Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lipca 2019 r.
6:40

Lada moment pojedziemy kolejnym odcinkiem S17. Będzie także decyzja ws. innej ważnej drogi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
144 31 A A

Kierowcy mają mikołajki już w lipcu. Może nawet już dziś lub jutro zostanie otworzony kolejny odcinek S17 od węzła Ryki Północ do obwodnicy Garwolina. Prawdopodobnie także dziś wojewoda lubelski wyda decyzję w sprawie obwodnicy Janowa Lubelskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już można odliczać czas do momentu wjazdu ekip budowlanych na S19. Prawdopodobnie dziś wojewoda lubelski wyda ZRID (zgoda na realizację inwestycji drogowej) na budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego. Tym samym odcinek od Kraśnika przez Janów Lubelski do granicy z województwem podkarpackim formalnie będzie w budowie.

Przypomnijmy, że tuż przed weekendem Przemysław Czarnek podpisał ZRID na 8-kilometrowy odcinek od końca obwodnicy Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie, czyli do granicy z woj. podkarpackim. – Po przekazaniu placu budowy wykonawca będzie mógł rozpocząć prace. Wcześniej biegli rzeczoznawcy pracujący na zlecenie wojewody przeprowadzą inwentaryzację nieruchomości i rozpoczną procedurę odszkodowawczą – mówi Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Przypomnijmy także, że wojewoda wcześniej wydał decyzję zezwalającą na budowę 18-kilometrowego fragmentu od końca obwodnicy Kraśnika do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego. Do końca roku odcinek S19, od Lublina do Kraśnika, zyska kolejne trzy decyzje ZRID. Tym samym cały fragment od Lublina przez Kraśnik i Janów będzie w budowie.

W Podkarpackim również czekają na podpisy wojewody pod decyzjami ZRID. Chodzi o sześć odcinków budowlanych na 55-kilometrowym fragmencie S19, od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Małopolskiego. – Od Sokołowa do Rzeszowa kierowcy już jeżdżą po 32 km drogi ekspresowej. Podkarpacki fragment S19, od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Podlaskiego, będzie oddany na przełomie 2012 i 2022 roku – mówi Bartosz Wysocki z GDDKiA Rzeszów.

Wojewoda lubelski wydał zgodę na budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego

I nowe na S17

Jeszcze bardziej miły prezent czeka na kierowców korzystających z S17. W najbliższych dniach powinien być oddany do użytku kolejny fragment tej drogi. – Od obwodnicy Garwolina do węzła Ryki Północ (za Rykami jadąc od Lublina – przyp. red.). Jest to ok. 30 km nowej ekspresówki – dodaj Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. Ten fragment czeka już tylko na decyzję dopuszczającą drogę do użytkowania.

– Pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i wtedy od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask dystans ok. 140 km pokonają samochodem osobowym w ok. 70 minut – dodaje Krynicki. Przypomnijmy, że od 19 czerwca kierowcy jeżdżą po 13-kilometrowym fragmencie S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
??? / 2 lipca 2019 o 10:08
+22
a najbardziej potrzebne fragmenty s19: Lublin - Kraśnik i Lublin-Lubartów - kolejny rok w nie-budowie....
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 07:59
+20
A droga Lublin-Lubartów jak stała tak stoi!! Nic się nie dzieje, korki w Niemcach i ludzie, którzy latami się męczą!
Avatar
Kierowca / 2 lipca 2019 o 08:51
+16
A gdzie odcinek s19 Lublin Lubartów tu to dopiero tragedia żeby 20 km jechać godzine
Avatar
Jarecki / 2 lipca 2019 o 07:12
+16
Ja nie tylko widziałem, ale jeszcze do tego jeździłem tamtą drogą. Na całe szczęście została przebudowana na drogę ekspresową i można będzie jeździć i szybciej i bezpieczniej.
Avatar
farmer ze wschodu / 2 lipca 2019 o 08:02
+14
Droga S19 jest bardzo potrzebna na wschodzie. Wystarczy zobaczyć jak się teraz jeździ przez Niemce albo pomiędzy Radzyniem Podl a Międzyrzecem Podl a ruch z każdym rokiem jest większy. Niektórzy uważają, że na zacofanej Lubelszczyźnie nie ma sensu nic robić ale droga jest właśnie szansą na rozwój. Trzeba korzystać bo za czasów innych rządów nigdy by nie powstała. A w ogóle znam dużo ludzi którzy krytykują Pis a pierwsi lecą po kasę z ich programu.
Avatar
maverick / 2 lipca 2019 o 07:51
+13
a najbardziej potrzebny odcinek krasnik-lubartów kiedy??? ekspresówka przez lasy janowskie- faktycznie najbardziej priorytetowe połączenie. a co z S12 od puław przez radom do piotrkowa ktróra pozwoli wpiąć lubelszczyznę w sieć polskich dróg szybkiego ruchu?
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 08:02
+12
Co z Via Carpatia? :/
Avatar
Zolo / 2 lipca 2019 o 09:18
+11
To prawda, droga Lublin-Biala Podlaska to koszmar. Sam odcinek Lublin Lubartow to masakra
Avatar
tubylec / 2 lipca 2019 o 09:44
+9
S17 Lublin, Warszawa na okrągło a gdzie S17 Piaski ,Hrebenne to też jest Polska.!!!!!
To samo dotyczy S12 - mimo, że Dorohusk obsługuje połowę ruchu granicznego na Ukrainę. Kolej wiadomo - Lublin -Warszawa i starczy. Kopalnie - po co? Przecież to już na wschód od Świdnika. Dla lubelskich towarzyszy Polska kończy się w Świdniku. 
Avatar
Obserwator / 2 lipca 2019 o 08:48
+7
Przestańcie sobie skakać do gardeł!!!! Bo to Polacy sobie skaczą do Polaków!! "A Głupi głupi głupi!!!!" Program i plan budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu powstał w 2004, etapy /perspektywy realizacji ze względu na finansowanie to 7-10 letnie, posiadają one HARMONOGRAM oraz przybliżony koszt. Kadencja sejmu trwa 4 lata. Aktualny minister infrastruktury musi zdawać CO ROKU sprawozdanie z realizacji tego planu. Dodajcie sobie 2+2 i przestańcie - proszę!! A wy jak takie dzieciaki wierzycie im. Żadnego nie widziałem na żadnej budowie. Oni tylko dysponują NASZYMI PIENIĘDZMI. Żadna partia / ugrupowanie nigdy np. nie dała w danym roku więcej na drogi niż to jest wymagane. A teraz buduje S17, S19 bo te zostały następne w kolejce..zgodnie z harmonogramem a np. nie są ruszone S11, S10 itd I co tamci Polacy mieszkańcy, pracownicy, rolnicy mają powiedzieć???? Opamiętajcie się!!!
Przestańcie sobie skakać do gardeł!!!! Bo to Polacy sobie skaczą do Polaków!! "A Głupi głupi głupi!!!!" Program i plan budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu powstał w 2004, etapy /perspektywy realizacji ze względu na finansowanie to 7-10 letnie, posiadają one HARMONOGRAM oraz przybliżony koszt. Kadencja sejmu trwa 4 lata. Aktualny minister infrastruktury musi zdawać CO ROKU sprawozdanie z realizacji tego planu. Dodajcie sobie 2+2 i przestańcie - proszę!! A wy jak takie dzieciaki wierzycie im. Żadnego nie widziałem na żadnej bud... rozwiń
Avatar
Mariusz / 7 lipca 2019 o 16:49
0
S19 nie przebiega przez Sokołów Podlaski tylko Sokołów Małopolski, redaktorzy!
Avatar
Neo / 3 lipca 2019 o 09:14
-9
NIEKŁAM PISOWSKA GNIDO! TO DZIEKI STARANIOM PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DROGA S19 POWSTAŁA!! TO BYŁY KILKULETNIE STARANIA. 
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 21:44
-2
Wiem czepiam się o ten miesiąc ale ten "wielki sukces" czyli Ryki Północ-Garwolin Południe to miał być przed wakacjami w czerwcu. Tak podawała GDDKiA oraz za nią m.in. dziennik. Otwórzcie go w nocy tak będzie najlepiej. I to nie mikołajki to "kiełbaska niezwyczajna bo wyborcza". I będzie rzucana co raz.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 18:49
+3
Odcinek od obwodnicy Garwolina do węzła Ryki Północ miał być otwarty dziś 02.07.2019 ale premier nie dojechał i odwołali !!!!!!!
Avatar
Straszy weteran / 2 lipca 2019 o 13:04
+2
Chopie...!!! Trawę się jara a nie wpier...dała!!!
Avatar
tellchar / 2 lipca 2019 o 10:57
+3
Ten odcinek miedzy Janowem a Niskiem (między miejscowościami Domostawa a Zdziary) będzie remontowany w tym roku. Remont ma się zakończyć w listopadzie.
Avatar
no / 2 lipca 2019 o 10:26
+5
to brzmi jak w roku 1794 kiedy targowica potem z królem na czele zniosła  Polskę z map świata na 123 lata ! Tam wtedy też byli tacy sami "patrioci" czyli złodzieje i zdrajcy  w żupanach i chłopaki w purpurach i sukienkach ! Dzisiaj wypisz wymaluj identiko ! Czy nie czas pomyśleć o Polsce a nie bandzie bolszewików i oprawców rabujących i przejmujących ten piękny Kraj w łapy bolszewii ! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie ! Jak nie będzie demokracji nie będzie Polski !!!!! NIGDY w historii świata ŻADNA dykatatura niczego dobrego dla żadnego kraju nie zrobiła dobrego ! Patrz - Napoleon, hitler, stalin, Pol Pot, Lenin, Cezar,i setki innych ! Hitler nam jest czasowo bliżej, też dał Niemcom pracę i wpajał o wyższości rasy ! I co niemcom wyszło -  bokiem ! Czy nie to samo czyni bolszewicki kacyk kaczyński ????? Popatrzcie, zastanówcie się by wspomnieć rok 1794, gdzie Kościuszko jeszcze  próbował ale sejm hańby w Grodnie purpurowi  przekupili i uchwalili rozbiór Polski ! Szacunku dla siebie Polacy ! SZACUNKU !!!!!!
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła.
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła. rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 10:19
-3
Otwierają kolejne odcinki ekspresòwki do Warszawy,a nie potrafią otworzyć wiaduktu na Grygowej haha. Dobry scenariusz jak do popularnego serialu sprzed wielu lat tyle tylko że akcja osadzona nie w bloku z wielkiej płyty a na wiadukcie.
Avatar
??? / 2 lipca 2019 o 10:08
+22
a najbardziej potrzebne fragmenty s19: Lublin - Kraśnik i Lublin-Lubartów - kolejny rok w nie-budowie....
Avatar
Marcel / 2 lipca 2019 o 10:05
+4
to brzmi jak w roku 1794 kiedy targowica potem z królem na czele zniosła  Polskę z map świata na 123 lata ! Tam wtedy też byli tacy sami "patrioci" czyli złodzieje i zdrajcy  w żupanach i chłopaki w purpurach i sukienkach ! Dzisiaj wypisz wymaluj identiko ! Czy nie czas pomyśleć o Polsce a nie bandzie bolszewików i oprawców rabujących i przejmujących ten piękny Kraj w łapy bolszewii ! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie ! Jak nie będzie demokracji nie będzie Polski !!!!! NIGDY w historii świata ŻADNA dykatatura niczego dobrego dla żadnego kraju nie zrobiła dobrego ! Patrz - Napoleon, hitler, stalin, Pol Pot, Lenin, Cezar,i setki innych ! Hitler nam jest czasowo bliżej, też dał Niemcom pracę i wpajał o wyższości rasy ! I co niemcom wyszło -  bokiem ! Czy nie to samo czyni bolszewicki kacyk kaczyński ????? Popatrzcie, zastanówcie się by wspomnieć rok 1794, gdzie Kościuszko jeszcze  próbował ale sejm hańby w Grodnie purpurowi  przekupili i uchwalili rozbiór Polski ! Szacunku dla siebie Polacy ! SZACUNKU !!!!!!
 A w rodzinie wszyscy zdrowi?
 A w rodzinie wszyscy zdrowi? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi 0 1

Policjant drogówki po służbie zatrzymał wandala, który niszczył samochód. 18-latek chciał mu wręczyć tysiąc złotych łapówki.

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 2

Szebnie (woj. podkarpackie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Szebniach w województwie podkarpackim dwóch mężczyzn jadących motocyklem zderzyło się z szynobusem. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja zajmuje się ustalaniem przyczyn tego zdarzenia.

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia]
galeria

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia] 0 5

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Tradycyjnie już w tym czasie działająca przy Konferencji Episkopatu Polski organizacja MIVA Polska prowadzi zbiórkę na zakup pojazdów dla misjonarzy i misjonarek. Ważnym punktem obchodów tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

Rowerem na Jasną Górę. Pielgrzymka policjantów z Lublina [zdjęcia]
galeria

Rowerem na Jasną Górę. Pielgrzymka policjantów z Lublina [zdjęcia] 8 0

54 policjantów i pracowników lubelskiej policji wzięło udział w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę.

Śniadanie z muzyką na żywo w Centrum Kultury w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Śniadanie z muzyką na żywo w Centrum Kultury w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę można było zjeść śniadanie przy dźwiękach fortepianu na wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp kosztował 10 zł.

Wypadki w rolnictwie. Mężczyzna stracił palec w kombajnie

Wypadki w rolnictwie. Mężczyzna stracił palec w kombajnie 5 3

Pechowo, bo amputacją jednego palca, zakończyła się dla mieszkańca okolic Chełma sobota, 13 lipca.

Decyzja w sprawie Podlasia Biała Podlaska zapadnie w środę!

Decyzja w sprawie Podlasia Biała Podlaska zapadnie w środę! 0 0

Już kilka razy informowaliśmy, że piłkarze Podlasia dowiedzą się w końcu, w której lidze zagrają. Wydaje się, że ta telenowela już naprawdę zakończy się w najbliższą środę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę 80 6

23-latek skoczył na główkę z pomostu i prawdopodobnie uderzył głową o dno. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi 0 3

Po niedawnej porażce w Radzyniu Podlaskim (2:3) Avia osiągnęła duży lepszy wynik. W sobotę rozbiła Podlasie Biała Podlaska aż 6:0

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB 3 4

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 2

W sobotę rozpoczęły się uroczystości z okazji 75. rocznicy likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Uczestnicy obchodów pokonali trasę, którą 75 lat temu przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 3

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!