Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 stycznia 2013 r.
21:26
Edytuj ten wpis

Las ekranów akustycznych w Polsce

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 15 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Czy ekrany akustyczne rzeczywiście spełniają swoją rolę? Opinie są podzielone. Jak zatem walczyć z hałasem, a jednocześnie nie zastawić całej Polski ekranami? Debata na temat skutecznej ochrony przed hałasem trwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W październiku ub. roku Ministerstwo Środowiska znowelizowało rozporządzenie w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu.

Rozporządzenie to zwiększa dozwolone limity np. w strefach śródmiejskich, wyrównując je do poziomu obowiązującego w państwach UE. Jednocześnie rozporządzenie to nie wskazuje konkretnych rozwiązań.

Pozwoli to wykluczyć absurdalne sytuacje przy budowie dróg, kiedy ekrany stawiane są w szczerym polu. Dodatkowo inwestorzy będą mogli stosować zabezpieczenia także poza obszarem inwestycji, np. ekrany akustyczne na ścianie budynku czy szpalery zieleni na pasie wzdłuż drogi, który nie należy już do terenu inwestycji.

To pierwszy krok, aby zapobiec budowie w Polsce lasu ekranów. Zmiany w prawie nie dotyczą
inwestycji, które już się rozpoczęły.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
senator niezależny / 29 marca 2013 r. o 11:19
[quote name='Dziennikarz śledczy' timestamp='1364550507' post='751620']
Szwagier biskupa tuSSka złapał kontrakt i wyłączność na stawianie ekranów w POLSCE i wali te ekrany gdzie się da, jak głupi !!!!!
[/quote]Zblokowali mu całą kasę na Cyprze,teraz będzie cienko pierdział,albo......jeszcze więcej ekranów żeby się odbić !!!
Avatar
Dziennikarz śledczy / 29 marca 2013 r. o 10:48
[quote name='kierowca bombowca' timestamp='1359894594' post='729312']
PISu,już dawno nie ma, a komuchy nadal ekrany stawiają bez opamiętania.
[/quote]Szwagier biskupa tuSSka złapał kontrakt i wyłączność na stawianie ekranów w POLSCE i wali te ekrany gdzie się da, jak głupi !!!!!
Avatar
bmnbmnbn / 29 marca 2013 r. o 10:35
[quote name='P{olak' timestamp='1359819386' post='729092']
Typowo polski deb***izm!!! W Anglii nie ma wcale. we framcji trochę -i jak porównać natężenie ruchu! I niech ktoś dalej twierdzi , że to nie dla firmy rycha, czy innego zdzicha!!! A podróżowanie w takich tunelach to KOSZMAR! A jak ktoś ma jeszcze klaustrofobie!!! W zimę brak miejsca na śnieg, a w lecie droga ciagle MOKRA! Boże kiedy w tym kraju będzie NORMALNIE!!!???
[/quote]
w angli są ekrany, tylko jakbyś zwrócił uwagę u nich jest to tak rozwiązane, że są zasłaniane przez krzaki i drzewa co moim zdaniem jest super pomysłem. Wyobraź sobie uliczka wydaje się sielska anielska, a za drzewami/krzakami ekran akustyczny, a za nim ruchliwa autostrada
[quote name='P{olak' timestamp='1359819386' post='729092']
Typowo polski deb***izm!!! W Anglii nie ma wcale. we framcji trochę -i jak porównać natężenie ruchu! I niech ktoś dalej twierdzi , że to nie dla firmy rycha, czy innego zdzicha!!! A podróżowanie w takich tunelach to KOSZMAR! A jak ktoś ma jeszcze klaustrofobie!!! W zimę brak miejsca na śnieg, a w lecie droga ciagle MOKRA! Boże kiedy w tym kraju będzie NORMALNIE!!!???
[/quote]
w angli... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 3 lutego 2013 r. o 13:29
[quote name='gość' timestamp='1359883640' post='729266']
Z tego co wiadomo to za rządów PiSu zapadały decyzje w sprawach ekranów !
[/quote]PISu,już dawno nie ma, a komuchy nadal ekrany stawiają bez opamiętania.
Avatar
nie naiwny / 3 lutego 2013 r. o 12:49
Ludzie, PiS nawet jak był u władzy to i tak rządzi komunistyczny reżim wraz z PO i PSL tzw. nocna zmiana. Poza tym kiedy to było?
Avatar
gość / 3 lutego 2013 r. o 10:27
Z tego co wiadomo to za rządów PiSu zapadały decyzje w sprawach ekranów !
Avatar
kierowca bombowca / 3 lutego 2013 r. o 09:49
[quote name='optymista' timestamp='1359877427' post='729244']
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
[/quote]Ile czerwone złodzieje za te pieniądze mogli by nowych dróg zrobić !!!
Avatar
mmm / 3 lutego 2013 r. o 09:44
[quote name='optymista' timestamp='1359877427' post='729244']
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
[/quote]
Przypomnę Ci tylko, że kosmiczne normy dopuszczalnego hałasu zmuszające do stawiania ekranów nawet w szczerym polu wymyślono jeszcze dawno temu za rządów PiS-u. Więc to tam trzeba szukać kolesi, dla których był to interes życia.
[quote name='optymista' timestamp='1359877427' post='729244']
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
[/quote]
Przypomnę Ci tylko, że kosmiczne normy dopuszczalnego hałasu zmuszające do stawiania ekranów nawet w... rozwiń
Avatar
optymista / 3 lutego 2013 r. o 08:43
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
Avatar
em. / 2 lutego 2013 r. o 21:29
Jazda w tunelach ekranowych wpływa fatalnie na samopoczucie kierowcy. A co takiego mamy do ukrycia, że budujemy tyle ekranów?Turysta chciałby zobaczyć to i owo a nie ekrany. Antyreklama turystyki.
Avatar
senator niezależny / 29 marca 2013 r. o 11:19
[quote name='Dziennikarz śledczy' timestamp='1364550507' post='751620']
Szwagier biskupa tuSSka złapał kontrakt i wyłączność na stawianie ekranów w POLSCE i wali te ekrany gdzie się da, jak głupi !!!!!
[/quote]Zblokowali mu całą kasę na Cyprze,teraz będzie cienko pierdział,albo......jeszcze więcej ekranów żeby się odbić !!!
Avatar
Dziennikarz śledczy / 29 marca 2013 r. o 10:48
[quote name='kierowca bombowca' timestamp='1359894594' post='729312']
PISu,już dawno nie ma, a komuchy nadal ekrany stawiają bez opamiętania.
[/quote]Szwagier biskupa tuSSka złapał kontrakt i wyłączność na stawianie ekranów w POLSCE i wali te ekrany gdzie się da, jak głupi !!!!!
Avatar
bmnbmnbn / 29 marca 2013 r. o 10:35
[quote name='P{olak' timestamp='1359819386' post='729092']
Typowo polski deb***izm!!! W Anglii nie ma wcale. we framcji trochę -i jak porównać natężenie ruchu! I niech ktoś dalej twierdzi , że to nie dla firmy rycha, czy innego zdzicha!!! A podróżowanie w takich tunelach to KOSZMAR! A jak ktoś ma jeszcze klaustrofobie!!! W zimę brak miejsca na śnieg, a w lecie droga ciagle MOKRA! Boże kiedy w tym kraju będzie NORMALNIE!!!???
[/quote]
w angli są ekrany, tylko jakbyś zwrócił uwagę u nich jest to tak rozwiązane, że są zasłaniane przez krzaki i drzewa co moim zdaniem jest super pomysłem. Wyobraź sobie uliczka wydaje się sielska anielska, a za drzewami/krzakami ekran akustyczny, a za nim ruchliwa autostrada
[quote name='P{olak' timestamp='1359819386' post='729092']
Typowo polski deb***izm!!! W Anglii nie ma wcale. we framcji trochę -i jak porównać natężenie ruchu! I niech ktoś dalej twierdzi , że to nie dla firmy rycha, czy innego zdzicha!!! A podróżowanie w takich tunelach to KOSZMAR! A jak ktoś ma jeszcze klaustrofobie!!! W zimę brak miejsca na śnieg, a w lecie droga ciagle MOKRA! Boże kiedy w tym kraju będzie NORMALNIE!!!???
[/quote]
w angli... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 3 lutego 2013 r. o 13:29
[quote name='gość' timestamp='1359883640' post='729266']
Z tego co wiadomo to za rządów PiSu zapadały decyzje w sprawach ekranów !
[/quote]PISu,już dawno nie ma, a komuchy nadal ekrany stawiają bez opamiętania.
Avatar
nie naiwny / 3 lutego 2013 r. o 12:49
Ludzie, PiS nawet jak był u władzy to i tak rządzi komunistyczny reżim wraz z PO i PSL tzw. nocna zmiana. Poza tym kiedy to było?
Avatar
gość / 3 lutego 2013 r. o 10:27
Z tego co wiadomo to za rządów PiSu zapadały decyzje w sprawach ekranów !
Avatar
kierowca bombowca / 3 lutego 2013 r. o 09:49
[quote name='optymista' timestamp='1359877427' post='729244']
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
[/quote]Ile czerwone złodzieje za te pieniądze mogli by nowych dróg zrobić !!!
Avatar
mmm / 3 lutego 2013 r. o 09:44
[quote name='optymista' timestamp='1359877427' post='729244']
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
[/quote]
Przypomnę Ci tylko, że kosmiczne normy dopuszczalnego hałasu zmuszające do stawiania ekranów nawet w szczerym polu wymyślono jeszcze dawno temu za rządów PiS-u. Więc to tam trzeba szukać kolesi, dla których był to interes życia.
[quote name='optymista' timestamp='1359877427' post='729244']
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
[/quote]
Przypomnę Ci tylko, że kosmiczne normy dopuszczalnego hałasu zmuszające do stawiania ekranów nawet w... rozwiń
Avatar
optymista / 3 lutego 2013 r. o 08:43
Peowsko-peeselowski nierząd kolesi powinien odpowiedzieć za marnotrastwo pieniędzy. Spękane autostrady, zapadające się ulice, przejścia dla żab, ekrany akustyczne, przepłacone stadiony, miliony nie włączanych lamp - kolesie na tym zarobili, Polska straciła. Nic to, do dna mamy milimetr, wkrótce się odbijemy i może być tylko lepiej.
Avatar
em. / 2 lutego 2013 r. o 21:29