Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 lipca 2009 r.
9:36
Edytuj ten wpis

Horror dla pasażerów, czyli czym wozi nas PKP

0 16 A A

To dziwne "coś" spółka PKP Intercity nazywa pociągiem pospiesznym "Jadwiga". Za każdym razem, gdy skład przyjeżdża na dworzec w Terespolu czy Radomiu skonsternowani pasażerowie, nie wiedzą, czy to w ogóle ich pociąg. A jednak!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pociąg pospieszny "Jadwiga" jeździ na trasie z Krakowa do Terespola przez Kielce, Radom i Warszawę. Stanowi nawet stosunkowo dobre połączenie na tej trasie. Powinien jednak jakoś sensownie wyglądać, a tymczasem wprawia pasażerów w konsternację, osłupienie, ewentualnie śmiech. Każdego ranka, wyjeżdżając z Krakowa zapewnia wielu pasażerom dodatkowe przeżycia.

Dziennikarze Echa Dnia pojechali ostatnio tym czymś do stolicy. Mając wykupiony bilet I klasy próbowali ją odnależć, ale pierwszy wagon przyjechał granatowy, bo sypialny, dwa kolejne żółto - niebieskie i na dodatek piętrowe, a dwa ostatnie zielone, jak z II klasy.

Dopiero ktoś z obsługi pociągu poinformował, że jeden zielony wagon jest przypisany do… I klasy. Rzeczywiście! Odbita na ksero i przyklejona taśmą klejącą kartka na szybie wskazała na I klasę i przedziały istotnie były 6 - osobowe.

Tyle, że mnóstwo pasażerów nie zauważyło tej kartki i rozsiadło się w tej dziwnej klasie. Nie posiedziały długo, bo natychmiast pojawili się konduktorzy i... wygonili pasażerów do drugiego, zielonego wagonu, ewentualnie do "piętrusa" . Tylko posiadacze miejsc w pierwszym wagonie, czyli sypialnym, mieli spokój, ale oni jechali do Moskwy, bo ten dziwny pociąg ma taki wagon w swym składzie.

W czasie jazdy dziennikarze spytali nawet konduktora, dlaczego jadą takim składem z wyglądu przypominającym kolekcję klocków Lego Duplo. Usłyszeli, że brakuje wagonów, więc kleci się skład, z tego co jest pod ręką.

Czym wozi nas PKP? Żenada! - www.strefabiznesu.echodnia.eu

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pszcolek / 18 lipca 2009 o 22:20
0
JECHAŁEM NA WAKACJE JANTAREM IC Z CZAŁĄ RODZINĄ I ZNAJOMMI DO WŁADYSŁAWOWA TO POPROSTU WIELKA PORAZKA, SYF I BRÓD WIĘKSZY JAK ZA CZASÓW KOMUNY, CO CIEKAWE BILETY POWROTNE DLA 4 OSÓB BYŁY DROŻSZE O 98ZL NIZ W TAMTĄ STRONĘ PANI W KASIE (WŁADYSŁAWOWO) SPRZEDAŁA NAM BILECIKI NA WAGON BEZ PRZEDZIAŁÓW (112 OSÓB W JEDNYM WAGONIKU) A PROSIŁEM O JEDEN PRZEDZAŁ. I NIE WIERZCIE W KLIMĘ TA JEST JAK SOBIE OKIENKA POOTWIERACIE. CIESZĘ SIE ZE ZACZYNAJĄ KURSOWAC "SŁONECZNE " TAM JEST KLIMA CZYSTO SCHLUDNIE I WIDAĆ XXI WIEK CENOWO SĄ 2/3 TANSZE OD IC A POZA TYM CZAS PODRÓZY JEST TYLKO O 1H DŁUŻSZY NA 500KM( W JAKICH WARUNKACH).
JECHAŁEM NA WAKACJE JANTAREM IC Z CZAŁĄ RODZINĄ I ZNAJOMMI DO WŁADYSŁAWOWA TO POPROSTU WIELKA PORAZKA, SYF I BRÓD WIĘKSZY JAK ZA CZASÓW KOMUNY, CO CIEKAWE BILETY POWROTNE DLA 4 OSÓB BYŁY DROŻSZE O 98ZL NIZ W TAMTĄ STRONĘ PANI W KASIE (WŁADYSŁAWOWO) SPRZEDAŁA NAM BILECIKI NA WAGON BEZ PRZEDZIAŁÓW (112 OSÓB W JEDNYM WAGONIKU) A PROSIŁEM O JEDEN PRZEDZAŁ. I NIE WIERZCIE W KLIMĘ TA JEST JAK SOBIE OKIENKA POOTWIERACIE. CIESZĘ SIE ZE ZACZYNAJĄ KURSOWAC "SŁONECZNE " TAM JEST KLIMA CZYSTO SCHLUDNIE I WIDAĆ XXI WIEK CENOWO SĄ 2/3 TAN... rozwiń
Avatar
krakus / 14 lipca 2009 o 11:18
0
W IC właśnie jest beznadziejnie. Niech ktoś spróbuje się przejechać z Warszawy do Krakowa popołudniowym (15-17) IC w piątek, albo np. w poniedziałek o 7 rano z KRK do W-Wy. Brakuje miejsc - 3/4 ludzi siedzi albo na podłodze, albo jak miało szczęście to w Warsie. Nikt o podstawieniu dodatkowego wagonu nawet nie pomyśli. Najlepsze jest to, że sama miejscówka w IC kosztuje rano 25 zł (w expresie 10). Czyli za gazetę i malutkie ciasteczko oraz herbatę płacimy 15 zł, a mówiąc dokładniej herbata i maluteńkie ciasteczko kosztuje 13 zł.

Ewentualnie mamy w zanadrzu jazdę na podłodze za jedyne 82 zł.
W IC właśnie jest beznadziejnie. Niech ktoś spróbuje się przejechać z Warszawy do Krakowa popołudniowym (15-17) IC w piątek, albo np. w poniedziałek o 7 rano z KRK do W-Wy. Brakuje miejsc - 3/4 ludzi siedzi albo na podłodze, albo jak miało szczęście to w Warsie. Nikt o podstawieniu dodatkowego wagonu nawet nie pomyśli. Najlepsze jest to, że sama miejscówka w IC kosztuje rano 25 zł (w expresie 10). Czyli za gazetę i malutkie ciasteczko oraz herbatę płacimy 15 zł, a mówiąc dokładniej herbata i maluteńkie ciasteczko kosztuje 13 zł.

... rozwiń
Avatar
Lokoko / 14 lipca 2009 o 09:40
0
No niestety we wszystkich pociągach IC nie jest najlepiej, ale jak chcesz jechać wygodnie i z fuul wypasem wybierasz TLK, IC czy Ex a nie narzekasz, że jechało się źle. A co do tego pośpiechu trudno się dziwić, że na wschód nie puszczają ładnych wagonów bo raczej to bez sensu szczególnie, że zapewne część składu wjeżdża poza granicę. Ale i tak wiele w pośpiechach musi się zmienić. Na trasie do Trójmiasta jest coraz lepiej ot jakaś jaskółka Pozdro
Avatar
~zenek~ / 9 lipca 2009 o 20:10
0
jakoś nikomu nie przeszkadza jak jedzie busem z kolanami pod brodą
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 15:38
0
Zgadzam się w 100% z wąskotorowym. Wprawdzie byłem urzędnikiem dyrekcyjnym ale przeobrażenia na kolei oceniam negatywnie. Prosty przykład, moja komórka o zasięgu dyrekcyjnym została podzielona na dwie. Zamiast naczelników, na ich czele stanęli dyrektorzy z niemal dwukrotnie wyższym uposażeniem. Szeregowi pracownicy nic na tym oczywiście nie zyskali. Tak więc przy zmniejszeniu zakresu pracy i obowiązków podwyższyło im się pensje. W innych jednostkach było to samo. Nie mogąc na to patrzeć, przy pierwszej sposobności skorzystałem z propozycji przejścia na emeryturę.
Avatar
wąskotorowy / 9 lipca 2009 o 15:08
0
Gość napisał:
Ten wagon przerobiony z klasy 2 na klasę 1 jest wagonem typu AZ czyli takim który różni sie od klasy 1 tylko kolorem jak ktoś nie wie takich rzeczy niech sie nie wypowiada bo naraża się na śmieszność pozdrawiam z Lublina

Jakim kryteriom powinny odpowiadać wagony pasażerskie oraz oznaczenia wagonów-można się zapoznać klikając na link
[url="http://www.kolej.pl/serwis/oznaczenia/oznaczwagpas.php"]http://www.kolej.pl/serwis/oznaczenia/oznaczwagpas.php[/url]
Avatar
wąskotorowy / 9 lipca 2009 o 14:49
0
Kiedyś na kolei naplęgło się różnorakich związków mających niby chronić pracownika i miejsca pracy,dbać o dobre imię PKP.A tymczasem....
Związkowcy na koszt PKP porobili sobie różne kursy (w tym członków rad nadzorczych),odbywali różne szkolenia,organizowali strajki dezorganizując tym samym przemieszczanie się podróznych.Związkowcy "załapali się" do centrali,wielu otrzymało pracę w dyrekcji generalnej i w radzie nadzorczej.Kolej podzielono na jakieś tam "satelity",pozbyli się pomocników maszynistów,dyżurnych ruchu,zwrotniczych......W zamian za to utwotrzono spółeczki z dyrektorskimi etatami,porobiono obszerne gabinety,zatrudniono nikomu niepotrzebnych urzędników nie mających odpowiedznich kwalifikacji.W zamian za dyrektorskie gabinety dopuszczonodo dewastacji budynków stacyjnych i przystanków osobowych,zwolniono kasjerki biletowe.Budynki na małych stacyjkach zostały rozszabrowane,zarośnięte trawą.Budynki należące kiedyć do PKPO są opuszczone i są siedliskiem meneli i szczurów.A kiedyś taki budynek przynosił dochody.Istniał bufet,kasa buletowa,była poczekalnia dla podróżnych...........
W okresie kanikuły do pociągów jadących nad morze czy w góry lub atrakcyjne miejsca nie można się było dopchać.
A dzisiaj?-kolejarze (na dyrektorskich stanowiskach) rzbrzą u władz lokalnych o dofinansowanie (brak na podwyżki dyrektorskiuch pensji?).Pociągi nie spełniają swoichzadań (jeżdżą nimi przeważnie sami kolejarze).W pociągu można być okradzionym,czasami się zdarza,że z różnych powoidów pociąg po prostu nie wyrusza w trasę.Często pociągi przybywają z opóźnieniem.Dla rozrywki od czasu do czasu kogioś z pociągu wyrzucą w biegu...
I dziwić się,że przez takie postępowanie koleji,nabija się kabzę busiarzom i zmusza się pasażerów do niebezpieczeństwa związanego z podróżowaniem busami.
Którz to widział,aby pociąg pospieszny (ok.10 godz jazdy) był zestawiony wyłącznie z wagonów piętrowych wycofywanych z taboru.Kiedyś takie składy to były wyłacznie pociągi lokalne.
Reasumując:uważam,że kolej NIE POWINNA być dofinansowywana z budżety województwa,te wszystkie spółki kolejowe powinno się sprywatyzować,wóczas zbędni urzędnicy by musieli opuścić dobrze płatną pracę,a dyrektorzy wreszcie wzięli by się za solidną robotę
bo w przeciwnym przypadku nie zarobili by na sól do zsiadłego mleka.No i zamiast liksusowymi samochodami służbowymi (lub salonkami na wczasy) jeździli by drezynami (napędzanymi ręcznie)
....Latarke wzioneś?-wzionem,Wagony spioneś?-Spionem.No to Łodiazd!!!!
Kiedyś na kolei naplęgło się różnorakich związków mających niby chronić pracownika i miejsca pracy,dbać o dobre imię PKP.A tymczasem....
Związkowcy na koszt PKP porobili sobie różne kursy (w tym członków rad nadzorczych),odbywali różne szkolenia,organizowali strajki dezorganizując tym samym przemieszczanie się podróznych.Związkowcy "załapali się" do centrali,wielu otrzymało pracę w dyrekcji generalnej i w radzie nadzorczej.Kolej podzielono na jakieś tam "satelity",pozbyli się pomocników maszynistów,dyżurnych ruchu,z... rozwiń
Avatar
anna s / 9 lipca 2009 o 14:43
0
WITAM PROPONUJE PASAŻEROM IC PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA JESZCZE STARSZE MODELE POCIĄGÓW .JEDYNY ZAKŁAD W HRUBIESZOWIE NAPRAWIAJĄCY WAGONY OSOBOWE WŁAŚNIE ZOSTAJE ZAMKNIĘTY.JEST TO WINA EWIDENTNA DYREKCJI.
Avatar
Kaśka / 9 lipca 2009 o 14:22
0
who napisał:
Ciężko było zrobić zdjecie tego pociągu "Lego Duplo" i dodac do wadomości ?

chyba masz pajacu problemy ze wzrokiem!
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 13:43
0
marco napisał:
Niestety to tylko jeden z nielicznych przykladow oszustwa jakie serwuje swoim pasazerom PKP, jezdzeod kilku lat PKP na trasie Lublin - Poznań, moglbym napisac ksiazke o naruszeniach warunkow podrozy przez PKP, pijani konduktorzy, smierdzace przedzialy i toalety przypominajace najgorsze kloaki. Poziom kultury obslugi zerowy. Ktos moze zajmie sie tymi spolkami i rozgoni to towarzystwo defraudantow.

jak widziałeś pijanego konduktora trzeba było zadzwonić na Policję myślę że nie jeżdzisz pociągiem i nic nie wiesz o warunkach podróży jesteś zwykłym palantem i piszesz pod publiczkę . Pięć razy w tygodniu dojeżdżam do Warszawy od 9 lat i jakoś nikogo nie widziałem pod wpływem za wyjątkiem podróżnych

jak widziałeś pijanego konduktora trzeba było zadzwonić na Policję myślę że nie jeżdzisz pociągiem i nic nie wiesz o warunkach podróży jesteś zwykłym palantem i piszesz pod publiczkę . Pięć razy w tygodniu dojeżdżam do Warszawy od 9 lat i jakoś nikogo nie widziałem pod wpływem za wyjątkiem podróżnych rozwiń
Avatar
pszcolek / 18 lipca 2009 o 22:20
0
JECHAŁEM NA WAKACJE JANTAREM IC Z CZAŁĄ RODZINĄ I ZNAJOMMI DO WŁADYSŁAWOWA TO POPROSTU WIELKA PORAZKA, SYF I BRÓD WIĘKSZY JAK ZA CZASÓW KOMUNY, CO CIEKAWE BILETY POWROTNE DLA 4 OSÓB BYŁY DROŻSZE O 98ZL NIZ W TAMTĄ STRONĘ PANI W KASIE (WŁADYSŁAWOWO) SPRZEDAŁA NAM BILECIKI NA WAGON BEZ PRZEDZIAŁÓW (112 OSÓB W JEDNYM WAGONIKU) A PROSIŁEM O JEDEN PRZEDZAŁ. I NIE WIERZCIE W KLIMĘ TA JEST JAK SOBIE OKIENKA POOTWIERACIE. CIESZĘ SIE ZE ZACZYNAJĄ KURSOWAC "SŁONECZNE " TAM JEST KLIMA CZYSTO SCHLUDNIE I WIDAĆ XXI WIEK CENOWO SĄ 2/3 TANSZE OD IC A POZA TYM CZAS PODRÓZY JEST TYLKO O 1H DŁUŻSZY NA 500KM( W JAKICH WARUNKACH).
JECHAŁEM NA WAKACJE JANTAREM IC Z CZAŁĄ RODZINĄ I ZNAJOMMI DO WŁADYSŁAWOWA TO POPROSTU WIELKA PORAZKA, SYF I BRÓD WIĘKSZY JAK ZA CZASÓW KOMUNY, CO CIEKAWE BILETY POWROTNE DLA 4 OSÓB BYŁY DROŻSZE O 98ZL NIZ W TAMTĄ STRONĘ PANI W KASIE (WŁADYSŁAWOWO) SPRZEDAŁA NAM BILECIKI NA WAGON BEZ PRZEDZIAŁÓW (112 OSÓB W JEDNYM WAGONIKU) A PROSIŁEM O JEDEN PRZEDZAŁ. I NIE WIERZCIE W KLIMĘ TA JEST JAK SOBIE OKIENKA POOTWIERACIE. CIESZĘ SIE ZE ZACZYNAJĄ KURSOWAC "SŁONECZNE " TAM JEST KLIMA CZYSTO SCHLUDNIE I WIDAĆ XXI WIEK CENOWO SĄ 2/3 TAN... rozwiń
Avatar
krakus / 14 lipca 2009 o 11:18
0
W IC właśnie jest beznadziejnie. Niech ktoś spróbuje się przejechać z Warszawy do Krakowa popołudniowym (15-17) IC w piątek, albo np. w poniedziałek o 7 rano z KRK do W-Wy. Brakuje miejsc - 3/4 ludzi siedzi albo na podłodze, albo jak miało szczęście to w Warsie. Nikt o podstawieniu dodatkowego wagonu nawet nie pomyśli. Najlepsze jest to, że sama miejscówka w IC kosztuje rano 25 zł (w expresie 10). Czyli za gazetę i malutkie ciasteczko oraz herbatę płacimy 15 zł, a mówiąc dokładniej herbata i maluteńkie ciasteczko kosztuje 13 zł.

Ewentualnie mamy w zanadrzu jazdę na podłodze za jedyne 82 zł.
W IC właśnie jest beznadziejnie. Niech ktoś spróbuje się przejechać z Warszawy do Krakowa popołudniowym (15-17) IC w piątek, albo np. w poniedziałek o 7 rano z KRK do W-Wy. Brakuje miejsc - 3/4 ludzi siedzi albo na podłodze, albo jak miało szczęście to w Warsie. Nikt o podstawieniu dodatkowego wagonu nawet nie pomyśli. Najlepsze jest to, że sama miejscówka w IC kosztuje rano 25 zł (w expresie 10). Czyli za gazetę i malutkie ciasteczko oraz herbatę płacimy 15 zł, a mówiąc dokładniej herbata i maluteńkie ciasteczko kosztuje 13 zł.

... rozwiń
Avatar
Lokoko / 14 lipca 2009 o 09:40
0
No niestety we wszystkich pociągach IC nie jest najlepiej, ale jak chcesz jechać wygodnie i z fuul wypasem wybierasz TLK, IC czy Ex a nie narzekasz, że jechało się źle. A co do tego pośpiechu trudno się dziwić, że na wschód nie puszczają ładnych wagonów bo raczej to bez sensu szczególnie, że zapewne część składu wjeżdża poza granicę. Ale i tak wiele w pośpiechach musi się zmienić. Na trasie do Trójmiasta jest coraz lepiej ot jakaś jaskółka Pozdro
Avatar
~zenek~ / 9 lipca 2009 o 20:10
0
jakoś nikomu nie przeszkadza jak jedzie busem z kolanami pod brodą
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 15:38
0
Zgadzam się w 100% z wąskotorowym. Wprawdzie byłem urzędnikiem dyrekcyjnym ale przeobrażenia na kolei oceniam negatywnie. Prosty przykład, moja komórka o zasięgu dyrekcyjnym została podzielona na dwie. Zamiast naczelników, na ich czele stanęli dyrektorzy z niemal dwukrotnie wyższym uposażeniem. Szeregowi pracownicy nic na tym oczywiście nie zyskali. Tak więc przy zmniejszeniu zakresu pracy i obowiązków podwyższyło im się pensje. W innych jednostkach było to samo. Nie mogąc na to patrzeć, przy pierwszej sposobności skorzystałem z propozycji przejścia na emeryturę.
Avatar
wąskotorowy / 9 lipca 2009 o 15:08
0
Gość napisał:
Ten wagon przerobiony z klasy 2 na klasę 1 jest wagonem typu AZ czyli takim który różni sie od klasy 1 tylko kolorem jak ktoś nie wie takich rzeczy niech sie nie wypowiada bo naraża się na śmieszność pozdrawiam z Lublina

Jakim kryteriom powinny odpowiadać wagony pasażerskie oraz oznaczenia wagonów-można się zapoznać klikając na link
[url="http://www.kolej.pl/serwis/oznaczenia/oznaczwagpas.php"]http://www.kolej.pl/serwis/oznaczenia/oznaczwagpas.php[/url]
Avatar
wąskotorowy / 9 lipca 2009 o 14:49
0
Kiedyś na kolei naplęgło się różnorakich związków mających niby chronić pracownika i miejsca pracy,dbać o dobre imię PKP.A tymczasem....
Związkowcy na koszt PKP porobili sobie różne kursy (w tym członków rad nadzorczych),odbywali różne szkolenia,organizowali strajki dezorganizując tym samym przemieszczanie się podróznych.Związkowcy "załapali się" do centrali,wielu otrzymało pracę w dyrekcji generalnej i w radzie nadzorczej.Kolej podzielono na jakieś tam "satelity",pozbyli się pomocników maszynistów,dyżurnych ruchu,zwrotniczych......W zamian za to utwotrzono spółeczki z dyrektorskimi etatami,porobiono obszerne gabinety,zatrudniono nikomu niepotrzebnych urzędników nie mających odpowiedznich kwalifikacji.W zamian za dyrektorskie gabinety dopuszczonodo dewastacji budynków stacyjnych i przystanków osobowych,zwolniono kasjerki biletowe.Budynki na małych stacyjkach zostały rozszabrowane,zarośnięte trawą.Budynki należące kiedyć do PKPO są opuszczone i są siedliskiem meneli i szczurów.A kiedyś taki budynek przynosił dochody.Istniał bufet,kasa buletowa,była poczekalnia dla podróżnych...........
W okresie kanikuły do pociągów jadących nad morze czy w góry lub atrakcyjne miejsca nie można się było dopchać.
A dzisiaj?-kolejarze (na dyrektorskich stanowiskach) rzbrzą u władz lokalnych o dofinansowanie (brak na podwyżki dyrektorskiuch pensji?).Pociągi nie spełniają swoichzadań (jeżdżą nimi przeważnie sami kolejarze).W pociągu można być okradzionym,czasami się zdarza,że z różnych powoidów pociąg po prostu nie wyrusza w trasę.Często pociągi przybywają z opóźnieniem.Dla rozrywki od czasu do czasu kogioś z pociągu wyrzucą w biegu...
I dziwić się,że przez takie postępowanie koleji,nabija się kabzę busiarzom i zmusza się pasażerów do niebezpieczeństwa związanego z podróżowaniem busami.
Którz to widział,aby pociąg pospieszny (ok.10 godz jazdy) był zestawiony wyłącznie z wagonów piętrowych wycofywanych z taboru.Kiedyś takie składy to były wyłacznie pociągi lokalne.
Reasumując:uważam,że kolej NIE POWINNA być dofinansowywana z budżety województwa,te wszystkie spółki kolejowe powinno się sprywatyzować,wóczas zbędni urzędnicy by musieli opuścić dobrze płatną pracę,a dyrektorzy wreszcie wzięli by się za solidną robotę
bo w przeciwnym przypadku nie zarobili by na sól do zsiadłego mleka.No i zamiast liksusowymi samochodami służbowymi (lub salonkami na wczasy) jeździli by drezynami (napędzanymi ręcznie)
....Latarke wzioneś?-wzionem,Wagony spioneś?-Spionem.No to Łodiazd!!!!
Kiedyś na kolei naplęgło się różnorakich związków mających niby chronić pracownika i miejsca pracy,dbać o dobre imię PKP.A tymczasem....
Związkowcy na koszt PKP porobili sobie różne kursy (w tym członków rad nadzorczych),odbywali różne szkolenia,organizowali strajki dezorganizując tym samym przemieszczanie się podróznych.Związkowcy "załapali się" do centrali,wielu otrzymało pracę w dyrekcji generalnej i w radzie nadzorczej.Kolej podzielono na jakieś tam "satelity",pozbyli się pomocników maszynistów,dyżurnych ruchu,z... rozwiń
Avatar
anna s / 9 lipca 2009 o 14:43
0
WITAM PROPONUJE PASAŻEROM IC PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA JESZCZE STARSZE MODELE POCIĄGÓW .JEDYNY ZAKŁAD W HRUBIESZOWIE NAPRAWIAJĄCY WAGONY OSOBOWE WŁAŚNIE ZOSTAJE ZAMKNIĘTY.JEST TO WINA EWIDENTNA DYREKCJI.
Avatar
Kaśka / 9 lipca 2009 o 14:22
0
who napisał:
Ciężko było zrobić zdjecie tego pociągu "Lego Duplo" i dodac do wadomości ?

chyba masz pajacu problemy ze wzrokiem!
Avatar
Gość / 9 lipca 2009 o 13:43
0
marco napisał:
Niestety to tylko jeden z nielicznych przykladow oszustwa jakie serwuje swoim pasazerom PKP, jezdzeod kilku lat PKP na trasie Lublin - Poznań, moglbym napisac ksiazke o naruszeniach warunkow podrozy przez PKP, pijani konduktorzy, smierdzace przedzialy i toalety przypominajace najgorsze kloaki. Poziom kultury obslugi zerowy. Ktos moze zajmie sie tymi spolkami i rozgoni to towarzystwo defraudantow.

jak widziałeś pijanego konduktora trzeba było zadzwonić na Policję myślę że nie jeżdzisz pociągiem i nic nie wiesz o warunkach podróży jesteś zwykłym palantem i piszesz pod publiczkę . Pięć razy w tygodniu dojeżdżam do Warszawy od 9 lat i jakoś nikogo nie widziałem pod wpływem za wyjątkiem podróżnych

jak widziałeś pijanego konduktora trzeba było zadzwonić na Policję myślę że nie jeżdzisz pociągiem i nic nie wiesz o warunkach podróży jesteś zwykłym palantem i piszesz pod publiczkę . Pięć razy w tygodniu dojeżdżam do Warszawy od 9 lat i jakoś nikogo nie widziałem pod wpływem za wyjątkiem podróżnych rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki 0 2

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że 20-letni mieszkaniec Łęcznej może posiadać narkotyki.

7 pytań, które pomaga zbudować markę

7 pytań, które pomaga zbudować markę 0 0

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu 4 4

Wojewoda lubelski wróci na ławę oskarżonych. Przemysław Czarnek mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”.

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program]
22 listopada 2018, 17:00

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie zorganizowany zostanie Festiwal Kultury Ukraińskiej Ukraina w Centrum Lublina. W tym roku Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza zaprasza w dniach 22-25 listopada.

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy 0

Rozmowa z Jackiem Garbaczewskim, dyrektorem SKENDE.

Na ul. Narutowicza w Lublinie zobaczył zataczającą się kobietę z wózkiem

Na ul. Narutowicza w Lublinie zobaczył zataczającą się kobietę z wózkiem 9 5

Zataczającą się z wózkiem kobietę, zauważył w centrum Lublina przechodzień i poinformował o tym policjantów.

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany 35 5

Piątkowo-sobotnia noc zaowocowała kolejnymi kontrolami kierowców wykonujących przewozy za pośrednictwem aplikacji Taxify. Jedno z aut odjechało na lawecie.

Pasja, jaką jest wędkarstwo

Pasja, jaką jest wędkarstwo 0 0

Wędkowanie nie powinno nikogo dziwić, jeśli znajdzie stałe miejsce wśród zainteresowań współczesnych facetów. Niemniej jednak, w obecnych czasach wiele kobiet, odkrywa w nim swoją naturę. Pasjonaci to naprawdę pełne życia i zawziętości osoby, które poświęcić dla wędkarstwa są w stanie wiele. Co kieruje hobbystami, że pomimo niesprzyjających warunków i licznych obowiązków, znajdują czas na wodne przygody i łowiska?

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena 0 3

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 23:30 w miejscowości Bogdanka.

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji 1 6

W tym tygodniu dojdzie do zaprzysiężenia wybranych w ostatnich wyborach radnych nowej kadencji oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta. Pierwsze uroczyste sesje w gminach powiatu puławskiego odbędą się w Kurowie, Janowcu i Kazimierzu Dolnym. Jako ostatni zaprzysiężenie złoży nowy samorząd w Baranowie.

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.