Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 lipca 2008 r.
21:37
Edytuj ten wpis

Nałęczów coraz bliżej piłkarskich mistrzostw Europy!

0 7 A A

Wspólna oferta Nałęczowa, Puław i Kazimierza Dolnego jest na liście
44 ośrodków przygotowywanych dla uczestników Euro 2012.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Reprezentacje piłkarskie będą wybierać swoje miejsca zakwaterowania właśnie spośród z tej listy.

W Nałęczowie wystrzeliły korki szampanów.

- To wielka radość i nagroda za ciężkie starania. I bardzo duża szansa dla naszego regionu. Koncepcja triumwiratu miast powiatu puławskiego przypadła do gustu wizytującym. Choć już teraz spełniamy wszystkie wymogi UEFA, wciąż jest bardzo wiele do zrobienia. Mamy czas na ulepszanie naszej propozycji - nie krył radości Andrzej Kozłowski, dyrektor Uzdrowiska Nałęczów i jeden z pomysłodawców nałęczowskiej bazy pobytowej.

Projekt zakłada, że piłkarze będą mieszkać w Nałęczowie i tu regenerować siły
po meczach, a trenować w Puławach. Kazimierz zapewni noclegi gościom towarzyszącym reprezentacji.

Zespół weryfikacyjny, złożony z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, spółki PL 2012 oraz PZPN wybierał spośród 110 propozycji.

Przez weryfikacyjne sito nie przebrnął Lublin. Komisja zakwestionowała położenie proponowanych obiektów w centrum miasta. - Zgłosiliśmy to, co mieliśmy, czyli hotele Lublinianka i Europa. Trzeci miał powstać przy modernizowanym stadionie przy Al. Zygmuntowskich. Szkoda że ta impreza ominie Lublin - mówi Juliusz Szajnocha, pełniący obowiązki dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki w lubelskim Urzędzie Miejskim.

Nałęczów pozostawił w pobitym polu takie miasta jak Poznań, Warszawa, Wrocław, Kielce czy Białystok. Ośrodki, które nie znalazły się na liście, mają jeszcze szansę uzupełnić polską ofertę. Na usunięcie mankamentów mają czas do czerwca 2009 r.
(greg)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 10:39
0
~Lublinianin~ napisał:
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić skoro urzędnicy Pruszkowskiego sami wyśmiewali pomysł zgłoszenia kandydatury Lublina jako miasta, w którym mogłyby się odbywać mecze Euro 2012, wątpiąc jednocześnie w szanse całej Polski na organizację zawodów. Gratulacje dla Nałęczowa, Puław i Kazimierza nad Wisłą. Jestem pewien, że zrealizujecie ten cel. Pozdrawiam


Powodzenia życzę i udowodnijcie niedowiarkom, że warto mieć marzenia i plany, konkretną koncepcję działania i inicjatywę. Pozdrawiam włodarzy tych miast i życzę powodzenia.


Powodzenia życzę i udowodnijcie niedowiarkom, że warto mieć marzenia i plany, konkretną koncepcję działania i inicjatywę. Pozdrawiam włodarzy tych miast i życzę powodzenia. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2008 o 18:33
0
~Lublinianin~ napisał:
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić skoro urzędnicy Pruszkowskiego sami wyśmiewali pomysł zgłoszenia kandydatury Lublina jako miasta, w którym mogłyby się odbywać mecze Euro 2012, wątpiąc jednocześnie w szanse całej Polski na organizację zawodów. Gratulacje dla Nałęczowa, Puław i Kazimierza nad Wisłą. Jestem pewien, że zrealizujecie ten cel. Pozdrawiam



Ja też życzę powodzenia. to świetna inicjatywa.



Ja też życzę powodzenia. to świetna inicjatywa. rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 7 listopada 2008 o 10:41
0
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić skoro urzędnicy Pruszkowskiego sami wyśmiewali pomysł zgłoszenia kandydatury Lublina jako miasta, w którym mogłyby się odbywać mecze Euro 2012, wątpiąc jednocześnie w szanse całej Polski na organizację zawodów. Gratulacje dla Nałęczowa, Puław i Kazimierza nad Wisłą. Jestem pewien, że zrealizujecie ten cel. Pozdrawiam
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić sk... rozwiń
Avatar
Emigrant / 24 lipca 2008 o 09:45
0
To nie jest najważniejsze czyja to zasługa!Najważniejsze,że stała się rzecz,która nigdy nie wydarzy się w dziurze zwanej Lublin.Trzech ludzi,którzy mieszkają w trzech zupełnie innych miastach,pomimo rozbieżności zdań(takowe były na pewno)potrafiło się dogadać,żeby wspólnie przeprowadzić wielką imprezę!To jest godne pozazdroszczenia!Oczywiście dla Lublina,a konkretnie dla osób które za to odpowiadały.Pokazali tez władzom Lublina,że dzisiaj liczą się tylko profesjonaliści w swoim fachu-mam na myśli Nałęczów-profesjonalne Uzdrowisko z całym zapleczem do odnowy biologicznej,Kazimierz-baza hotelowa,Puławy-baza treningowa(mam nadzieję,że władze zdążą z boiskami).Gdzie jest lublin? Otóż nie ma tutaj dobrych hoteli,chodzi mi o standard,poza Europą moi znajomi spali i w Uni,i w Lubliniance, i w Europie i ceny w tych Hotelach nie są adekwatne do standardów obsługi.Baza treningowa jaka jest to wszyscy wiedzą,każdy kto chociaż raz był na zachodzie,wie,że tam nawet na wsiach,w takich małych miejscowościach są boiska z płytami jak dywan.W lublinie dywan to chyba tylko w Dywanolandzie.....Wracając do sedna sprawy,myślę,że w tym dziwnym mieście nigdy nie będzie trzech osób które się dogadają,bo do tej pory nie było nawet dwóch....
To nie jest najważniejsze czyja to zasługa!Najważniejsze,że stała się rzecz,która nigdy nie wydarzy się w dziurze zwanej Lublin.Trzech ludzi,którzy mieszkają w trzech zupełnie innych miastach,pomimo rozbieżności zdań(takowe były na pewno)potrafiło się dogadać,żeby wspólnie przeprowadzić wielką imprezę!To jest godne pozazdroszczenia!Oczywiście dla Lublina,a konkretnie dla osób które za to odpowiadały.Pokazali tez władzom Lublina,że dzisiaj liczą się tylko profesjonaliści w swoim fachu-mam na myśli Nałęczów-profesjonalne Uzdrowisko... rozwiń
Avatar
ktos / 24 lipca 2008 o 09:25
0
Niech sie pan, Panie starosto nie kompromituje. Sam siebie chwalić. Pana wkład w tę inicjatywę jest żaden. cały plan jest inicjatywa prezydenta Puław i uzdrowiska, i teraz najwązniejszy ruch lezy po stronie prezydenta Grobla, który musi doprowadzić do budowy stadionu!!! Mam nadzieje ze to sie uda...
Avatar
lutar / 24 lipca 2008 o 08:08
0
to nie zasługa starosty, a Uzdrowiska, bez ich bazy medyczno - hotelowej dla drużyny, to Puławy i Kazimierz mogłyby tylko pomarzyć
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2008 o 07:08
0
Brawo Panie Starosto, wiem że to Pana Kamińskiego zasługa a Regionowi się należy
Avatar
Gość / 8 listopada 2008 o 10:39
0
~Lublinianin~ napisał:
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić skoro urzędnicy Pruszkowskiego sami wyśmiewali pomysł zgłoszenia kandydatury Lublina jako miasta, w którym mogłyby się odbywać mecze Euro 2012, wątpiąc jednocześnie w szanse całej Polski na organizację zawodów. Gratulacje dla Nałęczowa, Puław i Kazimierza nad Wisłą. Jestem pewien, że zrealizujecie ten cel. Pozdrawiam


Powodzenia życzę i udowodnijcie niedowiarkom, że warto mieć marzenia i plany, konkretną koncepcję działania i inicjatywę. Pozdrawiam włodarzy tych miast i życzę powodzenia.


Powodzenia życzę i udowodnijcie niedowiarkom, że warto mieć marzenia i plany, konkretną koncepcję działania i inicjatywę. Pozdrawiam włodarzy tych miast i życzę powodzenia. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2008 o 18:33
0
~Lublinianin~ napisał:
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić skoro urzędnicy Pruszkowskiego sami wyśmiewali pomysł zgłoszenia kandydatury Lublina jako miasta, w którym mogłyby się odbywać mecze Euro 2012, wątpiąc jednocześnie w szanse całej Polski na organizację zawodów. Gratulacje dla Nałęczowa, Puław i Kazimierza nad Wisłą. Jestem pewien, że zrealizujecie ten cel. Pozdrawiam



Ja też życzę powodzenia. to świetna inicjatywa.



Ja też życzę powodzenia. to świetna inicjatywa. rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 7 listopada 2008 o 10:41
0
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić skoro urzędnicy Pruszkowskiego sami wyśmiewali pomysł zgłoszenia kandydatury Lublina jako miasta, w którym mogłyby się odbywać mecze Euro 2012, wątpiąc jednocześnie w szanse całej Polski na organizację zawodów. Gratulacje dla Nałęczowa, Puław i Kazimierza nad Wisłą. Jestem pewien, że zrealizujecie ten cel. Pozdrawiam
Jak widać mamy jeszcze na Lubelszczyźnie ludzi, którzy wierzą w to co robią i dążą sukcesywnie do celu, w przeciwieństwie do zacofanego Lublina. Tutaj niestety bajka powtarza się z roku na rok, czyli brak wiary w powodzenie tego rodzaju przedsięwzięć, a później zazdrość tym którzy nie zrezygnowali i wykorzystali swoją szansę. Żałosna była późniejsza próba włączenia Lublina do współorganizacji Euro 2012. O tym trzeba było pomyśleć zanim Polska dostała organizację mistrzostw, tak jak zrobily to Nałęczów i Puławy. No ale nie ma co się dziwić sk... rozwiń
Avatar
Emigrant / 24 lipca 2008 o 09:45
0
To nie jest najważniejsze czyja to zasługa!Najważniejsze,że stała się rzecz,która nigdy nie wydarzy się w dziurze zwanej Lublin.Trzech ludzi,którzy mieszkają w trzech zupełnie innych miastach,pomimo rozbieżności zdań(takowe były na pewno)potrafiło się dogadać,żeby wspólnie przeprowadzić wielką imprezę!To jest godne pozazdroszczenia!Oczywiście dla Lublina,a konkretnie dla osób które za to odpowiadały.Pokazali tez władzom Lublina,że dzisiaj liczą się tylko profesjonaliści w swoim fachu-mam na myśli Nałęczów-profesjonalne Uzdrowisko z całym zapleczem do odnowy biologicznej,Kazimierz-baza hotelowa,Puławy-baza treningowa(mam nadzieję,że władze zdążą z boiskami).Gdzie jest lublin? Otóż nie ma tutaj dobrych hoteli,chodzi mi o standard,poza Europą moi znajomi spali i w Uni,i w Lubliniance, i w Europie i ceny w tych Hotelach nie są adekwatne do standardów obsługi.Baza treningowa jaka jest to wszyscy wiedzą,każdy kto chociaż raz był na zachodzie,wie,że tam nawet na wsiach,w takich małych miejscowościach są boiska z płytami jak dywan.W lublinie dywan to chyba tylko w Dywanolandzie.....Wracając do sedna sprawy,myślę,że w tym dziwnym mieście nigdy nie będzie trzech osób które się dogadają,bo do tej pory nie było nawet dwóch....
To nie jest najważniejsze czyja to zasługa!Najważniejsze,że stała się rzecz,która nigdy nie wydarzy się w dziurze zwanej Lublin.Trzech ludzi,którzy mieszkają w trzech zupełnie innych miastach,pomimo rozbieżności zdań(takowe były na pewno)potrafiło się dogadać,żeby wspólnie przeprowadzić wielką imprezę!To jest godne pozazdroszczenia!Oczywiście dla Lublina,a konkretnie dla osób które za to odpowiadały.Pokazali tez władzom Lublina,że dzisiaj liczą się tylko profesjonaliści w swoim fachu-mam na myśli Nałęczów-profesjonalne Uzdrowisko... rozwiń
Avatar
ktos / 24 lipca 2008 o 09:25
0
Niech sie pan, Panie starosto nie kompromituje. Sam siebie chwalić. Pana wkład w tę inicjatywę jest żaden. cały plan jest inicjatywa prezydenta Puław i uzdrowiska, i teraz najwązniejszy ruch lezy po stronie prezydenta Grobla, który musi doprowadzić do budowy stadionu!!! Mam nadzieje ze to sie uda...
Avatar
lutar / 24 lipca 2008 o 08:08
0
to nie zasługa starosty, a Uzdrowiska, bez ich bazy medyczno - hotelowej dla drużyny, to Puławy i Kazimierz mogłyby tylko pomarzyć
Avatar
~gość~ / 24 lipca 2008 o 07:08
0
Brawo Panie Starosto, wiem że to Pana Kamińskiego zasługa a Regionowi się należy
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 11 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 41 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 124 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską