Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

17 marca 2009 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Komornik jednak nie przyjdzie po zaległy abonament RTV

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 11 A A

Tych, którzy spóźniają się z płaceniem abonamentu RTV ścigałby komornik. A tych, którzy nawet nie zarejestrowali odbiorników nie ścigałby nikt. Ten absurdalny punkt zniknął dziś z projektu nowej ustawy medialnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Projekt ustawy miał wpędzić w kłopoty tylko tych, którzy zarejestrowali swoje odbiorniki, a ociągają się z płaceniem abonamentu. Zakładał on, że od 1 stycznia abonament będzie zlikwidowany, ale wcześniejsze opłaty egzekwować będzie skarbówka.

Poczta Polska, która odpowiada za ściąganie abonamentu, miałaby przesłać listy dłużników Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, ta zaś urzędom skarbowym.

- Kiedyś płaciłem abonament, mimo że miałem do niego zastrzeżenia. Ale teraz mam zaległości - mówi Andrzej Krasuski, informatyk z Lublina.

- Może być niewesoło, bo abonamentu nie płacę od ponad roku - martwi się pan Krzysztof.

Ile osób zalega z opłatami? - W naszym województwie mamy zarejestrowanych 331 tysięcy abonentów. Połowa płaci regularnie, połowa ma różne opóźnienia - przyznaje Elżbieta Mroczkowska, lubelski rzecznik Poczty Polskiej. - Natomiast zagadką jest to, ile odbiorników wcale nie zostało zarejestrowanych.

- I wychodziłoby na to, że ci, co nigdy nie płacili, byliby bezpieczni, a mnie za spóźnienia ścigałby komornik. Bzdura! - irytuje się pan Krzysztof.

Tych, którzy mają zaległości można łatwo ustalić, bo poczta ma dane wszystkich abonentów. Nie ma za to skutecznego bata na tych, którzy nawet nie zarejestrowali odbiornika. Kontrola prywatnego mieszkania graniczy z cudem.

- Dwuosobowa komisja z poczty puka do drzwi, wyjaśnia cel wizyty i pyta lokatora czy podda się kontroli. Jeśli lokator odmówi komisja odchodzi, bo nie może działać bez jego zgody. Nie może nawet wezwać policji. Co najwyżej napisać protokół, który trafi na regał. Nie ma przepisów wykonawczych - wyjaśnia Mroczkowska.

Mało tego, coraz więcej osób całkiem wyrejestrowuje odbiorniki. W ubiegłym roku tylko w Lublinie i okolicach zrobiło to prawie 14 tys. osób. Niektórzy otwarcie pisali, że nie zamierzają płacić czegoś, co i tak ma być zniesione. Na nich koalicja sposobu nie znalazła. Wzięła się więc za tych, których łatwiej namierzyć.

- Nie chcę komentować projektu, bo jak to z projektami bywa, szybko się zmieniają - mówi Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie.

Przeczucie jej nie myliło. Projekt ustawy zniknął nagle ze strony internetowej klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Wieczorem pojawił się znowu, ale bez kontrowersyjnych zapisów.




Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Partyzant / 27 lutego 2010 o 13:31
0
Każdy pełnoletni obywatel powinie płacić abonament bezpośrednio na konto telewizji, jakieś 3zł miesięcznie, co daje ogromną sumę i jest to w interesie każdego Polaka żeby telewizja publicznie była telewizja rzetelną a nie korporacyjno polityczną. Do tego nie mogą pracować w telewizji ludzie partyjni i powiązani z rządem. Wydatki jak i wiele innych rzeczy powinny być jawne. Jest to pierwszy krok do tego żeby telewizja była choć trochę niezależna. Niestety to tylko marzenia ponieważ telewizja w demokracji działa podobnie jak w tyrani, jest po prostu narzędziem propagandy tylko że w demokracji musi korzystać z pewnych technik manipulacji informacją przeplatanymi reklamami i spotami. Kolorowo, bajecznie, rozrywkowo. Likwidacja abonamentu daje jeszcze gorsze skutki takie jak w USA gdzie wszystkie media nalezą do paru korporacji.

[url="http://www.przeklej.pl/plik/chomsky-i-media-lektor-rar-0006re13968d"]http://www.przeklej.pl/plik/chomsky-i-medi...ar-0006re13968d[/url]
Każdy pełnoletni obywatel powinie płacić abonament bezpośrednio na konto telewizji, jakieś 3zł miesięcznie, co daje ogromną sumę i jest to w interesie każdego Polaka żeby telewizja publicznie była telewizja rzetelną a nie korporacyjno polityczną. Do tego nie mogą pracować w telewizji ludzie partyjni i powiązani z rządem. Wydatki jak i wiele innych rzeczy powinny być jawne. Jest to pierwszy krok do tego żeby telewizja była choć trochę niezależna. Niestety to tylko marzenia ponieważ telewizja w demokracji działa podobnie jak w tyrani, jest po ... rozwiń
Avatar
Kolo / 8 listopada 2009 o 07:51
0
Mam pytanie!!
Jeżeli mam Polsat cyfrowy i płacę co miesiąc abonament 37,9zł to czy muszę jeszcze dodatkowo płacić abonament telewizyjny?
Avatar
~olka~ / 17 kwietnia 2009 o 12:06
0
Nie mam zaufania do parlamentarzystów. Oni tak naprawdę , to w ogóle nie myślą o obywatelu. Myśla tylko o własnych interesach. Komu pomógł poseł, albo senator?
Sądzę, żę nikomu. Ciepłe posadki i to wszystko.
Pozdrawiam
Avatar
STYX / 18 marca 2009 o 12:54
0
Czyli nasi parlamentarzyści to stado baranów skoro jeszcze ustawy nie zrobili a juz jest do d...
Avatar
nova / 18 marca 2009 o 10:48
0
W takim razie PAŃSTWO powinno zwrócić opłaty za abonament wszystkim , którzy płacili.......................... z odsetkami
Avatar
PlatNIK / 18 marca 2009 o 10:43
0
"Tych, którzy spóźniają się z płaceniem abonamentu RTV ścigałby komornik. A tych, którzy nawet nie zarejestrowali odbiorników nie ścigałby nikt."
A o placacych regularnie i niewyrejestrowywujacych nie POmyslal nikt?
Avatar
Gość / 18 marca 2009 o 10:06
0
Powinno sie jak najszybciej zlikwidować tv analogową i przejśc wyłacznie na nadawanie cyfrowe. Każdy dostępny kanał tv powinien mieć w swej cenie tą część, która byłaby ów podatkiem. Ustawowo powinna być zagwarantowana możliwośc wybierania pojedynczych kanałów, a nie w pakietach. Każdy operator ma nawet teraz w analogu (kablówka) za dodatkową opłatą pojedyncze HBO, Canal+. W przypadku cyfrowego przekazu możliwości będą większe. I będzie sprawa prosta, jak ktoś chce oglądać TVPis, Polszmatę, TV Mango a nie chce np TVN lub odwrotnie - to płaci tylko za to co co wybrał i ogląda.
Powinno sie jak najszybciej zlikwidować tv analogową i przejśc wyłacznie na nadawanie cyfrowe. Każdy dostępny kanał tv powinien mieć w swej cenie tą część, która byłaby ów podatkiem. Ustawowo powinna być zagwarantowana możliwośc wybierania pojedynczych kanałów, a nie w pakietach. Każdy operator ma nawet teraz w analogu (kablówka) za dodatkową opłatą pojedyncze HBO, Canal+. W przypadku cyfrowego przekazu możliwości będą większe. I będzie sprawa prosta, jak ktoś chce oglądać TVPis, Polszmatę, TV Mango a nie chce np TVN lub odwrotnie - to płaci... rozwiń
Avatar
oli / 18 marca 2009 o 08:42
0
Abinament,ten wstretny komunistyczny podatek od zbogacenia istnieje do dziś,tylko pod inną postacią,która ładnie brzmi za POSIADANIE,ja posiadam buty ,lodówkę i wiele innych rzeczy, ale jak narazie nikt mi nie każe płacić za posiadanie tchże rzeczy.
Jak długo jeszcze można naród karać tym komunizmem.
Dziś wszystkie stacje radzą sobie bez abonamentu,tylko elita panstwowa,która zarabia krocie walczy aby zarobic jeszcze więcej i domaga się ściągalności od biedoty,jednym słowem WSTYD.
Avatar
m.m / 18 marca 2009 o 08:01
0
w końcu można uniknąć płacenia jekiegoś abonamentu. Tylko płać i płać.
Avatar
Gość / 18 marca 2009 o 07:38
0
no właśnie ja jestem bojaźliwa, wkurzam się i płacę, myślałam, że przynajmniej zniosą dla tych najbiedniejszych, mąż jest na zasiłku przedemerytalnym i nic. Czy mogę np. wyrejestrować, tak jak tu jest napisane z powodu tego, że i tak zniosą ten abonament, czy to jest fikcja, bo prasa rożnie czasami pisze. Czy ktoś w ten sposób wyrejestrował.
Avatar
Partyzant / 27 lutego 2010 o 13:31
0
Każdy pełnoletni obywatel powinie płacić abonament bezpośrednio na konto telewizji, jakieś 3zł miesięcznie, co daje ogromną sumę i jest to w interesie każdego Polaka żeby telewizja publicznie była telewizja rzetelną a nie korporacyjno polityczną. Do tego nie mogą pracować w telewizji ludzie partyjni i powiązani z rządem. Wydatki jak i wiele innych rzeczy powinny być jawne. Jest to pierwszy krok do tego żeby telewizja była choć trochę niezależna. Niestety to tylko marzenia ponieważ telewizja w demokracji działa podobnie jak w tyrani, jest po prostu narzędziem propagandy tylko że w demokracji musi korzystać z pewnych technik manipulacji informacją przeplatanymi reklamami i spotami. Kolorowo, bajecznie, rozrywkowo. Likwidacja abonamentu daje jeszcze gorsze skutki takie jak w USA gdzie wszystkie media nalezą do paru korporacji.

[url="http://www.przeklej.pl/plik/chomsky-i-media-lektor-rar-0006re13968d"]http://www.przeklej.pl/plik/chomsky-i-medi...ar-0006re13968d[/url]
Każdy pełnoletni obywatel powinie płacić abonament bezpośrednio na konto telewizji, jakieś 3zł miesięcznie, co daje ogromną sumę i jest to w interesie każdego Polaka żeby telewizja publicznie była telewizja rzetelną a nie korporacyjno polityczną. Do tego nie mogą pracować w telewizji ludzie partyjni i powiązani z rządem. Wydatki jak i wiele innych rzeczy powinny być jawne. Jest to pierwszy krok do tego żeby telewizja była choć trochę niezależna. Niestety to tylko marzenia ponieważ telewizja w demokracji działa podobnie jak w tyrani, jest po ... rozwiń
Avatar
Kolo / 8 listopada 2009 o 07:51
0
Mam pytanie!!
Jeżeli mam Polsat cyfrowy i płacę co miesiąc abonament 37,9zł to czy muszę jeszcze dodatkowo płacić abonament telewizyjny?
Avatar
~olka~ / 17 kwietnia 2009 o 12:06
0
Nie mam zaufania do parlamentarzystów. Oni tak naprawdę , to w ogóle nie myślą o obywatelu. Myśla tylko o własnych interesach. Komu pomógł poseł, albo senator?
Sądzę, żę nikomu. Ciepłe posadki i to wszystko.
Pozdrawiam
Avatar
STYX / 18 marca 2009 o 12:54
0
Czyli nasi parlamentarzyści to stado baranów skoro jeszcze ustawy nie zrobili a juz jest do d...
Avatar
nova / 18 marca 2009 o 10:48
0
W takim razie PAŃSTWO powinno zwrócić opłaty za abonament wszystkim , którzy płacili.......................... z odsetkami
Avatar
PlatNIK / 18 marca 2009 o 10:43
0
"Tych, którzy spóźniają się z płaceniem abonamentu RTV ścigałby komornik. A tych, którzy nawet nie zarejestrowali odbiorników nie ścigałby nikt."
A o placacych regularnie i niewyrejestrowywujacych nie POmyslal nikt?
Avatar
Gość / 18 marca 2009 o 10:06
0
Powinno sie jak najszybciej zlikwidować tv analogową i przejśc wyłacznie na nadawanie cyfrowe. Każdy dostępny kanał tv powinien mieć w swej cenie tą część, która byłaby ów podatkiem. Ustawowo powinna być zagwarantowana możliwośc wybierania pojedynczych kanałów, a nie w pakietach. Każdy operator ma nawet teraz w analogu (kablówka) za dodatkową opłatą pojedyncze HBO, Canal+. W przypadku cyfrowego przekazu możliwości będą większe. I będzie sprawa prosta, jak ktoś chce oglądać TVPis, Polszmatę, TV Mango a nie chce np TVN lub odwrotnie - to płaci tylko za to co co wybrał i ogląda.
Powinno sie jak najszybciej zlikwidować tv analogową i przejśc wyłacznie na nadawanie cyfrowe. Każdy dostępny kanał tv powinien mieć w swej cenie tą część, która byłaby ów podatkiem. Ustawowo powinna być zagwarantowana możliwośc wybierania pojedynczych kanałów, a nie w pakietach. Każdy operator ma nawet teraz w analogu (kablówka) za dodatkową opłatą pojedyncze HBO, Canal+. W przypadku cyfrowego przekazu możliwości będą większe. I będzie sprawa prosta, jak ktoś chce oglądać TVPis, Polszmatę, TV Mango a nie chce np TVN lub odwrotnie - to płaci... rozwiń
Avatar
oli / 18 marca 2009 o 08:42
0
Abinament,ten wstretny komunistyczny podatek od zbogacenia istnieje do dziś,tylko pod inną postacią,która ładnie brzmi za POSIADANIE,ja posiadam buty ,lodówkę i wiele innych rzeczy, ale jak narazie nikt mi nie każe płacić za posiadanie tchże rzeczy.
Jak długo jeszcze można naród karać tym komunizmem.
Dziś wszystkie stacje radzą sobie bez abonamentu,tylko elita panstwowa,która zarabia krocie walczy aby zarobic jeszcze więcej i domaga się ściągalności od biedoty,jednym słowem WSTYD.
Avatar
m.m / 18 marca 2009 o 08:01
0
w końcu można uniknąć płacenia jekiegoś abonamentu. Tylko płać i płać.
Avatar
Gość / 18 marca 2009 o 07:38
0
no właśnie ja jestem bojaźliwa, wkurzam się i płacę, myślałam, że przynajmniej zniosą dla tych najbiedniejszych, mąż jest na zasiłku przedemerytalnym i nic. Czy mogę np. wyrejestrować, tak jak tu jest napisane z powodu tego, że i tak zniosą ten abonament, czy to jest fikcja, bo prasa rożnie czasami pisze. Czy ktoś w ten sposób wyrejestrował.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 0 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 10 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 14 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 5 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 28 12

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 18 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 2

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 17 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!