Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lipca 2012 r.
10:51
Edytuj ten wpis

Jakub Bielak już po operacji. Ma nowe płuca

Autor: Zdjęcie autora aa
0 8 A A
Jakub Bielak  (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
Jakub Bielak (Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Chory na mukowiscydozę Jakub Bielak z podlubelskiej Niedrzwicy Dużej ma już nowe płuca. Operacja 24-letniego studenta trwała 6 godzin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wczoraj o godz. 9 Kuba wyleciał z Warszawy do Wiednia – cieszy się Jerzy Bielak, tata 24-latka. – Syn był operowany od godz. 2 do 8. Trwało to tyle godzin, bo Kuba oprócz przeszczepu płuc miał operowane również serce. Moja żona jest w Kubą w klinice. Ja jestem w drodze do Wiednia.

Jakub Bielak od dziecka zmaga się z nieuleczalną chorobą. By żył, potrzebny jest przeszczep płuc. Aby operacja odbyła się za granicą potrzebne są pieniądze. Dzięki pomocy zupełnie obcych ludzi w ub. r. ruszyła akcja "Ostatni oddech”.

Podczas zbiórek pieniędzy, koncertów i różnego rodzaju akcji zebrano potrzebną kwotę – 580 tys. zł. Na początku roku pojawił się dodatkowy problem. Ponieważ nasz kraj nie należy do Eurotransplantu (to związek państw, w którym są m.in. Austria, Niemcy i Chorwacja, które dzielą się wspólną listą narządów do transplantacji) klinika w Wiedniu odmówiła studentowi leczenia. Ostatecznie austriackich lekarzy udało się przekonać.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aga / 18 listopada 2012 o 08:35
0
dużo ,dużo zdrowia Kuba!ciesze sie ze wszystko się udało,teraz moze byc tylko lepiej.Mimo ,ze brałam malutki udział w akcji to tym bardziej większa radość.Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich bliskich oraz tych co wierzyli i wspierali.
Avatar
Aga / 18 listopada 2012 o 08:29
0
Dużo ,dużo zdrowia Kuba !ciesze się ,że wszystko udało sie,teraz moze byc tylko lepiej (mimo,ze brałam malenki udział w akcji to tym wieksza moja radośc moja).Pozdrowienia dla ciebie i Twoich bliskich.
Avatar
Zet / 3 lipca 2012 o 09:46
0
To fantastyczna wiadomosc!! Ciesze sie wraz z Kuba i Jego Rodzicami. Ile trzeba bylo wyrzeczen i jakiej determinacji - ale udalo sie!!! Lekarze w Wiedniu nie przestraszyli sie zakazu przeszczepiania ludzi z takiego kraiku jak nasz, gdzie lobby (diabli z nim!!) spowodowalo, ze NIE nalezymy do Eurotransplantu. I mimo tego absurdu i syndromu psa ogrodnika (sami nie przeszczepimy ale innym organow nie oddamy) postanowili uratowac Kubie zycie. Chwala im za to!!!! U nas oczywiscie zaslaniano by sie prawem i pewnie Kuba nie doczekalby swej szansy. I to w majestacie prawa.
To fantastyczna wiadomosc!! Ciesze sie wraz z Kuba i Jego Rodzicami. Ile trzeba bylo wyrzeczen i jakiej determinacji - ale udalo sie!!! Lekarze w Wiedniu nie przestraszyli sie zakazu przeszczepiania ludzi z takiego kraiku jak nasz, gdzie lobby (diabli z nim!!) spowodowalo, ze NIE nalezymy do Eurotransplantu. I mimo tego absurdu i syndromu psa ogrodnika (sami nie przeszczepimy ale innym organow nie oddamy) postanowili uratowac Kubie zycie. Chwala im za to!!!! U nas oczywiscie zaslaniano by sie prawe... rozwiń
Avatar
hogan scarpe / 3 lipca 2012 o 08:18
0
Profitable males, shoes, becoming increasingly show the identity [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan sito[/url] and superior of new weapons. Appropriate size, top quality materials, selected a pair of leather shoes a
extended period, occasionally a lot more vital than the decision of jacket and tie.
While buying shoes for women and men, there is a significant [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan interactive[/url] distinction, but if men's shoes when the election is willing to devote a bit additional work, you'll
find no compact gains. The truth is, diverse from the perform of guys and styles differ widely. Certainly, for all those that have no encounter for buyers, this difference is hard to distinguish. Thus, lots of people today purchased
affordable, but often in uncomfortable shoes, or obtain shoes that happen to be too smart.
In truth, if males shoes after which possess a greater understanding, you can discover a double calendar [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan rebel[/url] is able to take care of your feet and stood the test of greatest
shoe tempo.Esso is usually observed, had a background of social adjust ' incalculable influence on men's shoes. And ladies are various, if people care quite a bit about shoes in shape, which straight led to the current men's style shoes
the identical circumstance. "For men, wearing [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan uomo[/url] comfort is really crucial," came from consultants image of brand shoes HOGAN, the "great interior spaces of Ali-conventional
shoes, clothes and far more comfortable. Even so, using the growth of ' age, male feet continue to develop.
For this cause, essentially the most reluctant pattern of footwear producers was also avant-garde, in [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan donna[/url] order not to limit the number of shoppers. " The question is, comfy
shoes or sneakers, why pick out shoes high for men? One particular of the factors to get a pair of shoes perform properly, can and has to be able to make sure comfortable.
Two from the causes, it also has hosted along with the level of facts [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan 2011[/url] delivered towards the outdoors globe. In influencing people's opinions about our opinions and our
purpose, the shoe has extra influence than any piece of clothes. [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan online[/url] Innovative, practical and exudes charm wherever Metropolitan would be the design feature of Hogan, and
this really is a single with the causes of common shoes HOGAN guys. HOGAN2011 man fall / winter shoes series Xiang future perfect incarnation on the [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan scarpe sito[/url] concept of supply
HOGAN, which includes the causes, creativity and innovation go hand in hand, elegant.
Profitable males, shoes, becoming increasingly show the identity [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan sito[/url] and superior of new weapons. Appropriate size, top quality materials, selected a pair of leather shoes a
extended period, occasionally a lot more vital than the decision of jacket and tie.
While buying shoes for women and men, there is a significant [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan interactive[/url] distinction, but if men's shoes when the election is willing to devote a bit addi... rozwiń
Avatar
Nieznajma / 2 lipca 2012 o 23:08
0
Bardzo się cieszę ,że Kuba jest już po operacji.Będę Cię wspierać poprzez modlitwę.Dziękuję Bogu ,że Cię ocalił i dał nowe życie.Choć Ciebie Kuba znam tylko z mediów ,cały czas jestem z Tobą.Trzymaj się , a ja będę się modlić za Ciebie.Dziękuję Ci Panie Jezu .
Avatar
Gość / 2 lipca 2012 o 14:21
0
Dużo zdrowia Kuba! Świetnie, że widać efekty tak dużej akcji! Trzymaj się!
Avatar
Olka / 2 lipca 2012 o 14:14
0
Od początku wspierałam Ciebie, przede wszystkim zdrowia !
Avatar
Gość / 2 lipca 2012 o 14:00
0
Trzymaj się Kuba !
Avatar
Aga / 18 listopada 2012 o 08:35
0
dużo ,dużo zdrowia Kuba!ciesze sie ze wszystko się udało,teraz moze byc tylko lepiej.Mimo ,ze brałam malutki udział w akcji to tym bardziej większa radość.Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich bliskich oraz tych co wierzyli i wspierali.
Avatar
Aga / 18 listopada 2012 o 08:29
0
Dużo ,dużo zdrowia Kuba !ciesze się ,że wszystko udało sie,teraz moze byc tylko lepiej (mimo,ze brałam malenki udział w akcji to tym wieksza moja radośc moja).Pozdrowienia dla ciebie i Twoich bliskich.
Avatar
Zet / 3 lipca 2012 o 09:46
0
To fantastyczna wiadomosc!! Ciesze sie wraz z Kuba i Jego Rodzicami. Ile trzeba bylo wyrzeczen i jakiej determinacji - ale udalo sie!!! Lekarze w Wiedniu nie przestraszyli sie zakazu przeszczepiania ludzi z takiego kraiku jak nasz, gdzie lobby (diabli z nim!!) spowodowalo, ze NIE nalezymy do Eurotransplantu. I mimo tego absurdu i syndromu psa ogrodnika (sami nie przeszczepimy ale innym organow nie oddamy) postanowili uratowac Kubie zycie. Chwala im za to!!!! U nas oczywiscie zaslaniano by sie prawem i pewnie Kuba nie doczekalby swej szansy. I to w majestacie prawa.
To fantastyczna wiadomosc!! Ciesze sie wraz z Kuba i Jego Rodzicami. Ile trzeba bylo wyrzeczen i jakiej determinacji - ale udalo sie!!! Lekarze w Wiedniu nie przestraszyli sie zakazu przeszczepiania ludzi z takiego kraiku jak nasz, gdzie lobby (diabli z nim!!) spowodowalo, ze NIE nalezymy do Eurotransplantu. I mimo tego absurdu i syndromu psa ogrodnika (sami nie przeszczepimy ale innym organow nie oddamy) postanowili uratowac Kubie zycie. Chwala im za to!!!! U nas oczywiscie zaslaniano by sie prawe... rozwiń
Avatar
hogan scarpe / 3 lipca 2012 o 08:18
0
Profitable males, shoes, becoming increasingly show the identity [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan sito[/url] and superior of new weapons. Appropriate size, top quality materials, selected a pair of leather shoes a
extended period, occasionally a lot more vital than the decision of jacket and tie.
While buying shoes for women and men, there is a significant [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan interactive[/url] distinction, but if men's shoes when the election is willing to devote a bit additional work, you'll
find no compact gains. The truth is, diverse from the perform of guys and styles differ widely. Certainly, for all those that have no encounter for buyers, this difference is hard to distinguish. Thus, lots of people today purchased
affordable, but often in uncomfortable shoes, or obtain shoes that happen to be too smart.
In truth, if males shoes after which possess a greater understanding, you can discover a double calendar [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan rebel[/url] is able to take care of your feet and stood the test of greatest
shoe tempo.Esso is usually observed, had a background of social adjust ' incalculable influence on men's shoes. And ladies are various, if people care quite a bit about shoes in shape, which straight led to the current men's style shoes
the identical circumstance. "For men, wearing [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan uomo[/url] comfort is really crucial," came from consultants image of brand shoes HOGAN, the "great interior spaces of Ali-conventional
shoes, clothes and far more comfortable. Even so, using the growth of ' age, male feet continue to develop.
For this cause, essentially the most reluctant pattern of footwear producers was also avant-garde, in [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan donna[/url] order not to limit the number of shoppers. " The question is, comfy
shoes or sneakers, why pick out shoes high for men? One particular of the factors to get a pair of shoes perform properly, can and has to be able to make sure comfortable.
Two from the causes, it also has hosted along with the level of facts [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan 2011[/url] delivered towards the outdoors globe. In influencing people's opinions about our opinions and our
purpose, the shoe has extra influence than any piece of clothes. [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan online[/url] Innovative, practical and exudes charm wherever Metropolitan would be the design feature of Hogan, and
this really is a single with the causes of common shoes HOGAN guys. HOGAN2011 man fall / winter shoes series Xiang future perfect incarnation on the [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan scarpe sito[/url] concept of supply
HOGAN, which includes the causes, creativity and innovation go hand in hand, elegant.
Profitable males, shoes, becoming increasingly show the identity [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan sito[/url] and superior of new weapons. Appropriate size, top quality materials, selected a pair of leather shoes a
extended period, occasionally a lot more vital than the decision of jacket and tie.
While buying shoes for women and men, there is a significant [url="http://www.hoganinteractiveoutlet.com/"]hogan interactive[/url] distinction, but if men's shoes when the election is willing to devote a bit addi... rozwiń
Avatar
Nieznajma / 2 lipca 2012 o 23:08
0
Bardzo się cieszę ,że Kuba jest już po operacji.Będę Cię wspierać poprzez modlitwę.Dziękuję Bogu ,że Cię ocalił i dał nowe życie.Choć Ciebie Kuba znam tylko z mediów ,cały czas jestem z Tobą.Trzymaj się , a ja będę się modlić za Ciebie.Dziękuję Ci Panie Jezu .
Avatar
Gość / 2 lipca 2012 o 14:21
0
Dużo zdrowia Kuba! Świetnie, że widać efekty tak dużej akcji! Trzymaj się!
Avatar
Olka / 2 lipca 2012 o 14:14
0
Od początku wspierałam Ciebie, przede wszystkim zdrowia !
Avatar
Gość / 2 lipca 2012 o 14:00
0
Trzymaj się Kuba !
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 26 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 42 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!