Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lipca 2019 r.
6:40

Lada moment pojedziemy kolejnym odcinkiem S17. Będzie także decyzja ws. innej ważnej drogi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
144 31 A A

Kierowcy mają mikołajki już w lipcu. Może nawet już dziś lub jutro zostanie otworzony kolejny odcinek S17 od węzła Ryki Północ do obwodnicy Garwolina. Prawdopodobnie także dziś wojewoda lubelski wyda decyzję w sprawie obwodnicy Janowa Lubelskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już można odliczać czas do momentu wjazdu ekip budowlanych na S19. Prawdopodobnie dziś wojewoda lubelski wyda ZRID (zgoda na realizację inwestycji drogowej) na budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego. Tym samym odcinek od Kraśnika przez Janów Lubelski do granicy z województwem podkarpackim formalnie będzie w budowie.

Przypomnijmy, że tuż przed weekendem Przemysław Czarnek podpisał ZRID na 8-kilometrowy odcinek od końca obwodnicy Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie, czyli do granicy z woj. podkarpackim. – Po przekazaniu placu budowy wykonawca będzie mógł rozpocząć prace. Wcześniej biegli rzeczoznawcy pracujący na zlecenie wojewody przeprowadzą inwentaryzację nieruchomości i rozpoczną procedurę odszkodowawczą – mówi Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Przypomnijmy także, że wojewoda wcześniej wydał decyzję zezwalającą na budowę 18-kilometrowego fragmentu od końca obwodnicy Kraśnika do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego. Do końca roku odcinek S19, od Lublina do Kraśnika, zyska kolejne trzy decyzje ZRID. Tym samym cały fragment od Lublina przez Kraśnik i Janów będzie w budowie.

W Podkarpackim również czekają na podpisy wojewody pod decyzjami ZRID. Chodzi o sześć odcinków budowlanych na 55-kilometrowym fragmencie S19, od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Małopolskiego. – Od Sokołowa do Rzeszowa kierowcy już jeżdżą po 32 km drogi ekspresowej. Podkarpacki fragment S19, od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Podlaskiego, będzie oddany na przełomie 2012 i 2022 roku – mówi Bartosz Wysocki z GDDKiA Rzeszów.

Wojewoda lubelski wydał zgodę na budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego

I nowe na S17

Jeszcze bardziej miły prezent czeka na kierowców korzystających z S17. W najbliższych dniach powinien być oddany do użytku kolejny fragment tej drogi. – Od obwodnicy Garwolina do węzła Ryki Północ (za Rykami jadąc od Lublina – przyp. red.). Jest to ok. 30 km nowej ekspresówki – dodaj Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. Ten fragment czeka już tylko na decyzję dopuszczającą drogę do użytkowania.

– Pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i wtedy od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask dystans ok. 140 km pokonają samochodem osobowym w ok. 70 minut – dodaje Krynicki. Przypomnijmy, że od 19 czerwca kierowcy jeżdżą po 13-kilometrowym fragmencie S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
??? / 2 lipca 2019 o 10:08
+24
a najbardziej potrzebne fragmenty s19: Lublin - Kraśnik i Lublin-Lubartów - kolejny rok w nie-budowie....
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 07:59
+20
A droga Lublin-Lubartów jak stała tak stoi!! Nic się nie dzieje, korki w Niemcach i ludzie, którzy latami się męczą!
Avatar
Kierowca / 2 lipca 2019 o 08:51
+16
A gdzie odcinek s19 Lublin Lubartów tu to dopiero tragedia żeby 20 km jechać godzine
Avatar
Jarecki / 2 lipca 2019 o 07:12
+16
Ja nie tylko widziałem, ale jeszcze do tego jeździłem tamtą drogą. Na całe szczęście została przebudowana na drogę ekspresową i można będzie jeździć i szybciej i bezpieczniej.
Avatar
farmer ze wschodu / 2 lipca 2019 o 08:02
+14
Droga S19 jest bardzo potrzebna na wschodzie. Wystarczy zobaczyć jak się teraz jeździ przez Niemce albo pomiędzy Radzyniem Podl a Międzyrzecem Podl a ruch z każdym rokiem jest większy. Niektórzy uważają, że na zacofanej Lubelszczyźnie nie ma sensu nic robić ale droga jest właśnie szansą na rozwój. Trzeba korzystać bo za czasów innych rządów nigdy by nie powstała. A w ogóle znam dużo ludzi którzy krytykują Pis a pierwsi lecą po kasę z ich programu.
Avatar
maverick / 2 lipca 2019 o 07:51
+13
a najbardziej potrzebny odcinek krasnik-lubartów kiedy??? ekspresówka przez lasy janowskie- faktycznie najbardziej priorytetowe połączenie. a co z S12 od puław przez radom do piotrkowa ktróra pozwoli wpiąć lubelszczyznę w sieć polskich dróg szybkiego ruchu?
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 08:02
+12
Co z Via Carpatia? :/
Avatar
Zolo / 2 lipca 2019 o 09:18
+11
To prawda, droga Lublin-Biala Podlaska to koszmar. Sam odcinek Lublin Lubartow to masakra
Avatar
no / 2 lipca 2019 o 10:26
+9
to brzmi jak w roku 1794 kiedy targowica potem z królem na czele zniosła  Polskę z map świata na 123 lata ! Tam wtedy też byli tacy sami "patrioci" czyli złodzieje i zdrajcy  w żupanach i chłopaki w purpurach i sukienkach ! Dzisiaj wypisz wymaluj identiko ! Czy nie czas pomyśleć o Polsce a nie bandzie bolszewików i oprawców rabujących i przejmujących ten piękny Kraj w łapy bolszewii ! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie ! Jak nie będzie demokracji nie będzie Polski !!!!! NIGDY w historii świata ŻADNA dykatatura niczego dobrego dla żadnego kraju nie zrobiła dobrego ! Patrz - Napoleon, hitler, stalin, Pol Pot, Lenin, Cezar,i setki innych ! Hitler nam jest czasowo bliżej, też dał Niemcom pracę i wpajał o wyższości rasy ! I co niemcom wyszło -  bokiem ! Czy nie to samo czyni bolszewicki kacyk kaczyński ????? Popatrzcie, zastanówcie się by wspomnieć rok 1794, gdzie Kościuszko jeszcze  próbował ale sejm hańby w Grodnie purpurowi  przekupili i uchwalili rozbiór Polski ! Szacunku dla siebie Polacy ! SZACUNKU !!!!!!
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła.
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła. rozwiń
Avatar
tubylec / 2 lipca 2019 o 09:44
+9
S17 Lublin, Warszawa na okrągło a gdzie S17 Piaski ,Hrebenne to też jest Polska.!!!!!
To samo dotyczy S12 - mimo, że Dorohusk obsługuje połowę ruchu granicznego na Ukrainę. Kolej wiadomo - Lublin -Warszawa i starczy. Kopalnie - po co? Przecież to już na wschód od Świdnika. Dla lubelskich towarzyszy Polska kończy się w Świdniku. 
Avatar
Mariusz / 7 lipca 2019 o 16:49
+1
S19 nie przebiega przez Sokołów Podlaski tylko Sokołów Małopolski, redaktorzy!
Avatar
Neo / 3 lipca 2019 o 09:14
-7
NIEKŁAM PISOWSKA GNIDO! TO DZIEKI STARANIOM PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DROGA S19 POWSTAŁA!! TO BYŁY KILKULETNIE STARANIA. 
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 21:44
-1
Wiem czepiam się o ten miesiąc ale ten "wielki sukces" czyli Ryki Północ-Garwolin Południe to miał być przed wakacjami w czerwcu. Tak podawała GDDKiA oraz za nią m.in. dziennik. Otwórzcie go w nocy tak będzie najlepiej. I to nie mikołajki to "kiełbaska niezwyczajna bo wyborcza". I będzie rzucana co raz.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 18:49
+6
Odcinek od obwodnicy Garwolina do węzła Ryki Północ miał być otwarty dziś 02.07.2019 ale premier nie dojechał i odwołali !!!!!!!
Avatar
Straszy weteran / 2 lipca 2019 o 13:04
+3
Chopie...!!! Trawę się jara a nie wpier...dała!!!
Avatar
tellchar / 2 lipca 2019 o 10:57
+4
Ten odcinek miedzy Janowem a Niskiem (między miejscowościami Domostawa a Zdziary) będzie remontowany w tym roku. Remont ma się zakończyć w listopadzie.
Avatar
no / 2 lipca 2019 o 10:26
+9
to brzmi jak w roku 1794 kiedy targowica potem z królem na czele zniosła  Polskę z map świata na 123 lata ! Tam wtedy też byli tacy sami "patrioci" czyli złodzieje i zdrajcy  w żupanach i chłopaki w purpurach i sukienkach ! Dzisiaj wypisz wymaluj identiko ! Czy nie czas pomyśleć o Polsce a nie bandzie bolszewików i oprawców rabujących i przejmujących ten piękny Kraj w łapy bolszewii ! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie ! Jak nie będzie demokracji nie będzie Polski !!!!! NIGDY w historii świata ŻADNA dykatatura niczego dobrego dla żadnego kraju nie zrobiła dobrego ! Patrz - Napoleon, hitler, stalin, Pol Pot, Lenin, Cezar,i setki innych ! Hitler nam jest czasowo bliżej, też dał Niemcom pracę i wpajał o wyższości rasy ! I co niemcom wyszło -  bokiem ! Czy nie to samo czyni bolszewicki kacyk kaczyński ????? Popatrzcie, zastanówcie się by wspomnieć rok 1794, gdzie Kościuszko jeszcze  próbował ale sejm hańby w Grodnie purpurowi  przekupili i uchwalili rozbiór Polski ! Szacunku dla siebie Polacy ! SZACUNKU !!!!!!
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła.
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła. rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 10:19
-1
Otwierają kolejne odcinki ekspresòwki do Warszawy,a nie potrafią otworzyć wiaduktu na Grygowej haha. Dobry scenariusz jak do popularnego serialu sprzed wielu lat tyle tylko że akcja osadzona nie w bloku z wielkiej płyty a na wiadukcie.
Avatar
??? / 2 lipca 2019 o 10:08
+24
a najbardziej potrzebne fragmenty s19: Lublin - Kraśnik i Lublin-Lubartów - kolejny rok w nie-budowie....
Avatar
Marcel / 2 lipca 2019 o 10:05
0
to brzmi jak w roku 1794 kiedy targowica potem z królem na czele zniosła  Polskę z map świata na 123 lata ! Tam wtedy też byli tacy sami "patrioci" czyli złodzieje i zdrajcy  w żupanach i chłopaki w purpurach i sukienkach ! Dzisiaj wypisz wymaluj identiko ! Czy nie czas pomyśleć o Polsce a nie bandzie bolszewików i oprawców rabujących i przejmujących ten piękny Kraj w łapy bolszewii ! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie ! Jak nie będzie demokracji nie będzie Polski !!!!! NIGDY w historii świata ŻADNA dykatatura niczego dobrego dla żadnego kraju nie zrobiła dobrego ! Patrz - Napoleon, hitler, stalin, Pol Pot, Lenin, Cezar,i setki innych ! Hitler nam jest czasowo bliżej, też dał Niemcom pracę i wpajał o wyższości rasy ! I co niemcom wyszło -  bokiem ! Czy nie to samo czyni bolszewicki kacyk kaczyński ????? Popatrzcie, zastanówcie się by wspomnieć rok 1794, gdzie Kościuszko jeszcze  próbował ale sejm hańby w Grodnie purpurowi  przekupili i uchwalili rozbiór Polski ! Szacunku dla siebie Polacy ! SZACUNKU !!!!!!
 A w rodzinie wszyscy zdrowi?
 A w rodzinie wszyscy zdrowi? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0. Fotel lidera na urodziny 0 4

W rozegranym w 40-rocznicę założenia klubu z Łęcznej  Górnik pokonał u siebie Gryfa Wejherowo 1:0. Mecz z outsiderem tabeli nie był dla „zielono-czarnych” łatwym spotkaniem tym bardziej, że Leandro i spółka przez ponad 30 minut grali w osłabieniu

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję
film

Dariusz Oleński rezygnuje ze stanowiska dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej. Ale dostał nową propozycję 0 2

Tylko do końca września Dariusz Oleński kieruje szpitalem w Białej Podlaskiej. Już jakiś czas temu było wiadomo, że złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora. W placówce jednak zostanie. W piątek żegnał się z załogą, a ta składała mu podziękowania.

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym
22 września 2019, 10:00

XXI Święto Jesieni w Kazimierzu Dolnym 0 2

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym i Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zapraszają na XXI Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 10 przy oddziale Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym (ul. Puławska 54).

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat
Magazyn

Potęga kulinarnej historii w Lublinie. Ugotuj coś według przepisu sprzed 450 lat 0 0

Jean Bos ugotował dla 300 historyków 3 dania z czasów renesansu. Receptury opracował prof. Jarosław Dumanowski, znawca literatury staropolskiej. Rekonstrukcja stołu z czasów Jadwigi i Jagiełły uświetniła jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej.

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło
film

Eksperci z Lublina: Nie da się odczytać uszkodzonej płyty z akt ws. wypadku Beaty Szydło 2 7

Nie da się odzyskać danych z uszkodzonej płyty będącej dowodem w sprawie wypadku rządowej kolumny Beaty Szydło, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu - poinformowali sąd eksperci z Biura Ekspertyz Sądowych z Lublina, którzy zbadali płytę.

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim
Alarm 24

Groźne bakterie w dwóch szpitalach w woj. lubelskim 7 4

W Szpitalu Powiatowym w Lubartowie wstrzymano przyjęcia pacjentów na Oddział Neurologiczny. Na tym oddziale oraz na Oddziale Chirurgicznym Ogólnym obowiązuje też zakaz odwiedzin. Na pozostałych oddziałach odwiedziny należy ograniczyć do minimum.

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym
22 września 2019, 11:00

"Wokół zdrowia z Botanikiem". Spotkanie w Ogrodzie Botanicznym 0 0

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Wokół zdrowia z Botanikiem". 22 września o godz. 11 w Ogrodzie Botanicznym UMCS rozpocznie się wydarzenie promujące wykorzystanie naturalnych produktów w poprawie kondycji ciała i ducha.

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 30 19

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 19 4

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 5 9

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 1 3

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!