Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 stycznia 2011 r.
21:43
Edytuj ten wpis

Bardziej prowincja czy średnia krajowa?

0 22 A A
Przeciętne wynagrodzenie w regionie wreszcie przekroczyło 3 tys. zł<br />
Przeciętne wynagrodzenie w regionie wreszcie przekroczyło 3 tys. zł

Pensje i zatrudnienie rosną w wyjątkowo szybkim tempie. Pod względem ilości nowych firm jesteśmy krajowym średniakiem. Nie ma tylko jak do nas dojechać. W całym województwie dramatycznie brakuje dróg.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taki obraz Lubelskiego kreślą statystycy. Porównali sytuację regionu w listopadzie 2010 roku z danymi sprzed 12 miesięcy.

Prywatni zatrudniają i płacą

W tym czasie zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło u nas o 7,9 proc. To bardzo dobry wynik, bo średnia krajowa to 0,1 proc. O pozycji województwa zdecydowały prywatne firmy. W budżetówce pracy jest coraz mniej.

Jeszcze szybciej urosły pensje. W tej chwili średnie wynagrodzenie w regionie to 3072,94 zł. Tymczasem, średnia krajowa to 3525,67 zł.

– Przekroczyliśmy barierę 3 tys. zł – mówi Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. – W okresie od listopada 2009 do listopada 2010 wynagrodzenia wzrosły o prawie 9 proc. Średnia w kraju wyniosła 3,6 proc. To blisko 500 zł różnicy.

Największe podwyżki zanotowano w przemyśle i sektorze związanym z obsługą rynku nieruchomości. O ponad 5 proc. wzrosły płace w budownictwie i transporcie. W handlu i gastronomii wzrost płac był symboliczny, a właśnie w tych branżach jest najwięcej ofert pracy. Zatrudnieni w tych branżach wciąż zarabiają nawet o 40 proc. mniej niż średnia wojewódzka.

Zakładamy firmy

W Lubelskiem mamy ponad 163 tys. firm. W ciągu roku wskaźnik ten wzrósł o ponad 5 proc. Daje nam to 10 miejsce w kraju.

– Jedna trzecia tych firm powstała w samym Lublinie – dodaje Markowski. – Jeden z powodów takiej sytuacji to drogi, których w większości regionu brakuje. Pod tym względem zamykamy krajową stawkę.
Marzymy o drogach, nie płacimy za mieszkania

Statystycy obliczyli, że na 100 km2 mamy niecałe 78 kilometrów dróg. Nieco lepsze jest podkarpackie. Świętokrzyskie znacznie nas wyprzedziło. Tam wskaźnik przekroczył 110 km.

Pod względem liczby nowych mieszkań, jesteśmy na 7 pozycji w kraju. Gdy spojrzymy na ilość rozpoczynanych budów, Lubelskie zajmuje 8 pozycję. Przeciętna powierzchnia mieszkania w województwie to 96 mkw. Większość to domy jednorodzinne i mieszkania prywatne. Nie wszystkich stać na taką inwestycję. Statystycy wskazują na dramatyczny brak mieszkań komunalnych i lokali w TBS. Takie lokale to ok. 2 proc. całego rynku. Jest ich mało i wciąż są za drogie. Liczba lokatorów, którzy nie płacą czynszu, wzrosła dwukrotnie. Gminy ich nie eksmitują, bo nie mają dokąd.

– W naszym rejestrze jest ok. 6 tys. osób oczekujących na mieszkanie socjalne lub komunalne – mówi Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych lubelskiego magistratu. – Rocznie mamy do dyspozycji ok. 160 mieszkań z odzysku. Nowych przez wiele lat nie budowano.

Dopiero w tym roku miasto ma do dyspozycji ponad 150 nowych mieszkań. Do tego 20 wynajętych w TBS. Nawet gdyby każdego roku urząd dysponował 200 lokalami, to teoretycznie na mieszkanie trzeba u nas czekać 30 lat.



Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maniek / 23 marca 2011 o 09:46
0
Przeciętnie, to ja i mój pies mamy po trzy nogi...
Avatar
anonim / 28 stycznia 2011 o 20:59
0
Ja zarabiam 1500 brutto a po odjęciu kosztów dojazdu do pracy zostaje mi na opłaty i "zęby w ścianę".Zero przyjemności tylko wegetacja z miesiąca na miesiąc.Polskie realia.
Avatar
anonim / 22 stycznia 2011 o 17:19
0
Gdzie wy takie oferty pracy widzicie najczęściej oferty to 1300-1500 brutto dla osób z wyższym wykształceniem ( takie samo dla sprzątaczek)
Avatar
jan / 21 stycznia 2011 o 18:35
0
Skąd się wzięła tak wysoka średnia płaca,chyba w budżetówce bo budownictwo i transport na takie pensje pracuje przez dwa miesiące.A wszystkie prywatne firmy płacą najniższą krajową co za tym idzie-niskie składki a pracownik ma satysfakcję że się o robi.
Avatar
gość / 12 stycznia 2011 o 13:05
0
[quote name='NIELORT' timestamp='1294822049' post='421119']
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LAT...A JA 20 LAT GŁOSOWĄŁEM, LICZYŁEM NA TO,ŻE W KOŃCU W NASZYM MIEŚCIE I WOJEWÓDZTWIE DOSTANĄ SIĘ DO STANOWISK LUDZIE Z POMYSŁAMI,CHĘCIAMI ZROBIENIA CZEGOKOLWIEK, ALE NIESTETY NIC Z TEOG JAK ZWYKLE NIE WYSZŁO,WIĘC Z KOŃCEM 2010 ROKU SKOŃCZYŁEM CHODZIĆ NA JAKIEKOLWIEK WYBORY,KONIEC I TAK DŁUGI ROBIENIE MNIE W BALONA!!!POLITYCY W RP TO OSZUŚCI, CWANIACY I ZŁODZIEJE,NIEZALEŻNIE OD PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ!!
[/quote]
Najgłupsza decyzja jaką mogłeś podjąć. Czy efekt jest pożądany czy nie to w wyborach trzeba brać udział!!! Myślisz że jak nie idziesz do wyborów to nie bierzesz w nich udziału??? Bierzesz tylko biernie, zaniżasz frekwencję ale decyzję podejmują za ciebie ci co głosują!!! Ułatwiasz tylko dopchanie się do koryta tym którzy mają największą rodzinę lub kolesiów.
[quote name='NIELORT' timestamp='1294822049' post='421119']
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LA... rozwiń
Avatar
fff / 12 stycznia 2011 o 11:39
0
do nas nie ma jak dojechac bo kto chce tu dojezdzac na tę bidę. a dróg nie robią tez w dróga stronę aby ta cała bieda nie zjechała się na zachód
Avatar
NIELORT / 12 stycznia 2011 o 09:47
0
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LAT...A JA 20 LAT GŁOSOWĄŁEM, LICZYŁEM NA TO,ŻE W KOŃCU W NASZYM MIEŚCIE I WOJEWÓDZTWIE DOSTANĄ SIĘ DO STANOWISK LUDZIE Z POMYSŁAMI,CHĘCIAMI ZROBIENIA CZEGOKOLWIEK, ALE NIESTETY NIC Z TEOG JAK ZWYKLE NIE WYSZŁO,WIĘC Z KOŃCEM 2010 ROKU SKOŃCZYŁEM CHODZIĆ NA JAKIEKOLWIEK WYBORY,KONIEC I TAK DŁUGI ROBIENIE MNIE W BALONA!!!POLITYCY W RP TO OSZUŚCI, CWANIACY I ZŁODZIEJE,NIEZALEŻNIE OD PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ!!
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LAT...A JA 20 LAT GŁOSOWĄŁEM, LICZYŁEM NA TO,ŻE W KOŃCU W NASZYM MIEŚCIE I WOJEWÓDZTWIE DOST... rozwiń
Avatar
czarny_tulipan / 12 stycznia 2011 o 09:46
0
Może jestem ślepa, ale patrząc na moje konto bankowe zarabiam z każdym rokiem mniej... z powyżej 1000 netto spadło mi na lekko ponad 700. Czy ja czegoś nie rozumiem? Ale jakby ktoś chciał mi dać te wspominane 3000 pewnie brutto to ja bardzo chętnie się przekwalifikuję.
Avatar
kk / 12 stycznia 2011 o 09:01
0
[quote name='sklepikarz' timestamp='1294781444' post='421000']
hmmm 3000zł średnia zaroków. ciekawe. dałem ogłoszenie w anonsach ze szukam do pracy w sklepiku spożywczym zaznaczyłem ze za najniższą krajową i co ... a no absolwenci KUL UMCS i inni młodzi wykształceni są gotowi za te pieniadze myć półki wycierać kurze i nadskaiwać niemiłym klientom. więc k..wa pytam pana Krzysztofa Markowskiego co on pierd...oli o zarobkach 3000netto czy brutto nalubelszczyźnie. jak mi w 5 godzin młodzi ludzie zapchali skrzynkę mailową !!! oczywiście nikogo z mgr nie przyjme bo nie chce ich dołować i zachęcać do pozostania w tym chorym kraju gdzie kłamcy śmieją sie z nich i wmawiają im ze jest dobrze jak jest naprawdę źle.
P.S. moze i srednia wynosi ok 12 tys ale dla kolesiów i dla osób z plecami po róznych układach i koneksjach.
[/quote]
Tak właśnie opisał Pan kwintesencję realiów na wsi lubelskiej ...
[quote name='sklepikarz' timestamp='1294781444' post='421000']
hmmm 3000zł średnia zaroków. ciekawe. dałem ogłoszenie w anonsach ze szukam do pracy w sklepiku spożywczym zaznaczyłem ze za najniższą krajową i co ... a no absolwenci KUL UMCS i inni młodzi wykształceni są gotowi za te pieniadze myć półki wycierać kurze i nadskaiwać niemiłym klientom. więc k..wa pytam pana Krzysztofa Markowskiego co on pierd...oli o zarobkach 3000netto czy brutto nalubelszczyźnie. jak mi w 5 godzin młodzi ludzie zapchali skrzynkę ma... rozwiń
Avatar
Tomasz / 12 stycznia 2011 o 08:59
0
W NASZYM REGIONIE STAROSTA BURMISTRZ CZY PREZYDENT MIASTA ZARABIA ŚREDNIO 12 000 ZŁ SPRZEDAWCZYNI W SKLEPIE 2000ZŁ WIĘC MAMY ŚREDNIĄ 7000ZŁ, I O CO WAM CHODZI NIEDOWIARKI??? GDYBYŚMY WZIĘLI DO ŚREDNIEJ ZAROBKI PREZESÓW SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA (KTÓRE W WIĘKSZOŚCI PRZYNOSZĄ STRATY)I PRACOWNIKÓW HIPERMARKETÓW TO BY NAM ŚREDNIA WYSZŁA ZE 20 000ZŁ!
A WY TYLKO BIADOLICIE I NARZEKACIE- ZAPISYWAĆ SIĘ DO PO lub PSL TO MOŻE I WAM SIĘ ŚREDNIA PODNIESIE JAK PO ZNAJOMOŚCI ZROBIĄ Z WAS URZĘDNIKÓW. TYLKO KOMU WTEDY PRZYJDZIE TYRAĆ NA TYCH NIEUDACZNIKÓW NIEROBÓW???
Avatar
maniek / 23 marca 2011 o 09:46
0
Przeciętnie, to ja i mój pies mamy po trzy nogi...
Avatar
anonim / 28 stycznia 2011 o 20:59
0
Ja zarabiam 1500 brutto a po odjęciu kosztów dojazdu do pracy zostaje mi na opłaty i "zęby w ścianę".Zero przyjemności tylko wegetacja z miesiąca na miesiąc.Polskie realia.
Avatar
anonim / 22 stycznia 2011 o 17:19
0
Gdzie wy takie oferty pracy widzicie najczęściej oferty to 1300-1500 brutto dla osób z wyższym wykształceniem ( takie samo dla sprzątaczek)
Avatar
jan / 21 stycznia 2011 o 18:35
0
Skąd się wzięła tak wysoka średnia płaca,chyba w budżetówce bo budownictwo i transport na takie pensje pracuje przez dwa miesiące.A wszystkie prywatne firmy płacą najniższą krajową co za tym idzie-niskie składki a pracownik ma satysfakcję że się o robi.
Avatar
gość / 12 stycznia 2011 o 13:05
0
[quote name='NIELORT' timestamp='1294822049' post='421119']
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LAT...A JA 20 LAT GŁOSOWĄŁEM, LICZYŁEM NA TO,ŻE W KOŃCU W NASZYM MIEŚCIE I WOJEWÓDZTWIE DOSTANĄ SIĘ DO STANOWISK LUDZIE Z POMYSŁAMI,CHĘCIAMI ZROBIENIA CZEGOKOLWIEK, ALE NIESTETY NIC Z TEOG JAK ZWYKLE NIE WYSZŁO,WIĘC Z KOŃCEM 2010 ROKU SKOŃCZYŁEM CHODZIĆ NA JAKIEKOLWIEK WYBORY,KONIEC I TAK DŁUGI ROBIENIE MNIE W BALONA!!!POLITYCY W RP TO OSZUŚCI, CWANIACY I ZŁODZIEJE,NIEZALEŻNIE OD PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ!!
[/quote]
Najgłupsza decyzja jaką mogłeś podjąć. Czy efekt jest pożądany czy nie to w wyborach trzeba brać udział!!! Myślisz że jak nie idziesz do wyborów to nie bierzesz w nich udziału??? Bierzesz tylko biernie, zaniżasz frekwencję ale decyzję podejmują za ciebie ci co głosują!!! Ułatwiasz tylko dopchanie się do koryta tym którzy mają największą rodzinę lub kolesiów.
[quote name='NIELORT' timestamp='1294822049' post='421119']
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LA... rozwiń
Avatar
fff / 12 stycznia 2011 o 11:39
0
do nas nie ma jak dojechac bo kto chce tu dojezdzac na tę bidę. a dróg nie robią tez w dróga stronę aby ta cała bieda nie zjechała się na zachód
Avatar
NIELORT / 12 stycznia 2011 o 09:47
0
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LAT...A JA 20 LAT GŁOSOWĄŁEM, LICZYŁEM NA TO,ŻE W KOŃCU W NASZYM MIEŚCIE I WOJEWÓDZTWIE DOSTANĄ SIĘ DO STANOWISK LUDZIE Z POMYSŁAMI,CHĘCIAMI ZROBIENIA CZEGOKOLWIEK, ALE NIESTETY NIC Z TEOG JAK ZWYKLE NIE WYSZŁO,WIĘC Z KOŃCEM 2010 ROKU SKOŃCZYŁEM CHODZIĆ NA JAKIEKOLWIEK WYBORY,KONIEC I TAK DŁUGI ROBIENIE MNIE W BALONA!!!POLITYCY W RP TO OSZUŚCI, CWANIACY I ZŁODZIEJE,NIEZALEŻNIE OD PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ!!
TE MIETEK Z LUBELSKIEGO LEWIATANA, Z BUDOWĄ DRÓG I OBWODNICY ORAZ INWESTYCJAMI TO OBUDZIŁEŚ SIĘ ZA PÓŹNO O 15 LAT!!!TRZA BYŁO SIE MARTWIĆ WTEDY!!NASI TFU DECYDENCI LOKALNI TO TAKIE DNO I NIEROBY, BEZ ŻADNEGO POMYSŁU I CHĘCI!!BYLE DO PIEWRSZEGO POGRZAĆ TYŁEK NA STOŁKU, WZIĄŚĆ KASIORĘ I NA DZIAŁKĘ!!A O BARANACH KTÓRZY ZOSTALI WYBRANI DO STOLICY, DO PARLAMENTU TO NAWET SIE GADAC NIE CHCE,TAKIE DNO!!I TAK OD 20 LAT...A JA 20 LAT GŁOSOWĄŁEM, LICZYŁEM NA TO,ŻE W KOŃCU W NASZYM MIEŚCIE I WOJEWÓDZTWIE DOST... rozwiń
Avatar
czarny_tulipan / 12 stycznia 2011 o 09:46
0
Może jestem ślepa, ale patrząc na moje konto bankowe zarabiam z każdym rokiem mniej... z powyżej 1000 netto spadło mi na lekko ponad 700. Czy ja czegoś nie rozumiem? Ale jakby ktoś chciał mi dać te wspominane 3000 pewnie brutto to ja bardzo chętnie się przekwalifikuję.
Avatar
kk / 12 stycznia 2011 o 09:01
0
[quote name='sklepikarz' timestamp='1294781444' post='421000']
hmmm 3000zł średnia zaroków. ciekawe. dałem ogłoszenie w anonsach ze szukam do pracy w sklepiku spożywczym zaznaczyłem ze za najniższą krajową i co ... a no absolwenci KUL UMCS i inni młodzi wykształceni są gotowi za te pieniadze myć półki wycierać kurze i nadskaiwać niemiłym klientom. więc k..wa pytam pana Krzysztofa Markowskiego co on pierd...oli o zarobkach 3000netto czy brutto nalubelszczyźnie. jak mi w 5 godzin młodzi ludzie zapchali skrzynkę mailową !!! oczywiście nikogo z mgr nie przyjme bo nie chce ich dołować i zachęcać do pozostania w tym chorym kraju gdzie kłamcy śmieją sie z nich i wmawiają im ze jest dobrze jak jest naprawdę źle.
P.S. moze i srednia wynosi ok 12 tys ale dla kolesiów i dla osób z plecami po róznych układach i koneksjach.
[/quote]
Tak właśnie opisał Pan kwintesencję realiów na wsi lubelskiej ...
[quote name='sklepikarz' timestamp='1294781444' post='421000']
hmmm 3000zł średnia zaroków. ciekawe. dałem ogłoszenie w anonsach ze szukam do pracy w sklepiku spożywczym zaznaczyłem ze za najniższą krajową i co ... a no absolwenci KUL UMCS i inni młodzi wykształceni są gotowi za te pieniadze myć półki wycierać kurze i nadskaiwać niemiłym klientom. więc k..wa pytam pana Krzysztofa Markowskiego co on pierd...oli o zarobkach 3000netto czy brutto nalubelszczyźnie. jak mi w 5 godzin młodzi ludzie zapchali skrzynkę ma... rozwiń
Avatar
Tomasz / 12 stycznia 2011 o 08:59
0
W NASZYM REGIONIE STAROSTA BURMISTRZ CZY PREZYDENT MIASTA ZARABIA ŚREDNIO 12 000 ZŁ SPRZEDAWCZYNI W SKLEPIE 2000ZŁ WIĘC MAMY ŚREDNIĄ 7000ZŁ, I O CO WAM CHODZI NIEDOWIARKI??? GDYBYŚMY WZIĘLI DO ŚREDNIEJ ZAROBKI PREZESÓW SPÓŁEK SKARBU PAŃSTWA (KTÓRE W WIĘKSZOŚCI PRZYNOSZĄ STRATY)I PRACOWNIKÓW HIPERMARKETÓW TO BY NAM ŚREDNIA WYSZŁA ZE 20 000ZŁ!
A WY TYLKO BIADOLICIE I NARZEKACIE- ZAPISYWAĆ SIĘ DO PO lub PSL TO MOŻE I WAM SIĘ ŚREDNIA PODNIESIE JAK PO ZNAJOMOŚCI ZROBIĄ Z WAS URZĘDNIKÓW. TYLKO KOMU WTEDY PRZYJDZIE TYRAĆ NA TYCH NIEUDACZNIKÓW NIEROBÓW???
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 9 2

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 3

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0