Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

1 grudnia 2011 r.
11:41
Edytuj ten wpis

Inspektor budowlany zatrzymana za korupcję. "Pomagała załatwiać pozwolenia na budowę"

Autor: Zdjęcie autora er
0 11 A A
16 zarzutów dla 53-latki (policja)
16 zarzutów dla 53-latki (policja)

Policjanci zatrzymali 53-letnią inspektor do spraw budownictwa z Wydziału Architektoniczno-Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim. Kobieta podejrzana jest o branie łapówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Lublinie przyszli po kobietę do Wydziału Architektoniczno--Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim we wtorek. Wczoraj 53-latka usłyszała 16 zarzutów w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu.

- Dotyczą wykonywania przez nią obowiązków służbowych oraz przyjmowania korzyści majątkowych – informuje Renata Laszczka-Rusek, z KWP w Lublinie. - W zamian za łapówki inspektor tworzyła dokumenty niezbędne do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz przyjęcia bez sprzeciwu zgłoszenia wykonania robót budowlanych. Niektóre z zarzutów sięgają nawet 2001 roku.

Policja szacuje, że 53-latka przyjęła co najmniej 48 tys. złotych.

Śledczy zabezpieczyli rachunki bankowe kobiety oraz lokaty o łącznej wartości ponad 55 tys. złotych. Prokuratura kazała jej wpłacić 25 tys. złotych poręczenia majątkowego. Zawiesiła ją w czynnościach służbowych.

Policjanci mówią, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Śledztwo w sprawie korupcji w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Janowie Lubelskim trwa od 2009. W Lutym br. zostały zatrzymane dwie osoby.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czytelnik / 2 grudnia 2011 r. o 16:37
0
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1322809825' post='565201']
To w końcu zdawałeś czy zdałeś? Bo jest tu pewna subtelna różnica
[/quote]
Ktoś kto w Dzienniku zdołał napisać już 120 listów a ma parcie na napisanie jeszcze jednego więcej nabył tak dużego doświadczenia, że - mając ochotę nie tylko do pisania, ale i dania odpowiedzi na zadane pytanie mógłby odpowiedzieć alternatywnie. Jeżeli A to ... a w przeciwnym wypadku to znaczy, gdy B to ... - to co? Czyżbym dotknął autora tytułu tekstu? Nie miałem takich intencji. Chcę znać trendy w języku polskim. Liczyłem raczej na odpowiedź polonisty. Bez względu na to czy dotknąłem czy nie, przeproszenia nie przesyłam. Jeżeli ktoś wie czy zdałbym czy nie - w dalszym ciągu proszę o odpowiedź.
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1322809825' post='565201']
To w końcu zdawałeś czy zdałeś? Bo jest tu pewna subtelna różnica
[/quote]
Ktoś kto w Dzienniku zdołał napisać już 120 listów a ma parcie na napisanie jeszcze jednego więcej nabył tak dużego doświadczenia, że - mając ochotę nie tylko do pisania, ale i dania odpowiedzi na zadane pytanie mógłby odpowiedzieć alternatywnie. Jeżeli A to ... a w przeciwnym wypadku to znaczy, gdy B to ... - to co? Czyżbym dotknął autora tytułu tek... rozwiń
Avatar
romek / 2 grudnia 2011 r. o 13:19
0
W Zamościu na Lipskiej wybudowali na dziko piętro w poteżnym budynku w którym na dole ma być Biedronka- ciekawe jak to sobie dalej "wyprostują"
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 2 grudnia 2011 r. o 08:10
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1322752800' post='565003']
Maturę zdawałem kilkadziesiąt lat temu.
[/quote]

To w końcu zdawałeś czy zdałeś? Bo jest tu pewna subtelna różnica
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 19:35
0
[quote name='buzal' timestamp='1322745246' post='564966']
takla to polska Tuska, Polikota i Pelowcuw z pod ciemniej gwiazdy. wpierw prezydeta kaczynskiego z drogi zniesli aby nie stal na drodze od zarabiania a teras juz i urzendnikow na swoja strone wzieli i sprzedali Prawdziwa polske.
Teras z niemcami sie kumaja zeby juz dolary co to do iZraela wyslac
[/quote]
Masz racje-SIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONĄ HOŁOTĘ.
Avatar
Slawek W. / 1 grudnia 2011 r. o 17:01
0
[quote name='Leszak D.' timestamp='1322755148' post='565026']
????????????????????????przyglup?............?????????????
[/quote
Chyba nie -przyglup- tylko "Prawdziwy Polak", ale masz racje, bo i tak na jedno wychodzi!
Avatar
Leszak D. / 1 grudnia 2011 r. o 16:59
0
[quote name='buzal' timestamp='1322745246' post='564966']
takla to polska Tuska, Polikota i Pelowcuw z pod ciemniej gwiazdy. wpierw prezydeta kaczynskiego z drogi zniesli aby nie stal na drodze od zarabiania a teras juz i urzendnikow na swoja strone wzieli i sprzedali Prawdziwa polske.
Teras z niemcami sie kumaja zeby juz dolary co to do iZraela wyslac
[/quote]
????????????????????????przyglup?............?????????????
Avatar
gardli / 1 grudnia 2011 r. o 16:38
0
w janowie to powinno sie wiekszosc urzednikow zamknac Tak nieodpowiedzialnych ludzi nie ma nigdzie a do tego te prozniaki ze strazy miejskiej co nic nie robia Jednym slowem janow to ni to miasto ni wies ni z.... ni co zjesc
Avatar
antyglupek / 1 grudnia 2011 r. o 16:38
0
[quote name='obserwator' timestamp='1322742344' post='564951']
Co w tym złego,że pomagała pokonywać na własną rękę bzdurne przepisy wymyślane przez zidiociałych urzędników przyklepywane przez niekumatych posłów i ciągnące się miesiącami procedury.Powinna być przewodniczącą komisji "przyjazny urząd",a nie siedzieć w pierdlu.Zalegalizować korupcję i tyle.Niejeden zapłaciłby oficjalnie parę złotych.Przecież czas to pięniądz.Panie Pośle Palikot w Panu nadzieja.
[/quote]

widze ze masz takie pojecie o tym co sie dzieje jak twoj guru Palikmiot. to poslowie wymyslaja ustawy (a w zasadzie biura prawne je wymyslaja a poslowie zmieniaja podczas glosowania tak aby byly dobre dla rycha i zdzicha) a urzednicy pozniej maja tylko zadbac aby wszystko odbylo sie wedlug tych durnych ustaw i rozporzadzen. dziwie sie, ze z twoim cwaniactwem nie siedzisz jeszcze w sejmie... - Palikmiot juz jest
[quote name='obserwator' timestamp='1322742344' post='564951']
Co w tym złego,że pomagała pokonywać na własną rękę bzdurne przepisy wymyślane przez zidiociałych urzędników przyklepywane przez niekumatych posłów i ciągnące się miesiącami procedury.Powinna być przewodniczącą komisji "przyjazny urząd",a nie siedzieć w pierdlu.Zalegalizować korupcję i tyle.Niejeden zapłaciłby oficjalnie parę złotych.Przecież czas to pięniądz.Panie Pośle Palikot w Panu nadzieja.
[/quote]

widze ze masz tak... rozwiń
Avatar
czytelnik / 1 grudnia 2011 r. o 16:20
0
Maturę zdawałem kilkadziesiąt lat temu. Mam pytanie do czytelników, zwłaszcza młodych,czy zdałbym dzisiaj z j. polskiego napisawszy:"Inspektor budowlany zatrzymana za korupcję. "Pomagała załatwiać pozwolenia na budowę""?
Avatar
buzal / 1 grudnia 2011 r. o 14:14
0
takla to polska Tuska, Polikota i Pelowcuw z pod ciemniej gwiazdy. wpierw prezydeta kaczynskiego z drogi zniesli aby nie stal na drodze od zarabiania a teras juz i urzendnikow na swoja strone wzieli i sprzedali Prawdziwa polske.
Teras z niemcami sie kumaja zeby juz dolary co to do iZraela wyslac
Avatar
czytelnik / 2 grudnia 2011 r. o 16:37
0
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1322809825' post='565201']
To w końcu zdawałeś czy zdałeś? Bo jest tu pewna subtelna różnica
[/quote]
Ktoś kto w Dzienniku zdołał napisać już 120 listów a ma parcie na napisanie jeszcze jednego więcej nabył tak dużego doświadczenia, że - mając ochotę nie tylko do pisania, ale i dania odpowiedzi na zadane pytanie mógłby odpowiedzieć alternatywnie. Jeżeli A to ... a w przeciwnym wypadku to znaczy, gdy B to ... - to co? Czyżbym dotknął autora tytułu tekstu? Nie miałem takich intencji. Chcę znać trendy w języku polskim. Liczyłem raczej na odpowiedź polonisty. Bez względu na to czy dotknąłem czy nie, przeproszenia nie przesyłam. Jeżeli ktoś wie czy zdałbym czy nie - w dalszym ciągu proszę o odpowiedź.
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1322809825' post='565201']
To w końcu zdawałeś czy zdałeś? Bo jest tu pewna subtelna różnica
[/quote]
Ktoś kto w Dzienniku zdołał napisać już 120 listów a ma parcie na napisanie jeszcze jednego więcej nabył tak dużego doświadczenia, że - mając ochotę nie tylko do pisania, ale i dania odpowiedzi na zadane pytanie mógłby odpowiedzieć alternatywnie. Jeżeli A to ... a w przeciwnym wypadku to znaczy, gdy B to ... - to co? Czyżbym dotknął autora tytułu tek... rozwiń
Avatar
romek / 2 grudnia 2011 r. o 13:19
0
W Zamościu na Lipskiej wybudowali na dziko piętro w poteżnym budynku w którym na dole ma być Biedronka- ciekawe jak to sobie dalej "wyprostują"
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 2 grudnia 2011 r. o 08:10
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1322752800' post='565003']
Maturę zdawałem kilkadziesiąt lat temu.
[/quote]

To w końcu zdawałeś czy zdałeś? Bo jest tu pewna subtelna różnica
Avatar
Gość / 1 grudnia 2011 r. o 19:35
0
[quote name='buzal' timestamp='1322745246' post='564966']
takla to polska Tuska, Polikota i Pelowcuw z pod ciemniej gwiazdy. wpierw prezydeta kaczynskiego z drogi zniesli aby nie stal na drodze od zarabiania a teras juz i urzendnikow na swoja strone wzieli i sprzedali Prawdziwa polske.
Teras z niemcami sie kumaja zeby juz dolary co to do iZraela wyslac
[/quote]
Masz racje-SIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONĄ HOŁOTĘ.
Avatar
Slawek W. / 1 grudnia 2011 r. o 17:01
0
[quote name='Leszak D.' timestamp='1322755148' post='565026']
????????????????????????przyglup?............?????????????
[/quote
Chyba nie -przyglup- tylko "Prawdziwy Polak", ale masz racje, bo i tak na jedno wychodzi!
Avatar
Leszak D. / 1 grudnia 2011 r. o 16:59
0
[quote name='buzal' timestamp='1322745246' post='564966']
takla to polska Tuska, Polikota i Pelowcuw z pod ciemniej gwiazdy. wpierw prezydeta kaczynskiego z drogi zniesli aby nie stal na drodze od zarabiania a teras juz i urzendnikow na swoja strone wzieli i sprzedali Prawdziwa polske.
Teras z niemcami sie kumaja zeby juz dolary co to do iZraela wyslac
[/quote]
????????????????????????przyglup?............?????????????
Avatar
gardli / 1 grudnia 2011 r. o 16:38
0
w janowie to powinno sie wiekszosc urzednikow zamknac Tak nieodpowiedzialnych ludzi nie ma nigdzie a do tego te prozniaki ze strazy miejskiej co nic nie robia Jednym slowem janow to ni to miasto ni wies ni z.... ni co zjesc
Avatar
antyglupek / 1 grudnia 2011 r. o 16:38
0
[quote name='obserwator' timestamp='1322742344' post='564951']
Co w tym złego,że pomagała pokonywać na własną rękę bzdurne przepisy wymyślane przez zidiociałych urzędników przyklepywane przez niekumatych posłów i ciągnące się miesiącami procedury.Powinna być przewodniczącą komisji "przyjazny urząd",a nie siedzieć w pierdlu.Zalegalizować korupcję i tyle.Niejeden zapłaciłby oficjalnie parę złotych.Przecież czas to pięniądz.Panie Pośle Palikot w Panu nadzieja.
[/quote]

widze ze masz takie pojecie o tym co sie dzieje jak twoj guru Palikmiot. to poslowie wymyslaja ustawy (a w zasadzie biura prawne je wymyslaja a poslowie zmieniaja podczas glosowania tak aby byly dobre dla rycha i zdzicha) a urzednicy pozniej maja tylko zadbac aby wszystko odbylo sie wedlug tych durnych ustaw i rozporzadzen. dziwie sie, ze z twoim cwaniactwem nie siedzisz jeszcze w sejmie... - Palikmiot juz jest
[quote name='obserwator' timestamp='1322742344' post='564951']
Co w tym złego,że pomagała pokonywać na własną rękę bzdurne przepisy wymyślane przez zidiociałych urzędników przyklepywane przez niekumatych posłów i ciągnące się miesiącami procedury.Powinna być przewodniczącą komisji "przyjazny urząd",a nie siedzieć w pierdlu.Zalegalizować korupcję i tyle.Niejeden zapłaciłby oficjalnie parę złotych.Przecież czas to pięniądz.Panie Pośle Palikot w Panu nadzieja.
[/quote]

widze ze masz tak... rozwiń
Avatar
czytelnik / 1 grudnia 2011 r. o 16:20
0
Maturę zdawałem kilkadziesiąt lat temu. Mam pytanie do czytelników, zwłaszcza młodych,czy zdałbym dzisiaj z j. polskiego napisawszy:"Inspektor budowlany zatrzymana za korupcję. "Pomagała załatwiać pozwolenia na budowę""?
Avatar
buzal / 1 grudnia 2011 r. o 14:14
0
takla to polska Tuska, Polikota i Pelowcuw z pod ciemniej gwiazdy. wpierw prezydeta kaczynskiego z drogi zniesli aby nie stal na drodze od zarabiania a teras juz i urzendnikow na swoja strone wzieli i sprzedali Prawdziwa polske.
Teras z niemcami sie kumaja zeby juz dolary co to do iZraela wyslac
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa sezon na tanie kredyty hipoteczne

Trwa sezon na tanie kredyty hipoteczne

Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych wygląda znacznie lepiej niż na początku pandemii - oceniają eksperci. Banki luzują restrykcje, a klienci decydują się na coraz wyższe kredyty

Biała Podlaska: Fotograficzny raport z inwestycji w mieście
Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Fotograficzny raport z inwestycji w mieście

Co się buduje w Białej Podlaskiej? Oto fotograficzny przegląd najważniejszych inwestycji w mieście.

Hotele pozamykane, ale działają biura podróży. Lubelska organizacja podpowiada, gdzie zrealizować bon turystyczny

Hotele pozamykane, ale działają biura podróży. Lubelska organizacja podpowiada, gdzie zrealizować bon turystyczny

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała wykaz obiektów turystycznych, atrakcji i biur podróży, które honorują Polski Bon Turystyczny.

Lekcje "Gramy kolędy" z Warsztatami Kultury
1 grudnia 2020, 16:00

Lekcje "Gramy kolędy" z Warsztatami Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na grudniowe zajęcia edukacyjne poświęcone grze na ukulele i kolędom. Spotkania będą realizowane online we wtorki grudnia na Facebooku instytucji.

Black Friday już za parę dni – sprawdź dostępne super promocje

Black Friday już za parę dni – sprawdź dostępne super promocje

Już w tym tygodniu rozpoczyna się Black Friday, czyli początek przedświątecznej gorączki zakupowej. Ta nieformalna tradycja swój początek ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest to piątek po Święcie Dziękczynienia. To dla wielu osób sygnał, że do Świąt Bożego Narodzenia pozostał mniej niż miesiąc, a co za tym idzie, konieczne jest przygotowanie prezentów dla znajomych i bliskich. By ułatwić to zadanie, wiele sklepów i sieci handlowych przygotowało na Black Friday specjalne oferty. Można wówczas kupić swoje wymarzone produkty w znacznie obniżonych cenach, oszczędzając tym samym duże sumy pieniędzy. Sprawdź, jak przygotować się na nadchodzący Black Friday i na jakie oferty zwracać uwagę w pierwszej kolejności.

Ciemne wnętrze - jakie firany wybrać, aby nie zasłonić wpadającego światła?

Ciemne wnętrze - jakie firany wybrać, aby nie zasłonić wpadającego światła?

Polskie mieszkania, zwłaszcza te w blokach, nie należą do najlepiej oświetlonych. Bloki stojące blisko siebie ograniczają dostęp światła do pomieszczeń mieszkalnych. Ponadto niewielkie powierzchnie okienne nie pozwalają na dobre doświetlenie pokoi, z których korzystamy na co dzień. Z tych właśnie powodów niezwykle ważne jest, aby dekoracje okienne nie ograniczały dodatkowo dostępu do światła dziennego. Pani Monika Piotrowska ekspert z alena-firany.pl podpowie nam jak wybrać odpowiednie firany tak, aby nie zasłaniać światła.

Lublin: W tym miejscu zanosi się na dużą wycinkę. Może zniknąć nawet kilkadziesiąt drzew

Lublin: W tym miejscu zanosi się na dużą wycinkę. Może zniknąć nawet kilkadziesiąt drzew

Kilkadziesiąt drzew może zniknąć z terenu przy ul. Gospodarczej 34. O pozwolenie na taką wycinkę stara się działająca tu spółka Współpraca. O przyszłości drzew ma zdecydować Biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Nie jest to pierwszy wniosek o pozwolenie na dużą wycinkę w tej części miasta.

Najważniejsze korzyści telefonu na kartę

Najważniejsze korzyści telefonu na kartę

Przed zakupem telefonu warto przeanalizować jego wady i zalety, by zyskać jak najwięcej korzyści z jego użytkowania.

Losowanie Ligi Europejskiej: MKS Perła Lublin zagra w grupie B