Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 marca 2015 r.
11:29
Edytuj ten wpis

Dęblin. Dróżnik zatrzymany ws. śmiertelnego wypadku na torach. Rogatki były podniesione?

Autor: Zdjęcie autora pab
124 32 A A

Policjanci zatrzymali 47-letniego dróżnika w związku tragicznym wypadkiem kolejowym w Dęblinie. Śledczy ustalają czy mężczyzna przyczynił się do wypadku poprzez podniesienie rogatek na przejeździe kolejowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tragedii doszło w poniedziałek ok. godz. 7.30 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Dęblinie. 16-letnia mieszkanka powiatu puławskiego wjechała na rowerze pod nadjeżdżający pociąg relacji Kołobrzeg - Kraków.

Śledczy będą teraz ustalać czy 47-letni dróżnik przyczynił się do wypadku poprzez podniesienie rogatek umożliwiając przejazd oczekujących pojazdów oraz rowerzystce przez tory kolejowe.

- Ze wstępnych informacji wynika, że rogatki mogły być podniesione - mówi podkom. Jacek Wójcik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Dróżnik może odpowiedzieć za spowodowanie katastrofy w komunikacji za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 47-latek został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Rykach.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkanka / 22 marca 2015 o 12:36
0

slepa ta rowerzystka była?

Rozumiem w samochodzie radio, rozmowa, komórka ale na rowierz ? Chyba że dzida włożła sobei słuchawki, kaptur i wio na tory.

Teraz niewinny człowiek dostanie 8 lat za taką tępą pałę.

Nikt nie nauczył Cię szacunku do osób zmarłych? Tak miała słuchawki i się nie rozejrzała - to jej błąd, ale dróżnik chyba też powinien słyszeć nadjeżdżający pociąg i nie otwierać rogatek. Nie szukajmy już winnych, stała się tragedia i niestety czasu cofnąć nie można. Najwidoczniej tak miało być...

Nikt nie nauczył Cię szacunku do osób zmarłych? Tak miała słuchawki i się nie rozejrzała - to jej błąd, ale dróżnik chyba też powinien słyszeć nadjeżdżający pociąg i nie otwierać rogatek. Nie szukajmy już winnych, stała się tragedia i niestety czasu cofnąć nie można. Najwidoczniej tak miało być...

rozwiń
Avatar
UZytkownik pkp / 19 marca 2015 o 17:52
0

Od15 lat jeżdzę przez ten przejazd 2 razy dziennie .Różnie bywało na tym przejezdzi , wielokrotnie trzeba było budzić drużnika aby otworzył rogatki, albo czekać i to długo aby pan dróżnik mógł wypić herbatę a bywało i tak że byłem zamkniety między rogatkami.

Avatar
Henio / 19 marca 2015 o 13:10
0

Wina nie leży pośrodku. To ewidentna wina dróżnika. Przejazd był strzeżony, więc dziewczyna nie spodziewała się pociągu. I dość tego chrzanienia, że mogła się rozejrzeć. Jeśli masz zielone światło, to zwalniasz przed skrzyżowaniem i rozglądasz się na boki, jeden z drugim? Nie? Więc nie obwiniajcie tego kto nie zawinił.

A właśnie, że ZAWSZE zwalniam i rozglądam się, bo co z tego, że ja mam pierwszeństwo, jak to może być moje ostatnie pierwszeństwo!

A właśnie, że ZAWSZE zwalniam i rozglądam się, bo co z tego, że ja mam pierwszeństwo, jak to może być moje ostatnie pierwszeństwo!

rozwiń
Avatar
ktoś / 19 marca 2015 o 12:45
0

Nie powinienem się wypowiadać, ale na lokomotywie wisiał rozerwany sweter i słuchawki, a telefon był w co najmniej trzech częściach pod trzecim wagonem. Raczej wskazuje to na to, że chyba słuchawki jednak miała założone na uszy. Niesamowicie jest mi żal dziewczyny, to zdarzenie do końca życia mi zostanie w pamięci.

Avatar
Adam / 19 marca 2015 o 10:18
0

Wjeżdżając na przejazd kolejowy powinniśmy zachować szczególną ostrożność, od tego - obowiązku dbania o własne bezpieczeństwo - nie zwalnia nas obecność dróżnika na przejeździe. Praca na przejeździe to ogromna odpowiedzialność i osobiście współczuję osobom tam pracującym. Ten 47 letni mężczyzna już poniósł ogromną karę z którą niewyobrażalnie trudno przyjdzie mu żyć.

Oczywiście szkoda dziewczyny, bo każde życie jest bezcennym darem.

Avatar
nef / 19 marca 2015 o 08:42
0

Ale nie zasłabł!!!!  Wypadków nie da się uniknąć, były są i będą.... Co żeście się tak uczepili tej dziewczyny? 

Wina leży po środku i jestem zdziwiona że tego nie widzicie! Myślę, że łatwiej osądzić Wam nieżyjące już dziecko, niż dorosłego mężczyznę, który niestety też nie jest bez winy!!!

Wina nie leży pośrodku. To ewidentna wina dróżnika. Przejazd był strzeżony, więc dziewczyna nie spodziewała się pociągu. I dość tego chrzanienia, że mogła się rozejrzeć. Jeśli masz zielone światło, to zwalniasz przed skrzyżowaniem i rozglądasz się na boki, jeden z drugim? Nie? Więc nie obwiniajcie tego kto nie zawinił.

Wina nie leży pośrodku. To ewidentna wina dróżnika. Przejazd był strzeżony, więc dziewczyna nie spodziewała się pociągu. I dość tego chrzanienia, że mogła się rozejrzeć. Jeśli masz zielone światło, to zwalniasz przed skrzyżowaniem i rozglądasz się na boki, jeden z drugim? Nie? Więc nie obwiniajcie tego kto nie zawinił.

rozwiń
Avatar
Ktośtaki / 18 marca 2015 o 21:25
0

Mimo że przejazd strzeżony to i tak jak masz oczy to się rozglądnij człowieku bo dróżnik może (zasłabnąć) i tyle w tym temacie ograniczcie zaufanie a bedzie bez wypadków

Ale nie zasłabł!!!!  Wypadków nie da się uniknąć, były są i będą.... Co żeście się tak uczepili tej dziewczyny? 

Wina leży po środku i jestem zdziwiona że tego nie widzicie! Myślę, że łatwiej osądzić Wam nieżyjące już dziecko, niż dorosłego mężczyznę, który niestety też nie jest bez winy!!!

Ale nie zasłabł!!!!  Wypadków nie da się uniknąć, były są i będą.... Co żeście się tak uczepili tej dziewczyny? 

Wina leży po środku i jestem zdziwiona że tego nie widzicie! Myślę, że łatwiej osądzić Wam nieżyjące już dziecko, niż dorosłego mężczyznę, który niestety też nie jest bez winy!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 21:10
0

Pisze do tych którzy źle piszą o Patrycji jesteście najgorszą znieczulicą i to wszystko w wielkim skrócie co chce wam powiedzieć!!!!!!!!

Proszę, nie brać do serca tych komentarzy. ( A najlepiej w ogóle nie wchodzić na to forum)  Ludzie, którzy piszą w ten sposób, to zwykli frustraci, życie jeszcze nie nauczyło ich pokory, ale proszę mi wierzyć, że na wszystko przychodzi czas... Łączę się w bólu i smutku.

Pozdrawiam.

Proszę, nie brać do serca tych komentarzy. ( A najlepiej w ogóle nie wchodzić na to forum)  Ludzie, którzy piszą w ten sposób, to zwykli frustraci, życie jeszcze nie nauczyło ich pokory, ale proszę mi wierzyć, że na wszystko przychodzi czas... Łączę się w bólu i smutku.

Pozdrawiam.

rozwiń
Avatar
Ktośtaki / 18 marca 2015 o 21:03
0

Ciekawe czy miała kartę rowerową

Hmmmmmmm, faktycznie, interesujące. Ciekawe czy miała kartę rowerową??? Z całym szacunkiem,ale w dzisiejszych czasach nie tylko młodzież, to bezmózgi ;)

Avatar
Matka nastolatki. / 18 marca 2015 o 20:58
0
Pisze do tych którzy źle piszą o Patrycji jesteście najgorszą znieczulicą i to wszystko w wielkim skrócie co chce wam powiedzieć!!!!!!!!
Avatar
mieszkanka / 22 marca 2015 o 12:36
0

slepa ta rowerzystka była?

Rozumiem w samochodzie radio, rozmowa, komórka ale na rowierz ? Chyba że dzida włożła sobei słuchawki, kaptur i wio na tory.

Teraz niewinny człowiek dostanie 8 lat za taką tępą pałę.

Nikt nie nauczył Cię szacunku do osób zmarłych? Tak miała słuchawki i się nie rozejrzała - to jej błąd, ale dróżnik chyba też powinien słyszeć nadjeżdżający pociąg i nie otwierać rogatek. Nie szukajmy już winnych, stała się tragedia i niestety czasu cofnąć nie można. Najwidoczniej tak miało być...

Nikt nie nauczył Cię szacunku do osób zmarłych? Tak miała słuchawki i się nie rozejrzała - to jej błąd, ale dróżnik chyba też powinien słyszeć nadjeżdżający pociąg i nie otwierać rogatek. Nie szukajmy już winnych, stała się tragedia i niestety czasu cofnąć nie można. Najwidoczniej tak miało być...

rozwiń
Avatar
UZytkownik pkp / 19 marca 2015 o 17:52
0

Od15 lat jeżdzę przez ten przejazd 2 razy dziennie .Różnie bywało na tym przejezdzi , wielokrotnie trzeba było budzić drużnika aby otworzył rogatki, albo czekać i to długo aby pan dróżnik mógł wypić herbatę a bywało i tak że byłem zamkniety między rogatkami.

Avatar
Henio / 19 marca 2015 o 13:10
0

Wina nie leży pośrodku. To ewidentna wina dróżnika. Przejazd był strzeżony, więc dziewczyna nie spodziewała się pociągu. I dość tego chrzanienia, że mogła się rozejrzeć. Jeśli masz zielone światło, to zwalniasz przed skrzyżowaniem i rozglądasz się na boki, jeden z drugim? Nie? Więc nie obwiniajcie tego kto nie zawinił.

A właśnie, że ZAWSZE zwalniam i rozglądam się, bo co z tego, że ja mam pierwszeństwo, jak to może być moje ostatnie pierwszeństwo!

A właśnie, że ZAWSZE zwalniam i rozglądam się, bo co z tego, że ja mam pierwszeństwo, jak to może być moje ostatnie pierwszeństwo!

rozwiń
Avatar
ktoś / 19 marca 2015 o 12:45
0

Nie powinienem się wypowiadać, ale na lokomotywie wisiał rozerwany sweter i słuchawki, a telefon był w co najmniej trzech częściach pod trzecim wagonem. Raczej wskazuje to na to, że chyba słuchawki jednak miała założone na uszy. Niesamowicie jest mi żal dziewczyny, to zdarzenie do końca życia mi zostanie w pamięci.

Avatar
Adam / 19 marca 2015 o 10:18
0

Wjeżdżając na przejazd kolejowy powinniśmy zachować szczególną ostrożność, od tego - obowiązku dbania o własne bezpieczeństwo - nie zwalnia nas obecność dróżnika na przejeździe. Praca na przejeździe to ogromna odpowiedzialność i osobiście współczuję osobom tam pracującym. Ten 47 letni mężczyzna już poniósł ogromną karę z którą niewyobrażalnie trudno przyjdzie mu żyć.

Oczywiście szkoda dziewczyny, bo każde życie jest bezcennym darem.

Avatar
nef / 19 marca 2015 o 08:42
0

Ale nie zasłabł!!!!  Wypadków nie da się uniknąć, były są i będą.... Co żeście się tak uczepili tej dziewczyny? 

Wina leży po środku i jestem zdziwiona że tego nie widzicie! Myślę, że łatwiej osądzić Wam nieżyjące już dziecko, niż dorosłego mężczyznę, który niestety też nie jest bez winy!!!

Wina nie leży pośrodku. To ewidentna wina dróżnika. Przejazd był strzeżony, więc dziewczyna nie spodziewała się pociągu. I dość tego chrzanienia, że mogła się rozejrzeć. Jeśli masz zielone światło, to zwalniasz przed skrzyżowaniem i rozglądasz się na boki, jeden z drugim? Nie? Więc nie obwiniajcie tego kto nie zawinił.

Wina nie leży pośrodku. To ewidentna wina dróżnika. Przejazd był strzeżony, więc dziewczyna nie spodziewała się pociągu. I dość tego chrzanienia, że mogła się rozejrzeć. Jeśli masz zielone światło, to zwalniasz przed skrzyżowaniem i rozglądasz się na boki, jeden z drugim? Nie? Więc nie obwiniajcie tego kto nie zawinił.

rozwiń
Avatar
Ktośtaki / 18 marca 2015 o 21:25
0

Mimo że przejazd strzeżony to i tak jak masz oczy to się rozglądnij człowieku bo dróżnik może (zasłabnąć) i tyle w tym temacie ograniczcie zaufanie a bedzie bez wypadków

Ale nie zasłabł!!!!  Wypadków nie da się uniknąć, były są i będą.... Co żeście się tak uczepili tej dziewczyny? 

Wina leży po środku i jestem zdziwiona że tego nie widzicie! Myślę, że łatwiej osądzić Wam nieżyjące już dziecko, niż dorosłego mężczyznę, który niestety też nie jest bez winy!!!

Ale nie zasłabł!!!!  Wypadków nie da się uniknąć, były są i będą.... Co żeście się tak uczepili tej dziewczyny? 

Wina leży po środku i jestem zdziwiona że tego nie widzicie! Myślę, że łatwiej osądzić Wam nieżyjące już dziecko, niż dorosłego mężczyznę, który niestety też nie jest bez winy!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2015 o 21:10
0

Pisze do tych którzy źle piszą o Patrycji jesteście najgorszą znieczulicą i to wszystko w wielkim skrócie co chce wam powiedzieć!!!!!!!!

Proszę, nie brać do serca tych komentarzy. ( A najlepiej w ogóle nie wchodzić na to forum)  Ludzie, którzy piszą w ten sposób, to zwykli frustraci, życie jeszcze nie nauczyło ich pokory, ale proszę mi wierzyć, że na wszystko przychodzi czas... Łączę się w bólu i smutku.

Pozdrawiam.

Proszę, nie brać do serca tych komentarzy. ( A najlepiej w ogóle nie wchodzić na to forum)  Ludzie, którzy piszą w ten sposób, to zwykli frustraci, życie jeszcze nie nauczyło ich pokory, ale proszę mi wierzyć, że na wszystko przychodzi czas... Łączę się w bólu i smutku.

Pozdrawiam.

rozwiń
Avatar
Ktośtaki / 18 marca 2015 o 21:03
0

Ciekawe czy miała kartę rowerową

Hmmmmmmm, faktycznie, interesujące. Ciekawe czy miała kartę rowerową??? Z całym szacunkiem,ale w dzisiejszych czasach nie tylko młodzież, to bezmózgi ;)

Avatar
Matka nastolatki. / 18 marca 2015 o 20:58
0
Pisze do tych którzy źle piszą o Patrycji jesteście najgorszą znieczulicą i to wszystko w wielkim skrócie co chce wam powiedzieć!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 0 0

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 13 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 77 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie