Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 listopada 2009 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Bunt szpitali powiatowych przeciwko NFZ

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 8 A A

Starostwie i dyrektorzy szpitali powiatowych zdecydowali w czwartek, że nie podpiszą aneksów do umów, jakie proponuje im NFZ.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Konwent Powiatów został zwołany w trybie pilnym w związku z zapowiedziami funduszu o zmniejszeniu kontraktów na przyszły rok nawet o 15 procent – powiedział przewodniczący konwentu Paweł Pikula, starosta lubelski. Szpitale zamiast stawać do konkursów, miałyby podpisać aneksy do umów.

W spotkaniu brał udział także Paweł Piróg, naczelnik wydziału ekonomiczno-finansowego lubelskiego oddziału NFZ. – Jeśli do 15 grudnia nie będzie porozumienia między szpitalami a funduszem, to umowy na świadczenie usług zostaną rozwiązane – mówił. Co wtedy?

Dyrektorzy zapowiadają, że na proponowanych zasadach kontraktów nie podpiszą. Tak samo nie będą stawać do konkursów, jakie ogłosi fundusz. W efekcie, szpitale powiatowe mogą przestać przyjmować pacjentów w marcu 2010 roku.

– Jeśli podpiszemy kontrakty, to pieniądze skończą się w maju, więc co za różnica – mówił Janusz Szpak, starosta krasnostawski.

Dyrektorzy szpitali i członkowie powołanego zespołu negocjacyjnego będą jeszcze rozmawiali z NFZ o warunkach umów i wysokości kontraktów. Na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie zespołu z zarządem województwa i dyrekcją lubelskiego NFZ.

Paweł Pikula przypomniał, że szpitale na Lubelszczyźnie wciąż nie otrzymały pieniędzy za tzw. nadwykonania jeszcze za 2008 rok. A szacuje się, że za usługi, które świadczyły dla pacjentów, powinny otrzymać około 85 milionów złotych.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:15
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam panująca władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w woj. lubelskim nie????? Tak ściana wschodnia, tu żyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:11
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam miłującą władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w m.in. w woj. lubelskim nie????? Tak śiana wschodnia, tu zyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
~nemo~ / 27 listopada 2009 o 09:51
0
Więcej urzędasów w NFZ. Niepotrzebnych remontów np. klimatyzacja, która już była ,ale trzeba było nowej!
Avatar
JA / 27 listopada 2009 o 08:58
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com



SZEROKIEJ DROGI
rozwiń
Avatar
bwpo / 27 listopada 2009 o 08:28
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com


Pani Lekarko z takimi tekstami proszę zwrócić się do swojego pracodawcy. Jako pacjent mam obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji.
obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji. rozwiń
Avatar
lekarka / 27 listopada 2009 o 01:16
0
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.


... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:39
0
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kto choć raz był u lekarza. I to dzieje się w 21 wieku, w erze powszechnej komputeryzacji za zgodą i wiedzą premiera, min. zdrowia no i NFZ.
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kt... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:02
0
NFZ nalezy rozwalic!!! BO TO KPINA!!!!!! NIC NIE ROBIĄ TYLKO ZABIERAJĄ KASE!! KIEDYS ICH NIE BYŁO I ZYŁO SIE NAM LZEJ!!
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:15
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam panująca władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w woj. lubelskim nie????? Tak ściana wschodnia, tu żyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
krajan / 27 listopada 2009 o 11:11
0
Tak wygląda naprawianie służby zdrowia przez jasnie nam miłującą władzę. Pamiętamy przecież o obietnicach naprawy służby zdrowia. Brak zapłaty za nadwykonania i obniżenie kontraktu w formie aneksu do poprzedniego w prosty sposób prowadzi do upadłości szpitali. Ale dlaczego w innych województwach NFZ zapłacił za nadwykonania a w m.in. w woj. lubelskim nie????? Tak śiana wschodnia, tu zyją gorsi ludzie. Gdzie ta rówość i gdzie te hasła przedwyborcze: "By żyło się lepiej" Komu, Pytam?????
Avatar
~nemo~ / 27 listopada 2009 o 09:51
0
Więcej urzędasów w NFZ. Niepotrzebnych remontów np. klimatyzacja, która już była ,ale trzeba było nowej!
Avatar
JA / 27 listopada 2009 o 08:58
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com



SZEROKIEJ DROGI
rozwiń
Avatar
bwpo / 27 listopada 2009 o 08:28
0
lekarka napisał:
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com


Pani Lekarko z takimi tekstami proszę zwrócić się do swojego pracodawcy. Jako pacjent mam obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji.
obowiązek płacić składki i nadzieję, że coś w zamian dostanę w czasie swojej choroby. Jeżeli będą z tym problemy, to zwróce się do NFZ. Jeżeli nie dostanę pomocy, to zawiadomię prokuraturę. Inni pewnie postąpią podobnie. Moim zdaniem niech Pani jedzie i to NATYCHMIAST! Przy okazji mam nadzieję, że jeżeli pod koniec roku nie ma pieniędzy na leczenie, to dyrektorzy szpitali nie płacą też personelowi - bo nie ma za co. Jeżeli chce mieć Pani wynagodzenie francuskie, to proszę udać się do Francji. rozwiń
Avatar
lekarka / 27 listopada 2009 o 01:16
0
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.



Z wyrazami szacunku!


Laura Kurzeja

Pôle Santé
0033 1 53 05 93 65

pol@riviere-consulting.com
Dostałam takiego maila, jechać czy nie? Chyba TAk

Witam!

Nazywam się Laura Kurzeja i pracuję dla firmy Rivière Consulting, lidera na francuskim rynku w dziedzinie rekrutacji lekarzy (około 250 lekarzy w roku) i konsultingu.


Aktualnie dysponujemy licznymi ofertami dla lekarzy o specjalizacji choroby wewnętrzne oraz wieloma innymi w sektorze publicznym jak i prywatnym.


Jeśli jest Pani zainteresowana karierą we Francji, proszę o kontakt.


... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:39
0
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kto choć raz był u lekarza. I to dzieje się w 21 wieku, w erze powszechnej komputeryzacji za zgodą i wiedzą premiera, min. zdrowia no i NFZ.
Stomatolodzy opłacani na cały etat za 15 - 20 godzin tygodniowo. lekarze rodzinni wywindowali do granic przyzoitości przy pomocy słynnego porozumienia lekarzy rodzinnych. Umowy na cały etat w szpitalu i pół etatu w przyszpitalnych przychodniach w 8 godzin dziennie, a w rzeczywistości w 6 godzin, po 14 tej w żadnym szpitalu powiatowym nie spotkasz lekarza innego jak lekarz dyżurny.Zawyżone ceny na wszystkie leki, krążących po gabinetach lekarskich pośredników firm farmaceutycznych, oferujących od długopisa po darmowe wczasy widział każdy kt... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 21:02
0
NFZ nalezy rozwalic!!! BO TO KPINA!!!!!! NIC NIE ROBIĄ TYLKO ZABIERAJĄ KASE!! KIEDYS ICH NIE BYŁO I ZYŁO SIE NAM LZEJ!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 22 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 49 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!