Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

29 kwietnia 2013 r.
19:25
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy nie chcą elektrowni wiatrowej. Wójt: "Bez wiatraków podniesiemy podatki"

0 99 A A
Według badań Akademii Medycznej we Wrocławiu, turbiny wiatrowe nie mają negatywnego wpływu na zdrowi
Według badań Akademii Medycznej we Wrocławiu, turbiny wiatrowe nie mają negatywnego wpływu na zdrowi

Mieszkańcy gminy Markuszów protestują przeciwko elektrowni wiatrowej. – Jak wójt nie ustąpi, to wyjedzie z urzędu na taczce – grozi Grzegorz Stępniak, jeden z mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o jedenaście turbin wiatrowych, które miałyby stanąć wzdłuż trasy S17. Siedem z nich inwestorzy, m.in. firma Windprojekt z Inowrocławia, chcą ulokować na terenie Markuszowa, Łan i Kalenia, a pozostałe cztery – w Zabłociu.

Gmina zaciera ręce. – Moglibyśmy liczyć na około 800 tys. zł rocznie z tytułu podatków – mówi Andrzej Rozwałka, wójt Markuszowa. – Nie liczę tu zysków z umów cywilnych, jakie z inwestorem zawrą rolnicy, dzierżawiąc mu grunt pod budowę.

Część mieszkańców gminy nie podziela entuzjazmu władz. – Niektóre wiatraki będą 500 metrów od naszych zabudowań – denerwuje się Maria Pecio, sołtys Olempina. – Boimy się o nasze zdrowie. Tylko w naszej wsi pod petycją przeciwko wiatrakom podpisało się 70 osób, czyli większość mieszkańców.

Zdaniem wójta obawy są bezzasadne. – Wiatraki to przecież ekologia. Nikomu nie szkodzą. Pieniądze, które wpłyną do naszego budżetu, będzie można przeznaczyć na inwestycje. W przeciwnym razie będziemy musieli podnieść podatki – podkreśla Rozwałka.

Mieszkańców to nie przekonuje. – Wójt potrzebował łatwych pieniędzy, no i je znalazł – komentuje Grzegorz Stępniak z Kalenia. – A co z tymi, którzy są przeciwko? Kto jest dla kogo: rolnicy dla gminy, czy odwrotnie?

Stępniak zapowiada, że jeśli władze nadal nie będą słuchać mieszkańców, to ci podejmą stanowcze kroki. – Planujemy wywiezienie wójta z urzędu na taczce lub na rozrzutniku obornika, niech sam wybiera. Nie mamy innego wyjścia – tłumaczy.

– Niech wywożą. To wściekła kampania. Nic nie robimy po cichu. Wszystko odbywa się przejrzyście i zgodnie z prawem – podkreśla Rozwałka.

Żeby inwestycja w Markuszowie została zrealizowana, rada gminy musi się zgodzić na zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Głosowanie – pod koniec maja. Jeśli radni opowiedzą się za zmianami, to inwestor będzie mógł ruszyć z budową, bo zgoda mieszkańców nie jest mu do niczego potrzebna.

Turbiny pod Bychawą

W naszym województwie nie działa jeszcze żadna farma wiatrowa. Inwestor, firmy Eco Wind, który ma stawiać wiatraki w okolicach Marysina, Gałęzowa oraz Starej Wsi organizował dla mieszkańców wyjazdy do farm działających w Polsce od kilku lat. Każdy mógł się przekonać, że nowoczesne turbiny są bardzo ciche. Pod Bychawą ma pracować maks. 20 wiatraków o łącznej mocy 48 MW. Taka moc – według inwestora – jest w stanie zaspokoić roczne zapotrzebowanie na energię do 69 tys. gospodarstw domowych.

Komentarze 99

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2015 o 18:35
0
Te wysokie wpływy do budżetu gminy których spodziewa się wójt Markuszowa Andrzej R. to chyba z tytułu podatków jakie będą płacić mieszkańcy gminy. Założę się że pan wójt Markuszowa nie informował mieszkańców że to oni będą płacić podatki od tych dróg które powstaną na ich działkach....i bynajmniej nie będą to śmiesznie niskie podatki gruntowe. Poza tym jeśli przez działkę biegną kable światłowodowe i elektryczne zasilające wiatraki to właściciel takiej działki w przyszłości nie ma prawa nic na niej budować.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:35
0
Nie podzielam entuzjazmu wójta Markuszowa. 800 tys. to za mało aby zrekompensować mieszkańcom straty jakie poniosą z tytułu spadku wartości działek jesli w gminie staną wiatraki. Odnoszę wrażenie że wójt Markuszowa przytulił jakąś grupszą kopertę.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:24
0
Należy zaproponować zwolennikom tej pseudoekologicznej inwestycji podpisanie umowy dzięki której tylko oni będą płacić podatek na dofinansowywanie produkcji energii przez elektrownie wiatrowe. Jestem pewien że wtedy szybko zmienią zdanie. WTEDY NIEMCY POZOSTANA JEDYNYMI ZWOLENNIKAMI STAWIANIA WIATRAKÓW W POLSCE.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:17
0
To co się dzieje w Drugiej Irlandii trudno nazwac postępem. Nie wolno dofinansowywać rodzimego przemysłu, kryzys wymusza oszczędności......a tu pakuje się grube miliardy w nierentowne elektrownie wiatrowe. Mało tego.....jeszcze grupsze miliardy rząd będzie pakował w te nierentowne wiatraki i dofinansowywał produkcję tym zagranicznym koncernom.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:09
0
"in.....cja", co masz na myśli pisząc postep? Bo chyba nie ten złom który obecnie zwożą z niemiec ponieważ europa zach. chce się pozbywć tego balastu jeszcze przed zaostrzeniem przepisów o ochronie środowiska. CHCECIE SOBIE BUDOWAĆ "POSTĘPOWE" FARMY WIATROWE? Róbcie to zgodnie z przepisami UE...tzn nie stawiajcie tego g..na ludziom tóż pod nosem.
Avatar
in.....cja stuka do bram / 1 sierpnia 2015 o 09:36
0

w lubelskim wszystko przeszkadza ,a inne regiony sie rozwijają, ten skansen rozumowania i postępu w ogonie nowoczesnej EUROPY.Za dużo" kul "Kurczę tych mądrości.

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:37
0
Aby wiatraki które w ciągu najbliższych 5-ciu lat staną na Lubelszczyźnie mogły prodókować prąd to najpierw trzeba wybudować kilka elektrowni konwencjonalnych które bęą wytwarzać energię na potrzeby tych wiatraków. Fakt że farmy wiatrowe często więcej energii zużywają niż produkują - dlatego często na zachodzie są wykorzystywane do "zużywania" nadwyżek z elektrowni atomowych - też gdzieś autorowi umkną. W artykule brakuje tez wyliczenia ile rocznie miliardów będą musieli poświęcić podatnicy na dofinansowanie produkcji "eko"energii - nie wspominając już o finansowaniu budowy. Nie wiem czy to niekompetencja czy też pomijanie pewnych faktów to celowe działanie tej lewicowej gazety.
Aby wiatraki które w ciągu najbliższych 5-ciu lat staną na Lubelszczyźnie mogły prodókować prąd to najpierw trzeba wybudować kilka elektrowni konwencjonalnych które bęą wytwarzać energię na potrzeby tych wiatraków. Fakt że farmy wiatrowe często więcej energii zużywają niż produkują - dlatego często na zachodzie są wykorzystywane do "zużywania" nadwyżek z elektrowni atomowych - też gdzieś autorowi umkną. W artykule brakuje tez wyliczenia ile rocznie miliardów będą musieli poświęcić podatnicy na dofinansowanie produkcji "eko&quo... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:19
0
Po tym jak w niemczech po kilku/ kilkunastu latach funkcjonowania farm wiatrowych zaczęła gwałtownie rosnąc liczba skarg mieszkańców i pozwów do sądów o odszkodowania zachodnio-europejskie koncerny energetyczne postanowiły przenieść swoje zabytkowe turbiny wiatrowe do polski. To co buduje się na lubelszczyźnie to nie żadne nowoczesne turbiny, to złom z zachodu. Poza tym to nieprawda że "nowoczesne" turbiny są bezpieczne, są tylko trochę bezpieczniejsze niż te poprzedniej generacji.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:07
0
Niepokój mieszkańców powinna wzbudzić już sama procedura przygotowawcza takiej pseudo ekologicznej inwestycji. W miejscowościach w których radni nie zaakceptują takiej inwestycji sesje są zwoływane aż do skutku, tzn dopóki radni znużeni długimi nasiadówkami lub przekonani przez inwestora grubym "plikiem argumentów" nie zaakceptują budowy farmy wiatrowej na terenie gminy. ... Druga sprawa to kwestia gospodarki. jak już ktoś wcześnie wspominał w Drugiej Irlandii podatki do najniższych nie należą a mimo to ciągle na wszystko brakuje....na wszystko z wyjątkiem wiatraków. Zagraniczni inwestorzy zawsze mogą liczyć na przychylność i hojność ministrów z "Sowy" itp. Pędzących Królików.
Niepokój mieszkańców powinna wzbudzić już sama procedura przygotowawcza takiej pseudo ekologicznej inwestycji. W miejscowościach w których radni nie zaakceptują takiej inwestycji sesje są zwoływane aż do skutku, tzn dopóki radni znużeni długimi nasiadówkami lub przekonani przez inwestora grubym "plikiem argumentów" nie zaakceptują budowy farmy wiatrowej na terenie gminy. ... Druga sprawa to kwestia gospodarki. jak już ktoś wcześnie wspominał w Drugiej Irlandii podatki do najniższych nie należą a mimo to ciągle na wszystko brakuje.... rozwiń
Avatar
dorota / 13 sierpnia 2014 o 20:34
0

Kochani, czy ktoś widział na własne oczy tą straszną i wszędzie ogłaszaną "dziurę budżetową"?  Na emerytury - nie ma, na służbe zdrowia - nie ma, na oświatę - nie ma, na kulturę - nie ma, na zasiłki - nie ma! No bo przecież "dziura w budżecie coooraz większa :wacko: . Za to  na dotacje miliardów do tak zwanej "zielonej" hehheee (?!) energetyki wiatrowej - JEST kasa i to z gwarancjami rządowymi! Normalnie kolejny CUD POLSKIEJ GOSPODARKI  :ph34r: Wiatrakom gwarancje??? A kto mi zagwarantuje emeryture i dostęp do takiego lekarza, który gdy zachoruję, to mi nie pokaże drzwi, bo nu się "limit" z NFZ wyczerpał w lipcu???? GRANDA! Nie dajmy się okradać!!! Przecież rząd rozdaje wiatrakowcom NASZE PIENIĄDZE ! Obudźcie się !

Kochani, czy ktoś widział na własne oczy tą straszną i wszędzie ogłaszaną "dziurę budżetową"?  Na emerytury - nie ma, na służbe zdrowia - nie ma, na oświatę - nie ma, na kulturę - nie ma, na zasiłki - nie ma! No bo przecież "dziura w budżecie coooraz większa :wacko: . Za to  na dotacje miliardów do tak zwanej "zielonej" hehheee (?!) energetyki wiatrowej - JEST kasa i to z gwarancjami rządowymi! Normalnie kolejny CUD POLSKIEJ GOSPODARKI  :ph34r: Wiatrakom gwarancje??? A kto mi zagwarantuje emeryture i dostęp do takiego lekar... rozwiń

Avatar
Gość / 13 sierpnia 2015 o 18:35
0
Te wysokie wpływy do budżetu gminy których spodziewa się wójt Markuszowa Andrzej R. to chyba z tytułu podatków jakie będą płacić mieszkańcy gminy. Założę się że pan wójt Markuszowa nie informował mieszkańców że to oni będą płacić podatki od tych dróg które powstaną na ich działkach....i bynajmniej nie będą to śmiesznie niskie podatki gruntowe. Poza tym jeśli przez działkę biegną kable światłowodowe i elektryczne zasilające wiatraki to właściciel takiej działki w przyszłości nie ma prawa nic na niej budować.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:35
0
Nie podzielam entuzjazmu wójta Markuszowa. 800 tys. to za mało aby zrekompensować mieszkańcom straty jakie poniosą z tytułu spadku wartości działek jesli w gminie staną wiatraki. Odnoszę wrażenie że wójt Markuszowa przytulił jakąś grupszą kopertę.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:24
0
Należy zaproponować zwolennikom tej pseudoekologicznej inwestycji podpisanie umowy dzięki której tylko oni będą płacić podatek na dofinansowywanie produkcji energii przez elektrownie wiatrowe. Jestem pewien że wtedy szybko zmienią zdanie. WTEDY NIEMCY POZOSTANA JEDYNYMI ZWOLENNIKAMI STAWIANIA WIATRAKÓW W POLSCE.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:17
0
To co się dzieje w Drugiej Irlandii trudno nazwac postępem. Nie wolno dofinansowywać rodzimego przemysłu, kryzys wymusza oszczędności......a tu pakuje się grube miliardy w nierentowne elektrownie wiatrowe. Mało tego.....jeszcze grupsze miliardy rząd będzie pakował w te nierentowne wiatraki i dofinansowywał produkcję tym zagranicznym koncernom.
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 12:09
0
"in.....cja", co masz na myśli pisząc postep? Bo chyba nie ten złom który obecnie zwożą z niemiec ponieważ europa zach. chce się pozbywć tego balastu jeszcze przed zaostrzeniem przepisów o ochronie środowiska. CHCECIE SOBIE BUDOWAĆ "POSTĘPOWE" FARMY WIATROWE? Róbcie to zgodnie z przepisami UE...tzn nie stawiajcie tego g..na ludziom tóż pod nosem.
Avatar
in.....cja stuka do bram / 1 sierpnia 2015 o 09:36
0

w lubelskim wszystko przeszkadza ,a inne regiony sie rozwijają, ten skansen rozumowania i postępu w ogonie nowoczesnej EUROPY.Za dużo" kul "Kurczę tych mądrości.

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:37
0
Aby wiatraki które w ciągu najbliższych 5-ciu lat staną na Lubelszczyźnie mogły prodókować prąd to najpierw trzeba wybudować kilka elektrowni konwencjonalnych które bęą wytwarzać energię na potrzeby tych wiatraków. Fakt że farmy wiatrowe często więcej energii zużywają niż produkują - dlatego często na zachodzie są wykorzystywane do "zużywania" nadwyżek z elektrowni atomowych - też gdzieś autorowi umkną. W artykule brakuje tez wyliczenia ile rocznie miliardów będą musieli poświęcić podatnicy na dofinansowanie produkcji "eko"energii - nie wspominając już o finansowaniu budowy. Nie wiem czy to niekompetencja czy też pomijanie pewnych faktów to celowe działanie tej lewicowej gazety.
Aby wiatraki które w ciągu najbliższych 5-ciu lat staną na Lubelszczyźnie mogły prodókować prąd to najpierw trzeba wybudować kilka elektrowni konwencjonalnych które bęą wytwarzać energię na potrzeby tych wiatraków. Fakt że farmy wiatrowe często więcej energii zużywają niż produkują - dlatego często na zachodzie są wykorzystywane do "zużywania" nadwyżek z elektrowni atomowych - też gdzieś autorowi umkną. W artykule brakuje tez wyliczenia ile rocznie miliardów będą musieli poświęcić podatnicy na dofinansowanie produkcji "eko&quo... rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:19
0
Po tym jak w niemczech po kilku/ kilkunastu latach funkcjonowania farm wiatrowych zaczęła gwałtownie rosnąc liczba skarg mieszkańców i pozwów do sądów o odszkodowania zachodnio-europejskie koncerny energetyczne postanowiły przenieść swoje zabytkowe turbiny wiatrowe do polski. To co buduje się na lubelszczyźnie to nie żadne nowoczesne turbiny, to złom z zachodu. Poza tym to nieprawda że "nowoczesne" turbiny są bezpieczne, są tylko trochę bezpieczniejsze niż te poprzedniej generacji.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:07
0
Niepokój mieszkańców powinna wzbudzić już sama procedura przygotowawcza takiej pseudo ekologicznej inwestycji. W miejscowościach w których radni nie zaakceptują takiej inwestycji sesje są zwoływane aż do skutku, tzn dopóki radni znużeni długimi nasiadówkami lub przekonani przez inwestora grubym "plikiem argumentów" nie zaakceptują budowy farmy wiatrowej na terenie gminy. ... Druga sprawa to kwestia gospodarki. jak już ktoś wcześnie wspominał w Drugiej Irlandii podatki do najniższych nie należą a mimo to ciągle na wszystko brakuje....na wszystko z wyjątkiem wiatraków. Zagraniczni inwestorzy zawsze mogą liczyć na przychylność i hojność ministrów z "Sowy" itp. Pędzących Królików.
Niepokój mieszkańców powinna wzbudzić już sama procedura przygotowawcza takiej pseudo ekologicznej inwestycji. W miejscowościach w których radni nie zaakceptują takiej inwestycji sesje są zwoływane aż do skutku, tzn dopóki radni znużeni długimi nasiadówkami lub przekonani przez inwestora grubym "plikiem argumentów" nie zaakceptują budowy farmy wiatrowej na terenie gminy. ... Druga sprawa to kwestia gospodarki. jak już ktoś wcześnie wspominał w Drugiej Irlandii podatki do najniższych nie należą a mimo to ciągle na wszystko brakuje.... rozwiń
Avatar
dorota / 13 sierpnia 2014 o 20:34
0

Kochani, czy ktoś widział na własne oczy tą straszną i wszędzie ogłaszaną "dziurę budżetową"?  Na emerytury - nie ma, na służbe zdrowia - nie ma, na oświatę - nie ma, na kulturę - nie ma, na zasiłki - nie ma! No bo przecież "dziura w budżecie coooraz większa :wacko: . Za to  na dotacje miliardów do tak zwanej "zielonej" hehheee (?!) energetyki wiatrowej - JEST kasa i to z gwarancjami rządowymi! Normalnie kolejny CUD POLSKIEJ GOSPODARKI  :ph34r: Wiatrakom gwarancje??? A kto mi zagwarantuje emeryture i dostęp do takiego lekarza, który gdy zachoruję, to mi nie pokaże drzwi, bo nu się "limit" z NFZ wyczerpał w lipcu???? GRANDA! Nie dajmy się okradać!!! Przecież rząd rozdaje wiatrakowcom NASZE PIENIĄDZE ! Obudźcie się !

Kochani, czy ktoś widział na własne oczy tą straszną i wszędzie ogłaszaną "dziurę budżetową"?  Na emerytury - nie ma, na służbe zdrowia - nie ma, na oświatę - nie ma, na kulturę - nie ma, na zasiłki - nie ma! No bo przecież "dziura w budżecie coooraz większa :wacko: . Za to  na dotacje miliardów do tak zwanej "zielonej" hehheee (?!) energetyki wiatrowej - JEST kasa i to z gwarancjami rządowymi! Normalnie kolejny CUD POLSKIEJ GOSPODARKI  :ph34r: Wiatrakom gwarancje??? A kto mi zagwarantuje emeryture i dostęp do takiego lekar... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 99

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.10.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.10.2019 0 0

Plany przebudowy rynku do zmiany? Archeolodzy dokonali ciekawych odkryć

Plany przebudowy rynku do zmiany? Archeolodzy dokonali ciekawych odkryć 0 3

Pod płytą rynku w Kraśniku archeolodzy natrafili na budynek – prawdopodobnie dawny ratusz. W niedalekiej odległości zlokalizowali też studnię. Oznacza to, że plany przebudowy rynku trzeba gruntownie zweryfikować

Prezydent Andrzej Duda w Biłgoraju. "Należy założyć, że potknięcia będą się zdarzały"
galeria

Prezydent Andrzej Duda w Biłgoraju. "Należy założyć, że potknięcia będą się zdarzały" 0 26

Prezydent Andrzej Duda odwiedził we wtorek Biłgoraj. Mówił m.in. o historii tego regionu, chwalił programy realizowane przez PiS, wspomniał też o "potknięciach"

Półmetek podzielił uczniów Biskupiaka. "Według egzorcystów halloween jest czymś złym"

Półmetek podzielił uczniów Biskupiaka. "Według egzorcystów halloween jest czymś złym" 308 30

Uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego bawić mają się na półmetku. Impreza organizowana jest w klimacie halloween. Wydarzenie podzieliło młodzież z Biskupiaka

Nowy mural w Lublinie. Ptaki z ulicy Medalionów [zdjęcia]
galeria
film

Nowy mural w Lublinie. Ptaki z ulicy Medalionów [zdjęcia] 0 3

Pierwszy był zimorodek, kolejne to kolibry. Na dłuższej ścianie budynku rozdzielni ciepła przy ul. Medalionów można już podziwiać nowe malowidło. Autorem obu murali jest lubelski artysta AeroMat.

Tanie śniadania z kawą i zestawy obiadowe. Otwarcie stołówki UMCS [zdjęcia]
galeria

Tanie śniadania z kawą i zestawy obiadowe. Otwarcie stołówki UMCS [zdjęcia] 0 8

Śniadania z kawą za 12 zł i zestawy obiadowe z zupą i drugim daniem za 15 lub 17 zł. To cennik w reaktywowanej stołówce akademickiej UMCS. Ale w wyremontowanym obiekcie przy ul. Langiewicza będzie można nie tylko zjeść. Otwarcie w czwartek

Tragiczny wypadek na DK17. Nie żyje kobieta

Tragiczny wypadek na DK17. Nie żyje kobieta 13 2

Piesza zginęła w wypadku w okolicach miejscowości Chomęciska Małe na drodze krajowej nr 17 między Krasnymstawem a Zamościem

Nawet pięć lat bez Zalewu Zemborzyckiego?

Nawet pięć lat bez Zalewu Zemborzyckiego? 86 46

Państwowa spółka Wody Polskie bierze pod uwagę trzy warianty remontu Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie, włącznie ze spuszczeniem wody ze zbiornika. W piątek odbędą się konsultacje z mieszkańcami w sprawie jego rewitalizacji

Farming Simulator 19: Edycja platynowa i nowe kombajny (wideo)
film

Farming Simulator 19: Edycja platynowa i nowe kombajny (wideo) 0 0

380 - tyle maszyn i pojazdów rolniczych znajdziemy w grze Farming Simulator 19 po dzisiejszej premierze Edycji Platynowej.

Międzyrzec Podlaski: Latarnie nie świecą, urzędnicy proszą o cierpliwość

Międzyrzec Podlaski: Latarnie nie świecą, urzędnicy proszą o cierpliwość 0 0

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego skarżą się na oświetlenie uliczne. – Na niektórych ulicach od kilku dni latarnie nie świecą – alarmuje nasz czytelnik. Władze miasta odpowiadają, że to tymczasowe utrudnienie.

Piłkarki Górnika Łęczna wciąż są niepokonane

Piłkarki Górnika Łęczna wciąż są niepokonane 0 0

Górnik Łęczna wywalczył kolejny komplet punktów. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza pokonały 4:0 AZS Wrocław

Krasnobród nadal uzdrowiskiem. "Brakuje reklamy. Goście są zaskoczeni, że mamy zalew"

Krasnobród nadal uzdrowiskiem. "Brakuje reklamy. Goście są zaskoczeni, że mamy zalew" 0 5

Właściwości lecznicze klimatu i borowiny potwierdzone. Uzdrowisko Krasnobród spełniło wymogi i trafiło na kolejne dziesięć lat na ministerialną listę. W kuracjuszach i turystach widzi swoją przyszłość

Dzieci promowały zdrowie. Festiwal w SP nr 51 w Lublinie [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dzieci promowały zdrowie. Festiwal w SP nr 51 w Lublinie [zdjęcia, wideo] 0 0

Zabawy w Bezpiecznym Miasteczku Ruchu Drogowego, zajęcia dotyczące emocji, turniej edukacyjnych gier prozdrowotnych, pokazy taneczne, akrobatyczne i cyrkowe to tylko część atrakcji, jakie towarzyszyły we wtorek IV Festiwalowi Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie.

Czujniki smogu w tysiącach szkół

Czujniki smogu w tysiącach szkół 0 1

10 tys. czujników umieszczonych w szkołach będzie badać jakość powietrza. Edukacja dzieci, ich rodziców i nauczycieli ma pomóc w walce ze smogiem

Figura Bogusława Kaczyńskiego czeka na porozumienie komitetu i władz miasta

Figura Bogusława Kaczyńskiego czeka na porozumienie komitetu i władz miasta 1 2

Pomnik Bogusława Kaczyńskiego już jest, tylko nie wiadomo jeszcze gdzie stanie. Komitet chciał go usadowić w amfiteatrze, ale władze miasta skłaniają się do miejsca bardziej ogólnodostępnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.