Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 grudnia 2009 r.
21:19
Edytuj ten wpis

Lubelskie i lotnisko w Świdniku bez dodatkowych pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 15 A A

Budżet państwa na 2010 rok przegłosował wczoraj Sejm. – Żadna poprawka dotycząca Lubelszczyzny, niestety, nie przeszła – mówi poseł Tomasz Dudziński (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jego partia chciała zapisania 7,5 mln zł na wykup gruntów pod lotnisko w Świdniku. Natomiast posłowie Lewicy proponowali pieniądze na drogi ekspresowe i linię kolejową Lublin–Warszawa.

– Inwestycje drogowe są realizowane, więc po konsultacji z drogowcami głosowaliśmy przeciw. Jeśli chodzi o linię kolejową to nie ma sensu zaklepywać pieniędzy w budżecie, skoro studium wykonalności jest dopiero w opracowaniu – stwierdza poseł Włodzimierz Karpiński (PO).

I dodaje: Mamy zapewnienie ministra finansów, że w przyszłym roku znajdą się pieniądze na wykup ziemi pod lotnisko.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 19:32
0
Lublin chce wydać na to cacko dla nielicznych 150mln złotych.
150 mln pln = 150 niskopodłogowych autobusów / 75 niskopodłogowych trolejbusów / linia tramwajowa z park&ride na końcach / obwodnica
I jak tu nie traktować Lublina jako gracza drugiej kategorii skoro tak marnotrawi pieniądze. Mogliby chociaż wydać 10 mln pln na najem firmy lobbistycznej, żeby im przyśpieszyli remont linii kolejowej i budowę eski.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 15:29
0
~gosc~ napisał:
zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]

To wiem inteligencie... czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 09:28
0
Niemożliwe? I co zrobił wiecznie zadowolony z siebie pOseł POli-cośtam w tej sprawie? Co DOBREGO dla Lubelszczyzny wynika z rządów koalicji PO-PSL? Co uśmiechnięte kłamczuchy nam jeszcze wymyślą? Proponuję rozgonić to towarzycho. Natychmiast!
Avatar
~gosc~ / 19 grudnia 2009 o 22:02
0
Gość napisał:
Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.

zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]
Avatar
qwerty / 19 grudnia 2009 o 20:46
0
– Inwestycje drogowe są realizowane, więc po konsultacji z drogowcami głosowaliśmy przeciw. Jeśli chodzi o linię kolejową to nie ma sensu zaklepywać pieniędzy w budżecie, skoro studium wykonalności jest dopiero w opracowaniu – stwierdza poseł Włodzimierz Karpiński (PO).

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Nie mówiąc już o pozostałych odcinkach S12, S17 i S19.

A odnośnie kolei. Może i owszem nie ma teraz sensu rezerwować kasy na przebudowę linii, gdy nie ma szans, że ona ruszy w przyszłym roku. Ale co z kasą na pozostałe etapy przygotowawcze do budowy? Znając życie za kilka miesięcy dowiemy się, że wszelkie przygotowania stanęły w miejscu, bo nie mają kasy np na projekty itp, bo posłowie nie zadbali o to odpowiednio.

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
Gość napisał:
Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.

Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.
Avatar
budmaan / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
tylko, że spółka S.A może zostać powołana do życie przez Skarb Państwa, Samorząd
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:22
0
espostoa napisał:
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?

Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.
Avatar
espostoa / 19 grudnia 2009 o 18:59
0
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?
Avatar
Fi / 19 grudnia 2009 o 18:24
0
Christian napisał:
Mamy logo, mamy prawie kupione szynobusy na linię której nie ma na lotnisko którego nie ma. Mamy zarząd lotniska który cały czas przyznaje sobie premie. Co chcecie więcej?
Koło 2030 roku ustalą w końcu którędy ma iść obwodnica.
A może cały teren zrobią jako rezerwat przyrody, nie remontując nawet istniejącej infrastruktury...

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności całość jest kryta strzechą), natomiast innowacją lotniska jest to iż nie posiada ono pasa startowego. Dlaczego? Aby zaspokoić ciekawość, gracz będzie musiał kupić drugą część gry. Druga część gry "Lublin Airport Simulator" (w skrócie LAS) będzie nietypowym symulatorem lotniska. Nietypowym, ponieważ samoloty a właściwie samoloty w kształcie boćków będą lądowały bezpośrednio na dachu krytego strzechą terminala. Gra powinna mieć celowo wbudowany błąd- podczas startu bociek rzuca cień na strzechę, podczas lądowania nie. Kontrola lotów nie będzie umiejscowiona na wieży, lecz (tutaj bezpośrednie odwołanie do skrótu tytułu drugiej części) w lesie na specjalnie zaaranżowanych ambonach myśliwskich. Trzecia część "Lublin Airport Infrastructure Manager" będzie polegała na zarządzaniu komunikacją dowożącą pasażerów i towary na lotnisko, lecz cała trudność polega na tym, że co jakiś czas będziemy się wcielać w postać furmana wiozącego zagranicznych turystów z Placu Zamkowego na lotnisko. Całość trasy musimy pokonać bezbłędnie w czasie rzeczywistym, zachowując wszystkie przepisy ruchu drogowego. A kiedy już panowie z zarządu stwierdzą, że seria ze względu na swoją jedyną w rodzaju tematykę stoi na pierwszych miejscach sprzedaży na świecie, wtedy stworzą ostatnią część serii- symulator zarządu "Lublin Airport Management".

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności cał... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 19:32
0
Lublin chce wydać na to cacko dla nielicznych 150mln złotych.
150 mln pln = 150 niskopodłogowych autobusów / 75 niskopodłogowych trolejbusów / linia tramwajowa z park&ride na końcach / obwodnica
I jak tu nie traktować Lublina jako gracza drugiej kategorii skoro tak marnotrawi pieniądze. Mogliby chociaż wydać 10 mln pln na najem firmy lobbistycznej, żeby im przyśpieszyli remont linii kolejowej i budowę eski.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 15:29
0
~gosc~ napisał:
zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]

To wiem inteligencie... czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 09:28
0
Niemożliwe? I co zrobił wiecznie zadowolony z siebie pOseł POli-cośtam w tej sprawie? Co DOBREGO dla Lubelszczyzny wynika z rządów koalicji PO-PSL? Co uśmiechnięte kłamczuchy nam jeszcze wymyślą? Proponuję rozgonić to towarzycho. Natychmiast!
Avatar
~gosc~ / 19 grudnia 2009 o 22:02
0
Gość napisał:
Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.

zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]
Avatar
qwerty / 19 grudnia 2009 o 20:46
0
– Inwestycje drogowe są realizowane, więc po konsultacji z drogowcami głosowaliśmy przeciw. Jeśli chodzi o linię kolejową to nie ma sensu zaklepywać pieniędzy w budżecie, skoro studium wykonalności jest dopiero w opracowaniu – stwierdza poseł Włodzimierz Karpiński (PO).

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Nie mówiąc już o pozostałych odcinkach S12, S17 i S19.

A odnośnie kolei. Może i owszem nie ma teraz sensu rezerwować kasy na przebudowę linii, gdy nie ma szans, że ona ruszy w przyszłym roku. Ale co z kasą na pozostałe etapy przygotowawcze do budowy? Znając życie za kilka miesięcy dowiemy się, że wszelkie przygotowania stanęły w miejscu, bo nie mają kasy np na projekty itp, bo posłowie nie zadbali o to odpowiednio.

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
Gość napisał:
Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.

Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.
Avatar
budmaan / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
tylko, że spółka S.A może zostać powołana do życie przez Skarb Państwa, Samorząd
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:22
0
espostoa napisał:
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?

Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.
Avatar
espostoa / 19 grudnia 2009 o 18:59
0
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?
Avatar
Fi / 19 grudnia 2009 o 18:24
0
Christian napisał:
Mamy logo, mamy prawie kupione szynobusy na linię której nie ma na lotnisko którego nie ma. Mamy zarząd lotniska który cały czas przyznaje sobie premie. Co chcecie więcej?
Koło 2030 roku ustalą w końcu którędy ma iść obwodnica.
A może cały teren zrobią jako rezerwat przyrody, nie remontując nawet istniejącej infrastruktury...

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności całość jest kryta strzechą), natomiast innowacją lotniska jest to iż nie posiada ono pasa startowego. Dlaczego? Aby zaspokoić ciekawość, gracz będzie musiał kupić drugą część gry. Druga część gry "Lublin Airport Simulator" (w skrócie LAS) będzie nietypowym symulatorem lotniska. Nietypowym, ponieważ samoloty a właściwie samoloty w kształcie boćków będą lądowały bezpośrednio na dachu krytego strzechą terminala. Gra powinna mieć celowo wbudowany błąd- podczas startu bociek rzuca cień na strzechę, podczas lądowania nie. Kontrola lotów nie będzie umiejscowiona na wieży, lecz (tutaj bezpośrednie odwołanie do skrótu tytułu drugiej części) w lesie na specjalnie zaaranżowanych ambonach myśliwskich. Trzecia część "Lublin Airport Infrastructure Manager" będzie polegała na zarządzaniu komunikacją dowożącą pasażerów i towary na lotnisko, lecz cała trudność polega na tym, że co jakiś czas będziemy się wcielać w postać furmana wiozącego zagranicznych turystów z Placu Zamkowego na lotnisko. Całość trasy musimy pokonać bezbłędnie w czasie rzeczywistym, zachowując wszystkie przepisy ruchu drogowego. A kiedy już panowie z zarządu stwierdzą, że seria ze względu na swoją jedyną w rodzaju tematykę stoi na pierwszych miejscach sprzedaży na świecie, wtedy stworzą ostatnią część serii- symulator zarządu "Lublin Airport Management".

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności cał... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!