Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 lipca 2012 r.
11:11
Edytuj ten wpis

Jastków: Zepsuty fotoradar robił zdjęcia wszystkim, mandatów nie będzie

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 19 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

W miniony piątek po południu fotoradar w Jastkowie zwariował. Robił zdjęcia wszystkim samochodom przejeżdżającym w kierunku Warszawy, bez względu na prędkość. Taka sytuacja trwała do soboty, do godziny 13.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O sprawie napisał dziennikarz obywatelski MM Lublin. Przeczytaj jego relację.

Błysk zepsutego fotoradaru zaniepokoił Czytelnika, który jechał z prędkością 20 km/h. Urządzenie błyskało wykonując zdjęcia każdemu, bez różnicy czy jechał 20 czy też 120 na godzinę.

– Wyjeżdżałem z pobliskiej stacji paliw i dopiero się włączałem do ruchu, kiedy mijając fotoradar zobaczyłem błysk flesza. Nie wiem czy się przegrzał przez te upały, ale błyskał jak oszalały, fotografując każde przejeżdżające auto – informuje pan Janusz. – Na liczniku miał nie więcej niż 20 km na godzinę, a pomimo to urządzenie zrobiło mu zdjęcie – dodaje pan Janusz. Kierowcy twierdzą, że wadliwy fotoradar był powodem niebezpiecznych sytuacji.

U kierujących pojawiły się także obawy, czy urządzenie nie uległo awarii i czy niebawem nie dostaną mandatu za przekroczenie prędkości, nawet pomimo że jechali zgodnie z przepisami.

Sprawę wyjaśniliśmy w Wschodniej Delegaturze Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Lublinie.

– Rzeczywiście urządzenie uległo awarii i robiło zdjęcie non stop. Awaria trwałą od godziny 14 w piątek do 13 w sobotę. Zdjęci zrobione w tym czasie nie będą poddane analizie. W tej chwili popsuty fotoradar, prawdopodobnie z powodu upału, jest już w naprawie. Kierowcy, którym błysnął w czasie awarii nie mają się czego obawiać, mandatów nie będzie – mówi Ewa Jachim, naczelnik Wydziału ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Delegaturze Wschodniej.

Obecnie w naszym województwie działają cztery fotoradary. Niebawem, jesienią, ich liczba wzrośnie o kolejnych 16 urządzeń.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malinowy / 15 sierpnia 2013 o 13:28
0

dostałem mandat w Jastkowie i słusznie, ale

nie poprawiło to bezpieczeństwa

nie stworzyłem zagrożena -jezdnia pusta a ja po znaku teren zabudowany hamowałem silnikiem

parę dni później za garbowem były trzy wypadki

nasze Państwo jest

-Policyjne

-Fiskalne

-Bezmyślne

-dla władz a nie Obywatela

Pozdrawiam

Avatar
Gość / 17 lipca 2012 o 17:58
0
[quote name='VERSAILLES' timestamp='1342540277' post='651865']
Czy już nikt z komentujących nie potrafi logicznie myśleć?
Fotoradar robiąc zdjęcie uwidacznia aktualną prędkość jadącego pojazdu i nikt kto jej znacznie od obowiazującej nie przekroczył,żadnego wezwania,tym bardziej mandatu nie dostanie.
O co więc te idiotyczne deliberacje?
[/quote]Coodzi CYCU o to że błyska,przy prędkości 20\godz,zatem bez potrzeby.Ciągnie prąd z sieci miejskiej za twoje i moje pieniądze.
Avatar
VERSAILLES / 17 lipca 2012 o 17:51
0
Czy już nikt z komentujących nie potrafi logicznie myśleć?
Fotoradar robiąc zdjęcie uwidacznia aktualną prędkość jadącego pojazdu i nikt kto jej znacznie od obowiazującej nie przekroczył,żadnego wezwania,tym bardziej mandatu nie dostanie.
O co więc te idiotyczne deliberacje?
Avatar
leo / 10 lipca 2012 o 07:52
0
Wielki Brat zwariował?

Ile takich wadliwych radarów jest w Polsce? Podejrzewam że co trzeci działający...

Kierowcy nie dajcie się robić w balona!
Avatar
Jan / 9 lipca 2012 o 23:41
0
A pocałujcie mnie w d..ę z waszymi radarami!
kierowco, nie hamuj przed znakiem tylko jedź tak, jak przed radarem. Nagle hamowanie grneruje zagrożenie w ruchu, nie każda kukułka jest czynna.
Avatar
AS / 9 lipca 2012 o 21:33
0
A skąd wiecie czy to nie było celowe ustawienie czułości fotoradaru?.Moze ustawili tak niską czulość i sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy?
Avatar
kierowca / 9 lipca 2012 o 19:30
0
Jeżeli mimo stwierdzenia że fotoradar był zepsuty,a kierowcy poniosą jakiekolwiek konsekwencje,nawet w formie wezwania,zarządca fotoradaru powinien wypłacić odszkodowanie tym osobom jak również ponieść konsekwencje wynikające ze zbyt póżnej reakcji na daną sytuację-pytanie,czy takie działanie urządzenia nie powodowało zagrożenia w ruchu drogowym? A tym samym może zastosować ten sam paragraf co dla urzytkowników dróg- mandat na cele charytatywne?
Avatar
Jan Bryndza- Rzabi Stok / 9 lipca 2012 o 19:13
0
To jest ta POLSKA rzeczywistość! Gdyby nie czujne oko obywatela- to pewnie każdemu by nasi CHŁOPCY RADAROWCY wręczyli mandat do uiszczenia! W tym kraju nie ma nic normalnego-Jak powiedział kiedyś gościu o ksywie MIRO_ POLSKA to DZIKI kraj- Kto może niech zmyka na zieloną Irlandię lub drugą Japonię
Avatar
asa / 9 lipca 2012 o 16:19
0
[quote name='gimi' timestamp='1341842378' post='647041']
"Obecnie w naszym województwie działają cztery fotoradary." - ech, kresy...
[/quote]

nie martw się, tak jak napisali w artykule niedługo będziesz miał ich16 i spokojnie będziesz mógł się pozbyć kompleksów. A może od razu karać każdego, kto w ogóle ma samochód, na zasadzie prewencji: "i tak na pewno gdzieś kiedyś przekroczysz prędkość"..
Polska to poyebany kraj.
Avatar
Cogito / 9 lipca 2012 o 16:15
0
[quote name='min 200 zeta' timestamp='1341837771' post='647022']
temu co jechał 20 km/h powinni dać mandat za korkowanie drogi!
[/quote]
A ile mial jechac, skoro dopiero wlaczal sie do ruchu?
Avatar
malinowy / 15 sierpnia 2013 o 13:28
0

dostałem mandat w Jastkowie i słusznie, ale

nie poprawiło to bezpieczeństwa

nie stworzyłem zagrożena -jezdnia pusta a ja po znaku teren zabudowany hamowałem silnikiem

parę dni później za garbowem były trzy wypadki

nasze Państwo jest

-Policyjne

-Fiskalne

-Bezmyślne

-dla władz a nie Obywatela

Pozdrawiam

Avatar
Gość / 17 lipca 2012 o 17:58
0
[quote name='VERSAILLES' timestamp='1342540277' post='651865']
Czy już nikt z komentujących nie potrafi logicznie myśleć?
Fotoradar robiąc zdjęcie uwidacznia aktualną prędkość jadącego pojazdu i nikt kto jej znacznie od obowiazującej nie przekroczył,żadnego wezwania,tym bardziej mandatu nie dostanie.
O co więc te idiotyczne deliberacje?
[/quote]Coodzi CYCU o to że błyska,przy prędkości 20\godz,zatem bez potrzeby.Ciągnie prąd z sieci miejskiej za twoje i moje pieniądze.
Avatar
VERSAILLES / 17 lipca 2012 o 17:51
0
Czy już nikt z komentujących nie potrafi logicznie myśleć?
Fotoradar robiąc zdjęcie uwidacznia aktualną prędkość jadącego pojazdu i nikt kto jej znacznie od obowiazującej nie przekroczył,żadnego wezwania,tym bardziej mandatu nie dostanie.
O co więc te idiotyczne deliberacje?
Avatar
leo / 10 lipca 2012 o 07:52
0
Wielki Brat zwariował?

Ile takich wadliwych radarów jest w Polsce? Podejrzewam że co trzeci działający...

Kierowcy nie dajcie się robić w balona!
Avatar
Jan / 9 lipca 2012 o 23:41
0
A pocałujcie mnie w d..ę z waszymi radarami!
kierowco, nie hamuj przed znakiem tylko jedź tak, jak przed radarem. Nagle hamowanie grneruje zagrożenie w ruchu, nie każda kukułka jest czynna.
Avatar
AS / 9 lipca 2012 o 21:33
0
A skąd wiecie czy to nie było celowe ustawienie czułości fotoradaru?.Moze ustawili tak niską czulość i sprawdzali czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy?
Avatar
kierowca / 9 lipca 2012 o 19:30
0
Jeżeli mimo stwierdzenia że fotoradar był zepsuty,a kierowcy poniosą jakiekolwiek konsekwencje,nawet w formie wezwania,zarządca fotoradaru powinien wypłacić odszkodowanie tym osobom jak również ponieść konsekwencje wynikające ze zbyt póżnej reakcji na daną sytuację-pytanie,czy takie działanie urządzenia nie powodowało zagrożenia w ruchu drogowym? A tym samym może zastosować ten sam paragraf co dla urzytkowników dróg- mandat na cele charytatywne?
Avatar
Jan Bryndza- Rzabi Stok / 9 lipca 2012 o 19:13
0
To jest ta POLSKA rzeczywistość! Gdyby nie czujne oko obywatela- to pewnie każdemu by nasi CHŁOPCY RADAROWCY wręczyli mandat do uiszczenia! W tym kraju nie ma nic normalnego-Jak powiedział kiedyś gościu o ksywie MIRO_ POLSKA to DZIKI kraj- Kto może niech zmyka na zieloną Irlandię lub drugą Japonię
Avatar
asa / 9 lipca 2012 o 16:19
0
[quote name='gimi' timestamp='1341842378' post='647041']
"Obecnie w naszym województwie działają cztery fotoradary." - ech, kresy...
[/quote]

nie martw się, tak jak napisali w artykule niedługo będziesz miał ich16 i spokojnie będziesz mógł się pozbyć kompleksów. A może od razu karać każdego, kto w ogóle ma samochód, na zasadzie prewencji: "i tak na pewno gdzieś kiedyś przekroczysz prędkość"..
Polska to poyebany kraj.
Avatar
Cogito / 9 lipca 2012 o 16:15
0
[quote name='min 200 zeta' timestamp='1341837771' post='647022']
temu co jechał 20 km/h powinni dać mandat za korkowanie drogi!
[/quote]
A ile mial jechac, skoro dopiero wlaczal sie do ruchu?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 0 0

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 21 3

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 13

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 29 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!