Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 grudnia 2010 r.
14:32
Edytuj ten wpis

Czat z Krzysztofem Hetmanem: Do 2015 Internet w każdej miejscowości

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 20 A A

Czat z Krzysztofem Hetmanem już się zakończył. Zobacz jak marszałek odpowiadał na pytania naszych internautów i fanów naszej strony na Facebooku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Waszych pytaniach wraca temat Teatru w Budowie. - Kiedy zostanie zrobiony porządek w Teatrze Muzycznym. Chodzi o odwołanie dyrektora i powołanie nowego który się będzie znał na kulturze - pyta Karolina Lipska.

Krzysztof Hetman: Nie będę składał deklaracji na temat. odwołania bądź nie dyrektora, ale jestem na etapie badania sytuacji Teatru Muzycznego. Szczególnie kwestii finansowych i merytorycznych.

Krzysztof Bartyzel pyta o stypendia doktoranckie. Kiedy planowane jest uruchomienie kolejnego programu, kiedy będą zbierane wnioski? Od kilku miesięcy pojawiają się informacje w prasie dotyczące kolejnej edycji programu na lata 2011/2012?

Krzysztof Hetman: Dziękuję za zwrócenie uwagi na tę sprawę. Jeszcze w tym tygodniu na stronie internetowej UM pojawi się informacja albo o terminie albo o przyczynach braku możliwości podania przyczyn w tym tygodniu.

Kolejne pytanie z e-maila: Kiedy wrócą połączenia kolejowe na trasie Lublin-Zamość, Lublin-Hrebenne oraz Zamość-Hrubieszów? Przypominam, że poprzednie władze województwa (PO-PSL) obiecywały, że już od najbliższego rozkładu jazdy 2010/2011 połączenie Lublin-Zamość zostanie przywrócone w postaci 6 par pociągów. Opublikowany był nawet rozkład jazdy. Jednak po wyborach okazało się, że pociągi nie pojadą. Dlaczego tak się stało?

Krzysztof Hetman: Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi na tę sprawę. Decydentem w tej sprawie jest wprawdzie spółka Przewozy Regionalne, ale szybko ustalę co stało się takiego, że połączenia nie doszły do skutku.

Pytanie, które również przyszło e-mailem: Panie Marszałku, co Pan zamierza zrobić i jakie ma Pan plany do co do gruntów które zostały wykupione pod lotnisko w Niedźwiadzie i kiedy będą widoczne pierwsze działania.

Krzysztof Hetman: Zaczynając od początku, to co powtarzam już od wielu tygodni. Po pierwsze musimy spróbować uratować pieniądze za wykup tego gruntu, ponieważ środki pochodziły z budżetu Państwa w ramach dotacji celowej.

Celem była budowa lotniska, dziś wiemy że lotnisko tam nie powstanie. W świetle przepisów prawa, powinniśmy zwrócić pieniądze wraz z odsetkami. Natomiast na drugim miejscu będziemy rozstrzygać co z tą ziemią można zrobić. Mam kilka pomysłów: podstrefę specjalnej strefy ekonomicznej, zaplecze dla lotniska w Świdniku pod funkcję cargo, bądź gigantyczną bazę logistyczną. A może się nawet okazać, że wszystkie te trzy rzeczy się tam zmieszczą.

Pytanie Krzysztofa Ryczka dotyczy modernizacji drogi 747 z Lublina, przez Opole Lubelskie do Iłży, z budową mostu na Wiśle w Kamieniu. Czy istnieją przeszkody które mogłyby uniemożliwić rozpoczęcie tej inwestycji zgodnie z harmonogramem, czyli IV kwartale 2011 roku? Jakie znaczenie ma dla Pana realizacja tej inwestycji?

Krzysztof Hetman: Budowa drogi 747 i mostu na Wiśle w Kamieniu to dla mnie priorytetowa inwestycja, a ograniczenia jeśli są to tylko finansowe.

Też z e-maila: Co zamierza Pan zrobić, aby zatrzymać młodych ludzi którzy wyjeżdżają z Lubelszczyzny w poszukiwaniu m.in pracy?

Krzysztof Hetman: Nie mam zamiaru prawić truizmów powtarzanych przez wielu polityków, natomiast sprawa wydaje się oczywista. Po pierwsze należy zmienić wizerunek woj. lubelskiego i przenieść punkt ciężkości jego promocji na promocję gospodarczą.

Zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz. Po pierwsze musimy wesprzeć bardzo mocno rodzimych przedsiębiorców, m.in. przez zareklamowanie ich na zewnątrz, bo mamy tendencję do lamentowania. A tymczasem u nas jest wielu świetnych przedsiębiorców o których ludzie na świecie powinni usłyszeć.

Jednocześnie musimy podjąć starania o przyciągnięcie kapitału zewnętrznego do naszego województwa, ale nie tylko takiego jaki mamy zazwyczaj na myśli czyli np. amerykański, niemiecki i od razu na 300 miejsc pracy.

Mam na myśli zdrowy, normalny kapitał polskich przedsiębiorstw ulokowanych w innych województwach, które chcą się rozwijać. Zatrzymać młodych ludzi można tylko pracą - satysfakcjonującą i dobrze płatną. Ale to jest proces, który w moim przekonaniu dopiero się rozpoczyna. To jest także sprawa związana z promocją już istniejących podstref w woj. lubelskim i stworzenie sieci informacji o kliencie.

Jest już godz. 12.15. Czas, by zakończyć nasz czat. Krzysztof Hetman na FB: Dziękuję bardzo za interesującą dyskusję i pytania. Deklaruję, że zawsze będę otwarty na pytania i uwag mieszkańców województwa lubelskiego.

My również dziękujemy.
Redakcja


Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cal / 13 grudnia 2010 o 14:20
0
Trzymamy marszałka że słowo . pierwszą rzeczą ,od ktorej powinien zacząc to wprowadzenie kursow do zamoscia. Wycofanie sie z urzedu marszałkowskiego z tego bylo bledem. Kolej przecież wprowadzila godziny odjazdow i wyremontowało tory kolo zamoscia oraz wymienila most na nowy specjalnie wlasnie pod kursy zamosc-lublin.
Z tego co wiem to szynobusy , ktore kupil urząd sie psuja i odeslano ich do naprawy i dlatego nie ma co jezdzic do zamoscia.zadamy pociagow z zamoscia do lublina
Avatar
a / 13 grudnia 2010 o 14:12
0
[quote name='vv' timestamp='1292243664' post='404551']
Linie kolejowe Lublin Lubartów, Lublin Swidnik, Nałęczów i czy Hrubieszów Zamośc Bełżec Hrebenne Lubaczów od E-30 przy bierności PKP czy Przewozów Regionalnych podleglych marszałkowi nalezy wydzierzawić w uzytkowanie prywatnym podmiotom i nie martwic sie o dofinansowanie. Na pewno znajdą sie chętni.Na podobnej zasadzie działa PCC ARRRIVA. Rynek i pasażerowie bedą glosować nogami i kieszeniami.
[/quote]


Linia kolejowa nigdzie nie jest i nie bedzie zarządzana prywatnie.To sa tory i musza byc neutralne tak jak drogi.
Jeśli juz to przewoznik moze byc prywatny, ale to nie nie jest zadna recepta, prywatny bedzie jezdzil tak jak jemu pasuje w wybranuch godzinach a rano i po poludniu nie bedzie nic tak jak jezdzi duzo busy.
Kolei jest tylko dobra organizacja a nie rewolucja.
Kursy zamosc-lublin sa potrzebne. Kolej jest bezpieczna i pewna , co pokazal atak zimy jak drogi wylotowe z lublina byly zamkniete a pociagi jezdzily z niewielkimi opoznieniami.
[quote name='vv' timestamp='1292243664' post='404551']
Linie kolejowe Lublin Lubartów, Lublin Swidnik, Nałęczów i czy Hrubieszów Zamośc Bełżec Hrebenne Lubaczów od E-30 przy bierności PKP czy Przewozów Regionalnych podleglych marszałkowi nalezy wydzierzawić w uzytkowanie prywatnym podmiotom i nie martwic sie o dofinansowanie. Na pewno znajdą sie chętni.Na podobnej zasadzie działa PCC ARRRIVA. Rynek i pasażerowie bedą glosować nogami i kieszeniami.
[/quote]


Linia kolejowa nigdzie nie ... rozwiń
Avatar
vv / 13 grudnia 2010 o 13:34
0
Linie kolejowe Lublin Lubartów, Lublin Swidnik, Nałęczów i czy Hrubieszów Zamośc Bełżec Hrebenne Lubaczów od E-30 przy bierności PKP czy Przewozów Regionalnych podleglych marszałkowi nalezy wydzierzawić w uzytkowanie prywatnym podmiotom i nie martwic sie o dofinansowanie. Na pewno znajdą sie chętni.Na podobnej zasadzie działa PCC ARRRIVA. Rynek i pasażerowie bedą glosować nogami i kieszeniami.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2010 o 10:30
0
[quote name='polak' timestamp='1292164014' post='403907']
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi ktorzy chcą wrócić do Polski z emigracji zarobkowej.
Ich przyzwyczajono ,że prawo jest prawem ,a nie dowolną interpretacją przez Skarbówkę,ZUS i inne agencje państwowe.
[/quote]
Panie Polak z twej wypowiedzi wynika ,źe kochasz rusycyzmy.
[quote name='polak' timestamp='1292164014' post='403907']
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi kto... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 o 18:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1291996560' post='402969']
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
[/quote]
Bo to gwarancja, że taki delikwent im nie podskoczy za 4 lata. Jakby co, to pójdzie z nimi do wyborów jako pan dyrektor, vice, prezes etc. Wiejski naród ciemny to wybierze doświadczonego i zasłużonego...
I tak to się kręci od lat
[quote name='Gość' timestamp='1291996560' post='402969']
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
[/quote]
Bo to gwarancja, że taki delikwent im nie podskoczy za 4 lata. Jakby co, to pójdzie z nimi do wyborów jako pan dyrektor, vice, prezes etc. Wiejski naród ciemny to wybierze doświadczonego i zasłużonego...
I tak to się kręci od lat rozwiń
Avatar
polak / 12 grudnia 2010 o 15:26
0
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi ktorzy chcą wrócić do Polski z emigracji zarobkowej.
Ich przyzwyczajono ,że prawo jest prawem ,a nie dowolną interpretacją przez Skarbówkę,ZUS i inne agencje państwowe.
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi ktorzy chcą wrócić do Polski z emigracji zarobkowej.
Ich przyzwyczajono ,że prawo jes... rozwiń
Avatar
Ziemniak / 12 grudnia 2010 o 14:54
0
Dlaczego jest to podpisane REKLAMA , czy zielony ludek na zdjęciu opłacił ten CHAT z naszych pieniędzy ? Bardzo proszę to wyjaśnić
Avatar
Gość / 11 grudnia 2010 o 19:46
0
Kapitalne powiedzonko,które mnie rozbawiło i wystąpił u mnie szeroki uśmiech od ucha do ucha.
Avatar
efe / 11 grudnia 2010 o 18:53
0
[quote name='Gość' timestamp='1291996560' post='402969']
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
[/quote]
wygląda jak Buhaj w tym łańcuchu ,brakuje tylko kółka w nozdrzach i kolczyka w uchu
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 o 16:56
0
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
Avatar
cal / 13 grudnia 2010 o 14:20
0
Trzymamy marszałka że słowo . pierwszą rzeczą ,od ktorej powinien zacząc to wprowadzenie kursow do zamoscia. Wycofanie sie z urzedu marszałkowskiego z tego bylo bledem. Kolej przecież wprowadzila godziny odjazdow i wyremontowało tory kolo zamoscia oraz wymienila most na nowy specjalnie wlasnie pod kursy zamosc-lublin.
Z tego co wiem to szynobusy , ktore kupil urząd sie psuja i odeslano ich do naprawy i dlatego nie ma co jezdzic do zamoscia.zadamy pociagow z zamoscia do lublina
Avatar
a / 13 grudnia 2010 o 14:12
0
[quote name='vv' timestamp='1292243664' post='404551']
Linie kolejowe Lublin Lubartów, Lublin Swidnik, Nałęczów i czy Hrubieszów Zamośc Bełżec Hrebenne Lubaczów od E-30 przy bierności PKP czy Przewozów Regionalnych podleglych marszałkowi nalezy wydzierzawić w uzytkowanie prywatnym podmiotom i nie martwic sie o dofinansowanie. Na pewno znajdą sie chętni.Na podobnej zasadzie działa PCC ARRRIVA. Rynek i pasażerowie bedą glosować nogami i kieszeniami.
[/quote]


Linia kolejowa nigdzie nie jest i nie bedzie zarządzana prywatnie.To sa tory i musza byc neutralne tak jak drogi.
Jeśli juz to przewoznik moze byc prywatny, ale to nie nie jest zadna recepta, prywatny bedzie jezdzil tak jak jemu pasuje w wybranuch godzinach a rano i po poludniu nie bedzie nic tak jak jezdzi duzo busy.
Kolei jest tylko dobra organizacja a nie rewolucja.
Kursy zamosc-lublin sa potrzebne. Kolej jest bezpieczna i pewna , co pokazal atak zimy jak drogi wylotowe z lublina byly zamkniete a pociagi jezdzily z niewielkimi opoznieniami.
[quote name='vv' timestamp='1292243664' post='404551']
Linie kolejowe Lublin Lubartów, Lublin Swidnik, Nałęczów i czy Hrubieszów Zamośc Bełżec Hrebenne Lubaczów od E-30 przy bierności PKP czy Przewozów Regionalnych podleglych marszałkowi nalezy wydzierzawić w uzytkowanie prywatnym podmiotom i nie martwic sie o dofinansowanie. Na pewno znajdą sie chętni.Na podobnej zasadzie działa PCC ARRRIVA. Rynek i pasażerowie bedą glosować nogami i kieszeniami.
[/quote]


Linia kolejowa nigdzie nie ... rozwiń
Avatar
vv / 13 grudnia 2010 o 13:34
0
Linie kolejowe Lublin Lubartów, Lublin Swidnik, Nałęczów i czy Hrubieszów Zamośc Bełżec Hrebenne Lubaczów od E-30 przy bierności PKP czy Przewozów Regionalnych podleglych marszałkowi nalezy wydzierzawić w uzytkowanie prywatnym podmiotom i nie martwic sie o dofinansowanie. Na pewno znajdą sie chętni.Na podobnej zasadzie działa PCC ARRRIVA. Rynek i pasażerowie bedą glosować nogami i kieszeniami.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2010 o 10:30
0
[quote name='polak' timestamp='1292164014' post='403907']
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi ktorzy chcą wrócić do Polski z emigracji zarobkowej.
Ich przyzwyczajono ,że prawo jest prawem ,a nie dowolną interpretacją przez Skarbówkę,ZUS i inne agencje państwowe.
[/quote]
Panie Polak z twej wypowiedzi wynika ,źe kochasz rusycyzmy.
[quote name='polak' timestamp='1292164014' post='403907']
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi kto... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2010 o 18:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1291996560' post='402969']
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
[/quote]
Bo to gwarancja, że taki delikwent im nie podskoczy za 4 lata. Jakby co, to pójdzie z nimi do wyborów jako pan dyrektor, vice, prezes etc. Wiejski naród ciemny to wybierze doświadczonego i zasłużonego...
I tak to się kręci od lat
[quote name='Gość' timestamp='1291996560' post='402969']
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
[/quote]
Bo to gwarancja, że taki delikwent im nie podskoczy za 4 lata. Jakby co, to pójdzie z nimi do wyborów jako pan dyrektor, vice, prezes etc. Wiejski naród ciemny to wybierze doświadczonego i zasłużonego...
I tak to się kręci od lat rozwiń
Avatar
polak / 12 grudnia 2010 o 15:26
0
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi ktorzy chcą wrócić do Polski z emigracji zarobkowej.
Ich przyzwyczajono ,że prawo jest prawem ,a nie dowolną interpretacją przez Skarbówkę,ZUS i inne agencje państwowe.
Panie Marszałku z politycznego nadania .
Co zrobi Pan czego nie mógł Grabczuk.
Jaki wpływ i skuteczność będzie miał Pan na rozwój lubelszczyzny w przedmiocie rozwoju małych inicjatyw gospodarczych.
Jaki ma Pan wpływ na polityke ZUS który nie sciąga należności u pierwszych pracodawców ,a szantażuje prywatnych u ktorych dlużnicy zatrudnieni byli zgodnie z prawem na samozatrudnieniu.
Problemem jest ponadto inwestowanie przez ludzi ktorzy chcą wrócić do Polski z emigracji zarobkowej.
Ich przyzwyczajono ,że prawo jes... rozwiń
Avatar
Ziemniak / 12 grudnia 2010 o 14:54
0
Dlaczego jest to podpisane REKLAMA , czy zielony ludek na zdjęciu opłacił ten CHAT z naszych pieniędzy ? Bardzo proszę to wyjaśnić
Avatar
Gość / 11 grudnia 2010 o 19:46
0
Kapitalne powiedzonko,które mnie rozbawiło i wystąpił u mnie szeroki uśmiech od ucha do ucha.
Avatar
efe / 11 grudnia 2010 o 18:53
0
[quote name='Gość' timestamp='1291996560' post='402969']
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
[/quote]
wygląda jak Buhaj w tym łańcuchu ,brakuje tylko kółka w nozdrzach i kolczyka w uchu
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 o 16:56
0
mam pytanie, dlaczego koledzy z zielonej partii psl zatrudniają na stołkach państwowych tylko znajomych i polecanych???????????????????????
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 11 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!