Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 stycznia 2012 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Imprezy WOŚP w Lublinie i regionie. Koncerty Kowalska, Łzy, Bracia (program)

0 10 A A
Kasia Kowalska wystąpi w Lublinie (Materiały organizatora)
Kasia Kowalska wystąpi w Lublinie (Materiały organizatora)

Koncerty gwiazd, pokazy służb mundurowych, występy kabaretów, atrakcje motoryzacyjne i sportowe. To wszystko już w najbliższą niedzielę podczas XX finału WOŚP.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tym razem pieniądze zebrane podczas imprez zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet w ciąży z cukrzycą.

Podobnie jak w innych regionach Polski również województwo lubelskie hucznie obchodzi jubileuszowy XX finał WOŚP. W tym roku pieniądze będzie u nas zbierać 70 sztabów.

Gwiazdy, grafficiarze i lot balonem

Zabawa w Lublinie rozpocznie się już o godz. 10 w studiu telewizyjnym, które powstanie w głównym holu najnowszej części Galerii Olimp.

Będzie tam można obejrzeć występy grup tanecznych m.in. Studio Tańca UDS, Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA, Teatr Tańca ES. Podczas finału będzie można również spotkać sportowców m.in. piłkarki ręczne SPR Lublin, tenisistów stołowych Alfy Radzyń Podlaski i członków Lubelskiego Sportowego Klubu Teaewon-do. Porcję rozrywki przygotował też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W godz. 11–16 przy ul. Hutniczej będzie można sprawdzić się w zadaniach egzaminacyjnych na placu manewrowym oraz w jeździe sprawnościowej na trolejach (symulatorach poślizgu).

Będą też pokazy przygotowane przez służby mundurowe m.in. policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, straży granicznej oraz Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych z Dęblina. Zaprezentują się lubelscy artyści graffiti. Pomalują m.in. trolejbus lubelskiego MPK, który będzie później woził lublinian. Główna scena muzyczna powstanie na parkingu przed Galerią Olimp.

Gwiazdami wieczoru będą Kasia Kowalska i zespół Łzy. Koncerty rozpoczną się o godz. 19.30. Jedną z ciekawszych rzeczy, która trafi na lubelską licytację, jest lot balonem, który przekazał samorząd województwa lubelskiego.

Bracia w Świdniku

Gwiazdy pojawią się też w świdnickiej muszli koncertowej. O godz. 16.40 na scenie pojawi się Sasha Strunin, polska piosenkarka pochodzenia rosyjskiego. O godz. 18.30 wystąpi gwiazda wieczoru, zespół Bracia.

Popcorn i wata cukrowa od VIP-ów

W lubelskim finale wezmą także udział politycy i przedstawiciele lubelskich mediów w ramach akcji "Kręcenie waty i prażenie popcornu z VIP–ami”.

W grupie polityków znaleźli się: poseł Jacek Czerniak, minister sportu i turystyki Joanna Mucha, Marceli Niezgoda, wiceminister rozwoju regionalnego oraz Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego. W grupie medialnej: Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego, Dariusz Kotlarz, redaktor naczelny Kuriera Lubelskiego, Andrzej Szwabe, prezes Radia Lublin, Wojciech Pokora, redaktor naczelny Internetowej Telewizji Lublin iTVL oraz Piotr Morlewski, redaktor naczelny Nowego Tygodnia w Lublinie. Zmagania uczestników będzie można obejrzeć w godz. 13–18. Popcorn i watę będzie można kupić w cenie 10 zł.

Orkiestrowa fryzura i lodowa rzeźba

Do akcji przyłączyli się także fryzjerzy z całego regionu. W Lublinie są to salony Prestiż przy ul. Bursztynowej 17/15 oraz Loko przy ul. Fabrycznej 1A/3/9. W Białej Podlaskiej do akcji włączył się salon Justyny Grudzińskiej, przy ul. Sidorska 59, a w Zamościu Zamojska Fabryka Fryzur przy ul. Waryńskiego 21. Fryzjerzy będą pracować społecznie, a każda złotówka zostawiona w salonie trafi na konto WOŚP. W salonach fryzjerskich stoją także certyfikowane skarbnice stacjonarne, do których – tak jak do puszek – można wrzucać pieniądze. Będzie można tam również kupić lub wylicytować Nomka – pluszową maskotkę akcji.

W ramach akcji "Bank z sercem” NBP przygotował aukcje charytatywne w serwisie Allegro oraz na stronie www.nbp.pl/bankzsercem. Na aukcji wystawiono m.in. sto pierwszych srebrnych monet w kształcie serca oraz 150 portretów znanych Polaków wraz z ich autografami oraz monetami NBP. Licytacje potrwają do 15 stycznia. Natomiast w niedzielę w godz. 13–16 przed Galerią Olimp powstanie rzeźba lodowa w kształcie wielkiego lodowego serca z wizerunkiem monety.

Przejażdżka z mistrzem

Ciekawie zapowiadają się także licytacje w Kraśniku. Będzie można m.in. wylicytować przejazd samochodem z rajdowcem Michałem Sową, wicemistrzem Polski w samochodowych wyścigach górskich. Samochodowa akcja rozpocznie się o godz. 15 na parkingu przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Potrwa do godz. 18. Prezentowane będą też samochody rajdowe i jeepy.

Nie zabraknie muzyki: w Kraśniku zaprezentują się wokaliści z CKiP i zespoły muzyczne z Kraśnika, Poniatowej i Lublina. Z kolei w Janowie Lubelskim wystąpią zespoły muzyczne Dzidki, Konfitura i dwie grupy rockowe z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza.

Zagrają dla Orkiestry

Muzyczne atrakcje przygotowały także Biała Podlaska i Radzyń Podlaski. W bialskim Hotelu Delfin Orkiestra zacznie grać już dzisiaj. O godz. 19 w ramach koncertu "Życie i twórczość Edith Piaf” zaśpiewają wokalistki z zespołu "Chwilka”. W sobotę o godz. 16 w Bialskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert rockowy. Zagrają m.in. Atheris, Synestezja i Gravis.

W niedzielę od godz. 17 na pl. Wolności zagrają: Flyin, Wolni, Londyn. W Radzyniu w niedzielę o godz. 14.30 na pl. Wolności odbędzie się koncert "Gramy na byle czym”. Pół godziny później w kinie "Oranżeria” zacznie się finałowy koncert. Zagrają m.in. Vector, Enzym, Radzyńska Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Mollass Band, Syndroim Kreta, ARD, Death Fist.

WOŚP na sportowo

Jedna z największych atrakcji w Łukowie będzie X Wielkoorkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Dzień Otwarty WOŚP na Pływalni "Delfinek” oraz na lodowisku "Biały Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 4, podczas którego zamiast biletów będą zbierane datki na WOŚP. Przejażdżki w siodle zorganizują z kolei jeźdźcy ze Stowarzyszenia Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji.

W Drelowie odbędzie się turniej piłki siatkowej i turniej tenisa stołowego w szkole podstawowej w Misiach. O godz. 16 sprzed bramy głównej kościoła pw. Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim wyruszy II bieg o puchar WOŚP im. Roberta Pasko. Jednym z ciekawszych pomysłów na spędzenie aktywnego weekendu jest weekend Stadninie Koni Janów Podlaski, który został zgłoszony do licytacji na aukcjach internetowych.

Mundurowi razem z iluzjonistami

Sporo atrakcji szykuje także Chełm i Zamość. Na miejskim deptaku w Chełmie w godz. 11–13 będzie "grała” mundurowo-motoryzacyjna orkiestra. W programie m.in. pozorowany wypadek, pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz inscenizacja porwania połączona z akcją odbijania zakładnika. Za datek do puszki będzie można też obejrzeć Chełm z góry (dzięki strażackiej drabinie), zjeść więzienną grochówkę i zrobić sobie zdjęcie w ramach organizowanej już po raz kolejny akcji chełmskiej WOŚP "Chełmianie w hełmie”.

W Zamościu oprócz licznych koncertów i atrakcji sportowych będzie coś dla miłośników motoryzacji. Na przejażdżkę samochodem terenowym można będzie ruszyć w godz. 10-16 z rogu ulic Piłsudskiego i Kamiennej. W tym samym czasie przy ul. Kamiennej trwać będzie pokaz zabytkowych samochodów i motocykli. W programie także pokazy Freestyle footballu, rycerskie, sztuk walki oraz iluzjonistyczne.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 11:17
0
[quote name='Jam łasica' timestamp='1326012857' post='580811']
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
[/quote]


też nie dam ani grosza, pracuję już 34 lata i gdziem moje podatki, niech ci na górze obniżą swoje wynagrodzenia do moich tj. 1400 zł, do tego wyczytałam, że te gwiazdy dostają swoją gażę także nie jest to wszystko za darmo i na szczytny cel, napiszcie w końcu jaka jest prawda, kto ile na tym zyska a kogo robią w "balona".
[quote name='Jam łasica' timestamp='1326012857' post='580811']
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
[/quote]

<... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 10:31
0
[quote name='Jam łasica' timestamp='1326012857' post='580811']
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
[/quote]
idź daj na tace lepiej.
Avatar
lilka / 8 stycznia 2012 o 10:27
0
Dlaczego Kasia Kowalska wygląda na tym zdjęciu jak 18-letnia modelka VS????Toż to przegięcie! Przecież to koncert charytatywny, w szczytnym celu, po co robić z siebie błazna na plakacie????
Avatar
nick / 8 stycznia 2012 o 10:15
0
Psy szczekają, karawana jedzie dalej
Avatar
Jam łasica / 8 stycznia 2012 o 09:54
0
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
Avatar
Yog / 6 stycznia 2012 o 07:54
0
A dlaczego nie są wyznaczone ulice gdzie nie będę narażony co chwila na żebrzące dzieci ???
Avatar
oJ / 6 stycznia 2012 o 04:38
0
Nie róbta wiochy. Nie żebrajta na ulicach. Polska to nie Etiopia.
Avatar
xyz / 5 stycznia 2012 o 20:04
0
adukan TY jesteś idiotą, bo Finał WOŚP jest szeroko omawiany w mediach...pukij się w główkę i zastanów
Avatar
Mag / 5 stycznia 2012 o 17:29
0
Program WOŚP w Poniatowej --> http://e-poniatowa.pl/xx-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-poniatowej/
Avatar
adukan / 5 stycznia 2012 o 17:05
0
idioto - KIEDY ten final, co to za artykul, w ktorym podajesz godzine a nie podajesz daty!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 11:17
0
[quote name='Jam łasica' timestamp='1326012857' post='580811']
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
[/quote]


też nie dam ani grosza, pracuję już 34 lata i gdziem moje podatki, niech ci na górze obniżą swoje wynagrodzenia do moich tj. 1400 zł, do tego wyczytałam, że te gwiazdy dostają swoją gażę także nie jest to wszystko za darmo i na szczytny cel, napiszcie w końcu jaka jest prawda, kto ile na tym zyska a kogo robią w "balona".
[quote name='Jam łasica' timestamp='1326012857' post='580811']
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
[/quote]

<... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2012 o 10:31
0
[quote name='Jam łasica' timestamp='1326012857' post='580811']
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
[/quote]
idź daj na tace lepiej.
Avatar
lilka / 8 stycznia 2012 o 10:27
0
Dlaczego Kasia Kowalska wygląda na tym zdjęciu jak 18-letnia modelka VS????Toż to przegięcie! Przecież to koncert charytatywny, w szczytnym celu, po co robić z siebie błazna na plakacie????
Avatar
nick / 8 stycznia 2012 o 10:15
0
Psy szczekają, karawana jedzie dalej
Avatar
Jam łasica / 8 stycznia 2012 o 09:54
0
Szczytny cel jak najbardziej ale ja nie dam grosika na tę akcję. Bo dlaczego po raz kolejny mamy wyręczać nasze ''państwo'' z obowiązków jakie na nim spoczywają. To ''państwo'' powinno co roku zakupować sprzęt medyczny itd. Kąsają nas obecnie z każdej strony, podwyższają co tylko mogą i ile mogą i my mamy jeszcze ich wyręczać i zrzucać się na coś co leży w ich gestii?? Sorry ale beze mnie.
Avatar
Yog / 6 stycznia 2012 o 07:54
0
A dlaczego nie są wyznaczone ulice gdzie nie będę narażony co chwila na żebrzące dzieci ???
Avatar
oJ / 6 stycznia 2012 o 04:38
0
Nie róbta wiochy. Nie żebrajta na ulicach. Polska to nie Etiopia.
Avatar
xyz / 5 stycznia 2012 o 20:04
0
adukan TY jesteś idiotą, bo Finał WOŚP jest szeroko omawiany w mediach...pukij się w główkę i zastanów
Avatar
Mag / 5 stycznia 2012 o 17:29
0
Program WOŚP w Poniatowej --> http://e-poniatowa.pl/xx-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-poniatowej/
Avatar
adukan / 5 stycznia 2012 o 17:05
0
idioto - KIEDY ten final, co to za artykul, w ktorym podajesz godzine a nie podajesz daty!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 0 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 6 5

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 599 59

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!