Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 września 2013 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Lubelskie: Przybędzie nam ekspresówek

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 13 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
(Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Potwierdziły się nasze informacje sprzed dwóch tygodni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie ogłosiła w piątek przetarg na budowę odcinka ekspresowej trasy S17 od węzła Kurów do granicy województwa lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy okazji drogowcy zajmą się budową drugiego etapu obwodnicy Puław. Obecnie ta inwestycja jest formalnie nazywana dojazdem do nowego mostu na Wiśle.

Przetarg dotyczy budowy trasy od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki (długość 20,2 km) oraz od węzła Skrudki do funkcjonującego już węzła Kurów Zachód (13,2 km).

– Droga ekspresowa S17 od granicy województw w kierunku węzła Kurów Zachód pobiegnie nowym śladem omijając Ryki, by za Moszczanką wykorzystać istniejącą "17”. Powstaną m.in. cztery węzły drogowe, 36 mostów, w tym nowy na rzece Wieprz – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z Ryk i skróci czas przejazdu na tym odcinku o blisko kwadrans, poprawiając przy tym bezpieczeństwo.

Umowy z wykonawcami mają zostać podpisane w 2014 roku, a inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2017 roku lub w połowie 2018 roku. Wszystko zależy od zadeklarowanego czasu na prace budowlane.

Do końca roku rozpisane zostaną także przetargi na pozostałe odcinki S17 – od węzła Lubelska pod Warszawą do granicy województw a także na zachodnią część obwodnicy Lublina.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bolo / 30 września 2013 o 07:57
0

Rodzą się podstawowe pytania:kiedy i za ile??? Władza hazardzistów i gumo-filcowych buduje 3 razy drożej i 3 razy dłużej.Wszystko robi się po to ,aby piętrzyć trudności!!!Dlaczego?ŁATWIEJ JEST UKRAŚĆ!!!!Dopóki oni będą ,to będziemy mieć obliczalną skalę biedy i kłopotów.Nam starszym zabraknie życia,aby cokolwiek było lżej ,a młodzież z tego kraju ucieknie,a najszybciej  z Lubelszczyzny!W tym systemie partyjnym i zafałszowanej ordynacji nie mamy na co liczyć.Jedynie to organizować się i pogonic tę hołotę!!!!

Dlatego żyd kaszubski z całą tą czerwono-zieloną POlszewią musi natychmiast odejść. Dość rozkradania naszej ojczyzny.

Dlatego żyd kaszubski z całą tą czerwono-zieloną POlszewią musi natychmiast odejść. Dość rozkradania naszej ojczyzny.

rozwiń
Avatar
gosc / 30 września 2013 o 03:03
0

Rodzą się podstawowe pytania:kiedy i za ile??? Władza hazardzistów i gumo-filcowych buduje 3 razy drożej i 3 razy dłużej.Wszystko robi się po to ,aby piętrzyć trudności!!!Dlaczego?ŁATWIEJ JEST UKRAŚĆ!!!!Dopóki oni będą ,to będziemy mieć obliczalną skalę biedy i kłopotów.Nam starszym zabraknie życia,aby cokolwiek było lżej ,a młodzież z tego kraju ucieknie,a najszybciej  z Lubelszczyzny!W tym systemie partyjnym i zafałszowanej ordynacji nie mamy na co liczyć.Jedynie to organizować się i pogonic tę hołotę!!!!


Oszolom bez mozgu.


Oszolom bez mozgu.

rozwiń
Avatar
adler / 30 września 2013 o 01:46
0

Człowieku nie kompromituj sie swoim prostactwem ! Poziom twych wypocin jest naprawdę na żenująco prymitywnym poziomie panie nienawistniku.

Avatar
Josef / 28 września 2013 o 10:12
0

Rodzą się podstawowe pytania:kiedy i za ile??? Władza hazardzistów i gumo-filcowych buduje 3 razy drożej i 3 razy dłużej.Wszystko robi się po to ,aby piętrzyć trudności!!!Dlaczego?ŁATWIEJ JEST UKRAŚĆ!!!!Dopóki oni będą ,to będziemy mieć obliczalną skalę biedy i kłopotów.Nam starszym zabraknie życia,aby cokolwiek było lżej ,a młodzież z tego kraju ucieknie,a najszybciej  z Lubelszczyzny!W tym systemie partyjnym i zafałszowanej ordynacji nie mamy na co liczyć.Jedynie to organizować się i pogonic tę hołotę!!!!

Avatar
witek / 28 września 2013 o 09:42
0
Nie wiem czy ktoś z Was był w Tomaszowie Lubelskim. To miasto, to jeden wielki korek. A co Wy z jakimś Wilkolazem! P.S. Jestem z Krasnika.
Avatar
obserwator / 28 września 2013 o 00:22
0

Teraz czekamy (listopad-grudzień 2013) na WAŻNĄ Zachodnią Obwodnicę Lublina (ok 10 km S19, w. L-n Sławinek-w.Konopnica),

a później na kolejne odcinki w woj. lubelskim:

S19 Lubartów- LUBLIN -Kraśnik-Rzeszów

S17 Piaski-Hrebenne

S12 Piaski-Dorohusk

Fajnie by było, ale w rzeczywistości możemy chyba liczyć na zachodnią obwodnicę Lublina i drogę Lubartów-Krasnik, może coś jeszcze w kierunku Rzeszowa, ale od Piask do granicy to chyba trzeba czekać, że po 2020r następny budżet unijny, który będzie ograniczony w zakresie pieniędzy dla poszczególnych krajów będzie przesunięty w kierunku inwestycji miedzynarodowych i wtedy mozna liczyć na drogi do granicy jako współpraca Unii z Ukrainą

Fajnie by było, ale w rzeczywistości możemy chyba liczyć na zachodnią obwodnicę Lublina i drogę Lubartów-Krasnik, może coś jeszcze w kierunku Rzeszowa, ale od Piask do granicy to chyba trzeba czekać, że po 2020r następny budżet unijny, który będzie ograniczony w zakresie pieniędzy dla poszczególnych krajów będzie przesunięty w kierunku inwestycji miedzynarodowych i wtedy mozna liczyć na drogi do granicy jako współpraca Unii z Ukrainą

rozwiń
Avatar
Arek / 27 września 2013 o 22:38
0

Teraz czekamy (listopad-grudzień 2013) na WAŻNĄ Zachodnią Obwodnicę Lublina (ok 10 km S19, w. L-n Sławinek-w.Konopnica),

a później na kolejne odcinki w woj. lubelskim:

S19 Lubartów- LUBLIN -Kraśnik-Rzeszów

S17 Piaski-Hrebenne

S12 Piaski-Dorohusk

Avatar
eLbEeN / 27 września 2013 o 21:16
0

Obwodnica Wilkołaza? Obwodnica Janowa Lubelskiego? Przecież obie mają być w ciągu S19, na którą nie ma narazie pieniędzy. I przestańcie z tymi "wybory się zbliżają" żałosne to to.

Avatar
MAJster / 27 września 2013 o 20:12
0

A co z obwodnicą Wilkołaza ??? Potrzeba protestów, żeby politycy zauważyli problem ? Gdzie wójt, gdzie starosta kraśnicki ????

Avatar
archer / 27 września 2013 o 19:30
0

nie słyszałem, żeby wioski maiały obwodnice

moze ci uszy zarosly brudem??
Avatar
bolo / 30 września 2013 o 07:57
0

Rodzą się podstawowe pytania:kiedy i za ile??? Władza hazardzistów i gumo-filcowych buduje 3 razy drożej i 3 razy dłużej.Wszystko robi się po to ,aby piętrzyć trudności!!!Dlaczego?ŁATWIEJ JEST UKRAŚĆ!!!!Dopóki oni będą ,to będziemy mieć obliczalną skalę biedy i kłopotów.Nam starszym zabraknie życia,aby cokolwiek było lżej ,a młodzież z tego kraju ucieknie,a najszybciej  z Lubelszczyzny!W tym systemie partyjnym i zafałszowanej ordynacji nie mamy na co liczyć.Jedynie to organizować się i pogonic tę hołotę!!!!

Dlatego żyd kaszubski z całą tą czerwono-zieloną POlszewią musi natychmiast odejść. Dość rozkradania naszej ojczyzny.

Dlatego żyd kaszubski z całą tą czerwono-zieloną POlszewią musi natychmiast odejść. Dość rozkradania naszej ojczyzny.

rozwiń
Avatar
gosc / 30 września 2013 o 03:03
0

Rodzą się podstawowe pytania:kiedy i za ile??? Władza hazardzistów i gumo-filcowych buduje 3 razy drożej i 3 razy dłużej.Wszystko robi się po to ,aby piętrzyć trudności!!!Dlaczego?ŁATWIEJ JEST UKRAŚĆ!!!!Dopóki oni będą ,to będziemy mieć obliczalną skalę biedy i kłopotów.Nam starszym zabraknie życia,aby cokolwiek było lżej ,a młodzież z tego kraju ucieknie,a najszybciej  z Lubelszczyzny!W tym systemie partyjnym i zafałszowanej ordynacji nie mamy na co liczyć.Jedynie to organizować się i pogonic tę hołotę!!!!


Oszolom bez mozgu.


Oszolom bez mozgu.

rozwiń
Avatar
adler / 30 września 2013 o 01:46
0

Człowieku nie kompromituj sie swoim prostactwem ! Poziom twych wypocin jest naprawdę na żenująco prymitywnym poziomie panie nienawistniku.

Avatar
Josef / 28 września 2013 o 10:12
0

Rodzą się podstawowe pytania:kiedy i za ile??? Władza hazardzistów i gumo-filcowych buduje 3 razy drożej i 3 razy dłużej.Wszystko robi się po to ,aby piętrzyć trudności!!!Dlaczego?ŁATWIEJ JEST UKRAŚĆ!!!!Dopóki oni będą ,to będziemy mieć obliczalną skalę biedy i kłopotów.Nam starszym zabraknie życia,aby cokolwiek było lżej ,a młodzież z tego kraju ucieknie,a najszybciej  z Lubelszczyzny!W tym systemie partyjnym i zafałszowanej ordynacji nie mamy na co liczyć.Jedynie to organizować się i pogonic tę hołotę!!!!

Avatar
witek / 28 września 2013 o 09:42
0
Nie wiem czy ktoś z Was był w Tomaszowie Lubelskim. To miasto, to jeden wielki korek. A co Wy z jakimś Wilkolazem! P.S. Jestem z Krasnika.
Avatar
obserwator / 28 września 2013 o 00:22
0

Teraz czekamy (listopad-grudzień 2013) na WAŻNĄ Zachodnią Obwodnicę Lublina (ok 10 km S19, w. L-n Sławinek-w.Konopnica),

a później na kolejne odcinki w woj. lubelskim:

S19 Lubartów- LUBLIN -Kraśnik-Rzeszów

S17 Piaski-Hrebenne

S12 Piaski-Dorohusk

Fajnie by było, ale w rzeczywistości możemy chyba liczyć na zachodnią obwodnicę Lublina i drogę Lubartów-Krasnik, może coś jeszcze w kierunku Rzeszowa, ale od Piask do granicy to chyba trzeba czekać, że po 2020r następny budżet unijny, który będzie ograniczony w zakresie pieniędzy dla poszczególnych krajów będzie przesunięty w kierunku inwestycji miedzynarodowych i wtedy mozna liczyć na drogi do granicy jako współpraca Unii z Ukrainą

Fajnie by było, ale w rzeczywistości możemy chyba liczyć na zachodnią obwodnicę Lublina i drogę Lubartów-Krasnik, może coś jeszcze w kierunku Rzeszowa, ale od Piask do granicy to chyba trzeba czekać, że po 2020r następny budżet unijny, który będzie ograniczony w zakresie pieniędzy dla poszczególnych krajów będzie przesunięty w kierunku inwestycji miedzynarodowych i wtedy mozna liczyć na drogi do granicy jako współpraca Unii z Ukrainą

rozwiń
Avatar
Arek / 27 września 2013 o 22:38
0

Teraz czekamy (listopad-grudzień 2013) na WAŻNĄ Zachodnią Obwodnicę Lublina (ok 10 km S19, w. L-n Sławinek-w.Konopnica),

a później na kolejne odcinki w woj. lubelskim:

S19 Lubartów- LUBLIN -Kraśnik-Rzeszów

S17 Piaski-Hrebenne

S12 Piaski-Dorohusk

Avatar
eLbEeN / 27 września 2013 o 21:16
0

Obwodnica Wilkołaza? Obwodnica Janowa Lubelskiego? Przecież obie mają być w ciągu S19, na którą nie ma narazie pieniędzy. I przestańcie z tymi "wybory się zbliżają" żałosne to to.

Avatar
MAJster / 27 września 2013 o 20:12
0

A co z obwodnicą Wilkołaza ??? Potrzeba protestów, żeby politycy zauważyli problem ? Gdzie wójt, gdzie starosta kraśnicki ????

Avatar
archer / 27 września 2013 o 19:30
0

nie słyszałem, żeby wioski maiały obwodnice

moze ci uszy zarosly brudem??
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 3 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!