Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 sierpnia 2012 r.
11:54
Edytuj ten wpis

Budowa S17: Jeden odcinek wcześniej drugi później

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
 (Bartek Żurawski / Archiwum)
(Bartek Żurawski / Archiwum)

Wiemy, jaki prezent na Mikołaja drogowcy szykują kierowcom. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to już grudniu auta pomkną dwoma nowymi odcinkami S17 – pierwszym i ostatnim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na pierwszym od Warszawy 23-kilometrowym odcinku S17, między węzłem Sielce a Bogucin trwa wyścig z czasem. Drogowcy dwoją się i troją, aby jeszcze w tym roku, na kilka miesięcy przed czasem, umożliwić przejazd. – Do tej pory wykonano ok. 95 proc. prac ziemnych. Z 21 obiektów inżynierskich cztery są gotowe w 95 proc., dziewięć w 80–85 proc., pięć w 65-70 proc., a trzy w 50 proc. – wymienia Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Na trasie głównej położono już ponad 70 proc. warstwy podbudowy bitumicznej, tj. ok. 20 km i blisko 56 proc. warstwy wiążącej – ok. 15,6 km. – Trzymajmy kciuki, aby pogoda sprzyjała wykonawcy – dodaje Nalewajko.

Obecnie na tym odcinku prowadzone są prace ziemne, trwa układanie kolejnych warstw nawierzchni, brukowanie miejsc postojowych na Miejscach Obsługi Podróżnych i budowa ekranów przeciwhałasowych.
– Termin zakończenia kontraktu minie 2 marca 2013 roku, ale wykonawca zapewnia nas, że jeszcze przed zimą położona zostanie ostatnia warstwa nawierzchni i wykonane oznakowanie. To umożliwiłoby dopuszczenie drogi do ruchu – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Na piątym odcinku prowadzone są prace wykończeniowe na kładkach, węzłach, trwa również ustawianie ekranów akustycznych. Na niemal całym odcinku od Wierzchowisk do obwodnicy Piask położono już warstwę podbudowy bitumicznej i warstwę wiążącą. Do rozłożenia pozostaje jeszcze tylko ostatnia warstwa ścieralna. Ten fragment S17 ma 13,1 km długości. A zatem w grudniu może być już gotowe 36 z 68 kilometrów budowanej S17. Pozostałe odcinki będą gotowe na Mikołaja, ale 2013.

Koszt budowy wszystkich pięciu odcinków zamknie się w kwocie 3,6 mld zł. Dofinansowanie unijne do tej inwestycji wyniesie 2,7 mld zł.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pol / 24 sierpnia 2012 o 09:12
0
[quote name='mk' timestamp='1345730040' post='666991']
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
[/quote] Tiry pedza na zlamanie karku,wyprzedzaja na wysepkach, przed i na przejsciach , samochody jadace z naprzeciwka musza uciekac na pobocze i mrugac swiatlami , a jesli podajesz sr predkosc 80km/h to jest to bardzo duzo i oznacza mniej wiecej tyle ze raz jechales 50 a raz 120(czy nie powinienies miec ogranicznika do 90?)
Avatar
mk / 23 sierpnia 2012 o 15:54
0
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
Avatar
pol / 23 sierpnia 2012 o 15:25
0
Ostatnio z Warszwy do Zamoscia jechalem prawie 6 godzin, srednio 60-70km/h szybciej sie po prostu nie dalo, a jak ktos wyprzedzal mnie z predkosciami 120-150km/h i znikal za horyzontem to lapalem go na pierwszych swiatlach w malych miejscowosciach z ograniczeniem do 50km/h... Wydaje mi sie ze nie chodzi o jakosc drog, ich szerokosc, pobocza itp ale o poprawe PRZEPUSTOWOSCI- ja moge jechc nawet 1 pasem w kolumnie 30 samochodow,ale do licha niech bedzie mozna jechac caly czas te 90-100km/h a nie wysepka-znak 60, zwezenie-50, przejscie 50, kon nasral 60, a to swiatla a to cos jeszcze...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2012 o 14:39
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy lepsze ale i tam są korki i przebudowy które mają dużą uciążliwość dla użytkowników.
Tyle w tym temacie !!!
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy l... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:18
0
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzysztof Nalewajko. [/size][/font][/color]
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzyszto... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:15
0
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote] rozwiń
Avatar
Pawel / 23 sierpnia 2012 o 13:48
0
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]bo w[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]aż do końca stycznia temperatura była mocno dodatnia [/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/co... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 13:30
0
[quote name='wojtek' timestamp='1345720556' post='666945']
to jedź pociągiem z hamburga
[/quote]
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
Avatar
wojtek / 23 sierpnia 2012 o 13:15
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]

to jedź pociągiem z hamburga
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]
<... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 12:48
0
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
Avatar
pol / 24 sierpnia 2012 o 09:12
0
[quote name='mk' timestamp='1345730040' post='666991']
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
[/quote] Tiry pedza na zlamanie karku,wyprzedzaja na wysepkach, przed i na przejsciach , samochody jadace z naprzeciwka musza uciekac na pobocze i mrugac swiatlami , a jesli podajesz sr predkosc 80km/h to jest to bardzo duzo i oznacza mniej wiecej tyle ze raz jechales 50 a raz 120(czy nie powinienies miec ogranicznika do 90?)
Avatar
mk / 23 sierpnia 2012 o 15:54
0
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
Avatar
pol / 23 sierpnia 2012 o 15:25
0
Ostatnio z Warszwy do Zamoscia jechalem prawie 6 godzin, srednio 60-70km/h szybciej sie po prostu nie dalo, a jak ktos wyprzedzal mnie z predkosciami 120-150km/h i znikal za horyzontem to lapalem go na pierwszych swiatlach w malych miejscowosciach z ograniczeniem do 50km/h... Wydaje mi sie ze nie chodzi o jakosc drog, ich szerokosc, pobocza itp ale o poprawe PRZEPUSTOWOSCI- ja moge jechc nawet 1 pasem w kolumnie 30 samochodow,ale do licha niech bedzie mozna jechac caly czas te 90-100km/h a nie wysepka-znak 60, zwezenie-50, przejscie 50, kon nasral 60, a to swiatla a to cos jeszcze...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2012 o 14:39
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy lepsze ale i tam są korki i przebudowy które mają dużą uciążliwość dla użytkowników.
Tyle w tym temacie !!!
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy l... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:18
0
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzysztof Nalewajko. [/size][/font][/color]
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzyszto... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:15
0
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote] rozwiń
Avatar
Pawel / 23 sierpnia 2012 o 13:48
0
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]bo w[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]aż do końca stycznia temperatura była mocno dodatnia [/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/co... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 13:30
0
[quote name='wojtek' timestamp='1345720556' post='666945']
to jedź pociągiem z hamburga
[/quote]
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
Avatar
wojtek / 23 sierpnia 2012 o 13:15
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]

to jedź pociągiem z hamburga
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]
<... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 12:48
0
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Z wizytą w Transylwanii" w Puławach
25 czerwca 2019, 12:00

"Z wizytą w Transylwanii" w Puławach 0 0

Powiatowy Klub Książki w Puławach zaprasza 25 czerwca o godz. 12 do Powiatowej Biblioteki Publicznej na spotkanie "Z wizytą w Transylwanii".

Lublin: Mieszkańcy mogą zgłosić się do dyskusji na posiedzeniu Rady Miasta

Lublin: Mieszkańcy mogą zgłosić się do dyskusji na posiedzeniu Rady Miasta 0 3

Tylko do środy przyjmowane będą zgłoszenia osób chętnych do zabrania głosu podczas najbliższego posiedzenia Rady Miasta, która będzie omawiać prezydencki raport o stanie Lublina.

34-letni policjant nie żyje. Co się stało na terenie składu buraczanego?

34-letni policjant nie żyje. Co się stało na terenie składu buraczanego? 14 4

Prokuratura bada sprawę. 34-letni policjant z Tomaszowa Lubelskiego prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Konrad Nowak żegna się z Motorem

Konrad Nowak żegna się z Motorem 0 1

W poniedziałek kibice i piłkarze Motoru poznali nowego trenera żółto-biało-niebieskich. Roberta Góralczyka na tym stanowisku zastąpił Mirosław Hajdo. Rozpoczęło się także budowanie drużyny na nowy sezon. Najprawdopodobniej z zespołem pożegna się dotychczasowy kapitan – Konrad Nowak.

Gang przez lata okradał firmy w całej Polsce. Surowe wyroki za skradzione miliony

Gang przez lata okradał firmy w całej Polsce. Surowe wyroki za skradzione miliony 0 7

Od jedenastu do ośmiu lat więzienia – takie wyroki usłyszeli członkowie gangu Adama Z. z Lublina. Grupa latami okradała firmy w całej Polsce. Łupem włamywaczy padły blisko trzy miliony złotych

Spotkania Podróżników Kontynenty #44: USA i Kongo
25 czerwca 2019, 18:00

Spotkania Podróżników Kontynenty #44: USA i Kongo 0 0

Nowa przestrzeń, nowe pasjonujące opowieści. We wtorek, 25 czerwca, 44. spotkanie z cyklu Kontynenty. Dominika Szmajda opowie o pieszej wędrówce przez Kongo, a Małgorzata Szumska o podróży przez USA śladami Polaków

Czesław Michniewicz: Przegraliśmy walkę o marzenia (wideo)
film

Czesław Michniewicz: Przegraliśmy walkę o marzenia (wideo) 0 0

Sześć punktów w 3 meczach. To dorobek reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy do lat 21. Biało-czerwoni pożegnali się z turniejem po sobotniej porażce z Hiszpanią 0:5.

Przebudowa Al. Racławickich. Przesadzą 60 drzew, które miały być wycięte?

Przebudowa Al. Racławickich. Przesadzą 60 drzew, które miały być wycięte? 29 17

60 spośród drzew kolidujących z planami przebudowy Al. Racławickich ma uniknąć wycinki, bo Ratusz obiecuje ich przesadzenie. Urzędnicy twierdzą, że szanse na przyjęcie się drzew przekraczają 90 proc., chociaż przyznają, że nie badano dokładnie ich korzeni. Koszty operacji mogą być liczone w setkach tysięcy złotych

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25.06.2019 0 0

Zamość: Nowe stawki za odbiór śmieci? Godzinna dyskusja radnych

Zamość: Nowe stawki za odbiór śmieci? Godzinna dyskusja radnych 0 6

Po blisko godzinnej dyskusji radni zdjęli z porządku obrad poniedziałkowej sesji uchwały mające wprowadzić nowe stawki opłat za odbiór śmieci w mieście. Prezydencki projekt zakładał, że osoby segregujące zapłacą 22 złote miesięcznie. Kto śmieci by nie segregował - 44 złote

Zmiany w lubelskich parafiach. Brak księży wymusza ruchy kadrowe. Na ratunek duchowni z dalekiej Afryki
Lista nazwisk

Zmiany w lubelskich parafiach. Brak księży wymusza ruchy kadrowe. Na ratunek duchowni z dalekiej Afryki 26 41

Zmiany w zarządzie lubelskiej Caritas, nowy ekonom w seminarium, nowi proboszczowie, ale też zmniejszenie liczby wikariuszy. Decyzje personalne w lubelskich parafiach coraz częściej wymusza odczuwalny brak nowych księży

„Okienka” w żołądkach żywych krów. Szokujące nagranie [wideo]
film

„Okienka” w żołądkach żywych krów. Szokujące nagranie [wideo] 609 12

Francja. Krowy z „okienkami” w żołądkach, dzięki którym można kontrolować ich proces trawienia, widać na nagraniu opublikowanym przez francuską organizacją walczącą o prawa zwierząt L214.

Kierowcy autobusów chcą jeździć bez krawatów w upały, prezes się nie zgadza. Prezydent zabrał głos

Kierowcy autobusów chcą jeździć bez krawatów w upały, prezes się nie zgadza. Prezydent zabrał głos 56 23