Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2008 r.
14:44
Edytuj ten wpis

27 maja strajkują nauczyciele (wideo)

0 19 A A

Uwaga rodzice! Weźcie urlop albo zorganizujcie opiekunów dla swoich dzieci na najbliższy wtorek. Szkoły będą wtedy zamknięte.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Lubelszczyzna jest już w ogniu strajku - mówi Celina Stasiak, prezes lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. - W referendach przeprowadzonych w placówkach oświatowych naszego regionu, ponad 70 proc. pracowników opowiedziało się za strajkiem.

W Lublinie, ze stu kilkunastu placówek, do protestu przystąpi 106. A są takie gminy, jak Kąkolewnica czy Sosnowica, gdzie strajk obejmie wszystkie placówki.

Dokładna lista strajkujących szkół, przedszkoli, poradni i ośrodków będzie znana jutro. - Na tych placówkach pojawią się informacje o planowanych działaniach - tłumaczy szefowa ZNP.

Strajk odbędzie się w najbliższy wtorek. Szkoły i placówki oświatowe zostaną wtedy oflagowane. Nauczyciele do pracy przyjdą, ale nie będą pracować. - Dlatego apelujemy do rodziców, żeby tego dnia nie przyprowadzali dzieci do szkół - mówi Stasiak. - I żeby zapewnili dzieciom opiekę.


Załadowane przez: Dziennik Wschodni. Realizacja: Agnieszka Antoń


Dla rodziców to spory kłopot. - Najwyżej zaprowadzę córkę do mojej matki, która jest rencistką i będzie miała czas, żeby się nią zająć - mówi Anna Majchrzak, matka gimnazjalistki z Lublina. - A ja muszę wziąć na jeden dzień urlop? - pyta zdenerwowana Dorota Olszewska, matka Bartka, ucznia szkoły podstawowej w Świdniku. - Po prostu nie mam z kim zostawić syna.

- Po to organizujemy strajk, żeby był uciążliwy. Jakby miał zapewniać pełen komfort dyrektorom i rodzicom, to po co go organizować - mówi Stasiak.

- Odpowiedzialność za to, co będzie się działo, chce się zepchnąć na nauczycieli - dodaje Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej "S” Regionu Środkowowschodniego. - Tymczasem ona spoczywa po stronie sprawujących władzę. Daliśmy im bardzo dużo czasu, żeby rozstrzygnąć to w formie dialogu. Ale to nie przyniosło efektu.

- Mamy do czynienia z sytuacją, o której ostrzegaliśmy - mówi Misiuk. - Determinacja środowiska oświatowego rośnie, a Ministerstwo Edukacji od trzech miesięcy zastanawia się, czy przystąpić do rozmów z nami. Mamy nadzieję, że rząd wreszcie zareaguje.

A jeśli nie? - Nie wykluczamy dalszych działań we wrześniu - zapowiada Stasiak. - Rządzący mają więc trochę czasu.

Czego domagają się nauczyciele:

* znacznego zwiększenia wynagrodzenia nauczycieli i pracowników niepedagogicznych
* utrzymania Karty Nauczyciela i dotychczasowych uprawnień emerytalnych
* przestrzegania zasady dialogu w sprawach oświatowych


Fot. Maciej Kaczanowski
(od lewej: Grażyna Pękala, Celina Stasiak, Teresa Misiuk)

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mizza2 / 26 maja 2008 o 19:18
0
A mógłby mi ktoś powiedzieć, czy sp 51 będzie w końcu strajkować?? Moi nauczyciele nic nam nie chcieli powiedzieć. Jeden mowił, ze strajku nie będzie u nas w szkole, drugi, że niewiadomo, trzeci ze być może. To w końcu jak jest??
Avatar
gm nr 9 / 23 maja 2008 o 23:35
0
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna moze byc problem bo mam kare do konca roku szkolnego ale damy rade niestety wrocilam do domu pod wplywem alkocholu i przypal ale kij
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna m... rozwiń
Avatar
matka nastolatka / 21 maja 2008 o 21:27
0
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę ani wakacji ani czasu pracy! Pieniądze jakie oni zarabiają mozna dostać po zawodówce a oni muszą mieć studia,przygotowanie pedagogiczne itp.. Po kilku latach użerania z tą bezstresowo wychowaną młodzieżą można do psychiatryka trafić! Nie możana też ciągle powtarzać,że jak się nauczycielom nie podobają zarobki to niech sobie innąpracę znajdą,bo ktoś te nasze dzieci uczyć musi! i dobrze byłoby,żeby to nie był byle kto a za pieniądze które tam płacą będą szli coraz słabsi .Płacimy podatki i nie nauczyciele naszych dzieci zarabiają godnie! Na emeryturę to wręcz żądam,zeby ich wysyłano wcześnie zanim zaczną głupoty opwiadać dzieciom. Kiedy rząd to zrozumie,że na dzieciach nie można oszczędzać.
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę an... rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 21:59
0
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.

Pozujesz na inteligentnego człowieka, a piszesz takie bzdury. Strajk z natury jest formą protestu, ktora polega na tym, że poprzez czasowe utrudnienie działalności ludzi, ma zwrócić uwagę ekip rządzących na problemy określonej grupy bądź grup spolecznych. Jest to ostateczność. Oczekujecie empatii ze strony nauczycieli, a gdzie empatia dla nich, skoro każda wzmianka o nauczycielach, o ich problemach budzi tyle negatywnych emocji. Czy ktokolwiek z was choć przez chwilę zadał sobie pytania : A może oni maja rację? Czy mają racje ci, ktorzy tylko krytykują nauczycieli. Niewielu z was zadaje sobie te pytania, a jeszcze mniej odpowiada na nie zgodnie z rzeczywistością. Jestem nauczycielką, odczuwam trudy mojej pracy a mimo to nigdy nie zmieniłabym zawodu, bo kocham to co robię. Staram sie dac najwiecej ile potrafię moim uczniom. Ale boli to, ze ludzie są tacy bezkrytyczni i zawistni. Czy ja mam pracować z ogromnym poświęceniem i otrzymywać za to marne grosze, a przecież kazdy z nas ma rodziny, ktopre nalezy utrzymać.
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie ... rozwiń
Avatar
ULZANA / 20 maja 2008 o 21:40
0
pedagog napisał:
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.
rozwiń
Avatar
jol / 20 maja 2008 o 20:53
0
do roboty święte krowy nic tylko pieniądze i duzo wolnego wstyd
Avatar
MATURZYSTA / 20 maja 2008 o 19:42
0
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe lekcji z języka polskiego.

A rząd wątpię żeby coś w tym pomógł. Minister edukacji już dawno powinna się poddać do dymisji. Najpierw afera z testem gimnazjalnym, teraz z maturą chociażby z matematyki. Kto za to odpowiada?? Bo chyba nie zwykli nauczyciele. Więc ludzie zastanówcie się!! Jak nauczyciel ma uczyć młodego człowieka logicznego myślenia, skoro na maturze z polskiego i tak musi trafić w klucz, który został napisany przez kogoś tam. Sądząc po tego rocznej maturze, raczej nikogo kompetentnego.

I szanujcie innego człowieka, nie wyzywajcie go od nierobów. Skoro uczeń ma wakacje to chyba logiczne, że nauczyciel też ma przerwę. Jeszcze parę lat i nie będzie miał kto uczyć waszych dzieci. I tak coraz większe są problemy, aby znaleźć nauczyciela takiego przedmiotu jakim jest chociażby język obcy nowożytny.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać. Któż lepiej może na nie odpowiedzieć jak nie uczeń przebywający z nauczycielami dzień w dzień??
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe le... rozwiń
Avatar
Lub07 / 20 maja 2008 o 18:47
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.

To jak ci sie cos nie podoba to wont
Avatar
Gość / 20 maja 2008 o 18:45
0
Radek napisał:
Takiego wała jak wezmę urlop. Dzieci do szkoły i za brak opieki lub jej odmowę skarga do prokuratury. Innym radzę to samo. A w najbliższych wyborach głosujemy na polityków z ikrą którzy nie będą się bali tego rozleniwionego towarzystwa i dadzą im tyle pracy co innym grupom zawodowym, bo z nadmiaru wolnego czasu państwo nauczycielstwo fruwa w obłokach.

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 17:14
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ - tak też sę wymawia. Sorry, ale to skrzywienie zawodowe.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ ... rozwiń
Avatar
mizza2 / 26 maja 2008 o 19:18
0
A mógłby mi ktoś powiedzieć, czy sp 51 będzie w końcu strajkować?? Moi nauczyciele nic nam nie chcieli powiedzieć. Jeden mowił, ze strajku nie będzie u nas w szkole, drugi, że niewiadomo, trzeci ze być może. To w końcu jak jest??
Avatar
gm nr 9 / 23 maja 2008 o 23:35
0
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna moze byc problem bo mam kare do konca roku szkolnego ale damy rade niestety wrocilam do domu pod wplywem alkocholu i przypal ale kij
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna m... rozwiń
Avatar
matka nastolatka / 21 maja 2008 o 21:27
0
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę ani wakacji ani czasu pracy! Pieniądze jakie oni zarabiają mozna dostać po zawodówce a oni muszą mieć studia,przygotowanie pedagogiczne itp.. Po kilku latach użerania z tą bezstresowo wychowaną młodzieżą można do psychiatryka trafić! Nie możana też ciągle powtarzać,że jak się nauczycielom nie podobają zarobki to niech sobie innąpracę znajdą,bo ktoś te nasze dzieci uczyć musi! i dobrze byłoby,żeby to nie był byle kto a za pieniądze które tam płacą będą szli coraz słabsi .Płacimy podatki i nie nauczyciele naszych dzieci zarabiają godnie! Na emeryturę to wręcz żądam,zeby ich wysyłano wcześnie zanim zaczną głupoty opwiadać dzieciom. Kiedy rząd to zrozumie,że na dzieciach nie można oszczędzać.
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę an... rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 21:59
0
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.

Pozujesz na inteligentnego człowieka, a piszesz takie bzdury. Strajk z natury jest formą protestu, ktora polega na tym, że poprzez czasowe utrudnienie działalności ludzi, ma zwrócić uwagę ekip rządzących na problemy określonej grupy bądź grup spolecznych. Jest to ostateczność. Oczekujecie empatii ze strony nauczycieli, a gdzie empatia dla nich, skoro każda wzmianka o nauczycielach, o ich problemach budzi tyle negatywnych emocji. Czy ktokolwiek z was choć przez chwilę zadał sobie pytania : A może oni maja rację? Czy mają racje ci, ktorzy tylko krytykują nauczycieli. Niewielu z was zadaje sobie te pytania, a jeszcze mniej odpowiada na nie zgodnie z rzeczywistością. Jestem nauczycielką, odczuwam trudy mojej pracy a mimo to nigdy nie zmieniłabym zawodu, bo kocham to co robię. Staram sie dac najwiecej ile potrafię moim uczniom. Ale boli to, ze ludzie są tacy bezkrytyczni i zawistni. Czy ja mam pracować z ogromnym poświęceniem i otrzymywać za to marne grosze, a przecież kazdy z nas ma rodziny, ktopre nalezy utrzymać.
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie ... rozwiń
Avatar
ULZANA / 20 maja 2008 o 21:40
0
pedagog napisał:
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.
rozwiń
Avatar
jol / 20 maja 2008 o 20:53
0
do roboty święte krowy nic tylko pieniądze i duzo wolnego wstyd
Avatar
MATURZYSTA / 20 maja 2008 o 19:42
0
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe lekcji z języka polskiego.

A rząd wątpię żeby coś w tym pomógł. Minister edukacji już dawno powinna się poddać do dymisji. Najpierw afera z testem gimnazjalnym, teraz z maturą chociażby z matematyki. Kto za to odpowiada?? Bo chyba nie zwykli nauczyciele. Więc ludzie zastanówcie się!! Jak nauczyciel ma uczyć młodego człowieka logicznego myślenia, skoro na maturze z polskiego i tak musi trafić w klucz, który został napisany przez kogoś tam. Sądząc po tego rocznej maturze, raczej nikogo kompetentnego.

I szanujcie innego człowieka, nie wyzywajcie go od nierobów. Skoro uczeń ma wakacje to chyba logiczne, że nauczyciel też ma przerwę. Jeszcze parę lat i nie będzie miał kto uczyć waszych dzieci. I tak coraz większe są problemy, aby znaleźć nauczyciela takiego przedmiotu jakim jest chociażby język obcy nowożytny.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać. Któż lepiej może na nie odpowiedzieć jak nie uczeń przebywający z nauczycielami dzień w dzień??
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe le... rozwiń
Avatar
Lub07 / 20 maja 2008 o 18:47
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.

To jak ci sie cos nie podoba to wont
Avatar
Gość / 20 maja 2008 o 18:45
0
Radek napisał:
Takiego wała jak wezmę urlop. Dzieci do szkoły i za brak opieki lub jej odmowę skarga do prokuratury. Innym radzę to samo. A w najbliższych wyborach głosujemy na polityków z ikrą którzy nie będą się bali tego rozleniwionego towarzystwa i dadzą im tyle pracy co innym grupom zawodowym, bo z nadmiaru wolnego czasu państwo nauczycielstwo fruwa w obłokach.

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 17:14
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ - tak też sę wymawia. Sorry, ale to skrzywienie zawodowe.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów

Wybory samorządowe 2018 - Janów Lubelski, Dzwola, Potok Wielki, Batorz, Godziszów, Chrzanów. Kandydaci na wójtów 0 0

Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów na wójta w powiecie janowskim

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina

"Nie będę ściągać imigrantów" - obiecuje kandydat na prezydenta Lublina 0 10

O swoich pomysłach na „politykę migracyjną Lublina” opowiadał dziś kandydujący na prezydenta miasta poseł Jakub Kulesza startujący w wyborach z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu

Przejechał jej po stopie wózkiem widłowym. 22-latka w szpitalu 0 4

22-latka trafiła do szpitala po tym jak kierowca wózka widłowego przejechał jej po stopie.

Obieraczki kapuściane w Skansenie
30 września 2018, 14:00

Obieraczki kapuściane w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na pokaz obieraczek kapuścianych, który odbędzie się 30 września o godz. 14.

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek

Kandydat częstuje kiełbasą, zapowiada promocję na stacji paliw i domowy trunek 14 6

Wyborców nie można częstować alkoholem. Kaszanką tak, o ile jest faktura. Takie wskazówki otrzymują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Tymczasem jeden z nich zaprasza na „promocję” na stacji paliw swojej żony, na której pojawi się m.in. „domowy trunek”

Czas na przełamanie Wisły Puławy

Czas na przełamanie Wisły Puławy 5 0

Dzisiaj zagra też Wisła Puławy. Drużyna Jacka Magnuszewskiego w ramach pierwszej rundy centralnych rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z GKS Drwinia (godz. 16)

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer
26 września 2018, 13:00

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer 0 0

Człowiek stojący na gzymsie, taśma opasująca budynek Ratusza i pobliskiego kościoła, płomienie buchające z okien kamienicy. Okazja, by dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi w środę i sobotę.

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość!

Otwierasz firmę? Zadbaj o księgowość! 0

Wielu ludzi, otwierając swoją pierwszą firmę, nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu finansami oraz w prowadzeniu księgowości. A to przecież fundamenty, na których powinna opierać się cała działalność. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, co zrobić, aby początek Twojej własnej działalności gospodarczej nie był taki straszny, jak go malują. A pomoże nam w tym narzędzie Taxomatic.

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym?

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym? 0

Sezon zimowy za pasem, a Ty nie masz jeszcze sprzętu na stok? Zastanawiasz się na pewno, co kupić, aby być dobrze przygotowanym na śnieżną zabawę. Przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym.

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 1 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna
galeria

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 14 32

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 11

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!