Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 grudnia 2010 r.
21:12
Edytuj ten wpis

Drogowcy stawiają słupki, pługi je niszczą

0 26 A A

Na trasie nr 17 od Fajsławic do Łopiennika postawiono nowe słupki drogowe. Wiele z nich zniszczyły pługi. Strata: 25 tys. złotych - wylicza Dziennikarz Obywatelski MMLublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pojawiły się nowe, grubsze słupki, które wyrastają po środku podwójnej ciągłej. W październiku dostawiono nowe. Dzisiaj możemy doliczyć się już braku ponad 100 słupków. Koszt tych zniszczeń to ponad 25 tys. złotych.

Czy słupkowy wynalazek ma jakiś sens? - pyta Internauta Fotonews. Czytaj cały materiał na MMLublin.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arti / 12 grudnia 2010 o 12:06
0
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości kierowcom na naszych okradzionych drogach z materiału jaki tam powinien się znajdować- NASZ KRAJ JEST UBOGI BY CO KILKA LAT POPRAWIAĆ TĄ SAMĄ DROGĘ!!!
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości... rozwiń
Avatar
zima / 10 grudnia 2010 o 09:49
0
za zniszczone słupki powinien zapłacić z własnej kieszeni mózgowiec, który nakazał je zamontować.
Avatar
ElRoy / 10 grudnia 2010 o 09:40
0
Czy ktoś jest za, czy przeciw ( ja zdecydowanie przeciw ) i tak za jakiś czas wyjdzie że ktoś wziął za te słupi niezłą działę.
Avatar
jusek / 10 grudnia 2010 o 09:29
0
IMHO Gedd ma racje - taki mały ruch społeczny o zdrowy rozsądek, może cos zmieni - w końcu zmieniły się władze w mieście i może odstawią od koryta idiotów.

Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - to człowiek, który jako jedyny na łamach prasy zabierał glos na ww temat. Ale on jest tylko od propagandy. Kto zatem podpisał zgodę na marnowanie pieniędzy i narażanie życia kierowców?
Avatar
Gedd / 10 grudnia 2010 o 09:22
0
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej odwagę i pociągnij temat do końca. Dowiedz się kto zyskuje "na słupkach" - bo tracą wszyscy.
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej ... rozwiń
Avatar
Denis / 10 grudnia 2010 o 09:20
0
Po co stawiac slupki-glupki na srodku jezdni ,to sa pieniadze wyzucone w bloto . Lepiej przeznaczyc na chodnik lub sciezke rowerowa.KTO WPADL NA POMYSL NA SLUPKI,NIECH MA CYWILNA ODWAGE ,WYTLUMACZYC LUDZIOM DLACZEGO TO POSTAWIL,CZY ZAPROJEKTOWAL
Avatar
Maciek / 10 grudnia 2010 o 09:14
0
KUPCIE DZIECIOM GORĄCĄ HERBATĘ, OWOCE, MLEKO ALBO ZRÓBCIE ŻŁOBEK LUB PRZEDSZKOLE ZAMIAST WYWALAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE NA ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE I STANOWIĄCE ZAGROŻENIE SŁUPKI!. CO deb*** JE WYMYŚLIŁ!
Avatar
Paul / 10 grudnia 2010 o 09:13
0
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to musi się rozwijac i nie inaczej jest w tym przypadku. O ile początkowo słupki stały tylko pomiędzy Łopiennikiem i Fajsławicami, w roku bieżącym postanowiono na rozwój biznesu przez modernizację odcinka Łopiennik-Krasnystaw wyremontowanego bodajże ok 5 lat temu. I tak pewnie w imię bezpieczeństwa zmieniono organizację ruchu likwidując pobocze i dodając na pewnych odcinkach po jednym pasie ruchu i oddzielając w tych miejscach pasy ruchu w przeciwnych kierunkach biznesowymi słupkami. Jak w każdym "dobrym biznesie" ktoś zarabia i ktoś traci, z pewnością jak już wcześniej zaznaczyłem zarabiają dostawcy i producenci słupków, a byc może także ktoś kto zdecydował o ustawieniu słupków( może jakiś "dodatek" do pensji). A kto traci oczywiście użytkownicy dróg, gdyż słupki stwarzają raczej niebezpieczeństwo niż bezpieczeństwo ruchu i podatnicy, którzy to wszystko muszą sfinansowac. Warto wspomniec, że przy modernizacji odcinka Łopiennik - Krasnystaw usuwając stare pasy drogowcy zniszczyli nawierzchnię drogi, resztę pewnie zrobi moroźna pogoda i tak w niedługim czasie konieczny będzie remont tego odcinka, za który zapłacimy wszyscy. Warto byłoby, aby ktoś zadał pytanie zarządcy drogi o co came on ?
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to... rozwiń
Avatar
Łguk / 10 grudnia 2010 o 09:04
0
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ! ;/ Nie ma o c kopii kruszyć z tymi słupkami. Są i koniec. A jak mówią statystyki z nimi jest bezpieczniej, więc będzie ich więcej.
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 o 08:55
0
[quote name='Gniewko' timestamp='1291927297' post='402433']
Po chu. te słupki ???
[/quote]
Po to żeby były warte jakieś 20 zł, by ktoś to kupił po 200 zł i dlatego że nie nie ma nikogo kto by odpowiedzialnego za takie zakupy postawił pod ścianę.
Avatar
arti / 12 grudnia 2010 o 12:06
0
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości kierowcom na naszych okradzionych drogach z materiału jaki tam powinien się znajdować- NASZ KRAJ JEST UBOGI BY CO KILKA LAT POPRAWIAĆ TĄ SAMĄ DROGĘ!!!
Jeżeli ma być bezpiecznie przez tak wspaniale wkomponwane słupki choćby w okolicach lasu łopiennickiego to proponuję pomysłodawcy wręczyć jakąś nagrodę pieniężną by mógł za nią uzupełniać braki w ilości słupków, a także naklejać na nich odblaski.Trzeba było zrobić wogóle barierkę np. metalową i zrobić po dwa pasy (anawet ekspresówkę ) Mam jeszcze pytanie jeżeli jadąc w stronę Krasnegostawu rozkraczy się samochód co wtedy? Czy kierowca pod postacią drobnej kobiety, ma np. zepchnąć swoje autko do rowu przy lesie? Pozdrawiam i życzę wytrwałości... rozwiń
Avatar
zima / 10 grudnia 2010 o 09:49
0
za zniszczone słupki powinien zapłacić z własnej kieszeni mózgowiec, który nakazał je zamontować.
Avatar
ElRoy / 10 grudnia 2010 o 09:40
0
Czy ktoś jest za, czy przeciw ( ja zdecydowanie przeciw ) i tak za jakiś czas wyjdzie że ktoś wziął za te słupi niezłą działę.
Avatar
jusek / 10 grudnia 2010 o 09:29
0
IMHO Gedd ma racje - taki mały ruch społeczny o zdrowy rozsądek, może cos zmieni - w końcu zmieniły się władze w mieście i może odstawią od koryta idiotów.

Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - to człowiek, który jako jedyny na łamach prasy zabierał glos na ww temat. Ale on jest tylko od propagandy. Kto zatem podpisał zgodę na marnowanie pieniędzy i narażanie życia kierowców?
Avatar
Gedd / 10 grudnia 2010 o 09:22
0
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej odwagę i pociągnij temat do końca. Dowiedz się kto zyskuje "na słupkach" - bo tracą wszyscy.
A może ktoś obeznany w temacie poinformuje nas, kierowców, kto jest PERSONLANIE odpowiedzialny za te słupki? Może warto przyjrzeć się tej osobie i jej potencjalnym korzyściom uzyskiwanym z takiej decyzji? Moża ta OSBA ma jakieś fonansowe porozumienie z producentem słupków a to juz jest temat dla CBA? Mówię całkiem powążnie: ktoś, jakiś urzędnik zatwierdził ten durny pomysł stawiania słupków, dowiedzmy sie kto to jest i co będzie mia do powiedzenia służbie antykorupcyjnej.
Przy okazji - DZIENNIKARZU, KTÓRY NAPISAŁEŚ TEN MATERIAŁ - miej ... rozwiń
Avatar
Denis / 10 grudnia 2010 o 09:20
0
Po co stawiac slupki-glupki na srodku jezdni ,to sa pieniadze wyzucone w bloto . Lepiej przeznaczyc na chodnik lub sciezke rowerowa.KTO WPADL NA POMYSL NA SLUPKI,NIECH MA CYWILNA ODWAGE ,WYTLUMACZYC LUDZIOM DLACZEGO TO POSTAWIL,CZY ZAPROJEKTOWAL
Avatar
Maciek / 10 grudnia 2010 o 09:14
0
KUPCIE DZIECIOM GORĄCĄ HERBATĘ, OWOCE, MLEKO ALBO ZRÓBCIE ŻŁOBEK LUB PRZEDSZKOLE ZAMIAST WYWALAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE NA ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE I STANOWIĄCE ZAGROŻENIE SŁUPKI!. CO deb*** JE WYMYŚLIŁ!
Avatar
Paul / 10 grudnia 2010 o 09:13
0
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to musi się rozwijac i nie inaczej jest w tym przypadku. O ile początkowo słupki stały tylko pomiędzy Łopiennikiem i Fajsławicami, w roku bieżącym postanowiono na rozwój biznesu przez modernizację odcinka Łopiennik-Krasnystaw wyremontowanego bodajże ok 5 lat temu. I tak pewnie w imię bezpieczeństwa zmieniono organizację ruchu likwidując pobocze i dodając na pewnych odcinkach po jednym pasie ruchu i oddzielając w tych miejscach pasy ruchu w przeciwnych kierunkach biznesowymi słupkami. Jak w każdym "dobrym biznesie" ktoś zarabia i ktoś traci, z pewnością jak już wcześniej zaznaczyłem zarabiają dostawcy i producenci słupków, a byc może także ktoś kto zdecydował o ustawieniu słupków( może jakiś "dodatek" do pensji). A kto traci oczywiście użytkownicy dróg, gdyż słupki stwarzają raczej niebezpieczeństwo niż bezpieczeństwo ruchu i podatnicy, którzy to wszystko muszą sfinansowac. Warto wspomniec, że przy modernizacji odcinka Łopiennik - Krasnystaw usuwając stare pasy drogowcy zniszczyli nawierzchnię drogi, resztę pewnie zrobi moroźna pogoda i tak w niedługim czasie konieczny będzie remont tego odcinka, za który zapłacimy wszyscy. Warto byłoby, aby ktoś zadał pytanie zarządcy drogi o co came on ?
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to... rozwiń
Avatar
Łguk / 10 grudnia 2010 o 09:04
0
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ! ;/ Nie ma o c kopii kruszyć z tymi słupkami. Są i koniec. A jak mówią statystyki z nimi jest bezpieczniej, więc będzie ich więcej.
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2010 o 08:55
0
[quote name='Gniewko' timestamp='1291927297' post='402433']
Po chu. te słupki ???
[/quote]
Po to żeby były warte jakieś 20 zł, by ktoś to kupił po 200 zł i dlatego że nie nie ma nikogo kto by odpowiedzialnego za takie zakupy postawił pod ścianę.