Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 listopada 2009 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Bunt szpitali powiatowych przeciwko NFZ

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 8 A A

Starostwie i dyrektorzy szpitali powiatowych zdecydowali w czwartek, że nie podpiszą aneksów do umów, jakie proponuje im NFZ.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Konwent Powiatów został zwołany w trybie pilnym w związku z zapowiedziami funduszu o zmniejszeniu kontraktów na przyszły rok nawet o 15 procent – powiedział przewodniczący konwentu Paweł Pikula, starosta lubelski. Szpitale zamiast stawać do konkursów, miałyby podpisać aneksy do umów.

W spotkaniu brał udział także Paweł Piróg, naczelnik wydziału ekonomiczno-finansowego lubelskiego oddziału NFZ. – Jeśli do 15 grudnia nie będzie porozumienia między szpitalami a funduszem, to umowy na świadczenie usług zostaną rozwiązane – mówił. Co wtedy?

Dyrektorzy zapowiadają, że na proponowanych zasadach kontraktów nie podpiszą. Tak samo nie będą stawać do konkursów, jakie ogłosi fundusz. W efekcie, szpitale powiatowe mogą przestać przyjmować pacjentów w marcu 2010 roku.

– Jeśli podpiszemy kontrakty, to pieniądze skończą się w maju, więc co za różnica – mówił Janusz Szpak, starosta krasnostawski.

Dyrektorzy szpitali i członkowie powołanego zespołu negocjacyjnego będą jeszcze rozmawiali z NFZ o warunkach umów i wysokości kontraktów. Na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie zespołu z zarządem województwa i dyrekcją lubelskiego NFZ.

Paweł Pikula przypomniał, że szpitale na Lubelszczyźnie wciąż nie otrzymały pieniędzy za tzw. nadwykonania jeszcze za 2008 rok. A szacuje się, że za usługi, które świadczyły dla pacjentów, powinny otrzymać około 85 milionów złotych.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:15
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam panująca władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w woj. lubelskim nie????? Tak ściana wschodnia, tu żyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:11
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam miłującą władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w m.in. w woj. lubelskim nie????? Tak śiana wschodnia, tu zyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
~nemo~ / 27 listopada 2009 o 09:51
0
Więcej urzędasów w NFZ. Niepotrzebnych remontów np. klimatyzacja, która już była ,ale trzeba było nowej!
Avatar
JA / 27 listopada 2009 o 08:58
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com



SZEROKIEJ DROGI
rozwiń
Avatar
bwpo / 27 listopada 2009 o 08:28
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com


Pani Lekarko z takimi tekstami proszę zwrócić się do swojego pracodawcy. Jako pacjent mam obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji.
obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji. rozwiń
Avatar
lekarka / 27 listopada 2009 o 01:16
0
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.


... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:39
0
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kto choć raz był u lekarza. I to dzieje się w 21 wieku, w erze powszechnej komputeryzacji za zgodą i wiedzą premiera, min. zdrowia no i NFZ.
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kt... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:02
0
NFZ nalezy rozwalic!!! BO TO KPINA!!!!!! NIC NIE ROBIĄ TYLKO ZABIERAJĄ KASE!! KIEDYS ICH NIE BYŁO I ZYŁO SIE NAM LZEJ!!
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:15
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam panująca władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w woj. lubelskim nie????? Tak ściana wschodnia, tu żyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:11
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam miłującą władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w m.in. w woj. lubelskim nie????? Tak śiana wschodnia, tu zyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
~nemo~ / 27 listopada 2009 o 09:51
0
Więcej urzędasów w NFZ. Niepotrzebnych remontów np. klimatyzacja, która już była ,ale trzeba było nowej!
Avatar
JA / 27 listopada 2009 o 08:58
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com



SZEROKIEJ DROGI
rozwiń
Avatar
bwpo / 27 listopada 2009 o 08:28
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com


Pani Lekarko z takimi tekstami proszę zwrócić się do swojego pracodawcy. Jako pacjent mam obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji.
obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji. rozwiń
Avatar
lekarka / 27 listopada 2009 o 01:16
0
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.


... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:39
0
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kto choć raz był u lekarza. I to dzieje się w 21 wieku, w erze powszechnej komputeryzacji za zgodą i wiedzą premiera, min. zdrowia no i NFZ.
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kt... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:02
0
NFZ nalezy rozwalic!!! BO TO KPINA!!!!!! NIC NIE ROBIĄ TYLKO ZABIERAJĄ KASE!! KIEDYS ICH NIE BYŁO I ZYŁO SIE NAM LZEJ!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców

Polacy zagrają z Holandią. Kadra rugbystów liczy na wsparcie kibiców 0 0

Reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w ramach nowego cyklu rozgrywek Rugby Europe Trophy. Początek sobotniego meczu na Arenie Lublin o godzinie 15

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć?

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć? 3 4

W czwartek poznaliśmy projekt miejskiego budżetu na przyszły rok. – Rewolucji nie będzie, bo musimy kontynuować to, co już zaczęliśmy – przyznaje prezydent Lublina. Zamierza wydać nieco mniej, niż w tym roku, bo nieco mniejsze mają być również dochody miasta. Na jakie inwestycje możemy liczyć?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 1 28

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 6

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 4

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 55 33

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 195 75

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 21 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 76 21

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 28 8

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 100 43

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!