Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 kwietnia 2008 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Chodla zamienili cmentarz w śmietnisko

0 28 A A

Sterty gruzu, stare znicze i wieńce a do tego resztki rozebranych pomników - taki widok straszy w nowej części cmentarza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
parafialnego w Chodlu. - To ludzie zrobili ten bałagan, a teraz my musimy sprzątać - ubolewają proboszcz i wójt.

- Byłam ostatnio na grobie cioci i jak zobaczyłam ten bałagan to aż się złapałam za głowę. Wszędzie ogromne sterty śmieci. Makabra - narzeka pani Katarzyna. - Ktoś powinien się tym zająć. Tak nie powinien wyglądać cmentarz, przecież to jest miejsce spoczynku zmarłych.

- Nowa część cmentarza parafialnego wygląda fatalnie, a najgorszy jest widok tych zwalonych krzyży. Nie wiem, jak ksiądz proboszcz może na to patrzeć. Powinien z tym zrobić porządek, to w końcu cmentarz parafialny i wiadomo, kto nim zarządza. Zachęcam też wydział ochrony środowiska powiatu opolskiego, aby tam zajrzał. Widok mrożący krew w żyłach - dodaje inny mieszkaniec.

Pani Danuta z Chodla jest innego zdania. - Proboszcz nie jest winien, że ludzie po sobie nie sprzątają - uważa.

Gmina wie o wysypisku śmieci na cmentarzu i zastanawia się, jak poradzić sobie z tym problemem. - To głównie stare nagrobki, które nasi ludzie porozbierali i nie wywieźli gruzu. Wymienili na nowe, a resztki zostały. Z czasem zrobiło się tego coraz więcej - mówi Jan Majewski, wójt Chodla. Jego zdaniem, każdy powinien po sobie posprzątać, a nie czekać aż zrobi to ksiądz.

- Sami nabrudzili a teraz narzekają na gminę czy parafię. Ksiądz wiele razy zwracał im uwagę i zakazywał podobnych zachowań. Ale przecież nie postawi straży przy każdym grobie - podkreśla wójt. Zapewnia jednak, że śmieci usunie. - Porządek musi być. W zimie się nie dało tego zrobić, bo samochód się zapadał w miękką mokrą ziemię i nie mogliśmy wjechać na cmentarz.

- Też mi się to nie podoba! Ciągle walczę o porządek. Tyle razy prosiłem parafian, żeby mówili pracownikom firm, które im stawiały pomniki, żeby wynajęli furmankę i wywieźli po sobie odpady. Ale jest już plan, do czerwca wywieziemy wszystko. Do lata będzie porządek - obiecuje Ryszard Sowa, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej i Narodzin NMP. Nie traci nadziei, że na dłużej...

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Idiota / 21 lipca 2016 o 13:13
0
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok.  WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być ... rozwiń
Avatar
jadwiga / 5 maja 2013 o 18:12
0
Mam nadzieję, że proboszcz parafi to łaskawie wszystko sobie przeczyta. Wołając na ludzi po 700 zł od pogrzebu ma za co załatwić sprawę ze śmieciami. Jeśli zaś ta droga mu nie odpowiada - chodząc po kolędzie zbiera powyżej 100 tys zł więc też może te środki częściowo wykorzystać. Marzy mu się natomiast cmentarz komunalny...ok...w Łodzi moja rodzina za pochówek płaciła 50 zł!
Nie 500, nie 700 - szanowny proboszczu, ale 50 zł. Też będziemy Ci tyle płacić i na siebie-jako parafia weźmiemy kwestię śmieci.
Avatar
wkurzony / 10 czerwca 2008 o 13:18
0
obserwator napisał:
Jak to prawda w oczy kole.
1. cmentarz jest parafialny - więc proboszcz powinien postawić kosze na śmieci i tylko tyle! ( i wywozic śmieci jak są pełne pojemniki i nie dola su jak do tej pory)
2. kościelny jest też grabarzem tak? Jest!
3. Mieszka probosz w jednych " apartamentach z gosposią" ? mieszka - więc ???
4. Probosz na łamach gazety użala sią na swoich parafian że mu cmentarz zaśmiecaja , a może uderzył by sie w piersi i powiedział " moja wina , nie dopilnowałem , na koszach i wyworzeniu śmieci oszczędzałem"
a co do życzenia ze osoby krytykujące proboszcza do " piekła" mają trafić - to droga "parafianko" nie ty i nie proboszcz decydować będzie kto do piekła a kto do nieba ma iść - całe szczęście.
5. Proboszcz to też człowiek, zwykły śmiertelnik i błędy popełnia i "Grzeszy".... tak jak i my
6. Z tym pomaganiem ludziom , to lepiej nic nie mówić bo darmo tego nie robi - to może być oddzielny temat dyskusji i też pewnie bedzie bujna.

Panie/Pani OBSERWATOR. Piszesz prawdę i całą prawdę. Proboszcz jest "dobry" jak mu czegoś trzeba, wtedy to by w d... wlazł. Ale na krótko. Później szybki zapomni i ... do następnej potrzeby. Przekonałem się na własnej skórze, jak to się mówi. I od tego czasu jest dla mnie nikim, urzędnikiem w sukience, który nawet nie wierzy w to co głosi, taki zwykły karierowicz w sukience. Pozdro.

Panie/Pani OBSERWATOR. Piszesz prawdę i całą prawdę. Proboszcz jest "dobry" jak mu czegoś trzeba, wtedy to by w d... wlazł. Ale na krótko. Później szybki zapomni i ... do następnej potrzeby. Przekonałem się na własnej skórze, jak to się mówi. I od tego czasu jest dla mnie nikim, urzędnikiem w sukience, który nawet nie wierzy w to co głosi, taki zwykły karierowicz w sukience. Pozdro. rozwiń
Avatar
wkurzony / 10 czerwca 2008 o 12:55
0
parafianka :) napisał:
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok. WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!

Oj parafianko, parafianko. Wg ciebie nie należy o księżach wcale dyskutować bez względu jacy są i co robią? Nic bardziej bzdurnego. Czasy, kiedy nie wolno było się odzywać na tematy partii i kleru dawno minęły i na pewno nie wrócą. A faktu, że na cmentarzu parafialnym od lat jest bajzel jakiego trudno sobie wyobrazić, nic nie zmieni, czy tobie i innym nawiedzonym beretom sie to podoba czy nie. To zwykły dusigrosz a ten z urzędu patrzy na to i nie robi nic bo się boi choć jak pracował w IV departamencie do zwalczania kleru to się pajac nie bał. Pozdrowionka.

Oj parafianko, parafianko. Wg ciebie nie należy o księżach wcale dyskutować bez względu jacy są i co robią? Nic bardziej bzdurnego. Czasy, kiedy nie wolno było się odzywać na tematy partii i kleru dawno minęły i na pewno nie wrócą. A faktu, że na cmentarzu parafialnym od lat jest bajzel jakiego trudno sobie wyobrazić, nic nie zmieni, czy tobie i innym nawiedzonym beretom sie to podoba czy nie. To zwykły dusigrosz a ten z urzędu patrzy na to i nie robi nic bo się boi choć jak pracował w IV departamencie do zwalczania kleru... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2008 o 22:24
0
gość napisał:
już nie płacz nad proboszczem cwaniakiem....on świetnie daje sobie radę ze wszystkim i wszystkimi, więc niech coś odsypie z kasy kościelnej na te porządki i sprawa załatwiona. Ale skoro tak piszesz, w ramach obrony proboszcza..............hmmmmmmmmm, to pomóż sama ))))))




żal mi Ciebie...widać , zę Cię ludzie nie szanują;]
Avatar
gość / 10 maja 2008 o 12:35
0
już nie płacz nad proboszczem cwaniakiem....on świetnie daje sobie radę ze wszystkim i wszystkimi, więc niech coś odsypie z kasy kościelnej na te porządki i sprawa załatwiona. Ale skoro tak piszesz, w ramach obrony proboszcza..............hmmmmmmmmm, to pomóż sama ))))))
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 15:33
0
Prawdą jest , że to nie probosz , nie parafianie zaśmiecili cmentarz.
Zrobili to ludzie z daleka , z innych parafii.
My [parafianie] , Ci którzy chodzą do kościoła [niestety nie kazdy] wiemy że nie rzuca się śmieci na środku cmentarza dlatego że ksiądz często mówi o tym na ogłoszeniach.Znicze wianki itp. zabieramy ze sobą do domu a tam wyrzucamy , bądź palimy. Wyrzucanie "śmieci" na cmentarzu polega na tym ,iż jeden powie aa co tam nic sie nie stanie jak rzuce i tak wkółko aż śmieci jest coraz więcej.Jeżeli już jeździcie państwo autobusami to nic się nie stanie jak przejdziecie się na koniec cmentarza <probosz zapewne usónie śmieci jeżeli będą one wyrzucane na odpowiednie miejsca> , a co do tych "staruszek" , które nie mają siły przejść się troszkę bo je nogi bolą [ jak wsiadacie do autobusów to sie pchacie i wtedy macie siłę bić laskami?> . Fakt , że nieraz przydałby się malutki śmietniczek przy bramie , np. dla inwalidów , czy osób , które NAPRAWDĘ nie mogą chodzić.
Tylko szkoda mi proboszcza , za to jak go tu oczerniacie , bo sądzicie , że o jego wina.Skoro jesteście tacy mądrzy żeby napisać kilka głupot to pójdźcie do ks.Sowy i zaproponujcie mu jakiś plan , co zrobić z tymi stertami śmieci , dlatego że sam probosz nie da rady zapanować nad tak wielką parafią...
Prawdą jest , że to nie probosz , nie parafianie zaśmiecili cmentarz.
Zrobili to ludzie z daleka , z innych parafii.
My [parafianie] , Ci którzy chodzą do kościoła [niestety nie kazdy] wiemy że nie rzuca się śmieci na środku cmentarza dlatego że ksiądz często mówi o tym na ogłoszeniach.Znicze wianki itp. zabieramy ze sobą do domu a tam wyrzucamy , bądź palimy. Wyrzucanie "śmieci" na cmentarzu polega na tym ,iż jeden powie aa co tam nic sie nie stanie jak rzuce i tak wkółko aż śmieci jest coraz więcej.J... rozwiń
Avatar
~tom~ / 1 maja 2008 o 17:18
0
bella napisał:
CHAM I PROSTAK Z CIEBIE OBSERWATORZE!!! parafianka ma rację, popieram ją i mam nadzieję, że trafisz tam gdzie powinieneś!!!!



A co ty chcesz od " obserwatora" ? chłop prawdę pisze, mieszkam tam i popieram, wszystko się zgadza. Z tym pomaganiem też . Pomógł nie jednemu wyjść z pierdla znajomości ma niezłe ( w karty szychy grają ) to i załatwić coś można. np jak chodelski kombinator ma problem to gdzie idzie do proboszcza, Pewien pan ( nie powiem kto, łatwo sie domyślić) złapany został przez cała brygadę policji, zadyma - cala wielka akcja, przemyt na dużą skalę. Gościa zamknęli a żonka prosto do proboszcza i jak miał nie pomóc pomógł. tak jak synowi pani P> który zabił matkę pięciorga dzieci na środku chodnika wjechał po pijaku ile siedział ?- tyle co nic bo proboszcz litościwy i "pomaga". Co do chamstwa- to proboszcz też bije wszelkie rekordy, to i parafianie się uczą.... proste. Ale co by nie powiedzieć, to jest łebski facet i gospodarz zaradny, ludzi jak nikt zmobilizuje i zrobią. A wady każdy ma i trzeba się z tym pogodzić, nasz proboszcz też " świety" nie jest.



A co ty chcesz od " obserwatora" ? chłop prawdę pisze, mieszkam tam i popieram, wszystko się zgadza. Z tym pomaganiem też . Pomógł nie jednemu wyjść z pierdla znajomości ma niezłe ( w karty szychy grają ) to i załatwić coś można. np jak chodelski kombinator ma problem to gdzie idzie do proboszcza, Pewien pan ( nie powiem kto, łatwo sie domyślić) złapany został przez cała brygadę policji, zadyma - cala wielka akcja, przemyt na dużą skalę. Gościa zamknęli a żonka prosto do proboszcza i jak miał nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2008 o 16:48
0
czytam i włos na głowie się jeży ,prawda jest taka,że kontenery są,ale na końcu cmentarza i ludziom nie chce się przejść i tam wyrzucić ,mam tam groby bliskich i obok nich ludzie chcieli zrobić śmietnik ale nie pozwoliłam na to gdyby wszyscy tak robili byloby czysto.jestem często na cmentarzu i wiem ,że śmieci są wywożone,ale na starsze panie nie ma mocnych rzucają byle bliżej,byłam tego świadkiem jak elegancka pani z dużego miasta wyrzucała śmieci na środku cmentarza,a na moją uwagę, że tu się nie śmieci odpowiedziała bardzo nieelegancko,także sprzątanie zacznijcie od siebie.
czytam i włos na głowie się jeży ,prawda jest taka,że kontenery są,ale na końcu cmentarza i ludziom nie chce się przejść i tam wyrzucić ,mam tam groby bliskich i obok nich ludzie chcieli zrobić śmietnik ale nie pozwoliłam na to gdyby wszyscy tak robili byloby czysto.jestem często na cmentarzu i wiem ,że śmieci są wywożone,ale na starsze panie nie ma mocnych rzucają byle bliżej,byłam tego świadkiem jak elegancka pani z dużego miasta wyrzucała śmieci na środku cmentarza,a na moją uwagę, że tu się nie śmieci odpowiedziała bardzo nieelegancko,ta... rozwiń
Avatar
bella / 30 kwietnia 2008 o 16:04
0
CHAM I PROSTAK Z CIEBIE OBSERWATORZE!!! parafianka ma rację, popieram ją i mam nadzieję, że trafisz tam gdzie powinieneś!!!!
Avatar
Idiota / 21 lipca 2016 o 13:13
0
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok.  WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być ... rozwiń
Avatar
jadwiga / 5 maja 2013 o 18:12
0
Mam nadzieję, że proboszcz parafi to łaskawie wszystko sobie przeczyta. Wołając na ludzi po 700 zł od pogrzebu ma za co załatwić sprawę ze śmieciami. Jeśli zaś ta droga mu nie odpowiada - chodząc po kolędzie zbiera powyżej 100 tys zł więc też może te środki częściowo wykorzystać. Marzy mu się natomiast cmentarz komunalny...ok...w Łodzi moja rodzina za pochówek płaciła 50 zł!
Nie 500, nie 700 - szanowny proboszczu, ale 50 zł. Też będziemy Ci tyle płacić i na siebie-jako parafia weźmiemy kwestię śmieci.
Avatar
wkurzony / 10 czerwca 2008 o 13:18
0
obserwator napisał:
Jak to prawda w oczy kole.
1. cmentarz jest parafialny - więc proboszcz powinien postawić kosze na śmieci i tylko tyle! ( i wywozic śmieci jak są pełne pojemniki i nie dola su jak do tej pory)
2. kościelny jest też grabarzem tak? Jest!
3. Mieszka probosz w jednych " apartamentach z gosposią" ? mieszka - więc ???
4. Probosz na łamach gazety użala sią na swoich parafian że mu cmentarz zaśmiecaja , a może uderzył by sie w piersi i powiedział " moja wina , nie dopilnowałem , na koszach i wyworzeniu śmieci oszczędzałem"
a co do życzenia ze osoby krytykujące proboszcza do " piekła" mają trafić - to droga "parafianko" nie ty i nie proboszcz decydować będzie kto do piekła a kto do nieba ma iść - całe szczęście.
5. Proboszcz to też człowiek, zwykły śmiertelnik i błędy popełnia i "Grzeszy".... tak jak i my
6. Z tym pomaganiem ludziom , to lepiej nic nie mówić bo darmo tego nie robi - to może być oddzielny temat dyskusji i też pewnie bedzie bujna.

Panie/Pani OBSERWATOR. Piszesz prawdę i całą prawdę. Proboszcz jest "dobry" jak mu czegoś trzeba, wtedy to by w d... wlazł. Ale na krótko. Później szybki zapomni i ... do następnej potrzeby. Przekonałem się na własnej skórze, jak to się mówi. I od tego czasu jest dla mnie nikim, urzędnikiem w sukience, który nawet nie wierzy w to co głosi, taki zwykły karierowicz w sukience. Pozdro.

Panie/Pani OBSERWATOR. Piszesz prawdę i całą prawdę. Proboszcz jest "dobry" jak mu czegoś trzeba, wtedy to by w d... wlazł. Ale na krótko. Później szybki zapomni i ... do następnej potrzeby. Przekonałem się na własnej skórze, jak to się mówi. I od tego czasu jest dla mnie nikim, urzędnikiem w sukience, który nawet nie wierzy w to co głosi, taki zwykły karierowicz w sukience. Pozdro. rozwiń
Avatar
wkurzony / 10 czerwca 2008 o 12:55
0
parafianka :) napisał:
straszna ta twoja wypowiedź droga "majo" ludzie potrafią być bardzo podli. Ja niestety nie podzielam twojego marnego, pełnego bzdur zdania na temat naszego proboszcza. Otóż uważam, że jak żaden dotąd zrobił bardzo wiele dla parafii a zwłaszcza dla parafian (tylko o tym już nikt nie powie-że zawsze pomoże, jak ma się problem) dlaczego wogóle tak piszecie ludzie, opamiętajcie się. Przecież każdy kościół ma swojego proboszcza, uważacie że wszyscy poza naszym są idealni, ludzie czasami popełniają błędy.A tak nawiasem to chyba miał być artykuł o cmentarzu a nie o proboszczu. Śmieszni jesteście ludzie, naprawę, ile razy widzi się jak jeden z drugim leci do proboszcza pomagać, a później piszą takie rzeczy. Ludzie gdybyście sami nie robili takiego bajzlu wszystko byłoby ok. WIERZę W TO, żE TEN KTO ROZPOCZął Tą OKROPNą DYSKUSJę BęDZIE SIę SMAżYł W PIEKLE!!!!! JESTEśMY Z TOBą DROGI NAM KSIężę PROBOSZCZU!!!

Oj parafianko, parafianko. Wg ciebie nie należy o księżach wcale dyskutować bez względu jacy są i co robią? Nic bardziej bzdurnego. Czasy, kiedy nie wolno było się odzywać na tematy partii i kleru dawno minęły i na pewno nie wrócą. A faktu, że na cmentarzu parafialnym od lat jest bajzel jakiego trudno sobie wyobrazić, nic nie zmieni, czy tobie i innym nawiedzonym beretom sie to podoba czy nie. To zwykły dusigrosz a ten z urzędu patrzy na to i nie robi nic bo się boi choć jak pracował w IV departamencie do zwalczania kleru to się pajac nie bał. Pozdrowionka.

Oj parafianko, parafianko. Wg ciebie nie należy o księżach wcale dyskutować bez względu jacy są i co robią? Nic bardziej bzdurnego. Czasy, kiedy nie wolno było się odzywać na tematy partii i kleru dawno minęły i na pewno nie wrócą. A faktu, że na cmentarzu parafialnym od lat jest bajzel jakiego trudno sobie wyobrazić, nic nie zmieni, czy tobie i innym nawiedzonym beretom sie to podoba czy nie. To zwykły dusigrosz a ten z urzędu patrzy na to i nie robi nic bo się boi choć jak pracował w IV departamencie do zwalczania kleru... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2008 o 22:24
0
gość napisał:
już nie płacz nad proboszczem cwaniakiem....on świetnie daje sobie radę ze wszystkim i wszystkimi, więc niech coś odsypie z kasy kościelnej na te porządki i sprawa załatwiona. Ale skoro tak piszesz, w ramach obrony proboszcza..............hmmmmmmmmm, to pomóż sama ))))))




żal mi Ciebie...widać , zę Cię ludzie nie szanują;]
Avatar
gość / 10 maja 2008 o 12:35
0
już nie płacz nad proboszczem cwaniakiem....on świetnie daje sobie radę ze wszystkim i wszystkimi, więc niech coś odsypie z kasy kościelnej na te porządki i sprawa załatwiona. Ale skoro tak piszesz, w ramach obrony proboszcza..............hmmmmmmmmm, to pomóż sama ))))))
Avatar
Gość / 8 maja 2008 o 15:33
0
Prawdą jest , że to nie probosz , nie parafianie zaśmiecili cmentarz.
Zrobili to ludzie z daleka , z innych parafii.
My [parafianie] , Ci którzy chodzą do kościoła [niestety nie kazdy] wiemy że nie rzuca się śmieci na środku cmentarza dlatego że ksiądz często mówi o tym na ogłoszeniach.Znicze wianki itp. zabieramy ze sobą do domu a tam wyrzucamy , bądź palimy. Wyrzucanie "śmieci" na cmentarzu polega na tym ,iż jeden powie aa co tam nic sie nie stanie jak rzuce i tak wkółko aż śmieci jest coraz więcej.Jeżeli już jeździcie państwo autobusami to nic się nie stanie jak przejdziecie się na koniec cmentarza <probosz zapewne usónie śmieci jeżeli będą one wyrzucane na odpowiednie miejsca> , a co do tych "staruszek" , które nie mają siły przejść się troszkę bo je nogi bolą [ jak wsiadacie do autobusów to sie pchacie i wtedy macie siłę bić laskami?> . Fakt , że nieraz przydałby się malutki śmietniczek przy bramie , np. dla inwalidów , czy osób , które NAPRAWDĘ nie mogą chodzić.
Tylko szkoda mi proboszcza , za to jak go tu oczerniacie , bo sądzicie , że o jego wina.Skoro jesteście tacy mądrzy żeby napisać kilka głupot to pójdźcie do ks.Sowy i zaproponujcie mu jakiś plan , co zrobić z tymi stertami śmieci , dlatego że sam probosz nie da rady zapanować nad tak wielką parafią...
Prawdą jest , że to nie probosz , nie parafianie zaśmiecili cmentarz.
Zrobili to ludzie z daleka , z innych parafii.
My [parafianie] , Ci którzy chodzą do kościoła [niestety nie kazdy] wiemy że nie rzuca się śmieci na środku cmentarza dlatego że ksiądz często mówi o tym na ogłoszeniach.Znicze wianki itp. zabieramy ze sobą do domu a tam wyrzucamy , bądź palimy. Wyrzucanie "śmieci" na cmentarzu polega na tym ,iż jeden powie aa co tam nic sie nie stanie jak rzuce i tak wkółko aż śmieci jest coraz więcej.J... rozwiń
Avatar
~tom~ / 1 maja 2008 o 17:18
0
bella napisał:
CHAM I PROSTAK Z CIEBIE OBSERWATORZE!!! parafianka ma rację, popieram ją i mam nadzieję, że trafisz tam gdzie powinieneś!!!!



A co ty chcesz od " obserwatora" ? chłop prawdę pisze, mieszkam tam i popieram, wszystko się zgadza. Z tym pomaganiem też . Pomógł nie jednemu wyjść z pierdla znajomości ma niezłe ( w karty szychy grają ) to i załatwić coś można. np jak chodelski kombinator ma problem to gdzie idzie do proboszcza, Pewien pan ( nie powiem kto, łatwo sie domyślić) złapany został przez cała brygadę policji, zadyma - cala wielka akcja, przemyt na dużą skalę. Gościa zamknęli a żonka prosto do proboszcza i jak miał nie pomóc pomógł. tak jak synowi pani P> który zabił matkę pięciorga dzieci na środku chodnika wjechał po pijaku ile siedział ?- tyle co nic bo proboszcz litościwy i "pomaga". Co do chamstwa- to proboszcz też bije wszelkie rekordy, to i parafianie się uczą.... proste. Ale co by nie powiedzieć, to jest łebski facet i gospodarz zaradny, ludzi jak nikt zmobilizuje i zrobią. A wady każdy ma i trzeba się z tym pogodzić, nasz proboszcz też " świety" nie jest.



A co ty chcesz od " obserwatora" ? chłop prawdę pisze, mieszkam tam i popieram, wszystko się zgadza. Z tym pomaganiem też . Pomógł nie jednemu wyjść z pierdla znajomości ma niezłe ( w karty szychy grają ) to i załatwić coś można. np jak chodelski kombinator ma problem to gdzie idzie do proboszcza, Pewien pan ( nie powiem kto, łatwo sie domyślić) złapany został przez cała brygadę policji, zadyma - cala wielka akcja, przemyt na dużą skalę. Gościa zamknęli a żonka prosto do proboszcza i jak miał nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2008 o 16:48
0
czytam i włos na głowie się jeży ,prawda jest taka,że kontenery są,ale na końcu cmentarza i ludziom nie chce się przejść i tam wyrzucić ,mam tam groby bliskich i obok nich ludzie chcieli zrobić śmietnik ale nie pozwoliłam na to gdyby wszyscy tak robili byloby czysto.jestem często na cmentarzu i wiem ,że śmieci są wywożone,ale na starsze panie nie ma mocnych rzucają byle bliżej,byłam tego świadkiem jak elegancka pani z dużego miasta wyrzucała śmieci na środku cmentarza,a na moją uwagę, że tu się nie śmieci odpowiedziała bardzo nieelegancko,także sprzątanie zacznijcie od siebie.
czytam i włos na głowie się jeży ,prawda jest taka,że kontenery są,ale na końcu cmentarza i ludziom nie chce się przejść i tam wyrzucić ,mam tam groby bliskich i obok nich ludzie chcieli zrobić śmietnik ale nie pozwoliłam na to gdyby wszyscy tak robili byloby czysto.jestem często na cmentarzu i wiem ,że śmieci są wywożone,ale na starsze panie nie ma mocnych rzucają byle bliżej,byłam tego świadkiem jak elegancka pani z dużego miasta wyrzucała śmieci na środku cmentarza,a na moją uwagę, że tu się nie śmieci odpowiedziała bardzo nieelegancko,ta... rozwiń
Avatar
bella / 30 kwietnia 2008 o 16:04
0
CHAM I PROSTAK Z CIEBIE OBSERWATORZE!!! parafianka ma rację, popieram ją i mam nadzieję, że trafisz tam gdzie powinieneś!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym
22 września 2018, 14:00

Wernisaż wystawy "Codzienność" w Kazimierzu Dolnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 września o godz. 14 w Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wernisaż wystawy prac Tomasza Owczarskiego Codzienność.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem?

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Czy ta misja może się zakończyć powodzeniem? 2 1

Pierwsze spotkania finałowe na trzech poziomach rozgrywkowych w Polsce dały odpowiedzi na kilka pytań, ale pozostawiły też tyle samo niedopowiedzeń. Mało komfortowa wydaje się być sytuacja, w której znaleźli się żużlowcy Speed Car Motoru Lublin

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki
PILNE

Śmiercionośna bakteria w Lublinie. Jest odporna na antybiotyki 36 8

Odporną na antybiotyki Klebsiellę pneumoniae, nazywaną superbakterią New Delhi wykryto u pacjenta oddziału nefrologicznego SPSK4 w Lublinie.

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200"
galeria

Yuri Drabent na ETI 2018: "Następne 20 lat będzie jak ostatnie 200" 3 1

– Jeszcze rok temu mógłbym powiedzieć, że jesteśmy tutaj w mniejszości. Dziś już nie. Dziś większość ludzi na świecie jest podłączonych do internetu. A w ramach jednego z projektów w ciągu 18 miesięcy zostanie do niego podłączone kolejny miliard – mówił Yuri Drabent, którego „sesja motywacyjna” poświęcona przykładom postępu technologicznego, które zmieniają świat, otwierała drugi dzień II Europejskiego Kongresu Innowacji w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok

Autobusy przypominają o odzyskaniu niepodległości. Ale pojeżdżą tylko rok 3 2

Z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości dwa miejskie autobusy zyskały okolicznościowe graffiti. Ale sam prezes MZK przyznaje że autobusy pojeżdżą co najwyżej rok na bialskich ulicach.

WKPR Wesoła Warszawa – MKS AZS UMCS 30:20. Falstart lublinianek

WKPR Wesoła Warszawa – MKS AZS UMCS 30:20. Falstart lublinianek 0 0

Niespodziewana porażka AZS UMCS Lublin. Podopieczne Patryka Maliszewskiego przegrały na wyjeździe z WKPR Wesoła Warszawa

Samochody miały jeździć bocznymi uliczkami. Mieszkańcy zaprotestowali. Objazdów nie ma

Samochody miały jeździć bocznymi uliczkami. Mieszkańcy zaprotestowali. Objazdów nie ma 0 11

Przez protest mieszkańców dzielnicy Za Cukrownią wstrzymano wprowadzenie objazdów przy skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną. Cały ruch miał tu trafić na boczne uliczki: Włościańską, Dzierżawną, Betonową i Ciepłą. Ich mieszkańcom bardzo się to nie spodobało