Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 kwietnia 2009 r.
10:51
Edytuj ten wpis

Dziś sprawdzian szóstoklasisty 2009 Arkusze egzaminacyjne i odpowiedzi

0 138 A A

Którędy bociany odlatują do Afryki? Jaki pensjonat wybrać na wakacje, jeśli jedziemy z psem? Na takie i inne pytania odpowiadali uczniowie klas VI piszący test kompetencji 2009.Zobacz jak wyglądał test szóstoklasisty 2009

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Efekt? Wszystkie drzwi do szkoły zostały zamknięte na klucz. Wejść mogły tylko osoby upoważnione. A wszystkie gabloty na korytarzu zostały zasłonięte. - Są tam różne informacje tematyczne, np. przyrodnicze i matematyczne - wyjaśnia Noskiewicz. - Gabloty mogłyby więc posłużyć piszącym jako ściągawka.

Tym bardziej, że - jak się później okazało - większość pytań dotyczyła właśnie przyrody. W pierwszej części, na podstawie tekstu o bocianach, uczniowie musieli odpowiedzieć na kilka pytań, m.in. o trasę przelotu ptaków do Afryki, o rozpiętość ich skrzydeł i długość lotu. Druga część to opowieść o koniu i kilka pytań na jej temat. Dalej: kilka zadań matematycznych.

- To było najtrudniejsze - przyznaje Maja Święs, szóstoklasistka ze Świdnika. - Musieliśmy policzyć, ile będzie kosztował przejazd samochodem do stadniny, gdy znaliśmy odległość, cenę litra paliwa i wiedzieliśmy, ile spala samochód - wyjaśnia Maja.

Na koniec uczniowie musieli napisać własne opowiadanie o przyjaźni człowieka ze zwierzęciem.

Wyniki będą ogłoszone pod koniec maja. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeżeli uczeń chce kontynuować naukę w gimnazjum spoza jego rejonu, liczba uzyskanych punktów może decydować o tym, czy uczeń zostanie przyjęty do szkoły.

Odpowiedzi do testów pochodzą ze strony www.echodnia.eu


Komentarze 138

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mnika2165 / 8 stycznia 2010 o 14:50
0
siema ja dzis pisAŁAM ten test jako próbny naprawdę zdaje sie trudny w 2 pierwszych miałam po 39 pkt, poloniska za obydwowa razami odjeła mi ten pkt, teraz sie spodziewam ze 35 , no cuz ja tam matme lubie ale bez przesady tyle matmy dawacx a histy nic
Avatar
Baba ze wsi / 3 stycznia 2010 o 21:03
0
Ja mam 32lata,szkołę ukończyłam dawno.Test rozwiązałam w 25 minut (wszystkie okazały się poprawne),także na wypracowanie dużo czasu by zostało.Uważam że test jest banalny.Albo macie słaby poziom nauczania,albo nie uczycie się po prostu.Dodam że od 10lat siedzę w domu na roli i nie mam dziecka w wieku szkolnym.Mamom radzę pogonić dzieciaki do nauki,a zresztą z dziećmi trzeba pracować w domu od 1klasy.A te teksty nauczycielek są żałosne,widać po nich że słabiutko możecie kształcić.Może tylko niech słabsi mają 1,5godziny.Ale test banalny.
Avatar
yyyyyyyyyyy / 2 stycznia 2010 o 15:18
0
masz rację
Avatar
kujonek / 31 maja 2009 o 20:11
0
no i sie stalo! stracilem az 5 punktow w oststnim zadaniu! 32 punkty:(
Avatar
Gość / 30 maja 2009 o 18:18
0
Test był prosty, pytania typowe nie powinny sprawić problemu dobrym i bardzo dobrym uczniom. Jeśli ktoś ma średnią 5,5 albo wyżej, a z testu dostał mniej niż 35 punktów to po prostu ma ponaciągane nieuczciwie oceny. Powtarzam, pytania typowe jeśli nauczyciele nie przerobili tego typu zadań to kiepsko z nimi. Wszystko to niestety wina źle wykształconych nauczycieli . Pozdrawiam
PS. Test pisałam trzy lata temu i miałam maksa, mój brat jest w drugiej klasie podstawówki i umiał odpowiedzieć na wiele pytań z tego testu(zamkniętych).
Test był prosty, pytania typowe nie powinny sprawić problemu dobrym i bardzo dobrym uczniom. Jeśli ktoś ma średnią 5,5 albo wyżej, a z testu dostał mniej niż 35 punktów to po prostu ma ponaciągane nieuczciwie oceny. Powtarzam, pytania typowe jeśli nauczyciele nie przerobili tego typu zadań to kiepsko z nimi. Wszystko to niestety wina źle wykształconych nauczycieli . Pozdrawiam
PS. Test pisałam trzy lata temu i miałam maksa, mój brat jest w drugiej klasie podstawówki i umiał odpowiedzieć na wiele pytań z tego testu(zamkniętych). rozwiń
Avatar
Mała!! / 28 maja 2009 o 17:52
0
heh..AJ to nie wiem wszystko to było porypane!
heh..U nas w klasie najwieksza punktacje miała dziewczyna miała 28 punktów!! KuJoN<33:** i Wogole przestancie sie tu wykłocac i chwalic sie swoimi powalonymi punktam co???


Wszyscy:P
Chorzy Jestescie!!!!!!!!!!!!!!!!!!<lol> wypierdki natury i Kujony co niektórzy!!<lol> Zal mi was!!!!!
Avatar
kujonek / 27 maja 2009 o 20:08
0
ja pomylilem sie w zadaniu matematycznym(nie wiem ktore). napisalem ze 1/3 a trzeba bylo 1/4(chyba). pomylilem sie w lancuchu pokarmowym(nigdy by mi do glowy nie przyszlo ze orzel zjada LISA!!! i pomylilem sie w 22 zadaniu. polozenie pensjonatow napisalem ze sa oddalone od siebie co 50 metrow(to tez prawda). te dwa ostatnie zadania co wymienilem to byly troche oszukancze!!! nie wiem czy z tym panem Kowalskim napisalem 26,44 czy 26,46. kurde troche niedobrze:((((((
Avatar
kamil / 15 maja 2009 o 19:13
0
banałek(jak dla mnie)
Avatar
Krzych / 24 kwietnia 2009 o 22:39
0
Ja pisałem rok temu test pt "Jasne jak słońce" i nie był taki bardzo trudny. Mój kolega co miał średnią 4,9 a ja miałem średnią zaledwie 3,5 napisał na tyle samo punktów co ja czyli 24pk hehe teraz w gimnazjum się pogorszył i nie będzie miał z paskiem a co rok miał z paskiem
Avatar
miedzna / 16 kwietnia 2009 o 21:23
0
test był prosty więc jeżeli ktoś kto jest niby jednym z najlepszych uczniów w szkole tak naprawdę nim nie jest
ja sie do sprawdzianów nie uczę więc do tego wyjątku też nie robiłem z 2próbnych miałem po 35pky.
Avatar
mnika2165 / 8 stycznia 2010 o 14:50
0
siema ja dzis pisAŁAM ten test jako próbny naprawdę zdaje sie trudny w 2 pierwszych miałam po 39 pkt, poloniska za obydwowa razami odjeła mi ten pkt, teraz sie spodziewam ze 35 , no cuz ja tam matme lubie ale bez przesady tyle matmy dawacx a histy nic
Avatar
Baba ze wsi / 3 stycznia 2010 o 21:03
0
Ja mam 32lata,szkołę ukończyłam dawno.Test rozwiązałam w 25 minut (wszystkie okazały się poprawne),także na wypracowanie dużo czasu by zostało.Uważam że test jest banalny.Albo macie słaby poziom nauczania,albo nie uczycie się po prostu.Dodam że od 10lat siedzę w domu na roli i nie mam dziecka w wieku szkolnym.Mamom radzę pogonić dzieciaki do nauki,a zresztą z dziećmi trzeba pracować w domu od 1klasy.A te teksty nauczycielek są żałosne,widać po nich że słabiutko możecie kształcić.Może tylko niech słabsi mają 1,5godziny.Ale test banalny.
Avatar
yyyyyyyyyyy / 2 stycznia 2010 o 15:18
0
masz rację
Avatar
kujonek / 31 maja 2009 o 20:11
0
no i sie stalo! stracilem az 5 punktow w oststnim zadaniu! 32 punkty:(
Avatar
Gość / 30 maja 2009 o 18:18
0
Test był prosty, pytania typowe nie powinny sprawić problemu dobrym i bardzo dobrym uczniom. Jeśli ktoś ma średnią 5,5 albo wyżej, a z testu dostał mniej niż 35 punktów to po prostu ma ponaciągane nieuczciwie oceny. Powtarzam, pytania typowe jeśli nauczyciele nie przerobili tego typu zadań to kiepsko z nimi. Wszystko to niestety wina źle wykształconych nauczycieli . Pozdrawiam
PS. Test pisałam trzy lata temu i miałam maksa, mój brat jest w drugiej klasie podstawówki i umiał odpowiedzieć na wiele pytań z tego testu(zamkniętych).
Test był prosty, pytania typowe nie powinny sprawić problemu dobrym i bardzo dobrym uczniom. Jeśli ktoś ma średnią 5,5 albo wyżej, a z testu dostał mniej niż 35 punktów to po prostu ma ponaciągane nieuczciwie oceny. Powtarzam, pytania typowe jeśli nauczyciele nie przerobili tego typu zadań to kiepsko z nimi. Wszystko to niestety wina źle wykształconych nauczycieli . Pozdrawiam
PS. Test pisałam trzy lata temu i miałam maksa, mój brat jest w drugiej klasie podstawówki i umiał odpowiedzieć na wiele pytań z tego testu(zamkniętych). rozwiń
Avatar
Mała!! / 28 maja 2009 o 17:52
0
heh..AJ to nie wiem wszystko to było porypane!
heh..U nas w klasie najwieksza punktacje miała dziewczyna miała 28 punktów!! KuJoN<33:** i Wogole przestancie sie tu wykłocac i chwalic sie swoimi powalonymi punktam co???


Wszyscy:P
Chorzy Jestescie!!!!!!!!!!!!!!!!!!<lol> wypierdki natury i Kujony co niektórzy!!<lol> Zal mi was!!!!!
Avatar
kujonek / 27 maja 2009 o 20:08
0
ja pomylilem sie w zadaniu matematycznym(nie wiem ktore). napisalem ze 1/3 a trzeba bylo 1/4(chyba). pomylilem sie w lancuchu pokarmowym(nigdy by mi do glowy nie przyszlo ze orzel zjada LISA!!! i pomylilem sie w 22 zadaniu. polozenie pensjonatow napisalem ze sa oddalone od siebie co 50 metrow(to tez prawda). te dwa ostatnie zadania co wymienilem to byly troche oszukancze!!! nie wiem czy z tym panem Kowalskim napisalem 26,44 czy 26,46. kurde troche niedobrze:((((((
Avatar
kamil / 15 maja 2009 o 19:13
0
banałek(jak dla mnie)
Avatar
Krzych / 24 kwietnia 2009 o 22:39
0
Ja pisałem rok temu test pt "Jasne jak słońce" i nie był taki bardzo trudny. Mój kolega co miał średnią 4,9 a ja miałem średnią zaledwie 3,5 napisał na tyle samo punktów co ja czyli 24pk hehe teraz w gimnazjum się pogorszył i nie będzie miał z paskiem a co rok miał z paskiem
Avatar
miedzna / 16 kwietnia 2009 o 21:23
0
test był prosty więc jeżeli ktoś kto jest niby jednym z najlepszych uczniów w szkole tak naprawdę nim nie jest
ja sie do sprawdzianów nie uczę więc do tego wyjątku też nie robiłem z 2próbnych miałem po 35pky.
Zobacz wszystkie komentarze 138

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 0 1

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 17 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 5 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.