Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 grudnia 2009 r.
12:48
Edytuj ten wpis

Bezrobocie wzrosło - gdzie znaleźć pracę na Lubelszczyźnie

0 22 A A

Z 11,6 proc. do 11,7 proc. wzrosło bezrobocie w naszym województwie. Równocześnie znacznie spadła liczba ofert pracy na Lubelszczyźnie. W październiku było ich 3622 – to o 1100 mniej, niż miesiąc wcześniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kończą się prace sezonowe w rolnictwie i budownictwie – tłumaczy Mirosław Fatyga, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. – Można się spodziewać, że przełom roku przyniesie nam wzrost bezrobocia.

W najlepszej sytuacji są mieszkańcy Lublina...


CAŁY ARTYKUŁ CZYTAJ NA STREFIE BIZNESU

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AnnaK / 16 lipca 2011 o 13:38
+1
Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy.
Musimy zawczasu zadbać, aby wszyscy, z którymi mamy dobre relacje wiedzieli, jaka [url="http://www.praca5.pl/praca-tymczasowa"]praca[/url] nas interesuje. Warto raz na jakiś czas się im przypominać, a także wysyłać swoje CV z prośbą, aby w miarę możliwości kierowali je do współpracowników i przełożonych mających wpływ na decyzje personalne w firmie.
Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd… tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych. Za: [url="http://www.praca5.pl"]www.praca5.pl[/url]
Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy.
Musimy zawczasu zadbać, aby wszyscy, z którymi mamy dobre relacje wiedzieli, jaka [url="http://www.praca5.pl/praca-tymczasowa"]praca[/url] nas interesuje. Warto raz na jakiś czas się im przypominać, a także wysyłać swoje CV z prośbą, aby w miarę możliwości... rozwiń
Avatar
9OCFE4 / 10 grudnia 2009 o 14:07
+1
Bezrobocie jest, bo nie ma szkół i rozsądnego systemu z dobrym programem.
Zlikwidowanie "zawodówek" było największą głupotą i nic tego nie zmieni. Teraz powoli i mozolnie odbudowuje się gdzieniegdzie te typy szkół, ale cały park maszynowy i dydaktyczny padł i trzeba go budować od nowa.
Ludzie kończą studia i nie potrafią napisać cv i listu motywacyjnego, nie mają pojęcia jak szukać i gdzie szukać pracy. Podstawowe rodzaje wniosków są dla nich trudne do wypełnienia bo nie potrafią pomyśleć.
Straszne.
Nowe fabryki zmniejszą bezrobocie, ale kto bedzie w nich pracował? Brak specjalistów.
Bezrobocie jest, bo nie ma szkół i rozsądnego systemu z dobrym programem.
Zlikwidowanie "zawodówek" było największą głupotą i nic tego nie zmieni. Teraz powoli i mozolnie odbudowuje się gdzieniegdzie te typy szkół, ale cały park maszynowy i dydaktyczny padł i trzeba go budować od nowa.
Ludzie kończą studia i nie potrafią napisać cv i listu motywacyjnego, nie mają pojęcia jak szukać i gdzie szukać pracy. Podstawowe rodzaje wniosków są dla nich trudne do wypełnienia bo nie potrafią pomyśleć.
Straszne.
Nowe fab... rozwiń
Avatar
Hagerty / 13 września 2019 o 16:42
0
Ja też jak to długo szukałem pracy, ale u mnie nic nie działało. Ale mój przyjaciel pokazał tę stronę i od tamtej pory zacząłem zarabiać bardzo dużo i teraz ja sobie niczego nie odmawiam  ***s://goxbet.com/pl/game/demoGame/3997  Fruit Mania Goxbet automaty online
Avatar
opiekunnestbank / 5 września 2019 o 08:22
0
Czy jest jakiś określony zestaw dokumentów jakie należy dostarczyć w celu potwierdzenia predyspozycji i faktycznych możliwości otwarcia i prowadzenia placówki bankowej Nest Banku?
Szanowny Panie, Nest Bank wymaga dostarczenia standardowych dokumentów dotyczących prowadzonej działalności oraz wypełnienia kilku dokumentów przygotowanych bezpośrednio przez Nest Bank. Lista wymaganych dokumentów: nestbank.pl/wspolpraca Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl
Szanowny Panie, Nest Bank wymaga dostarczenia standardowych dokumentów dotyczących prowadzonej działalności oraz wypełnienia kilku dokumentów przygotowanych bezpośrednio przez Nest Bank. Lista wymaganych dokumentów: nestbank.pl/wspolpraca Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl rozwiń
Avatar
moreno / 3 sierpnia 2019 o 17:24
0
Czy jest jakiś określony zestaw dokumentów jakie należy dostarczyć w celu potwierdzenia predyspozycji i faktycznych możliwości otwarcia i prowadzenia placówki bankowej Nest Banku?
Avatar
opiekunnestbank / 7 czerwca 2019 o 07:47
0
A czy ktoś z Was interesował się otwarciem własnej placówki bankowej? Myślę o tym coraz częściej i wydaje mi się, że po pierwsze to praca dla mnie, a po drugie, w mojej okolicy taki punkt by się przydał. Zastanawiam się, jakie warunki trzeba spełnić?
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl rozwiń
Avatar
Violka / 15 maja 2019 o 14:19
0
A czy ktoś z Was interesował się otwarciem własnej placówki bankowej? Myślę o tym coraz częściej i wydaje mi się, że po pierwsze to praca dla mnie, a po drugie, w mojej okolicy taki punkt by się przydał. Zastanawiam się, jakie warunki trzeba spełnić?
Avatar
pemst / 13 maja 2019 o 09:10
0
Dokładnie. Jeśli tylko ktoś chce pracy, to na spokojnie ją znajdzie. Opcji zatrudnienia jest całe mnóstwo, w różnych branżach, na różnych warunkach. Kierunek jest odpowiedni. O ile komuś zależy na pracy, to ją dostaje, a jak to będzie dalej wyglądało? Czas pokaże. Na pewno możliwości pracy jest teraz całe mnóstwo i zainteresowani etatem po prostu coś znajdą. 
Avatar
pssts / 17 kwietnia 2019 o 09:21
0
Dużo opcji pracy, EuroKadra, każdy może coś znaleźć, kwestia oczekiwań. Na pewno pod tym względem moment na rynku jest dobry. Jeśli komuś zależy na pracy, to coś znajdzie. Po prostu - tak to teraz wygląda, ale jak długo będzie podobnie? Trudno powiedzieć. 
Avatar
kertes / 21 marca 2019 o 09:08
0
Przecież nie ma żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Coś znajdzie się dla każdego, nie ma pod tym względem żadnych problemów, ale czy wykorzystacie okazje, to już całkiem inna kwestia. Na pewno duży plus jest taki, że teraz na rynku każdy może znaleźć zatrudnienie. Idźcie do EuroKadry - etat powinniście dostać bez problemów w ciągu kilku dni. 
Avatar
Hagerty / 13 września 2019 o 16:42
0
Ja też jak to długo szukałem pracy, ale u mnie nic nie działało. Ale mój przyjaciel pokazał tę stronę i od tamtej pory zacząłem zarabiać bardzo dużo i teraz ja sobie niczego nie odmawiam  ***s://goxbet.com/pl/game/demoGame/3997  Fruit Mania Goxbet automaty online
Avatar
opiekunnestbank / 5 września 2019 o 08:22
0
Czy jest jakiś określony zestaw dokumentów jakie należy dostarczyć w celu potwierdzenia predyspozycji i faktycznych możliwości otwarcia i prowadzenia placówki bankowej Nest Banku?
Szanowny Panie, Nest Bank wymaga dostarczenia standardowych dokumentów dotyczących prowadzonej działalności oraz wypełnienia kilku dokumentów przygotowanych bezpośrednio przez Nest Bank. Lista wymaganych dokumentów: nestbank.pl/wspolpraca Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl
Szanowny Panie, Nest Bank wymaga dostarczenia standardowych dokumentów dotyczących prowadzonej działalności oraz wypełnienia kilku dokumentów przygotowanych bezpośrednio przez Nest Bank. Lista wymaganych dokumentów: nestbank.pl/wspolpraca Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl rozwiń
Avatar
moreno / 3 sierpnia 2019 o 17:24
0
Czy jest jakiś określony zestaw dokumentów jakie należy dostarczyć w celu potwierdzenia predyspozycji i faktycznych możliwości otwarcia i prowadzenia placówki bankowej Nest Banku?
Avatar
opiekunnestbank / 7 czerwca 2019 o 07:47
0
A czy ktoś z Was interesował się otwarciem własnej placówki bankowej? Myślę o tym coraz częściej i wydaje mi się, że po pierwsze to praca dla mnie, a po drugie, w mojej okolicy taki punkt by się przydał. Zastanawiam się, jakie warunki trzeba spełnić?
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl rozwiń
Avatar
Violka / 15 maja 2019 o 14:19
0
A czy ktoś z Was interesował się otwarciem własnej placówki bankowej? Myślę o tym coraz częściej i wydaje mi się, że po pierwsze to praca dla mnie, a po drugie, w mojej okolicy taki punkt by się przydał. Zastanawiam się, jakie warunki trzeba spełnić?
Avatar
pemst / 13 maja 2019 o 09:10
0
Dokładnie. Jeśli tylko ktoś chce pracy, to na spokojnie ją znajdzie. Opcji zatrudnienia jest całe mnóstwo, w różnych branżach, na różnych warunkach. Kierunek jest odpowiedni. O ile komuś zależy na pracy, to ją dostaje, a jak to będzie dalej wyglądało? Czas pokaże. Na pewno możliwości pracy jest teraz całe mnóstwo i zainteresowani etatem po prostu coś znajdą. 
Avatar
pssts / 17 kwietnia 2019 o 09:21
0
Dużo opcji pracy, EuroKadra, każdy może coś znaleźć, kwestia oczekiwań. Na pewno pod tym względem moment na rynku jest dobry. Jeśli komuś zależy na pracy, to coś znajdzie. Po prostu - tak to teraz wygląda, ale jak długo będzie podobnie? Trudno powiedzieć. 
Avatar
kertes / 21 marca 2019 o 09:08
0
Przecież nie ma żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Coś znajdzie się dla każdego, nie ma pod tym względem żadnych problemów, ale czy wykorzystacie okazje, to już całkiem inna kwestia. Na pewno duży plus jest taki, że teraz na rynku każdy może znaleźć zatrudnienie. Idźcie do EuroKadry - etat powinniście dostać bez problemów w ciągu kilku dni. 
Avatar
pestore / 7 września 2018 o 09:14
0
Idziecie do agencji EuroKadra i praca jest. Każdy może coś znaleźć, na sensownych warunkach. Ogólnie rynek jest w całkiem innej sytuacji, niż był. Tak więc naprawdę - jest co robić, jest gdzie pracować. 
Avatar
pesaro / 6 sierpnia 2018 o 09:09
0
EuroKadra - jest co robić, każdy znajdzie zatrudnienie, pod tym względem warunki są spoko. Raczej mało kto spodziewał się, że sytuacja będzie wyglądać aż tak. Z agencji pracy można się dostać do znanych firm, z dobrym wynagrodzeniem. Raczej mało kto spodziewał się, że to wszystko zajdzie aż tak daleko. 
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna zaprezentował się swoim kibicom [ZDJĘCIA]
galeria

Górnik Łęczna zaprezentował się swoim kibicom [ZDJĘCIA] 0 0

W niedzielę wieczorem w hali SP nr 4 przy ulicy Jaśminowej w Łęcznej Górnik Łęczna zaprezentował się swoim kibicom. Punktem kulminacyjnym spotkania była prezentacja zespołów seniorskich kobiet występującej w Ekstralidze kobiet, a także mężczyzn, którzy występują w drugiej lidze, ale wiosną chcą skutecznie powalczyć o awans

Francuskie miasto rezygnuje ze współpracy z Kraśnikiem. Stracą na tym najbardziej dzieci

Francuskie miasto rezygnuje ze współpracy z Kraśnikiem. Stracą na tym najbardziej dzieci 0 6

Władze francuskiej miejscowości zawieszają współpracę z Kraśnikiem. Wszystko przez uchwałę miejskich radnych dotyczącą powstrzymania ideologii LGBT. Na światopoglądowych różnicach między zaprzyjaźnionymi miastami najbardziej mogą ucierpieć dzieci

Nowe zwierzę w zoo koło Lublina. Urodziła się tam gereza abisyńska

Nowe zwierzę w zoo koło Lublina. Urodziła się tam gereza abisyńska 8 0

Radość w mini zoo w Romanówce. W rodzinie gerez abisyńskich przyszedł na świat kolejny maluch. To już druga małpka urodzona w tym zoo w ciągu roku. – Jest to ewenement – mówi Krzysztof Żerdzicki, właściciel zwierząt

Poniedziałek pochmurny i wietrzny. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach
film

Poniedziałek pochmurny i wietrzny. Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach 0 0

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płynie ciepłe atlantyckie powietrze.

Lublin: Rozbudowa szkoły na Felinie pod znakiem zapytania. Projektant wycofał się z umowy

Lublin: Rozbudowa szkoły na Felinie pod znakiem zapytania. Projektant wycofał się z umowy 4 1

Pod znakiem zapytania stanęła szybka rozbudowa przepełnionej Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Projektanci oznajmili, że wycofują się z umowy z miastem. Ratusz przymierza się już do rozstania, a w tym lub przyszłym tygodniu zacznie szukać firmy, która zaprojektuje, a potem zbuduje nowy segment szkoły

Marsz narodowców w Hajnówce z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przemarsz próbowali zakłócić Obywatele RP
film

Marsz narodowców w Hajnówce z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przemarsz próbowali zakłócić Obywatele RP 7 11

W Hajnówce odbył się V Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Demonstracja została zorganizowana przez środowiska narodowe.

Lubelska aplikacja dla przyszłych mam. Pomoże zajść w ciążę

Lubelska aplikacja dla przyszłych mam. Pomoże zajść w ciążę 0 6

Lubelscy specjaliści chcą stworzyć aplikację na telefon, która pomoże zajść w ciążę. Szukają kobiet do testów

"Zameldowałem gotowość bojową". D. Tusk poparł M. Kidawę-Błońską
film

"Zameldowałem gotowość bojową". D. Tusk poparł M. Kidawę-Błońską 0 32

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk spotkał się z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Poinformował o tym w mediach społecznościowych. Dodał, że zameldował jej „pełną gotowość bojową” i zagwarantował swoje wsparcie w kampanii prezydenckiej.

Roztocze – Gryf 1:1. Trener i kierownik zastąpili sędziego

Roztocze – Gryf 1:1. Trener i kierownik zastąpili sędziego 0 1

Roztocze Szczebrzeszyn w swoim czwartym meczu kontrolnym zremisowało 1:1 z Gryfem Gminą Zamość. Mimo, że był to sparing spotkanie przejdzie do historii bo jego rozjemcami byli: szkoleniowiec ekipy z Zawady – Roman Blonka i kierownik Roztocza Marek Strenciwilk

Włamanie do cerkwi w Białej Podlaskiej. Ukradziono kielich i zbezczeszczono ołtarz

Włamanie do cerkwi w Białej Podlaskiej. Ukradziono kielich i zbezczeszczono ołtarz 30 7

Do włamania doszło w nocy z 22 na 23 lutego. Nieznani sprawcy wkradli się do cerkwi św. Apostoła i Ewangelisty Marka w Białej Podlaskiej. Złodzieje wybili szybę i ukradli księgi liturgiczne, kielich eucharystyczny oraz ewangeliarz ołtarzowy.

"Uprowadzenie z seraju" Mozarta w wersji koncertowej. Są jeszcze bilety na wydarzenie w Filharmonii
1 marca 2020, 17:00

"Uprowadzenie z seraju" Mozarta w wersji koncertowej. Są jeszcze bilety na wydarzenie w Filharmonii 0 0

Jedną z najsłynniejszych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta będzie można usłyszeć w specjalnej, koncertowej wersji w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Można jeszcze nabywać bilety na widowisko "Uprowadzenie z seraju" w wykonaniu znakomitych artystów, które odbędzie się 1 marca o godz. 17.

Bal ósmoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie [dużo zdjęć]
galeria

Bal ósmoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie [dużo zdjęć] 8

Tak w Hotelu Alter bawili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie podczas balu ósmoklasistów

Lublin: Przedłużenie ul. Zelwerowicza z nową nazwą?

Lublin: Przedłużenie ul. Zelwerowicza z nową nazwą? 0 6

Nowa droga mająca być przedłużeniem ul. Zelwerowicza, chociaż jej projektowanie dopiero ma się zacząć, już teraz ma dostać oficjalną nazwę. Prezydent Lublina zaproponował, aby była to ul. Korpusu Ochrony Pogranicza.

Znamy reprezentantkę Polski na Eurowizji 2020. Jest nią 17-letnia zwyciężczyni "Szansy na Sukces"
film

Znamy reprezentantkę Polski na Eurowizji 2020. Jest nią 17-letnia zwyciężczyni "Szansy na Sukces" 86 8

17-letnia Alicja Szemplińska wygrała „Szansę na sukces. Eurowizja 2020”, pokonując w finale Kasię Dereń i Alberta Cernego. Wokalistka wystąpi na Eurowizji 2020 z piosenką „Empire”.

Nowe numery telefonów na policję. Zmiany już od jutra

Nowe numery telefonów na policję. Zmiany już od jutra 7 5

Jutro zmieni się sposób wybierania numer resortowych sieci telefonicznych. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek policji trzeba będzie wybrać numer kierunkowy 47, a nie tak jak wcześniej 81. Numer 112 nie ulegnie zmianie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!