Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 lipca 2019 r.
6:40

Lada moment pojedziemy kolejnym odcinkiem S17. Będzie także decyzja ws. innej ważnej drogi

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
144 31 A A

Kierowcy mają mikołajki już w lipcu. Może nawet już dziś lub jutro zostanie otworzony kolejny odcinek S17 od węzła Ryki Północ do obwodnicy Garwolina. Prawdopodobnie także dziś wojewoda lubelski wyda decyzję w sprawie obwodnicy Janowa Lubelskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już można odliczać czas do momentu wjazdu ekip budowlanych na S19. Prawdopodobnie dziś wojewoda lubelski wyda ZRID (zgoda na realizację inwestycji drogowej) na budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego. Tym samym odcinek od Kraśnika przez Janów Lubelski do granicy z województwem podkarpackim formalnie będzie w budowie.

Przypomnijmy, że tuż przed weekendem Przemysław Czarnek podpisał ZRID na 8-kilometrowy odcinek od końca obwodnicy Janowa Lubelskiego do węzła Lasy Janowskie, czyli do granicy z woj. podkarpackim. – Po przekazaniu placu budowy wykonawca będzie mógł rozpocząć prace. Wcześniej biegli rzeczoznawcy pracujący na zlecenie wojewody przeprowadzą inwentaryzację nieruchomości i rozpoczną procedurę odszkodowawczą – mówi Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Przypomnijmy także, że wojewoda wcześniej wydał decyzję zezwalającą na budowę 18-kilometrowego fragmentu od końca obwodnicy Kraśnika do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego. Do końca roku odcinek S19, od Lublina do Kraśnika, zyska kolejne trzy decyzje ZRID. Tym samym cały fragment od Lublina przez Kraśnik i Janów będzie w budowie.

W Podkarpackim również czekają na podpisy wojewody pod decyzjami ZRID. Chodzi o sześć odcinków budowlanych na 55-kilometrowym fragmencie S19, od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Małopolskiego. – Od Sokołowa do Rzeszowa kierowcy już jeżdżą po 32 km drogi ekspresowej. Podkarpacki fragment S19, od granicy z woj. lubelskim do Sokołowa Podlaskiego, będzie oddany na przełomie 2012 i 2022 roku – mówi Bartosz Wysocki z GDDKiA Rzeszów.

Wojewoda lubelski wydał zgodę na budowę obwodnicy Janowa Lubelskiego

I nowe na S17

Jeszcze bardziej miły prezent czeka na kierowców korzystających z S17. W najbliższych dniach powinien być oddany do użytku kolejny fragment tej drogi. – Od obwodnicy Garwolina do węzła Ryki Północ (za Rykami jadąc od Lublina – przyp. red.). Jest to ok. 30 km nowej ekspresówki – dodaj Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. Ten fragment czeka już tylko na decyzję dopuszczającą drogę do użytkowania.

– Pod koniec wakacji kierowcy skorzystają z pozostałej części S17 omijającej Ryki i wtedy od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask dystans ok. 140 km pokonają samochodem osobowym w ok. 70 minut – dodaje Krynicki. Przypomnijmy, że od 19 czerwca kierowcy jeżdżą po 13-kilometrowym fragmencie S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
??? / 2 lipca 2019 o 10:08
+22
a najbardziej potrzebne fragmenty s19: Lublin - Kraśnik i Lublin-Lubartów - kolejny rok w nie-budowie....
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 07:59
+20
A droga Lublin-Lubartów jak stała tak stoi!! Nic się nie dzieje, korki w Niemcach i ludzie, którzy latami się męczą!
Avatar
Kierowca / 2 lipca 2019 o 08:51
+16
A gdzie odcinek s19 Lublin Lubartów tu to dopiero tragedia żeby 20 km jechać godzine
Avatar
Jarecki / 2 lipca 2019 o 07:12
+16
Ja nie tylko widziałem, ale jeszcze do tego jeździłem tamtą drogą. Na całe szczęście została przebudowana na drogę ekspresową i można będzie jeździć i szybciej i bezpieczniej.
Avatar
farmer ze wschodu / 2 lipca 2019 o 08:02
+14
Droga S19 jest bardzo potrzebna na wschodzie. Wystarczy zobaczyć jak się teraz jeździ przez Niemce albo pomiędzy Radzyniem Podl a Międzyrzecem Podl a ruch z każdym rokiem jest większy. Niektórzy uważają, że na zacofanej Lubelszczyźnie nie ma sensu nic robić ale droga jest właśnie szansą na rozwój. Trzeba korzystać bo za czasów innych rządów nigdy by nie powstała. A w ogóle znam dużo ludzi którzy krytykują Pis a pierwsi lecą po kasę z ich programu.
Avatar
maverick / 2 lipca 2019 o 07:51
+13
a najbardziej potrzebny odcinek krasnik-lubartów kiedy??? ekspresówka przez lasy janowskie- faktycznie najbardziej priorytetowe połączenie. a co z S12 od puław przez radom do piotrkowa ktróra pozwoli wpiąć lubelszczyznę w sieć polskich dróg szybkiego ruchu?
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 08:02
+12
Co z Via Carpatia? :/
Avatar
Zolo / 2 lipca 2019 o 09:18
+11
To prawda, droga Lublin-Biala Podlaska to koszmar. Sam odcinek Lublin Lubartow to masakra
Avatar
tubylec / 2 lipca 2019 o 09:44
+9
S17 Lublin, Warszawa na okrągło a gdzie S17 Piaski ,Hrebenne to też jest Polska.!!!!!
To samo dotyczy S12 - mimo, że Dorohusk obsługuje połowę ruchu granicznego na Ukrainę. Kolej wiadomo - Lublin -Warszawa i starczy. Kopalnie - po co? Przecież to już na wschód od Świdnika. Dla lubelskich towarzyszy Polska kończy się w Świdniku. 
Avatar
Obserwator / 2 lipca 2019 o 08:48
+7
Przestańcie sobie skakać do gardeł!!!! Bo to Polacy sobie skaczą do Polaków!! "A Głupi głupi głupi!!!!" Program i plan budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu powstał w 2004, etapy /perspektywy realizacji ze względu na finansowanie to 7-10 letnie, posiadają one HARMONOGRAM oraz przybliżony koszt. Kadencja sejmu trwa 4 lata. Aktualny minister infrastruktury musi zdawać CO ROKU sprawozdanie z realizacji tego planu. Dodajcie sobie 2+2 i przestańcie - proszę!! A wy jak takie dzieciaki wierzycie im. Żadnego nie widziałem na żadnej budowie. Oni tylko dysponują NASZYMI PIENIĘDZMI. Żadna partia / ugrupowanie nigdy np. nie dała w danym roku więcej na drogi niż to jest wymagane. A teraz buduje S17, S19 bo te zostały następne w kolejce..zgodnie z harmonogramem a np. nie są ruszone S11, S10 itd I co tamci Polacy mieszkańcy, pracownicy, rolnicy mają powiedzieć???? Opamiętajcie się!!!
Przestańcie sobie skakać do gardeł!!!! Bo to Polacy sobie skaczą do Polaków!! "A Głupi głupi głupi!!!!" Program i plan budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu powstał w 2004, etapy /perspektywy realizacji ze względu na finansowanie to 7-10 letnie, posiadają one HARMONOGRAM oraz przybliżony koszt. Kadencja sejmu trwa 4 lata. Aktualny minister infrastruktury musi zdawać CO ROKU sprawozdanie z realizacji tego planu. Dodajcie sobie 2+2 i przestańcie - proszę!! A wy jak takie dzieciaki wierzycie im. Żadnego nie widziałem na żadnej bud... rozwiń
Avatar
Mariusz / 7 lipca 2019 o 16:49
0
S19 nie przebiega przez Sokołów Podlaski tylko Sokołów Małopolski, redaktorzy!
Avatar
Neo / 3 lipca 2019 o 09:14
-9
NIEKŁAM PISOWSKA GNIDO! TO DZIEKI STARANIOM PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DROGA S19 POWSTAŁA!! TO BYŁY KILKULETNIE STARANIA. 
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 21:44
-2
Wiem czepiam się o ten miesiąc ale ten "wielki sukces" czyli Ryki Północ-Garwolin Południe to miał być przed wakacjami w czerwcu. Tak podawała GDDKiA oraz za nią m.in. dziennik. Otwórzcie go w nocy tak będzie najlepiej. I to nie mikołajki to "kiełbaska niezwyczajna bo wyborcza". I będzie rzucana co raz.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 18:49
+3
Odcinek od obwodnicy Garwolina do węzła Ryki Północ miał być otwarty dziś 02.07.2019 ale premier nie dojechał i odwołali !!!!!!!
Avatar
Straszy weteran / 2 lipca 2019 o 13:04
+2
Chopie...!!! Trawę się jara a nie wpier...dała!!!
Avatar
tellchar / 2 lipca 2019 o 10:57
+3
Ten odcinek miedzy Janowem a Niskiem (między miejscowościami Domostawa a Zdziary) będzie remontowany w tym roku. Remont ma się zakończyć w listopadzie.
Avatar
no / 2 lipca 2019 o 10:26
+5
to brzmi jak w roku 1794 kiedy targowica potem z królem na czele zniosła  Polskę z map świata na 123 lata ! Tam wtedy też byli tacy sami "patrioci" czyli złodzieje i zdrajcy  w żupanach i chłopaki w purpurach i sukienkach ! Dzisiaj wypisz wymaluj identiko ! Czy nie czas pomyśleć o Polsce a nie bandzie bolszewików i oprawców rabujących i przejmujących ten piękny Kraj w łapy bolszewii ! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie ! Jak nie będzie demokracji nie będzie Polski !!!!! NIGDY w historii świata ŻADNA dykatatura niczego dobrego dla żadnego kraju nie zrobiła dobrego ! Patrz - Napoleon, hitler, stalin, Pol Pot, Lenin, Cezar,i setki innych ! Hitler nam jest czasowo bliżej, też dał Niemcom pracę i wpajał o wyższości rasy ! I co niemcom wyszło -  bokiem ! Czy nie to samo czyni bolszewicki kacyk kaczyński ????? Popatrzcie, zastanówcie się by wspomnieć rok 1794, gdzie Kościuszko jeszcze  próbował ale sejm hańby w Grodnie purpurowi  przekupili i uchwalili rozbiór Polski ! Szacunku dla siebie Polacy ! SZACUNKU !!!!!!
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła.
 Zapomniałeś dodać że robiór poparł kościół a dokładniej pius VI w zamian za nietykalność majątku kościoła. rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 10:19
-3
Otwierają kolejne odcinki ekspresòwki do Warszawy,a nie potrafią otworzyć wiaduktu na Grygowej haha. Dobry scenariusz jak do popularnego serialu sprzed wielu lat tyle tylko że akcja osadzona nie w bloku z wielkiej płyty a na wiadukcie.
Avatar
??? / 2 lipca 2019 o 10:08
+22
a najbardziej potrzebne fragmenty s19: Lublin - Kraśnik i Lublin-Lubartów - kolejny rok w nie-budowie....
Avatar
Marcel / 2 lipca 2019 o 10:05
+4
to brzmi jak w roku 1794 kiedy targowica potem z królem na czele zniosła  Polskę z map świata na 123 lata ! Tam wtedy też byli tacy sami "patrioci" czyli złodzieje i zdrajcy  w żupanach i chłopaki w purpurach i sukienkach ! Dzisiaj wypisz wymaluj identiko ! Czy nie czas pomyśleć o Polsce a nie bandzie bolszewików i oprawców rabujących i przejmujących ten piękny Kraj w łapy bolszewii ! Ludzie czy wy tego nie rozumiecie ! Jak nie będzie demokracji nie będzie Polski !!!!! NIGDY w historii świata ŻADNA dykatatura niczego dobrego dla żadnego kraju nie zrobiła dobrego ! Patrz - Napoleon, hitler, stalin, Pol Pot, Lenin, Cezar,i setki innych ! Hitler nam jest czasowo bliżej, też dał Niemcom pracę i wpajał o wyższości rasy ! I co niemcom wyszło -  bokiem ! Czy nie to samo czyni bolszewicki kacyk kaczyński ????? Popatrzcie, zastanówcie się by wspomnieć rok 1794, gdzie Kościuszko jeszcze  próbował ale sejm hańby w Grodnie purpurowi  przekupili i uchwalili rozbiór Polski ! Szacunku dla siebie Polacy ! SZACUNKU !!!!!!
 A w rodzinie wszyscy zdrowi?
 A w rodzinie wszyscy zdrowi? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi 0 1

Policjant drogówki po służbie zatrzymał wandala, który niszczył samochód. 18-latek chciał mu wręczyć tysiąc złotych łapówki.

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 2

Szebnie (woj. podkarpackie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Szebniach w województwie podkarpackim dwóch mężczyzn jadących motocyklem zderzyło się z szynobusem. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja zajmuje się ustalaniem przyczyn tego zdarzenia.

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia]
galeria

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia] 0 5

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Tradycyjnie już w tym czasie działająca przy Konferencji Episkopatu Polski organizacja MIVA Polska prowadzi zbiórkę na zakup pojazdów dla misjonarzy i misjonarek. Ważnym punktem obchodów tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

Rowerem na Jasną Górę. Pielgrzymka policjantów z Lublina [zdjęcia]
galeria

Rowerem na Jasną Górę. Pielgrzymka policjantów z Lublina [zdjęcia] 8 0

54 policjantów i pracowników lubelskiej policji wzięło udział w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę.

Śniadanie z muzyką na żywo w Centrum Kultury w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Śniadanie z muzyką na żywo w Centrum Kultury w Lublinie [zdjęcia] 0 0

W niedzielę można było zjeść śniadanie przy dźwiękach fortepianu na wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. Wstęp kosztował 10 zł.

Wypadki w rolnictwie. Mężczyzna stracił palec w kombajnie

Wypadki w rolnictwie. Mężczyzna stracił palec w kombajnie 5 3

Pechowo, bo amputacją jednego palca, zakończyła się dla mieszkańca okolic Chełma sobota, 13 lipca.

Decyzja w sprawie Podlasia Biała Podlaska zapadnie w środę!

Decyzja w sprawie Podlasia Biała Podlaska zapadnie w środę! 0 0

Już kilka razy informowaliśmy, że piłkarze Podlasia dowiedzą się w końcu, w której lidze zagrają. Wydaje się, że ta telenowela już naprawdę zakończy się w najbliższą środę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę 80 6

23-latek skoczył na główkę z pomostu i prawdopodobnie uderzył głową o dno. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi 0 3

Po niedawnej porażce w Radzyniu Podlaskim (2:3) Avia osiągnęła duży lepszy wynik. W sobotę rozbiła Podlasie Biała Podlaska aż 6:0

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB 3 4

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 2

W sobotę rozpoczęły się uroczystości z okazji 75. rocznicy likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Uczestnicy obchodów pokonali trasę, którą 75 lat temu przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 3

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.