Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 grudnia 2009 r.
21:19
Edytuj ten wpis

Lubelskie i lotnisko w Świdniku bez dodatkowych pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 15 A A

Budżet państwa na 2010 rok przegłosował wczoraj Sejm. – Żadna poprawka dotycząca Lubelszczyzny, niestety, nie przeszła – mówi poseł Tomasz Dudziński (PiS).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jego partia chciała zapisania 7,5 mln zł na wykup gruntów pod lotnisko w Świdniku. Natomiast posłowie Lewicy proponowali pieniądze na drogi ekspresowe i linię kolejową Lublin–Warszawa.

– Inwestycje drogowe są realizowane, więc po konsultacji z drogowcami głosowaliśmy przeciw. Jeśli chodzi o linię kolejową to nie ma sensu zaklepywać pieniędzy w budżecie, skoro studium wykonalności jest dopiero w opracowaniu – stwierdza poseł Włodzimierz Karpiński (PO).

I dodaje: Mamy zapewnienie ministra finansów, że w przyszłym roku znajdą się pieniądze na wykup ziemi pod lotnisko.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 19:32
0
Lublin chce wydać na to cacko dla nielicznych 150mln złotych.
150 mln pln = 150 niskopodłogowych autobusów / 75 niskopodłogowych trolejbusów / linia tramwajowa z park&ride na końcach / obwodnica
I jak tu nie traktować Lublina jako gracza drugiej kategorii skoro tak marnotrawi pieniądze. Mogliby chociaż wydać 10 mln pln na najem firmy lobbistycznej, żeby im przyśpieszyli remont linii kolejowej i budowę eski.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 15:29
0
~gosc~ napisał:
zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]

To wiem inteligencie... czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 09:28
0
Niemożliwe? I co zrobił wiecznie zadowolony z siebie pOseł POli-cośtam w tej sprawie? Co DOBREGO dla Lubelszczyzny wynika z rządów koalicji PO-PSL? Co uśmiechnięte kłamczuchy nam jeszcze wymyślą? Proponuję rozgonić to towarzycho. Natychmiast!
Avatar
~gosc~ / 19 grudnia 2009 o 22:02
0
Gość napisał:
Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.

zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]
Avatar
qwerty / 19 grudnia 2009 o 20:46
0
– Inwestycje drogowe są realizowane, więc po konsultacji z drogowcami głosowaliśmy przeciw. Jeśli chodzi o linię kolejową to nie ma sensu zaklepywać pieniędzy w budżecie, skoro studium wykonalności jest dopiero w opracowaniu – stwierdza poseł Włodzimierz Karpiński (PO).

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Nie mówiąc już o pozostałych odcinkach S12, S17 i S19.

A odnośnie kolei. Może i owszem nie ma teraz sensu rezerwować kasy na przebudowę linii, gdy nie ma szans, że ona ruszy w przyszłym roku. Ale co z kasą na pozostałe etapy przygotowawcze do budowy? Znając życie za kilka miesięcy dowiemy się, że wszelkie przygotowania stanęły w miejscu, bo nie mają kasy np na projekty itp, bo posłowie nie zadbali o to odpowiednio.

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
Gość napisał:
Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.

Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.
Avatar
budmaan / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
tylko, że spółka S.A może zostać powołana do życie przez Skarb Państwa, Samorząd
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:22
0
espostoa napisał:
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?

Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.
Avatar
espostoa / 19 grudnia 2009 o 18:59
0
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?
Avatar
Fi / 19 grudnia 2009 o 18:24
0
Christian napisał:
Mamy logo, mamy prawie kupione szynobusy na linię której nie ma na lotnisko którego nie ma. Mamy zarząd lotniska który cały czas przyznaje sobie premie. Co chcecie więcej?
Koło 2030 roku ustalą w końcu którędy ma iść obwodnica.
A może cały teren zrobią jako rezerwat przyrody, nie remontując nawet istniejącej infrastruktury...

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności całość jest kryta strzechą), natomiast innowacją lotniska jest to iż nie posiada ono pasa startowego. Dlaczego? Aby zaspokoić ciekawość, gracz będzie musiał kupić drugą część gry. Druga część gry "Lublin Airport Simulator" (w skrócie LAS) będzie nietypowym symulatorem lotniska. Nietypowym, ponieważ samoloty a właściwie samoloty w kształcie boćków będą lądowały bezpośrednio na dachu krytego strzechą terminala. Gra powinna mieć celowo wbudowany błąd- podczas startu bociek rzuca cień na strzechę, podczas lądowania nie. Kontrola lotów nie będzie umiejscowiona na wieży, lecz (tutaj bezpośrednie odwołanie do skrótu tytułu drugiej części) w lesie na specjalnie zaaranżowanych ambonach myśliwskich. Trzecia część "Lublin Airport Infrastructure Manager" będzie polegała na zarządzaniu komunikacją dowożącą pasażerów i towary na lotnisko, lecz cała trudność polega na tym, że co jakiś czas będziemy się wcielać w postać furmana wiozącego zagranicznych turystów z Placu Zamkowego na lotnisko. Całość trasy musimy pokonać bezbłędnie w czasie rzeczywistym, zachowując wszystkie przepisy ruchu drogowego. A kiedy już panowie z zarządu stwierdzą, że seria ze względu na swoją jedyną w rodzaju tematykę stoi na pierwszych miejscach sprzedaży na świecie, wtedy stworzą ostatnią część serii- symulator zarządu "Lublin Airport Management".

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności cał... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 19:32
0
Lublin chce wydać na to cacko dla nielicznych 150mln złotych.
150 mln pln = 150 niskopodłogowych autobusów / 75 niskopodłogowych trolejbusów / linia tramwajowa z park&ride na końcach / obwodnica
I jak tu nie traktować Lublina jako gracza drugiej kategorii skoro tak marnotrawi pieniądze. Mogliby chociaż wydać 10 mln pln na najem firmy lobbistycznej, żeby im przyśpieszyli remont linii kolejowej i budowę eski.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 15:29
0
~gosc~ napisał:
zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]

To wiem inteligencie... czytaj ze zrozumieniem.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2009 o 09:28
0
Niemożliwe? I co zrobił wiecznie zadowolony z siebie pOseł POli-cośtam w tej sprawie? Co DOBREGO dla Lubelszczyzny wynika z rządów koalicji PO-PSL? Co uśmiechnięte kłamczuchy nam jeszcze wymyślą? Proponuję rozgonić to towarzycho. Natychmiast!
Avatar
~gosc~ / 19 grudnia 2009 o 22:02
0
Gość napisał:
Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.

zobacz [url="http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.php?id_kategorii=1&lang="]http://www.portlotniczy.lublin.pl/index.ph...rii=1&lang=[/url]
Avatar
qwerty / 19 grudnia 2009 o 20:46
0
– Inwestycje drogowe są realizowane, więc po konsultacji z drogowcami głosowaliśmy przeciw. Jeśli chodzi o linię kolejową to nie ma sensu zaklepywać pieniędzy w budżecie, skoro studium wykonalności jest dopiero w opracowaniu – stwierdza poseł Włodzimierz Karpiński (PO).

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Nie mówiąc już o pozostałych odcinkach S12, S17 i S19.

A odnośnie kolei. Może i owszem nie ma teraz sensu rezerwować kasy na przebudowę linii, gdy nie ma szans, że ona ruszy w przyszłym roku. Ale co z kasą na pozostałe etapy przygotowawcze do budowy? Znając życie za kilka miesięcy dowiemy się, że wszelkie przygotowania stanęły w miejscu, bo nie mają kasy np na projekty itp, bo posłowie nie zadbali o to odpowiednio.

owszem są realizowane inwestycje drogowe, budowa obwodnicy Kocka i Kraśnika (ale w ciągu drogi krajowej 74 a nie ekspresowej S19), a w przyszłym roku dojdzie najprawdopodobniej w końcu budowa obwodnicy Lublina, ale na tym chyba koniec ważnych inwestycji drogowych. A co z resztą? Np budową drugiej części obwodnicy Puław do węzła Sielce gdzie ma połączyć się z S17. Tam już są gotowi do rozpoczęcia prac, ale nie ruszają, bo nie wiadomo czy będą pieniądze na tą budowę. Załatwili aby zapisali pieniądze na tą budowę czy nie? Ni... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
Gość napisał:
Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.

Zapomniałem jeszcze dodać, że należałoby sprawdzić kim są akcjonariusze.
Avatar
budmaan / 19 grudnia 2009 o 19:26
0
tylko, że spółka S.A może zostać powołana do życie przez Skarb Państwa, Samorząd
Avatar
Gość / 19 grudnia 2009 o 19:22
0
espostoa napisał:
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?

Poczytaj na co są te pieniądze a następnie przeczytaj Ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami rozdział 4 wywłaszczanie nieruchomości.
Avatar
espostoa / 19 grudnia 2009 o 18:59
0
Port Lotniczy Lublin to Spółka Akcyjna a więc przedsięwzięcie prywatne. Jakim więc prawem wyciągają rękę po pieniądze z budżetu czyli państwowe?
Avatar
Fi / 19 grudnia 2009 o 18:24
0
Christian napisał:
Mamy logo, mamy prawie kupione szynobusy na linię której nie ma na lotnisko którego nie ma. Mamy zarząd lotniska który cały czas przyznaje sobie premie. Co chcecie więcej?
Koło 2030 roku ustalą w końcu którędy ma iść obwodnica.
A może cały teren zrobią jako rezerwat przyrody, nie remontując nawet istniejącej infrastruktury...

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności całość jest kryta strzechą), natomiast innowacją lotniska jest to iż nie posiada ono pasa startowego. Dlaczego? Aby zaspokoić ciekawość, gracz będzie musiał kupić drugą część gry. Druga część gry "Lublin Airport Simulator" (w skrócie LAS) będzie nietypowym symulatorem lotniska. Nietypowym, ponieważ samoloty a właściwie samoloty w kształcie boćków będą lądowały bezpośrednio na dachu krytego strzechą terminala. Gra powinna mieć celowo wbudowany błąd- podczas startu bociek rzuca cień na strzechę, podczas lądowania nie. Kontrola lotów nie będzie umiejscowiona na wieży, lecz (tutaj bezpośrednie odwołanie do skrótu tytułu drugiej części) w lesie na specjalnie zaaranżowanych ambonach myśliwskich. Trzecia część "Lublin Airport Infrastructure Manager" będzie polegała na zarządzaniu komunikacją dowożącą pasażerów i towary na lotnisko, lecz cała trudność polega na tym, że co jakiś czas będziemy się wcielać w postać furmana wiozącego zagranicznych turystów z Placu Zamkowego na lotnisko. Całość trasy musimy pokonać bezbłędnie w czasie rzeczywistym, zachowując wszystkie przepisy ruchu drogowego. A kiedy już panowie z zarządu stwierdzą, że seria ze względu na swoją jedyną w rodzaju tematykę stoi na pierwszych miejscach sprzedaży na świecie, wtedy stworzą ostatnią część serii- symulator zarządu "Lublin Airport Management".

Wobec powyższego ja jeszcze zaproponuję aby zarząd dla zabicia czasu pomiędzy przyjmowaniem kolejnych premii i do czasu zbudowania lotniska zainwestował jeszcze w stworzenie serii gier komputerowych. Pierwsza z nich nazywać się może "Lublin Airport Manager". Będziemy w niej musieli pozyskać fundusze na budowę lotniska i całej infrastruktury. Dla utrudnienia powinna być wprowadzona również blokada w postaci deficytu 7,5 mln. Finalnie terminal jest dobudowany do domów prywatnych (dla podniesienia atrakcyjności cał... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 0

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 0

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 6

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 127 28

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 6 6

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 37 18

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 4

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 95 30

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 143 17

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 6

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane"

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane" 15 15

Osoby towarzyszące maturzystom, którzy będą bawić się na początku lutego na studniówce w XXI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie muszą podawać swoje dane. Niektórzy są tym zbulwersowani.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!