podobny przykład. W Lubartowie najpierw wywalono z roboty pracownika samorządowego pod zmyślonym pretekstem, żeby zatrudnić pisiaka na podstawie tajnej, zawartej pół roku wcześniej umowy koalicyjnej. Czyli wykończono zwykłego, nie politycznego gościa i sfingowano konkurs. Jak nic artykuł 231 kodeksu karnego.
[/quote]
W Zamościu też wykończono zwykłego, apolitycznego pr... rozwiń
Avatar
ciekawy / 23 sierpnia 2011 o 12:51
0
No jednak zamościaninie nie czytałeś dokładnie mojego postu; to nie jest podobny przykład. W Lubartowie najpierw wywalono z roboty pracownika samorządowego pod zmyślonym pretekstem, żeby zatrudnić pisiaka na podstawie tajnej, zawartej pół roku wcześniej umowy koalicyjnej. Czyli wykończono zwykłego, nie politycznego gościa i sfingowano konkurs. Jak nic artykuł 231 kodeksu karnego.
Avatar
zamoscianin / 23 sierpnia 2011 o 08:21
0
[quote name='ciekawy' timestamp='1314078124' post='516943']
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała wygrać wspomniana szefowa. W Lubartowie jest zresztą ciekawa koalicja pisiaków i komuchów. W Warszawie plują na siebie a w terenie czeszą co się da. Prokurator jak nic.
[/quote]
W Zamościu było praktycznie tak samo. Młodziutki, tuż po studiach (socjologia) chłopak zostaje rzecznikiem Zamoyskiego, po upływie wymaganych trzech lat nagle prasa w radosny sposób obwieszcza, ze oto tenże referent zostaje sekretarzem miasta (nikt nie słyszał o zadnym konkursie). Tak samo było w tymże urzędzie ze stanowiskiem kierownika referatu w wydziale komunalnym: młody chłopak tuż po zaocznych studiach na jednej z zamoyskich szkół wyższych zostaje referentem w tymże wydziale. Po upływie trzech - czterech lat robi się fikcyjna reorganizację struktury w urzedzie miasta zamość, gdzie tylko ten wydział zostaje przeorganizowany w ten sposób, ze likwiduje się etat zastepcy dytektora wydziału (prawnika z wieloletnim stazem w administracji i w prywatnej praktyce, wybranego kilka lat wcześniej w drodze konkursu "z zewnątrz" ale który często miał swoje zdanie na różne tematy - jak np. w słynnej sprawie Włocha, i z tego wzgledu chyba był niewygodny), a nastepnie "cichaczem", bez fanfar prasy i bez ogłaszania żadnego konkursu "w scisłej konspiracji", w ramach tejże reorganizacji na miejsce zastepcy dyrektora tworzy sie etat kierownika referatu (uzasadniając to usprawnieniem pracy wydziału, chociaż gdzie tu jakieś usprawnienie i różnica - chyba tylko w nomenklaturze ???) i powołuje sie na stanowisko tego młodego chłopaczka (bo już niby ma trzyletni staż pracy). Pikanterii dodaje fakt, że gdy likwiduje się jakis wydział to zgodnie z przepisami prawa powinni być odwołani obaj dyrektorzy - i ten z likwidowanego etetu zastępca i ten naczelny i... powinien zostać przeprowadzony nowy konkurs na dyrektora naczelnego wydziału. Nic takiego nie miało miejsca i ten naczelny - pamietający "głębokie" lata osiemdziesiąte pozostał na stanowisku chyba jako "zasłużony" dla miasta Zamościa. Ciekawe również jest to, że ten stary dyrektor pełniąc funkcję kierowniczą w urzędzie miasta jest jednocześnie w tych samych godzinach pracy Prezesem TBS-ów w Zamościu ale to już inna bajka. Tak więc nie wiem dlaczego GW nagle robi wielkie "halo" w sprawie gdzie u władzy jest PIS a tam gdzie kryptoPO lub gdzie indziej takich spraw nie nagłasnia. Pozdrawiam zdrowo myślących i... aby do wyborów.
[quote name='ciekawy' timestamp='1314078124' post='516943']
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała... rozwiń
Avatar
zdziwiony / 23 sierpnia 2011 o 07:45
0
[quote name='Karlsrue' timestamp='1314076489' post='516933']
No i uprawiasz to samo co w artykule... Tam było kryterium polityczne (choć piszą że to był jedyny kandydat/ka) a ty kryterium wieku. A może o kompetencjach byśmy pogadali i nie ważne ile kto ma lat a ile kto umie.
[/quote]
No tak, ale w wieku dwudziestuparu lat jest się najwyżej kilka lat po studiach - przepraszam bardzo ale w tym wieku można być ewentualnie specjalistą od podrywania dziewczyn (i to nie zawsze) - w pozostałych kwestiach można się dopiero uczyć (o zarządzaniu ludżmi lub zarządzaniu miastem nie ma się pojęcia i nie przekona mnie nikt, że jest inaczej) - wyobraźmy sobie ordynatora oddziału w szpitalu odpowiedzialnego za zdrowie pacjentów, który jet tuż po studiach lub dwa, trzy lata po, bez odbycia należnego stażu i specjalizacji - myślę, że smiertelność na oddziale wzrosłaby gwałtownie Tak samo jest w administracji i w innych dziedzinach życia. A propos kwalifikacji, po to są konkursy na stanowiska aby te kwalifikacje sprawdzić, natomiast takie szemrane awansiki młodziutkich ludzi są często niczym innym tylko ukrytym nepotymzmem lub po cichu obsadzaniem stanowisk swoimi "zaufanymi" poddanymi. Pamietaj - młody jest znakomitym poddanym swojego "suwerena", bo, po pierwsze to jakby złapał Pana Boga za palec, po drugie nie ma bladego pojecia o życiu a wiedzę zdobytą na studiach nie zdążył jeszcze skonfrontować z życiem i rzeczywistością, po trzecie jest jeszcze zwyczajnie "młodocianie" głupi (co jest przywilejem wieku i proszę nie odbierać tego stwierdzenia w znaczeniu pejoratywnym), w związku z tym bedzie bezwglednie posłuszny swojemu panu, czyli pracodawcy - Prezydentowi.
[quote name='Karlsrue' timestamp='1314076489' post='516933']
No i uprawiasz to samo co w artykule... Tam było kryterium polityczne (choć piszą że to był jedyny kandydat/ka) a ty kryterium wieku. A może o kompetencjach byśmy pogadali i nie ważne ile kto ma lat a ile kto umie.
[/quote]
No tak, ale w wieku dwudziestuparu lat jest się najwyżej kilka lat po studiach - przepraszam bardzo ale w tym wieku można być ewentualnie specjalistą od podrywania dziewczyn (i to nie zawsze) - w pozostałych kwestiach mo... rozwiń
Avatar
ciekawy / 23 sierpnia 2011 o 07:42
0
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała wygrać wspomniana szefowa. W Lubartowie jest zresztą ciekawa koalicja pisiaków i komuchów. W Warszawie plują na siebie a w terenie czeszą co się da. Prokurator jak nic.
W Lubartowie kilkunastu cwaniaczków z burmistrzem na czele umówiło się pisemnie w grudniu 2010 r, że najpierw wywalą sekretarza, który jest zwykłym pracownikiem samorządowym a nie stanowiskiem politycznym, potem wsadzą na ten stołek szefową miejscowego pisu. Ta nie miała odpowiedniego stażu, więc zatrudnili ją na zastępstwie na byle jakim stanowisku i gdy uzyskała potrzebny staż wywalili sekretarza pod byle pozorem i ogłosili niby konkurs, który musiała wygrać wspomniana szefowa. W Lubartowie jest zresztą ciekawa koalicja pisiaków i komuchów... rozwiń
Avatar
Karlsrue / 23 sierpnia 2011 o 07:14
0
[quote name='zamoscianin' timestamp='1314071261' post='516918']
A Zamość??? Powołano sekretarza miasta w taki sam sposób! Został nim ot tak sobie rzecznik prasowy Zamoyskiego - prosto z referenta dwudziestokilkuletni chłopaczyna bez doświadczenia od razu na sekretarza miasta. Tak samo z kierownikami w wydziale komunalnym - bez konkursu na kierownika dwudziestokilkuletni chłopaczyna, bez doświadczenia i ten sam scenariusz - bez konkursu z referenta na kierownika referatu! I co tutaj odpowiednie służby, redaktorzy i GW śpią???
[/quote]
No i uprawiasz to samo co w artykule... Tam było kryterium polityczne (choć piszą że to był jedyny kandydat/ka) a ty kryterium wieku. A może o kompetencjach byśmy pogadali i nie ważne ile kto ma lat a ile kto umie.
[quote name='zamoscianin' timestamp='1314071261' post='516918']
A Zamość??? Powołano sekretarza miasta w taki sam sposób! Został nim ot tak sobie rzecznik prasowy Zamoyskiego - prosto z referenta dwudziestokilkuletni chłopaczyna bez doświadczenia od razu na sekretarza miasta. Tak samo z kierownikami w wydziale komunalnym - bez konkursu na kierownika dwudziestokilkuletni chłopaczyna, bez doświadczenia i ten sam scenariusz - bez konkursu z referenta na kierownika referatu! I co tutaj odpowiednie służby, re... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2011 o 06:47
0
Tak jest we wszystkich jednostkach samorządowych poddać kontroli wszystkich, a nie wybiórczo tylko Lubartów
Avatar
zamoscianin / 23 sierpnia 2011 o 05:47
0
A Zamość??? Powołano sekretarza miasta w taki sam sposób! Został nim ot tak sobie rzecznik prasowy Zamoyskiego - prosto z referenta dwudziestokilkuletni chłopaczyna bez doświadczenia od razu na sekretarza miasta. Tak samo z kierownikami w wydziale komunalnym - bez konkursu na kierownika dwudziestokilkuletni chłopaczyna, bez doświadczenia i ten sam scenariusz - bez konkursu z referenta na kierownika referatu! I co tutaj odpowiednie służby, redaktorzy i GW śpią???
Avatar
Roch / 22 sierpnia 2011 o 22:57
0
Przecież tak jest wszędzie. Można zainteresować się konkursami w UM Łuków i Starostwie Powiatowym w Łukowie
Avatar
kolka / 22 sierpnia 2011 o 22:55
0
GWnianej gazecie można ingerować w sprawy samorządowe a Radiu Maryja nie ????. Takiej demokracji nie rozumiem -gdzie Piaseckiej-Hołdy wolno wszystko a o.Rydzykowi już nie.
Alinie Całej ,Żakowskiemu,Najsztubowi,Pietrasiewiczowi i Betlejewskiemu też o wiele więcej wolno niż Pospieszalskiemu,Gargas,Stankiewicz,Wilsteinowi,Zybertowiczowi.
Ja tej demokracji nie rozumiem. Nie rozumiem też ludzi którzy niegdyś tę demokrację z pomocą krzyża budowali bo nie za nimi a za krzyżem szedł Naród a dzisiaj te krzyże ze ścian nakazują zdejmować. Ja tej demokracji nie rozumiem.
Jednego prezydenta prawo zezwalało obrzucać inwektywami i go ośmieszać a innego ,chociaż większy głąb i nieuk już to prawo chroni ?. Ja tej demokracji nie rozumiem.
Szczepkowska w 1989 r zapewniała że w Polsce skończył się komunizm ? tylko że ci co machali książeczkami PZPR-u dzisiaj sprawują władzę a tacy ludzie jak Geremek i Michnik stali sie nawet ideowymi symbolami tutejszej demokracji . Z obrzydzeniem patrzę na ten wyuzdany kameleonizm wielolicowców....a tej demokracji najzwyczajniej nie rozumiem.
GWnianej gazecie można ingerować w sprawy samorządowe a Radiu Maryja nie ????. Takiej demokracji nie rozumiem -gdzie Piaseckiej-Hołdy wolno wszystko a o.Rydzykowi już nie.
Alinie Całej ,Żakowskiemu,Najsztubowi,Pietrasiewiczowi i Betlejewskiemu też o wiele więcej wolno niż Pospieszalskiemu,Gargas,Stankiewicz,Wilsteinowi,Zybertowiczowi.
Ja tej demokracji nie rozumiem. Nie rozumiem też ludzi którzy niegdyś tę demokrację z pomocą krzyża budowali bo nie za nimi a za krzyżem szedł Naród a dzisiaj te krzyże ze ścian nakazują zdejmować. ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 5 1

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 3 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 35 7

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!