Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 lutego 2012 r.
16:39
Edytuj ten wpis

Gminy nie są w stanie sprostać nowym przepisom o ochronie zwierząt

0 34 A A
Bezdomnych zwierząt jest obecni o ok. 30 proc. więcej niż przed rokiem
Bezdomnych zwierząt jest obecni o ok. 30 proc. więcej niż przed rokiem

Do schronisk dla zwierząt zgłasza się nawet po kilkadziesiąt gmin, żeby podpisać umowę. Odchodzą z kwitkiem, bo przytulisk jest za mało, a bezpańskich zwierząt coraz więcej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy o ochronie zwierząt. Właścicielom zabraniają trzymania psów na zbyt krótkich łańcuchach, a gminom nakazują zapewnienie w schroniskach miejsc dla bezdomnych zwierząt z ich terenu.

Schronisko w Nowodworze w pobliżu Lubartowa odmówiło już 40 gminom. – Możemy podpisać umowy na przyjmowanie psów tylko z 25 gminami. Nowi chętni nie mają szans – mówi Adam Szumiło, kierownik schroniska.

Nowych umów nie podpisało też schronisko w Białej Podlaskiej, a lubelskie jest w stanie zająć się zwierzętami tylko z terenu miasta.

– Ustawa trafiła na nieprzygotowany grunt. Brakuje schronisk. A te, które są, nie mogą zawierać zbyt dużej liczby umów. Co więcej, ustawa spowodowała, że ludzie częściej wyrzucają zwierzęta. Boją się kar, np. za trzymanie psów na łańcuchach – tłumaczy Szumiło. – W tej chwili widzimy wzrost liczby bezdomnych zwierząt o ok. 30 proc. w stosunku do ub. roku.

Za dużo chętnych, a za mało miejsca jest też w schronisku w Krzesimowie. – Mamy podpisanych 12 umów. Chętnych byłoby jeszcze co najmniej 20 gmin – mówi Alfred Matyjaszczyk z tego schroniska.

Zwraca jednak uwagę, że wiele zależy od solidności gminy. – Dla pewnego wójta odłowiliśmy w gminie szczenięta. Mieliśmy w tym roku podpisać z nimi umowę. Ale ociągali się z zapłatą. Jak tak ma wyglądać współpraca, to lepiej jej nie zaczynać – uważa Matyjaszczyk.

Ale nawet te gminy, które podpisały umowy ze schroniskami przyznają, że udźwignięcie nowych obowiązków to problem.

– Płacimy ok. 1600 zł "wpisowego”, a potem do 1,5 tys. zł za każdego psa. W skali roku to może być od 20 do 30 tys. zł. Ale kiedy nie ma się podpisanej umowy, to schroniska każą sobie płacić nawet 2,5 tys. zł za zwierzę – mówi Władysław Guściora z Urzędu Gminy w Józefowie nad Wisłą.

– Od dwóch lat mamy umowę ze schroniskiem w Krzesimowie – mówi Michał Cholewa, zastępca burmistrza Piask. – Szukaliśmy tańszej oferty, ale nie znaleźliśmy. W budżecie na ten rok mamy 100 tys. zł na realizację zobowiązań wynikających z ustawy o ochronie zwierząt i obawiamy się, czy wystarczy.

Jakie można znaleźć rozwiązanie? – Gmin nie stać na budowę schronisk. Może powstawałyby nowe, gdyby zajęły się tym powiaty – podpowiada Szumiło.

Problemy w praktyce

*Włodawa. Pani Danuta Weremczuk została w tym tygodniu przymusowym opiekunem psa, którego przed zamarznięciem uratowała jej córka. Straż Miejska nie zgodziła się zabrać suczki, bo miasto nie ma na pieniędzy, ani schroniska. Kobieta zamierza w tej sprawie zwrócić się z pismem do burmistrza.

*Milejów. Od kwietnia ub. roku mieszkańcy Kolonii Antoniów czekają na odłowienie trzech bezpańskich psów, wałęsające się po okolicy. Pisali w tej sprawie do gminy, ale bez skutku. Na początku roku jedna suczka padła.

*Kazimierz Dolny. Mieszkańcy skarżyli się na bezpańskie psy. Urzędnicy nie potrafili pomóc przez dwa tygodnie. Tłumaczyli się brakiem miejsca w schroniskach.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RADNY / 17 listopada 2012 o 13:56
0
Ciekawe co jeszcze się wymyśli,aby finanasowo pogłębić gminy====UWAGA CO JUŻ MUSI GMINA========ZAPEWNIĆ MISZKANIE LUDZIOM,KTÓRZY NIE PŁACĄ CZYNSZÓW W SPÓŁDZIELNI LUB WŁAŚCICIELOWI MIESZKANIA,ZAPEWNIĆ DACH NAD GŁOWĄ BEZDOMNYM,ZBIERAĆ SMIECI,DOŻYWIAĆ NIEDOŻYWIONYCH,ZAPEWNIĆ OPIEKĘ OSOBOM SAMOTNYM,OPIEKOWAĆ SIĘ PSAMI,KOTAMI,KROKODYLAMI,BOCIANAMI I INNĄ GADZINĄ,ZAPŁACIĆ ICH POBYT W OCHRONCE,BUDOWAĆ DROGI CHODNIKI,OPŁACAĆ ZA ŚWIATŁO ULICZNE PRZY N IE SWOICH DROGACH,DOPŁACAĆ 50% DO OŚWIATY I TAK MOŻNA,MOŻNA DALEJ,ALE SZKODA FORUM =ODPIEPRZCIE SIĘ OD GMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!WASZ AĆ...AĆ....AĆ......AĆ............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ciekawe co jeszcze się wymyśli,aby finanasowo pogłębić gminy====UWAGA CO JUŻ MUSI GMINA========ZAPEWNIĆ MISZKANIE LUDZIOM,KTÓRZY NIE PŁACĄ CZYNSZÓW W SPÓŁDZIELNI LUB WŁAŚCICIELOWI MIESZKANIA,ZAPEWNIĆ DACH NAD GŁOWĄ BEZDOMNYM,ZBIERAĆ SMIECI,DOŻYWIAĆ NIEDOŻYWIONYCH,ZAPEWNIĆ OPIEKĘ OSOBOM SAMOTNYM,OPIEKOWAĆ SIĘ PSAMI,KOTAMI,KROKODYLAMI,BOCIANAMI I INNĄ GADZINĄ,ZAPŁACIĆ ICH POBYT W OCHRONCE,BUDOWAĆ DROGI CHODNIKI,OPŁACAĆ ZA ŚWIATŁO ULICZNE PRZY N IE SWOICH DROGACH,DOPŁACAĆ 50% DO OŚWIATY I TAK MOŻNA,MOŻNA DALEJ,ALE SZKODA FORUM =ODPIEPRZCIE SIĘ... rozwiń
Avatar
zly / 17 listopada 2012 o 13:49
0
CO ??STRZELAC DO BEZPANSKICH ZWIERZAT. Tak !! strzelac ale do ludzi- glupkow .ktorzy w swoich domostwach pozwalaja sie mnozyc tym zwierzetom . Nie posiada rozumu nie potrafi zadbac o swoje zwierze(kASTRACJA ,STERYLIZACJA,USYPIANIE SLEPYCH MIOTOW ZA DARMO) NALEZY SZYBKO TAKIEGO TYPA ODSTRZELIC I JUZ MNIEJ NIEMYSLACYCH.
Avatar
ZOSIA / 17 listopada 2012 o 13:39
0
KASTRACJA I STERYLIZACJA ,KONIECZNIE ,TYLKO W TEN SPOSOB BEDZIE ZMNIEJSZAC SIE ILOSC BEZDOMNYCH ZWIERZAT. Z PEWNOSCIA TO TROCHE POTRWA
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 11:12
0
[quote name='mietek' timestamp='1328908846' post='595182']
Ten kraj jest chory. Nie ma pieniędzy na utrzymanie szkół, nie ma na dożywianie ubogich dzieci, na służbę zdrowia, na pomoc osobom bezdomnym... i można by jeszcze długo wyliczać ale są miliony złotych w skali całego kraju na PSI PROBLEM. Utrzymujemy w schroniskach ponad 100tysięcy kundli. I ciągle ich przybywa. O kotach już nawet się nie mówi.
Zgraja bezpańskich psów terroryzuje wsie i miasta. Trzeba jakoś ten problem rozwiązać. Ja od lat domagam się odstrzału bezpańskich psów. Postawienia w stan likwidacji schronisk tych legalnych i nielegalnych prowadzonych przez osoby zidiociałe. Należy poprosić o pomoc kraje azjatyckie które są zainteresowane przejęciem schronisk.
To jakaś parodia by samorządy płaciły hyclom po 650zł za schwytanie jednego kundla kiedy problem można rozwiązać jednym pociągnięciem cyngla. W Rosji , kraju znacznie bogatszym niż nasz, każdego dnia wojsko strzela do bezpańskich psów i sytuacja tam została opanowana. U nas wprowadza się jakieś idiotyczne ustawy które niczego nie rozwiązują.

[/quote]
Gdyby zwierzeta umiały czytać ,to twoją wypowiedż Mietku swkitowałyby komentarzem,że ludzie są Gnojami-niesprawiedliwymi,nieodpowiedzialnymi,brutalnymi i wygodnickimi.Bo to ludzie są winni tragicznej sytuacji zwierzat i ludzie powinni to w LUDZKI sposób rozwiązać .Psy i koty żyją kilkanascie lat,a problem ich bezdomności ciągnie się przez setki,tysiące lat.O czym to świadczy?Gdyby zastosowano ogólną sterylizację ,antykoncepcją problem zniknąłby na zawsze w krótkim czasie.Zgadzam się że opłata 650 złotych to absurd,jak również 2500 złotych to też grube nadużycie.Ja utrzymuję 3 psy za ok 250 złotych miesięcznie,a więc koszt 2500 to jakiś absurd
[quote name='mietek' timestamp='1328908846' post='595182']
Ten kraj jest chory. Nie ma pieniędzy na utrzymanie szkół, nie ma na dożywianie ubogich dzieci, na służbę zdrowia, na pomoc osobom bezdomnym... i można by jeszcze długo wyliczać ale są miliony złotych w skali całego kraju na PSI PROBLEM. Utrzymujemy w schroniskach ponad 100tysięcy kundli. I ciągle ich przybywa. O kotach już nawet się nie mówi.
Zgraja bezpańskich psów terroryzuje wsie i miasta. Trzeba jakoś ten problem rozwiązać. Ja od lat d... rozwiń
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 10:49
0
[quote name='aei' timestamp='1328966998' post='595385']
Tak, tak, rozmnażajcie dalej, nie sterylizujcie suk, "bo szkoda pieniędzy", albo jeszcze lepiej: dopuszczajcie "dla zdrowotności"! Chyba tylko ktoś nienormalny uważa, że ciąża dobrze wpływa na zdrowie. A jak kogoś nie stać na zwierzę, to nie powinien go w ogóle brać. Odnośnie masowego usypiania - mamy na wschodzie niedoścignione wzorce rodem ze średniowiecza.
I jeszcze jedno, dalej kupujcie od pseudohodowców, to nigdy nie przestaną tego procederu kontynuować.
Krytykujcie dalej ustawę, która otwiera oczy urzędom, na problemy, które istniały już wcześniej. Nie macie mózgów, czy jak...?
[/quote]
Ludzie,którzy szczycą się postępem technicznym,rozumem,nie potrafią rozwiązać prostego w sumie problemu bezdomności zwierząt-a może nie chce sie po prostu myśleć?Myślenie to ciężka praca
[quote name='aei' timestamp='1328966998' post='595385']
Tak, tak, rozmnażajcie dalej, nie sterylizujcie suk, "bo szkoda pieniędzy", albo jeszcze lepiej: dopuszczajcie "dla zdrowotności"! Chyba tylko ktoś nienormalny uważa, że ciąża dobrze wpływa na zdrowie. A jak kogoś nie stać na zwierzę, to nie powinien go w ogóle brać. Odnośnie masowego usypiania - mamy na wschodzie niedoścignione wzorce rodem ze średniowiecza.
I jeszcze jedno, dalej kupujcie od pseudohodowców, to nigdy nie przes... rozwiń
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 10:46
0
[quote name='radny' timestamp='1328975475' post='595427']
Schroniska niech budują TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI to oni wykminili lepszą ustawę gwarantujące życie zwierzakom jak konstytucja gwarantuje mieszkańcom POLSKI.Z naszej gminy wszystkie bezdomne psy będą wożone do TOWARZYSTWA i tak zrobią pozostali.Roczny koszt dziecka pokrywany w przedszkolu przez samorząd wynosi około 4000zł,koszt psa do schroniska 2500 zł,ktoś pomylił rozum w głowie z rozumem w części ciała na końcu kręgosłupa.
[/quote]
Na dodatek z prywatnymi osobami można licytować ceny .
[quote name='radny' timestamp='1328975475' post='595427']
Schroniska niech budują TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI to oni wykminili lepszą ustawę gwarantujące życie zwierzakom jak konstytucja gwarantuje mieszkańcom POLSKI.Z naszej gminy wszystkie bezdomne psy będą wożone do TOWARZYSTWA i tak zrobią pozostali.Roczny koszt dziecka pokrywany w przedszkolu przez samorząd wynosi około 4000zł,koszt psa do schroniska 2500 zł,ktoś pomylił rozum w głowie z rozumem w części ciała na końcu kręgosłupa.
[/quote]
rozwiń
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 10:36
0
[quote name='Karol' timestamp='1328907092' post='595169']
Proponuję jeszcze utworzyć schroniska dla trzody chlewnej, bydła, drobiu, królików, chomików itd a gminy niech pozamykają szkoły i będą miały na schroniska kasy wbród.
[/quote]
Ty Karol,masz logikę od tyłu.Mentalność wobec ludzi i zwierzat ma wspólny mianownik-znieczulice i wyzysk.
Avatar
Danuta / 13 lutego 2012 o 00:38
0
To prawda.Moja mama mieszka na wsi obok przystanku.Ktoś podrzucił pudelka z wymalowanymi paznokciami, zawiniętego w piękny szaliczek, dwa tygodnie póżniej znalazła psa przywiązanego do drzewa w lesie.We wsi ludzie opowiadali, że to mieszczuchy wyjeżdżają na wakacje i pozbywają się zwierzaków.Dwa lata wcześniej wyprowadzając krowy na pastwisko zobaczyła reklamówkę z miałczącymi małymi kotkami pływającą po stawie.Ktoś chciał się pozbyć kłopotu ,nie dał obciążenia i koty pływały po wierzchu."Co miałam zrobić-mówi mama- zadarłam kieckę i wyłowiłam te koty".Teraz ten cały przychówek szczęśliwie żyje sobie w zagrodzie i choć są umorusane, bo mama rzadko je kąpie to są najedzone i szczęśliwe.Są członkami rodziny, odwzajemniają miłość.Mój synek bardzo lubi jeżdzić do tej babci, która ma zwierzątka a nie lubi do tej, która mieszka na wsi ale nie ma kota ani psa ,bo nie lubi.Kiedyś przyjechaliśmy na wieś i zobaczyliśmy śmieszny obrazek.Na ściernisku spał sobie pies a na nim wylegiwały się w słońcu dwa kotki.Nie wiem kto gorszy-człowiek czy -pies.
To prawda.Moja mama mieszka na wsi obok przystanku.Ktoś podrzucił pudelka z wymalowanymi paznokciami, zawiniętego w piękny szaliczek, dwa tygodnie póżniej znalazła psa przywiązanego do drzewa w lesie.We wsi ludzie opowiadali, że to mieszczuchy wyjeżdżają na wakacje i pozbywają się zwierzaków.Dwa lata wcześniej wyprowadzając krowy na pastwisko zobaczyła reklamówkę z miałczącymi małymi kotkami pływającą po stawie.Ktoś chciał się pozbyć kłopotu ,nie dał obciążenia i koty pływały po wierzchu."Co miałam zrobić-mówi mama- zadarłam kieckę i wy... rozwiń
Avatar
zootechnik / 12 lutego 2012 o 08:17
0
[quote name='Danuta' timestamp='1329003159' post='595543']
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub sterylizację,czasem dostarczyć karmę , pochwalić i docenić słownie.W obiegu nie byłyby żywe pięniądze , to może nie byłoby przekrętów.Trzeba szukać rozwiązań , nie rozkładać bezsilnie rąk.Nie koniecznie trzeba wydać 2500 zł na przechowanie w schronisku. Są ludzie, którzy zaopiekują się psem przy małej pomocy gminy.Przynajmniej mam taką nadzieję.Robić zdjęcia i szukać chętnych w internecie,gazecie.

Gospodarstwa na wsi przepełnione pieskami z miasta ,problemu nie ma na wsi problem jest w miastach i niech oni rozwiązują,bo obecnie to jest problem gmin wiejskich od podrzutków.
















ktoś
[/quote]
[quote name='Danuta' timestamp='1329003159' post='595543']
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub ster... rozwiń
Avatar
Danuta / 12 lutego 2012 o 00:32
0
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub sterylizację,czasem dostarczyć karmę , pochwalić i docenić słownie.W obiegu nie byłyby żywe pięniądze , to może nie byłoby przekrętów.Trzeba szukać rozwiązań , nie rozkładać bezsilnie rąk.Nie koniecznie trzeba wydać 2500 zł na przechowanie w schronisku. Są ludzie, którzy zaopiekują się psem przy małej pomocy gminy.Przynajmniej mam taką nadzieję.Robić zdjęcia i szukać chętnych w internecie,gazecie.


















ktoś
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub sterylizację,czasem dostarczyć karmę , pochwalić i docenić słownie.W obiegu nie byłyby żywe p... rozwiń
Avatar
RADNY / 17 listopada 2012 o 13:56
0
Ciekawe co jeszcze się wymyśli,aby finanasowo pogłębić gminy====UWAGA CO JUŻ MUSI GMINA========ZAPEWNIĆ MISZKANIE LUDZIOM,KTÓRZY NIE PŁACĄ CZYNSZÓW W SPÓŁDZIELNI LUB WŁAŚCICIELOWI MIESZKANIA,ZAPEWNIĆ DACH NAD GŁOWĄ BEZDOMNYM,ZBIERAĆ SMIECI,DOŻYWIAĆ NIEDOŻYWIONYCH,ZAPEWNIĆ OPIEKĘ OSOBOM SAMOTNYM,OPIEKOWAĆ SIĘ PSAMI,KOTAMI,KROKODYLAMI,BOCIANAMI I INNĄ GADZINĄ,ZAPŁACIĆ ICH POBYT W OCHRONCE,BUDOWAĆ DROGI CHODNIKI,OPŁACAĆ ZA ŚWIATŁO ULICZNE PRZY N IE SWOICH DROGACH,DOPŁACAĆ 50% DO OŚWIATY I TAK MOŻNA,MOŻNA DALEJ,ALE SZKODA FORUM =ODPIEPRZCIE SIĘ OD GMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!WASZ AĆ...AĆ....AĆ......AĆ............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ciekawe co jeszcze się wymyśli,aby finanasowo pogłębić gminy====UWAGA CO JUŻ MUSI GMINA========ZAPEWNIĆ MISZKANIE LUDZIOM,KTÓRZY NIE PŁACĄ CZYNSZÓW W SPÓŁDZIELNI LUB WŁAŚCICIELOWI MIESZKANIA,ZAPEWNIĆ DACH NAD GŁOWĄ BEZDOMNYM,ZBIERAĆ SMIECI,DOŻYWIAĆ NIEDOŻYWIONYCH,ZAPEWNIĆ OPIEKĘ OSOBOM SAMOTNYM,OPIEKOWAĆ SIĘ PSAMI,KOTAMI,KROKODYLAMI,BOCIANAMI I INNĄ GADZINĄ,ZAPŁACIĆ ICH POBYT W OCHRONCE,BUDOWAĆ DROGI CHODNIKI,OPŁACAĆ ZA ŚWIATŁO ULICZNE PRZY N IE SWOICH DROGACH,DOPŁACAĆ 50% DO OŚWIATY I TAK MOŻNA,MOŻNA DALEJ,ALE SZKODA FORUM =ODPIEPRZCIE SIĘ... rozwiń
Avatar
zly / 17 listopada 2012 o 13:49
0
CO ??STRZELAC DO BEZPANSKICH ZWIERZAT. Tak !! strzelac ale do ludzi- glupkow .ktorzy w swoich domostwach pozwalaja sie mnozyc tym zwierzetom . Nie posiada rozumu nie potrafi zadbac o swoje zwierze(kASTRACJA ,STERYLIZACJA,USYPIANIE SLEPYCH MIOTOW ZA DARMO) NALEZY SZYBKO TAKIEGO TYPA ODSTRZELIC I JUZ MNIEJ NIEMYSLACYCH.
Avatar
ZOSIA / 17 listopada 2012 o 13:39
0
KASTRACJA I STERYLIZACJA ,KONIECZNIE ,TYLKO W TEN SPOSOB BEDZIE ZMNIEJSZAC SIE ILOSC BEZDOMNYCH ZWIERZAT. Z PEWNOSCIA TO TROCHE POTRWA
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 11:12
0
[quote name='mietek' timestamp='1328908846' post='595182']
Ten kraj jest chory. Nie ma pieniędzy na utrzymanie szkół, nie ma na dożywianie ubogich dzieci, na służbę zdrowia, na pomoc osobom bezdomnym... i można by jeszcze długo wyliczać ale są miliony złotych w skali całego kraju na PSI PROBLEM. Utrzymujemy w schroniskach ponad 100tysięcy kundli. I ciągle ich przybywa. O kotach już nawet się nie mówi.
Zgraja bezpańskich psów terroryzuje wsie i miasta. Trzeba jakoś ten problem rozwiązać. Ja od lat domagam się odstrzału bezpańskich psów. Postawienia w stan likwidacji schronisk tych legalnych i nielegalnych prowadzonych przez osoby zidiociałe. Należy poprosić o pomoc kraje azjatyckie które są zainteresowane przejęciem schronisk.
To jakaś parodia by samorządy płaciły hyclom po 650zł za schwytanie jednego kundla kiedy problem można rozwiązać jednym pociągnięciem cyngla. W Rosji , kraju znacznie bogatszym niż nasz, każdego dnia wojsko strzela do bezpańskich psów i sytuacja tam została opanowana. U nas wprowadza się jakieś idiotyczne ustawy które niczego nie rozwiązują.

[/quote]
Gdyby zwierzeta umiały czytać ,to twoją wypowiedż Mietku swkitowałyby komentarzem,że ludzie są Gnojami-niesprawiedliwymi,nieodpowiedzialnymi,brutalnymi i wygodnickimi.Bo to ludzie są winni tragicznej sytuacji zwierzat i ludzie powinni to w LUDZKI sposób rozwiązać .Psy i koty żyją kilkanascie lat,a problem ich bezdomności ciągnie się przez setki,tysiące lat.O czym to świadczy?Gdyby zastosowano ogólną sterylizację ,antykoncepcją problem zniknąłby na zawsze w krótkim czasie.Zgadzam się że opłata 650 złotych to absurd,jak również 2500 złotych to też grube nadużycie.Ja utrzymuję 3 psy za ok 250 złotych miesięcznie,a więc koszt 2500 to jakiś absurd
[quote name='mietek' timestamp='1328908846' post='595182']
Ten kraj jest chory. Nie ma pieniędzy na utrzymanie szkół, nie ma na dożywianie ubogich dzieci, na służbę zdrowia, na pomoc osobom bezdomnym... i można by jeszcze długo wyliczać ale są miliony złotych w skali całego kraju na PSI PROBLEM. Utrzymujemy w schroniskach ponad 100tysięcy kundli. I ciągle ich przybywa. O kotach już nawet się nie mówi.
Zgraja bezpańskich psów terroryzuje wsie i miasta. Trzeba jakoś ten problem rozwiązać. Ja od lat d... rozwiń
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 10:49
0
[quote name='aei' timestamp='1328966998' post='595385']
Tak, tak, rozmnażajcie dalej, nie sterylizujcie suk, "bo szkoda pieniędzy", albo jeszcze lepiej: dopuszczajcie "dla zdrowotności"! Chyba tylko ktoś nienormalny uważa, że ciąża dobrze wpływa na zdrowie. A jak kogoś nie stać na zwierzę, to nie powinien go w ogóle brać. Odnośnie masowego usypiania - mamy na wschodzie niedoścignione wzorce rodem ze średniowiecza.
I jeszcze jedno, dalej kupujcie od pseudohodowców, to nigdy nie przestaną tego procederu kontynuować.
Krytykujcie dalej ustawę, która otwiera oczy urzędom, na problemy, które istniały już wcześniej. Nie macie mózgów, czy jak...?
[/quote]
Ludzie,którzy szczycą się postępem technicznym,rozumem,nie potrafią rozwiązać prostego w sumie problemu bezdomności zwierząt-a może nie chce sie po prostu myśleć?Myślenie to ciężka praca
[quote name='aei' timestamp='1328966998' post='595385']
Tak, tak, rozmnażajcie dalej, nie sterylizujcie suk, "bo szkoda pieniędzy", albo jeszcze lepiej: dopuszczajcie "dla zdrowotności"! Chyba tylko ktoś nienormalny uważa, że ciąża dobrze wpływa na zdrowie. A jak kogoś nie stać na zwierzę, to nie powinien go w ogóle brać. Odnośnie masowego usypiania - mamy na wschodzie niedoścignione wzorce rodem ze średniowiecza.
I jeszcze jedno, dalej kupujcie od pseudohodowców, to nigdy nie przes... rozwiń
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 10:46
0
[quote name='radny' timestamp='1328975475' post='595427']
Schroniska niech budują TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI to oni wykminili lepszą ustawę gwarantujące życie zwierzakom jak konstytucja gwarantuje mieszkańcom POLSKI.Z naszej gminy wszystkie bezdomne psy będą wożone do TOWARZYSTWA i tak zrobią pozostali.Roczny koszt dziecka pokrywany w przedszkolu przez samorząd wynosi około 4000zł,koszt psa do schroniska 2500 zł,ktoś pomylił rozum w głowie z rozumem w części ciała na końcu kręgosłupa.
[/quote]
Na dodatek z prywatnymi osobami można licytować ceny .
[quote name='radny' timestamp='1328975475' post='595427']
Schroniska niech budują TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI to oni wykminili lepszą ustawę gwarantujące życie zwierzakom jak konstytucja gwarantuje mieszkańcom POLSKI.Z naszej gminy wszystkie bezdomne psy będą wożone do TOWARZYSTWA i tak zrobią pozostali.Roczny koszt dziecka pokrywany w przedszkolu przez samorząd wynosi około 4000zł,koszt psa do schroniska 2500 zł,ktoś pomylił rozum w głowie z rozumem w części ciała na końcu kręgosłupa.
[/quote]
rozwiń
Avatar
Marta / 13 lutego 2012 o 10:36
0
[quote name='Karol' timestamp='1328907092' post='595169']
Proponuję jeszcze utworzyć schroniska dla trzody chlewnej, bydła, drobiu, królików, chomików itd a gminy niech pozamykają szkoły i będą miały na schroniska kasy wbród.
[/quote]
Ty Karol,masz logikę od tyłu.Mentalność wobec ludzi i zwierzat ma wspólny mianownik-znieczulice i wyzysk.
Avatar
Danuta / 13 lutego 2012 o 00:38
0
To prawda.Moja mama mieszka na wsi obok przystanku.Ktoś podrzucił pudelka z wymalowanymi paznokciami, zawiniętego w piękny szaliczek, dwa tygodnie póżniej znalazła psa przywiązanego do drzewa w lesie.We wsi ludzie opowiadali, że to mieszczuchy wyjeżdżają na wakacje i pozbywają się zwierzaków.Dwa lata wcześniej wyprowadzając krowy na pastwisko zobaczyła reklamówkę z miałczącymi małymi kotkami pływającą po stawie.Ktoś chciał się pozbyć kłopotu ,nie dał obciążenia i koty pływały po wierzchu."Co miałam zrobić-mówi mama- zadarłam kieckę i wyłowiłam te koty".Teraz ten cały przychówek szczęśliwie żyje sobie w zagrodzie i choć są umorusane, bo mama rzadko je kąpie to są najedzone i szczęśliwe.Są członkami rodziny, odwzajemniają miłość.Mój synek bardzo lubi jeżdzić do tej babci, która ma zwierzątka a nie lubi do tej, która mieszka na wsi ale nie ma kota ani psa ,bo nie lubi.Kiedyś przyjechaliśmy na wieś i zobaczyliśmy śmieszny obrazek.Na ściernisku spał sobie pies a na nim wylegiwały się w słońcu dwa kotki.Nie wiem kto gorszy-człowiek czy -pies.
To prawda.Moja mama mieszka na wsi obok przystanku.Ktoś podrzucił pudelka z wymalowanymi paznokciami, zawiniętego w piękny szaliczek, dwa tygodnie póżniej znalazła psa przywiązanego do drzewa w lesie.We wsi ludzie opowiadali, że to mieszczuchy wyjeżdżają na wakacje i pozbywają się zwierzaków.Dwa lata wcześniej wyprowadzając krowy na pastwisko zobaczyła reklamówkę z miałczącymi małymi kotkami pływającą po stawie.Ktoś chciał się pozbyć kłopotu ,nie dał obciążenia i koty pływały po wierzchu."Co miałam zrobić-mówi mama- zadarłam kieckę i wy... rozwiń
Avatar
zootechnik / 12 lutego 2012 o 08:17
0
[quote name='Danuta' timestamp='1329003159' post='595543']
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub sterylizację,czasem dostarczyć karmę , pochwalić i docenić słownie.W obiegu nie byłyby żywe pięniądze , to może nie byłoby przekrętów.Trzeba szukać rozwiązań , nie rozkładać bezsilnie rąk.Nie koniecznie trzeba wydać 2500 zł na przechowanie w schronisku. Są ludzie, którzy zaopiekują się psem przy małej pomocy gminy.Przynajmniej mam taką nadzieję.Robić zdjęcia i szukać chętnych w internecie,gazecie.

Gospodarstwa na wsi przepełnione pieskami z miasta ,problemu nie ma na wsi problem jest w miastach i niech oni rozwiązują,bo obecnie to jest problem gmin wiejskich od podrzutków.
















ktoś
[/quote]
[quote name='Danuta' timestamp='1329003159' post='595543']
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub ster... rozwiń
Avatar
Danuta / 12 lutego 2012 o 00:32
0
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub sterylizację,czasem dostarczyć karmę , pochwalić i docenić słownie.W obiegu nie byłyby żywe pięniądze , to może nie byłoby przekrętów.Trzeba szukać rozwiązań , nie rozkładać bezsilnie rąk.Nie koniecznie trzeba wydać 2500 zł na przechowanie w schronisku. Są ludzie, którzy zaopiekują się psem przy małej pomocy gminy.Przynajmniej mam taką nadzieję.Robić zdjęcia i szukać chętnych w internecie,gazecie.


















ktoś
Po wielu perypetiach nastąpił pozytywny finał.Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowe rozwiązanie.
Problem z błąkającymi się psami pozostał.Może należałoby skorzystać z pomysłów internautów.Ktoś doradzał podpisywanie umów z właścicielami zagród,może zastosować ulgi dla tych, którzy zaopiekują się bezdomnym psem.

Można zwolnić tych ludzi z płacenia podatku za psa(gmina pokryła by koszt 40zł),zaoferować darmowe szczepienia lub sterylizację,czasem dostarczyć karmę , pochwalić i docenić słownie.W obiegu nie byłyby żywe p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 1 0

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 14 13

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 10

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!