Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

15 września 2013 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Drogi, tory, szynobusy. Co powstanie za pieniądze z UE?

Autor: Zdjęcie autora rp
0 12 A A

Stworzenie systemu dróg, remont torów i zakup szynobusów, utworzenie szlaku rowerowego na wałach przeciwpowodziowych – to niektóre z projektów kluczowych, jakie znajdą się w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014 –2020. Co ze szkoleniami?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
RPO Województwa Lubelskiego to unijne dotacje, które dzielone są w Lublinie przez samorząd województwa. Według projektu programu na lata 2014-2020 będziemy mieli do rozdysponowania 8 mld zł. Połowa tych pieniędzy pójdzie na innowacje, wsparcie przedsiębiorców, energię odnawialną i technologie informacyjno-komunikacyjne. Unia wymaga, żeby projekty finansowane w ramach RPO przyniosły efekty ekonomiczne.

Nabór projektów kluczowych RPO – takich, które dostaną pieniądze bez udziału w konkursach – rozpocznie się 15 września.

– Czekamy na projekty systemowe, które rozwiążą duże problemy, a nie załatwią interes tylko jednego samorządu – tłumaczy marszałek województwa Krzysztof Hetman (PSL). Do współpracy zachęcał samorządy, uczelnie, przedsiębiorców czy szkoły.

Hetman daje przykład: szpitale powiatowe mogą się porozumieć, przygotować wspólny projekt w którym każda placówka będzie miała swoją specjalizację. Będą współpracować zamiast rywalizować.

Władze województwa wśród propozycji projektów kluczowych widzą m. in. rozbudowę i doposażenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego, utworzenie systemu dróg powiatowych i wojewódzkich, remont torów i zakup szynobusów czy utworzenie szlaku rowerowego na wałach przeciwpowodziowych wzdłuż Wisły.

Co ze szkoleniami w latach 2014–2020? Wysokie bezrobocie bierze się w naszym regionie m. in. z niedopasowania kwalifikacji zawodowych do potrzeb pracodawców. W dodatku pracownicy i ich szefowie nie bardzo interesują się podnoszeniem kwalifikacji. W UE z dodatkowej edukacji korzystało przeciętnie 9 proc. mieszkańców, w Lubelskim – 5 proc. Dlatego w nowym RPO znajdą się pieniądze na dostosowanie umiejętności pracowników do tego co jest potrzebne na rynku pracy. Unia zaleca też zwiększenie dostępności programów praktyk zawodowych oraz podniesienie jakości szkoleń zawodowych. Jednym z głównych celów będzie ułatwienie uczenia się przez całe życie.

RPO ma ożywić przedsiębiorczość w naszym regionie. Dlatego m. in. z programu pójdzie wsparcie na usługi doradcze i szkoleniowe dla ludzi planujących otworzenie firmy oraz dla już działających przedsiębiorców i ich pracowników żeby mogli podnosić kwalifikacji, znali przepisy związane z prowadzeniem działalności m. in. dotyczące rachunkowości. Znajdą się również pieniądze na naukę aktywnego poszukiwania pracy, uzupełnienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sokół / 2 listopada 2013 o 16:18
0

Pieniądze powinny być przeznaczone(także po 2020) na infrastrukturę kolejową przede wszystkim.Cała zacofana Lubelszczyzna i jej linie kolejowe powinny być zelektryfikowane,powinny powstac też nowe połączenia kolejowe.Największe miasta regionu powinny być połączone między sobą oraz z największymi miastami Polski,obskurne dworce odnowione,przywrócone przynajmniej na pół etatu kasy biletowe,zmodernizowane wszystkie tory tak aby były przystosowane do wysokich prędkości.

Avatar
alumn / 17 września 2013 o 16:55
0

A co za wystrzałowy typ ! Brawo to strzał w dychę !!!!! Tylko przyklasnąć kto pracował u tego typa na cmentarzu to wie że takiego drugiego to chyba tylko w piekle można znaleźć gdzie robi za kapo !

To jakiś "fajny chłop| z jajami ?

Avatar
tomek / 17 września 2013 o 16:54
0

Ja proponuję żeby powstał komitet partii czarnych na czele z ksiendzem kostro z cmentarza na lipowy jako największy kręt i kombinator do składu dołączyć kandydata na prezydenta Białegostoku i tow.macierkę od wybuchów i wszelkiej sprawiedliwości

A co za wystrzałowy typ ! Brawo to strzał w dychę !!!!! Tylko przyklasnąć kto pracował u tego typa na cmentarzu to wie że takiego drugiego to chyba tylko w piekle można znaleźć gdzie robi za kapo !

A co za wystrzałowy typ ! Brawo to strzał w dychę !!!!! Tylko przyklasnąć kto pracował u tego typa na cmentarzu to wie że takiego drugiego to chyba tylko w piekle można znaleźć gdzie robi za kapo !

rozwiń
Avatar
ksiądz / 17 września 2013 o 12:15
0

-----SPOŁECZNA  KONTROLA  DOTACJI "UE"------------ Taki  Komitet musi powstać w pierwszej kolejności by Dota cje nie przepadły między przedstawicieli "władz wojewódz kich i miejskich " !!!.  Żadne  "szkolenia" , żadne  szynob usy!.   Miastu  są  potrzebne miejsca  pracy i  miejsca  re kreacyjnego  wypoczynku  Zalew Zemborzycki , Dąbrowa oraz  przedszkola-żłobki  w  dalszej  kolejności  nowy  wia dukt  ul.Kunickiego i  Al.Racławickie .   Szkolenia  nie  są potrzebne  tylko  decyzje  o  powrocie  szkół  zawodowych i technikach  zawodowych gdyż  po  Liceach  absolwenci  mogą  tylko  zamiatać  ulice !.   Taki  Społeczny Komitet  Kontroli  Dotacji  musi powstać  natychmiast  pod  kierow nictwem  SOLIDARNOŚCI  I  "PIS-U" . Oczywiście  z  peł ną  odpowiedzialnością  finansowo-prawną !.

Ja proponuję żeby powstał komitet partii czarnych na czele z ksiendzem kostro z cmentarza na lipowy jako największy kręt i kombinator do składu dołączyć kandydata na prezydenta Białegostoku i tow.macierkę od wybuchów i wszelkiej sprawiedliwości

Ja proponuję żeby powstał komitet partii czarnych na czele z ksiendzem kostro z cmentarza na lipowy jako największy kręt i kombinator do składu dołączyć kandydata na prezydenta Białegostoku i tow.macierkę od wybuchów i wszelkiej sprawiedliwości

rozwiń
Avatar
pytanie / 17 września 2013 o 09:05
0

Czy ktoś jest wstanie wskazać chociaż jedną złotówkę, która zwróciła się z milionów wpakowanych w Park Naukowo Technologiczny????

NIE bo to przechowalnia dla kolesi, ciepłe stołki bez żadnej ospowiedzialności za cokolwiek.

Avatar
Mieszkaniec / 16 września 2013 o 23:12
0

NIE  dla pomocy:

1.Marnych szkoleń prowadzonych przez kolesiów

2.Dla rodzin członków  władz wojewódzkich

3.Finansowanie stadionów Parków rozrywki,Amfiteatrów

3.Solarów ,energii odnawialne

4.Agroturystyki kolesiowskiej

5.Dla tych co już z tych srodków korzystali Lata 2007-2013

6.Zalewy,.zbiorniki wodne,retencyjne/tylko w nazwie/

PowołaćPierwsze Organ Kontroli do rozliczeń wydanych srodków

Finansować:

1.Drogi

2.Zakłady dające miejsca pracy

3.Oczyszczalnie przydomowe scieków

4Chodniki dla pieszych wzdłuż dróg wszystich kategorii

5.Oswietlenie miejscowości,tylko nie ekologiczne

6.Sale gimnastyczne przy szkołach

NIE  dla pomocy:

1.Marnych szkoleń prowadzonych przez kolesiów

2.Dla rodzin członków  władz wojewódzkich

3.Finansowanie stadionów Parków rozrywki,Amfiteatrów

3.Solarów ,energii odnawialne

4.Agroturystyki kolesiowskiej

5.Dla tych co już z tych srodków korzystali Lata 2007-2013

6.Zalewy,.zbiorniki wodne,retencyjne/tylko w nazwie/

PowołaćPierwsze Organ Kontroli do rozliczeń wydanych srodków

Finansować:

1.Drogi

2.Zakłady da... rozwiń

Avatar
lol / 16 września 2013 o 22:37
0

NIE! DLA SZKOLEŃ - dość wydawania pieniędzy na bzdurne szkolenia. To jest nabijanie kasy firmom czytaj! kolesiom prowadzącym różnego rodzaje firmy szkoleniowe. Nic z tych pseudo szkoleń nie wynika (patrz np oświata).

Pieniądze powinny pójść na konkretne inwestycje, infrastrukturę, transport, nowe technologie, naukę, przedsiębiorstwa (ale tylko te które będą tworzyły nowe miejsca pracy).

a teraz konkrety:

S 19 Lublin - Rzeszów dokończenie obwodnicy Lublina Drogi powiatowe Szybka kolej Lotnisko cargo Elektrownia na lubelszczyźnie Kopalnie (Pawłów) Energetyka niekonwencjonalna S 12 Lublin - Chełm S 17 Piaski do granicy z Ukrainą

Priorytety dla lubelszczyzny

Energetyka (szczególnie niekonwencjonalna) Nauka (rozwój oświaty i szkolnictwa wyższego) Inowacje technologiczne (coś w rodzaju "Doliny krzemowej") Rolnictwo (np zdrow żywność) Turystyka Medycyna (kliniki, szpitale, sanatoria - specjalistyczne na bardzo wysokim poziomie Logistyka (dogodne położenie na osi wschód - zachód)

PS. Co wy z tą ścieżką rowerową na wałach?

NIE! DLA SZKOLEŃ - dość wydawania pieniędzy na bzdurne szkolenia. To jest nabijanie kasy firmom czytaj! kolesiom prowadzącym różnego rodzaje firmy szkoleniowe. Nic z tych pseudo szkoleń nie wynika (patrz np oświata).

Pieniądze powinny pójść na konkretne inwestycje, infrastrukturę, transport, nowe technologie, naukę, przedsiębiorstwa (ale tylko te które będą tworzyły nowe miejsca pracy).

a teraz konkrety:

S 19 Lublin - Rzeszów dokończenie obwodnicy Lublina Drogi powiatowe Szybka kolej Lotnisko cargo Elektrownia na lu... rozwiń
Avatar
Bolo / 16 września 2013 o 19:19
0

I tak Lublin przeżre z 95%, a dług mu urośnie taki jak grekom, co najwyżej oliwki będą później zbierać.

Avatar
COOLejaż / 16 września 2013 o 18:53
0

Racja! Nowe przystanki kolejowe w Zamościu i w Lubartowie oraz Parczewie powinny znacznie poprawić jakość podróżowania i frekwencję w pociągach.

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 18:39
0

Dajcie pieniądze na nowe przystanki kolejowe w Zamościu, dość skansenu! Tu żyją ludzie!!!

Avatar
Sokół / 2 listopada 2013 o 16:18
0

Pieniądze powinny być przeznaczone(także po 2020) na infrastrukturę kolejową przede wszystkim.Cała zacofana Lubelszczyzna i jej linie kolejowe powinny być zelektryfikowane,powinny powstac też nowe połączenia kolejowe.Największe miasta regionu powinny być połączone między sobą oraz z największymi miastami Polski,obskurne dworce odnowione,przywrócone przynajmniej na pół etatu kasy biletowe,zmodernizowane wszystkie tory tak aby były przystosowane do wysokich prędkości.

Avatar
alumn / 17 września 2013 o 16:55
0

A co za wystrzałowy typ ! Brawo to strzał w dychę !!!!! Tylko przyklasnąć kto pracował u tego typa na cmentarzu to wie że takiego drugiego to chyba tylko w piekle można znaleźć gdzie robi za kapo !

To jakiś "fajny chłop| z jajami ?

Avatar
tomek / 17 września 2013 o 16:54
0

Ja proponuję żeby powstał komitet partii czarnych na czele z ksiendzem kostro z cmentarza na lipowy jako największy kręt i kombinator do składu dołączyć kandydata na prezydenta Białegostoku i tow.macierkę od wybuchów i wszelkiej sprawiedliwości

A co za wystrzałowy typ ! Brawo to strzał w dychę !!!!! Tylko przyklasnąć kto pracował u tego typa na cmentarzu to wie że takiego drugiego to chyba tylko w piekle można znaleźć gdzie robi za kapo !

A co za wystrzałowy typ ! Brawo to strzał w dychę !!!!! Tylko przyklasnąć kto pracował u tego typa na cmentarzu to wie że takiego drugiego to chyba tylko w piekle można znaleźć gdzie robi za kapo !

rozwiń
Avatar
ksiądz / 17 września 2013 o 12:15
0

-----SPOŁECZNA  KONTROLA  DOTACJI "UE"------------ Taki  Komitet musi powstać w pierwszej kolejności by Dota cje nie przepadły między przedstawicieli "władz wojewódz kich i miejskich " !!!.  Żadne  "szkolenia" , żadne  szynob usy!.   Miastu  są  potrzebne miejsca  pracy i  miejsca  re kreacyjnego  wypoczynku  Zalew Zemborzycki , Dąbrowa oraz  przedszkola-żłobki  w  dalszej  kolejności  nowy  wia dukt  ul.Kunickiego i  Al.Racławickie .   Szkolenia  nie  są potrzebne  tylko  decyzje  o  powrocie  szkół  zawodowych i technikach  zawodowych gdyż  po  Liceach  absolwenci  mogą  tylko  zamiatać  ulice !.   Taki  Społeczny Komitet  Kontroli  Dotacji  musi powstać  natychmiast  pod  kierow nictwem  SOLIDARNOŚCI  I  "PIS-U" . Oczywiście  z  peł ną  odpowiedzialnością  finansowo-prawną !.

Ja proponuję żeby powstał komitet partii czarnych na czele z ksiendzem kostro z cmentarza na lipowy jako największy kręt i kombinator do składu dołączyć kandydata na prezydenta Białegostoku i tow.macierkę od wybuchów i wszelkiej sprawiedliwości

Ja proponuję żeby powstał komitet partii czarnych na czele z ksiendzem kostro z cmentarza na lipowy jako największy kręt i kombinator do składu dołączyć kandydata na prezydenta Białegostoku i tow.macierkę od wybuchów i wszelkiej sprawiedliwości

rozwiń
Avatar
pytanie / 17 września 2013 o 09:05
0

Czy ktoś jest wstanie wskazać chociaż jedną złotówkę, która zwróciła się z milionów wpakowanych w Park Naukowo Technologiczny????

NIE bo to przechowalnia dla kolesi, ciepłe stołki bez żadnej ospowiedzialności za cokolwiek.

Avatar
Mieszkaniec / 16 września 2013 o 23:12
0

NIE  dla pomocy:

1.Marnych szkoleń prowadzonych przez kolesiów

2.Dla rodzin członków  władz wojewódzkich

3.Finansowanie stadionów Parków rozrywki,Amfiteatrów

3.Solarów ,energii odnawialne

4.Agroturystyki kolesiowskiej

5.Dla tych co już z tych srodków korzystali Lata 2007-2013

6.Zalewy,.zbiorniki wodne,retencyjne/tylko w nazwie/

PowołaćPierwsze Organ Kontroli do rozliczeń wydanych srodków

Finansować:

1.Drogi

2.Zakłady dające miejsca pracy

3.Oczyszczalnie przydomowe scieków

4Chodniki dla pieszych wzdłuż dróg wszystich kategorii

5.Oswietlenie miejscowości,tylko nie ekologiczne

6.Sale gimnastyczne przy szkołach

NIE  dla pomocy:

1.Marnych szkoleń prowadzonych przez kolesiów

2.Dla rodzin członków  władz wojewódzkich

3.Finansowanie stadionów Parków rozrywki,Amfiteatrów

3.Solarów ,energii odnawialne

4.Agroturystyki kolesiowskiej

5.Dla tych co już z tych srodków korzystali Lata 2007-2013

6.Zalewy,.zbiorniki wodne,retencyjne/tylko w nazwie/

PowołaćPierwsze Organ Kontroli do rozliczeń wydanych srodków

Finansować:

1.Drogi

2.Zakłady da... rozwiń

Avatar
lol / 16 września 2013 o 22:37
0

NIE! DLA SZKOLEŃ - dość wydawania pieniędzy na bzdurne szkolenia. To jest nabijanie kasy firmom czytaj! kolesiom prowadzącym różnego rodzaje firmy szkoleniowe. Nic z tych pseudo szkoleń nie wynika (patrz np oświata).

Pieniądze powinny pójść na konkretne inwestycje, infrastrukturę, transport, nowe technologie, naukę, przedsiębiorstwa (ale tylko te które będą tworzyły nowe miejsca pracy).

a teraz konkrety:

S 19 Lublin - Rzeszów dokończenie obwodnicy Lublina Drogi powiatowe Szybka kolej Lotnisko cargo Elektrownia na lubelszczyźnie Kopalnie (Pawłów) Energetyka niekonwencjonalna S 12 Lublin - Chełm S 17 Piaski do granicy z Ukrainą

Priorytety dla lubelszczyzny

Energetyka (szczególnie niekonwencjonalna) Nauka (rozwój oświaty i szkolnictwa wyższego) Inowacje technologiczne (coś w rodzaju "Doliny krzemowej") Rolnictwo (np zdrow żywność) Turystyka Medycyna (kliniki, szpitale, sanatoria - specjalistyczne na bardzo wysokim poziomie Logistyka (dogodne położenie na osi wschód - zachód)

PS. Co wy z tą ścieżką rowerową na wałach?

NIE! DLA SZKOLEŃ - dość wydawania pieniędzy na bzdurne szkolenia. To jest nabijanie kasy firmom czytaj! kolesiom prowadzącym różnego rodzaje firmy szkoleniowe. Nic z tych pseudo szkoleń nie wynika (patrz np oświata).

Pieniądze powinny pójść na konkretne inwestycje, infrastrukturę, transport, nowe technologie, naukę, przedsiębiorstwa (ale tylko te które będą tworzyły nowe miejsca pracy).

a teraz konkrety:

S 19 Lublin - Rzeszów dokończenie obwodnicy Lublina Drogi powiatowe Szybka kolej Lotnisko cargo Elektrownia na lu... rozwiń
Avatar
Bolo / 16 września 2013 o 19:19
0

I tak Lublin przeżre z 95%, a dług mu urośnie taki jak grekom, co najwyżej oliwki będą później zbierać.

Avatar
COOLejaż / 16 września 2013 o 18:53
0

Racja! Nowe przystanki kolejowe w Zamościu i w Lubartowie oraz Parczewie powinny znacznie poprawić jakość podróżowania i frekwencję w pociągach.

Avatar
Gość / 16 września 2013 o 18:39
0

Dajcie pieniądze na nowe przystanki kolejowe w Zamościu, dość skansenu! Tu żyją ludzie!!!

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 4 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 30 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!