Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2012 r.
16:55
Edytuj ten wpis

Lublin: Obchody 25-lecia wizyty Jana Pawła II. Mszę odprawi kard. Dziwisz

0 11 A A
Ks. Ryszard Jurak, proboszcz lubelskiej parafii p.w. Św. Rodziny gościł ćwierć wieku temu bł. Jana P
Ks. Ryszard Jurak, proboszcz lubelskiej parafii p.w. Św. Rodziny gościł ćwierć wieku temu bł. Jana P

Kilku tysięcy wiernych spodziewają się organizatorzy uroczystości zaplanowanych w Lublinie w 25. rocznicę wizyty Jana Pawła II. – Jedyną pamiątkę, którą mamy z tego czasu, to papieski ornat – mówi proboszcz parafii na Czubach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Główne uroczystości odbędą się 9 czerwca w parafii na Czubach w Lublinie. Tam w 1987 roku polski Papież spotkał się z lublinianami. – Pamiętam ten dzień bardzo dokładnie – wspomina ks. Kazimierz Gacan, proboszcz parafii p.w. Św. Agnieszki w Lublinie. – Byłem wtedy wikariuszem w Krasnymstawie. Razem z parafianami brałem udział w pielgrzymce. To są niezapomniane chwile dla każdego, kto był na tym spotkaniu z Ojcem Świętym.

– Mamy tylko jedną pamiątkę po Papieżu. To ornat, w którym Ojciec Święty sprawował wtedy Eucharystię – wspomina ks. Ryszard Jurak, proboszcz lubelskiej parafii p.w. Św. Rodziny, który gościł ćwierć wieku temu bł. Jana Pawła II. – Po uroczystościach spadł ogromy deszcz. Zajęliśmy się Ojcem Świętym. Wtedy każdy łapał, co mógł i pozabierali nam różne rzeczy. Nawet chodniki, po których stąpał Ojciec Święty.

Komitet organizacyjny zachęca do uczestniczenia w jubileuszu. – W archidiecezji lubelskiej jest 268 parafii – wylicza ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie. – Liczymy też, że duszpasterze zorganizują dla wiernych spoza Lublina pielgrzymki autokarowe. Można zatem spodziewać się kilku tysięcy osób.

– Będziemy organizować taką pielgrzymkę z całego dekanatu – zapowiada ks. Tadeusz Kądziołka, proboszcz parafii p.w. Narodzenia NMP w Chełmie. – Z Chełma na uroczystości do Lublina pojedzie z pewnością kilka autokarów.

Do rocznicy w szczególny sposób przygotowuje się parafia na lubelskich Czubach. 2 czerwca rozpoczynają się rekolekcje dla wiernych. – Zbliżający się jubileusz to jest czas szczególnej wdzięczności Ojcu Świętemu – mówi ks. Jurak.

Uroczystej mszy 9 czerwca będzie przewodniczyć metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Nabożeństwo zacznie się o godz. 18.

Na uroczystości zostali zaproszeni m.in. kapłani, który otrzymali 25 lat temu święcenia z rąk Jana Pawła II. – Z tej 50-osobowej grupy dwóch już niestety nie żyje. Pozostali pracują rozproszeni praktycznie po całym świecie – mówi ks. Podpora. – Wysłaliśmy do nich zaproszenia. Ilu do Lublina przyjedzie, tego jeszcze nie wiemy. Warto wspomnieć, że z tej grupy trzej są profesorami i pracują na KUL.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 21 maja 2012 o 17:16
0
Ze wzruszeniem przypomniałem sobie, kim dla nas On był :

Nasz Święty Arcyjan Superpaweł Po Dwakroć Pierwszy...
Największy autorytet nie tylko świata,ale i wszechświata aż do jego
wiecznie oddalajacego się końca...Skromny właściciel spiżowych pomników,
tych w całości, jak i od pasa w górę, patron szkół, ulic,
uniwersytetów,placów, i czego tylko zechciałby a nawet czego i
niezechciałby też. (np.przetwórnia odpadków im.JP2 w Nowym
Targu-autentyk).Słońce Wadowic, Geniusz Beskidu, nosiciel tytułu
Wielkiego Stronnika Tak Tischnera Jak Rydzyka.Święty Subito z doskonałą
perspektywą na przekształcenie swym zasileniem Trójcy w Czwórcę.Patron
Powiatu Tarnowskiego, Bożyszcze Babć, Lider Ludu Prostego i
Wiernego.Obrońca Małych Zygotek, Postrach Prezerwatyw,Młot Na
Spiralki.Terminator In Vitro. Krzewiciel Kalendarzyka, Demontator
Bezbożnego Komunizmu,Mechagodzilla Lewaków Z Teologii wyzwolenia.
Dzielny Pasażer Papamobila, Słodki Samobiczownik,Wielokrotny
Cudotwórca.Nobel Nobli, Polak Wolaków, Mzimu Prawicowców...
Wielki Dawca Płonnych Nadziei, Wstrzymywacz Czasu Wszechczasów, Naczelny
Hamulcowy Niesłusznego Postępu, Orgazm Katechetek, Pragnienie Alumnów,
Wzór Wikarych, Natchnienie Ojca Dyrektora
Całuśnik Betonu Lotniskowego, Podróznik Akwaryjny, Taternik Sukienkowy,
Kremówkowiec Wyszukany, Poliglota Wszechświata, Okiennik Krakowski,
Honorowy Zjadacz Kremówek, Megakemówka Najsłodsza, Wieża Z Kremówek,
Papa Święty,Papa Chwalebny, Papa Papów i Mam. Syn Jezusa i Wnuk Bozi
Samej.
Ze wzruszeniem przypomniałem sobie, kim dla nas On był :

Nasz Święty Arcyjan Superpaweł Po Dwakroć Pierwszy...
Największy autorytet nie tylko świata,ale i wszechświata aż do jego
wiecznie oddalajacego się końca...Skromny właściciel spiżowych pomników,
tych w całości, jak i od pasa w górę, patron szkół, ulic,
uniwersytetów,placów, i czego tylko zechciałby a nawet czego i
niezechciałby też. (np.przetwórnia odpadków im.JP2 w Nowym
Targu-autentyk).Słońce Wadowic, Geniusz Beskidu, nosicie... rozwiń
Avatar
Marcin / 21 maja 2012 o 17:04
0
Obłęd trwa. Rekolekcje w ramach przygotowań do ....rocznicy wizyty papieża...Absurd. Sukienkowi i ich polityczni poplecznicy wymyślają antidotum na oprzytomnienie społeczeństwa, zwane laicyzacją. Na przykład : gra na sentymentach, "powróćmy do naszego Papieża, studiujmy encykliki, wsponinajmy nawiedzenia,wizyty bon moty itp". Identycznie komuniści, widząc kruszenie się struktur, i krach ideologii wołali: Wróćmy do Lenina, studiujmy jego dzieła itp. Tylko tyle,że nie było -u nas- takiego obłędu w kulcie jednostki. Papamania w Polsce to jak kult Lenina w nieświetej pamięci ZSRR.
Pare dni temu, w Radiu Maryja (słucham aby poznać przeciwnika) jakiś pustak cieszył się szczerze,że w Polsce jest już ponad 1900 szkół im. Jana Pawła Błogosł. !!! To ja mam lepszy pomysł, niech wszystkie szkoły w Polsce nazywają się im. Jana Pawła II. Nie pomylą się, bo mają numery, i są w różnych miejscowościach.
A najlepsze to są cuda, uzdrowienia itp.dzięki JP2. Jakie szczęście,że się znalazły, a juz sie bałem, coby było ,jakby się nie znalazły...A tak szczerze, to ciekawe jak pobożni intelektualiści -są tacy- składajasobie do kupy te wszystkie kościelne ściemy, i nie doznają dysonansu poznawczego...wyłączają myślenie jak słyszą Jan Paweł itp?
No chocby to: Papież Jan XXIII, niewątpliwie nieomylny w sprawach wiary,nazwałwspółczesnego mu zakonnika, ojca Pio , ohydnym szarlatanem i ropiejącym wrzodem na ciele kościoła Italii.
Jan Paweł II, równie -więc nie bardziej ani mniej - nieomylny, zrobił go świętym. No to który z Nieomylnych się mylił, ewentualnie, który był...hm...bardziej rozsądny ?
Rozsądźcie sami.
Pozdrawiam trzeźwo myślących.
Marcin
Obłęd trwa. Rekolekcje w ramach przygotowań do ....rocznicy wizyty papieża...Absurd. Sukienkowi i ich polityczni poplecznicy wymyślają antidotum na oprzytomnienie społeczeństwa, zwane laicyzacją. Na przykład : gra na sentymentach, "powróćmy do naszego Papieża, studiujmy encykliki, wsponinajmy nawiedzenia,wizyty bon moty itp". Identycznie komuniści, widząc kruszenie się struktur, i krach ideologii wołali: Wróćmy do Lenina, studiujmy jego dzieła itp. Tylko tyle,że nie było -u nas- takiego obłędu w kulcie jednostki. Papamania w Pols... rozwiń
Avatar
ktojestswiety / 21 maja 2012 o 15:40
0
to moze dziwisz do tego jakoś sie ustosunkuje [media]http://www.youtube.com/watch?v=BKQGGQ2i93A&feature=related[/media]
Avatar
(z)BAWICIEL ŚWIATA / 21 maja 2012 o 09:07
0
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]arna SYLWETKA: [/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Cz. 2:[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"]Już 12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;[/color]
[color="#4b0082"][color="#ff0000"]Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie [/color](chorych na zdrowych; wodę na wino...) [color="#ff0000"]twierdząc, że to CUDA, a cała Św. reszta uczy, że to COŚ Z NICZEGO[/color]...Nie mogą ino zamienić[color="#ff0000"] głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus[/color]![/color]
[color="#4b0082"]Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra)[color="#ff0000"] nikt nie wie kto był ojcem Jezusa[/color]..., a jak długo i ile osób było i[color="#ff0000"] jest opier[/color]...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów[color="#ff0000"] za dzieci bez ślubu [/color]– robił to nawet[color="#ff0000"] Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY [/color](!).[/color]

[color="#4b0082"]O odpuszczenie win należy klepać na KUL-anach:[/color]

[color="#4b0082"]Oraz "[color="#ff0000"]AVE MAFIJA[/color]":[/color]

[color="#4b0082"]"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna - [/color]
[color="#4b0082"]Pan z Tobą.[/color]
[color="#4b0082"]B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami[/color]
[color="#4b0082"]i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego![/color]
[color="#4b0082"]Święta Mafijo, Matko Boża**[/color]
[color="#4b0082"]Módl się za Nami grzecznymi teraz[/color]
[color="#4b0082"]i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen". [/color]

[color="#4b0082"]oraz:[/color]

[color="#4b0082"]„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,[/color]
[color="#4b0082"]Święć się Imię Twoje.[/color]
[color="#4b0082"]bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi. [/color]
[color="#4b0082"]Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj [/color]
[color="#4b0082"]I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom [/color]
[color="#4b0082"]I nie wódź nas na pokuszenie [/color]
[color="#4b0082"][color="#ff0000"]Ale nas [/color](z)[color="#ff0000"]BAW[/color] …,[/color]

[color="#4b0082"][color="#ff0000"]a niech któreś dziecko nie powie z pamięci to[/color]... nie będzie miało Pamiątki I KOMUNII ŚW.(irniętej) czyli [color="#ff0000"]NA PAMIĄTKĘ ZAMKNĄ MU BRAMY [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIENIA[/color]!, a jak jeszcze walnie „[color="#ff0000"]WIERZĘ W B[/color](L)[color="#ff0000"]OGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO[/color]” lub [color="#ff0000"]„NIE BĘDZIESZ MIAŁ B([/color]L)[color="#ff0000"]OGÓW CUDZYCH[/color]...” to już ma przes...ane „[color="#ff0000"]Na Wieki Wieków[/color]”.[/color]

[color="#4b0082"][color="#ff0000"]O szczęśliwą zaś Kanonizację Karola W.[/color] (JP 2) należy na KULanach śpiewać [color="#ff0000"]Polską Litanię Do Wszystkich Św.[/color](irniętych) [color="#ff0000"]SB[/color]-ków:[/color]

[color="#4b0082"]Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:[/color]
[color="#4b0082"]Św. Filozofie,[/color]
[color="#4b0082"]Św. Glonie.[/color]
[color="#4b0082"]Św. Józefie...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)[/color]
[color="#4b0082"]Św. Henryku....[/color]
[color="#4b0082"]Św. Karolu.... [/color]
[color="#4b0082"]i tylko jeden problem z odzewem publiczności [color="#ff0000"]MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może [/color][color="#280099"](wy)[/color][color="#ff0000"]BAW NAS PANIE[/color]?[/color]

[color="#4b0082"]Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba ###### i ASC[color="#ff0000"] proponuje [/color]ePi[color="#ff0000"]S[/color]([color="#ff0000"]Z[/color])[color="#ff0000"]KOP[/color]at[color="#ff0000"]owi[/color] i wszystkim księŻULKOM w spektaKULarnym kącku KULinarnym:[/color]

[color="#ff0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;[/color]
[color="#4b0082"]2) Krew Pańską z Gwinta;[/color]
[color="#4b0082"]3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;[/color]
[color="#4b0082"]4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;[/color]
[color="#4b0082"]5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana[/color]
[color="#4b0082"]Germany 1939;[/color]
[color="#4b0082"]6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto[/color]
[color="#4b0082"]do Nieba...[/color]

[color="#4b0082"]ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :[/color]

[color="#ff0000"]1) czeKULadowe Krzyże;[/color]
[color="#4b0082"]2)czeKULadowego Zbawiciela;[/color]
[color="#4b0082"]2)czeKULadową Panienkę;[/color]
[color="#4b0082"]3)i...[/color]
[color="#4b0082"]...[/color]
[color="#4b0082"]... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
[color="#4b0082"]Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#ff0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]![/color]

[color="#4b0082"]jako, że „[color="#ff0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”[/color]

[color="#4b0082"]Po takiej konsumpcji lub rozreklamowanej „majówce” wszyscy mogą mieć Św.(irnięte) wrażenie, że[color="#ff0000"] CHCE ICH ROZERWAĆ[/color]![/color]

[color="#4b0082"]W trosce o dostęp wszystkich do kanibalizmu księ[color="#ff0000"]ŻULE wymyśliły Bezglutenowe Ciało Pańskie[/color].[/color]
[color="#4b0082"]Z KULei K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC proponuje[color="#ff0000"] Bezalkoholową Krew Pańską [/color]– od X - lat na rynku spożywczym istnieją spirytualia bezalkoholowe![/color]

[color="#4b0082"]Na trzeźwo trudno to pojąć, a księ[color="#ff0000"]ŻULKOM idzie jak z płatka[/color]!...[/color]

[color="#4b0082"]Podsumowując wszelkie Niebieskie działania Reklamowe wszelkich KUL-awych i PAT-ologicznych KAT-olickich szkółek sięgające Nieba stwierdzić należy, że na Wydziałach [color="#ff0000"]TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCKLESIOFOBII[/color], a sama TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna ...filia!, a TEOFILIĘ księŻULKI i SIOSTRZYCZKI uprawiają nawet z dziećmi, a temu Błogosławią nawet Powołani KURIAtorzy W
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][... rozwiń
Avatar
(z)BAWICEL ŚWIATA / 21 maja 2012 o 09:06
0
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]arna SYLWETKA: [/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Cz. 1:[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [color="#ff0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo![/color]

[color="#4b0082"]Trudno spotkać Polaka, który nie zna popularnego przysłowia [color="#ff0000"]„Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał[/color]”, albo „[color="#ff0000"]Głupi Jasio[/color]”...[/color]

[color="#4b0082"]Co nam zostało z tych dni” kiedy na niebieskim stołku w Watykanie zasiadał Karol Wojtyła – Ojciec Św., Papież Jan Paweł II, czyli Najnowsza KUL-awa i PAT-ologiczna Historia:[/color]

[color="#4b0082"]Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice boga [color="#ff0000"]nikt z ###### nie stał się przesadnym Fanem boskiego zastępcy pozostając w umiarkowanej euforii, a więc nikt z [/color]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.[color="#ff0000"] nie wpadł w nałóg papiestwa[/color]![/color]
[color="#4b0082"]W takiej to scenerii [color="#ff0000"]od roku 1980 powstawała w Polsce SOLIDARNOŚĆ i oczywiście ###### [/color]z siedzibą we Wrocławiu, którego szefem był nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista z Wrocławia [color="#ff0000"]o nazwisku CHOBOT[/color] – wywalili go czarni - jeździł po Polsce i zakładał K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. – zjawił się też i w Lublinie...[/color]
[color="#4b0082"]Tak jak księŻULKI uwielbiały SOLIDARNOŚĆ,[color="#ff0000"] z taką samą mocą nienawidziły [/color]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. ! Jedną ręką wszystkim Błogosławiły, a [color="#ff0000"]drugą rozpier[/color]...niczały K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W..[/color]
[color="#4b0082"]Taka zaś postawa wskazuje na to, że księŻULKI są grupą ludzką (bo trudno mówić o społecznej) o wielu osobowościach, a po upływie ponad 30 lat i w dobie masowej komunikacji [color="#ff0000"]jest to problem dla psychiatrów [/color]– na co nie raz zwracał już uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC!, a efekty były widoczne w publikacjach Listy Wildsteina i teczek księży współpracujących z SB – pozostawiając w świętym spokoju płeć piękną kościoła – zakonnice![color="#ff0000"] Kierują się INSTYNKTEM każącym atakować wszystko inne niż Kościół - taka spuścizna po PZPR-ze! To w Św.[/color](irniętym) mniemaniu [color="#ff0000"]nazywa się POWOŁANIE[/color]...[/color]

[color="#4b0082"]SB-cka Lista Wildsteina nie jest wolna od księŻULKÓW:[/color]
[color="#ff0000"]Józef Kowalczyk (obecny Ks. Prymas Polski) widnieje na SB-ckiej Liście Wildsteina 15 x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY);[/color]
[color="#4b0082"]Józef Glemp (Ks. Prymas Polski - emeryt) – 2 x, Henryk Muszyński(Ks. Prymas Polski - emeryt) – 4x..., a 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował SB-cką teczkę Ojca Św. Papieża Jana Pawła II – Karola Wojtyły.[/color]
[color="#4b0082"]W KULejce też stoją hipotetyczni następcy "Filozofa"...[/color]

[color="#4b0082"]I pomyśleć, że już 12 – letni Jezus – jak czytają „Słowo Pańskie” nauczał Kapłanów w Świątyni! - Problem ino w tym, że filozofia [color="#ff0000"]nakazuje wpadać w zachwyt na mądrością 12 latka przemilczając Świętą Głupotę Kapłanów [/color]– na to już nie raz zwracał uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC. Święta Przypadłość Biblia obowiązuje do dziś...[/color]

[color="#4b0082"]I tak:[/color]

[color="#4b0082"]Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "[color="#ff0000"]Pamięć i tożsamość[/color]" - [color="#ff0000"]jest to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się Dziełami Lenina[/color]. [/color]
[color="#4b0082"]Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny. Co to dało w efekcie?[/color]
[color="#4b0082"]Dało to to, że[color="#ff0000"] bez księdza nic już nie funkcjonuje[/color], a wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego[color="#ff0000"] byli i są wrogami nr 1 kościoła[/color].[/color]
[color="#4b0082"]Do takich wrogów zaliczał się K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego półŚWIATkA NAUKOWEGO – wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..[/color]
[color="#4b0082"][color="#ff0000"]Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny [/color]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.[color="#ff0000"] oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci[/color] -w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza,[color="#ff0000"] ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy[/color].[/color]
[color="#4b0082"]Od samego też początku K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. określany był jako "[color="#ff0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA[/color]", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś vatykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "[color="#ff0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]"[/color]

[color="#4b0082"]Jeśli jeszcze ktoś łudzi się, że na KUL-awej uczelni jest "wysoki poziom" – to K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC wyprowadza wszystkich z (o)błędu wia(g)ry świętej... pocieszając wszystkich, że nawet JP 2 nie umarł mając wrzód na du---pie - czego też sam się obawiał z całą resztą duchowie
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2012 o 23:31
0
[size=4]Widzę że wszystkie paligłupki się uaktywniły i piszą bardzo pochlebne komentarze. Nie musicie się wysilać dzisiaj nie ma pełni księżyca i spokojnie możecie spać.[/size]
Avatar
wsiowy gupek / 20 maja 2012 o 22:43
0
Ot wielka mi uroczystość i powód do organizowania pielgrzymek z całej diecezji. Mam nadzieję,że frekfencja będzie znacznie niższa od spodziewnej albowiem nie wszyscy zgłupieli.
Avatar
bambuczko / 20 maja 2012 o 22:43
0
i co z tego ze bedzie. Nie lubie Dziwisza odkad zgodzil sie pochowac Kaczynskiego na Wawelu. Bo czym sobie Lesiu na taki pochowek zasluzyl...
Avatar
dzidzia / 20 maja 2012 o 22:17
0
czy ja czytam jakąś gazetkę kościelną czy też normalną gazetę świecką?
Avatar
JaCkyL / 20 maja 2012 o 22:13
0
Czarna mafia... Banda złodzieji i zboczeńców.
Avatar
Marcin / 21 maja 2012 o 17:16
0
Ze wzruszeniem przypomniałem sobie, kim dla nas On był :

Nasz Święty Arcyjan Superpaweł Po Dwakroć Pierwszy...
Największy autorytet nie tylko świata,ale i wszechświata aż do jego
wiecznie oddalajacego się końca...Skromny właściciel spiżowych pomników,
tych w całości, jak i od pasa w górę, patron szkół, ulic,
uniwersytetów,placów, i czego tylko zechciałby a nawet czego i
niezechciałby też. (np.przetwórnia odpadków im.JP2 w Nowym
Targu-autentyk).Słońce Wadowic, Geniusz Beskidu, nosiciel tytułu
Wielkiego Stronnika Tak Tischnera Jak Rydzyka.Święty Subito z doskonałą
perspektywą na przekształcenie swym zasileniem Trójcy w Czwórcę.Patron
Powiatu Tarnowskiego, Bożyszcze Babć, Lider Ludu Prostego i
Wiernego.Obrońca Małych Zygotek, Postrach Prezerwatyw,Młot Na
Spiralki.Terminator In Vitro. Krzewiciel Kalendarzyka, Demontator
Bezbożnego Komunizmu,Mechagodzilla Lewaków Z Teologii wyzwolenia.
Dzielny Pasażer Papamobila, Słodki Samobiczownik,Wielokrotny
Cudotwórca.Nobel Nobli, Polak Wolaków, Mzimu Prawicowców...
Wielki Dawca Płonnych Nadziei, Wstrzymywacz Czasu Wszechczasów, Naczelny
Hamulcowy Niesłusznego Postępu, Orgazm Katechetek, Pragnienie Alumnów,
Wzór Wikarych, Natchnienie Ojca Dyrektora
Całuśnik Betonu Lotniskowego, Podróznik Akwaryjny, Taternik Sukienkowy,
Kremówkowiec Wyszukany, Poliglota Wszechświata, Okiennik Krakowski,
Honorowy Zjadacz Kremówek, Megakemówka Najsłodsza, Wieża Z Kremówek,
Papa Święty,Papa Chwalebny, Papa Papów i Mam. Syn Jezusa i Wnuk Bozi
Samej.
Ze wzruszeniem przypomniałem sobie, kim dla nas On był :

Nasz Święty Arcyjan Superpaweł Po Dwakroć Pierwszy...
Największy autorytet nie tylko świata,ale i wszechświata aż do jego
wiecznie oddalajacego się końca...Skromny właściciel spiżowych pomników,
tych w całości, jak i od pasa w górę, patron szkół, ulic,
uniwersytetów,placów, i czego tylko zechciałby a nawet czego i
niezechciałby też. (np.przetwórnia odpadków im.JP2 w Nowym
Targu-autentyk).Słońce Wadowic, Geniusz Beskidu, nosicie... rozwiń
Avatar
Marcin / 21 maja 2012 o 17:04
0
Obłęd trwa. Rekolekcje w ramach przygotowań do ....rocznicy wizyty papieża...Absurd. Sukienkowi i ich polityczni poplecznicy wymyślają antidotum na oprzytomnienie społeczeństwa, zwane laicyzacją. Na przykład : gra na sentymentach, "powróćmy do naszego Papieża, studiujmy encykliki, wsponinajmy nawiedzenia,wizyty bon moty itp". Identycznie komuniści, widząc kruszenie się struktur, i krach ideologii wołali: Wróćmy do Lenina, studiujmy jego dzieła itp. Tylko tyle,że nie było -u nas- takiego obłędu w kulcie jednostki. Papamania w Polsce to jak kult Lenina w nieświetej pamięci ZSRR.
Pare dni temu, w Radiu Maryja (słucham aby poznać przeciwnika) jakiś pustak cieszył się szczerze,że w Polsce jest już ponad 1900 szkół im. Jana Pawła Błogosł. !!! To ja mam lepszy pomysł, niech wszystkie szkoły w Polsce nazywają się im. Jana Pawła II. Nie pomylą się, bo mają numery, i są w różnych miejscowościach.
A najlepsze to są cuda, uzdrowienia itp.dzięki JP2. Jakie szczęście,że się znalazły, a juz sie bałem, coby było ,jakby się nie znalazły...A tak szczerze, to ciekawe jak pobożni intelektualiści -są tacy- składajasobie do kupy te wszystkie kościelne ściemy, i nie doznają dysonansu poznawczego...wyłączają myślenie jak słyszą Jan Paweł itp?
No chocby to: Papież Jan XXIII, niewątpliwie nieomylny w sprawach wiary,nazwałwspółczesnego mu zakonnika, ojca Pio , ohydnym szarlatanem i ropiejącym wrzodem na ciele kościoła Italii.
Jan Paweł II, równie -więc nie bardziej ani mniej - nieomylny, zrobił go świętym. No to który z Nieomylnych się mylił, ewentualnie, który był...hm...bardziej rozsądny ?
Rozsądźcie sami.
Pozdrawiam trzeźwo myślących.
Marcin
Obłęd trwa. Rekolekcje w ramach przygotowań do ....rocznicy wizyty papieża...Absurd. Sukienkowi i ich polityczni poplecznicy wymyślają antidotum na oprzytomnienie społeczeństwa, zwane laicyzacją. Na przykład : gra na sentymentach, "powróćmy do naszego Papieża, studiujmy encykliki, wsponinajmy nawiedzenia,wizyty bon moty itp". Identycznie komuniści, widząc kruszenie się struktur, i krach ideologii wołali: Wróćmy do Lenina, studiujmy jego dzieła itp. Tylko tyle,że nie było -u nas- takiego obłędu w kulcie jednostki. Papamania w Pols... rozwiń
Avatar
ktojestswiety / 21 maja 2012 o 15:40
0
to moze dziwisz do tego jakoś sie ustosunkuje [media]http://www.youtube.com/watch?v=BKQGGQ2i93A&feature=related[/media]
Avatar
(z)BAWICIEL ŚWIATA / 21 maja 2012 o 09:07
0
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]arna SYLWETKA: [/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Cz. 2:[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"]Już 12 -letni Jezus nauczał Kapłanów w Świątyni;[/color]
[color="#4b0082"][color="#ff0000"]Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie [/color](chorych na zdrowych; wodę na wino...) [color="#ff0000"]twierdząc, że to CUDA, a cała Św. reszta uczy, że to COŚ Z NICZEGO[/color]...Nie mogą ino zamienić[color="#ff0000"] głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus[/color]![/color]
[color="#4b0082"]Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra)[color="#ff0000"] nikt nie wie kto był ojcem Jezusa[/color]..., a jak długo i ile osób było i[color="#ff0000"] jest opier[/color]...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów[color="#ff0000"] za dzieci bez ślubu [/color]– robił to nawet[color="#ff0000"] Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY [/color](!).[/color]

[color="#4b0082"]O odpuszczenie win należy klepać na KUL-anach:[/color]

[color="#4b0082"]Oraz "[color="#ff0000"]AVE MAFIJA[/color]":[/color]

[color="#4b0082"]"Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna - [/color]
[color="#4b0082"]Pan z Tobą.[/color]
[color="#4b0082"]B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami[/color]
[color="#4b0082"]i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego![/color]
[color="#4b0082"]Święta Mafijo, Matko Boża**[/color]
[color="#4b0082"]Módl się za Nami grzecznymi teraz[/color]
[color="#4b0082"]i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen". [/color]

[color="#4b0082"]oraz:[/color]

[color="#4b0082"]„OJCZE NASZ, któryś jest w Niebie,[/color]
[color="#4b0082"]Święć się Imię Twoje.[/color]
[color="#4b0082"]bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi. [/color]
[color="#4b0082"]Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj [/color]
[color="#4b0082"]I odpuść nam nasze winy Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom [/color]
[color="#4b0082"]I nie wódź nas na pokuszenie [/color]
[color="#4b0082"][color="#ff0000"]Ale nas [/color](z)[color="#ff0000"]BAW[/color] …,[/color]

[color="#4b0082"][color="#ff0000"]a niech któreś dziecko nie powie z pamięci to[/color]... nie będzie miało Pamiątki I KOMUNII ŚW.(irniętej) czyli [color="#ff0000"]NA PAMIĄTKĘ ZAMKNĄ MU BRAMY [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIENIA[/color]!, a jak jeszcze walnie „[color="#ff0000"]WIERZĘ W B[/color](L)[color="#ff0000"]OGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO[/color]” lub [color="#ff0000"]„NIE BĘDZIESZ MIAŁ B([/color]L)[color="#ff0000"]OGÓW CUDZYCH[/color]...” to już ma przes...ane „[color="#ff0000"]Na Wieki Wieków[/color]”.[/color]

[color="#4b0082"][color="#ff0000"]O szczęśliwą zaś Kanonizację Karola W.[/color] (JP 2) należy na KULanach śpiewać [color="#ff0000"]Polską Litanię Do Wszystkich Św.[/color](irniętych) [color="#ff0000"]SB[/color]-ków:[/color]

[color="#4b0082"]Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:[/color]
[color="#4b0082"]Św. Filozofie,[/color]
[color="#4b0082"]Św. Glonie.[/color]
[color="#4b0082"]Św. Józefie...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)[/color]
[color="#4b0082"]Św. Henryku....[/color]
[color="#4b0082"]Św. Karolu.... [/color]
[color="#4b0082"]i tylko jeden problem z odzewem publiczności [color="#ff0000"]MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może [/color][color="#280099"](wy)[/color][color="#ff0000"]BAW NAS PANIE[/color]?[/color]

[color="#4b0082"]Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba ###### i ASC[color="#ff0000"] proponuje [/color]ePi[color="#ff0000"]S[/color]([color="#ff0000"]Z[/color])[color="#ff0000"]KOP[/color]at[color="#ff0000"]owi[/color] i wszystkim księŻULKOM w spektaKULarnym kącku KULinarnym:[/color]

[color="#ff0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;[/color]
[color="#4b0082"]2) Krew Pańską z Gwinta;[/color]
[color="#4b0082"]3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;[/color]
[color="#4b0082"]4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;[/color]
[color="#4b0082"]5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana[/color]
[color="#4b0082"]Germany 1939;[/color]
[color="#4b0082"]6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto[/color]
[color="#4b0082"]do Nieba...[/color]

[color="#4b0082"]ZAŚ NA DESER I DZIECIOM :[/color]

[color="#ff0000"]1) czeKULadowe Krzyże;[/color]
[color="#4b0082"]2)czeKULadowego Zbawiciela;[/color]
[color="#4b0082"]2)czeKULadową Panienkę;[/color]
[color="#4b0082"]3)i...[/color]
[color="#4b0082"]...[/color]
[color="#4b0082"]... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
[color="#4b0082"]Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#ff0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]![/color]

[color="#4b0082"]jako, że „[color="#ff0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”[/color]

[color="#4b0082"]Po takiej konsumpcji lub rozreklamowanej „majówce” wszyscy mogą mieć Św.(irnięte) wrażenie, że[color="#ff0000"] CHCE ICH ROZERWAĆ[/color]![/color]

[color="#4b0082"]W trosce o dostęp wszystkich do kanibalizmu księ[color="#ff0000"]ŻULE wymyśliły Bezglutenowe Ciało Pańskie[/color].[/color]
[color="#4b0082"]Z KULei K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC proponuje[color="#ff0000"] Bezalkoholową Krew Pańską [/color]– od X - lat na rynku spożywczym istnieją spirytualia bezalkoholowe![/color]

[color="#4b0082"]Na trzeźwo trudno to pojąć, a księ[color="#ff0000"]ŻULKOM idzie jak z płatka[/color]!...[/color]

[color="#4b0082"]Podsumowując wszelkie Niebieskie działania Reklamowe wszelkich KUL-awych i PAT-ologicznych KAT-olickich szkółek sięgające Nieba stwierdzić należy, że na Wydziałach [color="#ff0000"]TEOLOGII uprawiana jest TEOFILIA z objawami ECCKLESIOFOBII[/color], a sama TEOFILIA powinna być karalna jak każda inna ...filia!, a TEOFILIĘ księŻULKI i SIOSTRZYCZKI uprawiają nawet z dziećmi, a temu Błogosławią nawet Powołani KURIAtorzy W
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][... rozwiń
Avatar
(z)BAWICEL ŚWIATA / 21 maja 2012 o 09:06
0
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]arna SYLWETKA: [/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]Cz. 1:[/size][/font][/color]

[color="#4b0082"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [color="#ff0000"]JAK MOŻNA [/color](z)[color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo![/color]

[color="#4b0082"]Trudno spotkać Polaka, który nie zna popularnego przysłowia [color="#ff0000"]„Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał[/color]”, albo „[color="#ff0000"]Głupi Jasio[/color]”...[/color]

[color="#4b0082"]Co nam zostało z tych dni” kiedy na niebieskim stołku w Watykanie zasiadał Karol Wojtyła – Ojciec Św., Papież Jan Paweł II, czyli Najnowsza KUL-awa i PAT-ologiczna Historia:[/color]

[color="#4b0082"]Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice boga [color="#ff0000"]nikt z ###### nie stał się przesadnym Fanem boskiego zastępcy pozostając w umiarkowanej euforii, a więc nikt z [/color]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.[color="#ff0000"] nie wpadł w nałóg papiestwa[/color]![/color]
[color="#4b0082"]W takiej to scenerii [color="#ff0000"]od roku 1980 powstawała w Polsce SOLIDARNOŚĆ i oczywiście ###### [/color]z siedzibą we Wrocławiu, którego szefem był nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista z Wrocławia [color="#ff0000"]o nazwisku CHOBOT[/color] – wywalili go czarni - jeździł po Polsce i zakładał K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. – zjawił się też i w Lublinie...[/color]
[color="#4b0082"]Tak jak księŻULKI uwielbiały SOLIDARNOŚĆ,[color="#ff0000"] z taką samą mocą nienawidziły [/color]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. ! Jedną ręką wszystkim Błogosławiły, a [color="#ff0000"]drugą rozpier[/color]...niczały K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W..[/color]
[color="#4b0082"]Taka zaś postawa wskazuje na to, że księŻULKI są grupą ludzką (bo trudno mówić o społecznej) o wielu osobowościach, a po upływie ponad 30 lat i w dobie masowej komunikacji [color="#ff0000"]jest to problem dla psychiatrów [/color]– na co nie raz zwracał już uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC!, a efekty były widoczne w publikacjach Listy Wildsteina i teczek księży współpracujących z SB – pozostawiając w świętym spokoju płeć piękną kościoła – zakonnice![color="#ff0000"] Kierują się INSTYNKTEM każącym atakować wszystko inne niż Kościół - taka spuścizna po PZPR-ze! To w Św.[/color](irniętym) mniemaniu [color="#ff0000"]nazywa się POWOŁANIE[/color]...[/color]

[color="#4b0082"]SB-cka Lista Wildsteina nie jest wolna od księŻULKÓW:[/color]
[color="#ff0000"]Józef Kowalczyk (obecny Ks. Prymas Polski) widnieje na SB-ckiej Liście Wildsteina 15 x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY);[/color]
[color="#4b0082"]Józef Glemp (Ks. Prymas Polski - emeryt) – 2 x, Henryk Muszyński(Ks. Prymas Polski - emeryt) – 4x..., a 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował SB-cką teczkę Ojca Św. Papieża Jana Pawła II – Karola Wojtyły.[/color]
[color="#4b0082"]W KULejce też stoją hipotetyczni następcy "Filozofa"...[/color]

[color="#4b0082"]I pomyśleć, że już 12 – letni Jezus – jak czytają „Słowo Pańskie” nauczał Kapłanów w Świątyni! - Problem ino w tym, że filozofia [color="#ff0000"]nakazuje wpadać w zachwyt na mądrością 12 latka przemilczając Świętą Głupotę Kapłanów [/color]– na to już nie raz zwracał uwagę K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC. Święta Przypadłość Biblia obowiązuje do dziś...[/color]

[color="#4b0082"]I tak:[/color]

[color="#4b0082"]Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "[color="#ff0000"]Pamięć i tożsamość[/color]" - [color="#ff0000"]jest to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się Dziełami Lenina[/color]. [/color]
[color="#4b0082"]Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny. Co to dało w efekcie?[/color]
[color="#4b0082"]Dało to to, że[color="#ff0000"] bez księdza nic już nie funkcjonuje[/color], a wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego[color="#ff0000"] byli i są wrogami nr 1 kościoła[/color].[/color]
[color="#4b0082"]Do takich wrogów zaliczał się K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego półŚWIATkA NAUKOWEGO – wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..[/color]
[color="#4b0082"][color="#ff0000"]Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny [/color]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.[color="#ff0000"] oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci[/color] -w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza,[color="#ff0000"] ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy[/color].[/color]
[color="#4b0082"]Od samego też początku K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. określany był jako "[color="#ff0000"]WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA[/color]", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś vatykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) "[color="#ff0000"]JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC[/color]"[/color]

[color="#4b0082"]Jeśli jeszcze ktoś łudzi się, że na KUL-awej uczelni jest "wysoki poziom" – to K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC wyprowadza wszystkich z (o)błędu wia(g)ry świętej... pocieszając wszystkich, że nawet JP 2 nie umarł mając wrzód na du---pie - czego też sam się obawiał z całą resztą duchowie
[color="#000080"][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]WALCZYĆ O KOŚCIÓŁ AŻ DO PRZELANIA KRWI, BO TYLKO KREW NAWRACA[/size][/font][/color][color="#000080"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]” (jp2) czyli spekta[/size][/font][/color][color="#ff0000"][font="Times New Roman, serif"][size="3"]KUL[/size][/font][/color][... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2012 o 23:31
0
[size=4]Widzę że wszystkie paligłupki się uaktywniły i piszą bardzo pochlebne komentarze. Nie musicie się wysilać dzisiaj nie ma pełni księżyca i spokojnie możecie spać.[/size]
Avatar
wsiowy gupek / 20 maja 2012 o 22:43
0
Ot wielka mi uroczystość i powód do organizowania pielgrzymek z całej diecezji. Mam nadzieję,że frekfencja będzie znacznie niższa od spodziewnej albowiem nie wszyscy zgłupieli.
Avatar
bambuczko / 20 maja 2012 o 22:43
0
i co z tego ze bedzie. Nie lubie Dziwisza odkad zgodzil sie pochowac Kaczynskiego na Wawelu. Bo czym sobie Lesiu na taki pochowek zasluzyl...
Avatar
dzidzia / 20 maja 2012 o 22:17
0
czy ja czytam jakąś gazetkę kościelną czy też normalną gazetę świecką?
Avatar
JaCkyL / 20 maja 2012 o 22:13
0
Czarna mafia... Banda złodzieji i zboczeńców.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 6 5

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 1

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 7

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.