Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 maja 2011 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Lubelscy posłowie: Kto zyskał, a kto stracił?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A

Najlepszy samochód w ciągu ostatniego roku kupił Stanisław Żmijan (PO), najbardziej zadłużyła się Joanna Mucha (PO), a najwięcej pieniędzy odłożyła Izabella Sierakowska (SdPl).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak co roku, posłowie złożyli oświadczenia majątkowe. Musieli w nich wpisać, ile mają oszczędności, jakie domy, mieszkania i działki, jakimi samochodami jeżdżą. Porównaliśmy najnowszą spowiedź posłów z tym, co napisali rok temu. Zdecydowanej większości posłów powodzi się lepiej niż 12 miesięcy temu.

Najbardziej urosły oszczędności Izabelli Sierakowskiej (SdPl) – z ok. 473 tys. zł do ok. 554 tys. zł. Oszczędności Jana Łopaty (PSL) zwiększyły się ze 150 tys. zł do 190 tys. zł, a Mariana Starownika (PSL) z 250 tys. zł do 300 tys. zł oraz 20 700 euro.

Znacznie stopniały za to gotówkowe oszczędności Grzegorza Raniewicza (PO). Jeszcze rok temu przedsiębiorca deklarował 800 tys. zł, a teraz ma połowę – 400 tys. zł. – Budowałem dom – tłumaczy poseł. Mniej ma jego partyjny kolega Stanisław Żmijan (z 2,65 mln zł zostało mu 1,85 mln zł). Konto Adama Abramowicza (PiS) schudło z 296 tys. zł do 195 tys. zł.

Być może część pieniędzy Żmijan wydał na zakup rocznego merdesa 350 4Matic. Szef lubelskiej PO wycenił okazałe auto na 300 tys. zł (ma jeszcze pięcioletnie audi A4 TDI). Kto jeszcze wymienił lub dokupił samochód? Adam Abramowicz pozbył się dziewięcioletniego opla zafiry i przesiadł się do rocznego mitsubishi outlandera wartego 130 tys. zł. Franciszek Stefaniuk (PSL) zamienił skodę octavię z 2003 r. na tegoroczny model.

Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO). Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny). Nowe mieszkanie Mucha wyceniła na 300 tys. zł (58 mkw.).

Pożyczkę wziął także Tomasz Dudziński (PiS). – Potrzebowałem 200 tys. zł na ewentualne zainwestowanie w spółkę Radio Językowe – powiedział poseł. – Wystąpiłem już z wnioskiem o koncesję. Teraz czekam na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.Wielu posłów i posłanek uważa, że ich domy czy mieszkania nie zyskują z biegiem czasu na wartości. Np. Magdalena Gąsior-Marek (PO) tak samo jak rok temu wyceniła swoje 51 mkw. na 350 tys. zł. Dom Abramowicza zdrożał z 290 tys. zł do 390 tys. zł (260 mkw.). Więcej wart jest też dom Raniewicza – zamiast 800 tys. zł wpisał 1,25 mln zł. Również jego budynek mieszkalno-handlowy zyskał na wartości (5,5 mln zł zamiast 5 mln zł).

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyklppo / 30 maja 2011 o 11:31
0
JAK WIDZĘ TE GĘBY TZW. POLITYKÓW LUBELSZCZYZNY I Z LUBELSZCZYZNY DO PARLAMENTU,WIELU OD 20 LAT NA STOŁKACH I SŁYSZĘ ILE TO ONI ZAROBILI I "ZAOSZCZĘDZILI" I WIDZĘ JAKIM DZIADOSTWEM DZIĘKI NIM JEST LUBLIN I LUBELSZCZYZNA,W JAKIEJ MARAZMIE I BRAKU PERSPEKTYW ŻYJĄ LUBLINIANIE, TO NIE DOBRZE MI SIĘ ROBI!!WSTYD, BUTA I HAŃBA!!POWIEDZIAŁ KTOŚ KIEDYŚ:JAKI NARÓD TACY POLITYCY, JACY POLITYCY TAKIE PAŃSTWO!!
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 10:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1306738675' post='483593']
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba będzie na nią zagłosować w październiku, żeby bidulka mogła go spłacić.
Nie jest "jedynką" na liście PO, więc może się do Sejmu nie załapać, a w Sejmie płacą lepiej niż na lubelskiej wsi.
[/quote]


z czym do sejmu? chyba z długami
[quote name='Gość' timestamp='1306738675' post='483593']
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba bę... rozwiń
Avatar
crx / 30 maja 2011 o 09:47
0
Cieniutko!Ja życzyłbym Lubelszczyźnie,aby zamiast oszczędności były kredyty,za to aktywa by wzrosły co najmniej trzykrotnie.Ale to nie ten obszar,nie to myślenie i co najważniejsze nie te AMBICJE.A tak na marginesie proponuję podsumowanie rocznej pracy każdego posła i senatora.To byłby dopiero ciekawy temat.............!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 08:57
0
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba będzie na nią zagłosować w październiku, żeby bidulka mogła go spłacić.
Nie jest "jedynką" na liście PO, więc może się do Sejmu nie załapać, a w Sejmie płacą lepiej niż na lubelskiej wsi.
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba będzie na nią zagłosować w październiku, żeby bidulka mogła go spłacić.
Nie jest &q... rozwiń
Avatar
Mgr.Inż.doc.Grajdoł / 30 maja 2011 o 08:30
0
Cienko przędą ci posłowie.Ja tyle daje synkowi kieszonkowego żeby sobie w swoim cabrio du-py powyrywał.Niech chłopak coś w życiu użyje.Jak się wyszumi to zacznę płacić pensję swoim pracownikom w firmie.
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 07:58
0
a wy co zrobiliscie pisiaki, plac kaczora....
Avatar
nick / 30 maja 2011 o 07:55
0
by żyło się lepiej tylko komu
Avatar
gs / 30 maja 2011 o 07:31
0
A co z majątkiem posłanki Mazurek i posła Matuszczaka?
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 06:30
0
cztery lata zmarnowane ,za darmo brali forsę.WSTYD!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 06:26
0
A CI PSŁOWIE CO ZROBILI PRZEZ 4
Avatar
antyklppo / 30 maja 2011 o 11:31
0
JAK WIDZĘ TE GĘBY TZW. POLITYKÓW LUBELSZCZYZNY I Z LUBELSZCZYZNY DO PARLAMENTU,WIELU OD 20 LAT NA STOŁKACH I SŁYSZĘ ILE TO ONI ZAROBILI I "ZAOSZCZĘDZILI" I WIDZĘ JAKIM DZIADOSTWEM DZIĘKI NIM JEST LUBLIN I LUBELSZCZYZNA,W JAKIEJ MARAZMIE I BRAKU PERSPEKTYW ŻYJĄ LUBLINIANIE, TO NIE DOBRZE MI SIĘ ROBI!!WSTYD, BUTA I HAŃBA!!POWIEDZIAŁ KTOŚ KIEDYŚ:JAKI NARÓD TACY POLITYCY, JACY POLITYCY TAKIE PAŃSTWO!!
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 10:46
0
[quote name='Gość' timestamp='1306738675' post='483593']
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba będzie na nią zagłosować w październiku, żeby bidulka mogła go spłacić.
Nie jest "jedynką" na liście PO, więc może się do Sejmu nie załapać, a w Sejmie płacą lepiej niż na lubelskiej wsi.
[/quote]


z czym do sejmu? chyba z długami
[quote name='Gość' timestamp='1306738675' post='483593']
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba bę... rozwiń
Avatar
crx / 30 maja 2011 o 09:47
0
Cieniutko!Ja życzyłbym Lubelszczyźnie,aby zamiast oszczędności były kredyty,za to aktywa by wzrosły co najmniej trzykrotnie.Ale to nie ten obszar,nie to myślenie i co najważniejsze nie te AMBICJE.A tak na marginesie proponuję podsumowanie rocznej pracy każdego posła i senatora.To byłby dopiero ciekawy temat.............!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 08:57
0
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba będzie na nią zagłosować w październiku, żeby bidulka mogła go spłacić.
Nie jest "jedynką" na liście PO, więc może się do Sejmu nie załapać, a w Sejmie płacą lepiej niż na lubelskiej wsi.
[size="2"]"Przez rok bardzo zadłużyła się Joanna Mucha (PO).
Miała w sumie ok. 719 tys. zł zobowiązań, a teraz wpisała ich ponad 1 mln zł (pożyczyła m. in. 100 tys. zł od prywatnej osoby na kupno mieszkania, wspólnie wzięli też kredyt hipoteczny)"[/size]

O, fajnie. Wspólny kredyt hipoteczny wzięty z "przyjacielem".
Mąż posłanki Muchy nie mógł jej podżyrować ?

Trzeba będzie na nią zagłosować w październiku, żeby bidulka mogła go spłacić.
Nie jest &q... rozwiń
Avatar
Mgr.Inż.doc.Grajdoł / 30 maja 2011 o 08:30
0
Cienko przędą ci posłowie.Ja tyle daje synkowi kieszonkowego żeby sobie w swoim cabrio du-py powyrywał.Niech chłopak coś w życiu użyje.Jak się wyszumi to zacznę płacić pensję swoim pracownikom w firmie.
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 07:58
0
a wy co zrobiliscie pisiaki, plac kaczora....
Avatar
nick / 30 maja 2011 o 07:55
0
by żyło się lepiej tylko komu
Avatar
gs / 30 maja 2011 o 07:31
0
A co z majątkiem posłanki Mazurek i posła Matuszczaka?
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 06:30
0
cztery lata zmarnowane ,za darmo brali forsę.WSTYD!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 maja 2011 o 06:26
0
A CI PSŁOWIE CO ZROBILI PRZEZ 4
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 5 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Niespodzianki w finale biegów na 400 metrów

94 PZLA MP. Niespodzianki w finale biegów na 400 metrów 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 54 7

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!