Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 sierpnia 2012 r.
11:54
Edytuj ten wpis

Budowa S17: Jeden odcinek wcześniej drugi później

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 13 A A
 (Bartek Żurawski / Archiwum)
(Bartek Żurawski / Archiwum)

Wiemy, jaki prezent na Mikołaja drogowcy szykują kierowcom. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, to już grudniu auta pomkną dwoma nowymi odcinkami S17 – pierwszym i ostatnim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na pierwszym od Warszawy 23-kilometrowym odcinku S17, między węzłem Sielce a Bogucin trwa wyścig z czasem. Drogowcy dwoją się i troją, aby jeszcze w tym roku, na kilka miesięcy przed czasem, umożliwić przejazd. – Do tej pory wykonano ok. 95 proc. prac ziemnych. Z 21 obiektów inżynierskich cztery są gotowe w 95 proc., dziewięć w 80–85 proc., pięć w 65-70 proc., a trzy w 50 proc. – wymienia Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Na trasie głównej położono już ponad 70 proc. warstwy podbudowy bitumicznej, tj. ok. 20 km i blisko 56 proc. warstwy wiążącej – ok. 15,6 km. – Trzymajmy kciuki, aby pogoda sprzyjała wykonawcy – dodaje Nalewajko.

Obecnie na tym odcinku prowadzone są prace ziemne, trwa układanie kolejnych warstw nawierzchni, brukowanie miejsc postojowych na Miejscach Obsługi Podróżnych i budowa ekranów przeciwhałasowych.
– Termin zakończenia kontraktu minie 2 marca 2013 roku, ale wykonawca zapewnia nas, że jeszcze przed zimą położona zostanie ostatnia warstwa nawierzchni i wykonane oznakowanie. To umożliwiłoby dopuszczenie drogi do ruchu – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzysztof Nalewajko.

Na piątym odcinku prowadzone są prace wykończeniowe na kładkach, węzłach, trwa również ustawianie ekranów akustycznych. Na niemal całym odcinku od Wierzchowisk do obwodnicy Piask położono już warstwę podbudowy bitumicznej i warstwę wiążącą. Do rozłożenia pozostaje jeszcze tylko ostatnia warstwa ścieralna. Ten fragment S17 ma 13,1 km długości. A zatem w grudniu może być już gotowe 36 z 68 kilometrów budowanej S17. Pozostałe odcinki będą gotowe na Mikołaja, ale 2013.

Koszt budowy wszystkich pięciu odcinków zamknie się w kwocie 3,6 mld zł. Dofinansowanie unijne do tej inwestycji wyniesie 2,7 mld zł.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pol / 24 sierpnia 2012 o 09:12
0
[quote name='mk' timestamp='1345730040' post='666991']
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
[/quote] Tiry pedza na zlamanie karku,wyprzedzaja na wysepkach, przed i na przejsciach , samochody jadace z naprzeciwka musza uciekac na pobocze i mrugac swiatlami , a jesli podajesz sr predkosc 80km/h to jest to bardzo duzo i oznacza mniej wiecej tyle ze raz jechales 50 a raz 120(czy nie powinienies miec ogranicznika do 90?)
Avatar
mk / 23 sierpnia 2012 o 15:54
0
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
Avatar
pol / 23 sierpnia 2012 o 15:25
0
Ostatnio z Warszwy do Zamoscia jechalem prawie 6 godzin, srednio 60-70km/h szybciej sie po prostu nie dalo, a jak ktos wyprzedzal mnie z predkosciami 120-150km/h i znikal za horyzontem to lapalem go na pierwszych swiatlach w malych miejscowosciach z ograniczeniem do 50km/h... Wydaje mi sie ze nie chodzi o jakosc drog, ich szerokosc, pobocza itp ale o poprawe PRZEPUSTOWOSCI- ja moge jechc nawet 1 pasem w kolumnie 30 samochodow,ale do licha niech bedzie mozna jechac caly czas te 90-100km/h a nie wysepka-znak 60, zwezenie-50, przejscie 50, kon nasral 60, a to swiatla a to cos jeszcze...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2012 o 14:39
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy lepsze ale i tam są korki i przebudowy które mają dużą uciążliwość dla użytkowników.
Tyle w tym temacie !!!
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy l... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:18
0
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzysztof Nalewajko. [/size][/font][/color]
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzyszto... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:15
0
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote] rozwiń
Avatar
Pawel / 23 sierpnia 2012 o 13:48
0
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]bo w[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]aż do końca stycznia temperatura była mocno dodatnia [/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/co... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 13:30
0
[quote name='wojtek' timestamp='1345720556' post='666945']
to jedź pociągiem z hamburga
[/quote]
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
Avatar
wojtek / 23 sierpnia 2012 o 13:15
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]

to jedź pociągiem z hamburga
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]
<... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 12:48
0
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
Avatar
pol / 24 sierpnia 2012 o 09:12
0
[quote name='mk' timestamp='1345730040' post='666991']
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
[/quote] Tiry pedza na zlamanie karku,wyprzedzaja na wysepkach, przed i na przejsciach , samochody jadace z naprzeciwka musza uciekac na pobocze i mrugac swiatlami , a jesli podajesz sr predkosc 80km/h to jest to bardzo duzo i oznacza mniej wiecej tyle ze raz jechales 50 a raz 120(czy nie powinienies miec ogranicznika do 90?)
Avatar
mk / 23 sierpnia 2012 o 15:54
0
ja jechałem wczoraj z Warszwy do Zamościa TIREM i zajeło mi to 4 i pół godziny i jechałem średnio 75-80km na godzinę to ty pewnie jechałeś maluchem
Avatar
pol / 23 sierpnia 2012 o 15:25
0
Ostatnio z Warszwy do Zamoscia jechalem prawie 6 godzin, srednio 60-70km/h szybciej sie po prostu nie dalo, a jak ktos wyprzedzal mnie z predkosciami 120-150km/h i znikal za horyzontem to lapalem go na pierwszych swiatlach w malych miejscowosciach z ograniczeniem do 50km/h... Wydaje mi sie ze nie chodzi o jakosc drog, ich szerokosc, pobocza itp ale o poprawe PRZEPUSTOWOSCI- ja moge jechc nawet 1 pasem w kolumnie 30 samochodow,ale do licha niech bedzie mozna jechac caly czas te 90-100km/h a nie wysepka-znak 60, zwezenie-50, przejscie 50, kon nasral 60, a to swiatla a to cos jeszcze...
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2012 o 14:39
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy lepsze ale i tam są korki i przebudowy które mają dużą uciążliwość dla użytkowników.
Tyle w tym temacie !!!
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]

Twoje poglądy śmierdzą na 200 km i tu jest problem.
Oczywiście że niemieckie drogi są 1000 razy l... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:18
0
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzysztof Nalewajko. [/size][/font][/color]
Jak nie zima to lato. Tylko, że lato deszczowe to było w zeszłym roku. Obecne lato to bajka pod tym względem.


[color=#4D4D4D][font=arial][size=3]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, było deszczowe lato. – Pierwotny termin oddania tego odcinka to 12 listopada – dodaje Krzyszto... rozwiń
Avatar
Jan / 23 sierpnia 2012 o 14:15
0
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote]
Chodziło o HamBurk


[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345721418' post='666946']
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
[/quote] rozwiń
Avatar
Pawel / 23 sierpnia 2012 o 13:48
0
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]bo w[/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]aż do końca stycznia temperatura była mocno dodatnia [/font][/color]
[color=#4D4D4D][font=arial] [/font][/color][color=#4D4D4D][font=arial]Z kolei wykonawca piątego odcinka S17, między węzłem Witosa a początkiem obwodnicy Piask, negocjuje z lubelskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przesunięcie o miesiąc terminu zakończenia inwestycji. Powodem, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, była długa i mroźna zima. [/font][/color]


[color=#4D4D4D][font=arial]"długa i mroźna zima" hahahaha żart roku , chyba że mają na myśli te 2 tygodnie mrozów w lutym [/font][/co... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 13:30
0
[quote name='wojtek' timestamp='1345720556' post='666945']
to jedź pociągiem z hamburga
[/quote]
Jeździłem, jeździłem, koluniu z falistej tektury, i to po całych Niemczech - chyba nie muszę przytaczać różnic międy PKP, a Deutsche Bahn, niebo a ziema, tam pociągi z Hamburga jeżdżą po 200 km/h, z resztą gęstą siecią autostrad też możesz tyle lecieć. To nie śmierdzący, ruski kraj, to Europa. Pojedź i sobie sprawdź.
Avatar
wojtek / 23 sierpnia 2012 o 13:15
0
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]

to jedź pociągiem z hamburga
[quote name='Kamaramandżara' timestamp='1345718936' post='666932']
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
[/quote]
<... rozwiń
Avatar
Kamaramandżara / 23 sierpnia 2012 o 12:48
0
Żenada, jak to w Polsce... Kilkadziesiąt km drogi budujemy kilka lat, po najniższych kosztach. Odcinek od Felina do Świdnika to nie więcej, niż 5 km a sprawia ogromne utrudnienia jako położony w granicach aglomeracji miasta - powinien być absolutnym priorytetem!!! Codziennie dziesiątki kierowców tracą tam dziesiątki minut bo ktoś nieumiejętnie rozplanował budowę ekspresówki... po prostu Polska, ruski dziki kraj.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 0 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 25 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 9

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!