Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2008 r.
14:44
Edytuj ten wpis

27 maja strajkują nauczyciele (wideo)

0 19 A A

Uwaga rodzice! Weźcie urlop albo zorganizujcie opiekunów dla swoich dzieci na najbliższy wtorek. Szkoły będą wtedy zamknięte.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Lubelszczyzna jest już w ogniu strajku - mówi Celina Stasiak, prezes lubelskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. - W referendach przeprowadzonych w placówkach oświatowych naszego regionu, ponad 70 proc. pracowników opowiedziało się za strajkiem.

W Lublinie, ze stu kilkunastu placówek, do protestu przystąpi 106. A są takie gminy, jak Kąkolewnica czy Sosnowica, gdzie strajk obejmie wszystkie placówki.

Dokładna lista strajkujących szkół, przedszkoli, poradni i ośrodków będzie znana jutro. - Na tych placówkach pojawią się informacje o planowanych działaniach - tłumaczy szefowa ZNP.

Strajk odbędzie się w najbliższy wtorek. Szkoły i placówki oświatowe zostaną wtedy oflagowane. Nauczyciele do pracy przyjdą, ale nie będą pracować. - Dlatego apelujemy do rodziców, żeby tego dnia nie przyprowadzali dzieci do szkół - mówi Stasiak. - I żeby zapewnili dzieciom opiekę.


Załadowane przez: Dziennik Wschodni. Realizacja: Agnieszka Antoń


Dla rodziców to spory kłopot. - Najwyżej zaprowadzę córkę do mojej matki, która jest rencistką i będzie miała czas, żeby się nią zająć - mówi Anna Majchrzak, matka gimnazjalistki z Lublina. - A ja muszę wziąć na jeden dzień urlop? - pyta zdenerwowana Dorota Olszewska, matka Bartka, ucznia szkoły podstawowej w Świdniku. - Po prostu nie mam z kim zostawić syna.

- Po to organizujemy strajk, żeby był uciążliwy. Jakby miał zapewniać pełen komfort dyrektorom i rodzicom, to po co go organizować - mówi Stasiak.

- Odpowiedzialność za to, co będzie się działo, chce się zepchnąć na nauczycieli - dodaje Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej "S” Regionu Środkowowschodniego. - Tymczasem ona spoczywa po stronie sprawujących władzę. Daliśmy im bardzo dużo czasu, żeby rozstrzygnąć to w formie dialogu. Ale to nie przyniosło efektu.

- Mamy do czynienia z sytuacją, o której ostrzegaliśmy - mówi Misiuk. - Determinacja środowiska oświatowego rośnie, a Ministerstwo Edukacji od trzech miesięcy zastanawia się, czy przystąpić do rozmów z nami. Mamy nadzieję, że rząd wreszcie zareaguje.

A jeśli nie? - Nie wykluczamy dalszych działań we wrześniu - zapowiada Stasiak. - Rządzący mają więc trochę czasu.

Czego domagają się nauczyciele:

* znacznego zwiększenia wynagrodzenia nauczycieli i pracowników niepedagogicznych
* utrzymania Karty Nauczyciela i dotychczasowych uprawnień emerytalnych
* przestrzegania zasady dialogu w sprawach oświatowych


Fot. Maciej Kaczanowski
(od lewej: Grażyna Pękala, Celina Stasiak, Teresa Misiuk)

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mizza2 / 26 maja 2008 o 19:18
0
A mógłby mi ktoś powiedzieć, czy sp 51 będzie w końcu strajkować?? Moi nauczyciele nic nam nie chcieli powiedzieć. Jeden mowił, ze strajku nie będzie u nas w szkole, drugi, że niewiadomo, trzeci ze być może. To w końcu jak jest??
Avatar
gm nr 9 / 23 maja 2008 o 23:35
0
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna moze byc problem bo mam kare do konca roku szkolnego ale damy rade niestety wrocilam do domu pod wplywem alkocholu i przypal ale kij
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna m... rozwiń
Avatar
matka nastolatka / 21 maja 2008 o 21:27
0
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę ani wakacji ani czasu pracy! Pieniądze jakie oni zarabiają mozna dostać po zawodówce a oni muszą mieć studia,przygotowanie pedagogiczne itp.. Po kilku latach użerania z tą bezstresowo wychowaną młodzieżą można do psychiatryka trafić! Nie możana też ciągle powtarzać,że jak się nauczycielom nie podobają zarobki to niech sobie innąpracę znajdą,bo ktoś te nasze dzieci uczyć musi! i dobrze byłoby,żeby to nie był byle kto a za pieniądze które tam płacą będą szli coraz słabsi .Płacimy podatki i nie nauczyciele naszych dzieci zarabiają godnie! Na emeryturę to wręcz żądam,zeby ich wysyłano wcześnie zanim zaczną głupoty opwiadać dzieciom. Kiedy rząd to zrozumie,że na dzieciach nie można oszczędzać.
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę an... rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 21:59
0
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.

Pozujesz na inteligentnego człowieka, a piszesz takie bzdury. Strajk z natury jest formą protestu, ktora polega na tym, że poprzez czasowe utrudnienie działalności ludzi, ma zwrócić uwagę ekip rządzących na problemy określonej grupy bądź grup spolecznych. Jest to ostateczność. Oczekujecie empatii ze strony nauczycieli, a gdzie empatia dla nich, skoro każda wzmianka o nauczycielach, o ich problemach budzi tyle negatywnych emocji. Czy ktokolwiek z was choć przez chwilę zadał sobie pytania : A może oni maja rację? Czy mają racje ci, ktorzy tylko krytykują nauczycieli. Niewielu z was zadaje sobie te pytania, a jeszcze mniej odpowiada na nie zgodnie z rzeczywistością. Jestem nauczycielką, odczuwam trudy mojej pracy a mimo to nigdy nie zmieniłabym zawodu, bo kocham to co robię. Staram sie dac najwiecej ile potrafię moim uczniom. Ale boli to, ze ludzie są tacy bezkrytyczni i zawistni. Czy ja mam pracować z ogromnym poświęceniem i otrzymywać za to marne grosze, a przecież kazdy z nas ma rodziny, ktopre nalezy utrzymać.
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie ... rozwiń
Avatar
ULZANA / 20 maja 2008 o 21:40
0
pedagog napisał:
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.
rozwiń
Avatar
jol / 20 maja 2008 o 20:53
0
do roboty święte krowy nic tylko pieniądze i duzo wolnego wstyd
Avatar
MATURZYSTA / 20 maja 2008 o 19:42
0
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe lekcji z języka polskiego.

A rząd wątpię żeby coś w tym pomógł. Minister edukacji już dawno powinna się poddać do dymisji. Najpierw afera z testem gimnazjalnym, teraz z maturą chociażby z matematyki. Kto za to odpowiada?? Bo chyba nie zwykli nauczyciele. Więc ludzie zastanówcie się!! Jak nauczyciel ma uczyć młodego człowieka logicznego myślenia, skoro na maturze z polskiego i tak musi trafić w klucz, który został napisany przez kogoś tam. Sądząc po tego rocznej maturze, raczej nikogo kompetentnego.

I szanujcie innego człowieka, nie wyzywajcie go od nierobów. Skoro uczeń ma wakacje to chyba logiczne, że nauczyciel też ma przerwę. Jeszcze parę lat i nie będzie miał kto uczyć waszych dzieci. I tak coraz większe są problemy, aby znaleźć nauczyciela takiego przedmiotu jakim jest chociażby język obcy nowożytny.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać. Któż lepiej może na nie odpowiedzieć jak nie uczeń przebywający z nauczycielami dzień w dzień??
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe le... rozwiń
Avatar
Lub07 / 20 maja 2008 o 18:47
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.

To jak ci sie cos nie podoba to wont
Avatar
Gość / 20 maja 2008 o 18:45
0
Radek napisał:
Takiego wała jak wezmę urlop. Dzieci do szkoły i za brak opieki lub jej odmowę skarga do prokuratury. Innym radzę to samo. A w najbliższych wyborach głosujemy na polityków z ikrą którzy nie będą się bali tego rozleniwionego towarzystwa i dadzą im tyle pracy co innym grupom zawodowym, bo z nadmiaru wolnego czasu państwo nauczycielstwo fruwa w obłokach.

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 17:14
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ - tak też sę wymawia. Sorry, ale to skrzywienie zawodowe.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ ... rozwiń
Avatar
mizza2 / 26 maja 2008 o 19:18
0
A mógłby mi ktoś powiedzieć, czy sp 51 będzie w końcu strajkować?? Moi nauczyciele nic nam nie chcieli powiedzieć. Jeden mowił, ze strajku nie będzie u nas w szkole, drugi, że niewiadomo, trzeci ze być może. To w końcu jak jest??
Avatar
gm nr 9 / 23 maja 2008 o 23:35
0
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna moze byc problem bo mam kare do konca roku szkolnego ale damy rade niestety wrocilam do domu pod wplywem alkocholu i przypal ale kij
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna m... rozwiń
Avatar
matka nastolatka / 21 maja 2008 o 21:27
0
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę ani wakacji ani czasu pracy! Pieniądze jakie oni zarabiają mozna dostać po zawodówce a oni muszą mieć studia,przygotowanie pedagogiczne itp.. Po kilku latach użerania z tą bezstresowo wychowaną młodzieżą można do psychiatryka trafić! Nie możana też ciągle powtarzać,że jak się nauczycielom nie podobają zarobki to niech sobie innąpracę znajdą,bo ktoś te nasze dzieci uczyć musi! i dobrze byłoby,żeby to nie był byle kto a za pieniądze które tam płacą będą szli coraz słabsi .Płacimy podatki i nie nauczyciele naszych dzieci zarabiają godnie! Na emeryturę to wręcz żądam,zeby ich wysyłano wcześnie zanim zaczną głupoty opwiadać dzieciom. Kiedy rząd to zrozumie,że na dzieciach nie można oszczędzać.
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę an... rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 21:59
0
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.

Pozujesz na inteligentnego człowieka, a piszesz takie bzdury. Strajk z natury jest formą protestu, ktora polega na tym, że poprzez czasowe utrudnienie działalności ludzi, ma zwrócić uwagę ekip rządzących na problemy określonej grupy bądź grup spolecznych. Jest to ostateczność. Oczekujecie empatii ze strony nauczycieli, a gdzie empatia dla nich, skoro każda wzmianka o nauczycielach, o ich problemach budzi tyle negatywnych emocji. Czy ktokolwiek z was choć przez chwilę zadał sobie pytania : A może oni maja rację? Czy mają racje ci, ktorzy tylko krytykują nauczycieli. Niewielu z was zadaje sobie te pytania, a jeszcze mniej odpowiada na nie zgodnie z rzeczywistością. Jestem nauczycielką, odczuwam trudy mojej pracy a mimo to nigdy nie zmieniłabym zawodu, bo kocham to co robię. Staram sie dac najwiecej ile potrafię moim uczniom. Ale boli to, ze ludzie są tacy bezkrytyczni i zawistni. Czy ja mam pracować z ogromnym poświęceniem i otrzymywać za to marne grosze, a przecież kazdy z nas ma rodziny, ktopre nalezy utrzymać.
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15)
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie ... rozwiń
Avatar
ULZANA / 20 maja 2008 o 21:40
0
pedagog napisał:
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.
rozwiń
Avatar
jol / 20 maja 2008 o 20:53
0
do roboty święte krowy nic tylko pieniądze i duzo wolnego wstyd
Avatar
MATURZYSTA / 20 maja 2008 o 19:42
0
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe lekcji z języka polskiego.

A rząd wątpię żeby coś w tym pomógł. Minister edukacji już dawno powinna się poddać do dymisji. Najpierw afera z testem gimnazjalnym, teraz z maturą chociażby z matematyki. Kto za to odpowiada?? Bo chyba nie zwykli nauczyciele. Więc ludzie zastanówcie się!! Jak nauczyciel ma uczyć młodego człowieka logicznego myślenia, skoro na maturze z polskiego i tak musi trafić w klucz, który został napisany przez kogoś tam. Sądząc po tego rocznej maturze, raczej nikogo kompetentnego.

I szanujcie innego człowieka, nie wyzywajcie go od nierobów. Skoro uczeń ma wakacje to chyba logiczne, że nauczyciel też ma przerwę. Jeszcze parę lat i nie będzie miał kto uczyć waszych dzieci. I tak coraz większe są problemy, aby znaleźć nauczyciela takiego przedmiotu jakim jest chociażby język obcy nowożytny.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać. Któż lepiej może na nie odpowiedzieć jak nie uczeń przebywający z nauczycielami dzień w dzień??
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!!
Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech.
Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe le... rozwiń
Avatar
Lub07 / 20 maja 2008 o 18:47
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.

To jak ci sie cos nie podoba to wont
Avatar
Gość / 20 maja 2008 o 18:45
0
Radek napisał:
Takiego wała jak wezmę urlop. Dzieci do szkoły i za brak opieki lub jej odmowę skarga do prokuratury. Innym radzę to samo. A w najbliższych wyborach głosujemy na polityków z ikrą którzy nie będą się bali tego rozleniwionego towarzystwa i dadzą im tyle pracy co innym grupom zawodowym, bo z nadmiaru wolnego czasu państwo nauczycielstwo fruwa w obłokach.

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie

Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie rozwiń
Avatar
Nauczycielka / 20 maja 2008 o 17:14
0
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ - tak też sę wymawia. Sorry, ale to skrzywienie zawodowe.



A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 3 1

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 0 1

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 4 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 22 5

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 0 0

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 0

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem
film

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem 16 1

Mogilany, Kraków (woj. małopolskie). Tablica „W hołdzie twórcom niepodległości”, która została odsłonięta w Mogilanach w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ma literówkę. Tablica wymienia czterech ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. W nazwisku tego ostatniego pojawiła się jednak literówka, gdyż na tablicy widnieje nazwisko „Padarewski”.

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 0 5

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 6 16

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
galeria

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia] 1 1

Uroczystości w Zamościu rozpoczęły się marszem niepodległości, który wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie
17 listopada 2018, 11:00

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 11 odbędzie się organizowany przez Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!